Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Як переслати долари по Україні

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як переслати долари по Україні

У сучасному світі ми постійно стикаємося з необхідністю здійснювати грошові перекази. Платежі постачальникам та бізнес-партнерам, допомога дітям та родичам в екстрених ситуаціях — у всіх цих випадках у пріоритет ставляться або швидкість переказу, або вигідні відсотки за пересилання. Розглянемо основні способи, як переслати долари Україною, щоб визначити найкращий варіант для конкретної ситуації.

Перекази SWIFT

Система грошових переказів SWIFT дозволяє здійснювати валютні перекази як усередині країни, так і за її межі. Отримати та надіслати переказ можна в будь-якому банку, включеному до системи SWIFT.

До відправки платежу потрібно надати документ, що засвідчує особу, а також реквізити для відправки SWIFT-платежу:

  • найменування та SWIFT-код банку одержувача;
  • номер банківського рахунку отримувача;
  • ПІБ одержувача;
  • призначення платежу.

Комісія за пересилання 1% від суми, але не менше ніж 20 і не більше 500 доларів. Комісії виплачуються у гривні за чинним курсом НБУ. Пересилання займає 1-3 робочі дні.

Електронні платіжні системи

Якщо ви хочете здійснити переказ з мінімальними витратами часу та надати при цьому мінімум інформації про відправника та одержувача, то раціонально скористатися електронними платіжними системами.

Щоб надіслати гроші з їх допомогою, відправник та одержувач повинні створити облікові записи в цій платіжній системі. Потім відправнику потрібно буде внести гроші на рахунок зручним способом та відправити їх одержувачу.

Як правило, зарахування коштів на рахунок платіжної системи провадиться миттєво, а комісії за пересилання платежів між учасниками системи мінімальні.

Щоб перевести долари Україною, можна скористатися платіжними системами на зразок Webmoney або AdvCash.

Обмінник BestChange

BestChange – найпопулярніший моніторинг електронних обмінників, на якому представлені всі доступні способи обміну з описом та відгуками.

Перейшовши на головну сторінку моніторингу, ви побачите дві колонки: “Віддаєте” та “Отримуєте”. Просто вибираєте у лівій колонці, які гроші ви можете надати, а у правій “Готівці USD”. Після цього сайт відобразить усі доступні послуги обміну, які надають такі послуги.

Залишиться обрати лише той, ліміти та комісії якого підходять вам найбільше.

Надіслати “Новою поштою”

"Нова пошта" має серед своїх послуг грошовий переказ, але лише у гривнях. На свій страх і ризик ви можете відправити долари посилкою, загорнувши їх у одяг чи ще якісь речі.

Репутація цієї служби доставки досить хороша. Посилки доставляються швидко, не губляться і не розкриваються, але метод все одно досить ризикований, адже у разі форс-мажорної ситуації ви не зможете довести реальну вартість свого відправлення та вимагати компенсації.

Що ж до термінів, то в середньому посилки йдуть у середньому 2-3 дні навіть до віддалених регіонів. Вартість пересилання залежить від ваги. Мінімальна вартість – 60 гривень.

Приват-вклад

На жаль, українські банки не дають змоги переказувати долари на чужі карти, та й самі карти можна поповнювати лише гривнею.

Виняток один - доларовий депозит "Приват-вклад" від ПриватБанку. Цей депозитний рахунок з можливістю зняття на вимогу та поповнення через термінал.

Єдиний недолік у тому, що поповнити доларовий Приват без картки неможливо. Тому, щоб скористатися таким методом, з одержувачем потрібно бути в довірчих відносинах, адже йому необхідно буде випустити додаткову картку або надіслати відправнику основну картку від свого депозиту. Зробити це можна, наприклад, через ту саму Нову Пошту.

Маючи картку на руках, відправник може поповнити доларовий Приват-вклад готівкою, авторизувавшись у терміналі під назвою одержувача.

Потім карту потрібно буде переслати назад і, маючи її на руках, одержувач зможе звернутися до каси ПриватБанку і зняти гроші зі свого рахунку в доларах готівкою.

Цей метод має як складну, і досить розтягнуту за часом реалізацію. На пересилання картки піде близько 6 днів, по 3 дні в кожну сторону. Зняти гроші з депозиту можна буде не раніше ніж через 7 днів після їхнього зарахування на рахунок.

Автолюкс

Компанія “Автолюкс” відома як пасажирський та вантажний перевізник, у тому числі надається компанією та послуга експрес доставки поштових відправлень.

Вантаж, який має особливу цінність для відправника, може бути відправлений за допомогою спеціальної послуги "Цінні вантажі". Як ви, напевно, вже здогадалися, у нашому випадку під цінним вантажем будуть розумітися готівкові долари.

Такі посилки упаковуються у фірмовий номерний сейф-пакет, що збільшує збереження вмісту посилки. Посилки страхуються оголошеною цінністю. У разі форс-мажорної ситуації її можна запросити як компенсацію за втрату відправлення.

Вартість послуг компанії - 24 гривні за посилку + 2% від оголошеної вартості, але не менше 1 гривні.

Через довірену особу

Дуже багато українців пересилають гроші готівкою через довірених осіб. Такими можуть виступати родичі та знайомі, які вирушають до того населеного пункту, де мешкає одержувач або навіть водії рейсових автобусів.

З першим пунктом все дуже просто - ви просто просите знайомих надати вам послугу і передати гроші потрібній людині. У другому випадку все трохи складніше, але, як правило, також досить просто.

Наприклад, ви можете звернутися на місцевий автовокзал та звернутися до водія рейсового автобуса, який їде в потрібний вам населений пункт, з пропозицією надати вам послугу та передати гроші після прибуття людині. За свої послуги водії, зазвичай, вимагають невелику плату.

Потім ви інформуєте одержувача грошей про час та місце прибуття автобуса на автовокзал у його місті, де він має зустріти водія автобуса та забрати у нього передачу.

Це досить популярна практика. Водії навіть мають свій прайс і не зацікавлені в обмані, тому насправді найчастіше проходить гладко, але природно, що жодних гарантій ніхто не дає.

Як бачите, на жаль, переслати долари Україною не так просто, як могло б здатися. Більшість доступних способів пересилання працюють тільки з національною валютою, а обмін тягне додаткові витрати на конвертацію. У той же час і не так погано. Для великих сум рекомендується вибирати методи, що дають гарантію – SWIFT-перекази, платіжні системи, обмінники тощо. Якщо суми невеликі та інші способи не підходять, можна скористатися ризикованими методами — пересиланням у посилці або передачею через водія автобуса.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити