Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Готовий бізнес-план перукарні з розрахунками — як відкрити перукарню з нуля

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

бізнес-план перукарні

Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід — 96 000 грн.
 • Чистий прибуток – 25 670 грн.
 • Початкові витрати – 166 000 грн.
 • Окупність – від 7 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план перукарні з розрахунками.

Аналіз ринку

Якщо говорити про ринок перукарських послуг, то треба зауважити, що на нього криза і різні економічні зміни реагують, звичайно, але не критично. Людина не може довго обходитися без стрижки. А якщо вже у жінки фарбоване волосся, то вона точно побіжить в салон, як тільки коріння її відросте. І тут ціна буде мати вже не таке сильне значення, як якість.

Всього в Україні налічується понад 10 тисяч різних салонів краси. До речі, майже 15% проходиться в Київському регіоні.

Примітно, що частка мережевих салонів не перевищує і 3%. Майже весь ринок ґрунтується на роботі окремих перукарень. Кожна з них має свого споживача.

Увійти на ринок новому постачальнику послуг досить легко – він не має фінансових і конкурентних бар'єрів. Всі суперники займають дуже малу частку ринку. По суті, вони не є прямими конкурентами. Хіба що салони, які знаходяться зовсім поруч. Виходить, що кожна перукарня обслуговує свій сегмент ринку, найчастіше обумовлений територіально.

Майже 85% ринку – це салони середнього або економ-класу. При визначенні вартості послуг варто орієнтуватися на ціни саме цього сегмента ринку. Перукарні ВІП і люкс класу до уваги можна не брати. Вони обслуговують окремий прошарок суспільства.

Таким чином, основний конкурент - це дрібні постачальники перукарських послуг, що мають середньоринкову ціну або нижче ринкової. Вплив їх окремо на сферу не значний.

Звичайно, найбільш частими споживачами послуги є жінки. Меншу частку споживання мають чоловіки і діти.

Портрет потенційного покупця: жінки з середнім рівнем достатку, активно доглядають за собою (вік 18-55 років), а також чоловіка з достатком середнім або вище середнього у віці 20-45 років. Діти теж є потенційними споживачами, але, як правило, батьки приводять їх стригтися туди ж, де користуються перукарськими послугами самі.

 SWOT-аналіз

 Складаючи бізнес-план, потрібно враховувати зовнішні фактори, які можуть позитивно або негативно позначитися на бізнесі. Змінити їх не можна, а ось мінімізувати загрозу цілком можливо. До числа зовнішніх можливостей можна віднести:

 • Прийом на роботу більш кваліфікованих кадрів.
 • Збільшення зовнішніх інвестицій в проект.
 • Розвиток зв'язків з постачальниками сировини та обладнання, поява постійних постачальників.
 • Поява нових технологій, можливість їх впровадження.

Якщо говорити про зовнішні загрози, то не можна не відзначити наступні фактори:

 • Збільшення рівня конкуренції і, як наслідок, зниження середньоринкової ціни.
 • Зміна смаків, уподобань споживачів.
 • Ускладнення, пов'язані із законодавчою стороною проекту, поява нових вимог, необхідність їм відповідати.

Крім того, перукарня має власні сильні і слабкі сторони, з якими необхідно буде працювати протягом всього часу. Так, до сильних сторін можна віднести:

 • Вдале місце розташування.
 • Кваліфікований персонал.
 • Якісне обладнання.
 • Прийнятні ціни.
 • Якісне обслуговування.

Слабкими сторонами будуть:

 • Відсутність досвіду роботи в даній сфері.
 • Відсутність клієнтської бази.
 • Нульовий імідж організації, про неї не знають.
 • Вузький спектр послуг.

Оцінка можливостей

 Кількість робочих днів на тижні: 7.

Режим роботи:

Понеділок 10:00 – 21:00
Вівторок 10:00 – 21:00
Середа 10:00 – 21:00
Четвер 10:00 – 21:00
П'ятниця 10:00 – 21:00
Субота 09:00 – 21:00
Неділя 09:00 – 21:00

Всього щотижня перукарня працюватиме 80 годин рівно. Нагадаємо, що максимальне щотижневе годинне вироблення за законом має бути не більше 40 годин. Таким чином, в організації повинно працювати 2 перукаря як мінімум.

У перший час 2 майстрів на зміну буде більш ніж достатньо. У разі високого попиту і великої кількості клієнтів, можна найняти додаткову робочу одиницю. Приміщення потрібно обладнати таким чином, щоб було місце для ще одного працівника.

Організаційно-правові аспекти

 1. Офіційна реєстрація. ФОП або ТОВ. Знадобиться лише оплата держмита за реєстрацію, яка дорівнює 320 грн. Відкрити розрахунковий рахунок керівник може самостійно, якщо він знадобиться. Додатково можна замовити друк і друковану версію виписки з ЕГРЮЛ або ЕГРІП відповідно. Пам'ятайте, що там повинен бути вказаний вид діяльності. 
 2. Податковий режим можна вибрати або ЕНВД, або ССО. Тут вибір залежить вже від конкретного випадку.
 3. Пам'ятайте, що договір оренди повинен бути офіційним! Ніяких усних домовленостей. Якщо приміщення знаходиться у власності, цей факт повинен бути підтверджений наявністю відповідного паперу.
 4. На надання перукарських послуг оформляти ліцензію не потрібно. Однак якщо ви будете надавати в ньому косметичні послуги, то ліцензія повинна бути обов'язково.
 5. Необхідно придбати касовий апарат і поставити його на облік в податкових органах. Це за умови, що ви застосовуєте не ЕНВД.
 6. Існують санітарні норми, що пред'являються до перукарень. Вони чітко прописані в Санпіні 2.1.2.1199-03, якраз присвяченому Перукарні діяльності.
 7. Варто узгодити відкриття салону з СЕС і пожежниками. Кожна з цих інстанцій, швидше за все, висуне свої вимоги. Так, для СЕС буде необхідно подати такі документи, як:
 • Договір про вивезення та утилізацію сміття.
 • Договір з хімчисткою про прання необхідної білизни.
 • Договір на проведення заходів з обробки приміщення, в тому числі на дератизацію, дезінсекцію і дезінфекцію.
 • Договір, який підтверджує, що люмінесцентні лампи вивозяться і утилізуються належним чином.

Також доведеться обзавестися журналом, що свідчить про те, що в організації ведеться облік витрат дезінфікуючих засобів.

Всі робітники повинні бути ознайомлені з правилами техніки безпеки. Це фіксується у відповідному журналі обліку.

Подбайте про наявність гратів на вікнах (якщо є необхідність), плану евакуації, вентиляційної системи, засобів протипожежної безпеки.

Звертаємо вашу увагу, що отримувати дозвіл немає необхідності. Однак недотримання правил надалі може призвести до накладення штрафу або закриття вашої перукарні!

Всі перукарі повинні мати не тільки санітарну книжку, а й відповідні сертифікати про проходження курсів за фахом. Крім того, щорічно вони повинні проходити медичну комісію.

Пам'ятайте, що сертифікати необхідні на надання наступних послуг:

 • манікюр;
 • педикюр;
 • макіяж;
 • догляд за тілом, обличчям і волоссям.

Складання маркетинг-плану

Дуже важливо при розробці стратегії визначитися з назвою організації. Стиль перукарні повинен бути співзвучний з назвою. Приділіть увагу деталям інтер'єру. Назву краще вибирати запам'ятовуючу, помітну. Добре, якщо вона відразу буде асоціюватися з відповідним видом діяльності.

Просування послуги, реклама:

Як відомо, реклама – двигун торгівлі. Без просування свого бізнесу в маси навряд чи щось вийде.

Перший час клієнти будуть приходити, дізнаючись про вашу перукарню виключно з рекламних компаній. Вже потім запрацює система «сарафанного радіо».

Варто використовувати такі різновиди реклами:

 • Яскрава і чіпляюча вивіска.
 • Роздача листівок і флаєрів на вулиці, а також рознос їх по довколишніх будинках.
 • Проведення рекламних акцій в торгових центрах з роздачею знижкових купонів.
 • Реклама в газетах, на телебаченні.
 • Інтернет-реклама (включаючи контекстну рекламу, створення і розкрутку власної групи в соціальних мережах).
 • Занесення інформації про організацію в усі наявні каталоги міста.

В ході роботи ви, можливо, захочете створити власний сайт. Пам'ятайте, що він повинен бути не тільки красивим і інформативним, але ще і зручним у використанні.

Розрахунок доходів

У зв'язку з тим, що первинних грошових коштів у нас не так багато, а основними конкурентами будуть дрібні перукарні середнього і економ-класу, ціну необхідно встановлювати на рівні середньоринкової. Дуже важливо, щоб працівники мали достатню кваліфікацію. Якість послуги не повинна поступатися конкурентам. Середній чек в перукарні 160 грн. Чоловіча стрижка може коштувати 60-100 грн., але жіночі доходять і до 320 грн., а якщо з фарбуванням, наприклад, то вийде куди більше.

Середня ціна послуги – 160 грн. Середня прохідність – 10 чоловік в день на 1 майстра. Разом 2 майстри по 1600 грн. зроблять 3200 грн. виручки в день.

Загальна виручка місячна: 96 000 грн.

Складання виробничого плану

Роботу можна здійснювати в звичайній однокімнатній квартирі. Головне, щоб вона була переведена в комерційну нерухомість.

Пам'ятайте, що на одного перукаря має припадати не менше 7-8 м2. У нас працює 2 перукаря. Якщо врахувати, що площа однокімнатної квартири приблизно дорівнює 40-50 м2, то як раз залишиться додаткове резервне місце, яке можна використовувати для залучення до роботи ще одного перукаря.

Приміщення краще вибирати вже зі зробленим ремонтом. У будь-якому випадку знадобляться деякі доопрацювання. Особливо якщо в квартирі не дотримані правила пожежної безпеки (немає вентиляції, відсутній план евакуації). Сюди ж включається установка спеціальних раковин для роботи.

Звичайно, найголовнішою складовою будь-якої перукарні є обладнання. Сюди включені крісла, столи, необхідні інструменти (плойки, фени та інше), стійки, дзеркала, тумби, ящики, урни, полиці, стелажі. Словом, все те, що пов'язано з роботою перукарів.

До меблів відноситься стілець і стіл адміністратора, вішалки, крісла для очікують відвідувачів.

З техніки знадобиться ноутбук для роботи, телефон для прийому дзвінків, а також можна встановити музичний центр для створення відповідної або розслаблюючій обстановки.

Особливу увагу потрібно приділити одягу персоналу. Краще замовити уніформу в спеціальній фірмі. Нехай вони зроблять одяг в певній колірній гамі, з логотипом або назвою організації. Такий хід вселить довіру клієнтам. Вони зрозуміють, що заклад дбає про власну репутацію і приділяє увагу навіть найменшим деталям.

Працювати в організації будуть 4 перукаря. По 2 людини в зміну. Робота 2 через 2. Також буде 2 адміністратора, які проводять вологе прибирання кілька разів протягом дня.

Посада Кількість людей Спосіб оплати Розмір з/п, включаючи страхові внески Загальний ФОТ
Перукар 4 Відсоток від виручки (10%) 8 000 грн 32 000 грн
Адміністратор 2 Оклад 7 200 грн 14 400 грн
Разом: 6 46 400 грн

Для залучення професійних перукарів варто продумати вигідні для них умови праці (можливо більший відсоток від вартості послуг, премії). Якість послуг буде безпосередньо впливати на кількість клієнтів.

Читайте також: Бізнес-план хостелу з розрахунками

Початкові витрати

Реєстрація організації 320 грн
Ремонт 40 000 грн
Реклама 12 000 грн
Обладнання 52 000 грн
Меблі 20 000 грн
Техніка 16 000 грн
Уніформа 12 000 грн
Запаси сировини 10 000 грн
ККМ 3 200 грн
Проведення інтернету, телефону 400 грн
Разом (округлим): 166 000 грн

Фінансовий план

Щомісячний дохід: 96 000 грн.

Щомісячні витрати:

Аренда приміщення 6 000 грн
Реклама 4 000 грн
Зарплата 46 400 грн
Комунальні витрати 2 000 грн
Послуги зв'язку (телефон, інтернет) 280 грн
Обслуговування ККМ 320 грн
Витратні матеріали 6 000 грн
Канцтовари 280 грн
Миючий засіб 320 грн
Інші витрати (лампи, сміттєві мішки і т. д.) 200 грн
Разом: 65 800 грн

Чистий прибуток до оподаткування: 30 200 грн

Сума податку (ССО, 15% з різниці між доходами і витратами): 30 200*0,15= 4 530 грн

Чистий прибуток: 25 670 грн.

Окупність: 166 000/25 670= 6,46. Отже, бізнес окупиться приблизно через 7 місяців, як мінімум. Але перші 1-3 місяці буде період розкрутки і клієнтів може не бути багато. Тому в середньому можна брати 10 місяців окупності.

Ризики

При відкритті бізнесу дуже важливо врахувати всі можливі ризики і постаратися їх мінімізувати. Відкриваючи перукарню, зверніть увагу на наступні ризики:

1. Економічні ризики. До них відносяться:

 • Можлива неплатоспроможність власника бізнесу.
 • Зниження попиту.
 • Зниження цін.
 • Інфляція.
 • Як наслідок, зниження доходу.

Для боротьби з ними слід розробити більш гнучку цінову політику, забезпечити високу якість послуг, проводити роботу з клієнтами, проводити рекламні акції.

2. Виробничі ризики. Вони тягнуть зниження доходу.

Для уникнення цих ризиків необхідно своєчасно проводити заміну і ремонт обладнання, мати чіткий графік виконання цих робіт.

3. Фінансові ризики.

Варто подумати про залучення інвестиції, розглянути варіант взяття кредиту. Якщо є можливість, можна застрахувати не тільки майно, а й конкретні ризики. Дуже важливо розробити грамотну і дуже детальну стратегію, яка допоможе організації потрапити в зону прибуткового функціонування.

4. Природні ризики.

Уникнути їх можна за допомогою страхування власного майна.

Поради, додаткові можливості

Хотілося б дати ще кілька порад:

 • Якщо ви відчуваєте, що клієнти до вас не йдуть, запустіть рекламу. Найефективнішою в сьогоднішній вік технологій є реклама в Інтернеті. Замовте контекстну рекламу, наприклад.
 • Не намагайтеся заощадити на обладнанні. Це знизить якість наданої послуги. До того ж, неякісне обладнання може зламатися. Приділіть увагу пошуку надійного постачальника. Обов'язково ознайомтеся з усіма сертифікатами. А при покупці не викидайте гарантії, чеки.
 • Сировину теж краще закуповувати оптом. Знайдіть регіонального постачальника або попрацюйте з якоюсь компанією, що надає професійну косметику безпосередньо. Це не тільки економія коштів, але і забезпечення надійності та якості вашої продукції.
 • В майбутньому ви також можете продавати косметичні засоби в роздріб. Тільки не забудьте включити відповідний код за КВЕД у виписку з ЕГРІП або ЕГРЮЛ.
 • Присвятіть час пошуку професійних майстрів. Від них залежить половина успіху вашої справи. Обов'язково працюйте з ними, надсилайте на нові курси.
 • Якщо ви не можете знайти кваліфікованих фахівців, зверніться в спеціальні школи, які навчають майбутніх перукарів. Виберіть найбільш перспективних і запропонуйте їм роботу.
 • Щоб скоротити витрати і підвищити контроль за бізнесом, деякі підприємці самостійно виступають в ролі адміністратора позмінно. Таким чином витрата скорочується на суму заробітної плати одного адміністратора і йде вам в чистий прибуток.

Тонкощі перукарського бізнесу - що потрібно

Опустимо очевидні речі на зразок реєстрації в органах і отримання всіх необхідних документів. Якщо ви плануєте відкриття салону-перукарні, про законність бізнесу потрібно подбати в першу чергу. Але крім реєстрації є чимало інших тонкощів, які необхідно враховувати перед відкриттям закладу. Ось лише деякі з них:

 • Проведіть невелике маркетингове дослідження в районі, в якому хочете відкриватися. Якщо в окрузі багато інших перукарень, свого клієнта ви тут навряд чи знайдете. Місцевий ринок пересичений пропозиціями, і вам доведеться дуже сильно постаратися, щоб переманити відвідувачів. В цьому випадку краще відкритися в іншому місці.
 • Визначтеся з ціновою політикою і списком пропонованих послуг. Перукарні бувають економ-класу, середнього цінового сегмента і VIP-салони. Залежно від вашого позиціонування ви вибираєте своїх клієнтів, розробляєте список пропонованих послуг і навіть приміщення для салону купуєте теж виходячи з нього.
  Пам'ятайте про те, що за стандартами на одне робоче місце фахівця має відводитися як мінімум 7 м2. Однак якщо ви тримаєте економ-салон, цим правилом можна знехтувати. Правда, тоді майстру доведеться тулитися на маленькій площі, що негативно позначиться і на його мотивації, і на якості послуг.
 • Одна з головних тонкощів перукарського бізнесу – розуміння психології ваших клієнтів. Наприклад, навіть в недорогій Перукарні краще зробити два зали-чоловічий і жіночий. Опитування відвідувачок показало, що їм некомфортно бачити біля себе незнайомого чоловіка, поки їм роблять стрижку або фарбують голову.

Перукарня на дому

Навіть якщо грошей на покупку окремого приміщення для салону не вистачає, не турбуйтеся! Відкрити перукарню можна і вдома, в житловій квартирі прямо в багатоквартирному будинку. При цьому можна навіть не реєструватися в якості індивідуального підприємця. На обладнання витрачатися теж не доведеться: користуйтеся звичайними побутовими фенами, стільцями і дзеркалами. Але тримайте в розумі, що найбагатшу і платоспроможну клієнтуру в домашній салон не заманиш. Ходити до вас будуть люди, яким все одно, де отримувати якісну послугу: в модній перукарні або на кухні у майстра. Отже, і платити вони будуть менше, ніж в салоні.

Спільно з перукарнями можете надавати послуги манікюру. Для цього ознайомтеся з бізнес-планом манікюрного салону.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Висновок + відео

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

Читайте також: Бізнес-план сауни з розрахунками або як відкрити сауну

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити