Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

31 бізнес-ідея для жінок і дівчат у 2024 році

Останнє оновлення: Середа, 31 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-ідеї для жінок

У цій добірці ми об'єднали ідеї бізнесу для жінок і практичні керівництва, актуальні в 2024 році. Акцент зроблений на невеликих форматах і мінімальних вкладеннях, починаючи з тих видів діяльності, які можна відкрити вдома.

Як правило, жінок цікавить бізнес, який відповідає одному або декільком критеріям з набору "гарно, просто, прибутково і для душі". У цій добірці ми зібрали керівництва з найбільш поширених видів жіночого бізнесу, а також включили кілька ідей, що стали популярними в останні роки.

Соляна печера

Соляні печери - це бізнес, який ідеально підійде для жінок. Причин кілька. По-перше, цільовою аудиторією соляних кімнат є діти і сім'ї, з якими жінці легко знайдуть спільну мову. По-друге, це дуже проста і пасивна бізнес-модель: всю роботу за вас робить галогенератор, а відвідувачі, по суті, тільки приходять і платять вам гроші. По-третє, це красиво. Вибір дизайну печери - це процес творчий і захоплюючий. Ну і, нарешті, по-четверте, соляні печери рентабельні навіть у невеликих містах.

Продаж косметики

Здавалося б, що нового може бути в бізнесі на продажу косметики? Але в цьому напрямку існує ще безліч ніш, де малому бізнесу ще є, де розвернутися. Косметика адже може бути елітною і професійної, натуральної і декоративною, брендовою і ручної роботи, лікувальної та домашньої, східної та арабської, а торгувати нею можна в різних форматах від каталогів, інтернет-магазинів і острівців в ТЦ до великих магазинів.

Манікюрний салон

Серед жіночого населення України все більше закріплюється мода на професійний манікюр і відвідування спеціалізованих манікюрних салонів. Цікаво те, що від манікюру та інших б'юті-послуг жінки не готові відмовлятися навіть під час кризи: за результатами опитування на цьому готові економити тільки 1% жінок.

Бізнес на манікюрі можна відкрити в різних форматах: нейл-бар, манікюрний кабінет, студія манікюру, манікюр на дому або при салоні краси. Для створення власного манікюрного кабінету вам вистачить 130 тис. грн, які можуть окупитися за 8 місяців роботи.

Читайте: Готовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками

Фреш-бар

Торгівля свіжовичавленими напоями відмінно вписується в тренд на здоровий спосіб життя, а також відмінно втамовує спрагу на новинки, тому фреш-бар - це ідея, яка точно буде користуватися попитом. Цей бізнес приваблює своїми невисокими вкладеннями (вистачить від 140 до 200 тис. грн), високим рівнем націнки на напої і простими способами їх приготування.

Квітковий магазин

Продаж квітів - це традиційно жіночий вид бізнесу. Наскільки б не був насичений ринок, виділитися на ньому можна завжди. Якщо мова йде не про торговий намет на ринку, а хоча б про невеликий магазинчик або острівець в торговому центрі, то для відкриття потрібно близько 80-140 тис. грн, окупити які можна вже на 5-8 місяць роботи.

Читайте: Бізнес-план квіткового магазину з розрахунками

Ательє

Послуги ательє завжди користувалися високим попитом. Тому якщо у вас є досвід роботи в швейній справі і бажання почати свій бізнес, сміливо відкривайте ательє. Дві основні послуги - це пошиття і ремонт одягу. Бізнес унікальний тим, що відкрити його можна навіть на дому з вкладеннями в розмірі 30-40 тис. грн і працювати у форматі самозайнятості. Трохи більше витрати і на відкриття ательє поза домом: для старту може вистачити і 70 тис. грн.

Читайте: Бізнес-план ательє з ремонту та пошиття одягу

Трансформаційні ігри онлайн

Для жінок і дівчат, які захоплюються психологією і бажаючих допомагати іншим людям, варто розглянути такий варіант заробітку як трансформаційні ігри. Суть такої справи полягає в тому, що ви виступаєте в ролі віддаленого ведучого, який проводить для декількох учасників настільні онлайн-ігри з різних сфер, до яких у вас більше лежить душа. Це можуть бути відносини в сім'ї, Пошук супутника життя, питання побудови кар'єри, пошук бізнес-ідеї і справи для душі і багато іншого. На відміну від звичайних настолок, учасники відчувають практичний ефект від таких ігор, адже в процесі програються різні життєві сценарії, які є в реальному житті. Як правило, наявності психологічної освіти для такої справи (воно ще називається ігропрактікой) не потрібно: вітаються швидше організаторські та ораторські навички та вміння спілкуватися з людьми.

Бізнес по прокату суконь

Надання суконь в оренду – досить популярна і прибуткова послуга, оскільки за неї звертаються багато представниць прекрасної статі. Сьогодні послуги прокату суконь активно просуваються через соціальні мережі і не вимагають складної організації. Тому бізнес-ідея відмінно підходить підприємцям-початківцям. Витрати на сукню окупаються через 3-5 замовлень, а буває і раніше. Так що після п'ятого замовлення плаття вже буде працювати на вас і приносити прибуток.

В'язання як бізнес

В'язані речі знову стали користуватися попитом і займають друге місце серед найбільш продаваних виробів ручної роботи. Головним фактором успіху стає вибір власної ніші і пропозиція унікального продукту. В'язати можна жилети, кардигани і панчо, шалі і краватка-метелики, фігурні подушки і кашпо, пінетки та іграшки, а також чохли для ноутбуків та інших пристроїв. Великих вкладень в пошуки клієнтів не буде потрібно: свої вироби можна просувати через Інтернет і соціальні мережі, особливу увагу приділяючи "Інстаграму". Середня собівартість в'язаного виробу становить 160-200 грн, а його відпускна ціна – 800-1000 грн.

Робота в “Інстаграмі”

Сьогодні є безліч способів ведення бізнесу через "Інстаграм", починаючи від продажу вже готових товарів або послуг до заробітку на самій соціальній мережі, а саме на просуванні та адмініструванні акаунтів, продажу Інстаграм-фотографій або виконанні завдань. Унікальність майданчику в тому, що вона дозволяє знайти варіанти як для легкого заробітку, так і для бізнесу для душі зразок ведення блогів на улюблену тему. При зростанні популярності багато Інстаграм-блогерів починають заробляти на продажу рекламних постів.

Читайте також: Як заробити гроші в Інстаграмі - ТОП-10 способів

Організація наукових шоу

Сьогодні зростає потреба в незвичайних дитячих святах і заходах, тому формат наукових шоу і став так популярний. Ведучим на такому святі виступає божевільний учений, який в процесі своїх дивацьких дослідів показує дітям закони фізики і хімії. Організувати такий бізнес можна зі стартовими вкладеннями в розмірі 60 тис. грн. Сценарії заходів і особливості проведення експериментів можна придбати як в готовому вигляді, так і розробивши їх самостійно відео-посібників та інструкцій в інтернеті.

Продаж карамелізованих фруктів

Карамельні фрукти на паличках - це солодощі, які просто приготувати і легко продати. За кордоном карамелізованими фруктами часто торгують на святах і на міських ярмарках, а ось в Україні ці солодощі зустрічаються не так часто.  Найчастіше покупцям пропонуються яблука в карамелі і банани в шоколаді, але в цілому, простір для фантазії в цьому бізнесі нічим не обмежений. Цікаво те, що карамелізатор можна придбати і за 6 тисяч грн, а на відкриття вуличної точки цілком вистачить навіть 30 тис. грн.

Послуги автоняні

Найчастіше у мам і тат не вистачає часу на те, щоб розвозити дитину до школи та гуртки, особливо, якщо вони знаходяться в різних частинах міста, а відпускати своє чадо без нагляду страшно. У зв'язку з цим, у великих містах з'являється потреба в наймі нянь з наявністю власного транспорту. На відміну від бізнесу на таксі - це, по-перше, постійні клієнти, а по-друге, можливість для заробітку саме для жінки, так як до жінок батьки відчувають більшу довіру.

Фотостудія

Фотографії стали постійними супутниками нашого життя. Незважаючи на кількість смартфонів і загальне зростання якості фото, людям хочеться більшого: професійних знімків, зроблених професійними фотографами. Відкриття фотостудії - це перспективна ідея сьогодні. Ви можете здавати приміщення для фотозйомки в оренду і використовувати її для власної творчості. Якщо за середню вартість оренди прийняти суму 500 грн, то в місяць реально проводити 120 годин зйомок, заробляючи 60 тис. грн.

Психологічний салон на дому

Психологічний салон - це новий формат жіночого бізнесу, який можна вважати певним переосмисленням салонної культури XVIII-XIX століть, коли світські дами організовували гуртки з різних тем на зразок літератури, політики та мистецтва. На відміну від салонів минулого, тут в якості господині салону виступає консультант або психолог, який займається проведенням захоплюючих психологічних ігор та тренінгів у форматі клубу, заробляючи за рахунок постійних учасників таких заходів.

Продаж бізібордов

Розвиваючі іграшки сьогодні в моді, але на розробку більшості з них потрібно витрачати багато часу і сил, і не факт, що потім їх вдасться продати. Інша справа - бізіборди. Бізіборди - це спеціальні дошки, стенди або модулі, на яких закріплені різні предмети: вмикачі, шпінгалети, застібки, дзвіночки, блискавки та інше. Всі ці речі вчать малюків взаємодіяти зі світом дорослих, в якому постійно потрібно щось крутити, відкривати, зав'язувати і так далі. Виготовити бізіборд можна практично за безцінь, а продати з націнкою в 300% і більше.

Дитячий сад на дому

У тих місцях, де є недолік в муніципальних дитячих садах, успіх принесе організація приватного дитячого садка на дому. Так як цей напрямок вважається соціально відповідальним, то бажаючий відкрити такий бізнес може розраховувати на субсидії з боку місцевої влади. Найбільшу потребу в приватних дитячих садах відчувають жителі нових багатоповерхових житлових районів, де ніяких дитсадків поки немає взагалі.

Читайте: Бізнес-план приватного дитячого садка

Виробництво декоративних свічок

Свічковаріння - це невеликий бізнес, який найчастіше можна розглядати в якості додаткового заробітку на хобі. Якщо припустити, що ціна однієї свічки складе близько 100 грн (середня ціна на декоративні свічки), то при продажу 200 свічок в місяць можна виручити 20 тис. грн. Тоді, з урахуванням витрат прибуток складе близько 15 тис. грн. При більш серйозних намірах доведеться поміркувати над унікальною пропозицією або тим, як збільшити прибутковість справи при тих же трудовитратах. Наприклад, можна продавати красиво упаковані подарункові набори з більш високою націнкою.

Пряникові будиночки

Пряникові будиночки - це цікавий спосіб заробітку для жінок. Готувати їх можна вдома, а продажі здійснювати через соціальні мережі. Крім того, продажам благоволить тренд на інстаграмную їжу: пряникові будиночки фотогенічні і самі себе продають. Залежно від розмірів пряникові будиночки можна реалізовувати як по 60-80 грн, так і за 1-2 тисяч грн.

Магазин жіночого одягу

Продаж жіночого одягу - це бізнес, який буде актуальний завжди. Навіть в умовах жорсткої конкуренції у нового магазина є можливість знайти свою аудиторію завдяки унікальному асортименту. Жіночий одяг - це найбільший сегмент у сфері одягу, на який припадає близько 60% ринку. Для відкриття невеликого магазину жіночого одягу може вистачити і 160 тис. грн.

Млинцевий кіоск

Якщо ви шукайте простий бізнес в сфері громадського харчування, то продаж млинців може стати найкращим варіантом. По-перше, готувати млинці можна досить швидко, працюючи у форматі фастфуду. По-друге, млинці - це тільки упаковка, а начинка може бути абсолютно різною, що дає вам простір для кулінарної творчості і шанс виділитися серед конкурентів. Самий бюджетний варіант - це відкриття млинцевого кіоску, для якого потрібно близько 200 тис грн.

Продаж авторської біжутерії

Створення авторської біжутерії - це той вид бізнесу, в якому навряд чи колись настане дефіцит ідей. Незліченні варіанти комбінацій матеріалів і креативний підхід до справи дозволять вам створювати прикраси, які можна продавати з націнкою до 300%, а деякі майстри доводять її і до 1000%. Ви можете продавати власні творіння через соціальні мережі або відкрити точку з продажу біжутерії інших майстрів. Великої площі не буде потрібно - достатньо всього декількох квадратів. А ось великий потік людей дуже важливий. Біжутерія відноситься до товарів імпульсивного попиту, тобто купують її по миттєвому бажанню.

Організація виїзних реєстрацій

Для тих жінок, які володіють організаторськими навичками, ідеально підійде бізнес з організації виїзних реєстрацій і проведення весільних церемоній за індивідуальним сценарієм. Ведучий зобов'язаний мати хороші ораторські дані і розташовувати арсеналом додаткових послуг: це може бути декорування місць проведення весілля, послуги діджея, тамади і аніматора, проведення незвичайних конкурсів та ігор. Вартість послуг може варіюватися від 1 тис. грн за найпростіші церемонії в дусі "тихо і спокійно", до декількох десятків тисяч грн за шоу з фанфарами.

Магазин фігурного шоколаду

У нашій країні шоколад люблять, а рівень його споживання в останні роки активно зростає. За даними компанії Nielsen, темпи зростання споживання шоколаду в Україні майже в чотири рази перевищують загальносвітові — 9,2% проти 2,5% відповідно. Тому ідея продажу незвичайного шоколаду може стати відмінним і трендовим бізнесом. Щоб виділитися, можна запропонувати споживачам, наприклад, фігурний шоколад, який не знайти на полицях звичайних магазинів та супермаркетів. Для старту в форматі невеликої торгової точки вистачить 160 тис. грн.

Студія йоги

Сьогодні йога стала настільки популярним способом боротьби зі стресом, що наявність хоча б однієї студії йоги в будь-якому житловому районі міста вважається обов'язковим. Йога - жіночий вид бізнесу: і викладачами, і клієнтами в більшості своїй є жінки. Дохідна частина заснована на продажу абонементів на певне число занять або конкретний відрізок часу, тому бізнес досить стабільний і не схильний до різких коливань попиту за винятком літніх місяців.

Випічка тортів на замовлення

Торти на замовлення - це ідея для бізнесу домашнього формату, завдяки якому жінка може розкрити свої кулінарні здібності у всій красі. Для отримання прибутку, адекватного витраченим ресурсам, домашні майстрині роблять націнку на торти в розмірі не менше 200-300%. Головним фактором успіху, звичайно, є унікальність тортів: найчастіше господині експериментують з мастикою, яка дає найбільші можливості для творчості.

Дитячий розвиваючий центр

Дитячі розвиваючі клуби - це одне з найбільш трендових напрямків у бізнесі на додатковій освіті. Основне джерело доходу формується за рахунок оплати занять батьками, які проживають у великих містах країни і бажаючих дати все найкраще своїй дитині. При налагодженій роботі розвиваючі центри можуть заробляти 200 тис. грн. в місяць.

Ментальна арифметика

Ментальна арифметика - це методика тренування розумових здібностей дітей, яка набирає популярність в останні роки. З її допомогою діти не тільки вчаться легко складати, віднімати, множити і ділити в голові шестизначні цифри, а й розвивають увагу, пам'ять і уяву. Школа ментальної арифметики з одним навчальним класом може приносити власнику понад 40 тис. грн. чистого прибутку.

Креативний розпис гумових чобіт

Незвичайна ідея для тих, хто шукає варіанти сезонного заробітку: продаж гумових чобіт з креативним розписом, створеним за допомогою акрилових фарб. Перш ніж малювати на поверхні, взуття обробляється сильним лаком типу яхтного, який захищає барвистий шар і надає глянець. Готові вироби продаються через "Інстаграм" та інші майданчики з товарами ручної роботи. Якщо вартість звичайних чобіт становить близько 160 грн, то розфарбованих - 0,5 - 1 тис. грн.

Готель для домашніх тварин

Зооготелі - це відносно новий бізнес для України, який з'явився у відповідь на нову потребу жителів міст. Сучасні люди стали більш мобільними, тому перед ними часто стало виникати питання про те, з ким залишити домашніх вихованців. Постояльцями зооготелів можуть бути собаки, кішки, гризуни, а в перелік послуг крім догляду та годування тварини можуть входити купання, чистка вух обробка від бліх і навіть організація фотосесій. Від господарів зооготелів потрібен досвід спілкування з тваринами. Також бажано відкривати такий бізнес при наявності власного приміщення.

Студія малювання піском

Студія малювання піском являє собою мікс освітнього, розважального, культурного і навіть оздоровчого спрямування: малювання піском відносять до арт-терапії. Щоб відкрити дитячу студію малювання піском потрібно близько 150 тис. грн, які окупляться приблизно за півроку.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити