Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як відкрити тату-салон - готовий бізнес-план з розрахунками

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-план тату-салону

 Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід — 104 000 грн.
 • Чистий прибуток – 15 640 грн.
 • Початкові витрати – 136 760 грн.
 • Окупність – приблизно 9 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми постараємося скласти докладний бізнес-план тату-салону з розрахунками.

Аналіз ринку

За останні 10 років на ринку медичних послуг, в тому числі тату-салонів з'явилася тенденція зростання попиту і пропозиції. Два ці фактори обумовлюють прихід нових конкурентів на ринок і незначні коливання ціни, пов'язані саме з конкурентним середовищем.

Якщо розглядати ринок послуг тільки тату-салонів, то потрібно зазначити, що найбільшим попитом користуються послуги перманентного татуажу і нанесення тату. На частку першої припадає близько 30-35% , на частку другої - майже 50%. Найнижчим попитом відрізняється нанесення тимчасових тату. Вони займають не більше 5% від частки всього ринку.

Таким чином, можна зробити висновок, що найбільший наголос потрібно зробити на надання найбільш популярних послуг – перманентного татуажу і нанесення постійних тату.

Обов'язково потрібно врахувати той факт, що послуги тату-салону є досить специфічними. Тому подібних місць не так вже й багато. Складність полягає в тому, що майже всі вони мають свою клієнтську базу.

Іноді до основних послуг додають боді-арт, пірсинг, плетіння афро-кісок. Чому? Відповідь проста. Цими послугами користується в основному одне і те ж коло осіб. В більшій мірі це пов'язано з культурою, типовим зовнішнім виглядом.

Часто в тату-салонах майстри проводять навчальні майстер-класи. Це додаткове джерело доходу допомагає залишитися на плаву.

Взагалі, відкривати тату-салон, варто людям, близько знайомим з цією сферою. Зазвичай цим займаються самі тату-майстри.

Малюючи портрет потенційного покупця потрібно оцінити кожну послугу окремо. Так, перманентним татуажем зазвичай користуються жінки у віці 20-45 років. Вони, як правило, стежать за собою, люблять виглядати красиво і ефектно. Варто також відзначити, що рівень достатку зазвичай середній або вище середнього. Як раз сьогодні дана послуга є дуже популярною в Україні.

Якщо говорити про татуювання, варто розуміти, що сьогодні часи змінилися, тату наносять собі жінки і чоловіки, причому це не тільки зірки, спортсмени або кримінальні авторитети. Багато юнаків і дівчат користуються такою послугою, тому що це красиво і модно. Допомагає це і в самовираженні. Особливу популярність мають татуювання у вигляді ієрогліфів, написів, символів.

Найбільшу увагу клієнти приділяють якості роботи майстра, його досвідченості. Багато хто приходить в такі салони через "сарафанне радіо".

Головними конкурентами будуть відомі тату-салони міста. Зазвичай це невеликі заклади з майстрами, що мають велику клієнтську базу і популярність. Ще сильними конкурентами будуть "неофіційні", що працюють вдома. Як правило, вони впливають на своїх клієнтів і їх близьке коло спілкування. Рекламою вони користуються нечасто і в невеликих масштабах.

Читайте також: Бізнес в гаражі

SWOT-аналіз

Досліджуючи ринок, потрібно брати до уваги всі зовнішні фактори, що впливають на бізнес. Це можуть бути сприятливі і негативні обставини. Оцінка тих та інших важлива в рівній мірі. Серед можливостей можна виділити:

 • Досить вільний вхід на ринок.
 • Обмежена кількість конкурентів числом професійних тату-майстрів, яких не так вже й багато.
 • Високу вартість послуг, велику ціну за чеком. Тобто для того щоб забезпечити необхідний дохід не обов'язково залучати велику кількість клієнтів, важливо зайняти свою нішу.

Загрозами в даному випадку будуть:

 • Довгі поставки сировини та обладнання, так як сьогодні постачальників мало.
 • Відносна «разовість» послуги. Так, перманентний татуаж роблять раз в 3-5 років, постійне тату і зовсім залишається на все життя.
 • Складні і довгі способи напрацювання клієнтської бази, завоювання частки ринку.
 • Необхідність постійного пошуку нових клієнтів.

Є й внутрішні обставини, змінити які в силах компанії або використовувати на благо наявні можливості. Сильними сторонами в цьому випадку будуть:

 • Робота кваліфікованих і досвідчених майстрів, можливо з власною клієнтською базою і хорошою репутацією в місті.
 • Можливість впровадження додаткових послуг з метою розширення бізнесу і збільшення прибутку.
 • Доступність запропонованих цін.
 • Високий рівень обслуговування відвідувачів.

До слабких сторін відносяться:

 • Відсутність досвіду роботи в даній сфері.
 • Часткова або повна відсутність бази клієнтів.
 • Необхідність великих капіталовкладень.

Оцінка можливостей

У перший час працювати 7 днів на тиждень немає сенсу. Тому варто провести аналіз і дізнатися, коли людям зручніше приходити в тату-салон.

Краще, щоб працювали в салоні 1-2 майстри, не більше. Навряд чи вдасться знайти багато кваліфікованих майстрів.

Графік роботи буде виглядати наступним чином:

Понеділок Вихідний
Вівторок 9:00 – 22:00
Середа 9:00 – 22:00
Четвер 9:00 – 22:00
П'ятниця 9:00 – 22:00
Субота 8:00 – 23:00
Неділя 8:00 – 23:00

Годинне вироблення становить 80 годин.

Сезонність в даному бізнесі має місце бути. Особливо це стосується перманентного татуажу. Жінки, як правило, не роблять його перед жарким часом року. Найбільш сприятливий час для процедури з жовтня по квітень.

Якщо салон буде користуватися популярністю, варто подумати про відкриття додаткових кабінетів, пов'язаних із суміжними процедурами. Насамперед можна найняти майстра з пірсингу і боді-арту.

Організаційно-правові питання:

 1. Будь-яка справа починається з офіційної реєстрації. Найбільш вигідним на перших парах є реєстрація ФОП. Це надає податкові пільги, послаблення у веденні бізнесу. 
 2. При виборі податкового режиму потрібно спочатку зрозуміти, що нанесення тату – це побутова послуга. Отже, можна застосовувати або ЕНВД, або ССО.
 3. Якщо будете приймати від своїх клієнтів оплату за картками, то необхідно відкрити розрахунковий рахунок. Також потрібно буде замовити і отримати печать організації.
 4. Договір про оренду повинен бути офіційним або ж приміщення повинно знаходитися у власності.
 5. Так як нанесення тату за законом не виділяється в окремий вид діяльності, будь-тату-салон повинен оформлятися як процедурний кабінет.
 6. Відкриваючи власний салон, необхідно отримати ліцензію для проведення процедур по перманентного татуажу, так як вони вважаються медичними. А ось для роботи в сфері художнього татуажу ніякої ліцензії не потрібно.
 7. Важливо ознайомитися ще з одним документом - «Санітарно-епідеміологічні вимоги до розміщення, пристрою, обладнання, утримання та режиму роботи організацій комунально-побутового призначення, що надають перукарні та косметичні послуги».
 8. У всіх працівників повинні бути медичні книжки. Крім цього вони повинні щороку проходити відповідний огляд.
 9. Робити перманентний татуаж мають право фахівці хоча б із середньою медичною освітою.

Опис послуги

У тату-салоні споживачі зможуть скористатися низкою послуг. У їх число входять:

 • Нанесення постійних тату.
 • Нанесення тимчасових тату.
 • Нанесення тату поверх старого малюнка.
 • Видалення тату.
 • Перманентний татуаж брів, губ, повік.

Варто відзначити, що для виведення старих тату найчастіше потрібно кілька сеансів.

На першому етапі послуга з видалення тату не буде здійснюватися. Пов'язано це з високою вартістю якісного апарату, що виводить малюнок. Середня ціна становить близько 120-160 тисяч грн мінімум.

Надалі планується закупівля цього обладнання для розширення спектру послуг.

Дуже важлива гігієнічна складова даної послуги. Всі предмети повинні піддаватися спеціальній обробці, майстер зобов'язаний працювати в рукавичках.

Запис на прийом буде здійснюватися по телефону через адміністратора в робочий час. Після розкрутки і збільшення спектру послуг є сенс створити власний сайт.

Найважливішим фактором успішності тату-салонів є якість надаваних послуг. Воно в свою чергу залежить від професіоналізму майстра.

У салоні обов'язково повинні використовуватися якісне обладнання та витратний матеріал. Пам'ятайте, що голки краще купувати одноразові!

Маркетинг-план

Цінова стратегія:

Занижувати вартість послуг не варто. Від неї тут залежати буде не так багато. Іноді низька ціна може навіть відлякати потенційного клієнта – можливо у нього з'являться сумніви на рахунок якості наданої процедури. Якщо в салоні працює відомий майстер, можна і зовсім встановити ціну вище, ніж у конкурентів, створюючи враження у клієнтів власної успішності та якості послуг.

Читайте також: Бізнес-план манікюрного салону

Яка стратегія просування послуги?

Найголовнішим засобом залучення клієнтів є, звичайно ж, реклама. Особливо часто до неї доведеться вдаватися в перший час (півроку – рік).

Найбільш ефективними видами реклами та методами залучення клієнтів будуть:

 • роздача листівок;
 • роздача рекламних буклетів;
 • роздача візиток;
 • проведення акцій;
 • надання знижок;
 • зовнішня реклама;
 • надання безкоштовних консультацій;
 • занесення інформації про салон в каталоги;
 • контекстна реклама, в тому числі Google AdWords.

Нагадаємо також, що в ході роботи планується створення власного сайту. На перший час можна вести сторінку в соціальній мережі, сповіщаючи передплатників про майбутні акції, відповідаючи на питання. Важливо, щоб була система зворотного зв'язку.

Виробничий план

Для роботи необхідно приміщення. Як стверджують аналітики, місце розташування не грає великої ролі. Важливіше робота майстра.

Вибираючи орендне приміщення потрібно зупинятися тільки на комерційних варіантах. Можна обмежитися зніманням однокімнатної квартири на 1-му поверсі, переведеної в комерційну нерухомість.

Не можна забувати, що для роботи одного тату-майстра знадобиться не менше 12 м2. Виділити місце потрібно і для адміністратора. Повинен бути і санвузол в приміщенні. Загальна площа може становити близько 25-30 м2. Оренда такого приміщення обійдеться приблизно 6 000 грн.

Може знадобитися невеликий ремонт, на який доведеться витратити близько 40 000 грн.

Ще однією важливою складовою є обладнання. В нього включається спеціальний стіл для тату, підлокітник, опромінювач для знезараження, тату машинки, різні пігменти, апарат, з допомогою якого робиться перманентний татуаж, голки. Загальна вартість складе 42 000 грн.

Знадобиться також Меблі, різні шафки, Крісла, стільці, стіл. Загальна вартість – 16 000 грн.

З техніки знадобиться ноутбук для роботи, мультимедіа програвач для створення атмосфери. Загальна вартість – 14 000 грн.

Спочатку потрібно буде створити запас витратних коштів. В нього будуть входити: одноразові рукавички, простирадла, різні фартухи, шапки, маски, засоби дезінфекції та інше. Щомісячна і первісна вартість будуть рівні 4 000 грн.

Якщо планується купити відразу апарат для виведення тату, це ще плюс близько 152 000 грн до початкових витрат.

Посада Кількість штатних одиниць Спосіб оплати Розмір оплати (разом зі страховими внесками та податком) Загальний ФОТ
 Тату-майстер  2  Відсоток від виручки (22,5%)  23400 грн  46800 грн
 Адміністратор  2  Оклад  8000 грн  16000 грн
 Прибиральниця  1  Оклад  6000 грн  6000 грн
 Разом  5  -  -  68800 грн

При прийомі на роботу тату-майстра враховується його досвід і професіоналізм. Працюють вони позмінно, як і адміністратори.

Прибиральниця працює 6 днів на тиждень. Вона робить вологе прибирання всього приміщення 2-3 рази в день.

Організаційний план

  1-й місяць 2-й місяць
Реєстрація організації 320 грн  
Сплата держмита за отримання ліцензії 3000 грн  
Укладення договору оренди +  
Ремонт 40000 грн  
Реклама 8000 грн 6000 грн
Закупівля обладнання 42000 грн  
Закупівля меблів 16000 грн  
Закупівля техніки 14000 грн  
Поповнення запасів витратних матеріалів 4000 грн  
Наймання працівників + +
Купівля касового апарату 3200 грн  
Проведення інтернету 240 грн  
Отримання ліцензії   +
Початок роботи   +
Разом: 136 760 грн

Фінансовий план

А що ж з доходами?

Середній чек послуг тату-салону дорівнює приблизно 1 000 грн. Відвідувань за день планується в середньому не більше 4. Щомісячний дохід складе 104 000 грн.

 • Щомісячний дохід — 104 000 грн.
 • Початкові витрати – 136 760 грн.

Розрахуємо періодичні витрати:

Оренда приміщення 6 000 грн
ФОТ 68 800 грн
Реклама 4 000 грн
Комунальні послуги, витрати на інтернет 1 600 грн
Обслуговування каси, канцелярські та миючі засоби 1 200 грн
Витратні матеріали 4 000 грн
Разом: 85 600 грн
 • Прибуток до оподаткування становитиме: 104 000 – 85 600 = 18 400 грн.
 • Податок складе 0,15*18 400 = 2 760 грн.
 • Чистий прибуток дорівнює 18 400 – 2 760 = 15 640 грн.
 • Проект окупиться через: 136 760/15 640 = 8,7 – через 9 місяців мінімум.
 • Рентабельність: 15 640/104 000 = 15%.

Ризики

Будь-який знову відкрившийся проект може зіткнутися зі складними ситуаціями, труднощами, які можуть поставити під загрозу прибутковість та існування бізнесу. Ризики, пов'язані з роботою тату-салону можна розділити на 3 групи:

 1. Інвестиційні ризики, що включають в себе:
  • зниження прибутковості;
  • зростання витрат;
  • банкрутство.
 2. Мікроризики:
  • посилення конкуренції;
  • зниження рівня іміджу салону.
 3. Макроризики:
  • природні;
  • політичні.

Для того щоб мінімізувати ризики необхідно страхувати своє майно, посилити заходи безпека, складати стратегічне і тактичне планування, збільшувати запаси сировини. Все разом це забезпечить міцну подушку безпеки, здатну знизити ймовірні втрати або і зовсім піти від них.

Скільки коштує відкрити тату салон?

При створенні бізнес плану тату салону з фінансовими розрахунками вам потрібно врахувати всі статті витрат, щоб сформувати суму стартового капіталу.

Початкові вкладення:

 • Ремонт приміщення - $1500 - $2000.
 • Купівля обладнання - $4000 - $5000.
 • Витратні матеріали - від $200.
 • Оформлення документів (Ліцензія) – $ 600.
 • Рекламні матеріали (вивіска, сайт, оформлення соціальних мереж) – від $500.

Щомісячні платежі:

 • Оренда приміщення - від 20 за 1 кв. м. + комунальні платежі.
 • Податки - $250
 • Реклама - від $200 на перших порах.
 • Поповнення запасів витратних матеріалів - від кількості клієнтів.

Загальна сума витрат буде залежати від класу обладнання, що купується, вартості оренди приміщення у вас в регіоні, ваших знань в рекламі. Ми наводимо приблизні цифри для ознайомлення з ціноутворенням.

Як сформувати ціну за татуювання?

Формування ціни на татуювання залежить від багатьох факторів: професіоналізму майстра, розміру малюнка, колористики, складності роботи. Чітких і фіксованих розцінок немає, і вартість формується індивідуально. Для багатьох людей, хто вже робив тату, вартість грає не найважливішу роль, головне – це якість і зовнішній вигляд малюнка. Хороша робота коштує дорого. Наприклад, найпростіша татуювання може коштувати і від $20, а більш складні вже і сотні доларів. Така процедура як "перекриття Старого татуювання" може обійтися дуже дорого, оскільки вимагає ювелірної роботи і багато витрачається часу майстра, оскільки робота складається з декількох сеансів.

У більшості випадків майстер встановлює мінімальну вартість робіт, наприклад від $80, від якої клієнти відштовхуються, а далі при зверненні замовника формується індивідуальний цінник під поставлене завдання.

Є салони, які приймають оплату роботи по сеансах. На ділі, сеанс-це теж розпливчасте поняття і може за часом залишати 3, 4 і 5-ть годин.

Намагайтеся аналізувати і ціни конкурентів, щоб мати уявлення про загальне формування цін на ринку тату послуг.

Скільки заробляють тату майстри?

Досвідчений тату майстер може заробляти 600-1500, в залежності від інтенсивності роботи, цін на послуги і популярності його салону. У регіонах ці суми можуть бути поменше, а у великих містах можна заробляти і більше.

Рентабельність даного бізнесу: 25% – 30%.

Щоб збільшити прибуток зазвичай салони пропонують клієнтам додаткові послуги: татуаж губ, Перманентний макіяж, виведення і перекриття тату та інші. Окремою статтею додаткового заробітку - це сфера навчання. Досвідчені майстри проводять майстер класи або організовують курси при своїй тату студії, що дозволяє підняти доходи, особливо в сезони спаду продажів в цьому бізнесі (зимові місяці).

Поради, додаткові можливості

Хотілося б нагадати, що можна використовувати не тільки ССО, але і ЕНВД. При цьому необов'язково буде купувати касовий апарат і обслуговувати його можна обійтися звичайними товарними чеками. В обох випадках не забувайте про те, що можна зменшувати податок на суму внесків «за себе»!

Перед тим, як вибрати систему оподаткування, потрібно скласти чіткий план, розрахувати той і інший податок і порівняти їх, вибравши більш підходящий.

Можна знизити відсоток тату-майстра, якщо дохід виявляється набагато вище. Тут вже важливо не позбавити людину мотивації і співвіднести власні вигоди.

Хотілося б сказати всім, хто захоче відкрити свій тату-салон, почніть з вивчення законодавства та аналізу ринку. Це дві дуже важливі складові, без яких не обійтися будь-якому підприємцю.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Висновок + відео бонус

Відкриття тату-салону в Україні вимагає виконання ряду кроків. Ось деякі з них:

 • Підготовчі етапи: вивчення ринку та аналіз конкурентів, визначення місця розташування салону, підбір команди спеціалістів та виробників обладнання та матеріалів.
 • Визначте місце розташування тату-салону. Оберіть приміщення зручне для клієнтів та зручне для виконання послуг.
 • Зареєструйте свій бізнес. Ознайомтеся з усіма потрібними документами та здійсніть реєстрацію у відповідних державних органах. Наприклад, зареєструйте ФОП (фізичну особу-підприємця) чи ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).
 • Отримайте ліцензію на надання послуг. Для того, щоб запустити тату-салон, вам необхідно мати ліцензію на проведення таких послуг
 • Пошук приміщення: вибір місця для тату-салону важливий етап. Варто обрати приміщення, що знаходиться в прохідному місці та має доступну орендну плату.
 • Обладнання та дизайн: для відкриття тату-салону потрібно придбати необхідне обладнання.
 • Найміть кваліфікованих фахівців. Якщо ви не є тату-мастером, то вам потрібно буде знайти досвідчених фахівців, які зможуть забезпечити високу якість послуг.
 • Рекламуйте свій бізнес

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

 Читайте також: Бізнес-план автомийки з розрахунками


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити