Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Як вкласти гроші в криптовалюту і чи варто вкладатися в 2022 році

Останнє оновлення: Вівторок, 04 січня 2022 Автор: Тамара Сумська

Як вкласти гроші в криптовалюту

 Криптовалюта існує відносно недавно, якщо порівнювати з фіатними грошима і фондовими торговими інструментами, проте вже розширилася до стану масштабного всесвіту, яку непосвяченому може бути важко зрозуміти. Проте, розібратися в цій темі варто хоча б тому, що вона здатна принести істотний прибуток (звичайно, в сукупності з ризиками). Сьогодні редакція ITstatti.in.ua розповість про те, як вкласти гроші в криптовалюту і наскільки ці ризики виправдані.

Загальні принципи інвестування в цифрові валюти

Суть інвестування в тому, щоб сьогодні вкласти гроші, а завтра (умовно кажучи, термін може бути будь-яким) отримати з них прибуток. Але за фактом вкладення окупаються лише в тому випадку, якщо дотримуватися достатньої обережності і основні правила, про які ми розповімо по ходу розповіді. Інакше є ризик втратити всі інвестиції. Важливо навчитися проводити свій власний аналіз, оскільки думки аналітиків - не завжди найкращий показник.

Здійснюючи угоди, не поспішайте, особливо якщо плануєте інвестувати на довгий термін. Одна успішна угода набагато краще, ніж багато марних.

Основні види крипто-інвестицій:

 • Довгострокові вкладення (buy & hold). Спосіб вважається найбільш безпечним, так як мало залежить від постійної волатильності ринку, важлива тільки загальна тенденція монети до зростання.
 • Короткострокові вкладення (до 1 року). Припускають можливий продаж активів, якщо ситуація на ринку буде до цього розташовувати.
 • Спекулятивний трейдинг. Угоди здійснюються щодня з дуже високою частотою, таким чином прибуток формується з невеликих постійних коливань курсу.
 • Вкладення в блокчейн-проекти. Майже завжди варті уваги нові проекти збирають кошти шляхом краудфандингу, наприклад, ISO або ISO. Проблема в тому, що знайти дійсно стоїть проект і передбачити його зростання не так вже й легко.

Відразу слід зазначити, що експерти рекомендують вкладати в криптовалюту тільки частину свого інвестиційного портфеля, так як це високоризикові активи через їх непередбачуваною волатильності. Решта ж має бути вкладено в акції, облігації, нерухомість та інші більш-менш стабільні інструменти. Криптовалюта може бути хорошою інвестицією, але тільки в тому випадку, якщо її ціна зростає. По ній не виплачуються дивіденди, як це буває з акціями. Вся справа в тому, що спочатку крипта створювалася не як інвестиційний актив, а як заміна фіатним платіжним засобам.

Далі необхідно вибрати, в яку криптовалюту вкладатися. Їх тисячі. Найпопулярніша - біткоін, але з точки зору інвестицій підходять і альткоіни – фактично, всі топові монети мають максимальні перспективи.

Також буде потрібно вибрати місце, де купити крипту, і гаманець, де її зберігати. Ці питання розглянемо нижче.

Окремим видом вкладення в криптовалюту можна назвати Майнінг. Адже в цьому випадку для отримання цифрових монет необхідно придбати дороге обладнання і постійно підтримувати його працездатність, оплачувати рахунки за електрику. Попередньо слід розрахувати потенційну рентабельність процесу за допомогою спеціальних калькуляторів, так як вона залежить від безлічі факторів.

Способи вкладення грошей в криптовалюту

Існує кілька шляхів придбання цифрових активів, кожен з яких має свої конкретні особливості і докорінно відрізняється від інших:

 • Криптовалютні біржі. Найрізноманітніші види кріптобірж існують на поточний момент - спотові, ф'ючерсні, з маржинальною торгівлею, регульовані або нерегульовані, децентралізовані або централізовані. Важливо вибирати майданчик, який працює давно, знаходиться в топі на довірених сервісах на зразок CoinGecko, має високу ліквідність і обсяги торгів.
 • p2p-майданчики. Хоча умовно і називаються біржами, працюють зовсім по-іншому. Тут користувачі взаємодіють без посередників безпосередньо один з одним. Покупець оплачує монети Фіатом, переводячи його безпосередньо на карту або інший рахунок продавця за реквізитами, які йому дадуть, а потім, коли продавець отримає і підтвердить оплату, криптовалюта автоматично перекладається покупцеві.
 • Обмінники. Ці сервіси найкращим чином підходять для разової покупки/продажу криптовалюта, причому в якості способу оплати підходять практично всі популярні фіатние методи. За допомогою обмінників можна в лічені хвилини придбати криптовалюта і зарахувати її на свій гаманець. Щоб вибрати відповідний сервіс, можна використовувати аналізатор BestChange, де знаходяться тільки ті обмінники, які успішно працюють кілька років.
 • Платіжні системи (AdvCash, Payeer, Capitalist). Електронні гаманці з підтримкою криптовалют – зручний і часто вигідний варіант їх миттєвої покупки. Купівля здійснюється з використанням внутрішнього рахунку в системі, кошти зараховуються також на внутрішній рахунок (за винятком AdvCash, де підтримується зарахування на прив'язаний аккаунт біржі Binance).
 • Telegram-боти . Боти додаються в месенджер Телеграм як звичайні контакти, після чого з їх допомогою, просто натискаючи на команди в чаті, можна вкласти гроші в криптовалюти, вибравши найбільш зручні пропозиції з усіх представлених сервісом. База, з якої Бот бере дані – це зазвичай p2p-біржа або обмінник.
 • Криптовалютні гаманці. Ці сервіси призначені в першу чергу для надійного зберігання криптовалюта, але також з їх допомогою можна придбати активи безпосередньо зі своєї банківської карти і отримати їх на використовувану адресу гаманця. Даний спосіб може бути пов'язаний з високими комісіями, проте його в той же час можна назвати одним з найбільш зручних і безпечних.

Крім того, існує можливість покупки криптовалюта через кріптомати, спеціалізовані пристрої, які можна знайти у великих містах по всьому світу, крім тих країн, де цифрові монети повністю заборонені. Перевірте, чи поблизу криптомат, за допомогою сайту https://coinatmradar.com/.

Переваги та недоліки інвестування в крипторинок

Плюси:

 • Можливість швидкого і вагомого прибутку.
 • Дефляційна природа криптовалют.
 • Технологічність та інноваційність активів.
 • Швидкі та конфіденційні транзакції.
 • Великий вибір доступних активів для інвестицій.

Мінуси:

 • Високі ризики.
 • Труднощі прогнозування.
 • Технічні складності.
 • Багато шахраїв і зловмисників у сфері.

Безпечне інвестування: як зберігати криптовалюту

Яку б криптовалюту Ви не вибрали для вкладень, слід заздалегідь подбати про гаманці для її зберігання, а точніше – для зберігання комбінації ключів, що підтверджують ваше право володіння активами і їх передачі/отримання.

Ви можете обзавестися як програмним, так і апаратним гаманцем. Перші значно полегшують доступ до валюти в будь-який момент часу і дозволяють активно здійснювати торгові операції. Апаратні гаманці-фізичні пристрої, схожі на USB-накопичувачі. Вони більш безпечні, ніж програмні, оскільки зберігають Ключі незалежно від інтернету. Дуже добре підходять для зберігання активів, якими ви деякий час не користуєтеся.

Приклади програмних гаманців - Exodus, Edge, Guarda, Jaxx, Metamask.

Приклади апаратних гаманців - Ledger, Trezor, Safepal.

Чи варто вкладатися в криптовалюту

Одне слово, яким можна описати весь крипторинок - волатильний. Курси валют можуть рости і падати на тисячі відсотків за рік або навіть за місяць. Наприклад, динаміка курсу Bitcoin за останні роки, починаючи з того моменту, коли він почав привертати активну увагу:

 • Грудень 2016 – 891$
 • Грудень 2017 – 19 423$
 • Грудень 2018 – 3 751$
 • Грудень 2019 – 7 335$
 • Грудень 2020 – 26 476$
 • Березень 2021 – 61 844$

У загальному і цілому, простежується позитивна тенденція, незважаючи на скачки курсу. Тому при довгостроковому інвестуванні Холдери розраховують саме на довгостроковий прибуток. Що стосується заробітку на миттєвих рухах ринку – це скоріше доля трейдерів, частота угод яких становить як мінімум кілька операцій в день.

Якщо ви готові до певного ризику і вважаєте, що у BTC або іншої криптовалюти на даний момент є потенціал для зростання, то ніщо не заважає спробувати. Але починати краще з невеликих сум. 

Криптовалюта здатна дати непогані перспективи вашому інвестиційному портфелю, але приділяйте достатньо уваги диверсифікації активів. Єдиної ради тут дати не можна, так як рішення приймаються в залежності від потреб конкретного інвестора.

Те ж саме відноситься і до обсягу інвестицій. Кількість вкладень визначається виходячи з того, наскільки ви схильні до ризику, на який термін збираєтеся вкладатися і від фінансового становища в цілому.

Висновок

У крипти є недоліки, але є і переваги. Якщо плюси для вас переважують мінуси, то ви можете спробувати вкласти кошти в криптовалюту, але вкрай важливо, щоб ви знали, що робите, і не вкладали більше, ніж можете дозволити собі втратити. Якщо плануєте успішно інвестувати в монети, то переконайтеся, що ви фінансово підготовлені і розумієте, як працює ринок. Ці активи вважаються дуже ризикованою інвестицією, тому повинні займати відносно невелику частину інвестиційного портфеля.

Навіть якщо кілька років тому Ви були налаштовані скептично, то ажіотаж навколо криптовалюти в останні роки міг вас переконати. Цифрові монети швидко завойовують серця як інвесторів-ветеранів, так і новачків. Проте, більшість експертів закликає до обережності, оскільки через свою молодість кріпторинок ще не обзавівся якими-небудь фундаментальними принципами і являє собою здебільшого технічну гру.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити