Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес в гаражі – ТОП-45 ідей з мінімальними вкладеннями + реальні історії «гаражних» підприємців

Останнє оновлення: Вівторок, 16 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Бізнес в гаражі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Який можна відкрити бізнес в гаражі? Ми приготували для вас 45 ідей бізнесу для гаража з мінімальними вкладеннями. Виробництво, послуги, реалізація товарів. У нашій статті ви знайдете інтерв'ю з реальними підприємцями, які працюють в гаражі або починали з нього, ви дізнаєтеся які потрібні початкові вкладення, устаткування, кількість персоналу та інші важливі деталі.

Якщо у вас є гараж, у вас є можливість створити бізнес в гаражі. Як мінімум – здавати його в оренду. Пустувати він точно не повинен! Адже це приміщення може приносити відчутні доходи, навіть при невеликих зусиллях свого господаря.

Коли я тільки почав вникати в цю тему, то вважав, що в гаражі можна займатися тільки якимись "автомобільними" справами або здавати його в оренду, але з'ясувалося, що займатися можна практично всім!

Для написання цього матеріалу було складно відшукати героїв - тих, хто займався б бізнесом в гаражі. І ті, хто дав інтерв'ю, знайшлися випадково. У мене були списки бізнес-ідей, які можна було б здійснити в гаражі, і я шукав тих, хто займається цими видами діяльності, щоб вони змогли б дати свою оцінку, а можна це діло вести в гаражі?

Таким чином, і знайшлися «гаражні» підприємці. Всіх їх об'єднує кілька спільних рис. Це – нестандартне мислення і вміння втілити свої задумки, незважаючи ні на що. Зазначу також, що всі, кого я знайшов, легко погодилися на інтерв'ю, що мене теж здивувало. Не кожен підприємець володіє такою відкритістю!

«Гаражна економіка»: what is it?

«Гаражна економіка» – так назвали бізнес в гаражі представники Фонду підтримки соціальних досліджень "Хамовники", які вивчали цю область в 2015 році. У квітні результати отримали гласність.

У СНД, згідно з даними дослідження, в "гаражній" сфері задіяно 15% працездатного населення.

Витоки цього соціально-економічного феномену - в пізньорадянському періоді, адже наприкінці 1980-х років стали будуватися просторі гаражі. В них люди ремонтували автомобілі, а хтось зберігав свою продукцію. У 1990-і роки будівництво гаражних кооперативів стало масовим. З'являлися двоповерхові гаражі, їх вже використовували як цехи і майстерні.

У 2000-і роки власники і орендарі гаражів знайшли право займатися дозволеною комерційною діяльністю.

З чим асоціюється підприємницька діяльність в гаражі у тих, хто не замислювався на цю тему? Швидше за все, зі зберіганням машин, велосипедів, коморами ... але "гаражники" набагато винахідливіше! Їх фантазії дивуєшся!

У своїх приміщеннях вони коптять рибу, ростять домашню птицю і худобу, створюють сауни, Спортзали, кафе, шашличні, кондитерські, готелі і навіть... стайні!

Дослідження було проведено в 60 населених пунктах країни. Експерти фонду зробили 163 інтерв'ю. Вони нарахували 16 881 виробництво в гаражах в 12 містах. 

Портрет бізнесмена з гаража такий: йому 35-45 років, і він не зі столиці, а з регіону. Деякі працюють нелегально, але хтось реєструється як ТОВ або ФОП.

Дослідники класифікували види діяльності в гаражах. Вийшло 15 напрямків — від сільського господарства та оптової торгівлі до освітніх послуг. Найчастіше в гаражах можна знайти послуги, пов'язані з автомобілями. Наприклад, в гаражі працює незвичайний фахівець з автомобільних карбюраторів Наіль Порошин. Він знімає ролики про те, як поліпшити карбюратор, і цим приваблює клієнтів з усієї країни.

У кожному регіоні є свій вид діяльності, який повторюється найчастіше.

Як організувати бізнес в гаражі?

Експерти вважають, що гараж – не місце для всіх видів торгівлі і виробництва. Адже важливо дотримуватися стандартів санітарних служб і пожежного нагляду. Не рекомендується організовувати харчове виробництво. Тому, що це зажадає додаткові комунікації, джерела денного світла, витяжки.

Зверніть увагу: гаражі в межах міста в будь-який момент можуть опинитися в зоні знесення через будівництво доріг, нежитлових і житлових об'єктів!

Плюси бізнесу в своєму гаражі – це відсутність орендної плати, великий вибір діяльності. До того ж, деякі види підприємництва не вимагають великих вкладень.

Отже, з чого почати бізнес в гаражі?

До початку визначитеся, чим ви хочете займатися, складіть докладний план.

 • Підготуйте приміщення: прибирання, електрифікація, водопровід, каналізація.
 • Напишіть бізнес-план, він допоможе уникнути проблем і необдуманих витрат.
 • Зареєструйте підприємницьку діяльність, якщо плануєте серйозно займатися бізнесом.
 • Якщо для вашого бізнесу потрібна закупівля обладнання, інструментів, матеріалів та іншого, то це необхідно зробити відповідно до вашого бізнес-плану. Необхідно вийти на виробників, у кого можна було б купувати обладнання та інструменти. У цьому випадку ви отримаєте гарантії, знижки і, ймовірно, безкоштовний ремонт. Заощадити можна в разі придбання б/у.
 • Підберіть і проведіть навчання працівників.
 • Проаналізуйте конкурентів.
 • Знайдіть шляхи збуту готової продукції.
 • Запустіть рекламну кампанію - створіть групи і сторінки в соцмережах, розклейте оголошення та інше.

Бізнес-ідея №1: «Автомобільні справи» – шиномонтаж, пошивка килимів, чохлів та інше

Перше, що спадає на думку при словосполученні «бізнес в гаражі» – це, звичайно, види підприємництва, пов'язані з автомобілем:

 • Комплексне СТО (ремонт двигунів, ходовки та іншого);
 • Ремонт конкретних вузлів і агрегатів, наприклад, генераторів, стартерів, автоматичних коробок передач і т. д.
 • Кузовні роботи (рихтування, фарбування);
 • Установка автомагнітол і сигналізацій;
 • Заправка кондиціонерів;
 • Установка газобалонного обладнання;
 • Тонування;
 • Обклеювання вінілом;
 • Ремонт, прокатка, правка литих дисків;
 • Тюнінг;
 • Шиномонтаж;
 • І т. п.

Ми зібрали в одну главу кілька актуальних «автомобільних» бізнесів, які можна організувати в гаражі.

Почнемо з шиномонтажу. В цю справу необхідно вкласти близько 40 тис. грн. Вони будуть витрачені в основному на обладнання. Це – верстат для шиномонтажу, балансувальний верстат, домкрати, компресор, вулканізатор та інше.

У невеликих майстернях працює зазвичай два механіка.

Бізнес може окупитися протягом декількох місяців. Щомісячний дохід – від 12 тис. грн.

Наприклад, можна побачити кілька гаражів, в яких розміщений шиномонтаж. Вони розташовані або в місті, недалеко від дороги, або ж на трасі. Наприклад, цей шиномонтаж я помітив в одному з районів міста, він знаходиться в житловій частині, посеред будинків і магазинів:

 

Місце вибрано вдало. Гараж - біля будинку, де живе господар. Так часто буває – шиномонтажі, а також автомайстерні, знаходяться поруч з будинками їх власників.

В автомийку необхідно вкласти 15-60 тис. грн. Окупляться вони через три-шість місяців. Частина вкладень піде на обладнання - пістолет високого тиску, миючі та поліруючі засоби, пилосос. В ідеалі автомийка повинна працювати цілодобово і обслуговувати за добу 10-15 автомобілів. Середня вартість однієї мийки – 60 грн.

У гаражі також можна організувати цех з виготовлення і фасування незамерзаючої рідини для автомашин. Попит на цей товар високий, дохід від бізнесу може бути високий. Конкуренція велика.

У цю справу потрібно вкласти спочатку 120 тис. грн.

Для старту цього бізнесу в гаражі потрібно купити напівавтоматичну лінію по змішуванню компонентів і розливу складу. До гаражу необхідно підвести комунікації.

Товар можна пропонувати заправкам, автомийках, майстерням по ремонту автомобілів. При собівартості однієї п'ятилітрової упаковки 20 грн її відпускна ціна оптовому покупцеві становить 32 грн. За зміну можна готувати тисячу таких упаковок. Прибуток може досягати до 12 тис. на день.

Ще можна в гаражі робити бампери для машин. Міні-майстерня в гаражі зажадає початкові вкладення в розмірі 240-280 тис. грн. Вони будуть витрачені в основному на обладнання – формувальна машина, кілька матриць, необхідний робочий матеріал. Вкладення можуть окупитися протягом декількох місяців.

У цій справі зможе досягти успіху людина, яка розуміє в пристрої автомобіля.

Процес створення бампера для автомобіля має кілька етапів. Спочатку підприємець повинен зробити макет майбутнього бампера на папері, а далі в спеціальній графічній програмі. Якщо бізнесмен не вміє працювати з 3D-графікою, то йому необхідно взяти на роботу дизайнера. Після розробки проекту майбутнього бампера його потрібно узгодити з клієнтом. Якщо макет буде схвалений, то можна робити.

Другий етап – це розробка матриці для майбутнього бампера. Тут майстер може приступати до виготовлення самого бампера з матеріалу, який вибрав споживач.

Моторне масло – ще одна ідея. Воно дуже затребуване автовласниками. Але в магазинах, сервісних центрах та інших точках воно зазвичай продається в каністрах різного обсягу. Місце розташування магазину не має значення.

Початкове вкладення в цю справу - до 200 тис. грн. На формування товарного запасу доведеться виділити вагому частину капіталу – 120 тис. грн.

Що ще потрібно придбати для старту цієї справи? Дозатори для моторного масла, полиці, шафки, вітрини, освітлювальні прилади, комп'ютер, необхідні інструменти. Також необхідний касовий апарат.

Гараж підійде площею 50 кв. метрів. Склад буде займати 10-15 кв. метрів від цієї площі, решта – торговий зал.

Закупівельна ціна дешевого товару складе близько 25 грн за літр. Дороге масло обійдеться бізнесменові в 75 грн за літр.

Чохли на крісла автомобілів – і це теж можна робити в гаражі! Приклад. Чоловік виконує відразу кілька робіт - він і замірник, і закрійник, і менеджер по роботі з клієнтами, і бухгалтер, і постачальник тканин.

У бізнесі майстру допомагає швачка і дружина. Майстерня виконує по 30-50 замовлень на місяць, середній чек — 3 тис. грн. Прибуток – від 6 до 40 тис. грн.

Бізнес-ідея №2: Магазин автозапчастин

В'ячеслав з Речиці (Білорусь) в 2003 році в своєму гаражі розміром 25 кв. метра відкрив магазин автозапчастин для легкових і вантажних автомобілів, а також мотоциклів і човнових моторів. Поруч з магазином знаходяться інші гаражі. Сам магазин розташований вдало - вулиця проїжджа.

"Головний ризик у цій справі - втратити клієнтів, - ділиться В'ячеслав. – Серед небезпек також – курс долара. У 2013-2014 роках він різко підріс, і це відбилося на нас. Справа моя вже окупилася, але весь перший рік працював в мінус".

У магазині нашого героя трудиться два найманих співробітника - бухгалтер і продавець.

В'ячеслав не озвучив цифри, але ми знайшли потрібну інформацію. Цей бізнес вимагає наступних вкладень. Закупівля обладнання – близько 20 тис. грн, на ремонт приміщення може піти 12-28 тис. грн. Кожен місяць на закупівлю товару для реалізації доведеться витрачати 8-40 тис. грн. На оплату електроенергії буде йти 4 тис. грн на місяць. Обов'язкові податки – 1-2 тис. грн. Зарплата співробітникам – 12-20 тис. грн.

Таким чином, магазин може приносити 8-12 тис. грн щомісяця. Бізнес в такому випадку окупиться через півроку-рік.

Бізнес-ідея №3: Гараж як повноцінне житлове приміщення для оренди

З усіх «гаражних» бізнесменів найбільше мене здивував Микола з Сіверська.

При словосполученні «гараж в оренду» в уяві виникає гараж, який орендують під автомобіль або ж якісь речі. Але Микола створив у своєму гаражі щось на зразок квартири, яку він здає погодинно і подобово! В гаражі є туалет, раковина, газова плита, холодильник, стіл, крісла.

 

Вартість за годину – 140 грн.

«Привів в порядок свій гараж, зробив з нього повноцінне житлове приміщення, – розповідає Микола. – Клієнти самі знаходять через соцмережі. Конкуренції в моєму місті немає».

Перевага цього гаража в тому, що він знаходиться не в житловій зоні, але в крокової доступності. Там можна пошуміти, шашлик поруч посмажити, чого в звичайній квартирі не зробиш.

Бізнес-ідея №4: Зберігання речей (велосипеди, лижний інвентар, сезонні речі та інше)

В гаражі можна організувати територію, де будуть зберігатися чужі речі. Є люди, які живуть в маленьких квартирах. У них немає дачі або свого гаража, де можна було б зберігати літню або зимову гуму, велосипеди, лижі та інші великогабаритні речі. Якщо ваш гараж простоює, то можна розбити його на кілька відсіків і здавати як осередки тимчасового зберігання.

Склади тимчасового зберігання називають Self Storage. Ідея бізнесу прийшла з США більше 60 років тому. На кожного американця припадає 0,7 кв.м Self-Storage. У 1995 році послугами складів самообслуговування користувався кожен 17-й американець, в 2003 році - кожен восьмий.

В Україні справа стала розвиватися лише кілька років тому, але зараз склади заповнені більш ніж на 80-90%.

Експерти прогнозують: у нашій країні Self-Storage розвинеться до сотень тисяч квадратних метрів під здачу площ для індивідуального зберігання. Перспективи за компаніями, що використовують мобільні контейнери, які можна буде доставляти клієнтам і відвозити на місце зберігання. Користуватися попитом будуть і додаткові послуги - страхування збереженого майна, продаж і оренда стелажів і коробок для зберігань та інші.

Отже, вам залишається розбити територію гаража на кілька боксів різного об'єму, як на фото вище. Оповістити жителів довколишніх будинків, розклеївши оголошення.

Так як послуга для багатьох незрозуміла, то буде краще, якщо ви зробите оголошення з фото. Або в самому оголошенні дасте посилання на сайт або групу в соц.мережах, де будуть викладені фото і розцінки. Так людям буде простіше зрозуміти, що ви пропонуєте.

Якщо гараж буде великий або це буде мережа гаражів, то, крім фізичних осіб, послугу варто пропонувати і юридичним особам, підприємцям. Багатьом з них доводиться орендувати великі складські приміщення і платити гроші за повітря. Комусь із них напевно буде вигідно орендувати, наприклад, 1-3 кубічних метра для зберігання невеликої кількості якоїсь продукції або архівних паперів.

Бізнес-ідея № 5: Розробка та виробництво електронних пристроїв

Дмитро Решт з Чебоксар з 2008 року разом зі своєю командою розробляє електронні пристрої, які вирішують різні завдання автоматизації. Безпосередньо для розробки електронних пристроїв використовуються комп'ютер, програматор, паяльник. А виготовлення друкованих плат, елементів конструкцій пристроїв або корпусу відбувається в гаражі.

 «Інтерес до розробки електронних пристроїв з'явився ще з 7 класу, – поділився Дмитро. – Я ходив у гурток «Електротехніка». Там ми вчилися паяти і збирати прості схеми. Перші вкладення – це студентські стипендії. На них були закуплені радіоелектронні компоненти, паяльники, програматори, інструменти для монтажу друкованих плат. Частина обладнання спочатку доводилося виготовляти самостійно (блоки живлення, паяльні станції, свердлильний, точильний верстат) через дорожнечу для студента. На даний момент ми вже закінчили навчання і розвиваємо своє хобі – розробляємо і виготовляємо досвідчені зразки різних електронних пристроїв. Ми можемо бути корисними для бізнесменів, які хочуть запустити виробництво як автоматизованих систем поливу, так і інших електронних пристроїв. Наша команда готова до розробки дослідних зразків електронних пристроїв, а також ми можемо взятися за дрібносерійне виробництво або надати допомогу в підготовці виробництва на стороні».

Бізнес-ідея №6: Виготовлення ключів

Гараж можна переобладнати в майстерню по створенню ключів. Буде плюсом, якщо гараж розміщений в жвавій зоні.

У цей бізнес спочатку потрібно вкласти 60 тис. грн. Основна сума буде витрачена на кілька верстатів, за допомогою яких можна буде робити різні види ключів.

Середня вартість ключа – 60-120 грн. Якщо в день буде 10-15 замовлень, то можна мати дохід 12 тис. грн на місяць.

Дмитро Рейнгардт з Актау керує майстернею з виготовлення ключів з 1997 року. На наше запитання, наскільки гараж підходить для цього виду бізнесу, він відповів, що все залежить від місця розташування гаража.

«Потрібна жвава точка! – вважає Рейнгардт. – Клієнт не поїде робити ключ в гараж, якщо він розмістився десь далеко. Адже в кожному торговому центрі є майстерні. Уявіть собі бабусю, яка буде бігати по гаражах, і шукати, де там майстер сидить!»

Щоб справа пішла, каже Дмитро, потрібні верстати, Напилки, а, головне, вмілі руки.

Спочатку я погодився з Рейнгардтом, що в гаражі не вийде робити ключі, а потім, під час прогулянки по місту, натрапив на це:

На обличчя - і гараж, і жвава точка!

Гараж, судячи з усього, був переобладнаний в ларьок. Він невеликого розміру, однак майстер там робить не тільки ключі, але і ремонтує взуття.

В окрузі немає подібного бізнесу. Гараж розташований поруч з базаром і великою кількістю магазинів. Судячи з усього, справа має успіх. Скільки разів проходив – там завжди черга.

Звідси висновок - ключовий момент в цьому бізнесі - поставити гараж там, де має місце висока прохідність. І справа піде.

Бізнес-ідея №7: Спальні мішки

Арсен Лоран з Харкова починав свій бізнес - спальні мішки - в гаражі. Молода людина стверджує, що в гаражі цим видом діяльності займатися можна.

«І вдома можна! – додає він. – Для шиття мішків потрібна швейна машина, ножиці і матеріали».

Але коли виробництво стало розростатися, довелося міняти приміщення на більш просторе. Зараз у Арсена працює два співробітники. Один шиє, інший кроїть. Найбільше прибули в сезон - з травня по серпень, коли люди вибираються на природу, відправляються в походи і на Сплави. У травні цього року мішків було продано на 1,5 тис. доларів.

Бізнес-ідея №8: Спорттовари

Павло і Олександр Новак з Тольятті – вдалий приклад того, як бізнес в гаражі може принести успіх. Молоді люди раніше викладали математику і фізику в школі, потім, в 2008 році, пішли з цієї роботи, і зайнялися виробництвом конструкцій для зовнішньої реклами. У 2014 році брати перейшли на спорттовари, і займаються ними донині.

«Вкладень майже ніяких не було, - розповідає Павло. – Був ручний інструмент, потім вже з прибутку все докуповували. По зовнішній рекламі справи йшли зовсім погано у нас, це чисто на життя ледь вистачало. Коли зайнялися турніками і шведськими стінками, стало значно краще. Доходи вимірювалися сотнями тисяч».

Згодом гаражів ставало більше. Зараз їх – 12.

В місяць фірма реалізує 3 тис. одиниць продукції, - розповідає Павло. Продажі брати здійснюють через сайт. Після розміщення оголошення на eBay стали надходити поодинокі замовлення з Естонії, Ізраїлю, Фінляндії, Аргентини. У братів 15 найманих працівників, які отримують високу за мірками міста зарплату.

«Поняття «гаражний бізнес» – якесь дивне, – вважає Новак. - У провінційних містах це норма! У нас навіть немає такого поняття. Якщо ти хочеш займатися якимось виробництвом – будь то фарбування машин, рихтування, зварювання, меблі, ковка, то зняти приміщення в гаражі – це найдешевший спосіб. У нас в місті гараж 24 м кв. знімають за півтори тисячі грн на місяць. Якщо орендувати його у виробничих приміщеннях, то ціна буде 5-8 тис. грн. Відповідно, якщо вам потрібні великі площі, то оренда 10 гаражів вийде в 15 тис. грн, а виробничих - в 50-80 тис. грн. Ось і вся причина перебувати там».

Мінус роботи в гаражі, на думку Павла, в тому, що бізнес там заборонений законом. Можуть бути і проблеми з сусідами по гаражах, не всі будуть задоволені такою кипучою діяльністю біля них.

«Чим більше виробництво, тим менш зручно працювати в гаражах: багато маленьких приміщень, низькі стелі, проблеми з вивантаженням і прийомом матеріалів» – додав співрозмовник.

Бізнес-ідея №9: Багетна майстерня

У Артема Ільясова, співзасновника однієї з відомих в місті багетної майстерні "Іль-Декор" , справа сімейна. І починалося воно з гаража! У 1994 році батько Артема створив там майстерню. Для старту бізнесу, зазначив наш співрозмовник, потрібно 1,5-2 тис. доларів. Вкладення можуть окупитися протягом двох-чотирьох місяців.

З мінусів цього бізнесу Він назвав серйозну прив'язку до курсу долара і євро – таки 90% обладнання і матеріалів поставляється з Європи за євро.

«Іль-Декор» оформляє фото і вишивки. На одну роботу витрачається 16 хвилин. Собівартість - від 60 грн, виручка – від 220 грн, прибуток – від 150 грн. Також в майстерні оформляють полотна, картини та інші предмети.

На створення одного твору йде 35 хвилин. Собівартість - від 220 грн, виручка - від 1 тис. грн, прибуток - від 700 грн.

На дзеркала і інтер'єри витрачається від двох годин. Собівартість - від 500 грн, виручка - від 2 тис. грн, прибуток - від 1,4 тис. грн.

Ключниці і шкатулки роблять всього за 40 хвилин. Собівартість - від 100 грн, виручка - від 700 грн. Прибуток – від 600 грн.

На товари для рукоділля націнка – до 300%. Повторні продажі – 60%.

«Іль-Декор» продає франшизу. На сайті майстерні повідомляється, що покупець франшизи економить 150 тис. грн. З них 80 тис. грн економиться на обладнанні, 36 тис. грн – на закупівлю багета та інших матеріалів, 8 тис. грн – на навчанні персоналу, оскільки співробітники майстерні навчають всьому самі, 28 тис. грн на рекламі (покупець отримує два працюючих сайту і повністю налаштовані рекламні кампанії в Гуглі).

Микола Доронін з Пінська, піар-менеджер багетної майстерні, зазначив, що даний бізнес в гаражі обладнати хоч і складно, але можливо. На думку Дороніна, гараж повинен бути близько 50 кв. метрів. Вкладення в справу будуть невеликі, якщо людина здатна «інженерно» мислити, і володіє навиком столярних робіт на досить високому рівні, продовжив Микола.
"Про початковий капітал говорити складно, тут як у кого вийде, - зазначив наш співрозмовник. – Основні вкладення – це сам багет, з якого будуть виготовлятися рамки. Пропозицій на ринку багато, і якщо домовитися з постачальником про невеликі кількості, то можна відбутися парою трійкою сотень доларів. З інструментів потрібна електроторцівка, щоб можна було цей багет нарізати під кутом в 45 градусів в потрібний розмір, а також інструмент, яким можна зібрати рамку якісно (він коштує від 1000 у.е). Однак деякі чарівники примудряються це зробити підручними засобами, наприклад, шуруповертом або просто склеїти і скріпити з тильного боку механічним стэплером, тому можна обійтися на цьому етапі без вкладень».

 Важливий момент, підкреслив Микола, це дізнатися, чи є в місті така майстерня. Якщо в місті 150-300 тис. осіб, то однієї майстерні цілком достатньо, щоб задовольнити попит.

«Ризиків у цій справі багато, тому не слід на перших етапах робити великі вкладення, - рекомендує майстер. – Дуже багато «багеток» закриваються. Проблема в тому, що зарубіжні багети самі по собі коштують дорого, а людина, що відкрив майстерню, повинен закласти в собівартість виробу супутні витрати і сам заробити, тому на виході ціна виходить інший раз неадекватною для простого обивателя. Тут важливою рекомендацією буде таке: якщо цю справу освоїти як ремесло і виготовляти виріб з самого початку, з необробленої дошки, можна отримати ексклюзивний виріб з елементами ручної роботи».

Надія Шишкіна з Тюмені, творець багетної майстерні «У Надії», також вважає, що таку справу можна вести в гаражі.
«Багато, не витримавши податкового навантаження, йдуть в підпілля, - говорить вона. - Але якщо ви вирішили зайнятися цим бізнесом всерйоз, доведеться реєструвати "ФОП". У легального бізнесу більше можливостей – ті ж держзакупівлі, наприклад, тендери».

Початкові вкладення у Шишкіної в її діяльність були 15 тис. грн. Правда, був це 2007 рік. На них майстриня придбала перше обладнання класу «хобі» і шість рейок багета. Вкладення окупилися за півроку. Реклами не було, працювало «сарафанне радіо». Зараз же просування йде через гугл-едвордс і соцмережі - Фейсбук, Інстаграм.

«До 2014 року прибуток становив не менше 50% від валової виручки – всі матеріали у нас імпортні, і перераховуються за курсом валюти, – зазначила Шишкіна. – Зараз прибуток становить не більше 20% – довелося урізати націнку в ім'я збереження рівня цін. А так як неякісний матеріал ми собі дозволити не можемо, доводиться балансувати практично на межі рентабельності».

Мінімальна вартість обладнання варіюється від 40 тис. грн і вище – гільйотина, скріплюючий верстат, пістолети для складання рам, ручний верстат для різання паспарту. Інструменти не обов'язково купувати нові. Якщо вести мову про стандартну раму, одному майстру посильно на хобі-інструменті зробити від 5 рам. Чим вище клас обладнання, тим більше продуктивність.

«Зараз дуже важко заманити клієнта - відбувається не тільки насичення достатком асортименту, але і виснаження гаманців, як ніколи раніше, – підкреслила майстриня. - Грошей на задоволення і хобі у людей все менше. Тому слід проявити неабияку винахідливість, щоб вибрали все-таки вас. Найбільший ризик - залишитися без замовлень, вклавшись в верстати і матеріали. Одного вміння зібрати раму мало».

Данило з Уфи, у якого теж є багетна майстерня з 2010 року, вважає, що в гаражі можна розгорнути цю діяльність, тільки буде непросто. У свій бізнес майстер вклав на першому етапі 20 тис. грн. З них 8 тис. грн - це інструменти, ручна пила, скріплювач ручний.

Початковий капітал у Данила окупився за три-чотири місяці. Середній прибуток при початкових вкладеннях був близько 8 тис. грн, зазначив Данило. А виробів можна було зробити від двох до чотирьох.

«Основна складність при старті – організація робочого процесу від прийому замовлення до кінцевого результату, – каже наш співрозмовник. – Ризики мінімальні, так як витрати на бізнес невеликі».

Бізнес-ідея №10: Піноблоки

В гаражі можна займатися піноблоками. Михайло Совков з Вічуги вклав у свій бізнес 3 тис. грн. У нього діяльність, звичайно, не в гаражі, але молода людина охоче поділилася своїм досвідом. У цій сфері він з 2016 року.

«Обладнання зібрав своїми руками, - розповів Совков. – Найдорожчий з інструментів – це компресор – 2-3 тис. грн. Можна знайти дешевше, але відіб'ється на якості піноблоку. Будь-яка людина з середньою спеціальною освітою в силах зробити це, якщо він, правда, вчився. Перші замовлення пішли через два-три місяці. Окупилося все з першого замовлення на 40 піноблоків».

Прибуток на місяць у Михайла - близько 16-24 тис. грн.

Ціна одного його піноблоку – 26 грн. Виріб стандартного розміру – 20*30*60. Щільність – D-500. Михайло продає піноблоки в кубі, в якому поміщається 27 блоків.

«Серед складнощів у цій справі – найменша помилка в технології приготування розчину, і все, весь заміс, а це у мене 800 літрів розчину, доведеться викидати, – зазначає майстер. - Плюс якщо працюєш поодинці, то це дуже важка праця. Курна робота!»

У день наш співрозмовник робить два заміси розчину. Це приблизно два-три куба по 27 блоків. Потім вони тиждень стоять і тверднуть.

«Замовлення у мене самі йдуть, варто було тільки одного разу себе зарекомендувати, – ділиться Михайло. – Спочатку вішав оголошення, пропонував свої послуги при зустрічі, але все це даремна праця, так як ніхто не ризикне купувати неякісні блоки. І одного разу я абсолютно безкоштовно відправив 200 блоків знайомому, який будував дачу, він теж підприємець. Він і розповів усім, що блоки придатної якості. Потім люди стали приїжджати і замовляти».

Михайло зазначив, що в гаражі можна робити піноблоки. Для цього необхідно створити умови для твердіння блоків – це вологість, а також температура +3 і вище.

Бізнес-ідея №11: Кузня

Бути кузні в гаражі? Думки наших експертів, професійних ковалів, розходяться з цього питання.

Владислав Лужецький з Новосибірська, керівник «Кузні Півночі» (ножі ручної роботи), переконаний, щоб стати ковалем потрібно спочатку навчитися цій майстерності.

«Майстерність – не купити, і швидко йому теж не навчитися, – продовжує Владислав. – Це основна причина, через яку цей бізнес не підходить для стартапу. Тут можуть працювати тільки професіонали, які готові весь час вчитися і розвиватися. Звичні шаблони бізнесу тут не працюють. Кадрів з потрібною кваліфікацією не знайти».

В теорії, зазначив Лужецький, якщо є кваліфікація, то гаража для ковальської справи достатньо, але ненадовго. Після першої хвилі, коли потрібно буде нарощувати продуктивність, виникне потреба в обладнанні, яке в гаражі розмістити не вийде, доповнив коваль.

«Відкриття моєї кузні було для мене малобюджетним, – ділиться досвідом Владислав. – Займаюся цією справою з 2008 року. Працюючи за наймом, я поступово збирав необхідний інструмент, відкладав матеріали, обладнання, виконував приватні замовлення, тобто формував клієнтську базу. З 2011 по 2014 поєднував роботу по найму і на себе, але тільки в 2014 вирішив повністю піти в самостійне плавання. До 2014 року займався художнім куванням, робив огорожі, інтер'єрні речі, а потім повністю перейшов на виготовлення ножів. Мене давно приваблювала думка стати зброярем. Спонсорів та інвесторів у мене не було ніколи. Старт виявився досить довгим, але я добре підготував до нього грунт, і це допомогло мені скоротити кількість помилок, які допускають підприємці».

Зараз у Владислава три приміщення загальною площею в 100 кв. метра. Приміщення не у власності. Обладнання та матеріал на загальну суму приблизно в 200 тис. грн.

Обов'язковий інструмент коваля, говорить наш співрозмовник, це пневмомолот. Він замінює від одного до трьох молотобійців.

«Кузня, де займаються куванням художньої, і збройова – це велика різниця, – підкреслив Владислав. - Художня ковка може вимагати меншої кваліфікації з початку, але немає можливості працювати в гаражі. Площа не дозволить».

Дем'ян Громов з Новосибірська, керівник кузні «Північні ворота», сказав, що кузні категорично заборонено розміщати в гаражах. Це небезпечно з точки зору протипожежної безпеки.

«Єдина порада, яку я можу дати «самодєлкіним» –  це не займатися цим ніде, крім спеціально відведених і обладнаних для цього місць, дотримуючись усіх правил протипожежної безпеки, запевнив Громов. - Через помилки дилетантів можуть постраждати люди та їхнє майно. Як обладнати кузню? Шукайте відповідний ГОСТ».

 Бізнес-ідея №12: Металоконструкції та стелажі для приміщень

Перше вкладення – 12 тис. грн. Для старту бізнесу знадобиться зварювальний апарат, болгарка, дріль і звичайний Слюсарний інструмент.

Рентабельність проекту – 50-80%. Справа може окупитися за три-чотири місяці.

В основі цього бізнесу лежить виготовлення металоконструкцій і стелажів для приміщень. Серед клієнтів можуть бути організації та магазини.

Бізнес-ідея № 13: Ремонт велосипедів і візків

В цю справу спочатку доведеться вкласти мінімум 8 тис. грн. Ці гроші підуть на інструменти і створення робочого простору.

Відкривати подібну справу рекомендується майстрам, які мають досвід роботи.

Рекламувати свій бізнес можна в Інтернеті, за допомогою візиток в магазинах спорттоварів.

Бізнес-ідея №14: Нарізка скла

Суть проекту – переобладнання гаражного приміщення в повноцінну майстерню по нарізці звичайного і рифленого скла. Цей бізнес може процвітати в містах-мільйонниках, де є великий попит на заміну скла в промислових або житлових будівлях.

Початкові вкладення – 20 тис. грн. Чому така невелика сума? Тому що для реалізації ідеї необхідний лише великий стіл, склорізи і закупівля першої партії скла. Якщо стартові інвестиції мінімальні, столи можна зробити самостійно.

Для відкриття міні-цеху з різання скла буде достатньо 30 кв. метрів площі. У приміщенні повинна бути вентиляційна система і опалення, якщо ви плануєте нарізати скло взимку.

 Нарізане скло продають за ціною від 200 грн за кв. метр.

Щоб почати цей бізнес, необхідно отримати дозвільні документи в пожежній службі.

Бізнес-ідея №15: Ремонт побутової техніки

У гаражі можна організувати бізнес по ремонту побутової та комп'ютерної техніки, допомагаючи відновлювати мобільні телефони, мікрохвильовки, комп'ютери, принтери і т. д. вибір напрямку більшою мірою залежить від площі гаража. Якщо вона невелика, то ремонтувати великогабаритну техніку, таку як телевізори чи холодильники буде важко.

Цей проект підходить готовому майстру, який працює за наймом, але давно мріє почати працювати на себе. Починати з нуля такий проект нерентабельно, так як потрібно врахувати, що на навчання у вас може піти маса часу, до того ж прибутковість проекту часто залежить від клієнтської бази, якою у новачка не може бути за визначенням.

Можна розглянути варіант взяти майстра на роботу, надаючи йому заздалегідь облаштоване робоче місце або просто здавати гараж в оренду під такий бізнес.

Для реалізації справи знадобляться інструменти, діагностична апаратура, стелажі для зберігання електроніки.

Бізнес-ідея №16: Токарна майстерня

У гаражі можна зробити міні-майстерню з виготовлення різних дерев'яних, металевих деталей і виробів на токарному верстаті.

З допомогою токарного устаткування можна робити шахи, брелоки, сувеніри, дерев'яний посуд, рибальське спорядження, фурнітуру для меблевих цехів, навіси на хвіртки, контактні мідні кільця на автомобільні генератори.

Не обов'язково робити якусь продукцію, можна проточувати гальмівні диски, колектори дрелей, болгарок, стартерів і т. д.

Все, що перераховано вище, лише крапля в морі в порівнянні з тим, що дозволяє робити токарне обладнання.

Вкладення починаються від 20 тис. грн. Для старту знадобиться спеціальний верстат і інструменти. В ідеалі придбати верстат з програмним управлінням. Незважаючи на чималу вартість, він швидко окупиться, виконуючи точні деталі для автомобілів і велосипедів.

Бізнес-ідея №17: Рекламні вивіски та букви

У гаражі можна створити міні-підприємство з виготовлення рекламних щитів, об'ємних букв і вивісок. Це – вивіски на магазинах, розтяжки на дорогах, банери, рекламні щити, а також таблички на будинках, стенди, вказівники.

Вважається, що в цьому бізнесі висока рентабельність виробництва. Як мінімум, 30-50%. Попит на продукцію високий – неможливо уявити місто без зовнішньої реклами!

Для реалізації бізнесу необхідний комп'ютер, на якому будуть робитися рекламні макети, плоттер (він потрібен для того, щоб вирізати по заданому на макеті контуру самоклеющуюся плівку, коштує близько 2-3 тис. доларів), зварювальне обладнання (знадобиться для виготовлення рекламних щитів і вивісок), болгарка і дриль.

Плоттер можна орендувати, якщо ваші кошти обмежені.

Для старту бізнесу потрібно кілька сотень доларів. Почати краще з простого – робити таблички (офісні двері, на дім та інші), плани евакуації (за законом, вони повинні бути в кожному державному та комерційному підприємстві, якщо кількість співробітників більше десяти), стенди для шкіл, Вузів, дитячих садків, наочних посібників), покажчики (дорожні, вулиць), потім вже перейти на рекламні щити і вивіски.

Ваші клієнти – державні установи, дитячі сади, адміністрації, податкові, пенсійні фонди, казначейства, пожежники, поліція, школи, ВУЗИ, технікуми.

Бізнес-ідея №18: Валянки

Костянтин Івашин з Кургану організував в гаражі і лазні виробництво валянок. Молодий чоловік в деталях розповів нам про свою діяльність.

Гараж у майстра звичайний, для жигулів, 4х5 м. В ньому він влаштував столярку для того, щоб акуратно зробити кілька пар колодок. Миси або шкарпетки хлопець вирубує сокирою, гомілку вистругує з соснових брусків. Такого витратного інструменту вистачає на сезон. Влітку ж все повторюється.

Друге приміщення - лазня 1962 року випуску з широким баком для гарячої води, з вентиляцією і зручним верстатом. Івашин відновлював дідівську лазню – купив мішок цементу для облицювання печі. Інструменти, колодки робив своїми руками. Розміри лазні такі: 3х3 метра з висотою стелі в 175 см.

«Бізнес для сільської місцевості - це велика підмога для звичайного заробітку плюс рідна душі справа, - розповідає Костянтин свою історію. - Я до 30 років зрозумів, що неможливо заробляти або розвиватися в будь-якій сфері, якщо її не любити. Випало пимокатное ремесло. Навіть не так: пощастило дізнатися деякі секрети ремесла у старшого покоління в Курганській області. Самостійно працюю півтора року. До цього працювали артіллю з трьох осіб. Але там, де гроші, є завжди ймовірність сварки. Звичайно, зручніше працювати в 6-8 рук. Кожен пимокат (він же валенкодел) виконує свою функцію, і робота йде швидше».

Головне для валянок ручної роботи – це матеріал, зазначив наш герой. Спочатку він замовляв 15-20 кг в одній фабриці в Казані, але шерсть там була на «трієчку» – грубувата. Костянтин за таку вагу віддав близько 1.6 тис. грн (з урахуванням доставки). Це і були перші вкладення.

На дорослу пару зазвичай потрібно від 1,4 до 2 кг прочесати вовни. Це від 200 до 320 грн. Продати не в рідному регіоні реально пару за 1–1.2 тис. грн. Матеріал окупається відразу ж.

«Але потрібно пам'ятати про фізичну працю! – підкреслив валенкодел. – Необхідно заготовити дрова (на сезон – 5 кубів, це 1-2 тис. грн), накачати або принести води (на місяць до 200 грн за роботу насоса приблизно). Попітніти над парою. Потрібно добре харчуватися, і не поспішати. Тоді не буде браку. Окупаються будь-які адекватні вкладення, якщо є кому продати або подарувати від душі».

Найкращий місяць для валянок - це Грудень, пояснив майстер. Можна набрати замовлень до 30 пар, додав він. Але важливо не поспішати, а краще заздалегідь підготуватися до середини зими, скатав кілька популярних жіночих пар 38-40 розміру, доповнив Костянтин. Жінки люблять світлі, тому що біла шерсть найтепліша, сказав молодий чоловік.

«Якщо розглядати валянки строго ручної роботи, екологічно чисті, то для їх створення потрібні скатки, струни, – пояснив рукодільник. – Особисто купував тільки качалку за 50 грн. Деревинки робив сам сокирою з березових дров. Та ж картина з колодками. І матеріал потрібен. Постачальників, на щастя, багато. Можна знайти на ресурсах в інтернеті дрібним оптом, де ціна починається від 70 грн за кілограм звичайної вовни. Я замовляю з сусідньої області хороші пласти від 120 грн за кілограм. Кислоту і господарське мило не застосовую. Використовую тільки воду».

За 8 робочих годин можна зробити на вибір три пари дитячих валянок або дві жіночих або ж одну чоловічу, пояснив Івашин. Чим більше розмір, тим складніше робота, уточнив він.

Костянтин зауважив, що в мінусову погоду працювати і загартовувати валянки легше. Однак сушить їх рукодільник в природних умовах, тому 4-5 днів пара обсихає в будинку, біля печі. Процес, звичайно, це дуже гальмує, але це необхідність.

Іноді валянки перестирають по 2-3 рази. Це особливий вид максималізму в цьому ремеслі.

«Замовлення шукаю за допомогою ресурсу для творчих людей, у мене там сторінка, - говорить Костянтин. – Там можна виставляти кращі вироби, роботи. Спочатку я навіть повірити не міг, що буде інтерес. Замовляють зазвичай в столиці. Влітку рідко звертаються, тільки для батьків, якщо вони з опухаючими ногами. А взагалі є спеціалізовані виставки, де хорошу сільську класику можна продати за кілька днів. Були б напрацювання. Сезон починається з середини осені, закінчується в лютому».

Бізнес-ідея №19: Технологія ручного штампування виробів

Початкові витрати – 20 тис. грн. Для старту буде потрібен набір інструментів і штамп-форми. Форми можна робити самим, або ж купувати у виробників.

Технологія полягає у виробництві в ручному режимі серійних виробів і деталей методом штампування без використання спеціального обладнання. Це означає, що для виготовлення будь-якої деталі, немає необхідності в профільних матеріалах, таких як: метал, дерево, ДСП, пластик. Немає необхідності у використанні блокових матеріалів, наприклад, мармуру, граніту і бетону. Вам не доведеться займатися розміткою, різати, шліфувати і використовувати фрезер. Не треба свердлити, крутити, склеювати, зварювати, фарбувати, полірувати і наносити грунтовку.

Просто виготовляється штамп-форма у вигляді потрібного вам виробу, а потім в цій формі штампуються і серійні вироби за допомогою методу і технології ручного штампування.

За допомогою техніки, яка називається ручне штампування можна випускати і поодинокі вироби, і серійні деталі, без використання спеціального обладнання.

Можна робити вироби зі штучних матеріалів - наприклад, каменю, мармуру, граніту. Можна використовувати декоративний або конструкційний армований пластик.

Деталі також можна робити з металу, дерева, каменю, ДСП, пластику.

Для реалізації цієї справи необхідно сухе приміщення приблизно 40 кв. метрів площі і з температурою в районі 18 градусів. Приміщення повинно оснащуватися електромережею на 220 вольт. Вода і система каналізації не потрібні.

Бізнес-ідея №20: Керамічні вироби

Початковий капітал – 20 тис. грн. Для цього проекту необхідно придбати піч для випалу і гончарний круг.

Головна проблема – знайти якісну сировину. Інакше від цього постраждають вироби.

Є кілька видів виробів з кераміки. Виділяють промислово-будівельну кераміку, технічну, художньо-декоративну та господарсько-побутову. До перших категорій відноситься Цегла, облицювальна і плитка для підлоги, черепиці, кахлі. До других двох – гончарна продукція, посуд (тарілки, салатники, чашки, тарілки, горщики, сковорідки, кокотниці, форми для випічки і інше) і декоративні вироби з порцеляни, фаянсу та майоліки (аромалампи, керамічні скульптури, декоративні статуетки, шкатулки, акваріумна кераміка, вази, світильники і т. д.).

Товар можна реалізовувати через інтернет-магазини, виставки, сувенірні лавки.

Бізнес-ідея №21: Різьба по дереву

Гараж можна обладнати під майстерню по створенню всіляких виробів з дерева. Цей бізнес підійде досвідченим майстрам. Людині без певних навичок доведеться довго вчитися.

З дерева можна робити красиві різьблені шкатулки, витончені рами для картин, обрамлення для дзеркал, екологічно чисті дерев'яні іграшки, декоративні наличники і меблі, настільні ігри, прикраси. Попит на натуральні вироби був завжди – люди цінують речі ручної роботи. Багато батьків прагнуть купувати своїм дітям дерев'яні іграшки. 

Перші вкладення в проект – 20 тис. грн. В основному вони підуть на столярні інструменти.

Бізнес-ідея №22: Пластикові вікна

Суть бізнесу - створити в гаражі невеликий цех з випуску металопластикових вікон за індивідуальними вимірами клієнта.

У цю справу спочатку потрібно вкласти близько 20 тис. грн. Рентабельність такого бізнесу – 40-50%. Проект може приносити стабільний дохід, незважаючи на високу конкуренцію.

Для старту бізнесу необхідно придбати спеціальне компактне обладнання по роботі з металопластиком, знайти постачальників готових склопакетів і якісної фурнітури.

«Наша компанія заснована в 2013 році, – розповідає керівник ТОВ «ВІП-Вікна» Марсель Закіров з Казані. – Спочатку ми вклали 40 тис. грн. Це з урахуванням того, що ми не відкривали власне виробництво, а співпрацювали з великими постачальниками. Справа окупилася не так швидко, приблизно через рік. Цей ринок перенасичений».

Оборот фірми в минулому році склав 2 млн. грн, продовжив Закіров. Щоб почати цей бізнес, необхідно придбати монтажні інструменти – перфоратор, шуруповерт, лобзик, болгарку, дрібні інструменти, зазначив він. Загальна сума – 20-40 тис. грн.

«Якщо займатися цією справою в гаражі, не вийде в повну силу конкурувати з більшими виробниками», - вважає Марсель.

Бізнес-ідея №23: Вироби зі шкіри

В гаражі можна створити майстерню, де робити вироби зі шкіри.

Кирило Андрєєв з Новосибірська керує майстернею, розташованої в цеху площею 105 кв. метрів. Однак молода людина вважає, що і в гаражі можна займатися виробами зі шкіри, тільки треба поставити обігрівач, щоб взимку не було холодно.

Сам Кирило у свою справу, яку почав в 2012 році, вклав спочатку 8 тис. грн, і вони окупилися через тиждень. Зараз у Андрєєва працюють чотири співробітники. В цілому в справу було вкладено понад 40 тис. грн.

Ось приклади робіт Кирила:

«Я купив маленький шматок шкіри, і щось з нього зробив, потім продав, – говорить Андрєєв. – А що саме – вже не пам'ятаю. Щоб почати свою справу, потрібно бажання, і багато інструментів. Найголовніший з них - канцелярський ніж. Без нього нікуди».

Для майстерні ж у гаражі, переконаний наш співрозмовник, на першому етапі достатньо 4 тис. грн.

Бізнес-ідея №24: Пам'ятники

Початкові інвестиції починаються від 100 тис. грн, і вони будуть витрачені на бетономішалки, спеціальні форми для заливки і вібраційний стіл.

Крім пам'ятників, можна також створювати декор для прикраси двору, тротуарну плитку та інше.

Бізнес-ідея №25: Системи поливу

Суть бізнесу – організація виробництва комплектуючих для систем крапельного поливу, їх подальший монтаж на ділянці замовника. Потенційні клієнти – дачники і фермери.

Але є в цій справі істотний недолік – сезонність. Основний прибуток припаде на теплу пору року.

Початкові вкладення – 40 тис. грн. Вони будуть витрачені на слюсарні інструменти, спеціальні різаки.

Бізнес-ідея №26: Печі для лазень або обігріву приміщення

Спочатку в цю справу необхідно вкласти близько 40 тис. грн. Проект може окупитися за кілька місяців.

Вартість простої печі для приватної лазні – від 5 до 20 тис. грн. Середня рентабельність бізнесу 30-40%.

Суть бізнесу - обладнання на основі гаража майстерні з виготовлення печей і буржуйок ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ ЗАМОВЛЕННЯМИ. Такі печі потрібні власникам заміських дач і комплексів, при будівництві саун або басейнів. Можна працювати без залучення співробітників.

Бізнес-ідея №27: Предмети дизайну та декоративні скульптури

Вкладення в цю творчу справу починаються від 50 тис. грн. Спочатку необхідно придбати форми для відливу прикрас, інструменти, інвентар для замішування розчинів, потрібну кількість сировини.

Це виробництво має високу рентабельність. На одну вазу для декорування приватного двору буде витрачено 240 грн, продати ж виріб можна за 600 грн і вище. Проект зможе окупитися за кілька місяців.

Бізнес-ідея №28: Вироби з металу

У гаражі можна облаштувати невеликий цех з виробництва всіляких виробів з металу. Це можуть бути як прикраси, так і деталі для оформлення будинків. Серед клієнтів можуть бути приватні замовники та будівельні організації.

Початкове вкладення - 40 тис. грн. Вони будуть витрачені на фрезерний верстат, зварювальний апарат, болгарку, дриль, установку обладнання, систему вентиляції.

Ціна реалізації становить 100% від собівартості. Дохід – від 12 тис. грн.

Бізнес-ідея №30: Виробництво меблів

У гаражі можна зробити цех з виробництва корпусних меблів для квартири або офісу за індивідуальними розмірами приватних замовників.

Вкладення починаються від 40 тис. грн. Вони будуть витрачені на інструменти, верстат, стіл для роботи.

Конкуренція в цьому бізнесі висока.

Бізнес-ідея №31: Каркаси для теплиць

Каркас для теплиць – це основна частина будови, його скелет, незалежно від того зимовий це споруда, літній чи просто парник. На раму припадає основне навантаження від снігу, дощу і вітру.

Всього є три види матеріалу, з яких можна зробити каркас. Це – метал, дерево і пластик.

На дерево найнижча ціна, до дерев'яних брусків зручно прибивати плівку і прикручувати стільниковий полікарбонат. Однак цей матеріал швидко гниє, особливо в землі, тому така конструкція простоїть всього три-чотири роки. Але каркас з дерева може прослужити довше, якщо опорні стовпи укладати в металеві гільзи з труби.

Пластиковий каркас для теплиці зазвичай виготовляється з ПВХ труб. Пластикові труби відмінно згинаються, для скріплення між собою достатньо використання спеціального клею або, за відсутності такого, можна використовувати звичайний пакувальний скотч.

Плюс пластикових труб – низька вартість і легкість заміни, низька теплопровідність. Однак є й суттєві мінуси. Пластик швидко тріскається від перепадів температур, важко піддається обробці при установці покрівлі з плівки.

Найбільш кращий варіант для каркаса теплиць – це металева основа.

Проте, у всіх споживачів свої смаки, тому можна пропонувати їм всі три варіанти.

У цей бізнес на початку доведеться вкласти 60 тис. грн. Для старту потрібно купити інструменти та обладнання для роботи з матеріалом.

Бізнес-ідея №32: Будматеріали

Ідея полягає в створенні міні-цеху з виробництва будматеріалів в гаражі. Відмінний попит може бути на гіпсову плитку, утеплювачі, піноблоки, тротуарну, облицювальну плитку.

У цій справі необхідно звернути увагу на сезонність продукції. Припустимо, добувати щебінь або камені взимку може бути складно. Також потрібно взяти на замітку те, що затребуване у вашому регіоні. Якщо у вас не люблять піноблоки, відповідно, немає сенсу їх робити.

Один з видів будматеріалів, який можна робити в гаражі – гіпсова плитка. Стартові інвестиції тут – від 50 тис. грн. Вартість цього будматеріалу невисока. В основному його закуповують оптом для внутрішньої обробки приміщень. Облицювальна гіпсова плитка під цеглу або камінь використовується для прикраси камінів, колон, ніш, сходових прольотів і навіть ділянок стелі. Статистика така: за рік на території нашої країни в середньому реалізується близько 2 млн. кв. метрів гіпсової плитки. А це привід задуматися, що виробництво рентабельно і прибутково!

У гаражі повинна бути температура не нижче + 15 градусів і не вище +25. Оптимальний рівень вологості – 50-60 %. В приміщенні необхідна якісна вентиляція, не повинно бути протягів. Також важливо, де розташований цех з виробництва гіпсової плитки. Технологія виробництва цього матеріалу галаслива, тому краще займатися своєю справою подалі від людей.

Для реалізації виробництва необхідні форми для заливки (вони можуть бути з поліуретану або силікону), складові для суміші, велика ємність для замішування, будівельний міксер, пензлики, шпатель для вирівнювання поверхні рідкої суміші у формі. Форми для гіпсової плитки можна купити в спеціалізованих будівельних магазинах або замовити в інтернеті.

Форми обійдуться приблизно в 40 тис. грн, сировина - в 8 тис. грн, стелажі для сушіння – в 2 тис. грн.

Бізнес-ідея №33: Міні-коптильня

Гараж можна переробити під коптильню для м'ясних і рибних продуктів з подальшою реалізацією цієї продукції дрібнооптовим покупцям. Потенційні клієнти – продуктові магазини, ринок.

Початкове вкладення – 40 тис. грн – буде витрачено на спеціальну електричну (або ж стандартну на тирсі) коптильню. Схожа вона на шафу, тобто місця буде займати мало.

Для розвитку цього бізнесу необхідно отримати всі дозволи на діяльність і торгівлю, організувати закупівлю свіжих напівфабрикатів у постачальників. Суворе дотримання норм і процесів лежить в основі цього проекту.

Бізнес-ідея №34: Силікатна цегла

У бізнес на першому етапі необхідно вкласти 80 тис. грн. В основному ці гроші підуть на міні-лінію. Вона займає мало місця, тому легко вміститься в гаражі. У початкові витрати також входить покупка сировини.

У цій справі важливо отримати дозвільні документи, в яких повинні бути вказані технічні характеристики матеріалу. Це необхідно для того, щоб будівельники мали уявлення про якість товару і, для яких цілей призначена конкретна продукція.

Ймовірні клієнти - будівельні бригади та організації. Наявність своєї машини допоможе знайти покупців поза містом.

Бізнес-ідея №35: Штучний мармур з бетону

Штучний мармур використовується для кухонних гарнітурів, ванних і декоративних елементів для приміщень. Основні клієнти – меблеві цехи, дизайнерські студії, ритуальні фірми.

Початкові витрати – 60 тис. грн. Сума буде витрачена на спеціальний спрощений верстат з виробництва штучного мармуру, інструменти і бетон.

Бізнес-ідея №36: Фіто-чай

У гаражі також реально організувати міні-цех з виробництва та упаковки фіто-чаю, а потім продавати. Потенційні замовники – аптеки, супермаркети, магазини.

Початкові вкладення – 70 тис. грн. В основному ця сума буде витрачена на спеціальне обладнання.

Одна зі складнощів цього бізнесу - пошук постачальника. У нього має бути якісна сировина і сертифікати.

Бізнес-ідея №37: Сухі будівельні суміші

Представник компанії PALADIUM, виробляє сухі будівельні суміші, відповів на наші питання, що стосуються сухих будівельних сумішей.

«Початкові витрати на запуск виробництва були наступні: розконсервація обладнання – 220 тис. грн, лагодження виробничих ліній і агрегатів – 100 тис. грн, встановлення відеонагляду та охоронних систем – 40 тис. грн, закупівля сировини – 2,7 млн. грн, закупівля упаковки – 2 млн. грн, створення сайту – 60 тис. грн, інші витрати – 0,5 млн. грн, – зазначив він. - Вкладення досі не окупилися, оскільки марка молода, і для її розвитку потрібно постійно вкладати у виробництво, в маркетинг, рекламу і багато іншого. Торгову марку PALADIUM створили в 2013 році, і в 2014 році запустили виробництво. На запуск виробництва пішло більше року».

Щоб почати бізнес, потрібно виробництво, а якщо його немає, то як мінімум два силоси для зберігання піску і цементу. Кожен коштує від 160 тис. грн, але на розбиранні можна знайти і дешевше.

«Складнощів і ризиків у цій справі багато, - продовжив спікер. – Непросто конкурувати з великими виробниками, оскільки їх знають, і багато років працюють з одним матеріалом. Ризики – це те, що клієнти не повернуть гроші за поставлену продукцію».

У день PALADIUM виробляє близько 15 тис. мішків, але може виробляти в 5-6 раз більше, але для цього потрібно більше продажів.

«У гаражі цією діяльністю займатися можна, якщо виробляти тільки піскоцементи, мішаючи пісок з цементом, – рекомендують в компанії. – Виробляти високотехнологічні продукти як у нас неможливо, оскільки для виробництва потрібна лабораторія, лаборанти і технолог, так як даний продукт дуже складний. Також для виробництва сухих будівельних сумішей потрібні великі обсяги піску і цементу, а в гаражі такий обсяг складно зберігати. Щодня ми споживаємо більше 60 тонн тільки цементу, а піску в рази більше».

Бізнес-ідея №38: Лакофарбова продукція

У гаражі можливо створити виробничі потужності з виготовлення декількох видів лакофарбової продукції (лаків, фарб) на базі звичайного гаража. Зараз на ринку спостерігається високий попит на рідкі шпаклівки, розчинники, водно-дисперсійні фарби. Але в основному продукція Імпортна, і має високу вартість, тому «наш» варіант матиме успіх.

Перше вкладення – 270 тис. грн. Лінія для виробництва грунтовок, просочень і інших низьков'язких матеріалів обійдеться в 60 тис. грн. Технологічна лінія для виробництва фарб, лаків та інших низько - і средневязких матеріалів коштує приблизно 70 тис. грн. Обладнання для виготовлення будівельних шпаклівок – до 50 тис. грн. З сировини потрібні будуть наповнювачі, пігменти, сполучні компоненти, загусники. На першу партію буде витрачено близько 60 тис. грн. Додаткові витрати – близько 20 тис. грн підуть на упаковку готових лакофарбових матеріалів.

Серед потенційних споживачів – великі мережеві магазини (але тільки після сертифікації продукції).

Бізнес-ідея №39: Акваріуми

Первинні вкладення в цей проект починаються з 120 тис. грн. Для виробництва акваріумів потрібні верстат для різання скла, монтажні столи, монтажний пістолет, ножі, необхідні інструменти. На це піде близько 40 тис. грн. Інші витрати – це оргскло, клей, ацетон, стрічка для оформлення стінок акваріумів. Вкладення можуть окупитися за пару місяців.

Гараж підійде від 30 кв. метрів. Головна вимога до приміщення, де буде вестися даний вид діяльності, це – наявність якісної вентиляційної системи. Пов'язано це з тим, що при виготовленні акваріумів застосовуються токсичні речовини. Відсутність вентиляційної системи вдарить по здоров'ю співробітників.

Звичайні акваріуми об'ємом до 200 літрів коштують приблизно 2 тис. грн. Націнка на таку продукцію – 40-50%.

Якщо працівники будуть робити п'ять акваріумів в день, то прибуток компанії буде близько 50 тис. грн.

Реалізовувати Акваріуми можна в інтернет-магазині. Рекламувати свою справу можна через участь у виставках. Великим попитом у клієнтів користуються прісноводні, морські та псевдоморські акваріуми.

Бізнес-ідея №40: Аквапринт

Аквапринт – це метод, з допомогою якого обробляють деталі інтер'єру машин, декорують ноутбуки, планшети, телефони та інше.

Спочатку в проект доведеться вкласти інвестиції в розмірі 40 тис. грн. Вони підуть в основному на обладнання. Це – шліфувальні машинки, пістолети для друку основного і декоративного малюнків, пензлі для покриття лаком, активатор нанесення зображень, резервуар з мийкою для готових малюнків, 500-літрова ванна або інший резервуар, забезпечений стоком, підігрівом і фільтраційним елементом, а також декоративні плівки, на які будуть наноситися малюнки клієнта.

Гараж повинен відповідати вимогам пожежної безпеки. Інших ліцензій або дозволів не потрібно.

Бізнес може окупитися протягом декількох місяців. Прибуток на місяць - близько 20 тис. грн.

Бізнес-ідея №41: Послуги зі сріблення

Початкові вкладення – від 140 тис. грн. З них 100-120 тис. грн піде на придбання гальванічного обладнання, вимірювальних і нагрівальних елементів, спецодягу для організації технологічного циклу. Респіратори потрібно буде періодично замінювати на нові. На це буде витрачатися по 6 тис. грн на місяць.

На зарплату співробітникам в перший місяць піде близько 40 тис. грн. Працівники повинні будуть пройти спеціальне навчання, адже дана сфера вимагає деяких навичок.

Вкладення можуть окупитися за 6-8 місяців. Дохід може досягати до 30 тис. грн на тиждень.

Стартувати можна з гаража від 50 кв. метрів.

Сріблення предметів можна здійснювати хімічним або електрохімічно способом. Краще вибрати другий метод, так як він дозволяє нанести шар срібла на оброблювану поверхню без тріщин.

У цьому бізнесі потрібно отримати дозвіл пожежної інспекції, місцевого потребнадзора і комісії з дорогоцінних металів.

Бізнес-ідея №42: Прийом вторсировини

Приймати можна скло, пластик, макулатуру, брухт побутової техніки. Зібрана сировина здається оптовим заготівельникам.

В цю справу необхідно вкласти 12-40 тис. грн. Окупляться вони через 8-12 місяців. Початковий капітал піде на рекламу і транспортні послуги.

Середня маржа між закупівлею у населення і здачею професійним приймальникам – близько 25%. Тобто на кожній тисячі грн підприємець буде заробляти 250 грн. Середня вартість здачі макулатури на заготівельну базу – 2.5 тис. грн за одну тонну.

Бізнес-ідея №43: Декоративні свічки

На першому етапі ця справа вимагає 20-30 тис. грн. Термін окупності – півроку-рік.

Необхідно придбати екструдер для подрібнення матеріалу (4 тис. грн), піч для плавлення (2 тис. грн), форми для свічок (десять штук, 12 тис. грн), пакувальний верстат (2 тис. грн).

Ще потрібно буде сировина для свічок - стеарин, парафін, віск, свічковий гель. А також фарбувальні пігменти, ароматизатори, нитки для гнотів і пакувальний матеріал.

Бізнес-ідея №44: Фотокниги

У цей бізнес – створення фотокниг – потрібно буде вкласти приблизно 20 тис. грн.

Для реалізації ідеї необхідні якісний принтер і хороший папір. Обкладинку можна замовити в друкарні або зробити своїми руками, використовуючи техніку скрапбукінгу, або декупажу.

Вартість фотокниги залежить від кількості сторінок. Ціна однієї сторінки – 40-60 грн. Значить, альбом з 10 сторінок обійдеться в 400-600 грн. Плюс 160 грн за палітурку. Собівартість такої фотокниги – близько 120 грн. Таким чином, за одну фотокнигу можна отримати 400 грн чистого прибутку.

Серед клієнтів можуть бути туристичні агентства, моделі, дизайнери та інші фахівці, яким потрібно портфоліо, сім'ї, які зробили фотосесію.

Бізнес-ідея №45: Виробництво паливних пелет

Паливні пелети – тверді і міцні гранули діаметром 5-8 мм і довжиною до 40 мм. Мають енергетичні характеристики, близькі до важких сортів дерева. Це істотно спрощує їх зберігання і використання.

Спочатку пелети не розглядалися як альтернативне рішення паливної проблеми. Їх використовували в якості баласту, наповнювача котячих туалетів і утеплювача.

Згідно зі статистикою, число котлів, що працюють на пелетах, зростає з року в рік. Основні споживачі продукції - котеджні селища і багатоквартирні будинки, опалювальні вугільними котельнями. Опалення пелетами в 4-5 разів ефективніше опалення вугіллям. Дешевше пелет лише газ, але він підведений не до всіх житлових комплексів.

Показники економічної ефективності виробництва паливних гранул такі. Вартість сировини – 300 грн, електроенергія – 180 грн, оплата праці плюс страхові відрахування – 160 грн, експлуатаційні витрати – 40 грн, амортизація обладнання – 90 грн, упакування і транспортування готової продукції – 50 грн, інші витрати – 40 грн. Разом собівартість 1 тонни готової продукції — 860 грн.

Оптова ціна реалізації пелет – це від 2 до 3 тис. грн за тонну. Прибуток від продажу однієї тонни буде дорівнює 1.2-2 тис. грн.

Початкові витрати в міні-цех складають – 80-120 тис. грн.

Маленька лінія по виготовленню пелет обійдеться в 80 тис. грн.

Історії успіху: від гаража до мільйонів

Apple

Гараж, в якому Стів Джобс разом зі Стівом Возняком заснували легендарну компанію Apple, має статус історичної пам'ятки. Це було ідеєю історичної комісії Лос-Альтоса – групи людей, призначених радою міста Лос-Альтоса.

Спроби зробити будинок історичною будівлею були протягом двох років, і все ж увінчалися успіхом. Активісти змогли набрати потрібну кількість голосів, щоб домогтися своєї мети. Знайти цей незвичайний гараж можна в Кремнієвій долині за адресою: Каліфорнія, Лос-Альтос, Кріст Драйв, 2066.

Саме тут були створені перші комп'ютери Apple!
У будинку поруч з цим гаражем Джобс провів своє дитинство. Народження компанії випало на 1976 рік, а гараж належить прийомним батькам Джобса.
Через рік пройшла успішна презентація Apple. Компанія підключила до справи штатних співробітників і отримала перше фінансування $250 тисяч. Apple переїхав в офіс Купертіно.

Є й інша версія. Як розповів Стів Возняк, гараж був другорядним місцем. Друзі-колеги заносили туди вже готові продукти, а далі відвозили в магазин.

Google

Влітку в 1998 році в гаражі було покладено початок Google.
Перші інвестиції в розмірі $100 тисяч були отримані від підприємця Енді Бехтольшейма. 7 вересня компанію офіційно зареєстрували, а наступного дня було розпочато роботу.

В грудні google.com потрапив в сотню кращих сайтів. Через два місяці на сервері було більше 500 тисяч запитів. У штаті було вісім співробітників. Гаража явно не вистачало, тому було прийнято рішення зняти офіс на Юніверсіті Авеню в Пало-Альто.

Amazon

Бізнесмен Джефф Безос вирішив створити свою справу. Саморобні столи, три комп'ютери, сервер і гараж - в 1994 році з цього почалася історія Amazon. Почав Безос з продажу книг.

Перший екземпляр був проданий влітку 1995 року. Вже у вересні сайт приносив дохід в $20 тисяч щотижня.

CoreOS

Алекс Полви, Брендон Філіпс і Майкл Марино розробили нову операційну систему з відкритим кодом — CoreOS, яка спрощує роботу в мережах з величезною кількістю машин. Вона проста, надійна, безкоштовна і мало важить.

Бізнес також стартував в гаражі.

Freelancer.com

В 2007 році молодий бізнесмен з Сіднея, Метт Баррі, у своєму гаражі створив аутсорсинговий майданчик Freelancer.com. Проект став настільки популярним, що сайт падав кожен день.

Сьогодні — це найбільший ресурс з пошуку віддалених співробітників і працівників за наймом.

Поради

Насамперед варто оцінити плюси і мінуси ведення бізнесу в гаражі.

Плюси:

 • Не потрібно платити за оренду;
 • Для багатьох видів діяльності умови цілком комфортні;
 • Можна обійтися мінімальними вкладеннями;
 • Є можливість непогано заробляти, а з часом і розширити бізнес;
 • Свобода дій - ви самі будуть планувати свій графік;
 • Можливість займатися тією справою, до якої Ви розташовані.

Складність:

 • Складно отримати дозволи від санітарно-епідеміологічної служби та пожежної інспекції, якщо вони будуть потрібні;
 • Для ведення деяких видів бізнесу доведеться заручитися згодою сусідів;
 • Гаражі часто розташовані невдало;
 • Є ймовірність знесення.

Висновок + відео

Які висновки можна зробити після спілкування з "гаражними" підприємцями і знайомства з усіма цими історіями успіху, які починалися з головного героя нашого матеріалу - гаража?

Гараж може бути відмінним стартом для великого бізнесу, який може приносити мільйони! Головне – не лінуватися, бути наполегливим, бачити можливості і вірити в свою справу. І, звичайно, надихатися історіями тих, кому вдалося здійснити свої мрії.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити