Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес-план інтернет-магазину — як відкрити інтернет-магазин покрокова інструкція з розрахунками

Останнє оновлення: Вівторок, 30 травня 2023 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Бізнес-план інтернет-магазину

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

На сьогоднішній день сфера інтернет-торгівлі розвивається досить стрімко. Для того, щоб інтернет-магазин приносив прибуток, підприємець повинен скласти чіткий план роботи і прорахувати кожен свій крок. У цій статті ми розповімо, як відкрити інтернет-магазин і на які аспекти звернути увагу при складанні бізнес-плану.

Для чого необхідно складати бізнес-план

Основою побудови будь-якого бізнес-процесу можна назвати планування. Якщо у підприємця немає чіткого плану, він не зможе аналізувати підсумки своєї роботи. Досить складно розуміти, чи в правильному напрямку рухається бізнес, якщо він заздалегідь не був продуманий.

На початку бізнес-шляху підприємець повинен прорахувати кожен крок:

 • що саме продаватиметься в інтернет-магазині;
 • концепція магазину;
 • витрати на оформлення документів;
 • витрати на розробку сайту;
 • яку форму власності краще вибрати;
 • можливі ризики при відкритті магазину і веденні діяльності і т. д.

Бізнес-план інтернет-магазину: з яких пунктів повинен складатися

На що звернути увагу при складанні бізнес-плану інтернет-магазину:

Опис ідеї та технології

Тут необхідно:

1. Дати загальний опис проекту

На цьому етапі підприємець складає загальний портрет проекту: мета запуску (можливо інтернет-магазин відкривається з перспективою запуску офлайн-магазину, або ж мета проекту – додаткова реклама вже існуючої торгової точки), формат інтернет-магазину, цільова аудиторія і т. д.

2. Визначитися, що продавати

Тут підприємець повинен відштовхуватися не тільки від бажань, але і від здорового глузду. Товари, які будуть запропоновані в інтернет-магазині, повинні користуватися попитом. Для того, щоб з'ясувати рівень попиту, підприємець може провести невелике маркетингове дослідження.

Наприклад, за допомогою Google Trends можна досить швидко отримати інформацію про кількість запитів по тій чи іншій групі товарів. Також підприємець може запустити тестовий варіант контекстної реклами і відстежити кількість відгуків по ній.

3. Придумати доменне ім'я інтернет-магазину

Непоганим варіантом буде назвати онлайн-магазин відповідно до представлених в ньому товарів, наприклад магазин для майбутніх мам «9 місяців». Так покупцям буде простіше запам'ятати назву і провести аналогію з потребами.

Також магазину може підійти і яскрава, неординарна назва, яка буде націлене на привернення уваги. Причому назва може абсолютно не відповідати тому, що магазин пропонує, головною його особливістю буде здатність «врізатися в пам'ять».

Наприклад, якщо магазин одягу буде називатися «Золотий абрикос», інтерес у покупця може виникнути саме після того, як назву буде почуто.

Якщо говорити про основи неймінгу (тобто створення привабливої назви), можна виділити кілька основних правил: назва повинна бути легко вимовною, яскравою, викликати асоціації у споживача і унікальною.

Можна придумати креативну назву, абревіатуру або назвати інтернет-магазин по імені та прізвищу власника. Варіантів багато.

4. Визначити, яким чином буде вестися робота над сайтом

Навіть якщо у підприємця є базові знання зі створення і наповнення сайтів, кращим варіантом все ж буде надання даного завдання фахівцеві IT-компанії, що займається розробкою сайтів.

Справа в тому, що навіть при високій якості представленого товару і настільки ж високому попиті на нього, все може зіпсувати незручна навігація інтернет-магазину або неправильно розроблений інтерфейс.

Не варто забувати, що існують тисячі інтернет-магазинів, і в разі, якщо покупцеві буде незручно користуватися вашим сайтом, він, швидше за все, просто піде до конкурентів.

Друге питання – це дизайн. Згадайте наскільки важливим є дизайн звичайного магазину, який ви відвідуєте. Бувають ситуації, коли в магазин хочеться зайти саме через атмосферу, яка в ньому панує.

Те ж саме можна сказати і про інтернет-магазин, його дизайн повинен бути цікавим і привабливим. Тут важливо не перестаратися, інакше можна просто змістити фокус покупця з товару на дизайн.

5. Продумати технічні моменти бізнесу

В даному пункті підприємцю необхідно розглянути такі питання, як навігація сайту, верстка, наявність фото та відео матеріалів про товар, можливість отримання зворотного зв'язку від покупців.

Всі ці пункти повинні обговорюватися з фахівцем, що займається розробкою сайту. Також не зайвим тут буде залучення дизайнера сайтів.

6. Визначитися з формою оплати покупок

Готівкою при отриманні товару в пункті самовивозу, доставці товару кур'єром, виключно оплата на сайті або поєднання декількох варіантів.

7. Продумати організацію доставки

Доставка може здійснюватися кур'єром або транспортною компанією. У разі, якщо доставка не передбачається, повинен існувати пункт самовивозу.  Варто зазначити, що наявність у вашому інтернет-магазині можливості доставки товару робить його більш конкурентоспроможним.

8. Вирішити, чи потрібен склад

Є два можливих варіанти роботи:

 • Перезамовлення товару у постачальника, тобто, покупець замовляє товар у вас, ви в свою чергу у постачальника, а постачальник безпосередньо відправляє товар покупцю. Дана схема використовується деякими інтернет-магазинами, основним плюсом тут є відсутність необхідності утримання складських приміщень. Мінус тут полягає в збільшенні термінів доставки товару покупцеві, причому час доставки збільшується значно;
 • Наявність власного складу. У цьому випадку підприємець скорочує час доставки товару до покупця, відповідно підвищує рівень лояльності покупців свого інтернет-магазину.

9. Знайти співробітників

Кількість персоналу безпосередньо залежить від оборотів інтернет-магазину. Для інтернет-магазину середньої величини буде потрібно наявність такого персоналу:

 • Менеджер з прийому замовлень. Дану функцію може взяти на себе сам власник інтернет-магазину. Орієнтуватися тут необхідно на кількість замовлень. У разі зростання продажів можливо буде потрібно другий менеджер;
 • Працівник складу, який займатиметься формуванням отриманих замовлень;
 • Контент-менеджер. Співробітник буде займатися наповненням сайту і складанням опису товарів;
 • Програміст. Так як його послуги не потрібні на постійній основі, ви можете в разі необхідності звертатися в компанію, яка займається розробкою сайтів. Причому звертатися краще до того ж фахівця, який створював сайт;
 • Бухгалтер також може працювати на аутсорсі.

Плюсом інтернет-магазину є те, що всіх працівників (крім комірника) ви можете найняти віддалено.

Маркетингова частина бізнес-плану

Тут найпершим пунктом буде аналіз. Причому аналіз практично всіх напрямків: ринку пропозицій, купівельної спроможності споживачів, схеми пропозиції аналогічних товарів конкурентами і т. д.

Далі в бізнес-плані інтернет-магазину підприємець повинен визначитися з цільовою аудиторією. Як ми говорили вище, обмежень у мережі інтернет по залученню покупців практично немає, однак нас цікавить питання отримання прибутку, причому навіть на ранніх термінах роботи онлайн-магазину. Відповідно підприємець повинен чітко розуміти, якому сегменту покупців товар буде найбільш цікавий.

Припустимо аудиторія позначена, тепер прийшов час подумати про рекламу. В даний час сфера Digital маркетингу розвивається досить стрімко. У бізнесменів з'являється все більше інструментів для просування. У числі інших досить часто використовується контекстна реклама Gооgle АdWоrds, реклама в соціальних мережах.

Контекстна реклама працює на підставі запитів, які користувач вводить в пошуковику. Наприклад, ви вирішили придбати новий смартфон і скористалися будь-яким пошукачем для того, щоб знайти потрібну модель. Далі в браузері вам періодично будуть виходити пропозиції, засновані на вашому початковому запиті, незалежно від того, чи продовжуєте ви пошук смартфона чи ні.

У цей момент у деяких користувачів виникає відчуття, що за ними хтось стежить і невідомо звідки знає про потреби користувача. Частково можна сказати так і є. Даний вид реклами зручний тим, що працює саме у зв'язку із запитом Від споживача, тобто в той момент, коли користувач потенційно готовий до покупки.

Ефективною буде і офлайн реклама (брошури, проведення спеціальних заходів).

Правова частина бізнес-плану

Перш за все необхідно визначитися з формою власності (для невеликого інтернет-магазину кращим варіантом буде ІП) і системою оподаткування (так як ЕНВД в разі онлайн-магазину за законом застосовуватися не може, залишаються «спрощенка» або ж ОСНО).

Які документи необхідно зібрати підприємцю:

 • документи для оформлення ІП (ІН, паспорт, Заява);
 • заява про застосування ССО в разі вибору даної системи оподаткування;
 • у разі вибору ПДВ буде необхідно написати заяву про добровільну реєстрацію як платник ПДВ;
 • ліцензія на товар (якщо потрібно);
 • свідоцтво про внесення до загального торговельного реєстру;
 • для прийому оплати на сайті необхідно відкрити розрахунковий рахунок;
 • для отримання оплати через систему електронних гаманців (PAYEER, Perfect Money та ін.) необхідно відкрити рахунок в цих системах;
 • для зберігання товарів необхідно купити або орендувати складське приміщення. На його відкриття та користування ви повинні отримати дозвіл пожежної та енергослужби;
 • для проведення продажів за готівковим розрахунком або з використанням платіжних карток потрібно придбати, зареєструвати та встановити онлайн-касу.

Читайте також: Бізнес в гаражі – ТОП-45 ідей з мінімальними вкладеннями + реальні історії «гаражних» підприємців

Фінансова частина бізнес-плану

Фінансова частина бізнес-плану інтернет-магазину розкриває його видаткову частину (податки, виплати, витрати на запуск проекту) і включає в себе місячний і річний кошторис проекту, а також графік запуску інтернет-магазину.

Даний розділ не поступається у важливості всім перерахованим вище. Основні витрати пов'язані з:

 • закупівлею товару;
 • виплатою податків;
 • орендою площ (наприклад, під складські приміщення);
 • витратами на розробку сайту;
 • витратами на можливу рекламу і т. д.

Крім стартових витрат на запуск проекту підприємець повинен враховувати щомісячні витрати, розрахувати річний кошторис і врахувати непередбачені витрати.

Що стосується останнього пункту, непередбачені витрати є завжди, з якою б точністю не був розрахований бізнес-план для інтернет-магазину. Причому дана стаття витрат може істотно знизити ефективність розвитку бізнесу.

Для того, щоб уникнути зривів, підприємцю необхідно мати «фінансову подушку безпеки», яка допоможе залишитися на плаву у разі виникнення незапланованих зривів.

Витрати підприємця можна розділити таким чином:

Інвестиційні витрати (приблизні)

Організаційні витрати (витрати з реєстрації підприємства у формі ТОВ, витрати на відкриття розрахункового рахунку в банку, внесення мінімального статутного капіталу. 12000 - 16000 грн
Закупівля комп'ютерів та оргтехніки для робочих місць (2 робочі станції, лазерний принтер, касовий апарат) 40000 грн
Монтаж локальної мережі та налаштування обладнання 2800 грн
Налаштування програмного забезпечення 2800 грн

Щомісячні витрати (приблизні)

Витрати на бухгалтерський супровід 5600 грн
Витрати на ЗП працівникам 11200 - 16800 грн
Реклама в Гугл Едвордс 8000 - 10000 грн
Офісні витрати (витратні матеріали для оргтехніки, Канцелярські товари та ін.) 1000 грн
Оренда офісу або кімнати (приміщення площею близько 20 кв. м ). 8000 грн
Щомісячна плата за телефонні лінії, доступ в інтернет, продовження оренди домену і хостингу (через рік). 3200 грн
Інша реклама 2400 грн
Підтримка та розвиток сайту інтернет-магазину 2600 - 5200 грн

Всі ці статті витрати повинні бути включені в кошторис. Так само кошторис проекту повинен містити наступний розрахунок:

Прихід-Витрата = Прибуток, де:

Прихід - кошти, що надійшли на рахунок підприємства;

Витрати - всі витрати згідно таблиці (можливо необхідно буде включити в список і додаткові статті витрат);

Прибуток розраховується виходячи з вищевказаної формули.

Якщо підсумкове число буде позитивним, підприємець рухається в правильному напрямку, і інтернет-магазин, згідно з розрахунків, буде приносити прибуток.

Якщо ж прибуток вийде як негативне число, підприємцю необхідно буде переглянути бізнес-план інтернет-магазину і виявити пункт, за яким витрати можна скоротити не на шкоду якості.

Термін окупності інтернет-магазину буде залежати від його розмірів первісних вкладень, спрямованості, націнки і т. д.

Розрахувати окупність до старту інтернет-магазину підприємцю допоможе статистика. Можна використовувати статистичні дані з інтернету або ж скористатися послугами маркетингових компаній.

Для того, щоб скласти приблизний графік окупності підприємець повинен враховувати наступні параметри:

 • середній відсоток конверсії в даній області;
 • середню відвідуваність сайту інтернет-магазину;
 • середній чек;
 • стартові та щомісячні витрати.

Згодом підприємець замінить середньостатистичні дані реальними цифрами, отриманими в ході аналізу роботи свого інтернет-магазину, для того щоб план окупності інтернет-магазину був максимально наближений до реальності.

Важливим пунктом для підприємця буде складання графіка запуску проекту інтернет-магазину. Перш за все він дозволить власнику бізнесу контролювати весь процес.

Приблизний графік запуску проекту

Дія згідно з графіком Графік робіт (потижнево)
Реєстрація в держорганах Тиж.1-3      
Купівля домену Тиж.1-3      
Купівля хостингу Тиж.1-3      
Розробка Інтернет-магазину   Тиж.4-5    
Налаштування та установка домену, хостингу, Інтернет-магазину   Тиж.4-5    
Додавання товарів     Тиж.6-7  
Дизайн магазину     Тиж.6-7  
Отримання дозволів       Тиж.8-9
Рекламні акції       Тиж.8-9
Витрати за період (всього: гроші \ час) Сума тиж.1-3 Сума тиж.4-5 Сума тиж.6-7 Сума тиж.8-9

Оцінка ризиків

Обов'язковий пункт в будь-якому бізнес-плані. До ризиків інтернет-магазину можна віднести:

 • можливі повернення;
 • зміна цінової політики постачальником;
 • зрив термінів поставки;
 • актуальність товару;
 • поломка обладнання і як наслідок неможливість отримання оплати від покупців;
 • надання постачальником партії товару неналежної якості та т. д.

Якому бізнесу підійде інтернет-магазин

Amazon - найбільший у світі сервіс з продажу онлайн, з'явився в середині 90-х років. Засновник - Джефф Безос відкрив інтернет-магазин і продавав книги. Умови були обмеженими-перший робочий стіл підприємець зробив з дверей, а товар зберігав у себе в гаражі. Але спосіб торгівлі через Інтернет був в новинку, і проект окупився буквально за лічені місяці.

Зараз конкуренція в онлайн-торгівлі набагато вище. Майданчик підійде тільки тим підприємцям, у яких вже є домовленості з постачальниками і не менше
50 - 100 одиниць товару для старту (бажано не їжі, яка може швидко зіпсуватися).

Інтернет-магазин допоможе:

 • швидко заявити про себе на ринку;
 • сформувати першу базу клієнтів;
 • отримати доходи, не витрачаючись на офіс, зарплати співробітникам, рекламу в ЗМІ.

Якщо за підсумками року Інтернет-замовлення складуть хоча б 5-10% від загального обсягу продажів, це можна вважати успіхом. Ви отримаєте нових клієнтів з прямими контактами. Постійним покупцям теж можна запропонувати замовляти товари по інтернету, це знизить витрати (наприклад, на зарплату одного продавця або менеджера).

Кому небезпечно відкривати інтернет-магазин

Причина: інтернет-магазин вимагає серйозної віддачі. Потрібно вкладатися в просування, дизайн сайту, швидко відповідати на запити клієнтів, шукати їх в соцмережах і на інших ресурсах, придумувати акції, конкурси з подарунками і багато іншого. Пасивний підхід-відкрити інтернет-магазин і чекати клієнтів - не працює.

Причина: інтернет-магазин - це бізнес-проект. Якщо не вивчити ринок, не знати як планувати витрати і за рахунок чого отримувати прибуток, можна швидко розоритися і втратити всі вкладення. Буває, що бізнесмени, які вкладають багато коштів в дизайн сайту або офісу, потім виявляють, що їх товар або послуга не користується попитом.

Причина: висока конкуренція з великими компаніями, у яких налагоджені зв'язки з постачальниками, відпрацьована система доставки. Будуть потрібні великі витрати на рекламу. Якщо немає потужної конкурентної переваги-наприклад, знижки на ходові товари (нова модель iPhone на 20% дешевше, ніж у великих магазинах), то є ризик, що ваш інтернет-магазин загубиться серед інших пропозицій.

 • людям без досвіду ведення бізнесу, які не розуміють, з якими труднощами доведеться зіткнутися;
 • підприємцям, у яких немає команди, перевірених постачальників і чіткого бізнес-плану;
 • тим, хто хоче продавати товари, які вже є в будь-яких великих інтернет-або звичайних магазинах (телефони, комп'ютери, порошки та ін.).

У кого може вийти відкрити інтернет-магазин

 • у творців якісної хенд-мейд продукції (одягу, посуду, меблів та ін.);
 • у продавців ексклюзивного товару (рідкісного шоколаду або кави, зброї для полювання, пристосувань для риболовлі, старовинних книг, монет та ін.);
 • у офіційних дистриб'юторів брендів, яких поки немає в Україні;
 • у власників оффлайн-магазинів з напрацьованою клієнтурою. Коли бізнес існує більше року, і йому потрібно вийти на новий рівень.

Як знайти хорошого постачальника

Якщо ви не шиєте на замовлення, не варите мило і не виробляєте іншу продукцію, то її доведеться закуповувати. Чим дешевше закупівлі, тим нижче ціна. І тим більше можна буде заробити.

Постачальника можна знайти:

 • просто в пошукових системах (за назвою товару);
 • на онлайн-біржах Alibaba, Aliexpress, Taobao, Tmall та ін.;
 • у каталогах оптових постачальників;
 • на ярмарках, конференціях, виставках;
 • у бізнес-турах, шоп-турах на фабрики, склади виробників.

З постачальниками можна працювати, закуповуючи товар оптом. У цьому випадку для зберігання продукції буде потрібно склад. 

При роботі за попереднім замовленням Ви зв'язуєтеся з постачальником і забираєте товар після того, як в магазин надійде заявка.

Другий варіант називається дропшиппінгом. Він зручний для початківців бізнесменів - можна уникнути витрат на оренду складу і закупівлю великих партій товару. Зазвичай фірма-постачальник просить передоплату і не встановлює жорстких вимог до мінімальної суми замовлення.

Постачальники на таких сервісах як Alibaba можуть виявитися посередниками, а не виробниками. Вартість товару у них буде вище, тому краще працювати безпосередньо з виробником. Від надійності постачальника буде залежати весь онлайн-бізнес. Якщо компанія сумнівна або не володіє потрібною кількістю товару, то не варто витрачати на неї час.

Такі фірми можна вичислити: вони не готові офіційно підписувати договори, вважають за краще працювати на усних домовленостях. Під час ділових переговорів не вказують юридичну адресу, телефон і номер банківського рахунку. Натомість пропонують вам переводити гроші на особисту карту, а після — отримувати товар.

При укладанні угоди перевіряйте текст договору про поставку. У ньому повинен бути детально описаний предмет: який товар і якої якості ви чекаєте від партнера. У договорі повинні бути прописані обов'язки продавця і покупця, способи і терміни поставки і оплати, реквізити сторін (із зазначенням юридичної адреси Постачальника). Також пропишіть умови приймання: за яких умов ви приймете і оплатите продукцію.

Вкажіть відповідальність Компанії за порушення: непоставку товару вчасно, заводський брак, псування під час перевезення та ін., підуть до суду або спочатку складуть угоди і ПР. в іншому випадку можуть виникнути проблеми з поставкою. Або партнер може зникнути після отримання авансу.

Важливо! Перш ніж підписувати договори з постачальниками, визначте, скільки приблизно у вас буде покупців на місяць, як часто вони будуть купувати, на яку ціну вони розраховують. Все це допоможе створити план закупівель.

Що вигідніше: замовити інтернет-магазин у розробника або зробити самостійно

Якщо попередня робота зроблена, залишається вибрати один з двох варіантів створення магазину: замовити «з нуля» у компанії-розробника або зробити все самостійно.

У першому випадку створенням і наповненням сайту займаються професіонали. Це коштує досить дорого. Якщо досвід в IT-технологіях мінімальний, а слова «CMS-платформа» або «хостинг» вам не знайомі, вибирайте замовлення «під ключ».

Коли є досвід створення сайту, зв'язки серед копірайтерів, веб-дизайнерів, підписки в фотостоках, то можна спробувати свої сили і розробити інтернет-магазин. Робота займе більше часу, але і результат може відрізнятися від інших сайтів з продажу товарів. Вибираючи цей спосіб, ви заощадите гроші.

Ще один варіант: купити готовий інтернет-магазин. Наприклад, у прогорілих конкурентів. В цьому випадку можна розширити свій бізнес, отримати додатковий канал продажів і заодно уникнути складнощів зі створенням сайту.

На яких платформах створити сайт самостійно

Якщо грошей на замовлення магазину «під ключ» немає, доведеться все робити самостійно.

Безкоштовний конструктор сайтів

Найпростіший варіант - конструктор сайтів з безкоштовними готовими шаблонами і хостингом.

Їх можна знайти на:

 • Horoshop
 • UCoz
 • Wix
 • InSales
 • Setup
 • Recommerce
 • InSales.

Потрібно вибрати шаблон і заповнити його описами товару і фотографіями. Магазин буде працювати на SaaS платформі (software as a service або онлайн-конструктор).

Особливість цієї платформи в тому, що вона працює на сервері SaaS-провайдера. Користувачі не купують, а орендують доступ до додатка, не витрачаються на ліцензію та програмне забезпечення.

Сайт створюється безкоштовно. Він може бути ефективним і працювати швидко — дасть можливість додавати від 1 до 1000 замовлень на добу і розміщувати десятки тисяч товарів.

Безкоштовна CMS платформа

Можна використовувати для створення інтернет-магазину готову систему управління контентом-CMS (Content management system). CMS, на відміну від SaaS, вважається більш гнучкою в плані підбору дизайну і налаштування SEO. Подібні платформи називають "open source", обходяться вони безкоштовно.

Основні CMS:

 • OpenCart;
 • WooCommerce;
 • Magento;
 • Joomla;
 • 1CBitrix;
 • Wix Stores та ін.

У вартість створення інтернет-магазину може входити ліцензія на CMS, але часто використовують все ж безкоштовний движок, який можна знайти в мережі.

Для того щоб вийшло щось вартісне, на дизайн піде не менше 1-2 тижнів (не вірте рекламі конструкторів, яка обіцяє, що все можна зробити за 1 день). Дуже часто, вибираючи шаблон, майбутні підприємці кидають все на півдорозі. Або вибирають перший-ліпший варіант, який вже використовували інші магазини.

Для створення інтернет-магазину найчастіше використовують платну версію конструктора. В цьому випадку доведеться заплатити не тільки за створення сайту (мінімум 8 – 15 тис. грн), але і за щомісячне обслуговування (приблизно від 300 грн).

Самостійно з розробкою сайту впоратися важко, краще знайти веб-розробника-фрілансера. За 20 – 40 тис. грн він зробить простий сайт з необхідним функціоналом. Складна робота буде коштувати дорожче.

Просування онлайн-магазину

Просування магазину — це виведення його в топ сайтів, які видають пошукові системи Google, Yandex та ін. Якісне просування забезпечує стабільний трафік — тобто приплив відвідувачів на сайт.

Рекламну кампанію можна замовити спеціалізованим digital-агентствам. Витрати на розкрутку магазину складуть в середньому 10 – 20 тис. За ці гроші фахівці виведуть сайт в топ пошукових запитів. Але тільки за кількома ключовими запитами. Наприклад, пуховик-ковдра, купити зимовий пуховик і купити пуховик.

За який час окупиться онлайн-магазин

На створення магазину "під ключ" йде мінімум 1,5 місяці. Такі терміни ставлять розробники, які роблять всю роботу. Якщо займатися створенням майданчика самостійно, то терміни можуть розтягнутися і до 6 — 12 місяців.

Тут є ризик - дизайн може застаріти, опис товару помінятися, а постачальники — піти. Багато що доведеться переробляти. Тому важливо ретельно планувати роботу і не затягувати, якщо для цього немає вагомих причин.

В середньому через рік-два ефективної роботи і не дуже роздутого бюджету можна сподіватися на те, що витрати окупляться. Якщо підприємець добре розбирається у веб-технологіях і більшу частину роботи зробив самостійно або знайшов підрядників, які зробили все за бюджетними розцінками, то проект окупиться вже через 3 — 6 місяців.

Чи варто відкривати магазин в соціальних мережах

Якщо ви тільки починаєте бізнес і боїтеся провалу, то почати можна з просування в соцмережах. Витрати в цьому випадку мінімальні, а користь — величезна. Багато магазинів починали з таких сторінок, а потім розкрутилися не тільки до сайту, але і до точок продажів в офлайні.

Для створення сторінки магазину в соцмережах необхідно:

 1. Створити аккаунт в популярних соцмережах (фейсбук, Instagram);
 2. Заповнити його фотографіями товару, вказати в рубриці «Контакти» всі дані, а також — як можна швидко зробити замовлення і оплатити його;
 3. Додати в друзі потенційних клієнтів (людей, які проживають в цьому регіоні, відповідного віку та інтересів);
 4. Не менше 4-5 разів на тиждень публікувати інформацію про товар, акції або знижки, відповідати на питання, формувати лист замовлень;
 5. Якщо бюджет дозволяє, то можна доручити цю роботу професійному SMM-щики і оплатити рекламу в соцмережах, яка забезпечить зростання відвідуваності сторінки.

За місяць-другий існування магазину в соцмережах можна буде зрозуміти, наскільки товар цікавить покупців, скільки приблизно можна заробити і як швидко ви здатні організувати доставку. Це спосіб допомагає визначитися з майбутньою стратегією просування і уникнути основних помилок.

Нюанс: такі сторінки працюють ефективніше не для масових, а для особливих товарів, які не загубляться серед пропозицій.

Наприклад, якщо ви продаєте косметику однієї з компаній мережевого маркетингу, то можете виявити сотні схожих один на одного сторінок в соцмережах. Завоювати інтерес користувача буде непросто.

Інша справа, якщо товар — антикваріат або авторський дизайнерський одяг або взуття, меблі. В цьому випадку сторінку запам'ятають ті, хто знайшов її через знайомих або пошукові запити. Наприклад, у Фейсбуці через бізнес-сторінки найчастіше продають вінтажні прикраси, одяг для дітей, косметику, рекламують послуги ветеринарних та інших фірм. У соцмережах також дуже часто створюються групи за інтересами (шию-в'яжу, любителі собак, ЗСЖ та ін.). Ще там можна знаходити клієнтів, щоб збільшувати відвідуваність своєї сторінки.

Що потрібно знати, щоб створити рентабельний інтернет-магазин

 1. Для створення інтернет-магазину потрібно мінімум 15 – 40 тис. Ще - 8-30 тисяч щомісяця на підтримку роботи. Окупляться ці витрати найчастіше не раніше, ніж через 2-3 роки;
 2. Інтернет-магазин добре підійде тим, у кого вже є бізнес, якому потрібен новий канал продажів, тим, хто продає авторські та унікальні речі або починає розкручувати бренд, якого поки немає в Україні. Тим, у кого немає досвіду в комерції, пробувати сили ризиковано;
 3. Інтернет-майданчик підійде тільки тим підприємцям, у яких вже є домовленості з постачальниками і не менше 50 -100 одиниць товару для старту;
 4. Товар повинен бути малоконкурентним, компактним, зручним у зберіганні. Користувачам повинна вимагатися не одна покупка. Наприклад, хороший товар для інтернет магазину-фарби для свята Холі, які не купиш в найближчому магазині. Пакетиків з фарбами потрібно багато на будь-якому дитячому святі, музичному фестивалі, для театральних і вуличних вистав. Невдалий приклад товару для інтернет-магазину-стандартні Чохли для мобільних телефонів, які можна купити скрізь;
 5. Перед стартом потрібно вивчити ринок, попит і досвід конкурентів. Зробити це можна за допомогою сервісів — Google AdWords, Google Trends, Google analytics. І провести міні-тест: розмістити товар на безкоштовній онлайн-майданчику і подивитися, чи будуть надходити пропозиції про покупку;
 6. Знайти постачальників можна на онлайн-біржах Alibaba, Aliexpress, Taobao, Tmall та інших, а також в онлайн каталогах оптових постачальників. Перед початком співпраці фірми потрібно перевірити: подивитися юридичну адресу, телефон, запитати про наявність банківського рахунку. При укладенні договору потрібно прописувати деталі-наприклад, штрафи за несвоєчасну поставку товару;
 7. Тим, у кого немає великого стартового капіталу, краще працювати на умовах дропшоппінга — брати передзамовлення і тільки після цього забирати товар у постачальника. Так не потрібно додатково витрачатися на оренду складу;
 8. Можна заощадити на створенні сайту - зробити Інтернет-магазин з готового шаблону на SaaS платформі, або замовити розробку фрілансеру;
 9. Якщо є можливість, краще купити готовий інтернет-магазин у розорилися конкурентів. Вони самі пропонують таку покупку-оголошення можуть виставити на торгових майданчиках, в соцмережах або на сайті. Також можна замовити створення сайту досвідченому розробнику;
 10. Після запуску магазину потрібно аналізувати KPI. Це показники ефективності — кількість нових відвідувачів, активних покупців, суму середнього чека, скільки користувачів кладуть товар в кошик, але не роблять покупку, скільки людей купили товар повторно і т.д. Ці метрики допоможуть зрозуміти, як поводяться користувачі, чому відмовляються від товару. Аналіз помилок допоможе зробити процес покупки простіше і збільшити обсяг продажів;
 11. У просування проекту потрібно постійно вкладати кошти. Починати з формування семантичного ядра сайту - з включення ключових слів, за якими користувачі шукають товари, в картки опису продукції. Наприклад, зверніть увагу , як зроблені описи у IKEA, наскільки якісні у них тексти і фотографії товарів. Як тільки закінчите з оформленням, потрібно продумувати кампанії для залучення користувачів, замовити контекстну і таргетовану рекламу;
 12. Новачкам створення інтернет-магазину краще почати з безкоштовних бізнес-акаунтів в соцмережах, де можна приймати замовлення і отримувати оплату перекладом.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити