Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Куди інвестувати гроші в Україні в 2023 році

Останнє оновлення: Понеділок, 02 січня 2023 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції в Україні

Прогнози експертів і міжнародних організацій на 2023 рік вкрай суперечливі. З одного боку, аналітики пророкують, що світова економіка почне стрімко відновлюватися від наслідків коронакризису. Так, згідно з даними Fitch Ratings, світовий ВВП в 2023 році зросте на 5,3%. Однак, через бурхливу на планеті пандемію до будь-яких економічних прогнозів варто ставиться з певною часткою скептицизму. На тлі глобальної фінансової нестабільності інвестори надзвичайно обережно вкладають гроші в нові проекти. В Україні ж і без того складний інвестиційний клімат погіршується через політичні та військові фактори.

Традиційно наші громадяни воліють скуповувати валюту і зберігати її "під матрацом" замість того, щоб кудись інвестувати. Згідно з інформацією видання BusinessViews, обсяг подібних "вкладень" може становити від 20 до 86 млрд. доларів. Зрозуміло, такий підхід не сприяє зростанню добробуту українців, адже відомо, що гроші повинні перебувати в обороті і генерувати прибуток. До того ж у першу половину грудня 2020-го гривня почала зміцнюватися. Крім того, аналітики Morgan Stanley, прогнозують ослаблення долара в прийдешньому році по відношенню до валют країн, що розвиваються і євро. Таким чином, Долар може втратити статус "безпечної гавані".

ITstatti проаналізували ситуацію на світових ринках і створив добірку найбезпечніших і вигідних ідей для інвестування в 2023 році.

Стабільні та надійні інвестиції в золото

Якщо ви хочете інвестувати невелику суму з мінімальними ризиками, то зверніть увагу на золото. Дорогоцінний метал традиційно вважається одним з найбезпечніших активів з точки зору заощадження капіталу в довгостроковій перспективі. Золото завжди знайде свого покупця і не схильне до цінових стрибків, на відміну від того ж біткоіни або котирувань на ринках акцій. У кризові або неспокійні часи, на зразок нинішніх, золото стає одним з найпопулярніших активів.

На думку експертів американського інвестиційного банку Goldman Sachs, ціна на дорогоцінний метал в 2023 році злетить до $2300 за унцію. Згідно з прогнозом голландського банку ABN AMRO, вартість унції золота в наступному році досягне $2100. Зростанню цін на дорогоцінний метал сприятиме нестабільна ситуація на світовому ринку. Однак, якщо епідемія, нарешті, піде на спад і світова економіка почне відновлюватися, вартість золота може знизиться. Втім, дорогоцінний метал залишається однією з найбезпечніших інвестицій, так що, на думку експертів, інвесторам варто зберігати не менше 10% своїх заощаджень саме в золоті. Але варто враховувати, що великого доходу інвестиції в золото не принесуть. Набагато більш вигідним вкладенням коштів є покупка діючого ювелірного виробництва в Київській області. Підприємство пропонує клієнтам широку лінійку срібних виробів, а диверсифікована географія продажів зводить до мінімуму фактор залежності від окремого ринку або клієнта.

ОВДП як альтернатива банківським депозитам

В умовах знижуються ставок за депозитами і ризику втрати капіталу внаслідок розорення банків інвестори все більше цікавляться облігаціями внутрішньої держпозики (скорочено ОВДП). Прибутковість п'ятирічних ОВДП становить 12%, що перевищує ставку за депозитами в гривні на 2-4%. Крім того, виплати за облігаціями на 100% гарантовані Міністерством фінансів України. Це робить ОВДП прибутковим і безпечним варіантом для вкладення коштів вже багато років.

Також українські держоблігації користуються популярністю серед іноземців, що свідчить про надійність даного варіанту інвестування. Так, у вересні 2020 частка нерезидентів серед власників українських ОВДП становила 10%. 15 грудня 2020 року Мінфін продав облігацій на суму понад 51 млрд. гривень, встановивши історичний рекорд. Слід вважати, що в 2023 році ОВДП продовжує бути одним з кращих варіантів для інвестування.

Антикризові вкладення в біткоін

У 2020 році біткоін продемонстрував стрімке зростання, в грудні вартість першої в світі криптовалюта досягла $19 500. Настільки різке подорожчання цифрової монети пояснюється тим, що в кризові часи біткоін став одним з основних ощадних активів.

Єдиної думки з приводу вартості криптовалюта в 2023 році серед експертів немає. Генеральний директор каналу Real Vision Рауль Пал прогнозує, що курс біткоіни в 2023 виросте до $250 000. Втім, співзасновник EXANTE, Анатолій Князєв вважає, що 2023 може стати для біткоіну роком утворення чергового міхура. Як показує практика, вартість криптовалюти може, як несподівано вирости, так і настільки ж стрімко впасти, тому вкладення коштів в цифрові гроші – вкрай ризикована затія.

Злетів три роки тому новий спосіб фінансування проектів у формі ICO не зміг протриматися у фазі зростання навіть рік і стрімко пішов на спад, захоплюючи за собою мрії і надії мільйонерів, що не відбулися.

Комерційна нерухомість - ваш пасивний дохід

Якщо ви володієте в своєму розпорядженні сумою від $100 000 і вище, хочете кудись вкласти гроші, але ще не визначилися з напрямком інвестування, то варто придивитися до комерційної нерухомості. Головна перевага даної галузі для інвесторів-високий коефіцієнт капіталізації, який становить 8-12% (аналогічний показник для житлової нерухомості досягає всього 3-7% річних). Комерційна нерухомість зазвичай здається відразу на кілька років, так що цей варіант відмінно підійде для тих, хто хоче отримувати довгостроковий пасивний дохід.

Є кілька різних видів комерційної нерухомості: торгові площі, офіси, готельні комплекси і вілли, Промислові, складські та логістичні приміщення. Всі сегменти комерційної нерухомості, крім готельного, в цілому, непогано переживають нинішню фінансову кризу.

Прекрасним інвестиційним активом є комерційні площі, розташовані в м. Буча (передмістя Києва). Одна з трьох найбільших будівельних компаній Київського регіону пропонує унікальну можливість покупки готових до ремонту під орендаря комерційних площ. Середня орендна ставка у вже зданих приміщеннях в даному ЖК – від $12 / м. кв.

Також епідемія призвела до тотальної реорганізації ланцюжків поставок великими компаніями. Капіталісти намагаються розміщувати великі виробничі підприємства неподалік від ринків збуту. Великому інвестору слід придивитися до комплексу промислової нерухомості в Київській області. Об'єкт прекрасно підійде для організації різних видів виробництва.

Якщо ж ви хочете купити готовий офіс з метою здачі його в оренду, то відмінним для вкладення коштів стануть офісні площі в БЦ КОМОД (район станції метро Лівобережна) і офісне приміщення в центрі Києва.

Пандемія COVID-19 призвела до стрімкого зростання інвестицій в медичну сферу. Однак, на ринку представлено вкрай мало об'єктів, придатних для розміщення приватних клінік. Одним з кращих інвестиційних пропозицій в даному сегменті є комплекс будівель медичного призначення в Києві.

Житлова нерухомість - «класична інвестиція»

Серед простих українців інвестиції в житлову нерухомість вже давно вважаються найнадійнішим вкладенням коштів. Якщо ви не в силах придбати комерційну нерухомість або готовий бізнес, то тоді покупка житла – відмінне рішення.

Через фінансову кризу і зниження купівельної спроможності населення ринок житлової нерухомості перебуває в підвішеному стані. Однак, якщо українська економіка в 2023 році почне зростати, то кількість угод купівлі-продажу квартир і будинків почне збільшуватися, як і ціни на житло.

Є два основних способи отримання доходу від житлової нерухомості. Перший-вкласти гроші в об'єкт "на етапі котловану", а коли будинок буде зданий в експлуатацію – перепродати нерухомість. За час будівництва вартість об'єкта може зрости на 30-40%. Другий спосіб заробити на житло-орендний бізнес. Середній термін окупності квартири, яка здається в оренду, становить 8-12 років в залежності типу будинку, його розташування та інших факторів. Обидві моделі інвестування не втрачають своєї актуальності і в 2023 році.

Агробізнес - експортна орієнтація і висока прибутковість

На думку Сергія Чуйкіна, керуючого директора інвестиційно-банківського департаменту Concorde Capital агросектор в Україні залишається одним з найпривабливіших напрямків для інвестицій. Сільське господарство є двигуном української економіки, в січні-листопаді 2020 року Україна експортувала агропродукції на $20 млрд.Таким чином, частка агросектору в загальній структурі українського експорту досягла 45%. З 2014 року, незважаючи на всі негативні фактори, обсяг вкладень в українське сільське господарство збільшився на 81%, що ще раз підтверджує високий інвестиційний потенціал галузі.

На поточний момент агросектор є найоптимальнішим варіантом в Україні для розміщення як невеликих капіталовкладень (від $100 000), так і великих інвестицій (до $100 000 000). Крім того, недавнє відкриття ринку землі однозначно збільшить інтерес інвесторів до українського агросектору і призведе до зростання вартості сільськогосподарських земель. На думку Тараса Висоцького, заступника Міністра економіки України середня вартість гектара досягне 1500$ або навіть 2200$ в тому випадку, якщо землю зможуть купувати не тільки резиденти України.

Ще один сегмент ринку продовольства, на який слід звернути увагу українському інвестору, – це виробництво птиці. За даними Міністерства сільського господарства США Україна посідає шосте місце у світі з експорту курки. Так, у січні-жовтні 2020 року Україна експортувала 359,4 тис. тонн м'яса та субпродуктів птиці, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Постійне збільшення попиту на світовому ринку робить птахівництво однією з найбільш швидкокупних сфер АПК. Незважаючи на високе монопольне становище з боку МХП, в Україні є безліч рентабельних нішевих напрямків з виробництва м'яса птиці. З виставлених на продаж об'єктів готового бізнесу в птахівницькій сфері найбільший інтерес для потенційного інвестора представляє діючий Птахокомплекс в Черкаській області.

І все ж лідером серед капіталовкладень в агросектор України є традиційне ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ, що передбачає інвестиції в контроль земельного банку, придбання сільськогосподарської техніки, нерухомості, посівного матеріал та ін професійний підхід, досвідчений агроном, якісні землі в сприятливій для землеробства зоні і наявність достатньої кількості опадів дозволяють досягти окупності інвестицій в агробізнесі на рівні 3-4 років.

Якщо говорити про перспективні інвестиційні пропозиції в сфері агробізнесу, то прекрасним варіантом для вкладення грошей є компанія в сфері зернового трейдингу з елеватором потужністю 7000 тонн зберігання в Харківській області. Крім того, інвесторам варто звернути увагу на агропідприємства із земельним банком 9000 га і елеватором в Миколаївській області і агрокомпанію із земельним банком 3200 в Житомирській області. Варто враховувати, що попит на агропідприємства в Україні перевищує пропозицію, тому якщо ви бажаєте знайти дійсно хороший об'єкт для інвестицій, краще звернутися до професіоналів, які допоможуть знайти ексклюзивну пропозицію і комплексно супроводити угоду купівлі-продажу агробізнесу.

Серед незвичайних і цікавих експортоорієнтованих інвестиційних проектів варто виділити підприємство з переробки та експорту лікарських трав для фармацевтичної, харчової, косметичної та кормової галузей. В умовах пандемії COVID-19 попит на нішеві цілющі рослинні культури за кордоном істотно виріс, тому компанія потребує додаткових коштів для прискореного зростання. Формат фінансування залежить від суми інвестицій і ролі інвестора в проекті.

Підприємцям, які планують придбати в Україні готовий агробізнес, потрібно поспішати, так як після відкриття ринку землі вартість аграрних підприємств може зрости в кілька разів.

Також надзвичайно високим інвестиційним потенціалом володіють підприємства з виробництва продуктів харчування. Незважаючи на епідемію CAVID-19 і економічну кризу, попит на їжу не впав як в Україні, так і за її межами. Так, бізнес в продовольчій сфері коштує чимало і вимагає великих вкладень, але і прибуток приносить високу і стабільну. Великому інвестору обов'язково варто звернути увагу на новий м'ясопереробний завод в Київській області. На фабриці є три цехи: забійний, ковбасний і макаронний. Крім того, у власності підприємства знаходиться велика земельна ділянка, яку планується використовувати в якості майданчика під будівництво свиноферми з маточником на 1200 свиноматок (потужність господарства повинна становити 32 000 голів свиней на рік).

Інноваційний бізнес

Стартапи або підприємства, що працюють в неосвоєних ринкових нішах, залишаються хорошими інвестиційними активами навіть у кризові часи. У 2023 році найкращими варіантами для інвестування стануть проекти в сфері e-commerce, медичні та біотехнологічні стартапи, ІТ-компанії, що пропонують рішення в сферах безпеки і комунікації, інтернет-маркетингу, Додатки і програми для віддаленої роботи.

Інвесторам бажаючим вкласти гроші в по-справжньому новаторський бізнес, буде вкрай цікавий проект розширення виробництва електровелосипедів Delfast. Якщо ж ви хочете інвестувати в альтернативну енергетику, то зверніть увагу на можливість придбання власної СЕС в парку CLARS. Переваги проекту: низька ціна (одна станція коштує всього лише 175 000€), невеликий термін окупності (до 5 років), можливість отримання стабільного пасивного доходу. Інвестиції в СЕС все ще актуальні, якщо мова йде про станцію потужністю до 1 МВт.

Ще один хороший варіант для вигідного вкладення коштів в інноваційну компанію-участь в синдикативному інвестуванні (з чеком від $50 000) в проект розвитку сервісу доставки свіжих продуктів харчування від фермерів і крафтових виробників. В умовах пандемії ринок доставки їжі переживає справжній бум (зараз лише 1% продуктів харчування в Україні реалізується через Інтернет, в той час як у Великобританії 12% всієї їжі продається в мережі), так що у вас є можливість стати інвестором стартапу, що володіє потенціалом для стрімкого зростання.

Висновок + відео

Згідно з прогнозами експертів, 2023 рік не буде легким ні для України, ні для світу. У складний період необхідно вкладати гроші тільки в найбільш вигідні проекти, тому навіть найдосвідченішим інвесторам не завадить допомога кваліфікованих фахівців, які підберуть найкращий актив серед сотень інвестиційних пропозицій. Для цього ми пропонуємо вам заповнити спеціальну анкету інвестора, яка зажадає всього три хвилини Вашого часу і допоможе ідентифікувати ваші інвестиційні критерії і переваги.

Куди вкласти гроші в Україні в 2023 році? Куди інвестувати в 2023 році? Куди інвестувати гроші в Україні і заробити хороший прибуток? Прибуткові та високоприбуткові інвестиції в Україні. У що вкласти гроші щоб не прогоріти? Куди можна вкласти гроші і добре заробити? Куди вкласти гроші в 2023 році? Куди вкласти гроші, щоб отримати дохід? Куди можна вкласти гроші? Куди вигідно вкласти гроші? Куди вкласти гроші в інвестиції? Вкласти гроші в компанію. Вкласти гроші в нерухомість. Вкласти гроші в бізнес. Куди вкласти гроші: варіанти. Куди вкласти гроші, щоб заробити? Як вигідно вкласти гроші? Вкласти гроші в облігації. Куди вкласти гроші в кризу? У яку справу вкласти гроші? Куди вкласти гроші для доходу?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити