Фінансовий журнал ITstatti.in.ua

Вітаємо! Проект «ІТстатті.in.ua» — це цікавий і корисний онлайн-журнал для початківців підприємців, інвесторів і всіх тих, кого цікавлять особисті фінанси.

З матеріалів цього ресурсу Ви дізнаєтеся, як заробити гроші, куди вигідно їх вкласти, як почати/відкрити свій бізнес з нуля і досягти в ньому успіху.

Ми зібрали різні способи додаткового заробітку, методи накопичення і заощадження грошей. Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями, готові бізнес-плани, документація з ведення бізнесу — все це ви знайдете на сторінках нашого журналу.

Зверніть увагу на розділи нашого проекту, де публікуємо статті про бізнес, інвестиції, особистих фінансах, франчайзинг, заробіток в Інтернеті і т. д. Ми сподіваємося, що вся ця інформація буде корисною і ви застосуєте її у своєму житті. Бажаємо Вам досягти успіху і здобути фінансову незалежність.

З повагою, команда ITstatti.in.ua

Будемо вдячні Вам, якщо ви порекомендуєте даний сайт своїм друзям і знайомим.

Не забудьте підписатися на наш паблік в Ютубі @it_statti та Телеграмі @it_statti

Уоррен Баффет

Категорія: Біографія бізнесменів Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024

Уоррен Баффет

Уоррен Баффет

 Ім'я: Уоррен Баффет ( Warren Buffett )

Дата народження: 30 серпня 1930 р.

Знак зодіаку: Діва

Вік: 94 років

Місце народження: Омаха, США

Діяльність: підприємець, найбільший у світі інвестор

Сімейний стан: одружений

WikipediaTwitter

 

Уоррен Баффет: біографія

Про життя мільярдера і інвестора, регулярно присутнього в перших рядках списку Forbes, ходять легенди. Неординарний спосіб життя, щедрість мецената, історія особистих сімейних відносин – все це невичерпне джерело інтересу і основа сюжетів книг і фільмів про біографії Уоррена Баффета.

Дитинство і юність

Уоррен Баффет народився в Омасі, штат Небраска, 31 серпня 1930 року. Єдиний син з трьох дітей подружжя Баффет. Батько Говард Баффет – підприємець і біржовий гравець, залишався прикладом для наслідування і об'єктом обожнювання для сина. Крім успіхів у бізнесі, Баффет-старший будував політичну кар'єру, перемагаючи на виборах в Конгрес.

Хлопчик з раннього дитинства проявляв невластиві віком математичні таланти, з легкістю перемножуючи в розумі складні числа. Знайомі вважали його вундеркіндом, а школяр закінчував класну програму екстерном і виявляв чудеса заробляння грошей.

Біографія мільярдера зі шкільної лави пов'язана з інвестуванням, заробітком і бізнесом. Як зізнається сам Уоррен, його залучав процес примноження капіталу. Він завжди знав, що стане власником мільярдів.

Уоррен Баффет

Перший прибуток отриманий хлопчиськом в шість років. Купивши в магазині діда упаковку з шести банок «Коли» за 25 центів, продав кожну окремо за 6, отримавши 5 центів чистої виручки.

Купівля перших акцій відбулася, коли Уоррену було 11. На спільні з сестрою гроші юний бізнесмен придбав три акції Cities Service Preferred за ціною $38,25 за кожну. Через деякий час ціна впала до $27, що змусило грунтовно переживати маленького бізнесмена.

Коли цінник виріс до $ 40, Баффет поспішив продати акції, заробивши чистий прибуток в $ 5 (з урахуванням комісії). А ще через деякий час вартість злетіла до $202 за цінний папір. Так початківець інвестор засвоїв перше правило – не поспішати і бути терплячим.

Уоррен Баффет

Способи заробітку підлітка вражали різноманітністю і стратегічним плануванням. Влаштувавшись в 13 років підробляти рознощиком газет, Баффет переглянув маршрут доставки, що дозволило поліпшити шлях і збільшити кількість клієнтів. Відповідно виріс і розмір заробітку.

Уоррен Баффет

У тому ж 13-річному віці підліток подає першу податкову декларацію, вказавши для вирахування придбані на власні гроші велосипед і годинник.

Наступною справою стала установка ігрових автоматів для "пейнтболу"  в перукарнях. Умовивши приятеля на спільну співпрацю, Баффет скуповував вийшовші з ладу автомати, ремонтував їх і встановлював у місцях очікування, таких як салони краси.

Зароблені гроші відкладалися і накопичувалися ощадливим Уорреном. Незабаром заощаджень вистачило на покупку земельної ділянки, яку підприємець здав в оренду фермерам, отримавши джерело пасивного доходу.

Уоррен Баффет і Білл Гейтс

Що стосується навчання, то, закінчивши школу, молодий чоловік не горів бажанням витрачати час на подальшу освіту. Тим більше що на той час вже знав побільше деяких викладачів і самостійно заробляв. За наполяганням батьків юнак все-таки вступив до Пенсільванського університету. До слова сказати, з 1942 року сім'я жила у Вашингтоні, чим Уоррен був незадоволений. Він любив рідне місто.

Зрештою, навчання в Пенсільванії не склалося. Юнак кинув університет, перебрався назад в Небраску і отримав ступінь бакалавра в рідному штаті. Після цього зробив спробу вступити в Гарвард, але отримав відмову через занадто юного віку.

Це обернулося прихильністю долі. Вступивши до Колумбійського університету, бізнесмен-початківець потрапив під крило Бенджаміна Грема – інвестора і фінансиста. Викладач значно вплинув на життя Баффета, навчив молоду людину основним золотим правилам інвестора, прищепив любов до бізнесу і довгострокових вкладень.

Уоррен Баффет

Бізнес

У 1956 році в рідній Омасі Баффет створює перше власне інвестиційне партнерство, домагаючись за п'ять років зростання вартості акцій на неймовірні 251%. Тактика інвестора полягала в ретельному аналізі компаній, який не обмежувався тільки річними звітами про прибуток. Мільйонера цікавили біографії топ-менеджерів, історія фірми, перспективи розвитку.

Стратегія і далекоглядність підприємця призвели до того, що в 1965 році, попередньо розпустивши партнерство, інвестор набуває текстильну компанію на межі розорення Berkshire Hathaway. Далі відбувається зміна напрямку діяльності компанії на страхові угоди та інвестиції. Зараз організація як і раніше залишається основною для мільярдера.

Уоррен Баффет

Баффет дотримується правила про вкладання капіталу в прості і зрозумілі сфери бізнесу. Часто купує пакети акцій тих компаній, продукцією яких сам вважає за краще користуватися. За час інвестиційної діяльності підприємцем придбані акції компаній "Кока-кола", "Вашингтон Пост", "Джилетт", "МакДоналдс".

При цьому «Оракул з Омахи», як прозвали Баффета в пресі, зауважує, що прогнозувати біржовий ринок безглуздо. Вкладення гідні тільки ті компанії, які залишаться на ринку багато років. Знаменита цитата Уоррена говорить:

«Улюблений термін продажу акцій – ніколи».

Довгострокове інвестування з середнім періодом вкладень в 10 років-відмінна риса біржової стратегії мільярдера. Терпіння і витримка стоять на перших рядках списку золотих правил інвестування, розроблених Баффетом.

Цікаво зауважити, що довгий час IT-компанії не заслуговували на увагу Баффета. Швидше за все, причина цього криється в консервативності мільярдера. Сам він неодноразово зізнавався, що вкладатися потрібно в ті галузі, в яких щось розумієш. Тільки в 2011 році Уоррен придбав пакет акцій IBM.

Уоррен Баффет - Книги

Чи варто дивуватися, що Уоррен Баффет, його таланти інвестора і біржового стратега ставали привабливим сюжетом для написання книг. Секретами успіху і уроками інвестування мільярдер ділився з автором книги "Уоррен Баффет. Як 5 доларів перетворити на 50 мільярдів" Робертом Хагстромом, а також у першій авторизованій біографії "Уоррен Баффет. Кращий інвестор світу", написаної Еліс Шредер.

Легендарний мільярдер з'являвся і на екранах кіно. Про життя інвестора знято чимало документальних фільмів, серед останніх - «Стати Уорреном Баффетом», що вийшов в 2017 році.

Особисте життя

У 1952 році дружиною інвестора стала Сьюзан Томпсон. У шлюбі у пари з'явилися троє дітей – Сьюзан, Говард і Пітер. Дружина підтримувала чоловіка, вплинула на політичні погляди чоловіка, а також на ставлення до благодійності. Однак, коли діти виросли, Сьюзан поїхала від Уоррена і залишок життя пара прожила окремо, при цьому офіційно не розриваючи шлюб.

Уоррен Баффет  та сім'я

Тим часом жінка не переставала бути другом для Баффета. Вона ж познайомила інвестора з Астрід Менкс, з якою мільярдер з тих пір перебував у близьких стосунках. Астрід-уродженка Латвії, все життя прожила в Штатах.

Сьюзан до кінця днів зберігала прекрасні стосунки з чоловіком і його новою коханою. У 2004 році дружина Баффета померла від раку, а через два роки Уоррен узаконив відносини з Астрід, що тривали більше 20 років.

До речі кажучи, випробування онкологічним захворюванням не уникнув і сам Баффет. У 2012 році він успішно пройшов п'ятимісячний курс лікування від раку передміхурової залози.

Спосіб життя мільярдера відрізняється від звичного і стереотипного. Живе інвестор в скромному для багатія будинку в Омасі, на п'ять спалень, купленому ще в 50-х. Мільярдер любить фаст-фуд, а секретом власного довголіття та енергійності вважає п'ять щоденних банок обожнюваної «Коли».

Уоррен Баффет  та Кока Кола

Діти подружжя Баффетів виховувалися в аскетичних умовах рядової сім'ї середнього класу. Всі ходили в державну школу і до свідомого зрілого віку навіть не підозрювали про багатство батька. Втім, сім'я мільярдера повністю підтримує спосіб життя глави сімейства.

Відрізняється інвестор щедрістю в благодійних акціях. У 2010 році безоплатно пожертвувавши більше 50% власного капіталу фонду подружжя Гейтсів, лідер списку "Форбс" потряс сучасників. У тому ж році разом з приятелем Біллом Гейтсом організована кампанія, названа "Клятва дарування". Бажаючі приєднатися зобов'язані пообіцяти передати як мінімум половину свого багатства на благі цілі.

Уоррен Баффет зараз

У березні 2018 року журнал "Форбс" опублікував черговий рейтинг найбагатших людей світу. За результатами та звітами за 2017 рік, Баффет посів третю сходинку списку. Поступився в розмірі статків мільярдеру власнику Amazon Джеффу Безосу і своєму партнеру в Брідж Біллу Гейтсу.

У січні 2018 року багато шуму наробило заява Баффета про зміну керівництва інвестиційної компанії і готовність назвати ім'я наступника. Однак інвестор запевнив, що сам він прекрасно себе почуває і продовжує любити те, чим займається.

Оцінка стану

За відомостями того ж рейтингу "Форбс", стан мільярдера в 2017 році склало $84 млрд, що на $8,4 млрд більше, ніж у попередньому.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити