Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес-план автомийки з розрахунками — як відкрити автомийку з нуля

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-план автомийки

 Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід – від 48 000 або 55 250 грн.
 • Чистий прибуток – від 16 800 або 13 150 грн.
 • Початкові витрати – від 290 000 грн.
 • Окупність – від 1 року 10 місяців.

Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план невеликої стаціонарної Автомийки з розрахунками.

Автомийка надає послуги з миття машин, її полірування, хімічного прибирання салону, миття двигуна. Звертаємо вашу увагу, що роботи будуть виконувати люди, це не автоматизована мийка. Але для роботи будуть використовуватися професійне обладнання, що дозволяє виконувати роботу швидше, ніж зазвичай. Це буде відносно невелика автомийка.

Взагалі автомийку, як бізнес розглядають тільки ті, у кого є своє приміщення під дану діяльність або є можливість його звести на своїй землі. Тоді даний бізнес вигідний. Якщо ж брати приміщення в оренду, то виходить менш вигідно, та й приміщення таке знайти не просто. Все ж для складання даного бізнес-плану ми розглянули варіант з орендованим приміщенням.

Аналіз ринку

Хочеться зупинитися на розгляді конкурентів і методах боротьби з ними.

Основну конкуренцію складатимуть великі, відомі у всьому місті підприємства. Благо, таких небагато. Головні методи боротьби з ними – більш вигідні пропозиції, акції, знижки, якісні послуги, їх доступність. Важливим фактором буде і реклама. Правильно спланований бізнес завжди починається з розробки рекламної кампанії.

Дрібні автомийки не будуть завдавати особливої шкоди. Якщо вони знаходяться далеко від нашого місця розташування, вони і зовсім не зроблять ніякого впливу. А ось з тими автомийками, що розташовані поблизу, доведеться змагатися. Тут головним інструментом боротьби стане реклама. Доведеться витратити чимало коштів на зовнішню рекламу. Причому це будуть не тільки вивіски, а й різні покажчики, плакати. Дуже важливо продумувати акції, а вартість міняти відповідно до сезонного попиту. Така гнучкість дозволить залишитися в плюсі і в часи затишшя, переманюючи до себе все нових клієнтів.

Якщо говорити про потенційних покупців, то це будуть люди з автомобілями, звісно. В основному, чоловіки у віці від 20 до 55 років. Такий контингент віддає перевагу якості послуги, на внутрішнє оздоблення особливої уваги споживачі цього сегмента не звертають уваги. Доходи потенційних покупців середні і вище середнього. Громадяни з низьким доходом, як правило, здійснюють мийку машин власними силами.

Жінки теж користуються послугою автомийок. Вони звертають увагу на зовнішній вигляд працівників, їх доглянутість, наявність вивісок. Сьогодні жінки за кермом значно «помолодшали». Варто орієнтуватися на дам у віці 20-45 років із середніми і високими доходами.

SWOT-аналіз

Відкриваючи власну ручну автомийку, необхідно провести ретельне дослідження. Варто вдатися до SWOT-аналізу. Ця методика дозволяє вивчити бізнес всебічно, вказати на недоліки і можливості.

Прийнято розділяти фактори на зовнішні і внутрішні. На перші вплинути або змінити їх неможливо. До них відносять:

 1. Можливості:
  • Збільшення кількості автомобілів і, як наслідок, зростання кількості потенційних клієнтів, попиту на послугу.
  • Зростання доходів населення.
  • Зниження рівня конкуренції.
  • Вільний вхід на ринок, відсутність бар'єрів.
  • Можливість відкриття суміжного бізнесу (автосервісу, наприклад).
  • Надання супутніх послуг.
  • Продаж запчастин, засобів для догляду за автомобілем та інше.
 2. Загрози:
  • Зростання конкуренції.
  • Збільшення податкового тягаря.
  • Законодавчі зміни (наприклад, повторне введення ліцензування).
  • Зниження попиту через економічний спад і меншу купівельну спроможність.
  • Вимушений переїзд на нове місце.
  • Необхідність виконання вимог СЕС (особливо тих, які стосуються води та обслуговування приміщення).
  • Сезонність бізнесу, різкий спад доходу внаслідок цього.

Внутрішні фактори можна змінювати, працювати над недоліками, усувати їх. А сильні сторони використовувати собі на благо, посилювати їх вплив. До внутрішніх факторів відносять:

 1. Сильні сторони:
  • Відносно низький рівень конкуренції на обраній території.
  • Вигідне розташування.
  • Можливість прийняття на роботу досвідчених працівників.
  • Пошук вигідних умов оренди приміщення.
  • Низькі витрати на надання послуги (особливо сировини).
  • Прийнятність і доступність цін для клієнтів.
  • Можлива зміна вартості послуги.
  • Низький рівень наступних витрат.
  • Майже всі витрати безпосередньо пов'язані з обсягом роботи, що знижує можливі збитки до мінімуму.
 2. Слабкі сторони:
  • Відсутність досвіду роботи в даній сфері.
  • Відсутність постійних клієнтів.
  • Нульова ділова репутація організації.
  • Обмеженість попиту обумовлена площею орендованого приміщення.
  • Робота з водою - необхідність постійного прибирання, підтримки чистоти, що в даних умовах досить важко.
  • Непрофесіоналізм працівників.
  • Відсутність навчальних курсів, підготовки фахівців.
  • Відсутність мотивації у працівників.
  • Досить тривалий і серйозний етап підготовки приміщення.

Все це необхідно враховувати при відкритті власної мийки.

Оцінка можливостей

В даному виді бізнесу найбільший попит припадає на весняно-осінній період. Затишшя спостерігається в холодну пору року. Але це не означає, що послугами автомийки люди не користуються зовсім. Просто роблять вони це трохи рідше. У такий період має сенс знизити вартість послуг, що надаються, збільшити витрати на рекламу, зробити її більш спрямованою на "випадкового" споживача.

Наша Ручна Автомийка буде працювати за наступним графіком:

Понеділок 10:00 – 21:00
Вівторок 10:00 – 21:00
Середа 10:00 – 21:00
Четвер 10:00 – 21:00
П'ятниця 10:00 – 21:00
Субота 09:00 – 21:00
Неділя 09:00 – 21:00

Разом: 79 годин на тиждень і 338 годин щомісяця.

Для роботи знадобляться фахівці. Працювати будуть 2 бригади, кожна складається з 2 осіб. Старший відповідає за роботу з клієнтами, тобто проводить розрахунки і приймає оплату. В кінці робочого дня проводиться чистка приміщення за допомогою ручних мийок обома працівниками. Працювати вони будуть 2 через 2 для досягнення більшої ефективності і повноцінного відпочинку між робочими днями.

Для роботи не знадобиться секретар або адміністратор. По суті, адміністратором буде старший в бригаді, а необхідності в прийомі телефонних дзвінків немає – працювати фахівці будуть на місці. Якщо ж необхідний прийом дзвінків на запис, то бажано посадити адміністратора, яким також може бути сам підприємець.

Як такої необхідності в розробці власного сайту теж немає. Хіба що можна обмежитися сайтом-візиткою або групою в соціальних мережах, вести яку може і сам підприємець, додаючи інформацію про акції, знижки, пропозиції, ціни.

Бухгалтер підприємцю теж необов'язковий. Можна скористатися послугами спеціалізованих компаній, або самостійно займатися веденням бухгалтерії. Тим більше, що сьогодні існує чимало допоміжних сервісів для роботи і здачі звітності прямо через інтернет.

Організаційно-правові аспекти

 1. Реєстрація власної фірми. Це може бути ФОП або ТОВ. Витрати при самостійному оформленні складуть 320 грн (сплата держмита). 
 2. Підприємець може вибрати ССО або ЕНВД. У другому випадку можливі два варіанти — ССО «Доходи» 6% або ССО «Доходи мінус витрати» 6-15% (ставка визначається в залежності від регіону).
 3. Якщо необхідно приймати оплату від клієнта за банківськими картками, то відкриваємо розрахунковий рахунок для ФОП.
 4. Послуги з миття машин не обов'язково повинні бути сертифіковані. Це справа суто добровільна.
 5. Купуючи необхідне обладнання, потрібно подбати про наявність документів, які значно спростять відкриття мийки. Сюди входить угода з екології "Охорона навколишнього середовища", Ліцензія, сертифікати, Типовий експертний висновок.
 6. Важливо відповідати всім санітарним і пожежним нормам. Це спростить процедуру отримання відповідних дозволів.
 7. При використанні ККМ необхідна його реєстрація до того, як почнеться робота організації.
 8. Варто обзавестися договором з відповідною компанією про вивезення твердих побутових відходів. Прибирання прилеглої території в даному випадку не знадобиться. Забруднювати навколишнє середовище не буде, всі роботи будуть проводитися в приміщенні (великому гаражі, обгородженому з усіх боків і перешкоджає попаданню води і бруду у зовнішнє середовище).
 9. Повинен бути договір на надання комунальних послуг (електрика, вода).
 10. Договір про оренду повинен бути офіційним!

Успіх автомийки наполовину (якщо не більше) залежить від правильно обраного місця роботи. Найчастіше власники розташовують свої мийки поруч з в'їздами в місто, трасами, біля великих міських доріг, прикордонних постів. Такі місця є дуже вдалими. Адже не можна забувати, що майже всі клієнти будуть «випадковими», в даному виді бізнесу досить важко сформувати власну клієнтську базу. Але над цим потрібно працювати.

Варто подумати і про розмір приміщення. У нашому випадку одночасно можуть обслуговуватися 2 автомобіля. Тому доведеться обладнати 2 робочих місця. Можна брати в оренду дещо більше приміщення, що забезпечить можливість майбутнього розширення.

Маркетинг-план

Цінова політика:

Занижувати вартість в «сезон» немає сенсу. Люди користуються послугами автомийок тут і зараз. Майже ніхто з них не порівнює ціни, а заїжджає в ту, яка знаходиться на шляху прямування. А ось у холодну пору року можна знизити вартість, але при цьому проводити рекламу по всьому місту, пропонувати акції, знижки, вигідні умови.

Рекламна політика:

Високий рівень конкуренції в даному виді бізнесу обумовлює необхідність використання реклами, причому витрачати на це доведеться чимало коштів.

До основних видів дійсно "працюючої" реклами варто віднести (не забувайте про її якість!):

 • Використання рекламних щитів. Вони повинні бути максимально інформативними і яскравими, що запам'ятовуються.
 • Розміщення інформації на найближчих автозаправних станціях. Спосіб відносно дешевий, зате дуже дієвий.
 • Варто подумати про проведення промо-акцій. Наприклад, "Тільки сьогодні чистку салону ви отримуєте з 50-відсотковою знижкою, якщо миєте автомобіль у нас!".
 • Роздача візиток. Зациклюватися на цьому не потрібно, а роздавати краще вже приїхавшим до вас клієнтам, щоб вони відвідали автомийку знову.
 • Розміщення щита-покажчика. Це особливо актуально при розміщенні біля траси або неподалік від великого супермаркету. Такий щит повинен бути барвистим, помітним, досить великим.
 • Можна подумати про надання своїм клієнтам куточка для проведення дозвілля, безкоштовного чаю, кави (особливо актуально буде в зимовий час, коли будь-який відвідувач буде не проти зігрітися).

Використання контекстної реклами в інтернеті можливо, але це не дасть такого відгуку, як перераховані вище способи. Тому зациклюватися на ньому не варто, як і витрачати великі кошти на неї.

Розрахунок прогнозованих доходів

Розрахунок зробимо для зимового часу і решти періоду окремо.

Період Грудень, січень, лютий Інші місяці
Середня вартість послуги 80 грн 85 грн
Максимально можлива кількість наданих послуг на місяць (двома бригадами) 600 650
Загальна щомісячна виручка 48000 грн 55250 грн

Виробничий план

Про місце приміщення ми вже сказали. Варто зупинити свій вибір на гаражі у відповідному місці. Ідеальним буде варіант, якщо він вже був підготовлений для роботи автомийки.

Дуже важливо налагодити систему надходження води, її подальшої фільтрації, очищення, виводу. Все це коштує чимало. Не можна забувати, що робота фільтрів можлива при температурі не нижче +5 градусів. Це означає, що потрібно подбати і про опалення приміщення. Все це буде входити в переобладнання. Але якщо у вас центральне водопостачання, то фільтри не потрібні.

У число необхідних пристосувань входять такі інструменти, як пилососи, ручні мийки (частіше фірми Karcher), компресорні установки та інше. Не забуваємо, що ми обладнаємо 2 робочих місця.

Про роботу фахівців було сказано вище. Доходи їх формуватимуться наступним чином:

 1. Бригадир — 33% від виручки зміни.
 2. Помічник бригадира — 27% від виручки зміни.

У відсотки входять податкові відрахування і страхові внески.

Організаційний план

Реєстрація ФОП 320 грн
Купівля необхідних пристосувань, меблів 200 000 грн
Переобладнання приміщення 60 000 грн
Реклама 16 000 грн
Уніформа 10 000 грн
Створення запасів витратних матеріалів 2 000 грн
Купівля ККМ 3 200 грн
Разом: 291 520 грн

Фінансовий план

Період Грудень, січень, лютий Інші місяці
Щомісячний дохід 48000 грн 55250 грн
Витрати
Оренда 6000 грн 6000 грн
Реклама 1800 грн 2000 грн
Заробітна платня 36000 грн 38000 грн
Купівля миючих засобів і необхідного приладдя 1000 грн  1200 грн
Комунальні платежі 2000 грн  2000 грн
Податки, страхові внески (приблизно) 18000 грн 19200 грн
Разом: 64800 грн 68400 грн
Чистий прибуток 16800 грн 13250 грн
Рентабельність  35%  24% 

Окупність: 22 місяці, тобто 1 рік і 10 місяців. Нагадуємо, що при своєму приміщенні окупність настане швидше.

Ризики

Головними ризиками будуть:

 • Високі вимоги СЕС, штрафи. Усунути можливі втрати можна, слідуючи всім необхідним нормам.
 • Високий рівень конкуренції. Пропозиція якісної послуги, проведення серйозної рекламної політики. Напрацювання клієнтури (хоч це і складно).
 • Неправильний вибір місця розташування. Необхідно перед початком роботи провести геомаркетинговое дослідження, яке допоможе вибрати найбільш вигідне місце для автомийки.
 • Некваліфікований персонал. Важливо займатися ретельним підбором кандидатів, проводити своєрідне навчання, брати на випробувальний термін. Мотивувати працівників можна відрядною заробітною платою (власне, як і в нашому прикладі).
 • Форс-мажорні обставини. Сюди можна віднести і поломку обладнання і можливі стихійні лиха. У першому випадку необхідно вчасно проводити перевірку обладнання, його ремонт та переоснащення автомийки, що дозволить знизити ризик поломок до мінімуму. Другий фактор пов'язаний з погодними умовами, тут вже важливо зміцнити власну автомийку, ізолювати від впливу зовнішніх проявів. Сюди ж можна віднести прорив труб і тимчасове відключення води. Тут, на жаль, убезпечити себе практично неможливо. Запаси води в такій великій кількості зробити не вийде. Та й вона буде займати величезну кількість місця.

 Скільки коштує відкрити бізнес на автомийці?

Тут дати відповідь на це питання однозначно не можна, так як ціни на обладнання постійно змінюються, оренда різних приміщень в різних містах, може відрізнятися в рази.

Давайте розглянемо більш детально, скільки потрібно грошей вкласти на початковому етапі.

Стартові витрати:

 • ремонт приміщення-вартість від $10000
 • купівля обладнання - $8000 - $10000
 • рекламна вивіска - $200
 • оформлення документів - $350 - $400

Щомісячні витрати:

 • оренда приміщення - $1500
 • оплата комунальних послуг - $1000
 • податки - $200
 • заробітна плата працівникам - $1000
 • реклама - $150
 • витрати на чистячі матеріали - $300

Тепер давайте трохи поговоримо про доходи. Припустимо, що один мийний пост буде обслуговувати близько 20 машин кожен день. Оскільки ми робить розрахунок для мийки на два робочих місця, то в день ви ваш сервіс буде обслуговувати близько 40 машин. Середній чек, який клієнти виплачую на мийці-близько $6 - $7. Таким чином, за день ви можете заробити близько $240. На місяць це близько $6240 (за умови, що ви не будете працювати в неділю). Якщо відняти щомісячні витрати - $4150, то отримаємо чистий прибуток $2090.

Окупність бізнесу 1-1,5 року. Вигідний це бізнес чи ні, вирішувати вам, але ми розраховували за умови непоганий завантаженості. Але якщо конкуренція невелика, то це цілком реальні значення.

Висновок. Відкриття автомийки-це складний бізнес: оформлення документів, вкладення в ремонт і обладнання, а також високий рівень конкуренції. Але він досить прибутковий і тому приваблює багатьох підприємців.

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!\


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити