Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес-план квіткового магазину з розрахунками

Останнє оновлення: Вівторок, 16 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-план квіткового магазину

 Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід – 86 400 грн.
 • Чистий прибуток – 19 040 грн.
 • Початкові витрати – 143 320 грн.
 • Окупність – від 8 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план невеликого квіткового магазину з розрахунками. Як відкрити свій магазин квітів з нуля читайте далі.

Опис послуги

В даному бізнес-плані розглянуто невеликий магазин з продажу квітів. Сам підприємець є керуючим, а в його кіоску працюють флористи, що розбираються в квітах і вміють складати красиві квіткові композиції. Також в бізнес-плані будуть розглянуті додаткові можливості, з яких підприємець може отримати вигоду і збільшити свій дохід.

Аналіз ринку

Перед тим як оцінити ринок квітів, потрібно визначитися з форматом майбутнього магазину. Він в свою чергу буде залежати від того, хто буде основним покупцем. Все це в підсумку вплине на рівень і стиль майбутнього магазину. Сьогодні особливою популярністю користуються такі формати квіткових магазинів:

 1. Невеликі павільйони, розташовані в переходах і на зупинках. Цей тип характерний для низького цінового сегмента покупців і не вимагає особливих витрат на прикрасу і підтримання стилю власного магазину. Клієнтів приваблює саме ціна.
 2. Магазини, розташовані в торгових центрах та інших місцях з високою прохідністю. Ці магазини обслуговують вже середній ціновий сегмент. Покупці звертають увагу не тільки на квіти, але і на зовнішній вигляд магазину, обслуговування.
 3. Квіткові салони і бутіки, що відносяться до преміум-сегменту. Такі торгові точки розташовуються зазвичай поруч з офісами, в центрі міста або великих торгових центрах. У подібних магазинів повинен бути відмінний стиль, високий рівень обслуговування і квіти відмінної якості.
 4. Інтернет-магазини. Вони можуть бути спрямовані на задоволення потреб клієнтів будь-якого цінового сегмента.

Останній формат сьогодні відмінно поєднується з другим і третім, збільшуючи товарообіг і не вимагаючи особливих затрат. Саме тому ми будемо розглядати магазин, створений для споживачів середнього цінового сегмента. Додатково буде відкрито інтернет-магазин, який обслуговує відвідувачів поза торгової точки.

У будь-якому випадку, перед відкриттям нам доведеться приділити увагу всім деталям, включаючи складання колекцій букетів, які будуть виставлені в онлайн-магазині, і дизайн інтер'єру.

Оцінюючи український ринок квітів, не можна не сказати, що йому характерна сезонність, причому яскраво виражена. У передсвятковий час ціни на квіти піднімають, у зв'язку з можливим прибутком.

Розглядаючи можливих конкурентів, потрібно сказати, що найважливіше – це якість продаваних квітів, вишуканість і гармонійність букетів. А щоб квіткові композиції виходили красивими і естетичними, необхідно особливо ретельно підійти до вибору персоналу.

SWOT-аналіз

Перед відкриттям власного квіткового магазину, необхідно оцінити можливості і загрози. Взагалі, всі фактори прийнято ділити на зовнішні і внутрішні.

Із зовнішніми факторами боротися і намагатися їх змінити неможливо. Зате підлаштуватися під ситуацію або отримати з неї власну вигоду дуже навіть можливо. До зовнішніх факторів відносяться:

Можливості:

 • заняття певної ніші на ринку;
 • провівши глибокий аналіз ситуації на ринку, можна отримати максимальну вигоду, пов'язану з сезонністю бізнесу;
 • висока прибутковість;
 • можливість покривати великий сегмент ринку;
 • циклічність попиту (з року в рік люди в один і той же час купують квіти, їх масове придбання пов'язано з різними святами);
 • можливе підвищення попиту в цілому;
 • підвищення актуальності пропозиції внаслідок зростання рівня життя населення;
 • можливість пропонувати і надавати додаткові послуги;
 • відсутність необхідності налагоджувати виробництво, орієнтація на збут придбаної продукції.

Загрози:

 • високий рівень конкуренції;
 • сезонність;
 • можливі проблеми з постачальниками;
 • необхідність пошуку альтернативи під час різкого спаду попиту на продукцію;
 • наявність терміну придатності у продукції, що робить необхідність постійно прогнозувати попит;
 • необхідність отримання дозвільної документації;
 • велика кількість документів, які потрібно своєчасно заповнювати.

 Внутрішні фактори підприємець може змінювати, підлаштовувати під себе. До них відносять:

 Сильні сторони:

 • висока націнка на продукцію;
 • висока кваліфікація персоналу;
 • великий асортимент;
 • доступність послуг;
 • пропозиція якісної послуги своїм клієнтам;
 • наявність ефективних методів реклами та просування власної продукції.

Слабкі сторони:

 • можливі прорахунки щодо попиту на продукцію;
 • відсутність досвіду роботи в даній сфері бізнесу.

Оцінка можливостей

Особливу увагу необхідно буде приділити вибору місця розташування майбутнього магазину. Краще не економити на оренді. Жваві транспортні розв'язки здатні принести чималий прибуток, а витрати на оренду окупляться сповна.

Краще вибрати відмінно проглядаючеся місце. Таке розташування дозволить збільшити число спонтанних покупок, тим самим позитивно вплинувши на загальну виручку і прибуток.

Якщо говорити про ринок і конкуренцію на ньому, то потрібно сказати, що сьогодні особливої актуальності набувають онлайн-магазини квітів. Пов'язано це з тим, що люди все активніше користуються інтернетом для здійснення покупок, квітів і букетів в тому числі. Сьогодні квіткові магазини продають не тільки квіти, але ще і кошики з солодощами, винами, подарунками, прикрашені квітами. Особливо актуальними ці подарунки стають в передсвятковий час. Взагалі, період з кінця грудня до середини березня можна назвати самим піковим - стільки свят поруч. Багато продавців квітів за ці 3,5 місяці отримують прибутку більше, ніж за весь інший рік. Активність проявляється також у травні та вересні.

Квітковий магазин буде працювати за наступним графіком:

Понеділок 10:00 – 22:00
Вівторок 10:00 – 22:00
Середа 10:00 – 22:00
Четвер 10:00 – 22:00
П'ятниця 10:00 – 22:00
Субота 10:00 – 22:00
Неділя 10:00 – 22:00

Кількість робочих годин на тижні: 84 години.

Кількість робочих годин в місяці: 360 годин.

Для роботи в магазині знадобиться 2 флориста, які будуть працювати позмінно. Доставку квітів, покупку яких здійснюють через Інтернет, буде здійснювати служба доставки, тому як наймати власних працівників на початковому етапі буде невигідно.

Дуже важливо відразу ж знайти порядних і обов'язкових постачальників, які будуть поставляти якісну продукцію вчасно. Здійснюючи пошук, потрібно почитати тематичні форуми, переглянути сайти, порівняти ціни і умови – словом, провести серйозну і копітку роботу, щоб пізніше робота йшла в звичному режимі.

Після того як магазин розвинеться, можна самостійно привозити квіти з інших країн або регіонів, налагодивши прямі поставки з виробником. Це поліпшить якість кольорів і збільшить доходи.

На початковому етапі велика кількість коштів доведеться вкласти у власний інтернет-магазин. Краще не економити на цьому. Сайт повинен бути яскравим, красивим, привабливим для потенційних клієнтів. Але це ще не все. Обов'язково має бути зворотній зв'язок, контактна інформація та наочні фото пропонованих букетів з цінами. Після того як робота в інтернет-магазині буде налагоджена, потрібно своєчасно поповнювати асортимент, інформувати своїх покупців про акції, знижки, можливості. Все це дозволить збільшити лояльність споживача, сформувати клієнтську базу.

Організаційно-правові аспекти

Організовуючи власний квітковий магазин, особливу увагу необхідно приділити організаційно-правових питань. Дуже важливо володіти всією необхідною інформацією і працювати по закону, щоб уникнути різних штрафів.

 1. Організаційно-правова форма – ФОП або ТОВ.
 2. Підприємець може вибрати ССО або ЄППД. У першому випадку можливі два варіанти - ССО "доходи" 6% або ССО "доходи мінус витрати" 6-15%.
 3. Обов'язкова наявність договорів на дератизацію, дезінсекцію і дезінфекцію.
 4. Системи вентиляції та кондиціонування теж повинні обслуговуватися, дезінфекція їх обов'язкова.
 5. Обов'язковий договір на вивезення та утилізацію ТПВ.
 6. Є вимоги і до внутрішньої документації магазину. Так, в організації повинні бути:
  • журнал з обліку простроченої продукції;
  • журнал обліку дезінфікуючих засобів;
  • асортиментний перелік реалізованої продукції.
 7. На всю продукцію потрібні гігієнічні дозволи СЕС або відповідні сертифікати якості.
 8. Звертаємо вашу увагу, що отримувати ліцензію на продаж квітів не потрібно, а от дозвіл на торгівлю квітами отримати доведеться.
 9. Якщо будете приймати оплату від клієнтів по банківським картам, то вам необхідно відкрити розрахунковий рахунок.

Читайте також: Бізнес з Китаєм 

Маркетинг-план

Багато підприємців, особливо на початковому етапі свого бізнесу не приділяють належної уваги просуванню власного квіткового салону. Досвідчені бізнесмени, що працюють в даній галузі, стверджують, що дуже важливо здійснювати просування в тих колах, в яких знаходяться потенційні покупці. У нашому випадку ціновий сегмент – середній. Тому найбільш ефективними способами просування будуть:

 • Приділити увагу неймінгу і брендингу. Дуже важливо підібрати яскравий бренд, щось запам'ятовується. Так, щоб споживач був прив'язаний саме до назви, обстановці, а не до адресою магазину і працює в ньому персоналу. До того ж, саме бренд допомагає викликати довіру покупця, розвинути в ньому лояльність до власного квіткового салону.
 • Застосування зовнішньої реклами різко збільшить кількість спонтанних покупок, тому їй теж потрібно приділити особливу увагу.
 • Обов'язково потрібно розносити рекламні листівки по найближчих будинках. Люди на підсвідомому рівні будуть знати про наявність поблизу магазину квітів, і в разі необхідності підуть саме туди.
 • Реклама в інтернеті. За умови, що у магазину буде власна сторінка, просування на просторах Інтернету буде просто необхідним. В такому випадку сам сайт салону потрібно буде просувати в пошукових системах і соціальних мережах.
 • Приділити увагу випуску дисконтних і бонусних карт, подарункових сертифікатів, проведенню акцій.

Ціновий сегмент:

Ми вже говорили, що наш магазин буде спрямований на середньо ціновий сегмент ринку. Отже, і ціни потрібно встановлювати середньоринкові. У святкові та передсвяткові дні можна збільшувати вартість. Деякі салони практикують в такі дні збільшення цін на 50-100%.

Розрахунок прогнозованих доходів

Спрогнозувати дохід квіткового магазину досить складно. Ми візьмемо середньоринкові показники по галузі. Ці дані є умовними. У кожному конкретному випадку потрібно орієнтуватися на сегменті, регіоні, конкурентах та інших факторах.

Виручка наведена середньомісячна. Не забуваємо, що бувають місяці затишшя і активних закупівель. При складанні власного бізнес-плану потрібно прогнозувати виручку помісячно.

Обсяг продажів в стаціонарному магазині 140
Обсяг продажів в онлайн-магазині 100
Загальний обсяг продажів 240 букетів
Середня вартість 360 грн
Щомісячна виручка 86 400 грн

Середня націнка в даному сегменті ринку становить 100-300%.

Якщо в магазині проводиться продаж супутніх товарів, то виручка буде вище.

Виробничий план

Вибравши приміщення, важливо визначитися з необхідним обладнанням та інструментарієм. У хороший квітковий магазин знадобиться купити:

 • холодильник для квітів;
 • квіткові стійки;
 • робочий стіл;
 • квіткові колби різних розмірів;
 • стелаж;
 • обприскувач;
 • лійка з вузьким носиком;
 • секатор;
 • пристрій для зрізання шипів;
 • ножі;
 • степлери.

Якщо магазин також пропонує клієнтам квіти в горщиках, то знадобляться додаткові інструменти.

Обидва флористи будуть отримувати фіксовану плату. Графік роботи: 2 через 2. Оклад (включаючи податки, страхові виплати можна буде відняти з суми сплачуваного підприємцем податку на дохід) - 12 000 грн на кожного.

Організаційний план

Реєстрація ФОП 320 грн
Створення власного сайту 18 000 грн
Ремонт приміщення 10 000 грн
Купівля ККМ 3 000 грн
Купівля необхідного обладнання 88 000 грн
Купівля сировини (упаковки, нитки, вази) 4 000 грн
Закупівля першої партії квітів 20 000 грн
Початкові витрати 143 320 грн

Фінансовий план

Оренда 10 000 грн
Реклама 4 000 грн
Оплата роботи служби доставки 4 000 грн
Заробітна платня 24 000 грн
Витрати на закупівлю необхідної продукції 22 000 грн
Загальні витрати: 64 000 грн
 • Прибуток до оподаткування: 86 400 – 64 000 = 22 400 грн.
 • Податок розрахуємо як 15% від різниці між доходами і витратами. У вашому випадку може бути обраний інший спосіб розрахунку.
 • Податок: 22 400*0,15 = 3 360 грн.
 • Чистий прибуток: 22 400 – 3 360 = 19 040 грн.
 • Рентабельність: 19 040/86 400*100% = 22,04%.
 • Термін окупності: 143 320/19 040 = 7,53. Отже, квітковий магазин окупиться не менше ніж за 8 місяців.

Читайте також: Бізнес-план турфірми або як відкрити туристичне агентство

Плюси квіткового бізнесу

У цього напрямку підприємництва є кілька характерних плюсів, але перед їх перерахуванням можна виділити одне суб'єктивне достоїнство – займатися квітами приємно. Для окремих людей (особливо для бізнесвумен) квітковий бізнес можна назвати їх життєвим покликанням.

 1. Для відкриття невеликого павільйону не буде потрібно великих інвестицій. Зайнятися квітами зможе навіть людина з невеликим стартовим капіталом.
 2. На квіти робиться велика торгова націнка. За сезон можна встигнути окупити всі свої витрати, та й ще й залишитися з прибутком.
 3. При грамотному персоналі, налагодженій системі контролю за його роботою і наявності надійних постачальників бізнес дозволить підприємцю вивільнити більше часу для інших завдань. Невсипуща увага і участь буде потрібно лише в основний сезон.

Недоліки бізнесу

У цієї справи є і мінуси; акцентувати увагу потрібно на декількох моментах.

По-перше, основний товар-свіжозрізані квіти-швидко псується. Звичайно, є способи зберегти свіжість квітів довше або продати їх зі знижкою, але при відсутності продажів недовговічність призведе до додаткових витрат.

По-друге, сезонність. Бізнес працює заради продажів в певні дні і часовий період. Але працювати потрібно навіть в мертвий сезон-без цього справу неможливо розкрутити. Тому слід приділяти велику увагу рекламному просуванню і пошуку нових каналів збуту (весілля, свята та ін.).

По-третє, персонал. Для успішної роботи і появи лояльних покупців потрібні працівники, які вміють поводитися з покупцями, робити свою роботу (володіти хоча б базовими флористичними навичками) і робити її добропорядно (не красти). Знайти такий персонал не просто.

Ризики

Перш ніж говорити про можливі ризики, хочеться виділити ряд вигод від відкриття власного квіткового магазину:

 • мінімальні початкові витрати;
 • високі обсяги прибутку в довгостроковій перспективі.

До ризиків можна віднести:

 • Той факт, що квіти є швидкопсувним товаром. Щоб уникнути можливих збитків, потрібно постійно проводити моніторинг ринку, прогнозувати попит. Все це вимагає великих знань і часу.
 • Можливість отримання неякісного і бракованого товару. Причому не завжди вдається його повернути. Тут важливо коректно складати договір з постачальниками і вибирати сумлінних партнерів, які теж будуть зацікавлені у своєчасній доставці якісного продукту.
 • Циклічність ринку квітів і епізодичність попиту. Боротися з цими ризиками безпосередньо майже неможливо. Але можна згладжувати наслідки, відкриваючи додаткові можливості сегмента. Так, сьогодні в квіткових кіосках можна зустріти м'які іграшки, листівки, сувеніри та багато іншого. Можна займатися оформленням урочистостей, що хоча б частково допоможе оцінити планований обсяг прибутку.

Хочеться окремо сказати про оцінку обсягів попиту. Квіти можуть зберігатися не більше тижня, зате замовлення на їх поставку оформляються набагато раніше. При всьому при цьому, дуже важливо мати широкий асортимент продукції, щоб покупець міг зробити вибір. Та й на репутації великий асортимент позначається позитивно.

В такому випадку дуже важливий досвід роботи. Чим більше павільйон, тим складніше спрогнозувати продажі. Так, маленькі магазинчики адаптуються до формату роботи за 1-2 місяці. Зате великі салони вимагають більшого часу.

Невірна оцінка попиту може призвести до подальшої утилізації 60% всього товару, що для підприємця виявиться катастрофою і зведе весь прибуток нанівець. Саме тому багато магазинів займаються продажем супутніх товарів. Це допомагає диверсифікувати бізнес і значно знизити рівень ризику.

 Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити