Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Позика від приватної особи під розписку - керівництво як взяти приватну позику без передоплати і авансів + ТОП-5 способів отримати позику від приватного інвестора

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська
Зміст[Сховати]

Позика від приватної особи

Добрий день, шановні читачі фінансового журналу "ІТстатті"! Сьогодні ми розповімо, як правильно взяти позику у приватної особи під розписку і де можна оформити приватну позику без передоплати за 5-15 хвилин.

Потреба в грошах може виникнути несподівано і терміново, тому важливо володіти повною інформацією на цю тему, щоб обгородити себе від неприємностей.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Що таке приватна позика і як її взяти під розписку - відмінні ознаки та особливості;
 • Як знайти благонадійного інвестора для оформлення позики;
 • Як правильно оформити розписку для отримання позики від приватної особи.

Також розглянемо підводні камені приватної позики і спробуємо відповісти на популярні питання по темі.

Ця стаття буде цікава як для тих, хто потребує термінової фінансової допомоги, так і для людей, які надають приватні позики під розписку. Саме тому варто її вивчити прямо зараз.

Що таке приватна позика під розписку - огляд поняття 

Фінансовий ринок пропонує широкий вибір кредитів, але для їх отримання потрібен час і виконання певних умов. Про кредит ми детально писали в попередній статті.

Коли неможливо виконати вимоги банку, звертаються до приватних інвесторів. Програми видачі та погашення позик у них відрізняються від кредитних організацій. Однаковою є сутність і природа позики.

Позика від приватної особи під розписку являє собою видачу позикодавцем грошових коштів позичальникові з призначеними умовами. Їх характеристиками виступає сума, термін, величина і відсоток позики.

Приватний інвестор - учасник фінансового ринку, що надає позики і отримує відсотки від угоди. Інвесторами виступають приватні особи та мікрофінансові організації (МФО).

Розписка - документ, який визначає факт взяття позики на конкретних умовах.

Договір позики - договір про взяття позики. У ньому обумовлюються умови видачі та погашення, права та обов'язки сторін.


Такі позики привабливі для людей без роботи або клієнтів, які раніше не виконували зобов'язання за кредитами в строк і отримали відмову в кредитній організації. Таке залучення грошей дорожче, ніж банківські продукти, але надаються з більшою швидкістю і мінімальним пакетом документів.

Скінчилися гроші, а до зарплати ще два тижні. Необхідно зайняти 4 (чотири) тисячі грн на 14 днів. В борг взяти нів кого, банки не надають такі суми, та й працюєте ви без офіційного оформлення, тому не можете принести довідку про зарплату.

В такому випадку можна зайти на сайт, що надає позики під розписку, вибрати інвестора і отримати 4 тис.грн. на картку.

Про те, де взяти гроші швидко, ми розповідали в попередній статті.

Позика від приватної особи (інвестора) — плюси і мінуси

Приватний інвестор не перевіряє платоспроможність і благонадійність клієнта, тому угода володіє високими ризиками. Цим фактом пояснюється вартість послуги, вона в рази дорожче банківських кредитів.

Позикодавці володіють жорсткими методами погашення позик для позичальників, що допускають прострочення. При несвоєчасному погашенні позики у кредиторів залишається право звернення в колекторські організації, судові органи та ін.

Переваги ( + ) позик від приватних інвесторів

Популярність даної послуги підтверджується її перевагами:

 • Легкість і висока швидкість отримання. Збір документів займе від одного дня, далі кредитна установа розглядає заявку. При великій сумі кредиту це займає ще 2-3 дні. При отриманні великого кредиту, як правило, необхідна застава нерухомого майна, який оформляється через реєстраційну палату, це займає до 30 днів. Виходить, що реально від надходження заявки в кредитну установу або МФО, до надання позики (кредиту) пройде від 3 до 30 днів. Маленькі суми такі організації можуть надати швидше, але зазвичай існує мінімальний поріг на угоду (близько 4-8 тис. грн)
 • Низький відсоток відмов за заявками, робить послугу доступною широкому колу споживачів.
 • Видача проводиться за мінімальною кількістю документів. Дрібні суми надаються тільки при наявності паспорта.
 • Позичальник може пропонувати свої умови. Якщо в банку існують певні вимоги до позичальника, їх необхідно виконувати в обов'язковому порядку, у приватних інвесторів, клієнт має право запропонувати на узгодження з інвестором свої умови.
 • Отримання великої позики під заставу. Позики під заставу надаються без реєстрації угоди, оцінки та страхування майна, тому видача відбувається швидше, ніж в кредитній установі.

Якщо у людини погана кредитна історія, відсутня можливість погашення позики в строк, він може звернутися до приватного позикодавця. Кредитор має право змінити умови договору, відстрочити погашення позики.

Недоліки ( - ) позики від приватного інвестора

З негативних моментів даної послуги можна виділити:

 • Висока процентна ставка. Її розмір може в тисячі разів перевищити банківську, знизити суму переплати допомагає короткий термін позики.
 • Ризик потрапити до шахраїв. Існує висока ймовірність потрапити в руки до шахраїв, які заробляють на довірливих клієнтах.
 • Жорсткі методи погашення простроченої заборгованості. Існує реальна ймовірність втрати заставленого майна без можливості повернення.

Види приватних позик - 3 основні категорії

За своїми характеристиками приватні позики бувають наступних видів:

Вид 1. Без забезпечення (беззаставна позика)

Такі позики надаються під розписку без застави. Зазвичай, максимальна сума до 20 тис. грн., мінімальний поріг різний (від 1 тис. грн.). Термін таких кредитів до 2-х тижнів.

Для отримання позик потрібно тільки паспорт, наявність постійної реєстрації за місцем проживання. Не перевіряється історія погашених раніше позик і платоспроможність клієнта.

Вид 2. Із забезпеченням (Заставна позика)

Надається кредит у сумі, яка забезпечується заставним майном. Позики в сумі від 200 тис. грн. і більше, строком на кілька років, оформляються під заставу нерухомості (квартири, дачі, земельної ділянки, гаража), автомобіля або іншого дорогого майна. Процентна ставка за такими позиками нижча за середню.

Важливо! Для заставної позики не потрібна оцінка і реєстрація майна, страхування життя і здоров'я позичальника. Інвестори самі виробляють оцінку закладеного майна позичальника, роблячи значну знижку з ринкової вартості.

Між позичальником та інвестором укладається договір застави. При невиконанні в строк умов договору, одержувач позики ризикує залишитися без заставленого майна.

Вид 3. Заклад майна (позика за договором зі зворотним викупом)

При такому варіанті позичальник передає права володіння майном позикодавцю. Воно переходить у розпорядження кредитору. Назад можливо повернути заставлене майно тільки при повному розрахунку з боргом.

Для позикодавця такий вид позики є найбезпечнішим, а позичальникові може принести великі неприємності.

При складанні договорів застави або закладу необхідна консультація у юристів, для зменшення ймовірності втрати власності.

Де взяти приватну позику - ТОП-5 способів знайти приватного інвестора

Пошук інвестора є першорядним завданням для отримання позики. У мережі Інтернет пропонується величезний вибір бажаючих надати позику, але існує така ж велика ймовірність залишитися без грошей і без майна, складаючи розписки на неперевірених позикодавців.

Отже, розглянемо найпопулярніші способи пошуку приватних осіб для оформлення позик.

Спосіб 1. Через знайомих або знаючих людей

Для початку краще звернутися до знайомих, які користувалися такими послугами. Або до людей, які володіють інформацією про позики. Це можуть бути активні користувачі тематичних форумів в інтернеті з реальними коментарями та обговореннями.

В даному випадку, як правило, звертають увагу на місцезнаходження інвестора, чи необхідна особиста зустріч для розгляду всіх умов угоди.

Спосіб 2. Через дошки оголошень

У пресі (в газетах, ЗМІ або інтернеті) часто публікуються оголошення про надання грошових коштів. Цей метод отримання позики від приватної особи є оптимальним, якщо гроші потрібні на особисті потреби під розписку.

Спосіб 3. Через WebMoney

Електронна система розрахунків WebMoney надає послуги з кредитування приватних осіб. Тут є можливість отримання грошових коштів під певний ліміт довіри.

Видача кредитів проводиться по всій країні, незалежно від місця проживання. Тут можна знайти кредитора, що надає позики під заставу бізнесу в мережі, наприклад, власного сайту.

З віртуального гаманця Вебмані, гроші перераховуються на картку позичальника.

Спосіб 4. Через фінансових посередників

При відсутності часу і повних знань про позики, кращим варіантом вважається звернення до посередників-брокерів. Вони забезпечать надійність і правомочність угоди, допоможуть вибрати найбільш прийнятні варіанти.

До функцій брокерів відноситься не тільки пошук інвестора, а й підготовка всіх документів, проведення операції. Але при цьому слід врахувати, що вартість послуги зростає.

Спосіб 5. Через асоціацію інвесторів

Асоціацію інвесторів існують в будь-якому великому місті. Являють собою організацію, яка об'єднує учасників інвестиційного процесу.

Метою діяльності асоціації інвесторів є інвестування перспективних проектів.

На нашому сайті є також окрема стаття, в якій детально розповідається про те, де взяти гроші якщо вони терміново потрібні — радимо ознайомитися і з нею.

Як взяти позику у приватної особи під розписку - 7 простих етапів

Взяти позику під розписку не представляє особливої складності. Для цього необхідно пройти певні етапи.

Етап 1. Вибір інвестора

Інвесторами можуть виступати мікрофінансові організації та фізичні особи. МФО надають невеликі суми на короткий термін. Приватні позикодавці не обмежені в сумах і термінах.

Але, з іншого боку, організації є юридичними особами, діють в рамках закону, тут не буде шахраїв і аферистів, чого не можна сказати про індивідуальних інвесторів.

Важливо! Вибір і визначення інвестора є головним етапом в отриманні позики від приватної особи.

Перш ніж зупинити вибір на конкретному позикодавці, необхідно проаналізувати, скільки часу він працює на цьому ринку, яка у нього репутація, почитати про нього відгуки в Інтернеті на форумах.

На деяких сайтах пропонуються послуги дистанційного надання грошових коштів (тобто онлайн позики). Це можливо тільки в разі дрібних сум позик, умови отримання великих сум повинні обумовлюватися при особистій зустрічі.

Етап 2. Вибір оптимальних умов кредитування

Позика у приватної особи відрізняється від отримання банківської позики тим, що позичальник може пропонувати свої умови кредитування на узгодження. Основними моментами є сума видачі, відсоток позики, термін, наявність застави.

Процентна ставка нараховується за кожен день, її величина залежить як від вибору інвестора, так і від індивідуальних умов кредитування. Позики під заставу або заклад видаються під менший відсоток і на більш тривалий термін.

Сума повернення боргу в обов'язковому порядку обмовляється в наданій розписці, в цифровому вираженні і прописом. (20 000 (двадцять тисяч) грн).

Етап 3. Вибір умов погашення позики

Позика може погашатися одночасно однією сумою. За угодою сторін, сума позики може бути розбита на кілька частин за погодженням сторін.

Якщо мова йде про суми до 20 тис. грн., зазвичай пропонується разове погашення, а ось великі позики розбиваються на частини для зручності. Причому, кредитні установи пропонують графік погашення відразу з наступного місяця, рівними частками.

З приватними інвесторами є можливість узгодити графік погашення позики, згідно з індивідуальними умовами. Договір позики повинен містити графік платежів, з конкретними датами і сумами до погашення.

Етап 4. Вивчення договору позики

Підписання договору означає виникнення у боржника зобов'язання по поверненню боргу. У ньому прописуються всі основні умови, права та обов'язки сторін. Тому, потрібно уважно вивчити його умови, щоб уникнути проблем з розрахунками.

Важливо! Особлива увага при ознайомленні з договором позики приділяється штрафним санкціям при затримці платежу, виникненні непередбачених ситуацій.

Існує практика прописування найбільш "неприємних, слизьких" моментів договору за допомогою дрібного шрифту. Ці розділи потребують особливої уваги, щоб бути впевненим у розумінні всіх умов позики.

Етап 5. Складання розписки

Розписка про взяття в борг грошових коштів є підтвердженням того, що угода здійснена і виникли зобов'язання позичальника перед позикодавцем про повернення коштів у певній сумі і в певний термін.

Розписка може бути завірена в нотаріальній конторі, тоді вона буде основним документом для суду, в разі неповернення боргу. Нотаріальні витрати, як правило, здійснюються за рахунок позичальника.

Підписання розписки двома свідками також гарантує її юридичну силу.

Етап 6. Отримання грошових коштів

Кошти надаються готівкою або перерахуванням на картку (за угодою сторін). Форма видачі обговорюється заздалегідь, прописується в договорі позики, де вказуються реквізити для перерахування.

Більш безпечним способом вважається безготівкове перерахування грошових коштів на картку або електронний гаманець.

Останнім часом набирають популярність розрахунки за допомогою електронних гаманців: Yandex.Гроші, WebMoney, Ківі. Їх відрізняють надійність, швидкість, зручність використання, можливість подальшого перерахування або зняття готівкою.

Етап 7. Погашення позики

Необхідно здійснювати суворий контроль за погашенням наданої позики від приватних осіб. Всі передачі грошових коштів підтверджувати документально.

В якості підтвердження передачі грошей можуть бути: квитанції про переказ коштів, копії платіжних доручень, чеки з банкоматів, розписки від кредитора і т. д.

Після остаточного погашення боргу, важливо, щоб позикодавець надав розписку про припинення претензій до позичальника. Навіть після повного розрахунку, зберігати розписку про відсутність у кредитора вимог до позичальника.

Вимоги до боргової розписки - на що потрібно звернути увагу

Фактом отримання грошових коштів служить власноруч написана позичальником розписка. Вона являє собою юридичний документ, який засвідчує угоду між позичальником і позикодавцем.

У документі повинна бути вказана наступна інформація:

 • Назва документа (наприклад, розписка, розписка в отриманні грошових коштів і т. д.);
 • Інформація про сторони угоди;
 • Умови угоди (сума надання, сума повернення, термін, умови погашення та ін.);
 • Місце і дата складання документа;
 • Підпис.

У центрі пишеться назва документа, нижче зліва місце здійснення операції, праворуч дата угоди.

Важливо! В обов'язковому порядку в розписці вказуються паспортні дані сторін (якщо однією стороною є юридична особа, то її повне найменування, з повноваженнями особи, яка приймає розписку, реквізити організації), місце прописки, проживання, дата народження.

Нижче слід опис умов договору: сума позики, сума повернення боргу, відсоток за позикою, термін позики, умови погашення, наявність або відсутність заставного майна. Позначається сума відсотка, при неповерненні позики в строк. Якщо в заклад передається майно, описуються його родові ознаки (колір, розмір, наявність/відсутність пошкоджень і т.д.).

Внизу розписки ставиться підпис боржника.

Нотаріальне посвідчення не є обов'язковою умовою, можливе засвідчення розписки двома свідками, які надають власні паспортні дані та ставлять власноручний підпис.

Згідно з чинним законодавством допускається машинописне підтвердження боргу, але при виникненні випадку необхідності проведення експертизи, власноручна розписка може зіграти вирішальну роль в спорах позичальника і позикодавця.

Важливим умовам складання розписки є повний і точний опис в ній всіх умов договору. У документі повинні бути відсутні місця, де щось можна дописати або виправити. У документі виключаються скорочення слів.

Розписка свідчить про отримання коштів і неважливо завірена вона нотаріусом або свідками. Обидва варіанти мають однакову юридичну силу і можуть виступати доказом для суду.

Нотаріальне завірення документа, як правило, підвищує "статус" угоди і в суді викликає більше довіри. У разі необхідності, відпаде потреба в почеркознавчій експертизі. Для позичальників нотаріальне посвідчення збільшує повну вартість боргу за рахунок послуг нотаріуса.

Залучення свідків при складанні розписки не зажадає додаткових витрат. Головна вимога при їх виборі - незацікавленість в угоді. На суді, вони виступають головними свідками факту здійснення угоди.

Відсутність свідків і нотаріального посвідчення може привести до вкрай неприємних наслідків.

Умови надання позики без передоплати в Києві та інших містах України

В Києві, як і в інших великих містах існує величезний вибір МФО і приватних інвесторів, куди можна звернутися у випадках необхідності в додаткових грошових коштах.

Основними умовами виступають:

 • Наявність громадянства і реєстрації.
 • Права та обов'язки сторін прописуються в договорі позики.
 • Тривалий термін позики має на увазі підвищену процентну ставку по ньому.
 • Зазвичай кредити надаються до 6 тижнів процентна ставка від 30% на місяць. Розрахунок процентної ставки здійснюється не в річних, а в денних вимірах, відсоток нараховується не на залишок боргу, а на взяту суму спочатку.

Отримати позику можна в мікрофінансових компаніях, вони виступають лідерами приватного кредитування.

У таблиці нижче можна ознайомитися з компаніями та умовами приватного кредитування як в Києві так і в інших великих містах України

Найменування Сума (тис. грн.) Термін (днів) % в день Контактна інформація
1 Moneyveo 0.1-17 30 0.01 Moneyveo.ua
2 Ваша Готівочка 0.2-9 30 2 Vashagotivochka.ua
3 CC Loan 0.4-15 30 0 Ccloan.ua
4 Creditkasa 10 27 0.01 Creditkasa.ua
5 Є Гроші  3 31 0.01 E-groshi.com
6 Global Credit  5 30 0.01 Globalcredit.ua
7 КАЧАЙ ГРОШІ 10 30 0.01 Kachay.com.ua

Як видно з таблиці, найпопулярнішими сумами є величини від 3-9 тис. грн., терміном до місяця. Середня процентна ставка 0.01% в день.

Працюють компанії цілодобово і відсоток відмов за заявками мінімальний.

При необхідності, можна отримати позику у приватних інвесторів.

Хто може надати реальну допомогу в отриманні термінового приватного позики без передоплат і авансів

Якщо необхідність в приватній позиці виникла вперше, виникають складнощі з розумінням наслідків угоди, так як позика потрібна, як правило, дуже терміново і немає часу вивчати всі пропоновані умови. В такому випадку краще звернутися за допомогою до фахівців.

Допомога в отриманні приватної позики надають спеціальні організації і різні брокерські компанії (кредитні брокери).

Кредитний брокер - це офіційно зареєстровані юридичні та фізичні особи, що працюють на фінансовому ринку, які відіграють роль посередника в угоді і мають відповідні ліцензії на надання послуг позики.

До функцій брокерських компаній відносяться:

 • вибір інвестора;
 • підбір індивідуальних умов кредитування, за погодженням з клієнтом;
 • укладення угоди від імені клієнта.

Угоди, що здійснюються за допомогою брокерських компаній, мають високий відсоток надійності, але вартість послуги становить певний відсоток від угоди, що призводить до додаткового збільшення повної вартості позики.

Брокер гарантує позитивного результату заявки, його функція полягає в наданні консультаційних і посередницьких послуг з оформлення та укладення угоди.

При зверненні в брокерську компанію, укладається договір посередництва, в якому визначається обов'язки посередника, сума комісії за угоду, терміни і відповідальність.

Середня сума комісії брокерських компаній від 1 до 5% від угоди. У договорі може бути обумовлений пункт "неповернення" авансу при відмові в угоді з боку інвестора.

На ринку послуг можна зустріти посередників, іменованих «чорними» брокерами. Вони допомагають отримати позику, застосовуючи методи незаконного характеру: підробка документів, обман.

Важливо! "Чорні" брокери гарантують надання позики, не замислюючись про те, як позичальник буде його погашати. Зазвичай, такі брокери працюють тільки з великими сумами і під дуже високий відсоток.

 Звернення до таких послуг може спричинити за собою негативні наслідки для позичальника. Договір позики і розписка підписуються ними особисто, але несе відповідальність за представлені відомості позичальник.

При необхідності позикодавець має право подати до суду на позичальника за обман і дострокове розірвання договору з виплатою боргу і моральної шкоди.

Схеми шахрайства при оформленні приватних позик

Здійснення угод за позиками залучають шахраїв і аферистів, які, володіючи знаннями, можуть розвести клієнта на гроші.

Схеми найпопулярніших методів обману:

 • Вимога брокером комісії за угоду, коли вона ще не здійснена.
 • Використання копій документів.
 • Прохання передачі реквізитів картки позичальника.

Схема 1. Авансовий платіж за угоду

Зазвичай шахраї пояснюють необхідність в авансовому платежі у зв'язку зі сплатою будь-яких обов'язкових платежів (страховки, комісії за переказ коштів, нотаріальні послуги). Слід врахувати той факт, що всі комісії сплачуються за фактом угоди.

Приклад:

Людина через оголошення в інтернеті знайшов інвестора, який за певну суму обіцяв йому надати 10 тис.грн, на 5 днів. Попередньо він запросив 500 грн. для "перевірки кредитної історії". Після перерахування коштів, інвестор пропадає, відключивши телефон.

Варто точно усвідомити собі, що якщо позикодавець просить передоплату за угоду – це 100% обман.

Схема 2. Використання копій документів

Непорядні кредитори можуть запросити про передачу електронною поштою копій паспорта позичальника, довідки про його доходи, для розгляду можливості надання позики.

Насправді, відомості використовуються в шахрайських цілях для взяття на ім'я клієнта кредиту. За копіями документів, можливо підробити підпис позичальника, при наявності "своєї людини" в кредитній організації, отримати позику не складе труднощів.

Доводити свою непричетність доведеться через суд, витрачаючи грошові кошти на судові витрати і адвокатів.

Схема 3. Передача реквізитів картки

Слід запам'ятати, що для перерахування коштів не потрібно знати CVC-код і термін дії карти.

Важливо! Якщо позикодавець (кредитор) запросив докладні дані вашої пластикової карти, швидше за все, надходження коштів на неї не буде. Це шахрай. За допомогою цих даних можна здійснювати різні покупки через Інтернет або поповнювати рахунки, скориставшись будь-якими послугами.


При виборі кредитора треба бути гранично уважним і обережним. Не можна довіряти першим-ліпшим інвесторам, навіть якщо вони справляють хороше враження. Постарайтеся знайти приватних осіб, які готові надати позику інформацію в мережі Інтернету.

Не здійснюйте авансових платежів, всі розрахунки проводите за фактом угоди. Уважно читайте договір позики, акуратно і чітко пишіть розписку.

Якщо розібратися самостійно з усіма документами не виходить, краще зверніться за допомогою до фахівця.

Часті питання (FAQ)

Отримати гроші в борг під розписку у приватної особи можливо, тільки слід проявити відповідальність і серйозність, не поспішати з вибором інвестора, розрахувати власні фінансові можливості.

На сайтах представлена різноманітна інформація про види та умови позик, зустрічається багато професійних термінів і понять. У бажаючих швидко і просто отримати в борг гроші часто виникають питання.

Постараємося відповісти на поширені запитання, які приходять до нас в редакцію:

Питання №1. Що таке сервіс приватних позик і для чого призначений?

Сервіси приватних позик створені для допомоги в пошуку індивідуальних умов кредитування, надійних інвесторів. Вони являють собою сайти, де акумульовані всі значущі та актуальні сервіси та пропозиції по приватних позиках.

Зібрані дані про мікрофінансових організаціях, приватних позикодавців з умовами і принципами роботи, контактною інформацією.

У таблиці представлені деякі сервіси приватних позик:


Найменування Максимальна сума, тис. грн. Максимальний термін, днів %
1 MisterCash 15 30 2.5 на всю суму
2 MONETKA 3 30 1.5% в день
3 A-Bank 50 55 0

Звертаючись за допомогою в сервіс приватних позик можна бути впевненим в надійності партнера, Тому що вони працюють офіційно, їх діяльність ліцензована. На таких сайтах є можливість побачити рейтинг інвестора, кількість проведених ним угод і визначитися з вибором МФО або приватного інвестора, відгуки про нього і про позичальників.

Крім того, сервіси приватних позик можуть консультувати клієнта, координувати його роботу, перевіряти достатність доходів, супроводжувати погашення кредитів, працювати з колекторськими агентствами.

Щоб отримати доступ до всієї інформації необхідно зареєструватися. Процес реєстрації не складний.

Вибір сервісу надається самому позичальникові. При виборі, як правило, звертають увагу на стягувану комісію, наявність і якість відгуків про компанію.

Питання №2. Чи можна взяти моментальний приватний позику онлайн за 5 хвилин без обману?

Якщо позичальник неодноразово звертався до позикодавця, виплачував кредит в строк і в повній сумі без обману, він досить просто отримає нову приватну позику без обману за 5-15 хвилин. Інвестори пропонують постійним клієнтам пільгові умови з мінімальними вимогами. Маленькі суми можуть бути надані онлайн або просто «по дзвінку».

При зверненні за кредитом вперше, буде потрібно час на перевірку позичальника. Способи перевірки у кожного позикодавця свої, але в будь-якому випадку це вимагає певного часу.

Навіть при видачі дрібних сум не можна розраховувати на миттєве вирішення проблеми. Інвестори також не поспішають розлучатися зі своїми грошима без впевненості в їх поверненні.

При видачі великих сум, потрібно нотаріальне посвідчення документів, укладення договорів позики або застави, це займе час від декількох годин.

Для звернувшихся за позикою вперше, вираз «позика за 5 хвилин» виступає більше рекламою, а не реальним фактом.

Питання № 3. Як отримати приватну позику через систему Контакт?

Нові технології та IT-платформи диктує нові правила у сфері кредитування. Відбувається прискорення всіх економічних процесів. Не обійшло стороною і фінансовий ринок.

Якщо раніше отримання кредитів було можливим тільки в кредитних установах, з наданням цілого пакету документів, довідок, підтверджень, тепер з'явилося безліч організацій, що надають позики просто і швидко. Вже давно стало зрозумілим, що простіше взяти кредит, ніж тривалий час накопичувати власні заощадження для здійснення великої покупки.

Тепер оформити позику можна, наприклад, через систему «Контакт». Вона являє собою систему, що здійснює перекази і платежі повсюдно і цілодобово. Надає можливість оформити кредит незалежно від місця проживання та реєстрації. Має розгалужену мережу представництв і відділень по всій країні.

У зв'язку зі своєю популярністю і зручністю система затребувана у позичальників і позикодавців.

Переказ грошових коштів займає до 15 хвилин. При позитивному вирішенні питання через 15 хвилин можна покинути відділення контакту з грошима.

Питання № 4. Що таке позика грошей під розписку?

Приватна позика - варіант фінансування, при якому одна фізособа надають іншому грошові кошти під розписку або на основі договору позики. Документальний супровід залежить від величини позики. Так, якщо угода укладена на велику суму і включає масу додаткових умов, її краще оформити через договори позики. Розписка-односторонній документ, який підтверджує факт видачі коштів.

На відміну від кредиту, позики можуть носити безоплатний характер. Це особливість поширюється і на приватні позики, які бувають безвідсотковими в декількох випадках:

 • Якщо в договорі позики / розписці зазначено, що позика безоплатна;
 • Якщо позика не пов'язана з здійснення підприємницької діяльності;
 • Якщо предметом позики виступають не гроші, а майно;
 • Якщо величина Угоди не перевищує 50 МРОТ.

Якщо в договорі / розписці не вказані відсотки, їх значення прирівнюється до ключової ставки Центробанку, встановленої в день здійснення угоди. У більшості випадків, однак, приватна позика обкладається відсотком: на цьому ґрунтується дохід інвестора.

Питання № 5. Де взяти позику під розписку терміново?

Існує кілька способів, які дозволять відшукати ПРИВАТНЕ джерело фінансування:

 • Пошук інвестора через знайомих або в мережі. Зв'язавшись, позичальник і кредитор домовляються про величину позики, відсотки і додаткові умови і підписують договір;
 • Сервіси взаємного кредитування. Це онлайн-майданчики, де інвестори і позичальники укладають угоди через функціонал сайту, за що платять комісію. Натомість сторони отримують гарантію безпечних переказів;
 • Оголошення від позичальника. Людині досить вказати на спеціалізованому сайті, що він потребує грошей, — інвестор відгукнеться і запропонує позику.

Питання № 6. На яку суму можна розраховувати?

Величина позики залежить від «калібру» інвестора. Так, більшість на ринку складають дрібні спекулянти: вони надають позики в межах 4 тис. грн на кілька місяців. Відшукати їх можна по оголошенню в мережі, в сервісах взаємного кредитування або на біржах — наприклад, Webmoney.

Наступна категорія - фізичні особи, що видають позики під розписку розміром від 5 до 20 тис. За більший ліміт вони вимагають гарантій: хорошу репутацію або майно в заставу (наприклад, авто, гаджети або ювелірні прикраси).

Нарешті, найбільші позики видають великі інвестори. Їх клієнти можуть розраховувати на суми від декількох сотень тисяч до мільйонів грн. Такі угоди обов'язково підтверджуються документально і не обходяться без забезпечення (наприклад, комерційної або житлової нерухомості в заставу).

Питання № 7. Як писати розписку в отриманні грошей в борг

Приватні позики оформляються за допомогою документа — розписки, під якою свої підписи ставлять інвестор і позичальник. Сам папір складається особою, яка отримує гроші: Так, у разі розгляду суд зможе провести графологічну експертизу. Крім цього, розписка робить обов'язковою зустріч сторін: Дистанційно угоду оформити неможливо.

У структурному відношенні документ включає кілька блоків:

 • ПІБ, паспортні дані та адреси сторін;
 • Дата і місце укладення угоди;
 • Величина позики (прописується буквами і цифрами);
 • Умови, на яких надаються кошти: відсотки, порядок погашення боргу, санкції за прострочення по виплатах, спосіб повернення (готівка або безготівка);
 • Підписки позичальника та інвестора з розшифровкою.

Також сторони мають право вказати, на які цілі оформляється позика. Якщо мова йде про велику суму, юристи радить залучити свідків. Вони підтвердять факт здійснення угоди, поставивши свої підписи в розписці. Не зайвим буде завірити документ у нотаріуса.

Отримавши кошти назад, інвестор зобов'язаний вказати в розписці про позику грошей, що не має фінансових претензій, оскільки позичальник виконав всі зобов'язання. Щоб підтвердити факт погашення боргу, позичальник зі свого боку зберігає чеки, платіжні доручення та інші банківські документи. Так фіксується факт передачі коштів. Якщо позика повертається готівкою, позичальник має право запросити у кредитора розписку по кожному з платежів.

Висновок + відео

Існує маса можливостей взяти приватну позику. Умови різні як серед приватних кредиторів та інвесторів, так і в одній кредитній компанії для різних позичальників.

Важливо поставитися до отримання позики з відповідальністю, не поспішати, чітко уявляти можливі наслідки цієї угоди. Тоді можливості кредитних ресурсів будуть використані по повній програмі.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити