Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес з Китаєм — повне керівництво з чого почати

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

 Бізнес з Китаєм

 Здрастуйте, дорогі читачі! Настав час узагальнити всю інформацію про Бізнес з Китаєм в одне повноцінне керівництво. На сайті є дуже багато статей і сьогодні я зібрав все воєдино, щоб у вашій голові склалася одна повноцінна картинка по бізнесу з Китаєм на перепродажі товарів і ви знали, з чого почати!

У цій статті ви дізнаєтеся:

 1. Що ми маємо на увазі під бізнесом з Китаєм і як він влаштований;
 2. З чого почати бізнес з Китаєм на перепродажі товарів і що для цього потрібно;
 3. Де купувати товари, як це робити і яким чином продавати.

Як завжди, я пишу все з особистого досвіду. Отже, повноцінна інструкція по бізнесу з Китаєм!

Що таке бізнес з Китаєм, і в чому його суть

Говорячи про бізнес з Китаєм я маю на увазі перепродаж товарів з Китаю. Тобто купили товар в Китаї, продали в Україні. Про це й йтиметься далі. Тільки перепродаж!

Я не буду зачіпати виробництво в Китаї, тому що це дуже трудомісткий процес. І якщо на нього у вас є гроші, то краще витратити їх на консультації фахівців в цій області. Тому не задавайте мені питань, стосовно виробництва в Китаї, якщо у вас немає на це хоча б декількох мільйонів грн. Ніхто в Китаї не буде виробляти вам 10 штук чого-небудь. Виробництво вимірюється в тисячах. Я про конвеєрне (фабричне), а не підпільне виробництво.

Чому бізнес з Китаєм досі вважається вигідним

Він був вигідним завжди і буде вигідним ще довгий час. Достатньо озирнутися навколо вашої квартири і ви зрозумієте, що більшість електроніки і побутової техніки виробляється в Китаї, одяг шиється в Китаї і т. д. Все привозиться звідти!

Факт № 1. Україна ще довгий час не навчиться виробляти стильний одяг, гарну електроніку і т. д. Я люблю свою країну, але тут нічого не поробиш, немає віри в мене, що в Україні швидко все зміниться. Буду тільки радий, але на жаль, поки що ми маємо те, що маємо.

Факт № 2. Хоч багато людей вже можуть самі замовляти товари з Китаю на тому ж Аліекспрес, завжди будуть ті, кому простіше купити у вас, в Україні і отримати свою покупку зараз або через кілька днів, ніж чекати місяць, а то й більше, поки замовлення прийде з Аліекспрес. Якби було інакше, вже б давно пустували магазини та інші торгові центри.

Факт № 3. Китай є найбільшим у світі "майстром з підробок" відомих брендів. Багато брендів мають виробництво в Китаї і вже через місяць після релізу будь-якої брендової новинки, на ринках Китаю з'являються точні копії (підробки) за ціною в рази нижче. У цьому з Китаєм не позмагається ніхто, а значить ми завжди будемо купувати потрібні товари саме там.

Можна ще багато чого перераховувати, але думаю, що 3 фактів достатньо.

Чи можна почати бізнес з Китаєм без вкладень або тільки з вкладеннями

Бізнес з Китаєм без вкладень не можливий! Ніяк. Вам як мінімум потрібні будуть вкладення на товар, на рекламу, на сайт і т. д.

Ви скажете, що є дропшиппінг з Китаєм. Погоджуся! Але ж вкладення в сайт і рекламу (як мінімум) ніхто не відміняв.

З вкладеннями можливий. Але тільки спочатку потрібно розрахувати суми вкладень для здійснення вашої ідеї.

Моя порада: не розглядайте бізнес з Китаєм, якщо ви не маєте хоча б 10-12 тисяч грн вільних грошей. Це той мінімум, якого вистачить, якщо 90% роботи ви будете робити самостійно: сайт, реклама, пошук товарів, робота з клієнтами і т. д. Тобто це гроші на першу закупівлю товару + фрілансерам за допомогу в розробці сайту + для тесту рекламний бюджет. Я ще раз повторюся — це самий мінімум!

Хто може займатися бізнесом з Китаєм

Зараз наведу кілька критеріїв, які обов'язкові, на мій погляд:

 1. У вас повинен бути до цього інтерес. Якщо вам цікава діяльність «Купи-продай», то це для вас.
 2. У вас має бути вільний час. Чим більше, тим швидше ви будете отримувати результати своїх праць.
 3. Ви повинні хоча б поверхнево уявляти про те, як працюють продажі в Інтернеті і знати види реклами.
 4. У вас повинен бути як мінімум сучасний комп'ютер або ноутбук.
 5. Ви повинні бути впевненим користувачем ПК та інтернету.
 6. Ви повинні вміти визначати рентабельність, бачити відразу, що вигідно, а що ні.
 7. У вас не повинно виникати питань, яку робити націнку на товар і т. д. Це легко перевірити, порівнявши ціни в Китаї з вашими конкурентами в Україні і зробити розрахунок рівня 1 класу школи (Ціна продажу — ціна в Китаї = націнка). У будь-комерції, не важливо, Китай це чи ні, ви повинні вміти рахувати, а тим більше гроші.
 8. Ви повинні вміти знаходити товари, які користуються попитом.
 9. У вас повинні бути не останні гроші, а вільні, які в разі чого не шкода втратити.
 10. Ви повинні бути готові вивчати багато нової інформації.

І не треба вірити всяким псевдо-гуру в інтернеті, що бізнес з Китаєм можна почати без вкладень, витрачаючи на це по 20 хвилин в день і працювати з телефону. Все це замануха на покупку інфокурсів. Є тільки 1 курс, який дійсно вчить і в якому реальний розклад по продажу товарів з Китаю. Але про це нижче прочитаєте, кому цікаво.

З чого почати бізнес з Китаєм на перепродажі товарів

Нижче буде покрокова інструкція, але оскільки дуже багато вже написано на моєму сайті, я буду на деякі моменти давати посилання, щоб ви ознайомилися докладніше.

Крок 1. Ідея для бізнесу з Китаєм — що продавати

Для початку вам потрібно знайти ідею:

 1. Що ви хочете продати;
 2. Чому саме цей товар;
 3. Як ви будете це продавати;
 4. Хто ваш потенційний клієнт;
 5. Скільки на цьому можна заробити;
 6. Де в підсумку вам краще закуповувати товар.

Про що докладніше я розповім нижче. Але виглядати після вашого аналізу ідея повинна так.

Приклад:

 1. Продавати буду сумки;
 2. Тому що не має розмірності, але має постійний попит;
 3. Раз асортимент великий, то це буде інтернет-магазин + група в Вконтакті + аккаунт в Інстаграм;
 4. Зроблю акцент спочатку на жіночу аудиторію, тому що вони частіше їх змінюють, надалі підключу чоловічий асортимент;
  Або спочатку почну продавати чоловічі сумки, тому що я розбираюся в даному товарі і знаю, що ціни на них часто вище, а значить вище націнка + я сам чоловік і краще розумію чоловічу аудиторію.
 5. Переглянувши 100 сайтів, які продають чоловічі сумки і сайти, де їх можна купити в Китаї, я побачив, що можна накручувати від 100% на товар, що дозволить подвоїти вкладені в товар гроші з продажу. Вклавши 10 000 грн. я отримаю 20 000 грн.. Віднімемо з цього гроші на рекламу і т. д. все одно виходить хороший прибуток. + є розбіг для знижок.
 6. Раз у мене немає грошей на опт, та й потрібно спочатку потестувати на більш дрібній сумі, то зупинюся на сайті Таобао. Якщо я живу в Києві, то ще має сенс з'їздити на ринок.

Приклад 2:

 1. Продавати буду Пилку Scholl для п'ят;
 2. Тому що цей товар активно рекламують навіть по телевізору і на нього великий попит;
 3. Раз товар один, то буду продавати через Landing Page (односторінковий сайт) + група в Вконтакті + аккаунт в Інстаграм. Буду використовувати контекстну рекламу для трафіку на односторінковий сайт.
 4. Жінки і дівчата від 20 до 45 років з доходом середнім і вище середнього (тому що з низьким доходом вони краще куплять пемзу).
 5. Подивившись 100 сайтів конкурентів середня ціна на дану пилку 1000 грн, а в Китаї я можу купити її за 300 грн. Хороша накрутка. Якщо врахувати, що запитів в інтернеті тисячі, то можна непогано заробити.
 6. Раз у мене один товар, то розгляну варіант покупки на сайті 1688 або Таобао. Якщо я живу в Києві, то ще має сенс з'їздити на ринок.

І чим докладніше ваша схема і ваш аналіз, тим точніше будуть результати. Раджу вам вибрати більше 10 ніш, проаналізувати і потестувати кожну і вже займатися тими, які для вас найбільш цікаві і вигідні.

Що вигідно продавати з Китаю?

Відповідь проста — все що завгодно! Все, що ви зможете продати і те, що САМЕ вам буде вигідно продавати.

Ви повинні спочатку підходити до цього з боку вигоди: «Цей товар в Україні коштує 500 грн., а я його в Китаї знайшов за 100 грн. Це ж вигідно, купити за 100, продати за 500». А не навпаки!

Сказати, що саме вам продавати, я не можу. Оскільки у всіх різне бачення ринку і не кожен може продавати все підряд. Вибір товару — це індивідуальний процес для кожного. Я знаю людей, хто на жіночих браслетах заробляє сотні тисяч на місяць. Але я не зміг би продавати жіночі браслети так, як продають вони, а значить, я не зміг би так заробляти. Сподіваюся, ви зрозумів про що я?!

Крок 2. Де і як купувати товари в Китаї оптом і в роздріб

Основа тих сайтів, де можна закуповувати товари:

 1. Таобао
 2. Аліекспрес
 3. 1688
 4. Алібаба

Перші 2 роздріб, другі 2 опт. Я працюю з Таобао для роздробу і з 1688 для опту! Але дуже часто шукаю постачальників на Алібабі (не купую там, а шукаю постачальників і листуюся з ними!!!)

Для покупок на всіх сайтах, крім Аліекспрес вам знадобиться посередник, тому що самостійно закуповувати дуже проблематично і іноді ризиковано! Посередник без ризику викуповує ваші товари за відсоток і відправляє вам одним замовленням. Питання з митницею теж лягають на плечі посередника, тому ви просто отримуєте свої товари в своєму місті. Це зручно і просто!

Крок 3. Тестуємо нішу

Коли ви зібрали список ідей, проаналізували попит, знайшли товар, то пора приступати до тесту ніші. 

Якщо коротко, то процес полягає в швидкому створенні сайту (можна скопіювати у конкурентів), налаштуванні тестової реклами з мінімальним бюджетом і отриманням заявок на покупку ваших товарів. Якщо заявок багато, то варто закуповувати товар і починати активний продаж. Якщо ні, то тестуємо іншу ідею. Так продовжуємо, поки тести не покажуть позитивні результати.

З допомогою тестування ДО покупки товарів ви значно економите гроші!

Крок 4. Як продавати і відправляти товари з Китаю клієнтам

Є маса способів продажу:

 1. Соціальні мережі (Вконтакті - групи, Інстаграм - аккаунт);
 2. Інтернет-магазин
 3. Дошки оголошень (OLX)
 4. Односторінкові сайти (Landing Page)
 5. Оффлайн магазин (торгова точка)

Про оффлайн продажу нічого вам розповісти не можу, тому що не відкривав стаціонарні магазини. Я працював тільки в інтернеті.

Ось вам добірка статей по інструментах продажів:

Крок 5. Що ми маємо в результаті

Пройдемося по перших 4 кроках і в підсумку отримаємо:

 1. Ви вибрали товар, визначилися з нішею;
 2. Ви знаєте, де купувати товар;
 3. Ви протестували товари і у вас залишилися ті, що дали кращі результати після тесту;
 4. Ви знаєте, як будете рекламувати і продавати товари;
 5. Залишається закупити товар і нарощувати обсяги реклами і продажів.

Читайте також: Реклама в інтернеті — ТОП-10 найефективніших

Навчання бізнесу з Китаєм

Я — самоучка, ні в кого не вчився і зараз нікого не навчаю. Але я прийшов у товарний бізнес не новачком у іннтернет-бізнесі, я вмів робити сайти сам, налаштовувати рекламу і т. д. Відповідно, я вивчав тільки товарну частину, але все одно витратив дуже багато часу, сил і грошей на самостійне навчання та тести, які не завжди були вдалими.

Якщо ви не хочете витрачати багато часу на набивання шишок, то можете навчатися у кого-небудь.

Я вам раджу тільки одну людину, яка може реально навчити товарному бізнесу в Інтернеті — це Роман Колесніков. Також є і безкоштовні уроки!

Це єдина людина з тих, кого я знаю, хто займається в першу чергу бізнесом на продаж товарів і лише в доповненні навчає! Тобто він реально практик, знання якого поповнюються щодня, тому що він досі в цьому бізнесі. За весь час він досяг хороших результатів!

Він навчить з самого нуля, як домогтися успіхів у продаж Китайських товарів, починаючи від пошуку товарів, закінчуючи налаштуванням реклами, створенням сайту і роботою з клієнтами. Від і до.

Але, я ще раз повторюся, навчатися чи ні, вирішувати вам. Курс — це лише моя рекомендація тим, хто вирішив навчатися думає, до кого піти. Якби такий курс був, коли я починав, то я б обов'язково скористався.

Декілька порад по бізнесу з Китаєм

Мене часто просять дати якісь поради початківцям. Їх я теж зібрав:

 1. Починайте з малих грошей і поступово нарощуйте обороти. Будь-яке починання — ризик залишитися ні з чим. Тому пробуйте з мінімальними вкладеннями, а коли все починає виходити, вкладайте більше грошей.
 2. Якщо ви зовсім новачок у бізнесі з Китаєм, то я б вам радив навчатися у когось, тому що ринок розвивається дуже швидко і самостійним навчанням ви можете не встигнути за конкурентами. Але тут все суто індивідуально.
 3. По максимуму глибоко аналізуйте конкурентів, товари і попит. Не завжди вистачає просто тицьнути пальцем і сказати: «Я хочу продавати ось це...». Ви то може і хочете, але чи будуть купувати? Тому першим ділом оцініть запити в інтернеті, подивіться ціни на китайських сайтах, ціни у конкурентів і тоді приймайте рішення, варто пробувати чи ні.
 4. Якщо вам це не цікаво, то краще не починайте. Швидко перегорите. Це давно доведено в будь-якому бізнесі. Рутина є скрізь і на перших порах вам доведеться робити більшість роботи.
 5. Не вірте тим, хто каже, що навчить вас працювати по 2 години на день і заробляти великі гроші, це розвод. Давно доведено.
 6. Товари всі потрібно мацати. Тому замовте товар собі, помацайте і тоді вже продавайте. Так ви будете більш впевнені в якості товару і зможете більше про нього розповісти.
 7. На перших порах робіть все самостійно, а потім делегуйте. Інакше швидко рости у вас не вийде.
 8. Не зациклюйтеся тільки на продажах в своєму місті, не допускайте моїх помилок. Відразу ж продавайте на всю Україну.
 9. Не бійтеся конкуренції, вона є в будь-якому бізнесі. А де її немає, то там і бізнесу немає.
 10. Будьте чесними з клієнтами, надайте крутий сервіс, боріться за якість товару і придумуйте різні акції, знижки, подарунки і т. д. Радуйте свого клієнта і тоді клієнт порадує вас.

Бізнес з Китаєм і закони

Всі повинні розуміти, що будь-яка підприємницька діяльність повинна бути зареєстрована і за будь-які доходи потрібно платити податки. Тому бізнес з Китаєм, це той самий бізнес і на нього діють ті ж правила. А значить:

 1. Потрібно реєструвати бізнес (ФОП або ТОВ);
 2. Платити податки;
 3. Мати документи на товари.

Але відразу обмовлюся. Всі без винятку починають заробляти без реєстрації та сплати податків. Це логічно! І я б вам радив теж спочатку спробувати, а коли вже справа піде і ви будете отримувати стабільний дохід, то тоді вже реєструйте бізнес.

Хай вибачать мене держ. органи, але особисто я не бачу сенсу реєструвати бізнес тим, хто продав 3-10 товарів і більше не виходить. У зв'язку з чим діяльність припиняється. А ось коли ви вже кілька місяців працюєте в плюс і знаєте, що будете далі цим займатися, тоді вже потрібно реєструвати бізнес. Якщо б зробили при реєстрації ФОП перший рік без податків і внесків, тоді я б змінив свою думку, тому що ніхто нічого не втрачає. Але поки немає.

Ми давно працюємо, як ФОП і нічого в цьому страшного немає, як багатьом може здатися.

Отже, якщо у вас бізнес почав працювати стабільно, то пройдемося по кожному пункту окремо:

 1. Для реєстрації бізнесу, відкривайте ФОП.
 2. Для прийняття оплати за безготівковим розрахунком, відкривайте розрахунковий рахунок.
 3. Для торгівлі через інтернет вибирайте спрощений режим оподаткування з базою «Доходи», якщо це торгова точка, то ЕНВД.
 4. Здавайте звітність ФОП вчасно.
 5. Користуйтеся сервісом для ведення бухгалтерського та податкового обліків (в рази спрощує роботу).
 6. Якщо ваші товари підлягають обов'язковій сертифікації, то вам допоможе стаття про сертифікат відповідності.

Ось і все. Нічого складного!

Переваги роботи з Китаєм

Сучасне виробництво в Китаї вже не таке кустарне, як було 15–20 років тому. У країні випускають якісну техніку, косметику, одяг та багато іншого, що потрапляє до України. Торгівля між двома країнами постійно зростала, доки не втрутився коронавірус.

У чому перевага роботи з Китаєм?

 • Доступні ціни
  В українських виробників націнка становитиме 10–20%, у поодиноких випадках – 50%. Придбання китайської продукції дозволить накинути від 50 до 100%. Собівартість вдається знизити через дешеву робочу силу.
 • Рідкісний товар
  Ринок Китаю величезний, і якщо в ньому розбиратися, то можна знайти ексклюзивних виробників, які слабо представлені в Україні. Якщо налагодити з ними прямий контакт, можна уникнути посередників і купувати продукцію прямо від підприємства.
 • Безмежний вибір
  Китайці навчилися робити все. Вибір товарів настільки величезний, що ви можете зайняти будь-яку нішу без аналогів на вітчизняному ринку.
 • Націлені на результат
  Оскільки у Китаї великий демпінг та конкуренція, виробники цінують кожного клієнта. Вони готові бути на зв'язку 24 години 7 днів на тиждень. Китайські компанії готові працювати з мінімальною партією товару, у них можна запросити безкоштовні зразки та моделі, фото, описи та пропонувати свої умови доставки.

  Якщо товари в Китаї такі дешеві, чому всі покупці не замовляють їх безпосередньо? По-перше, не кожен готовий витрачати час на пошук продукції, розбиратися в асортименті та чекати на доставку товару з КНР. По-друге, багато виробників принципово не займаються роздрібом. Купити у місцевого постачальника на одному з маркетплейсів буде простіше.

Відповіді на часто задаючі запитання

— Чи можна почати бізнес з Китаєм без вкладень?

Ні. Тільки з вкладеннями, але можна з мінімальними.

— З яких сум доходу відкривати ФОП?

З яких совість дозволить. Не існує таких сум. За законом потрібно відкривати відразу з першого дня! Якщо логічно, то я описав вище. Але сум певних немає, все залежить від вас.

— Чи можна закуповувати в Китаї без посередника?

Ви отримаєте купу геморою, вже повірте! Всі, хто не вірить і пробує, потім задають мені питання у вигляді: "що мені робити, товар на митниці затримали" або "що мені робити, мені весь товар бракований прийшов". Щоб всього цього уникнути і існує посередник.

— Дайте контакти свого посередника!?!

У статті про посередника я написав, куди звертатися за посередником. Ті, хто звертаються через сайт (поставити запитання), ті всі отримують контакти перевіреної мною людини в Китаї.

— Проконсультуйте мене, само собою не безкоштовно!

Я не надаю консультацій, платних і безкоштовних. Якщо ви хочете навчатися, то вище давав посилання на курс Романа, він профі!

— Якщо я нічого в цьому не розумію, у мене немає комп'ютера, тільки телефон, як мені почати?

Ніяк! Краще пошукайте для себе щось інше. А в деяких випадках краще пошукати роботу. Я вас не засуджую, просто мені нічим вам допомогти.

Ви думаєте таких питань ніхто не задає? Ловіть:

У міру надходження питань, я буду додавати їх тут.

Відео

На закінчення хочу вам побажати удачі у всіх починаннях! Займайтеся тим, що Вам подобається, вчіться і ставайте кращим! Читайте мій сайт, а краще підпишіться на нові статті, тут багато цікавого!

Читайте також: Як почати свій бізнес?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити