Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Куди краще інвестувати гроші в 2024 році: 12 варіантів з мінімальними вкладеннями

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Тамара Сумська

У розпал світової кризи все більше людей замислюється про те, як же, власне, зберегти свої заощадження і куди краще інвестувати гроші, щоб вони не розчинилися через інфляцію, а приносили постійний прибуток. Існує безліч напрямків, в які можна вкласти свої накопичення, але не всі вони працюють, та й ефективність у всіх різна. У цій статті ми вирішили розглянути варіанти того, куди і як інвестувати гроші починаючому, щоб гарантовано не прогоріти.

Оскільки ми говоримо про початківців, то будемо розглядати способи, які не вимагають особливих знань і навичок. При цьому мова піде про відносно невеликі суми: мільйонні вкладення новачкам не під силу. Для початку розберемося, як саме можна зібрати стартовий капітал для того, щоб його інвестувати.

Куди краще інвестувати гроші: як почати

Досвідчені фінансисти рекомендують відкладати з кожної зарплати 10%, щоб накопичити собі деякий резерв на випадок несподіванок, хвороби або інших форс-мажорів. Всього за рік ви накопичите суму в 1.2 своєї місячної зарплати, і ці гроші вже можна спробувати кудись вкласти, щоб вони не лежали мертвим вантажем. Скажімо, ви отримуєте 500 доларів. Це означає, що з кожної зарплати ви будете відкладати 50 доларів, і через рік у вас накопичиться 600 доларів. Відкладати потрібно без фанатизму: якщо у вас залишаються надлишки, то накопичуйте їх, але якщо вам не вистачає грошей для нормального життя в якийсь місяць, то можна пропустити виплату.

По-перше, вам потрібно буде навчитися економити. Повірте, харчуватися мівіною і сосисками набагато дорожче, ніж повноцінною їжею, тому навчіться готувати і поменше відвідуйте ресторани або кафе. Тільки завдяки цьому ви зможете заощадити до 20% від свого бюджету.

Зверніть увагу! Кидатися в крайнощі не варто: чим нижче рівень і якість Вашого життя, тим сильніше на вас буде тиснути депресія, і ви зможете роздобути нервовий розлад.

Щоб зрозуміти, куди краще інвестувати гроші, рекомендуємо вам розібратися з основами економіки. Вивчіть, що таке складні відсотки, які ніші приносять гроші, як правильно вкладати, що таке ризики і як їх прораховувати, як не зберігати всі яйця в одному кошику та ін.

Якщо ви отримуєте зарплату в національній валюті, то обов'язково переводьте свої заощадження в долари або євро. Справа в тому, що в країнах СНД досить непрогнозований курс національних валют, який залежить від політичних перипетій і загального стану економіки. Долар і євро набагато надійніше. Зберігайте свої заощадження на 50% в доларі, а на 50% в євро, щоб згладити курсові скачки і убезпечити свої інвестиції.

Давайте порахуємо, скільки можна заробити, якщо вкласти наші шукані 600 доларів. Найпростіший варіант - відкриття власного брокерського рахунку:

 • середньою прибутковістю в цьому напрямку вважається 25% річних, що значно краще, ніж депозит в банку;
 • якщо вкласти 600 доларів, то через рік у вас буде 750 доларів, а через 10 років - 5 590 доларів;
 • і це - виключно з одного вкладення.

Зверніть увагу! Якщо ви будете поповнювати свій рахунок щороку на 600 доларів, то підсумкова сума зросте до 25.5 тисяч доларів, що може стати більш ніж хорошим стартовим капіталом або повноцінним пенсійним вкладенням.

Багато людей думають: хто знає, що там буде через 10 років, і чи потрібні мені будуть такі гроші? Щоб відповісти на це питання, просто уявіть, що 10 років тому Ви вклали 600 доларів, а завтра отримаєте 25 тисяч. Чи будуть вони вам потрібні і чи знайдеться, куди їх витратити? Звичайно ж, так.

А якщо вам зараз 40-50 років, то вже пора замислюватися про пенсію, адже на державну підтримку розраховувати навряд чи доведеться. Особливо якщо ви працюєте в сіру або в чорну, і не платите податки.

Одним словом, грамотна інвестиція навіть невеликої суми може принести вам в майбутньому непогані дивіденди. Головне - зрозуміти, як правильно вкладати і куди, щоб звести можливі ризики до нуля і не допустити втрат свого капіталу. Давайте розглянемо 12 варіантів того, куди краще інвестувати в 2024 році.

Куди краще інвестувати гроші: стартапи

Стартапом називають якесь починання, яке може принести своїм інвесторам і розробникам серйозні гроші. Як правило, це якась ідея і план її реалізації. Люди придумують щось, що може бути цікавим ринку, що сподобається людям або компаніям, і хочуть реалізувати це. Але не у всіх є стартовий капітал, знання, можливості, щоб втілити їх ідею в життя. Тому стартапи часто виходять на пошуки вкладників, які повірять в їх ідею і допоможуть реалізувати проект.

Зверніть увагу! В основному вони приходять на спеціалізовані біржі, де кожен може подати свою ідею і розглянути пропозиції інших стартаперів.

Якщо ви не знаєте, куди краще інвестувати гроші в 2024, то відвідайте подібні біржі і вивчіть пропозиції, які представлені на них. Існують десятки подібних сайтів, наприклад, Startupnetwork, Napartner або Planetа. Причому стартапи на них викладаються на різних етапах розвитку: це може бути просто ідея, готовий прототип, розроблений бізнес-план, готовий програмний продукт або виріб.

Стартапер повинен не просто написати, що він хоче зробити, а надати всю необхідну інформацію для свого майбутнього партнера або помічника. Зазвичай вони вказують розмір інвестицій, розподіл обов'язків, терміни окупності, ризики та інше, тобто, по суті, складають повноцінний бізнес-план.

Який прибуток може бути у стартапів і куди краще інвестувати починаючому гравцеві

Тут все залежить від самої ідеї і того, наскільки ви увіллєтеся в проект. Зазвичай на частку інвесторів припадає від 20 до 80% від загальної суми вкладень, причому їх може бути кілька. Прибуток у різних проектів може бути різна, але в середньому вона становить від 20 до 50% річних від розміру інвестицій. Тобто якщо ви вкладете 1000 доларів, то за рік вона перетвориться в 1200-1500 доларів, що набагато вище, ніж ви отримаєте, поклавши гроші в банк.

ДО РЕЧІ! Відзначимо, що зазвичай стартапи вимагають великих вкладень, від 5 до 10 і більше тисяч доларів. Якщо у вас немає таких сум, то можна розділити їх з іншими спонсорами. Головне - вибрати хорошу ідею, яка реально окупиться і буде приносити гроші.

Ми рекомендуємо вам починати шукати пропозиції з тієї сфери, в якій ви хоч трохи розбираєтеся або розумієте, як це працює. Тому що якщо у вас немає досвіду, то ви не зможете оцінити ризики і реальність ідеї, а зроблені вкладення можна буде втратити.

Куди краще інвестувати гроші в 2024 році: облігації

Якщо ви хочете отримувати стабільний прибуток практично без ризику, то можна спробувати вкласти накопичену суму в високоприбуткові облігації. Куди краще інвестувати гроші в 2024 році?

Є два варіанти:

 1. Державні облігації. Вони мають високу надійність, але при цьому приносять менше прибутку.
 2. Корпоративні та приватні облігації. Ризики у них вище, але і прибутковість більш приваблива.

В цілому, якщо стежити за ринком і розуміти тенденції, то ви зможете заробляти непогані гроші на облігаціях. Головне - вибирати папери перевірених і великих емітентів, які мають стабільні показники, всесвітню популярність і хорошу репутацію.

Більшість вкладників віддають перевагу саме корпоративним облігаціям, оскільки вони можуть приносити стабільні 10-20% на рік. Стандартна ставка по державних нижче, на рівні 3-7 відсотків на рік, але і ризиків по ним практично немає.

Вивчити ринок облігацій нескладно: ви без зусиль знайдете спеціалізовані біржі і сайти, де викладають пропозиції по ним. Причому багато витрачати на ці цінні папери не обов'язково: зазвичай вони починаються з 5-10 доларів, а прибутковість по ним становить близько 15-20 відсотків на рік.

Більш цінні папери зазвичай мають прибутковість нижче. Обов'язково вивчайте відгуки і дивіться аналітику по компанії, в яку ви хочете вкласти гроші, щоб вона не стала банкрутом, а її цінні папери постійно приносили прибуток, а не головний біль.

Мікрокредитування

Ще один досить цікавий спосіб того, куди краще інвестувати починаючому інвестору, це p2p-кредити, або кредитування фізичних осіб. Це досить цікаве рішення, для якого не потрібні якісь великі суми. У сучасному світі шукати людей, які б взяли у вас гроші, не потрібно: досить просто прийти на кредитну біржу, запропонувати свої послуги, і вибрати позичальника, який вам сподобається.

Існує велика кількість бірж, які є посередниками між кредиторами і кредитуючимися. Одна з таких бірж працює у сервісу webMoney. Все що вам потрібно буде зробити, щоб влитися в струмінь інвесторів – завести гаманець, поповнити його на певну суму, вибрати підходящого кредитуючогося і зробити позику. В кінці терміну він повернеться вам з відсотком, і ви отримаєте прибуток.

Чи є ризики неповернення? Для того щоб зареєструватися в системі і авторизуватися, як позичальник, людині потрібно буде надати скан свого паспорта, ідентифікаційного коду, підтвердити свою особу та ін.

Відповідно, його без особливих проблем можна знайти. Якщо вибирати профілі з історією позик, то ризиків практично немає. Звичайно, хтось колись затягне з виплатами і отримає штрафні санкції, хтось взагалі відмовиться віддавати гроші, але на таку людину можна подати в суд, і пристави спишуть у нього гроші з карти, заарештують майно та ін. У 99.9% випадків ви отримаєте назад свою суму, правильно відібравши людей, з якими будете співпрацювати.

Чому люди йдуть кредитуватися на біржі, а не в банки, незважаючи на те, що на біржах відсоток вище? Причини можуть бути абсолютно різними. Одні не можуть отримати кредити в банках, тому що вибрали свій ліміт, другим не дають грошей через відсутність офіційної роботи, треті просто не хочуть зв'язуватися з банками і чекати рішення кілька днів. Вони просто приходять на біржу, беруть потрібну їм суму (причому вона може надходити від декількох кредиторів), і працюють з грошима, повертаючи їх в зазначений термін.

Прибутковість за подібними інвестиціями може бути різною. Зазвичай вона залежить від суми і терміну, на який видається кредит. Наприклад, можна зайняти 100 доларів на місяць під 10% або ж 1000 доларів на 3 місяці під 5%. P2p-кредити - це відмінний варіант, куди інвестувати під час кризи, але обов'язково уважно вивчайте людей, яким ви будете займати, і дивіться на їх рейтинг.

Створення особистого сайту або блогу

Якщо у вас є близько 100 доларів, то можна витратити їх на створення власного невеликого інформаційного сайту. Це досить вигідне і перспективне вкладення, яке принесе Вам прибуток в майбутньому, а не відразу після інвестиції.

Отже, для того щоб створити власний сайт, вам потрібно буде придбати доменне ім'я та хостинг.

 1. Доменним ім'ям називається назва сайту, яке ви бачите в адресному рядку вашого браузера.
 2. Хостингом називається місце на сервері, де буде зберігатися ваш сайт.

Якщо говорити простіше, то домен - це назва вашої фірми, а хостинг – це офіс, в якому вона розташовується. Сумарні витрати на покупку складуть приблизно 30 доларів: 10 доларів Вам обійдеться ім'я, і 20 – хостинг. Вам вистачить самого простого і дешевого хостингу для початку, тому немає ніякого сенсу переплачувати.

Після того, як покупка буде здійснена, вам потрібно буде встановити на хостинг CMS (систему управління контентом). Їх ви без проблем знайдете в Інтернеті - більшість з них безкоштовні і доступні для загального використання. Це може бути, наприклад, WordPress або Joomla.

Далі вам потрібно буде вибрати відповідний шаблон (його можна знайти в загальному доступі або купити за 10 доларів). А далі залишається тільки наповнити сайт тематичними статтями і контентом, просунути його в пошукових системах, зібрати аудиторію і почати продавати їй рекламу.

Якщо ви не знаєте, куди правильно інвестувати гроші, але хочете розібратися з веб-технологіями – то цей варіант оптимальний для вас. Ви зрозумієте, як створюються сайти, як вони просуваються, як шукати рекламодавців і заробляти на цьому. Коли ви зберете аудиторію в 400 відвідувачів в день, то зможете заробляти 30-100 доларів на місяць в залежності від тематики і способу монетизації.

Освоїти напрямок цілком реально самостійно, якщо використовувати для конструювання сайтів платформу WordPress. У неї маса переваг:

 • повністю безкоштовна;
 • зрозуміла на інтуїтивному рівні;
 • велика кількість шаблонів і тем оформлення;
 • дружелюбна до SEO.

Якщо боїтеся, що самостійно освоїти платформу не вийде, запрошуємо взяти участь у безкоштовному онлайн-тренінгу «створення і просування сайту з нуля». Він побудований на перегляді відео-інструкцій і виконанні завдань. Щось не вийшло? Не проблема - на допомогу прийде служба технічної підтримки і абсолютно безкоштовно усуне всі проблеми. Участь у тренінгу гарантія, що ви зробите сайт своїми руками, наповніть його статтями і дізнаєтеся багато корисного.

Створення власного інтернет-магазину

Ще один перспективний спосіб того, куди інвестувати гроші в кризу - це відкриття власного інтернет-магазину. Через пандемію коронавірусу багато людей перестали ходити по магазинах, а роблять замовлення через Інтернет. Сьогодні таким способом можна купити практично все що завгодно: продукти харчування, побутову техніку, будтовари, електроніку, ліки та інше. Вам потрібно лише визначитися, чим саме ви хочете торгувати, вивчити пропозиції конкурентів і скласти власний бізнес-план. Давайте розглянемо цей процес детальніше.

Перш, ніж запускати магазин, потрібно визначитися з наступними моментами:

 1. Чим саме ви будете торгувати. У кризу запити у людей падають, зарплати знижуються, інфляція прискорюється. Люди починають купувати недорогі товари, економлячи на всьому, чим тільки можна. Оптимальним вибором для магазину стануть продукти харчування, недорогий одяг і взуття, білизна, електроніка та інше.
 2. Вивчіть своїх прямих конкурентів. Подивіться, які ціни вони ставлять, які послуги пропонують, як здійснюють доставку, як спілкуються з клієнтами, який у них асортимент та ін. Ви повинні знайти їх слабкі місця і зробити свій магазин так, щоб їх не було.
 3. Займіться пошуком постачальників. Шукати їх можна різними способами, все залежить від того, що саме ви будете продавати. Це можуть бути місцеві виробники, великі дистриб'ютори, оптові склади та інше. Багато замовляють товари оптом із закордону, наприклад, в Китаї на сайтах типу Аліекспрес або Алібаба. Якщо робити не поодинокі замовлення, а великим оптом, то ціни в Піднебесній дуже приємні.
 4. Після того, як ви зберете всю необхідну інформацію, Ви зможете зрозуміти, скільки ви будете заробляти з одного продажу і скільки продажів вам потрібно здійснювати, щоб вийти на самоокупність, і скільки потрібно продати, щоб отримати прибуток. Детально проаналізуйте всі зібрані дані, продумайте, який асортимент ви виставите в своєму магазині, яку цінову політику ви будете вести, чи зможете ви продавати стільки, щоб отримувати гідні гроші та ін. Одним словом, продумайте всі організаційні моменти, починаючи від закупівлі і закінчуючи способами доставки клієнту.

Далі вам потрібно буде визначитися, яким чином ви створите свій магазин. Куди краще інвестувати гроші починаючому інвестору, який вирішив відкрити свій онлайн-бізнес?

Як створити інтернет-магазин

1. Створити магазин самому

Якщо ви трохи розбираєтеся в ІТ-технологіях, то це буде не складно, але відзначимо відразу: самостійне створення має на увазі проекти початкового рівня. Щось серйозне ви просто не зробите через те, що для цього потрібні кваліфіковані фахівці. Але для старту чогось складного вам і не знадобиться.

2. Використовувати онлайн-конструктор

Це оптимальний варіант для початківців, та й для більш успішних підприємців. Створення магазину за допомогою конструктора дуже просте – ви вибираєте відповідний Вам сервіс, вибираєте тарифний план, шаблон, натискаєте кілька кнопок і отримуєте працюючий проект. Тарифи на використання конструкторів цілком гуманні: місяць обійдеться вам приблизно в 10 доларів, а річний тариф можна підключити за 80-100 доларів.

3. Створення магазину під замовлення

Цей варіант того, куди інвестувати в кризу 2024, досить спірний. Створювати магазин в студії під замовлення є сенс лише в тому випадку, якщо ви вже маєте досвід в торгівлі або у вас достатньо стартового капіталу для відкриття проекту не початкового рівня. Створення порталу обійдеться в суму від 300 до 5000 доларів в залежності від ваших вимог і запитів.

Після того, як сайт буде запущений, вам потрібно буде наповнити його товарами, придумати до них опис (його бажано робити унікальним), залити фотографії товарів і розділити все на зручні категорії. Далі потрібно буде просунути його за допомогою SEO і контекстної реклами, підключити платіжні системи і починати приймати замовлення.

Обов'язково розвивайте свій магазин, щоб йти вперед. Слідкуйте за тим, які товари краще продаються, на які сторінки більше переходів, які тренди в цьому сезоні і таке інше. Намагайтеся постійно покращувати свій проект, і тоді він буде приносити вам серйозний прибуток.

Куди краще інвестувати гроші: опціони

Якщо ви не знаєте, куди краще інвестувати гроші починаючому, то розгляньте варіант з опціонами. Це досить цікавий варіант заробітку для новачків, який дозволяє отримати перший прибуток всього через кілька хвилин. Цей спосіб часто використовують люди, які не мають серйозних грошей для інвестування.

Зверніть увагу! Сенс бінарних опціонів дуже простий: якщо задане вами умова виконалося, то ви – виграли. Якщо не виконалося-то ви програли. Але тут не просто гра, як в казино, тут – аналіз ситуації і ринку.

Розглянемо простий приклад. Ви купуєте акції якогось підприємства, які починають рости або падати на тлі новин і ринку. Відзначимо, що акції падають або ростуть набагато стабільніше, ніж валюта, тому і прогнозувати їх рух простіше:

 • ви купуєте акції на 100 доларів по 10,5 долара і ставите умову, що через 5 хвилин вони будуть коштувати дешевше (якщо ви бачите, що йде тренд на падіння);
 • якщо через 5 хвилин акції коштують дешевше, ніж 10.5 долара (навіть 10.499 вже вважається дешевше), то ви отримаєте винагороду (його розмір вказаний при відкритті угоди або подачі умови);
 • зазвичай розмір винагороди становить 50-75%;
 • тобто якщо ви зробили покупку на 100 доларів, то отримаєте прибуток 50-75 доларів, а ваша ставка (100 доларів) вам повернеться;
 • якщо ж акції виростуть, то ви втратите свою ставку.

Мінімальна ставка зазвичай становить 10 доларів, час зміни - від 5 хвилин, розмір виплат варіюється від 20 до 75%. Це відмінний варіант для швидкого заробітку грошей – за годину можна збільшити вкладену суму в десять разів, але потрібно бути уважним і не ризикувати, щоб не програти всі гроші.

Куди краще інвестувати в 2024 році: пайові інвестфонди

Ще один варіант того, куди краще інвестувати в 2024 році, це ПІФ або пайовий інвестиційний фонд. Це досить цікава і прибуткова справа, яка дозволяє заробляти в пасивному режимі. Сенс цих фондів в тому, що вони збирають потрібні інвестиції і вкладають їх в якийсь реальний бізнес, після чого розподіляють дохід між своїми вкладниками.

Зверніть увагу! Це досить безпечний і простий спосіб заробітку, але, звичайно ж, вам потрібно попередньо вивчити інформацію і вибрати фонд, якому ви довірите свої гроші.

Куди вкладають ПІФи і чому вам не вкластися без нього, як без посередника? Зазвичай вони направляють гроші на високоприбуткові напрямки. Вони можуть займатися скупкою автомобілів і нерухомості, вкладеннями в нерухомість, видачею термінових кредитів та ін. У початківця інвестора просто не вистачить грошей і досвіду, щоб реалізувати такі проекти.

Середня прибутковість по ПІФах залежить від того, у що саме вони вкладають, від їх віку і затребуваності, але в цілому вона становить 20-30 відсотків. Це досить хороша пропозиція за умови того, що внески можна зробити у валюті (як і отримати свої вкладення назад), і при цьому Вам взагалі нічого не доведеться робити. ПІФи - це досить безпечно, багато з них працюють роками, приносячи прибуток своїм власникам і вкладникам.

Як правило, мінімальне вкладення в ПІФ становить 100 доларів. Щоб не ризикувати, ми рекомендуємо вам вивчити своїх партнерів, і розподілити гроші між кількома, щоб якщо хтось все ж збанкрутує, то ви все одно отримали прибуток.

До речі, зі збанкрутілого ПІФу часто можна отримати гроші назад в результаті проведення процедури банкрутства, просто це займе деякий час (від 3 до 6 місяців).

Куди краще інвестувати гроші: акції

Розглянемо, куди краще інвестувати зараз, якщо ви вирішили зайнятися акціями. Зараз акції багатьох компаній падають, оскільки в світі криза і епідемія. Це означає, що виробництво скорочується, продажі зупиняються, акції дешевшають. Але все це - тимчасово. І акції багатьох компаній гарантовано зростуть. Головне - вибирати нормальних гравців, а не якісь маловідомі проекти.

Працювати з акціями самостійно ви не зможете, оскільки для цього потрібна ліцензія та інше. Але завжди можна укласти договір з брокером, який виконує роль посередника. Зазвичай брокерами є банки - просто виберіть собі підходящий, з яким Вам зручно працювати, і який має хороші позиції на ринку.

Далі вам потрібно буде поповнити свій рахунок, вибрати компанію (одну або кілька), придбати акції, а потім — просто чекати. Ціни на акції гарантовано підуть вгору, причому вони можуть скакнути на 50-100% буквально через 3-5 місяців. Тобто якщо ви купили акцій на 100 доларів, то потім ви їх продасте і отримаєте вже 150 доларів.

Щоб не прогоріти, вибирайте акції декількох компаній: не зберігайте всі яйця в одному кошику. І стежте за новинами, ринком і аналітикою: дуже часто можна отримати важливу інформацію, завдяки якій за один день ви зможете заробити сотні, а то й тисячі доларів.

Порада! Якщо ви не хочете постійно стежити за курсом, то можна використовувати спеціальні скрипти, які здійснюють операцію автоматично при досягненні певних значень.

Наприклад, ви хочете придбати акції Apple за 40 доларів на 300 доларів, але зараз вони коштують 43. Ви вказуєте в скрипті необхідні значення і просто займаєтеся своїми справами. Коли ціна впаде до 40, програма сама здійснить угоду. Точно так само можна налаштувати скрипт і на продаж. Можна задати нижню і верхню планки, і просто чекати. Програми самі куплять і самі продадуть акції, а ви просто отримаєте прибуток.

ПАММ

ПАММ - це система розподілу вкладень на рахунок інвестора. Це досить перспективний і простий спосіб отримання прибутку, для тих, хто не знає, куди можна інвестувати невелику суму. Сенс цього заробітку в наступному:

 1. Великі трейдери, які працюють на ринках акцій, цінних паперів, валюти, металів та інших ресурсів, зазвичай мають достатньо грошей для проведення операцій. Але початківці або дрібні – не завжди можуть реалізувати свої можливості, тому що у них просто не вистачає грошей на великі закупівлі.
 2. Робити великі закупівлі набагато вигідніше, ніж дрібні, оскільки прибуток по ним вище. Тому інвестори вважають за краще купити 1000 акцій, а не 10, як мінімум тому, що комісія з'їдає частину прибутку.
 3. Коли у дрібних інвесторів не вистачає ресурсів, вони залучають гроші сторонніх вкладників. Це дозволяє їм працювати і отримувати більший прибуток.
 4. Доходи зазвичай розподіляються в пропорції 70 до 30 або 80 до 20 – перше число це прибуток інвестора, друге – трейдера.
 5. Ви можете вивести гроші практично в будь-який час, не обов'язково чекати кінця угоди, на яку пішли ваші вкладення. Єдине, що багато трейдерів встановлюють мінімальний термін для виведення, наприклад, тиждень або місяць.

Перед тим, як вкладати гроші в ПАММ, потрібно вивчити статистику по трейдеру. Вона знаходиться у відкритому доступі – ви завжди бачите, скільки часу він на ринку, скільки грошей у нього на даний момент, скільки грошей вкладено, скільки грошей йому треба, яка середня прибутковість по операціях та іншу статистику.

У старих, перевірених трейдерів прибутковість зазвичай менше - вони отримують прибуток за рахунок низькоризикових угод. Середній прибуток у них становить 20-30%. Молоді і невеликі гравці зазвичай діють більш агресивно, прибуток у них може доходити до 70-100%, але і ризики більше.

ДО РЕЧІ! Грамотні трейдери завжди перекривають ризики іншими угодами, тому навіть якщо його ставка піде в мінус, то він перекриє витрати за рахунок інших угод, і прибуток просто стане менше.

 Куди краще інвестувати гроші: валюта

Ще один прибутковий спосіб того, куди інвестувати щоб заробити, вважається валюта. Причому цей спосіб хороший з двох причин:

 1. Ви отримуєте прибуток на різниці курсів, причому цей прибуток може бути досить вагомою, особливо в кризу.
 2. Ви зберігаєте свої гроші від інфляції, оскільки валюта зазвичай міцніше національних грошей.

Принцип заробітку тут досить простий. Ви вибираєте собі трейдера, через якого будете торгувати (в мережі їх представлено досить багато). Ми рекомендуємо вибирати перевірених трейдерів, які працюють на ринку більше 10 років, щоб у вас не виникли форс-мажорні ситуації.

Але в цілому вибір трейдера не має особливого значення - у них просто можуть бути різні умови підключення, різні стартові суми і ставки, тому підбирайте тих, хто підходить вам за умовами. Зазвичай початковий депозит становить 100 доларів, а ставки ви можете робити будь-які.

Далі вам потрібно буде стежити за курсом, за світовими новинами і тенденціями, щоб передбачати, які валюти будуть падати, а які – рости. Наприклад, в 14 і 15 році сильно впала гривня (падіння склало майже 3 рази). Ці стрибки були досить прогнозовані, і, розуміючи, що вони відбудуться, ви могли б продати ці валюти і купити долари. Потім, в пікове падіння, долари можна було б продати, почекати стабілізації і відкупитися назад.

Давайте розглянемо простий приклад:

 • гривня на початок 14 року коштувала 8 грн за 1 долар;
 • ви на 8 тисяч гривень купуєте 1000 доларів і заморожуєте їх на своєму рахунку;
 • потім гривня через війну і падіння економіки просідає спочатку до 14 гривень за долар, а потім до 35 гривень;
 • у цей момент Ви продаєте долари (вже було зрозуміло, що подальшого падіння не буде і уряд всіма силами стабілізував валюту) - тобто ви б отримали на своєму рахунку 35 тисяч гривень, вклавши всього 8 тисяч;
 • далі гривня вирівнялася на курсі 26 гривень за 1 долар;
 • вам потрібно було б придбати її на 35 000 гривень, що склало б вже 1350 доларів.

Ви б не просто зберегли свої 8000 гривень, а й примножили б їх, отримавши в результаті або 35 000 гривень, або 1350 доларів. Якби ці гроші просто лежали б на депозиті під 15 відсотків, то за 5 років у вас на рахунку вийшло б близько 17 тисяч гривень, або в перерахунку – 650 доларів.

У нашому прикладі про те, куди інвестувати кошти, ми вказали серйозні скачки валюти, які відбуваються досить рідко. Дрібні стрибки (на 1-5 центів) відбуваються постійно, і на них теж можна заробляти. Але для цього вам потрібні серйозні стартові капітали - сенсу купувати 100 доларів, щоб продати їх на 5 центів дорожче, немає. Тут потрібні суми хоча б від 1000 доларів або послуга кредитного плеча, яка примножує ваші капітали в 10 або 100 разів.

Відзначимо, що не обов'язково здійснювати по 10 угод в день при зміні вартості на 1-5 центів. Зазвичай набагато перспективніше купити якусь валюту, заморозити її на кілька днів або навіть місяців, а потім продати на падінні або підйомі.

Вкладення в ОВДП або ОДЗ

Ще один варіант того, куди зараз інвестувати гроші, це облігації внутрішньої державної позики (або державної позики). Їх основна перевага у високій надійності: швидше постраждають приватні компанії, ніж держава.

Купити облігації безпосередньо не можна - вам також потрібен трейдер. Зазвичай ними виступають державні та комерційні банки. Ви купуєте цінні папери і просто чекаєте, коли по ним вийде термін інвестицій.

Зазвичай вони випускаються на 1, 3, 6 і 12 місяців, середня ставка становить 14-15%, що вище, ніж банківський депозит.

Куди краще інвестувати великі суми

Якщо у вас є відносно великі суми (від 1000 доларів), і ви хочете їх зберегти, то рекомендуємо вам вкласти їх в золото.

Цей метал, незважаючи на незначні коливання і загальносвітову кризу, постійно зростає в ціні, причому середньорічний приріст становить 7-9%.

Зверніть увагу! Золото вважається довготривалою інвестицією - розглядайте його, як накопичувальний рахунок і спосіб зберегти гроші від інфляції.

Якщо ви купите золото на 1000 доларів, то вже через рік, продавши його, ви отримаєте близько 1100 доларів, і це зростання досить стабільне (наприклад, з 2016 по 2020 рік курс виріс з 1050 доларів до 1550 доларів).

Що необхідно знати про інвестування. 5 простих правил

Якщо ви звикли жити тільки на одну зарплату і ніколи не мали власного бізнесу, то сфера інвестицій напевно здається вам складною і загадковою. Але всьому можна навчитися! Є кілька простих правил, які обов'язково варто засвоїти початківцям інвесторам, щоб не розчаруватися на перших порах.

 1. Визначтеся з сумою вкладень. Стартовий капітал-яким він повинен бути? Теоретично, свою діяльність у сфері інвестицій можна почати з будь-якої суми. Наприклад, придбати акції за 2 тисячі грн. Але такі вкладення не принесуть скільки-небудь відчутного прибутку. Рекомендується мати на ці цілі хоча б 4-8 тисяч грн. Зрозуміло, чим вище вкладення, тим істотніше буде ваш пасивний дохід.
 2. Ризик і прибутковість безпосередньо пов'язані між собою. Непорушне правило біржі, та й в цілому бізнесу, говорить: чим більше ви ризикуєте – тим вище прибутковість. Це означає, що найпривабливіші пропозиції можуть швидко вас збагатити або повністю позбавити всіх вкладень. Так що потрібно тверезо оцінити, чи маєте Ви можливість так ризикувати, чи витримає ваш бюджет такі втрати.
 3. Інвестуйте тільки в ті сфери, в яких добре розбираєтеся. Скажімо, ріелтор розбирається в нерухомості, а не в сільському господарстві або важкої промисловості. Тому для нього доцільніше мати справу саме з об'єктами житлової або комерційної нерухомості.
 4. Робіть вклади на регулярній основі. Недостатньо буде вкластися тільки один раз. Прибуток потрібно реінвестувати, і тоді фінансовий інструмент з часом обросте складним відсотком. Саме таким чином навіть скромний стартовий капітал обернеться непоганим пасивним доходом.
 5. Диверсифікуйте грошові кошти. Направляйте їх в різні активи. В ідеалі, інвестиційний портфель повинен містити в рівних частках нерухомість, облігації та акції. Вкладення лише в єдиний фінансовий інструмент занадто ризиковані. Про це відмінно сказано у відомому англійському прислів'ї: «не зберігайте всі яйця в одній коробці».

Куди не варто вкладати свої гроші

На жаль, в інтернеті зустрічається безліч недобросовісних людей, які бажають затягнути вас в шахрайські схеми і відібрати ваші гроші. Їх жертвами стають навіть відомі персони, наприклад, зірки шоу-бізнесу. Складно заздалегідь себе убезпечити, але потрібно знати про найбільш поширених схемах обману.

Не варто реагувати на нав'язливу і агресивну рекламу, що обіцяє заробити мільйони за тиждень. Чудес не буває, і на порожньому полі грошове дерево не виростити.

Не довіряйте авторам численних курсів з фінансів. Зазвичай вони розповідають про свої високі доходи і обіцяють, що навчать і вас отримувати легкі гроші. Як правило, це порожні обіцянки, а заробіток фінансових гуру якраз і будується на довірливих учнях – покупцях курсів.

Поширена схема шахрайства-будівництво фінансової піраміди. Це мережеві компанії, засновані на залученні нових клієнтів. У них потрібно постійно щось продавати, наприклад, карти на кешбек, і за рахунок цього отримувати прибуток за реферальною програмою. Якщо знайомий наполегливо розповідає про власний бізнес і пропонує його вам, перевірте, чи не є він фінансовою пірамідою.

До схожою схемою відносяться ставки на спорт. У букмекерських конторах заробляють в основному самі засновники і мізерний відсоток гравців. Решта залишаються в мінусі.

Куди краще інвестувати гроші в 2024 році: особиста порада + відео

Вище ми описали 12 актуальних способів того, куди можна інвестувати невеликі гроші (мова йде про суми від 100 до 1000 доларів). Всі перераховані способи перевірені і реально працюють, приносячи своїм власникам стабільний прибуток. Головне при виборі варіанту заробітку бути розсудливим: обов'язково вивчіть інформацію про те, що це за проект, хто в ньому працює, які умови пропонує та ін. Якщо ви вкладаєте гроші в когось (приватна особа, стартапер, брокер та ін), обов'язково вивчіть відгуки про нього, почитайте про реалізовані проекти, про досягнення, подивіться, чи немає проти людини або компанії судових позовів та ін.

Якщо ви відкриваєте свій магазин або сайт, то обов'язково робіть їх тематичними – не потрібно прагнути охопити все відразу. Краще торгувати чимось конкретним (наприклад, дитячими речами), ніж об'єднувати у себе тисячі найменувань товарів, слабо пов'язаних один з одним.

Дотримуйтесь наступних порад:

 1. Завжди диверсифікуйте ризики. Якщо вкладаєтеся в акції, то купуйте папери різних компаній, якщо у валюту - то вибирайте різні пари.
 2. Ставте перед собою цілі і розробляйте стратегії. Подумайте, для чого вам потрібні гроші, яка саме сума, як ви її плануєте заробити та ін.
 3. Вчіться і розвивайтеся. Знання та досвід – це основна цінність на ринку. Чим більше ви активні, розумні і діяльні, тим більше зможете заробити.
 4. Інвестуйте гроші регулярно, не думайте, що ви обійдетеся якоюсь невеликою сумою і станете багатими.
 5. Не витрачайте зароблене на непотрібні вам речі або розваги. Намагайтеся пускати прибуток у справу, щоб суми надходжень постійно зростали. Якщо ви будете отримувати на угодах по 5 доларів і тут же витрачати їх на пиво, то ні про яке зростання говорити не доведеться.

І головне - не піддавайтеся емоціям. Якщо вам здається, що справа на 100% вірна, і що ви гарантовано отримаєте високий дохід, зупиніться, подумайте і проаналізуйте ситуацію. Можливо, вами маніпулюють і намагаються виманити гроші на хайп-проект, який розвалиться відразу після того, як власник збере потрібну йому суму.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити