Фінансовий журнал ITstatti.in.ua

Вітаємо! Проект «ІТстатті.in.ua» — це цікавий і корисний онлайн-журнал для початківців підприємців, інвесторів і всіх тих, кого цікавлять особисті фінанси.

З матеріалів цього ресурсу Ви дізнаєтеся, як заробити гроші, куди вигідно їх вкласти, як почати/відкрити свій бізнес з нуля і досягти в ньому успіху.

Ми зібрали різні способи додаткового заробітку, методи накопичення і заощадження грошей. Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями, готові бізнес-плани, документація з ведення бізнесу — все це ви знайдете на сторінках нашого журналу.

Зверніть увагу на розділи нашого проекту, де публікуємо статті про бізнес, інвестиції, особистих фінансах, франчайзинг, заробіток в Інтернеті і т. д. Ми сподіваємося, що вся ця інформація буде корисною і ви застосуєте її у своєму житті. Бажаємо Вам досягти успіху і здобути фінансову незалежність.

З повагою, команда ITstatti.in.ua

Будемо вдячні Вам, якщо ви порекомендуєте даний сайт своїм друзям і знайомим.

Не забудьте підписатися на наш паблік в Ютубі @it_statti та Телеграмі @it_statti

Стів Джобс

Категорія: Біографія бізнесменів Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024

Стів Джобс

Створити комп'ютер для всіх - ідея, з якою почав будувати свій бізнес Стів Джобс. На шляху до успіху винахідник зробив Pixar однією з найуспішніших анімаційних студій, заснував компанію NeXT і, звичайно ж, імперію Apple. Стіва називають батьком "цифрової революції", проте його складний характер і прагнення до досконалості часто заважали рухатися далі. Розповімо про різні сторони життя одного з найбільших підприємців сучасності.

Кремнієва долина

Стівен Пол Джобс (Steven Jobs) народився в 1955 році в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Його рідний батько Абдулфаттах Джандалі був з Сирії, а мати Джоан Шибле-дочка німецьких емігрантів. Союз юних студентів не був схвалений сім'ями, тому Стіва віддали на усиновлення. Прийомні батьки Пол і Клара Джобс перевезли хлопчика в місто Маунтін-В'ю, розташований в окрузі Санта-Клара. Він став відомий як «Кремнієва долина» через велику кількість штаб-квартир багатьох високотехнологічних компаній і корпорацій. В результаті молодий Стівен виріс по сусідству з інженерами, що працюють над електронікою та іншими пристроями. Це сформувало його особистість і розвинуло інтерес до області.

Стів Джобс

Коли Джобсу було всього 13 років, він зателефонував засновнику і президенту Hewlett-Packard Вільяму Х'юлетту, щоб попросити деталі для шкільного проекту. Надихнувшись таким сміливим вчинком, той не тільки дав йому запчастини, але і запропонував пройти стажування в компанії. Там Джобс познайомився і подружився зі Стівом Возняком.

Перші проекти Стіва Джобса

Після закінчення середньої школи Джобс вступив до коледжу рід в Портленді, штат Орегон, але кинув навчання через один семестр. Він був зачарований східним спіритизмом і працював на півставки над відеоіграми для Atari, щоб оплатити поїздку в Індію. У 1974 році він відправився туди в пошуках просвітління. У розсекреченому звіті ФБР говориться, що Стів вживав марихуану і ЛСД в той час, а одного разу сказав репортерові, що ЛСД було «однією з двох або трьох найважливіших речей» в його житті.

Стів Джобс

Коли Стівен повернувся в США, він знову зустрівся з Возняком, який намагався створити компактний комп'ютер. Для Возняка це було просто хобі, але далекоглядний Джобс усвідомив маркетинговий потенціал такого пристрою і переконав партнера відкрити спільний бізнес. У 1975 році вони заснували магазин в гаражі батьків, назвавши підприємство Apple. Щоб зібрати перший капітал в 1350 доларів, Джобс продав свій мікроавтобус Volkswagen, а Возняк — калькулятор Hewlett-Packard.

Незважаючи на те, що перший прототип Apple I продавався в основному любителям, друзі заробили достатньо грошей, щоб покращити дизайн. У 1977 році вони представили Apple II — перший персональний комп'ютер з кольоровою графікою і клавіатурою.

Стів Джобс

Розлад в команді

До 1980 року посилювалася конкуренція, а продажі нової третьої версії падали. Тоді Стів представив комп'ютер Lisa, названий в честь своєї дочки від Кріс-Енн Бреннан. Однак він не визнавав своє батьківство і заперечував, що назва якось пов'язана з ім'ям дівчинки. У будь-якому випадку ця версія також була не прийнята.

Все змінилося, коли Джобс відправився на екскурсію в лабораторію Xerox PARC. Він побачив, як вчені працювали над розробкою графічного інтерфейсу (GUI) і миші, Ethernet, лазерного друку і об'єктно-орієнтованого програмування. Джобс став одержимий GUI. Як зараз кажуть, він нахабно вкрав розробки» у Xerox і впровадив їх у свій винахід.

Стів Джобс

У 1984 році Стівен Джобс представив Macintosh, названий на честь улюбленого американського сорту яблук. Перший персональний комп'ютер з графічним інтерфейсом і керований мишею став справжнім проривом. Але і тут інженера чекала невдача. Вартість в 2495 доларів була занадто високою для пересічного споживача. Продажі падали, а Стів відмовився визнавати помилку. Напружені стосунки з генеральним директором Джоном Скаллі призвели до того, що Джобс покинув компанію.

Робота над Pixar і NeXT

Стів був в жаху — Apple була його життям. Але після чотирьох місяців подорожей і пошуку нових ідей він відійшов і повернувся з новим планом. Стів заснував компанію NeXT, що розробляє комп'ютерну платформу для Вузів. Він продав всі свої акції Apple, крім однієї.

«Я переконаний в тому, що половина того, що відділяє успішних підприємців від невдах, це наполегливість,» — говорив Джобс.

У тому ж році заповзятливий бізнесмен купив у режисера Джорджа Лукаса компанію, що спеціалізується на комп'ютерній анімації. Разом з командою фахівців він переробив її і дав назву Pixar. Перші п'ять років він продавав обладнання, але мультфільм, випущений студією в 1989 році, несподівано отримав Оскара. Це був короткий ролик «Олов'яна іграшка». Незабаром був випущений продукт RenderMan для 3D-анімації. Завдяки йому Піксар знімала рекламні ролики, на які звернула увагу студія Дісней. Результатом стала всім знайома «Історія іграшок». Після виходу мультфільму капітал Стіва, якому належало 80% компанії, виріс до більш ніж 1,5 мільярда доларів.

Стів Джобс

Загадка Стіва Джобса

Характер у Стіва був непростий. Книга «Steve Jobs: A Biography», випущена Уолтером Айзексоном в 2011 році, показує не найкращі сторони його особистості. Він був перфекціоністом і досить нестриманою людиною. Винахідник не приймав речі, які не були ідеальними. Приміром, він по десять разів перефарбовував верстати на своїй фабриці або не купував меблі в квартиру, тому що вся вона не відповідала його уявленням. Через це все, що оточувало Стіва, було "максимально мінімалістично".

Стів Джобс

Стиль одягу Джобса також не відрізнявся різноманітністю. З самого початку своєї кар'єри він носив джинси levi's 501. На всіх презентаціях він з'являвся саме в цій моделі. Потім до образу додалася чорна водолазка. Її, на відміну від джинсів, неможливо купити. Спеціально для розробника їх шив японський дизайнер Іссея Міяке. На ногах Стіва незмінно були кросівки New Balance. Бренд навіть використовував цей факт для просування 900-ї серії. Джобс носив моделі 990, 991, 992 і 993 у міру того, як вони з'являлися в продажу.

У відношенні з людьми Стівен був не менш прискіпливий. Він чекав від людей повної віддачі, але міг принизити або образити працівника. Незважаючи на це, новатора дуже поважали, хоч і боялися. Він завжди говорив:

«Я не прагну бути привабливим для людей. Моя справа — змушувати їх ставати краще».

Одним з найпопулярніших експериментів щодо працівників була загадка Стіва Джобса, яку він давав при прийомі на роботу. Вперше вона була застосована в період повернення винахідника в Apple. Претендентам показували порядок букв алфавіту: A, B, C, D, де замість наступної букви була нижня лінія. Потрібно було вгадати, що йде далі. Фокус в тому, що відповіддю була не буква E, а F. Завдяки цьому нехитрому на перший погляд тесту Стів відібрав кращу команду, з якою компанія піднялася на новий рівень. Сьогодні при влаштуванні на роботу в Apple пропонують нові загадки.

В особистому житті Стів був романтиком. У нього були стосунки зі співачкою Джоан Баез і IT-консультантом Тіною Редсе. У 1991 році він одружився на, за його словами, єдиною любові всього життя, Лорен Пауелл. У пари народилося троє дітей.

Стів Джобс

Стів Джобс перед смертю

Повернувшись в 1996 році в Apple, Стів показав кращі зі своїх продуктів, якими сьогодні захоплюються "яблокофіли". Все почалося з iMac і iBook, а потім своєї операційної системи. Джобс став генеральним директором Apple, відкрив персональну роздрібну мережу і презентував такі продукти, як iPod і iPhone. З'явився медіаплеєр iTunes і відеоредактор iMovie. У 2010 році був випущений планшет iPad, до того часу Стів вже дуже погано себе почував. Через рік він подав у відставку, так як більше не міг виконувати свої обов'язки.

Ще в 2003 році Стівену був поставлений діагноз – рак підшлункової залози. Однак всупереч всім порадам він відмовлявся від операції протягом дев'яти довгих місяців. Замість цього, вірний ідеалам своєї юності, він пробував альтернативні дієти і методи лікування, включаючи голковколювання і відвідування екстрасенса. Тільки в липні 2004 року він погодився на операцію. На якийсь час хвороба відступила, але через 5 років все повторилося. У 2009 році Стів пішов у відпустку через хворобу на шість місяців. Хоча він публічно заперечував це, правда була в тому, що рак повернувся. Через два роки, 5 вересня 2011 року, Стів Джобс помер у себе вдома.

Стів Джобс

Фільм про Джобса

Стів Джобс підняв Apple на вершину не тільки технологічної галузі, але і всього американського бізнесу. Багато хто стверджує, що він не був винахідником, але вміло використовував і допрацьовував чужі ідеї. У нього була особлива інтуїція, яка визначає, який продукт може стати успішним. Про життя Джобса не раз писали і знімали кіно. У 2006 році Стів Возняк випустив свою автобіографію «iWoz», де велика увага приділялася Стіву. Також були книги про його стиль управління і правила ведення бізнесу. Серед документальних кінострічок можна відзначити «Стів Джобс. Втрачене інтерв'ю» про зустріч новатора з Робертом Крінгл і «Стів Джобс: Людина в машині» 2015 року.

Стів Джобс

Художній фільм «Джобс: Імперія спокуси» з Ештоном Катчером був випущений в 2013 році. Він показував шлях Стівена від простого хлопця з коледжу до найбільшої особистості в світі технологій. Остання на даний момент картина «Стів Джобс» вийшла в 2015 році. Головну роль виконав Майкл Фассбендер.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити