Фінансовий журнал ITstatti.in.ua

Вітаємо! Проект «ІТстатті.in.ua» — це цікавий і корисний онлайн-журнал для початківців підприємців, інвесторів і всіх тих, кого цікавлять особисті фінанси.

З матеріалів цього ресурсу Ви дізнаєтеся, як заробити гроші, куди вигідно їх вкласти, як почати/відкрити свій бізнес з нуля і досягти в ньому успіху.

Ми зібрали різні способи додаткового заробітку, методи накопичення і заощадження грошей. Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями, готові бізнес-плани, документація з ведення бізнесу — все це ви знайдете на сторінках нашого журналу.

Зверніть увагу на розділи нашого проекту, де публікуємо статті про бізнес, інвестиції, особистих фінансах, франчайзинг, заробіток в Інтернеті і т. д. Ми сподіваємося, що вся ця інформація буде корисною і ви застосуєте її у своєму житті. Бажаємо Вам досягти успіху і здобути фінансову незалежність.

З повагою, команда ITstatti.in.ua

Будемо вдячні Вам, якщо ви порекомендуєте даний сайт своїм друзям і знайомим.

Не забудьте підписатися на наш паблік в Ютубі @it_statti та Телеграмі @it_statti

Джек Ма

Категорія: Біографія бізнесменів Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024

Джек Ма

Джек МаІм'я: Джек Ма ( Ма Юнь )

Дата народження: 10 вересня 1964 р.

Знак зодіаку: Діва

Вік: 60 років

Місце народження: Ханчжоу, Китай

Діяльність: підприємець, засновник компанії Alibaba Group

Сімейний стан: одружений

Wikipedia 

Джек Ма: біографія

Історія успіху китайського мільярдера Джека Ма вже дуже скидається на казку, якби не факти. 15 років тому Ма був скромним учителем із зарплатою $ 15 в місяць, а сьогодні він «батько» інтернет-імперії Alibaba Group, розміри якої оцінюють в $ 29,7 млрд. В 2013 році The Financial Times назвав бізнесмена «людиною року».

Дитинство і юність

Ма Юнь народився в 1964 році в Ханчжоу в сім'ї бідних музикантів. Батьки не могли дати синові стартового капіталу. Та й з'явився хлопець не в найкращий час - в період «культурної революції», натхненником якої став Мао Цзедун. Під каток «революційних» репресій потрапила партійна опозиція і інтелігенція. У разі сім'ї Ма Юня в опалі опинилися всі: бабуся з дідусем - члени націоналістичної партії - і батьки.

Після візиту Річарда Ніксона в рідне місто Юня Хуанчжоу перетворився на туристичну Мекку. Ма побачив в цій обставині спосіб заробити кишенькові гроші і безкоштовно вивчити англійську мову. Підліток рано вранці відправлявся в готель, де пропонував іноземцям безкоштовні і взаємовигідні екскурсії. Туристи для легкості в обігу назвали Ма Юня "Джеком". Ім'я «прилипло», з тих пір китаєць став Джеком Ма.

Але якщо успіхи у вивченні англійської мови були на обличчя, то з навчанням у Джека не склалося. За визнанням китайського підприємця американському журналісту Чарлі Роузу, він двічі провалив тести в початковій школі і тричі в середній. Два рази Ма «засипався» на іспитах в коледжі, а коли його закінчив, отримав відмови від усіх роботодавців.

Джек Ма

У 1988-му, після закінчення місцевого педагогічного вузу, Джека взяли викладачем з місячним окладом $12-15. Але Джек не сумував: 10 разів подавав заявку на вступ до Гарвардського університету і стільки ж отримував від воріт поворіт. Отримавши 10-у відмову, Джек заявив, що прийде час, і його запросять викладати в Гарварді.

На початку 1990-х Джек Ма відправився на пошуки прибуткової роботи, але стукав у всі двері ретельно. Навіть в ресторанній мережі KFC Ма відмовили, при цьому він виявився єдиним з 24 претендентів, кого не взяли навіть помічником менеджера. Джек впевнений, що керівництво налякав маленький зріст і непрезентабельна зовнішність здобувача.

Бізнес

Перші кроки в бізнесі Джек Ма зробив на початку 1990-х: молодий педагог заснував агентство перекладів "Хайбо", яке виводив у прибуток 3 роки. Компаньйони опустили руки, побачивши, що вартість оренди офісу тричі перевищила дохід першого робочого місяця. Але Ма здаватися не думав: для підтримки бізнесу продавав сувеніри, одяг і товари народного споживання.

Джек Ма

Через 3 роки "Хайбо" без копійки зовнішніх інвестицій принесла перший прибуток. Сьогодні це найбільша в Ханчжоу організація, яка надає послуги перекладачів.

Джек Ма не мав досвіду роботи з комп'ютером і поняття не мав о програмуванні. Вперше підприємець зіткнувся з інтернетом в Америці, куди в 1995 році відправився з китайською делегацією як перекладач. Зробивши запит "пиво", Джек не побачив у результатах шуканого продукту китайського виробництва. Пошуковик Yahoo! інформації про Китай не містив. Тоді і з'явилася ідея заснувати після повернення на батьківщину інтернет-компанію.

У Сіетлі Джек Ма вперше розмістив на сайті рекламу «Хайбо» і переконався в ефективності: через 2 години китайське агентство перекладів отримало 6 пропозицій з Америки, Японії та Німеччини.

Джек Ма

Повернувшись із США, Джек заснував другий бізнес-проект зі створення веб-сайтів, назвавши його "Китайські Жовті сторінки". Грошей на оренду приміщення не було, і Ма розмістив офіс у власній квартирі. Гроші для старту – $2 тисячі – допомогли знайти дружина і друг.

Аналітики запевняли, що проект провальний: щоб завантажити одну сторінку сайту, потрібно 2-3 години. Через 3 роки друге дітище Джека Ма принесло щедрі плоди: прибуток перевищив $ 800 тисяч. В кінці 1990-х Джеку Ма довірили керівництво міжнародним центром електронної торгівлі – підрозділи Міністерства зовнішньої торгівлі Китаю. З досвіду роботи на держслужбі бізнесмен виніс урок:

«Любіть уряд, але не вступайте з ним у шлюб».

У 1999 році, через 14 місяців, Джек Ма пішов з урядової структури і заснував з однодумцями компанію Alibaba Group - майданчик для торгів підприємств дрібної і середньої ланки. Назва Джеку навіяла Східна казка про ватажка сорока розбійників, що знає "кодове слово" для доступу до печери з незліченними скарбами. Це корпоративна версія назви, прагматична – «Алі-Баба» легко вимовляється на всіх мовах.

Джек Ма

На початку 2000 року дітище Джека Ма виграло $25 мільйонів інвестицій, але до прибутку це не призвело. Тоді компанія придумала систему, яка допомогла китайським експортерам знайти клієнтів в Америці. У 2002-му Alibaba отримала перший прибуток - 1 Долар, після чого виручка кинулася вгору. Через 10 років дохід компанії Ма перевищив трильйон юанів, ще через рік, в 2013-му, Джек пішов з президентського поста, залишивши за собою головування в раді директорів.

У 2014-му Alibaba провела IPO і розмістила акції на фондовій біржі Нью-Йорка, плануючи залучити $1 мільярд інвестицій, але реальність перевищила мрії: компанія Джека Ма залучила 25 мільярдів. Зрадів чи Джек Ма перемозі? І так, і ні. Висловлювання китайського мільярдера розтиражували в ЗМІ:

«Якщо у тебе є мільйон доларів, це твої гроші. Коли мільйонів стає двадцять, починаються проблеми: тебе хвилює інфляція, ти думаєш, в які цінні папери вкластися і т. д., суцільний головний біль. Коли у тебе з'являється мільярд, знай, що це не Твої Гроші. Це виражена довіра суспільства».

Виступ Джека Ма на міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі буяло шокуючим відкриттям. Мільярдер, який заснував мега-успішну компанію, заявив, що створення Alibaba Group – його головна помилка. Він мріяв про маленький бізнес, а побудував гіганта, що вимагає відповідальності і приносить море проблем, співмірних тим, які вирішують президенти країн.

«Тільки у мене немає влади, як у президента. І немає особистого життя. Так що я вирішив: в наступному житті, якщо мені випаде шанс, ні за що не візьмуся за бізнес зразок цього. Я хочу побути собою, хочу насолоджуватися життям».

Сьогодні під контролем Alibaba Group 80% електронної торгівлі Китаю. Дві третини покупок оплачуються через платіжну систему Alipay, річний оборот якої $148 млрд. Всередині країни компанія Джека Ма розвиває 6 торгових сайтів і володіє пакетом китайського гібрида «Фейсбук» під назвою Weibo, місячна аудиторія якого 156,5 млн. користувачів.

Джек Ма

Корпорація управляє дюжиною структур, серед них кінокомпанія Alibaba Pictures, інтернет-магазин AliExpress.com, інтернет-аукціон Taobao.com, платформа для онлайн-платежів Alipay.

Інтернет-магазин "Аліекспресс" почав роботу в 2010-му, а в 2016 році відкрився в Москві. Ресурс призначений для продажу товарів Китаю за кордон. За даними Alexa, 21,8% відвідувачів сайту – росіяни та українці. У 2009 і 2014 роках Джек Ма увійшов до ТОП-100 найвпливовіших людей планети.

Особисте життя

Знайти в мережі інформацію про зростання і вагу китайського мільярдера, який створив бізнес-імперію, неможливо. Судячи з фотографій, Джек Ма не Аполлон. Але дружина Чжан Ін зуміла розглянути в колишньому однокурснику головне:

«Він здатний робити речі, на які нездатні красені».

Вони одружилися в кінці 1980-х, в шлюбі народилися син і дочка. До 2002 року Чжан Ін входила в склад топ-менеджменту компанії, але в 2002-му Джек мужньо повідомив дружині, що дітям вона потрібніше, ніж компанії. Жінка випробувала шок, який незабаром змінився смиренням, і переключилася на сім'ю.

Джек Ма

За словами Джека Ма, дружина підстьобує до нових перемог як ніхто. Через 2 роки після старту Alibaba вона запитала, скільки заробляє компанія. Ма відповів: «1 млн. юанів ($160 000)». На обличчі коханої з'явилася гримаса розчарування. Тоді чоловік додав: "в день". Обличчя дружини засяяло посмішкою, а за спиною Джека виросли крила.

Мільярдер – відмінний батько. Синові він радить не прагнути потрапити в трійку найсильніших учнів, а краще залишатися середняком. Головне, не скочуватися в двієчники. Джек Ма впевнений, що для розвитку і творчості дитині необхідно вільний від уроків час. Що стосується традиційної освіти, то

«воно застрягло в минулому і як і раніше готує школярів до праці на фабриці».

Джек Ма зараз

У жовтні 2017 року мільярдер побував в МГУ, де на зустрічі зі студентами фізфаку дав поради, як будувати кар'єру. Китаєць переконаний, що в найближчому майбутньому драйвером ринку праці стане індустрія послуг, а не промисловість.

Джек Ма

Джек Ма не вірить в обіцянки Дональда Трампа повернути США велич за рахунок повернення виробництва, не бачить майбутнього і просуваємій Китаєм програмі Made in China.

«Пора перестати говорити про Made in China і Made in America. Настала епоха Made in Internet», — заявив Ма.

Книги китайської зірки розкуповуються зі швидкістю світла. Хітом продажів стала праця «Ніколи не здавайся. Історія AliExpress».

У 2017 році Джек Ма з'явився на екрані. Мільярдер знявся в бойовику кунг-фу Джета Лі  "Вночі... Поки ми спимо". Постер прем'єри фільму Ма розмістив на своїй офіційній сторінці в Weibo. У короткометражці зіграли зірки азіатського екшену Донні Йен і Джин Ву.

Оцінка стану

У листопаді 2014 року стан Джека Ма експерти оцінювали в $ 32,7 млрд., що вивело бізнесмена на лідерську щабель найбагатших китайців і на 18-ту в світовому рейтингу.

Джек Ма

У тому ж році "Форбс «поставив Джека на 30-е місце в списку» наймогутніших людей Китаю. Засновник імперії "Алібаба" - перший китайський підприємець, який опинився на обкладинці журналу Forbes.

Цитати та поради + відео

Коли ви починаєте свій бізнес, це означає, що ви відмовляєтеся від стабільного доходу, лікарняних і річних бонусів.

Якщо ви не знаєте все про ваших конкурентів, або ви недооцінюєте їх, або ви не бачите в них загрозу, то ви обов'язково програєте.

Зберіть свою команду, об'єднавши її спільною метою. Неможливо досягти успіху, якщо все, що об'єднує вашу команду-це ви. Якщо кожен співробітник буде працювати не заради вас, а заради спільної мети, ви зможете використовувати потенціал своїх колег по-максимуму.

Готуйте собі заміну. Знижуйте залежність своєї команди від вас-прищеплюйте підлеглим навички, які є у вас, вчіть їх тому, що знаєте самі. З часом ви зможете перекласти значну частину своїх обов'язків на команду і зайнятися іншими проектами.

Працюйте з тими, чиї професійні навички вище ваших. Якщо вам постійно доводиться давати фахівцям поради, значить, ви найняли не тих людей. У своїй сфері співробітник повинен бути набагато кваліфікованішим за вас.

Ваше ставлення важливіше здібностей. Будь то важкий час або сприятливий — керівник завжди повинен залишатися спокійним, впевненим і цілеспрямованим.

Не змішуйте бізнес і політику. Капітал — бочка з порохом, а політика — запалений сірник. Якщо ви спробуєте поєднати одне з іншим, наслідки будуть досить передбачуваними.

Працюйте з тими, хто влаштовує. При наймі співробітника звертайте увагу не тільки на його кваліфікацію. Професіоналізм і відмінні характеристики фахівця зовсім не означають, що ви з ним спрацюєтеся. Беріть на роботу тих, з ким вам комфортно, і можете самі виховувати з них потрібних фахівців.

Приділяючи час роботі, не забувайте насолоджуватися життям. Пам'ятайте, що ваше життя - це не тільки робота і ще раз робота, а потім передчасна смерть від інфаркту на робочому місці. Витративши все своє життя на роботу, ви пошкодуєте, але буде вже пізно.

Немає нічого гіршого відмови від амбіцій. Кидаючи незакінчену справу, ви не тільки визнаєте свою поразку - ви відмовляєтеся від самого себе.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити