Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес план шиномонтажу з розрахунками - як відкрити з нуля

Останнє оновлення: Субота, 06 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес план шиномонтажу

 Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід – 70 800 грн в звичайний час, 291 840 грн в сезонний час.
 • Чистий прибуток – 21 620 - 91 776 грн в залежності від сезону.
 • Початкові витрати – 191 520 грн.
 • Окупність – від 4 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план шиномонтажної майстерні з розрахунками.

Формат бізнесу

Класифікація відбувається в першу чергу в залежності від підходу до обслуговування клієнтів.

Існує два типи шиномонтажного сервісу:

 • стаціонарний. Який може бути відкритий в тому ж гаражі або боксі, там стаціонарно встановлене обладнання і стабільний графік роботи. По суті-це класичний варіант цього бізнесу.
 • мобільний шиномонтаж. Такий бізнес актуальний в першу чергу у великих містах і являє собою переобладнаний вантажний автомобіль, наприклад на базі Mercedes Sprinter, у вантажному відсіку якого Змонтовано все необхідне обладнання і в наявності всі інструменти, щоб можна було оперативно перебрати і відремонтувати колесо. Плюси бізнесу в форматі виїзного шиномонтажу полягають в першу чергу в тому, що ви можете під'їхати до клієнта безпосередньо в те місце, де він пробив колесо або сильно пошкодив диск і провести всі роботи на місці. Це може бути зроблено навіть за містом, що дуже зручно.

Опис послуги

Надання послуг зі зняття або встановлення шин з дисків. Ця послуга буде надаватися невеликим шиномонтажним сервісом в місці великої прохідності транспортних засобів. Розглядається також надання супутніх послуг, таких як балансування коліс.

Важливо розуміти, що даний бізнес-план розроблений для невеликого стаціонарного салону. Для більших організацій є свої особливості ведення бізнесу.

Аналіз ринку

Сьогодні в Україні існує досить багато шиномонтажних майстерень. Надають вони, як правило, не тільки цей вид послуг, а й інші. Часто шиномонтаж є супутньою послугою до інших.

Відкриваючи свою майстерню, потрібно розуміти, що конкуренція в цьому бізнесі досить велика. Ніша заповнена більш ніж наполовину. Хоча, звичайно, відштовхуватися потрібно від ситуації в конкретному регіоні, місті.

Сьогодні люди все частіше купують автомобілі. До речі кажучи, зростання попиту на послуги шиномонтажної майстерні багато в чому пов'язане зі зростанням кількості придбаних машин. Тому можна говорити про те, що можливості в сфері існують, вони досить непогані, постійно збільшуються.

Головними конкурентами стануть великі автомайстерні, що займаються ремонтом машин по всьому місту. Вони мають свою клієнтську базу, яка навряд чи перекинеться для установки або зняття шин в іншу компанію.

Дрібні конкуренти будуть не так небезпечні. Вони не мають великої популярності. Прямими суперниками вони можуть стати, хіба що перебуваючи поблизу.

Три складові успіху – гарне місце, якісні послуги, реклама. Саме цим питанням необхідно приділити особливу увагу.

Якщо говорити про потенційних покупців, важливо розуміти, що це будуть не просто автомобілісти, а ті з них, хто сам змінити шини не може або не хоче з ряду причин. Ними можуть бути ділові бізнесмени, наприклад. Основними споживачами стануть власники іномарок, звичайно. Хоча їх сьогодні достатньо для того, щоб відкрити власний шиномонтаж і непогано заробляти на ньому.

Читайте також: Бізнес-план автомийки з розрахунками — як відкрити автомийку з нуля

SWOT-аналіз

Всі фактори, що впливають на діяльність шиномонтажної майстерні, можна умовно розділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні:

 1. Можливості
  • Постійне зростання числа споживачів.
  • Наявність місця на ринку.
  • Можливість залучення до роботи досвідчених майстрів.
  • Використання субсидій для розвитку власного виробництва.
  • Мінімальний обсяг необхідних витрат (саме на надання послуги).
 2. Загрози
  • Можливе лавиноподібне зростання конкуренції.
  • Зниження частки вільного ринку (тих людей, які ще не визначилися з вибором місця, де вони будуть отримувати послугу).
  • Сезонність попиту (одна з найсерйозніших загроз).
  • Збільшення вартості оренди.

Внутрішні:

 1. Сильні сторони
  • Високий попит на послугу.
  • Правильно вибране місце розташування сервісу.
  • Прийнятна ціна.
  • Глибоке опрацювання маркетингової та цінової стратегії.
  • Надання якісної послуги.
  • Досвідчений персонал.
 2. Слабкі сторони
  • Відсутність досвіду роботи в даній сфері.
  • Відсутність постійних клієнтів.
  • Необхідність початку роботи з нуля.
  • Відсутність будь-якої ділової репутації.
  • Відсутність послуг, що дозволяють убезпечити себе від збитків у несезонний період.

Хотілося б відзначити, що на зовнішні фактори вплинути неможливо. Є лише варіант використовувати можливості і всіляко мінімізувати загрози або збитки від них (в даному випадку стосується сезонності).

Оцінка можливостей

Не можна забувати, що надання шиномонтажних послуг – сезонне підприємство. Самий піковий попит відзначається в квітні і листопаді. Сезоном можна вважати періоди з квітня по червень і з жовтня по грудень. У два залишившихся періоди попит буде незначним на основну послугу. Тут доведеться скорочувати кількість робочих місць (можна, наприклад, кількох працівників брати на роботу тимчасово за трудовим договором), а також пропонувати клієнтам додаткові послуги, які не так сильно залежать від сезонності.

Шиномонтажна майстерня здійснюватиме роботу щодня за наступним графіком:

Понеділок 10:00 – 21:00
Вівторок 10:00 – 21:00
Середа 10:00 – 21:00
Четвер 10:00 – 21:00
П'ятниця 10:00 – 21:00
Субота 09:00 – 21:00
Неділя 09:00 – 21:00

Разом в тиждень 79 годин, в місяць - 338 годин.

Для роботи знадобляться виключно технічні фахівці. Адміністратори не потрібні, так як обслуговують клієнтів, що проїжджають повз або побачили рекламу. Як власне в будь-яких інших шиномонтажних майстерень.

Всього буде 2 робочих зміни, в кожній буде свій старший технік, який додатково виконує обов'язки з обслуговування всіх клієнтів (проведення оплати, ведення необхідної звітності). Звісно, за це старший по зміні отримує доплату.

Потрібно відзначити, що на час сезону будуть прийматися додаткові співробітники у зв'язку з більш високим попитом на послугу.

Після напрацювання клієнтської бази варто задуматися про відкриття додаткової точки, а також розширення спектру послуг. В майбутньому можлива навіть перекваліфікація шиномонтажного сервісу в автомайстерню. Робити це можна поступово, купуючи нове обладнання і включаючи нові послуги в свій прайс-лист.

Організаційно-правові аспекти

 1. Насамперед буде необхідно зареєструвати власну фірму. Використовувати краще ІП. Доведеться заплатити держмито в розмірі 320 грн.
 2. Якщо будете приймати розрахунок за банківськими картками від клієнтів, то для цього потрібно відкрити розрахунковий рахунок в банку.
 3. Відповідно до закону шиномонтажні послуги не належать до ліцензованих видів діяльності. Тому і ліцензію отримувати не потрібно. 
 4. Уважно вивчіть вимоги органів пожежного нагляду. Забезпечте їх дотримання. На території підприємства повинна бути встановлена пожежна сигналізація, там же повинні знаходитися спеціальні засоби для пожежогасіння. У приміщенні повинен бути затверджений план евакуації.
 5. Не забудьте зареєструвати касовий апарат в податковій службі до початку роботи. Якщо ви використовуєте чекодрукуючі машини (ЧДМ) при виборі ЕНВД (хоча можна обійтися і без ЧДМ), реєструвати апарат не потрібно.
 6. Вам знадобиться офіційний договір оренди.
 7. Подбайте про укладення відповідного договору зі службами електропостачання.

Розташувати свою шиномонтажну майстерню найкраще поблизу великих транспортних розв'язок або автостради. Жваві магістралі міста теж непогано підійдуть. Сусідство з АЗС або стоянкою теж напевно збільшить кількість клієнтів. Головне – зверніть увагу, щоб поблизу не було інших сервісів.

Швидше за все, приміщення буде схоже на гараж або власне їм.

Читайте також: Бізнес в гаражі – ТОП-45 ідей

Маркетинг-план

Дуже важливо розмістити над салоном або поруч з ним вивіску майстерні. Якщо ви знаходитесь поблизу автостради, можна розмістити і відповідні покажчики.

В даному випадку реклама в інтернеті або ЗМІ буде не так актуальна. Вартість у послуги не така велика. Навряд чи хтось захоче їхати в інший кінець міста, щоб поміняти гуму.

Варто спробувати роздавати листівки біля прилеглих заправок, парковок, стоянок. Словом, треба в живу працювати з потенційними клієнтами, тобто з водіями.

Робити занадто низьку ціну не варто. По-перше, це не дасть вам отримати нормальний прибуток. По-друге, люди в таких справах на ціну дивляться в другу чергу. Але, звичайно, вартість повинна бути прийнятною. Установка ціни на рівні середньоринкової буде актуальна.

Розрахунок прогнозованих доходів

Середня вартість заміни всіх шин з балансуванням, підкачкою та іншими тонкощами обходяться автомобілістам в 320-640 грн, в залежності від регіону, спектру послуг, розміру коліс і місця проведення робіт. Ми будемо вважати доходи з розрахунку 400 грн за заміну. Це усереднений показник, який буде змінюватися в залежності від розміру шин, пакету послуг.

У сезон можна підвищити ціну, тоді середня вартість становитиме вже 480 грн.

Також не можна не брати в облік дрібні послуги з ремонту шин (усунення проколів, порізів і т. д.), підкачування коліс і т. д.

Період січень — березень, липень — вересень квітень – червень, жовтень — грудень
Середня вартість послуги 400 грн 480 грн
Відсоток завантаженості 35% 60%
Кількість послуг, що надаються (одним робочим) на місяць 177 304
Кількість робітників у зміні 1 2
Загальна щомісячна виручка 70800 грн 291840

Розрахунки наведені на 1 місяць у кожному з періодів.

Середня тривалість заміни коліс – 40 хвилин одним фахівцем.

Виробничий план

Про приміщення було сказано вище. Найкраще знайти відповідний гараж в потрібному місці. Звичайно, його доведеться переобладнати. Ремонт буде досить економічним. У вартість його також будуть включені витрати на приведення приміщення у відповідність з нормами протипожежної безпеки (сигналізація, вогнегасники, план евакуації).

Знадобиться велика кількість обладнання. Це будуть різні шиномонтажні станки, балансувальні стенди, компресори, домкрати, вулканізатори тощо. Краще відразу купувати якісне обладнання. Варто звернути увагу на відомі компанії з Німеччини, Італії і США, а також на вітчизняне обладнання. Саме ці країни виробляють обладнання, що відповідає всім стандартам. Пам'ятайте, що потрібно забезпечити двох робочих всім необхідним. Але в цілому для невеликої майстерні досить по 1 одиниці основного обладнання (шиномонтажний стенд, балансувальний верстат, компресор).

З меблів знадобляться хіба що крісла для відвідувачів, стіл і стілець для робочого, ящики для зберігання.

Крім великого обладнання працівникам також знадобляться дрібні інструменти, необхідні для швидкої і якісної роботи.

Особливо спочатку доведеться витратити чимало коштів на рекламу.

Варто подумати про розробку власної уніформи. Краще замовляти міцні речі в спеціальних майстернях. Варто на одяг нанести назву або логотип компанії.

Запаси сировини допоможуть уникнути ситуацій, коли в шиномонтажній майстерні чогось не вистачає.

Якщо підприємець обрав ССО, йому також буде необхідно придбати ККМ. Для ЕНВД немає необхідності.

На роботу найкраще приймати автомеханіків з відповідною освітою і досвідом. Старший зміни отримує 35% від доходу за мінусом податку і страхових внесків. Тимчасові робітники отримують по 25%.

Працівники також стежать за відповідністю робочого місця санітарним нормам.

Організаційний план

Реєстрація ІП 320 грн
Ремонт приміщення 40 000 грн
Обладнання 100 000 грн
Меблі 18 000 грн
Необхідний інвентар, інструменти 8 000 грн
Реклама 14 000 грн
Уніформа для робітників 8 000 грн
Створення сировинних запасів 3 200 грн
Разом: 191 520 грн

Читайте також: Готовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками

Фінансовий план

Розрахунок будемо проводити для кожного місяця окремо

Період січень — березень, липень — вересень квітень – червень, жовтень — грудень
Щомісячний дохід 70 800 грн 291 840 грн
Витрати
Аренда приміщення 10 000 грн 10 000 грн
Заробітна платня 24 780 грн 175 104 грн
Комунальні витрати (електроенергія, водопостачання) 3 000 грн 3 600 грн
Ведення бланків суворої звітності (папір, друк) 200 грн 400 грн
Сировина 2 400 грн 4 000 грн
Реклама 8 000 грн 6 000 грн
Миючі засоби, господарські приналежності 400 грн 600 грн
Разом витрат: 48 780 грн 199 304 грн
Разом прибуток до оподаткування: 22 020 грн 92 536 грн
Податок (ЕНВД) в залежності від регіону і площі приміщення 400 грн 760 грн
Чистий прибуток 21 620 грн 91 776 грн
Рентабельність 31,1% 31,45%

У таблиці представлено середнє значення ЕНВД на місяць. Пам'ятайте, що виплачується він раз на квартал. Ми привели приблизне значення. Воно може змінюватися в залежності від регіону, року та інших умов. Пам'ятайте, що суму його можна зменшити частково, компенсуючи страхові внески. Ми використовували для розрахунку ЕНВД спеціальний онлайн-калькулятор. Ви також можете використовувати і ССО. Вказані цифри з урахуванням зниження ЕНВД на частину суми страхових внесків.

Проект окупиться через 4 місяці в середньому.

Ризики

Всі ризики діляться на внутрішні і зовнішні. Останні ніяк не регулюються окремо взятою компанією, уникнути їх можливого настання не можна. Зате піти від впливу на вас даного ризику або знизити можливу заподіяну шкоду реально.

До зовнішніх ризиків можна віднести:

 1. Зміна законодавчої бази.
  Для зниження збитку варто подумати про детальну розробку своїх статутних документів. Імовірність наступу-низька.
 2. Погіршення фінансового стану населення.
  Знизити втрати можна, створивши власну клієнтську базу, розширивши спектр послуг. Варто подумати і про тимчасове зниження вартості на час кризи, наприклад. Якщо, звичайно, ситуація дозволяє. Ймовірність настання в нинішніх умовах досить висока.
 3. Збільшення конкуренції.
  Мінімізувати збитки можна шляхом надання якісних послуг. Додатковим плюсом стане наявність ділової репутації організації. Імовірність наступу-Середня.

Внутрішні ризики включають:

 1. Не кваліфікованість персоналу, відсутність у них досвіду роботи.
  Варто особливу увагу приділити підбору персоналу, при необхідності – навчання. Ймовірність настання – досить висока.
 2. Відсутність мотивації у працівників.
  Підвищити бажання можна розробкою правильної системи оплати праці та заохочень. Краще скористатися відрядною оплатою праці. Імовірність наступу-Середня.
 3. Поломка обладнання.
  Проводите своєчасну перевірку обладнання, усувайте всі несправності. Добре, якщо у вас буде укладено договір з якоюсь фірмою на надання швидких ремонтних послуг. Імовірність наступу-Середня.
 4. Відсутність необхідної сировини.
  Подбайте про створення виробничих запасів, укладіть договір з надійним постачальником. Краще, якщо це будуть оптові продажі. Ймовірність настання – нижче середнього.

Варто пам'ятати, що всі ці ризики призводять до зниження прибутку, відрізаючи всі можливі перспективи для підприємства. В окремих випадках це може призвести і зовсім до закриття підприємства. Тому дуже важливо мінімізувати шкоду, бути готовим до настання такої ситуації, по можливості виключити ймовірність настання (останнє відноситься до внутрішніх ризиків). Варто подумати і про страхування власних ризиків.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

Відео

Читайте також: Як відкрити тату-салон - готовий бізнес-план з розрахунками

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити