Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес для студента: 4 перевірених бізнес-ідеї

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес для студента

Бізнес для студента: 4 критерії вибору діяльності + особливості заробітку на курсових + 5 онлайн-майданчиків + ідеї для дівчат + специфіка розробки мобільних додатків + 5 конструкторів + суть відео-блогінгу + 10 порад + 5 прикладів успішних підприємців-студентів.

Як і будь-який соціальний клас людей, учні вузів потребують фінансів. Гроші, як вода, їх постійно не вистачає. А в осіб, які відвідують освітні заклади, до звичайних витрат (харчування, проїзд, купівля одягу, побутових пристосувань, ліків і т. п.), додаються ще й додаткові.

До них можна віднести придбання навчальних посібників, плату за гуртожиток, роздруківку рефератів, розрахунково-графічних робіт, оплата послуг провайдера і мобільного оператора. До того ж, не скидаємо з рахунків, що у молоді є культурні запити, розваги.

Тому питання: «Який буває бізнес для студентів?» був і залишається дуже актуальним.

Які бізнес ідеї підходять для студентів?

Вже ні для кого не новина, що більшості студентів доводиться знаходити час і на навчання, і на заробіток.

Стипендії для задоволення всіх потреб, звісно, не вистачає, оскільки уряд недостатньо фінансує студентів. Забезпечувати більш-менш гідне життя вдається за рахунок матеріальної допомоги батьків і підробітків.

За результатами дослідження студентського порталу з'ясувалося, що в 2023 році роботу, в тому числі різні види бізнесу, шукали 71% студентів України. Поєднувати вдавалося завдяки змінному і вечірньому графіку. При цьому трудова діяльність, в більшості випадків, була не за фахом.

І якщо викладачі Вузів менш лояльно ставляться до необхідності студентів шукати джерело заробітку, то роботодавці, як правило, входять в положення молодих осіб.

У регіонах приблизно така ж картина. Візьмемо, наприклад, Харків. Більше половини студентів (55%) одного з найбільших за чисельністю населення українських міст намагаються окрім отримання освіти знайти себе в якійсь ніші бізнесу і заробітку.

Основна частина молодих фахівців займається продажами, трохи менше присвячують себе сфері побутових послуг. Незначна частка студентів йде в промислову галузь, науку.

На основі більш свіжої аналітики згаданого сервісу можна зробити висновок, що мати роботу, розпочати бізнес, бажають майже всі учні в університетах та інститутах. Можливість бути працевлаштованим з'являється тільки при неповній зайнятості і гнучкому графіку.

Викладена вище інформація дозволяє виділити кілька критеріїв, яким повинні відповідати різні напрямки бізнесу для студентів.

Їх слід враховувати перш, ніж починати свою справу:

 1. Нульові або мінімальні вкладення.

Ідея бізнесу для студентів повинна відрізнятися простотою, не вимагати постійних інвестицій. Інакше вони або залишать діяльність, або загрузнуть в боргах.

Уникайте концепцій, що мають на увазі великі стартові вкладення і великі витрати в подальшому. Концентруйте свою увагу на тих напрямках бізнесу, які можуть бути здійснені без грошей або з наявним розміром капіталу.

 1. Вільний час.

Даний пункт є одним з основоположних у виборі того чи іншого варіанту бізнесу для студента. В силу того, що у молодих хлопців є навчання, яке вважається пріоритетним, багато приділити часу власній справі не вийде. У більшості випадків перевагу віддають сезонному бізнесу.

 1. Цілі створення.

У чому визначитися з видом діяльності допомагає розуміння цілей, які ставлять перед собою студенти. Якщо планувати розвиток з подальшими перспективами, доцільно звертати увагу на більш серйозний бізнес. В іншому випадку підійде і звичайний підробіток.

 1. Наявність знань і досвіду.

Підприємці зі стажем не рекомендують молодим фахівцям занурюватися з головою в ті ніші, які їм зовсім незнайомі і незрозумілі.

Можливо, в недавньому минулому студент освоїв, як лагодити гаджети, ПК. Тоді йому варто було б зайнятися саме цим видом діяльності. Професійна підготовка вносить свою лепту.

Якщо ви пішли вчитися на ІНЯЗ і можете похвалитися хорошими результатами в навчанні, хіба не логічно було б почати бізнес в інтернеті з репетиторства, навчання іноземної мови молодших за курсом або віком людей?

Займаючись бізнесом відповідно до свого профілю, можна отримати хороший досвід, який так вимагають роботодавці від тільки закінчивших вузи студентів.

Також важливо попередньо аналізувати ринок. Якщо конкуренція велика, спробуйте побудувати бізнес в тій ніші, яка не настільки насичена.

№1. Бізнес для студента: заробіток на виконанні курсових, контрольних робіт

Серед студентів нерідко зустрічаються особи, яким навчання легко дається, а сам процес отримання знань приносить задоволення. Саме таким представникам молоді підійде даний варіант бізнесу.

У студентському колі існує високий попит на послуги з виконання курсових, написання шпаргалок, розробці розрахунково-графічних робіт і т. п. Займаючись такою справою, ви забезпечите себе стабільним і хорошим доходом.

Щоб організувати подібну діяльність, не обов'язково навіть мати глибокі знання теми. А ось час – так. Якщо ви займетеся цим бізнесом, часу практично не буде, оскільки замовлень зазвичай надходить багато, до того ж, не забувайте і про свої обов'язки по навчанню.

Ви повинні бути стресостійким, посидючим студентом, здатним працювати з великим обсягом інформації. Доведеться відвідувати бібліотеки, частенько «гуглити» в інтернеті складні питання.

Спектр роботи в даному бізнесі для студента широкий. Найбільш часто доводиться стикатися з дипломними і курсовими. Але вам не обов'язково брати такі трудомісткі завдання. Є індивідуальні завдання, розрахункові роботи, есе, реферати і т.п.

При виконанні останніх не потрібно прикладати стільки розумових зусиль і тимчасових витрат. Але і ціна на виконання в рази менше.

У ідеї бізнесу для студента з виконання курсових і т. п. маса переваг:

 • Немає необхідності в оренді окремого приміщення, закупівлі обладнання. Обійтися можна комп'ютером, периферійними пристроями, інтернетом.
 • Можливість самостійно вибирати обсяг замовлень, ступінь складності.
 • Зайнятість в онлайні, офлайні.
 • Хороший заробіток та ін.

У такому бізнесі для студентів розцінки, звичайно, різняться і розраховуватися вони будуть індивідуально. В місяць цілком реально заробляти близько 10 тис. грн. Все залежить від завантаженості і типу завдань.

Доцільним буде брати передоплату, виконувати половину роботи і відправляти її клієнту на погодження.

Почавши бізнес з виконання курсових, дипломних, повідомте про це іншим студентам, щоб заявити про себе. Таким чином, ви запустите сарафанне радіо, і замовників буде багато.

Можна піти за іншою концепцією цього бізнесу для студентів - продавати готові завдання в Інтернеті. Для цього необхідно мати окрему сторінку / групу в соцмережах або створити сайт. Там ви будете приймати замовлення, презентувати свої роботи.

Щоб бізнес ідея увінчалася успіхом, будуть потрібні деякі вкладення в створення ресурсу і його просування. Ви навіть можете організувати цілий кооператив, якщо добре знайомі з такими ж кмітливими студентами.

Де студент може реалізувати бізнес ідею з написання рефератів і курсових?

Якщо студент хоче почати бізнес в інтернеті, йому слід придивитися до деяких майданчиків, де можна отримати хороший досвід, знайти клієнтів.

Єдиним недоліком таких сервісів є те, що велика частина з них бере свою комісію – до 20%. Але виключати їх не варто.

Отже, для бізнесу на виконанні дипломних, написання рефератів і т. п. придивіться до наступних сайтів:

 • https://studwork.org

Це веб-платформа, яка призначена для надання допомоги студентам. Бізнес будується за такою схемою: ви знаходите замовлення, оцінюєте його, потім виконуєте роботу і отримуєте за неї обіцяну плату. Конкуренцію становлять понад 22 тис. авторів.

 • https://vsesdal.com

Онлайн-система, що допомагає одним налагодити свій бізнес, а іншим-вирішити проблеми з навчанням. У сервісу немає комісійних, тому що ви будете працювати зі студентами без посередників.

Автоматично відбувається розсилка замовлень. Ціни ви встановлюєте самі.

 • https://studenthelp.com.ua

Хороший сайт, адміністрації якого платити комісію не потрібно. Співпраця протікає за простою схемою. Активні студенти, які бажають зайнятися бізнесом, можуть не хвилюватися за своєчасну виплату винагороди.

 • https://vbaze.com.ua/ua

Сервіс, на якому ви можете побудувати свій бізнес шляхом продажу готових робіт високої якості. Крім цього, можна виконувати прохання студентів за гідну плату.

 • https://freelancehunt.com/ua

Ще один солідний онлайн-майданчик з великою кількістю студентів, які потребують сприяння. На сайті жорсткий контроль за якістю, великі комісії. Зате не потрібно підтверджувати кваліфікацію, а можна відразу приступати до замовлень.

Яким шляхом становлення бізнесу для студентів Ви б не пішли, стануть в нагоді певні програмні продукти, які спростять процес. До них відносять програми для друку тексту, перевірки унікальності, наявності/відсутності помилок і т. д.

№2. Бізнес для студентів: пропозиції дівчатам

а) Послуги в сфері краси

Студенткам можна запропонувати такі види бізнесу, як надання нігтьового сервісу, нарощування вій, рукоділля, масаж, виготовлення та продаж біжутерії і т. п. Серед дівчат послуги б'юті-сфери користуються особливим попитом, оскільки кожній представниці слабкої статі хочеться виглядати чарівно.

На проходження курсів йде трохи часу, до того ж, це нескладно. Але такий напрямок бізнесу для студентів, які проживають в гуртожитку, не підійде. З іншого боку, якщо надавати послуги клієнтам з виїздом додому, проблем не буде.

Велике число клієнтів обіцяється, якщо ви освоїте перукарська справа, навчитеся нарощувати вії і виконувати корекцію брів. Майстерність в сфері краси оцінюється високо, тому подібний бізнес принесе гідний дохід.

Наприклад, на перукарській справі можна заробити протягом місяця близько 20-25 тис. грн. А витрати при цьому складуть близько 10 тис. грн.

А при бізнесі з надання професійних косметичних послуг можна вийти на заробіток в 80 тис. грн і більше. Але його реалізація більш трудомістка і витратна.

Час ви будете призначати самі. Бажано придбати окремий блокнот, в якому вести записи. Неприпустимо, щоб майстер забував про своїх клієнтів або призначав кільком людям зустріч в один і той же час!

Для ведення діяльності вам будуть потрібні вкладення. По-перше, для оплати курсів, а по-друге, для покупки витратних матеріалів.

Читайте: Готовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками

б) Створення хенд-мейд продукції

Щоб займатися виготовленням біжутерії, сувенірів та інших хенд-мейдом, також потрібен стартовий капітал, але за обсягом набагато менший. Такий бізнес буде прибутковим для студентів, у яких є творчі здібності, а рукоділля – їх коник.

Бізнес на виготовленні виробів ручної роботи був і залишається затребуваний, що б не говорили скептики. Це відмінна можливість реалізуватися в творчості, благополучно займатися улюбленим хобі і не залежати від начальника.

Потрібно правильно вибрати нішу. Наприклад, відзначається споживчий попит на натуральні скраби, мило та іншу косметику, дитячі розвиваючі іграшки, вироби для інтер'єру, авторські меблі.

Також необхідно з'ясувати, хто буде вашою аудиторією. Можна провести опитування серед учнів, колег на предмет того, як часто вони купують предмети з серії хенд-мейд і що саме.

Не забувайте, що, крім студентів, вашими клієнтами можуть стати викладачі, місцеві жителі. А якщо підключити інтернет, замовлення з успіхом вийде брати онлайн. Так число споживачів зросте, а значить, ваш бізнес буде тільки йти в гору.

Незмінно, шанувальниками виробів власного виробництва є жінки (73%). Але чоловіча стать теж не обходить стороною подібні товари. Вони з полюванням купують оригінальні речі для подарунка або особистого користування (портмоне, вироби з дерева та ін.)

На території студентського містечка організуйте виставку та ярмарок, коли у Вас вже буде, що презентувати. Таким чином, ви зможете зацікавити студентів і повідомити їм про свій бізнес.

Не завищуйте вартість продукції, а витратні матеріали шукайте у постачальників з привабливими розцінками.

Пам'ятайте про самоорганізацію, щоб ні навчання, ні бізнес не страждали.

№3. Створення мобільних додатків, як бізнес для студентів

Розробка мобільних додатків - специфічний бізнес для студентів, що навчаються на факультеті інформаційних технологій та комп'ютерної науки. Хоча і серед тих, хто вивчає інші спеціальності зустрічається багато хлопців, для яких інтернет і програмування - улюблена справа.

Сьогодні попит на мобільні додатки досяг рекордної позначки, оскільки значно виріс ринок мобільного інтернету. Мобільні пристрої використовують 80% інтернет-користувачів!

Є кілька прикладів того, як студентам вдавалося на створенні корисних додатків стати успішними бізнесменами.

Наприклад, молодий чоловік на ім'я Давид Какаладзе зрозумів, що розробка комп'ютерних і мобільних програм - прибутковий бізнес для студентів. Він пройшов курси з основ програмування і змінив спеціальність на розробника IOS. Зараз у нього своя компанія.

Принадність такого бізнесу полягає в гідній матеріальній винагороді – за статистикою, від 16-60 тис. грн (і це далеко не межа!)

Бізнес примітний також тим, що займатися ним можна без глибоких знань і навичок. В інтернеті є безліч сервісів, конструкторів, які допомагають легко створювати додатки для смартфонів. Були б тільки ідеї!

Для створення бізнесу в IT-сфері студентам необхідно не тільки розробляти додатки, але і докладати зусиль до просування продуктів. Можна проводити голосування на Google Play, рекламувати програми на тематичних форумах, писати статті з оглядами і розміщувати їх на різних сайтах.

Конструктори додатків, які можуть вам стати в нагоді для бізнесу:

 • https://appropio.com – даний конструктор дозволить студентам та іншим розробникам створити власними силами додаток для смартфонів. Він стане відмінним рішенням для бізнесу.
 • https://www.up-nb.ru – студія, призначена для розробки сайтів і додатків з великою кількістю настроюючихся опцій.
 • https://russia.ibuildapp.com -платформа, яка послужить для студентів хорошим інструментом в мобільному бізнесі.
 • https://mo-apps.com – сервіс, що пропонує на безкоштовній основі генерувати програмні продукти для гаджетів
 • https://appglobus.com – ресурс, на якому ви знайдете понад 60 функцій для розробки додатків, які враховують потреби бізнесу, маркетингові принципи, можливість інтеграції з соцмережами і т. п.

№4. Відеоблогінг або сучасний бізнес для студента

Інтернет давно з джерела розваг перейшов в розряд систем для побудови власного бізнесу.

Як майданчик для відеоблогу впевнено лідирує Ютуб. Відеохостинг дійсно дозволяє добре заробляти активним молодим людям.

Даний вид бізнесу вибирають ті студенти, які хочуть поділитися з суспільством своїми лайфхаками, суб'єктивною думкою щодо якихось явищ, досвідом. Разом з хорошим доходом відео-блогінг дає студентам впізнаваність, визнання.

Щоб бізнес для студента на Youtube став можливим, потрібно створити свій канал, а потім зайнятися його розкруткою. Контент повинен бути авторським, публікуватися регулярно.

Студенту важливо вибрати популярну нішу і придумати оригінальну подачу інформації, щоб його канал міг не тільки привернути увагу глядачів, а й утримати їх надалі.

Також бізнес на відео-блогінгу можна реалізувати, якщо студент створює якісні ролики, може користуватися різними редакторами для цих цілей. Слід навчитися правильно складати заголовки, щоб вони були «чіпляючі», виконувати всі правила хостингу.

Прибутку можна досягти за рахунок різних варіантів монетизації відеоконтенту. В основному, це відбувається за рахунок реклами. Високих доходів в перший час не чекайте, оскільки каналу потрібен хоча б місяць для просування.

Більш детальну інформацію про бізнес для студентів на YouTube можна дізнатися, перейшовши за посиланням http://itstatti.in.ua/zarobitok-v-interneti/158-yak-zarobiti-na-yutubi-z-nulya.html . Матеріал містить інструкцію, як створити канал, а також пояснюють відеофайли про те, як заробляти на них гроші.

10 порад щодо відкриття власного бізнесу + реальні приклади успіху

Студентство - не тільки пора сесій і вгризання в граніт науки. Для молодих студентів це ще й час для напрацювання ділових якостей, набуття корисних знайомств, отримання практичних навичок.

Для молодих фахівців важливо протягом 5 років навчання навчитися самоорганізації, відповідальності, дисциплінованості. Тому ті студенти, які починають бізнес без відриву від навчального процесу і досягають при цьому успіху, дорослішають і доводять собі, що може «стрибнути вище голови».

Однак для таких результатів хлопцям необхідно:

 1. Не боятися труднощів і не лінуватися.
 2. Пробувати себе в продажах. Вникніть в принципи і нюанси реалізації товару/ послуги, тому що будь-який бізнес має на увазі збут. Студентам також бажано навчитися маркетингу, який нерозривно пов'язаний з будь-якою комерційною діяльністю.
 3. Шукати однодумців серед інших студентів. Який напрямок бізнесу ви не вибрали б, запам'ятайте, що з компаньйонами справи будуть вирішуватися швидше і простіше.
 4. Відвідувати у вільний час різні тренінги та вебінари, присвячені бізнесу, отримувати постійне інформаційне підживлення, бути в курсі нововведень, змін у підприємницькій сфері.
 5. Навчитися рахувати гроші, економити. Вміння грамотно розпоряджатися фінансами – відмінна риса всіх людей, які досягли успіху в бізнесі.
 6. Прагнути до розвитку, дивитися на діяльність в довгостроковій перспективі. Якщо серйозно ставитися до справи і докладати зусиль до того, щоб масштабуватися, обов'язково доведеться зареєструватися. Будь-які бізнес-процеси повинні виконуватися легально.
 7. Адекватно ставитися до критики, віддавати перевагу відчутним ідеям, а не райдужним, нереалістичним мріям.
 8. Фіксувати свої думки на папері або ПК, телефон, ретельно обдумувати всі етапи їх втілень, відображати це в бізнес-плані.
 9. Грамотно розподіляти час, а його підступних «викрадачів» (соцмережі, ігри, свято, алкоголь) уникати.
 10. Користуватися можливостями інтернету, не нехтувати ідеями бізнесу, які реалізуються в онлайні. До того ж, підприємництво в інтернеті має багато привілеїв над звичайним бізнесом.

В якості мотивації і докази того, що кожен студент може освоїти навчальні роки якийсь із варіантів бізнесу і навіть стати забезпеченою завдяки йому, наведемо такі приклади:

 • Білл Гейтс, Лоуренс Пейдж, Марк Цукерберг – це люди, які, будучи студентами, не побоялися створити свій бізнес в області інформаційних технологій.
 • Кевін Джелфанд, який отримує не менше 740 тис. дол. виручки з виготовлення та продажу протеїнових коктейлів з різними смаками.
 • Американська студентка Олександра Ембрахам, що пройшла нелегкий шлях на шляху до становлення бізнесу з реалізації коштів від мокрих підлог (обсяги продажів досягають 1 млн.дол.)
 • Сем Барнетт, студент з Каліфорнії, який придумав власну модель інвестування (її фонд налічує понад 50 млн. дол.)
 • Даллас Робінсон, який отримує понад 188 тис. дол. з продажу бальзаму для губ, який виготовив спільно з іншими студентами його курсу.

Бізнес для студента – цілком досяжна мета. Навчитися поєднувати навчання з підприємницькою діяльністю може практично кожен.

Читайте також: Бізнес в гаражі – ТОП-45 ідей 

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити