Фінансовий журнал ITstatti.in.ua

Вітаємо! Проект «ІТстатті.in.ua» — це цікавий і корисний онлайн-журнал для початківців підприємців, інвесторів і всіх тих, кого цікавлять особисті фінанси.

З матеріалів цього ресурсу Ви дізнаєтеся, як заробити гроші, куди вигідно їх вкласти, як почати/відкрити свій бізнес з нуля і досягти в ньому успіху.

Ми зібрали різні способи додаткового заробітку, методи накопичення і заощадження грошей. Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями, готові бізнес-плани, документація з ведення бізнесу — все це ви знайдете на сторінках нашого журналу.

Зверніть увагу на розділи нашого проекту, де публікуємо статті про бізнес, інвестиції, особистих фінансах, франчайзинг, заробіток в Інтернеті і т. д. Ми сподіваємося, що вся ця інформація буде корисною і ви застосуєте її у своєму житті. Бажаємо Вам досягти успіху і здобути фінансову незалежність.

З повагою, команда ITstatti.in.ua

Будемо вдячні Вам, якщо ви порекомендуєте даний сайт своїм друзям і знайомим.

Не забудьте підписатися на наш паблік в Ютубі @it_statti та Телеграмі @it_statti

Ілон Маск

Категорія: Біографія бізнесменів Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024

Ілон Маск

Ілон МаскІм'я: Ілон Маск ( Elon Musk )

Дата народження: 28 червня 1971 р.

Знак зодіаку: Рак

Вік: 53 років

Місце народження: Преторія, ПАР

Зріст: 188

Діяльність: підприємець, винахідник, інженер, інвестор

Сімейний стан: розлучений

Wikipedia • Twitter

Ілон Маск: біографія

Канадо-американський фантаст Вільям Гібсон, який вважається засновником жанру кіберпанк, стверджує, що майбутнє вже наступило, просто воно розподілено нерівномірно. Це твердження згадується, коли дізнаєшся про якусь технологічну новинку або про науковий прорив в ході чергового дослідження.

Не менш цікаві і люди, що стоять за цими проектами-Джон Макафі, Стів Джобс, Стівен Хокінг, Ілон Маск та інші. За мотивами біографії кожного з них можна зняти фільм, який дасть фору будь-якій художній вигадці. Особливо цікавим вийшов би фільм про Ілона Маска.

Дитинство і юність

Народився майбутній винахідник, підприємець і мільярдер 28 червня 1971 року. Сталося це в Преторії - адміністративній столиці Південно-Африканської Республіки. Ілон був першою дитиною в сім'ї південноафриканського підприємця Еррола Маска і його дружини, канадської моделі Мей Маск (в дівоцтві Хальдман). Пізніше у Ілона народилася сестра туга, що стала телережисером, і брат Кімбал, майбутній підприємець і венчурний капіталіст.

Ілон Маск

У ранньому віці Ілон був дуже замкнутим хлопчиком - іграм з іншими дітьми він вважав за краще читання книг. Еррол відзначав, що його старший син ріс вельми допитливою дитиною, чий образ мислення разюче відрізнявся від способу мислення ровесників. Ілону було чотири роки, коли він поцікавився у батьків, де починається і закінчується світ.

У 1979 році Еррол і Мей розлучилися. За згодою сторін діти залишилися жити з батьком. У школі Ілон часто вступав у конфлікт з однолітками, що одного разу привело до серйозних травм, хлопчика довелося терміново госпіталізувати.

Ілон Маск

На десятиліття Ілон отримав у подарунок від батька восьмибітний персональний комп'ютер "Commodore VIC-20". Подарунок хлопчикові сподобався, і він відразу ж захопився програмуванням. Через два роки майбутній підприємець продав розроблену ним гру «Blastar» за 500 доларів. Пізніше ці гроші пішли на першу серйозну інвестицію Ілона, вкладену у фармацевтичну компанію, за якою Маск стежив за допомогою ЗМІ. До моменту випуску зі школи на рахунку Ілона вже була солідна сума.

Після закінчення школи Ілон і Кімбал перебралися до Канади, до матері. Там Ілон вступив до місцевого ВНЗ-Королівський університет в Кінгстоні (округ Онтаріо). Наступним вузом, в якому відзначився хлопець, став Пенсільванський університет.

Ілон Маск

Під час навчання в Пенсільванії Ілон разом з товаришем Адео Ресса знімав десятикомнатный будинок, в якому хлопці влаштовували грандіозні вечірки, з-за чого кілька разів опинялися на межі виключення з університету. Тим не менш, Ілон зумів закінчити вуз, отримавши ступінь бакалавра з фізики та економіки. Після цього він вирішує продовжити навчання в приватному Стенфордському університеті, але кидає цю ідею, вирішивши зайнятися реалізацією стартапу, розробленого спільно з братом.

Початок кар'єри

Першим проектом Ілона стає "Zip2", ідея якої прийшла Ілону і його братові Кімбалу під час розмов в 1996 році. Позичивши у батька якусь суму грошей, хлопці почали роботу. «Zip2» займалася розробкою ПЗ для новинних компаній. У числі клієнтів компанії були «The New York Times» і «Pulitzer Publishing».

Ілон Маск

Через три роки компанія була продана виробнику ПК "Compaq Computer Corporation". Однак пропозиції надходили і раніше. Ілону насилу вдалося переконати колег, що стартап ще не до кінця розкрив свій потенціал, і що пізніше компанію вдасться продати більш вигідно.

Так і сталося: в 1999 році "Zip2" була продана за 308 мільйонів доларів, з яких самому Ілону дісталося 22 мільйони. Основна частина виручених грошей пішла на фінансування нового проекту, а на решту Маск придбав спорткар «McLaren F1». Подальша біографія Ілона тісно переплетена з його проектами.

«PayPal»

Після продажу «Zip2» Ілон запустив проект «X.com». У 2000 році Маск познайомився з Пітером Тілем (під час автогонки з яким Ілон і розбиває свій «McLaren F1»), в чиїй компанії «Confinity» вже велися розробки аналогічного проекту під назвою «PayPal». Було вирішено провести злиття, щоб спільно вирішити питання створення повноцінної електронної грошової системи.

Ілон Маск

Під час роботи між Ілоном і радою директорів нерідко виникали суперечки. Головний спір стосувався назви: Маск бажав, щоб проект іменувався «X.com», в той час як іншим до душі був варіант «PayPal».

Ситуація вирішилася несподівано: під час польоту Ілона в Австралію було скликано термінове засідання ради директорів, за результатами якого Маска звільнили, а його обов'язки передали Пітеру Тилю. Рішення було несправедливим, адже саме ідеї Ілона привели до швидкого зростання підприємства.

Ілон Маск

У жовтні 2002 року «PayPal» була продана найбільшому в світі інтернет-аукціону еВау за півтора мільярда доларів. На продаж дебетової електронної платіжної системи Маск заробив 175 мільйонів доларів, 100 мільйонів з яких були відразу ж вкладені в проект «SpaceX», а 70 мільйонів – в «Tesla Motors».

У 2010 році Ілон вкладає гроші в компанію «Stripe», яка є конкурентом «PayPal», даючи зрозуміти керівництву останньої, що образа ще не забута. До 2017 року «Stripe» вже серйозно стоїть на ногах – компанія встигла обзавестися партнером в особі «Twitter».

«SpaceX»

За твердженням рідних, улюбленим чтивом Ілона завжди була наукова фантастика. Це і призвело до того, що в червні 2002 року Маск заснував третю за рахунком компанію – «SpaceX». Новий проект був присвячений приватній розробці ракет-носіїв і космічних кораблів. Вважається, що до заснування "SpaceX" Ілон намагався викупити списані радянські ракети для роботи над іншим проектом, але через високу запитувану вартість довелося відмовитися від цієї ідеї.

Ілон Маск

У 2006 році пройшла презентація першої ракети, розробленої і зібраної на заводах «SpaceX». Нею стала ракета «Falcon 1», що отримала своє ім'я на честь «Тисячолітнього Сокола» (англ. «Millenium Falcon») Хана Соло – космічного корабля з «Зоряних воєн». З допомогою «Falcon 1» вдалося вивести на орбіту космічний супутник Малайзії.

У грудні 2008 року Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) підписало з компанією контракт на запуск носіїв і космічних кораблів «SpaceX» до міжнародної космічної станції. Сума контракту склала 1,6 мільярда доларів-це врятувало Маска від банкрутства, на межі якого він був через глобальну фінансову кризу 2008 року.

Ілон Маск

У січні 2016 року керівництво «SpaceX» заявило про плани реалізувати політ на Марс до 2020-2025 року.

До числа недавніх проектів «SpaceX» відноситься розроблений компанією скафандр, фото якого Ілон виклав у себе в «Інстаграме» 23 серпня 2017 року. Дизайн захисного костюма відсилає до культових фантастичних стрічок на кшталт "2001: Космічна Одіссея", "чужий" і "Зоряний шлях". Маск зізнався, що було нелегко дотримати баланс між функціональністю і естетичним зовнішнім виглядом скафандра.

«Tesla»

Компанія "Tesla" була заснована в 2003 році, а у її витоків стоять Марк Тампеннінг і Мартін Еберхард. Ілон Маск не є фактичним засновником компанії, проте саме він став ідейним натхненником «Tesla» і першим серйозним інвестором (70 мільйонів доларів, виручені з продажу акцій «PayPal»). Після такої щедрої пожертви на компанію звернули увагу засновники Google Сергій Брін і Ларрі Пейдж, засновник «eBay» Джеффрі Сколл, а також керівництво компаній «Toyota» і «Daimler AG».

Ілон Маск

«Tesla» займалася розробкою і виробництвом екологічно чистих електромобілів, за що стала лауреатом «The Crunchies» в номінації «Кращі екологічні починання 2007».

Перший продукт компанії – електромобіль «Tesla Roadster» - надійшов у продаж в 2008 році.

28 липня 2017 року на фабриці "Tesla" у Фремонті (штат Каліфорнія) перші 30 покупців, які зробили передзамовлення "Tesla Model 3", отримали ключі від нових електромобілів компанії.

Особисте життя

Вперше Маск одружився в 2000 році на дівчині Джастін (Жюстін), з якою разом навчався в Королівському університеті. Пізніше Джастін стала популярною канадською письменницею і народила Ілону шістьох синів: Неваду Олександра, Ксав'єра, Саксона, Гріффіна, Дам'єна і Кая. У 2008 році пара розійшлася.

Ілон Маск

Практично відразу Ілона побачили в компанії англійської актриси Талули Райлі. У 2010 Ілон і Талула зіграли весілля, а в 2012 розійшлися, щоб знову одружитися в 2013 році. Повторний шлюб тривав до 2016 року.

Ілон Маск

23 квітня 2017 року стало відомо про нову дівчині Маска, нею стала колишня дружина Джонні Деппа, голлівудська актриса Ембер Херд («Альфа Дог», «Ніколи не здавайся», «Ласкаво просимо в Зомбіленд», «Ліга Справедливості»).

Ілон Маск зараз

Життя Ілона насичене подіями. У грудні 2016 року став членом Президентського форуму по стратегії і політики, що складається з 16 американських підприємців. Завдання організації – консультувати президента США Дональда Трампа з питань створення нових робочих місць, підвищення продуктивності праці, а також з питань, що стосуються економічного зростання держави.

Ілон Маск

У тому ж році була заснована нова компанія Ілона – «Neuralink». У короткостроковій перспективі компанія займеться пристроями для лікування складних захворювань головного мозку. Також в планах почати удосконалення людей шляхом впровадження імплантованих нейрокомп'ютерних інтерфейсів.

Крім цього Маск зайнятий в інших проектах, серед яких нові розробки «SolarCity» – компанії його кузенів Пітера і Ліндона Райвов, а також експериментальні запуски надшвидкісного поїзда «Hyperloop».

Ілон Маск

7 жовтня 2017 року губернатор Пуерто-Ріко в «Твіттері» оголосив про те, що Ілон Маск зголосився допомогти відновити електропостачання острова, потерпілого з-за урагану «Марія».

Незважаючи на свою завантаженість, Ілон встигає і відпочивати. Перевагу віддає активним (якщо не сказати екстремальним) видів відпочинку. Також любить читати.  Як вже згадувалося, Маск фанатіє від фантастики. У числі улюблених письменників-Айзек Азімов, Роберт Хайнлайн, Дуглас Адамс, Джон Толкін і Іен Бенкс.

Ілон Маск

До речі, сам Ілон теж встиг стати героєм книги, написаної письменником і журналістом на ім'я Ешлі Венс.

Оцінка стану

У 2015 році в Інтернеті з'явилися неофіційні дані, згідно з якими стан Ілона Маска – 13,1 мільярда доларів США.

Вже наступного року з'явилася і офіційна інформація, надана виданням "Forbes". Згідно з інформацією американського фінансово-економічного журналу, Маск володіє сумою, що дорівнює 10,7 мільярда доларів.

Цитати

  • Про третю світову війну: «Китай. Скоро всі країни будуть сильні в комп'ютерних науках. Конкуренція за першість в сфері штучного інтелекту на національному рівні, ймовірно, стане причиною початку третьої світової війни».
  • Про матрицю: «Доводиться сподіватися, що ми всі живемо в симуляторі».
  • Про віртуальний всесвіт: «Або ми створимо невідрізнимі від реальності симулятори, або цивілізація припинить своє існування».

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити