Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Новий тип інвесторів в Україні: $10 тис. у продукти харчування

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції в продукти

Інвестиції у виробництво продуктів харчування раніше вимагали наявності величезних грошей, але зараз в Україні з'явилася нова тенденція та можливість стати інвестором кооперативу, маючи $10 тис. Подібні проекти вже успішно працюють у садівництві, горіховій галузі, виробництві лікувальних трав, плодоовочівництві. Порівняно невелика сума грошей з часом може принести добрий прибуток, враховуючи, що кількість населення планети зростає, і всім потрібно харчуватися.

Кооператив «Рідній Добробут» у с. Великі Гуляки під Києвом на площі 21 га вирощує велику різноманітність овочів та зелені, щомісяця реалізовуючи у столиці близько 10 т продукції. Це яскравий приклад того, що кооперація є досить успішною і прибутковою формою співпраці за умови, якщо учасники є однодумцями і готові розвиватися і рухатися вперед.

Повноцінний овочевий набір для української родини

Сьогодні до кооперативу «Родінне Добробут» входить приблизно 80-85 членів. З них близько 60 — інвестори, які вклали свої гроші, час та зусилля у розвиток органічного виробництва в Україні. А також близько 20-ти – співробітники, які займаються виробничими питаннями та розвитком ферми.

«Наразі площа теплиць, які ми обробляємо, становить 8 тис. м2, плюс ще 2,5 га відкритого ґрунту. Загалом обслуговуємо територію площею 21 га. Надалі ми плануємо зростання, будівництво теплиць у Київській області, а також в інших містах-мільйонниках», — ділиться планами власник та керуючий кооперативу «Рідній Добробут» Антон Дундій.

За його словами, на існуючих виробничих потужностях кооператив вирощує близько 16 видів овочів та зелені: огірки, томати, чері, баклажани, перець, редис, міні-цукіні, шніт-цибуля, кейл, рукколу, шпинат, салат, петрушку, кріп, базилік , фенхель. Крім цього, є також деякі сезонні позиції: батат, кольрабі, гарбуз, пак-чій, морква, кабачок, селера. Варто зазначити, що «Рідній Добробут» вирощує виключно органічні овочі та зелень. Продукцію сертифіковано за європейськими стандартами Organic Standart.

«Наша концепція – сформувати для української родини повноцінний овочевий набір. Щоб раціон не обмежувався лише помідорами та огірками. Ми хочемо, щоб люди куштували нові смачні та якісні овочі, тим самим урізноманітнили своє меню. Особливо наш широкий вибір овочів може сподобатися веганам, вегетаріанцям, сироїдам», – розповідає Антон Дундій.

Досвід європейських фермерів у дії

Перебуваючи поблизу Києва, кооператив «Рідній Добробут» самостійно розвозив замовлення своїм клієнтам, організувавши систематичну доставку до різних районів міста. Таке рішення підказав досвід американських та європейських фермерів, які роблять так само – доставляють овочі своїм покупцям безпосередньо.

«До цього рішення ми прийшли насамперед тому, що хотіли бути ближчими до споживача. Для нас важливо доставляти продукцію нашим клієнтам безпосередньо, щоб вона завжди була максимально свіжою, смачною та бездоганною якістю. Ми також завжди отримуємо зворотний зв'язок безпосередньо від людей, а не через посередників», — зазначає Антон Дундій.

Багато клієнтів побільшало під час весняного карантину — у період обмежень, пов'язаних з пандемією, така послуга виявилася дуже зручною.

Попит настільки зріс, що кооператив також запровадив кур'єрську доставку, щоб у всіх мешканців Києва була можливість отримувати овочі найвищої якості додому.

Більше, ніж просто інвестиція

Як зазначалося раніше, кооператив «Рідній Добробут» націлений лише на зростання та збільшення площ, подальше будівництво теплиць у Київській області та інших регіонах. Ще планується розвиток переробки, зеленого туризму та рекреаційної зони на території. Все це спочатку планується масштабувати на Київщині, а потім переносити досвід у розвиток таких комплексів в інших містах-мільйонниках.

Для реалізації задуманого кооператив шукає інвесторів: стартовий вхід – $10 тис. та договір на 10 років. Усіх, хто цікавиться цією пропозицією, запрошують на виробничий майданчик, і керівництво кооперативу показує, як і де працюватимуть гроші.

«Ми пропонуємо інвестувати у кооператив, але це дещо більше, ніж просто інвестиція. Це інвестиція в органіку, на захист довкілля, у розвиток органічного спрямування загалом, у якісне харчування для людей», — зазначає Антон Дундій.

Відео

Читайте також: Інвестиції в бізнес — ТОП 9 видів вкладень.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити