Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Найкращі Біткоін гаманці - добірка нашої редакції

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Найкращі Біткоін гаманці

Bitcoin – це найвідоміша та найпопулярніша криптовалюта у світі. Незважаючи на всі свої особливості, ВТС насамперед представляє інтерес як інвестиційний актив. Вартість цієї криптовалюти на момент появи становила менше цента (у 2009 році за один біткоїн давали $0,000764), а нещодавно курс Bitcoin оновив історичний максимум (у березні 2024 році один ВТС коштував $73 тис.).

Неважко здогадатися, скільки можна заробити, вчасно вклавши кошти у криптовалюту. Але постає ще одне питання – де її зберігати? Bitcoin не покласти у звичайний гаманець, не перерахувати на банківську картку. Для його зберігання використовуються спеціальні криптогаманці. Сьогодні розглянемо основні види криптовалютних гаманців та розповімо про найкращі.

Види Біткоін гаманців

Всі криптовалютні гаманці можна розділити на 2 основних типи:

 • Холодні.
 • Гарячі.

Відмінність між ними полягає у підключенні до інтернету: холодні гаманці при зберіганні криптовалюти не підключені до мережі, а гарячі підключені. Щоправда, для відправки криптовалюти іншим користувачам холодний гаманець все ж таки доводиться підключати до мережі. Однак для прийому переказів та зберігання криптовалюти це не потрібно.

Відповідно холодний формат зберігання має високу надійність, а гаманці вважаються найбільш безпечними. З іншого боку, при регулярному використанні гарячий гаманець набагато зручніший. Звідси випливає простий висновок: для довгострокового зберігання криптовалюти краще використовувати холодний гаманець, а для регулярних операцій – гарячий.

Холодні гаманці бувають 2 видів:

 • Паперові гаманці.
 • Апаратні гаманці.

Гарячі гаманці також бувають 2 видів:

 • Програмні гаманці (вони діляться ще на 2 види – десктопні та мобільні).
 • Онлайн-гаманці.

У чому полягають особливості кожного виду гаманців, ми розглянемо нижче. А зараз познайомимося ще з кількома поняттями, які варто знати під час роботи з криптогаманцями:

Спосіб зберігання ключів

Приватний ключ – це код (пароль), за допомогою якого користувач може отримати доступ до криптогаманця. Спосіб його зберігання визначає коло осіб, які мають доступ до нього. Криптовалютні гаманці можуть бути:

 • Кастодіальні.
 • Некастодіальні.

Якщо гаманець кастодиальний – приватні ключі зберігаються на сервері. Якщо некастодіальний – на пристрої користувача. Відповідно, у першому випадку доступ до гаманця можуть отримати як самі користувачі, так і співробітники сервісу, які мають доступ до бази даних. У другому випадку доступ до гаманця є лише у самого користувача. Кастодіальними сховищами є лише онлайн-гаманці, некастодіальними – всі інші види (паперові, апаратні та програмні).

Вид управління гаманцем

Можливості гаманця може контролювати або якась конкретна організація, або спільнота користувачів (частково). Відповідно, гаманці бувають:

 • Централізовані.
 • Децентралізовані.

Централізованими гаманцями управляють організації – вони визначають перелік підтримуваних активів, функціонал гаманця, комісії тощо. Початковий код таких гаманців закритий. Децентралізовані гаманці мають відкритий початковий код, тому його роботу можуть контролювати звичайні користувачі.

Взаємодія з блокчейном

Блокчейн - це база даних, в якій зберігається вся інформація про транзакції, що проводяться учасниками системи. Взаємодіяти з ним можна двома способами, які визначають тип гаманця:

 • Товстий.
 • Тонкий.

При використанні товстих гаманців ви завантажуєте весь блокчейн на свій пристрій (зазвичай комп'ютер). Надалі програма перевірятиме і додаватиме нові ланцюжки. При цьому взаємодія з мережею зведена до мінімуму. Головний недолік - займаний простір. Наприклад, у випадку з Bitcoin це сотні гігабайтів. Тонкі гаманці не вимагають встановлення блокчейна, але для роботи їм потрібне постійне з'єднання з мережею – для оновлення інформації про блокчейн та надсилання даних.

Таким чином, якщо шукаєте найбезпечніші гаманці для Bitcoin – вибирайте холодні децентралізовані некастодіальні сховища. Тим не менш, при використанні якісних та перевірених сервісів можете бути впевнені у збереженні своїх коштів.

Читайте також - Як заробити на тестнетах?

Найкращі холодні Біткоін гаманці

Як було сказано вище, холодні криптовалютні гаманці бувають двох видів – паперові та апаратні. Нижче ми розглянемо відмінності між ними та наведемо приклади найбільш популярних та безпечних сховищ.

Перевірені генератори паперових гаманців

Паперовий гаманець (Paper Wallet) – це холодне некастодіальне сховище для криптовалюти. Вважається найнадійнішим способом зберігання віртуальних грошей. Паперовий гаманець є звичайним аркушем паперу, на якому записаний приватний ключ або Seed-фраза криптовалюти.

Приватний ключ – це код у вигляді довгого рядка різних символів, що відкриває доступ до криптовалюти, а Seed-фраза – набір з кількох слів (зазвичай 12, 18 або 24), за допомогою яких можна відновити приватний ключ.

Головна особливість паперових гаманців – за їх допомогою можна лише зберігати криптовалюту та приймати переклади. Для надсилання перекладу вам знадобиться імпортувати приватний ключ до програмного гаманця.

Для створення паперового гаманця можна використовувати спеціальні генератори. Розглянемо найпопулярніші:

1. Bitaddress.org

Генератор Bitcoin-гаманців з початковим кодом на JavaScript. Створення адреси має такий вигляд – ви рухаєте вказівником миші по екрану або вводите у поле будь-які літери, цифри або знаки, у результаті чого генерується випадковий набір символів. Далі перед вами відкриється кілька вкладок, серед яких зверніть увагу на:

 • Один гаманець. Тут ви знайдете адресу Bitcoin-гаманця та приватний ключ (у тому числі у форматі QR-коду).
 • Паперовий гаманець. Тут ви можете роздрукувати на принтері сам паперовий гаманець. Для нього можна вибрати дизайн, згенерувати кілька адрес та захистити BIP38-шифруванням (необов'язково).

Після цього залишиться роздрукувати паперовий гаманець та використовувати його для отримання та зберігання криптовалюти.

2. WalletGenerator.net

Мультивалютний генератор паперових гаманців, що підтримує понад 100 криптовалютів. Генерація адреси відбувається аналогічним чином, але за бажання ви можете пропустити її – у цьому випадку автоматично спрацює генератор випадкових ключів. В іншому принцип створення гаманця нічим не відрізняється від попереднього – ви отримуєте адресу гаманця та приватний ключ, а також можете роздрукувати сам гаманець.

3. BitcoinPaperWallet.com

Генератор паперових гаманців. Має відкритий початковий код JavaScript. Гаманець створюється аналогічно. Після генерації ви побачите вкладки для друку лицьової та зворотної сторін гаманця, зможете додатково зашифрувати його і т.д.

Як ви бачите, генератори паперових гаманців працюють за одним і тим же принципом. Однак класичний спосіб створення паперового гаманця через сайт є не найбезпечнішим. Під час створення ви підключені до мережі, а на вашому пристрої можуть бути шкідливі програми. Завдяки цьому зловмисники можуть отримати доступ до приватного ключа.

Щоб максимально убезпечити себе, слід створювати паперовий гаманець в просунутий спосіб. Для цього вам знадобиться:

 • Чистий USB-флеш-накопичувач
 • Персональний комп'ютер
 • Принтер
 • Операційна система Ubuntu
 • LiLi (Linux Live USB Creator) – програмне забезпечення для встановлення Ubuntu на флешку
 • Генератор паперових гаманців

Алгоритм дій

 1. Встановлення Ubuntu. Відкриваєте LiLi на своєму ПК, вставляєте флешку в комп'ютер і встановлюєте на неї Ubuntu. Після цього необхідно розпакувати файл генератора паперових гаманців та скопіювати його на флешку.
 2. Тестування принтера в автономному режимі. Від'єднайте комп'ютер від мережі та у тестовому режимі надрукуйте сторінку.
 3. Завантаження комп'ютера на Ubuntu. Під час перезавантаження комп'ютера натисніть F12 (або F1) та виберіть запуск операційної системи з флешки.
 4. Налаштування принтера в Ubuntu. У системних налаштуваннях Ubuntu додайте свій принтер і надрукуйте на ньому тестову сторінку.
 5. Створення гаманця. Відкрийте копію генератора паперових гаманців на флешці та згенеруйте адресу та приватний ключ за алгоритмами, вказаними вище.

При просунутому створенні гаманця ви не підключені до мережі, тому можете не турбуватися про вплив ззовні. При цьому ви працюєте в чистій ОС «з коробки», де немає шкідливих програм.

Після роздрукування паперового гаманця варто подбати про його безпеку. Наприклад, ви можете заламінувати його – це запобігатиме вицвітанню та випадковому розриву. Паперовий гаманець варто зберігати в якомусь сейфі або комірці, доступ до яких є тільки у вас. Спеціальні девайси для зберігання Seed-фраз та приватних ключів (наприклад, Cryptosteel) захистять ваш гаманець практично від будь-яких зовнішніх впливів.

Рейтинг апаратних гаманців Біткоін

Апаратні гаманці – це холодні некастодіальні сховища для криптовалюту. Вони є окремими фізичними пристроями, які можна підключити до комп'ютера (наприклад, через порт USB). Зовні апаратні гаманці можуть виглядати як флешка, брелок, кредитна картка тощо.

Приватні ключі зберігаються в ізольованому середовищі на пристрої, тому до них ніхто не має доступу ззовні. Наявність дисплея та кнопок підтвердження на корпусі дозволяє захистити користувача від заміни адреси під час надсилання криптовалюти.

Апаратні гаманці (поряд з паперовими) є одним із найбільш надійних способів зберігання криптовалюти. При цьому вони на порядок зручніші за Paper Wallet, підтримують одночасно кілька криптовалют, мають багаторівневий захист і т.д.

Головний недолік – ціна. Вартість найдешевших апаратних гаманців сягає кількох тисяч гривень, а деякі моделі коштують близько 6-8 тис. гривень. Для порівняння – паперовий гаманець можна зробити взагалі  безкоштовно.

Розглянемо передові моделі апаратних гаманців від трьох найпопулярніших виробників.

1. Ledger Nano X

Ledger – французький виробник апаратних криптогаманців. Компанія працює з 2014 р. Модель Ledger Nano X випущена в 2019 р. Вона прийшла на заміну знаменитому Ledger Nano S, створеному в 2016 р. Nano X виконаний у вигляді флешки, пристрій має OLED-дисплей (128х64 px) та USB-роз'єм Type -C (кабель на USB-A входить у комплект). Гаманець підтримує до 100 додатків для роботи з криптовалютою і може використовувати не тільки з ПК (як попередня модель), а й зі смартфонами.

У Ledger Nano X ви можете зберігати більше 20 криптовалют (не тільки ВТС, а й ETH, DOGE, DASH тощо), а також понад 1,2 тис. токенів ERC-20. Для роботи з пристроєм передбачено кросплатформну програму Ledger Live (на Windows, MacOS, Linux, Android та iOS). Він дозволить надсилати перекази іншим користувачам, переглядати баланс тощо.

2. Trezor Model T

Trezor – чеський виробник апаратних гаманців. Модель Model T випускається з 2018 р. Вона прийшла на заміну Trezor One – найпершому апаратному криптогаманцю у світі. Сучасна модель виконана у вигляді брелока, пристрій має кольоровий сенсорний LCD-дисплей (240х240 px), роз'єм Type-C (кабель на USB-A, а також магнітний тримач та картки для запису Seed-фраз – у комплекті) та роз'єм для micro- SD карти, на якій можна зберігати особисті файли, зашифровані приватним ключем.

У гаманці можна зберігати понад 1 тис. криптовалютів – ВТС, ETH, LTC, XMR, EOS тощо. Пристрій підключається до комп'ютерів та смартфонів.

3. KeepKey

Апаратний гаманець американського виробництва. Був створений у 2015 р. і є другим (після Trezor One) апаратним криптогаманцем у світі. Пристрій виконаний у вигляді невеликого гаджета з великим OLED-дисплеєм (256х64 px), кнопкою управління та Micro-USB портом.

У гаманці можна зберігати всі популярні криптовалюти - ВТС, ETH (в т.ч. токени ERC-20), LTC і т.д. Відмінною рисою гаманця є вбудований сервіс обміну криптовалют ShapeShift.

Купити апаратні гаманці можна на сайтах виробників, проте вам доведеться чекати кілька днів (або навіть тижнів), доки пристрій доставлять вам.

Найкращі «гарячі» біткоін гаманці в 2023 році

Звичайно, холодний гаманець є оптимальним варіантом для зберігання криптовалюти. Однак їх не дуже зручно використовувати - наприклад, якщо ви часто відправляєте криптовалюту іншим користувачам або розплачуєтеся при покупках. У цьому випадку набагато зручніше працювати із гарячими гаманцями. Як ви вже знаєте, вони бувають двох видів – програмні та онлайн-гаманці. Програмні гаманці діляться ще на 2 види – десктопні та мобільні. Розглянемо, чим вони відрізняються і які варіанти кожного виду найнадійніше використовувати.

ТОП десктопних біткоін гаманців

Програмні десктопні гаманці - це гарячі некастодіальні сховища криптовалют, що встановлюються на комп'ютер користувача. Іншими словами, це програми для пристроїв на Windows, MacOS та Linux. При створенні програмного гаманця ви вигадуєте Seed-фразу, яку можна використовувати для відновлення доступу до приватного ключа при поломці або втраті пристрою.

Приватні ключі зберігаються на пристрої користувача, однак гаманець завжди підключений до мережі. Ще однією проблемою безпеки є інші програми, встановлені на комп'ютері – наприклад, у вас може бути кейлоггер або якась програма для злому, завдяки якій зловмисник може отримати доступ до даних.

Розглянемо 3 популярні десктопні гаманці.

1. Bitcoin Core

Якщо вам потрібний десктопний гаманець для роботи з Bitcoin, то найпростіше користуватися офіційним програмним забезпеченням. Bitcoin Core був розроблений самим Сатоші Накамото, сьогодні він підтримується спільнотою розробників у всьому світі. При цьому гаманець є "товстим" - для використання потрібно встановити на комп'ютер під керуванням Windows, MacOS або Linux весь блокчейн, тому знадобиться достатньо вільного місця на жорсткому диску.Bitcoin Core

У гаманці можна зберігати лише ВТС, інші криптовалюти не підтримуються. Він має досить простий інтерфейс та локалізацію. Ви можете стежити за балансом, транзакціями та ін. в автономному режимі. При надсиланні криптовалюти ви самі встановлюєте комісію за транзакцію, завдяки чому можете контролювати швидкість перекладу.

2. Guarda Wallet

Кросплатформовий програмний гаманець. Як і більшість програмних гаманців, має версії для комп'ютерів та смартфонів. Десктопну версію можна встановити на Windows, MacOS і Linux.Guarda Wallet

Усередині гаманця можна зберігати понад 10 тис. токенів (підтримується 50+ блокчейнів). Крім того, ви можете обмінювати монети, заробляти на стейкінгу та купувати криптовалюту прямо всередині гаманця. Для максимального захисту своїх засобів ви можете використовувати апаратний гаманець Ledger – Guarda Wallet чудово працює у зв'язці з ним.

3. Atomic Wallet

Програмний кросплатформовий гаманець, в якому можна зберігати понад 300 монет та токенів. Є децентралізованим сховищем, тому можете зберегти анонімність при його використанні (не потрібно проходити верифікацію).Atomic Wallet

Гаманець можна використовувати не лише на популярних Windows та MacOS, але й на Ubuntu, Debian та Fedora. Крім зберігання криптовалюти ви можете обмінювати монети та отримувати кешбек, заробляти на стейкінгу та купувати криптовалюту з картки.

Найпопулярніші мобільні додатки для зберігання токена ВТС

Програмні мобільні гаманці – це гарячі некастодіальні сховища для криптовалюти, які встановлюються на смартфони користувачів. Іншими словами, це мобільні додатки для Android та iOS. Мобільний гаманець створюється за таким самим принципом, як і десктопний. Також він має ті ж переваги та недоліки.

Розглянемо кілька популярних гаманців для зберігання ВТС.

1. BRD

Мобільний криптогаманець для зберігання ВТС, ЕТН (а також токенів ERC-20), BRD та інших монет на смартфонах на Android та iOS. Немає версії для десктопних пристроїв, він є чисто мобільним криптогаманцем (що рідкість). Використання повністю безкоштовно (крім оплати комісії за транзакції – як і в будь-якому іншому випадку) також можете купувати криптовалюту з банківської картки завдяки інтеграції з Simplex.BRD

2. Trust Wallet

Мобільний криптогаманець від біржі Binance. Ще один приклад чисто мобільного гаманця - є версії лише для Android та iOS. Гаманець підтримує понад 160 тис. активів (40+ блокчейнів). При цьому можна зберігати в ньому предмети колекціонування у вигляді токенів NFT. Додаткові можливості включають купівлю криптовалюти з карти і внутрішній обмін монет.Trust Wallet

3. Electrum

Кросплатформовий гаманець для зберігання Bitcoin. Офіційна версія гаманця не підтримує інших криптовалют, однак ви можете знайти аналогічні гаманці для інших монет, створені на основі відкритого вихідного коду Electrum. Гаманець підтримує OSX і Android, також можна встановити на комп'ютери користувачів. Особливих функцій немає, проте безпеці приділено велику увагу - можете використовувати Electrum у зв'язці з апаратними гаманцями, вибирати сервер для підключення і таке інше.Electrum

Відео

Читайте також - Бінанс НФТ Маркетплейс – як створити, продати та купити NFT токени на Binance.

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити