Фінансовий журнал ITstatti.in.ua

Вітаємо! Проект «ІТстатті.in.ua» — це цікавий і корисний онлайн-журнал для початківців підприємців, інвесторів і всіх тих, кого цікавлять особисті фінанси.

З матеріалів цього ресурсу Ви дізнаєтеся, як заробити гроші, куди вигідно їх вкласти, як почати/відкрити свій бізнес з нуля і досягти в ньому успіху.

Ми зібрали різні способи додаткового заробітку, методи накопичення і заощадження грошей. Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями, готові бізнес-плани, документація з ведення бізнесу — все це ви знайдете на сторінках нашого журналу.

Зверніть увагу на розділи нашого проекту, де публікуємо статті про бізнес, інвестиції, особистих фінансах, франчайзинг, заробіток в Інтернеті і т. д. Ми сподіваємося, що вся ця інформація буде корисною і ви застосуєте її у своєму житті. Бажаємо Вам досягти успіху і здобути фінансову незалежність.

З повагою, команда ITstatti.in.ua

Будемо вдячні Вам, якщо ви порекомендуєте даний сайт своїм друзям і знайомим.

Не забудьте підписатися на наш паблік в Ютубі @it_statti та Телеграмі @it_statti

Генрі Форд

Категорія: Біографія бізнесменів Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024

Генрі Форд

Генрі ФордІм'я: Генрі Форд ( Henry Ford )

Дата народження: 30 липня 1863 р.

Знак зодіаку: Лев

Вік: 84 роки

Дата смерті: 7 серпня 1947 р.

Місце народження: Детройт, США

Зріст: 178

Діяльність: винахідник, промисловець

Сімейний стан: був одружений

Wikipedia 

Генрі Форд: біографія

Генрі Форда часто називають «батьком» автомобільної індустрії, адже він створив цілу мережу автомобільних заводів. Форд отримав 161 патент, тому заслужено вважається найбільшим винахідником. Промисловець присвятив життя виробництву дешевих автомобілів і прагнув забезпечити машиною кожного охочого. Генрі Форд першим застосував конвеєр для потокового виробництва машин. Дітище бізнесмена, компанія «Ford Motor», функціонує і сьогодні під керівництвом його нащадків.

Дитинство і юність

Майбутній промисловець народився 30 липня 1863 року на батьківській фермі поруч з містечком Дірборн (Мічіган). Батьки Вільям Форд і Марі Літогот емігрували до Америки з Ірландії. Хлопчик виховувався разом з трьома братами і двома сестрами.

Батько і мати важко працювали на фермі і вважалися заможними людьми. Але Генрі був упевнений, що при веденні господарства роботи значно більше, ніж плодів праці, тому не прагнув продовжити справу батьків.

Хлопчик здобув освіту тільки в церковній школі і не навчився навіть писати без помилок. Коли Форд став главою компанії, він не міг грамотно скласти договір. Одного разу в газеті промисловця назвали "неосвіченим", через що Форд подав на видання до суду. Але винахідник був упевнений, що для людини головне не грамотність, а вміння думати.

Генрі Форд

У 12 років Генрі втратив матір, і ця подія потрясло хлопчика. У тому ж віці майбутній підприємець вперше побачив локомобіль. Форд прийшов у захват від екіпажу, що рухається під дією мотора, і вирішив в майбутньому самостійно зібрати рухомий механізм. Але батько хотів, щоб Генрі став фермером, тому критично сприймав інтерес дитини до механіки.

У 16-річному віці Форд відправився в Детройт і став учнем в механічній майстерні. Через чотири роки Генрі повернувся на ферму, де вдень трудився по господарству, а вночі займався винаходами. Щоб полегшити батькові повсякденну роботу, Форд створив молотарку, яка функціонувала на бензині. Враховуючи затребуваність подібної техніки, незабаром знайшовся і покупець. Генрі продав патент на винахід Томасу Едісону, а потім отримав роботу в компанії цього знаменитого підприємця.

Бізнес

У 1891 році Форд знову поїхав в Детройт, щоб стати інженером-механіком в компанії Томаса Едісона. Цю посаду Генрі займав до 1899 року, але у вільний від роботи час продовжував працювати над створенням машини. Форд не просто займався улюбленою справою, а жив ідеєю створення доступного автомобіля. У 1893 році Генрі зумів домогтися результату - сконструював своє перше авто.

Генрі Форд

Керівництво компанії Едісона не підтримувало захоплень співробітника і рекомендувало відмовитися від неймовірних витівок. Замість цього в 1899 році майбутній промисловець пішов з роботи і став одним з власників «Детройтської автомобільної компанії». Але і тут хлопець не затримався надовго і через три роки покинув фірму через розбіжності в поглядах з іншими співвласниками.

У цей час винахід молодого підприємця не користувався великим попитом. Щоб привернути увагу клієнтів, Форд роз'їжджав по місту на своєму автомобілі. При цьому Генрі часто висміювали і обзивали «одержимим» з вулиці Беглі. Але хлопець не боявся невдач і зневажав страх перед програшами. У 1902 році Форд брав участь в автогонках і зумів випередити чинного чемпіона США. Завданням винахідника була реклама автомобіля і демонстрація його гідності, і хлопець досяг бажаного результату.

Генрі Форд

У 1903 році бізнесмен-початківець створив компанію "Ford Motor" І приступив до виробництва автомобілів «Ford A». Винахідник хотів надати покупцям машину універсального зразка, яка б відзначалась надійністю і економічністю. Поступово Форд зробив конструкцію машини значно простіше, стандартизував різні механізми і деталі. Винахідник вперше використовував для виробництва машин конвеєр, що було справжнім новаторством. Талановитий бізнесмен домігся прориву в автомобілебудуванні і зайняв лідируючі позиції в цій галузі.

Генрі Форд не боявся труднощів і боровся навіть з найсильнішим противником. Коли «Ford Motor» зіткнулася з синдикатом автомобілебудівників, молодий підприємець чинив опір. Ще в 1879 році Джордж Селден отримав патент на проект автомобіля, але не реалізував його. Коли інші компанії зайнялися виробництвом автомобілів, винахідник став звертатися в суд. Після першої виграної справи ряд фірм купили у нього ліцензії і створили асоціацію виробників автомобілів.

Генрі Форд

Судовий розгляд проти Форда почався в 1903 році і тривав до 1911 року. Промисловець відмовився купувати ліцензію і обіцяв захист своїм клієнтам. У 1909 році Форд програв справу, але після його перегляду суд постановив, що всі автомобілебудівники діяли в рамках закону і не порушували патентні права Селдена, так як застосовували двигун іншої конструкції. У підсумку, об'єднання автомобілебудівників розпалося, а Форд завоював славу борця за інтереси покупців.

Успіх прийшов до талановитого винахідника в 1908 році з початком випуску «Форда-Т». Дітище Форда відрізнялося простою обробкою, демократичною ціною і практичністю. Навіть Ернест Хемінгуей вибрав цей автомобіль, перероблений під санітарну машину.

Генрі Форд

Продажу компанії «Ford Motor» швидко зростали, адже автомобілі Форда були якісні, але недорогі. При цьому вартість «Форда-Т» з роками падала: якщо в 1909 році ціна авто становила 850 доларів, то в 1913 році впала до 550.

На 1910 рік припадає будівництво Генрі Фордом заводу «Хайленд парк». Через три роки тут стали застосовувати складальний конвеєр. Спочатку був зібраний генератор, а потім і двигун. Складанням кожного двигуна займалося кілька десятків робітників, які виконували окремі операції і цим скорочували час виробництва. Також застосовувалася рухома платформа, в результаті чого шасі виготовлялися в два рази швидше. Подібні експерименти зачіпали багато сторін виробничого процесу, підвищуючи його продуктивність і економічність.

Генрі Форд

Поступово промисловець закупив рудники, вугільні шахти і відкрив нові заводи. Так Форд домігся повного виробничого циклу: від видобутку руди до випуску готових машин. У підсумку бізнесмен створив цілу імперію, яка не залежала від інших компаній і зовнішньої торгівлі. На 1914 рік Форд випустив 10 млн. автомобілів або 10% всіх автомашин світу.

Генрі Форд прагнув поліпшити умови праці на заводах. З 1914 року зарплата робітників зросла до 5 доларів в день. Але щоб отримувати такі гроші, співробітники зобов'язувалися витрачати їх розумно. Якщо ж заробіток витрачався на випивку, тоді працівника звільняли.

На підприємствах встановлювався режим роботи в три зміни по 8 годин, замість двох по 9 годин. Також підприємець ввів один вихідний і оплачувану відпустку. Хоча від робочих вимагалося дотримання жорсткої дисципліни, хороші умови притягували тисячі людей, і Форд не відчував нестачі в кадрах. Проте, до 1941 року на заводах американського промисловця діяла заборона на профспілки.

Генрі Форд

На початку 20-х років Форд продавав більше автомобілів, ніж всі конкуренти в сукупності. З десяти реалізованих в США машин сім вироблявся компанією Форда. У цей період промисловця стали називати «автомобільним королем».

З 1917 року США брали участь у війні у складі Антанти. Тоді заводи Генрі Форда зайнялися виконанням військових замовлень і виробляли каски, протигази, підводні човни і танки. Але підприємець підкреслював, що не хоче заробляти на кровопролитті і обіцяв повернути скарбниці отриманий прибуток. Патріотичний порив Форда привітно зустріли співвітчизники, що підняло авторитет промисловця.

Генрі Форд

Після війни талановитий винахідник зіткнувся з новою проблемою – падінням продажів «Форда-Т». Асортимент «Ford Motor» був обмеженим, а покупець хотів різноманітності. Вислів Форда про те, що він може запропонувати авто будь-якого кольору, якщо таким кольором чорний, відповідало дійсності, але вже не відповідало потребам ринку. Підприємець робив ставку на доступність, реалізуючи авто в кредит, але фірма-конкурент «General Motors» запропонувала різноманітність моделей і вирвалася вперед.

Продажі стрімко падали, і на 1927 рік Форду загрожувало банкрутство. Тоді винахідник зупинив виробничий процес і зайнявся створенням нового автомобіля. Форду також допомагав син, який брав участь у розробці дизайну авто. У тому ж році промисловець презентував модель "Форд-а", яка відрізнялася ефектним зовнішнім виглядом і поліпшеними технічними характеристиками. Ці нововведення повернули Форду лідерські позиції на автомобільному ринку.

Генрі Форд

Ще в 1925 році підприємець вирішив створити авіакомпанію, яка отримала назву «Ford Airways». Потім Форд придбав фірму Вільяма Стоута і став виробляти авіалайнери. Згодом особливою популярністю користувався «Форд Тримотор». Цей пасажирський літак знаходився в серійному виробництві протягом 1927-1933 років. Було вироблено 199 примірників, які експлуатувалися до 1989 року.

У 20-х роках Генрі Форд підтримував економічні відносини з СРСР. Перший радянський трактор серійного виробництва «Фордзон-Путиловец», презентований в 1923 році, створювався на основі трактора «Фордзон». Протягом 1929-1932 років співробітники "Ford Motor" сприяли будівництву і реконструкції заводів в Москві.

Генрі Форд

У перші роки Великої депресії компанія Форда впевнено трималася на плаву, але в 1931 році криза торкнулася «Ford Motor». Падіння продажів і зростання конкуренції змусили Форда знову закрити частину заводів і знизити зарплати працівникам, що залишилися. Обурений натовп став прориватися до заводу "Руж", поліція розігнала людей тільки за допомогою зброї.

В черговий раз Форд знайшов вихід зі складної ситуації завдяки новому винаходу. Промисловець представив «Ford V-8» – автомобіль спортивного зразка, швидкість якого досягала 130 км/год. Новий продукт дозволив відновити повноцінну роботу компанії і наростити обсяги продажів.

Політичні погляди і антисемітизм

У біографії Генрі Форда є кілька сторінок, які викликали осуд у сучасників. Так, ще в 1918 році винахідник купив видання «The Dearborn Independent» і через два роки став поширювати антисемітські ідеї. У 1920 році ряд публікацій цієї тематики були об'єднані в одній книзі – «Міжнародне єврейство». Згодом ідеї та публікації Форда активно використовували нацисти для впливу на молоде покоління.

Генрі Форд

У 1921 році із засудженням поглядів винахідника виступили 119 видатних громадян США, в тому числі три президенти. У 1927 році Форд визнав допущені помилки і опублікував лист з вибаченнями в ЗМІ.

Підприємець підтримував зв'язок з НСДАП і навіть надавав нацистам фінансову підтримку. Гітлер захоплювався Фордом і зберігав портрет винахідника в мюнхенській резиденції. У книзі "Моя боротьба" згаданий тільки один американець - Генрі Форд. В окупованому нацистами місті Пуассі (Франція) з 1940 року діяв завод Генрі Форда, що виробляв автомобілі та авіаційні двигуни.

Особисте життя

У 1887 році Генрі Форд одружився на Кларі Брайант – дочки простого фермера. «Автомобільний король» жив з Кларою дружно і щасливо. Дружина стала надійною опорою для талановитого винахідника. Брайант вірила в чоловіка, коли над ним сміялися городяни і критикували колеги. Одного разу в інтерв'ю Форд сказав, що хотів би прожити ще одне життя лише в тому випадку, якби міг знову одружитися на Кларі.

Генрі Форд

У подружжя народився тільки один син Едсел (1893-1943), який згодом став головним помічником батька. Між Генрі Фордом і Едселом часто виникали суперечки, але це не заважало їх дружнім відносинам і спільній роботі. Батько був непитущим, любив сільські танці і спостереження за польотом птахів, а син волів сучасне мистецтво, джаз, галасливі вечірки і коктейлі.

Смерть

«Автомобільний король» керував «Ford Motor» до 30-х років, після чого передав управління Эдселу. Причиною відходу бізнесмена від керівництва компанією стали конфлікти з партнерами і профспілковими організаціями. Син Форда з 1919 року виконував обов'язки президента, тому повністю справлявся з новими повноваженнями. Після смерті сина в 1943 році від раку шлунка старий промисловець знову очолив автомобільну імперію.

Але похилі роки не дозволяли Форду управляти компанією на належному рівні, а тому через два роки він поступився кермом влади онукові - Генрі Форду II. Помер видатний винахідник 7 квітня 1947 від крововиливу в мозок. На той час Форду виповнилося 83 роки.

Генрі Форд

«Автомобільний король» зумів реалізувати дитячу мрію, залишивши після себе одну з найбільших автомобільних компаній світу. При цьому основним завданням промисловця був не заробіток, а поліпшення життя людей за допомогою улюбленого заняття – винаходу і виробництва автомобілів.

Після себе Генрі Форд залишив автобіографію «Моє життя, мої досягнення», в якій барвисто описав методи організації праці на підприємстві. Викладені в цій книзі ідеї перейняли багато компаній, а цитати з висловлювань винахідника залишаються актуальними і сьогодні.

Ще в 1928 році бізнесмен отримав медаль Еліота Крессона за досягнення в автомобільній індустрії. Історії життя і досягнень Форда присвячено безліч книг і фільмів. Так, в 1987 році в Канаді вийшла кінострічка Аллана Істманса «Форд: людина-машина», що розповідає про винахідника як про один із символів Америки.

Цитати

  • «Якщо у тебе є ентузіазм, ти можеш зробити все, що завгодно. Ентузіазм — це основа будь-якого прогресу»
  • «Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам'ятай, що літак злітає проти вітру!»
  • «Мій секрет успіху полягає в умінні зрозуміти точку зору іншої людини і дивитися на речі і з його і зі своєї точок зору»
  • «Якість — це робити що-небудь правильно, навіть коли ніхто не дивиться»
  • «Якщо ви вимагаєте від кого-небудь, щоб він віддав свій час і енергію для справи, то подбайте, щоб він не зазнавав фінансових труднощів»
  • «Тільки два стимули змушують людей працювати: спрага заробітної плати і боязнь її втратити»

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити