Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес ідеї як заробити гроші: напрямки, способи і кращі бізнес-ідеї для новачків

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Бізнес ідеї як заробити гроші

 Кожен другий (якщо не перший) житель України або іншої країни СНД розмірковує про те, чим зайнятися, щоб заробити гроші. Знайти роботу з 8-12 годинним робочим днем – не проблема. Питання в іншому: чи вистачить грошей хоча б на оплату житла і їжі. Якщо в сім'ї є діти, тоді проблема збільшення доходу ще актуальніше.

У цій статті я розповім про те, чим можна зайнятися, щоб перестати рахувати кожну копійку і почати нормально жити.

Бізнес ідеї як заробити гроші: основні критерії для вибору напрямку

Який вибрати шлях, щоб заробити гроші: найману роботу, фріланс, бізнес або інвестиції? У кожного напрямку є плюси і мінуси.

Багато людей категорично проти працювати "на дядька" через обмежений дохід і відсутність свободи. Хтось лає бізнес та інвестиції через високий ризик втрати грошових коштів. А фрілансер може в будь-який момент залишитися без клієнтів.

Ідеального напрямку не існує. Важливо вибрати те, що підходить саме вам. Пропоную проаналізувати три критерії. Прийнявши рішення розвиватися в справі, яка вам подобається, Ви зможете заробити 100000 грн за місяць і навіть більше.

1. Знання та навички

Чим краще зайнятися, щоб заробити гроші? Відповідь банальна: тим, що відмінно виходить. Освоєння нової професії вимагає не тільки багато часу, але і сильної мотивації. Багато хто втрачає "вогник" на півдорозі. Тому для заробітку грошей краще піти шляхом найменшого опору.

Наприклад, у вас є юридична освіта та досвід роботи в реєстраційному органі. Складайте за гроші документи і консультуйте майбутніх підприємців.

2. Любов до справи

На старті кар'єри новачка чекають труднощі і невдачі. Як не втратити бажання займатися обраною справою і заробити гроші? Любити свою роботу. Якщо інтерес виходить за рамки фінансової площини, рано чи пізно новачок виросте в професіонала.

3. Затребуваність ніші

Немає сенсу продавати товари або пропонувати послуги, які не потрібні людям. Так у вас ніколи не вийде заробити гроші. Наприклад, успішно зайнятися в маленькому місті організацією святкових заходів ви навряд чи зможете. Потенційних клієнтів мало, та й зарплати у людей копійчані. Інша справа – відкрити міні-аптеку або автомийку.

4 перспективні сфери діяльності – виберіть свою!

Якщо ви шукаєте, чим би таким зайнятися, щоб заробити гроші, необов'язково влаштовуватися на роботу в солідну фірму. Стабільність – це ілюзія, яку придумали експлуататори чужої праці. У будь-який момент співробітника можуть звільнити через конфлікт з начальством або скоротити. Нижче я опишу 4 сфери, що дозволяють заробити пристойні гроші в довгостроковій перспективі.

 1. Відкриття власного бізнесу.
 2. Бізнес по франшизі.
 3. Надання послуг на дому.
 4. Робота в Інтернеті.

Розглянемо кожен з них окремо.

Власний бізнес

 Найважчий і одночасно прибутковий спосіб заробити гроші. Реалізація більшості ідей вимагає фінансових вкладень, а термін окупності становить від 3 місяців до 3 років.

Ідеї власного бізнесу з мінімальними вкладеннями і ризиками:

 • доставка бізнес-ланчів;
 • організація пішохідних екскурсій по місту;
 • послуги таксі;
 • здача автомобіля в оренду на весілля;
 • «чоловік на годину»;
 • друк зображень на футболках.

Гроші на відкриття справи краще брати з власних заощаджень. Отримати субсидії і дотації від держави досить важко, для участі в програмі (при наявності такої) потрібно представити докладний бізнес-план з розрахунками. Гроші за банківським кредитом обтяжливі для недосвідченого підприємця через грабіжницькі процентні ставки. А якщо справа піде на дно, вам доведеться роками розплачуватися з боргами.

Порада. Як заробити гроші в Україні? Займіться збором склотари самостійно або відкрийте приймальний пункт. Вторинна сировина затребувана у склодувних і переробних заводів. Середня рентабельність цього виду бізнесу – 50%.

Франшиза

Яким бізнесом зайнятися, якщо гроші є, але не вистачає знань і досвіду? Варіант для підприємців-початківців - покупка франшизи, тобто готової справи з відомим брендом і налагодженими бізнес-процесами.

Таблиця 1 «Плюси і мінуси бізнесу по франшизі»

Плюси Мінуси
Бізнес-процеси вже «обкатані» Мінімум свободи – курс розвитку визначає франчайзер
Довіра у покупців до бренду (не потрібно вкладати гроші в розкрутку) Регулярні виплати роялті, які з'їдають великий шматок зароблених грошей
Допомога з боку франчайзера: вибір надійних постачальників, готові системи знижок, пошук приміщення, організація просування та збуту продукції Ризик покупки невдалої франшизи (відсутність допомоги з боку франчайзера, витіснення бренду з ринку конкурентами, втрата грошей через крах компанії)

Як правило, термін окупності франшизи менше, ніж власного бізнесу.

Заробіток грошей на дому

Не у всіх є гроші на відкриття власної справи і покупку франшизи, а заробити все одно хочеться. Якщо у вас така ситуація, Перетворіть хобі на джерело доходу. Перший час можна займатися улюбленою справою після роботи. Заробіток на дому підходить домогосподарці, жінці в декреті, пенсіонеру, студенту.

Ідеї того, чим зайнятися у вільний час вдома, щоб заробити гроші:

 • рукоділля;
 • виробництво мила або декоративних свічок;
 • розведення породистих тварин, рідкісних акваріумних рибок;
 • вирощування розсади (зелені) в горщиках на продаж;
 • консультування клієнтів по телефону (віддалена робота оператором);
 • виготовлення кондитерських виробів;
 • складання подарункових наборів;
 • надання послуг манікюру, макіяжу;
 • ремонт дрібної побутової техніки та електроніки.

Варіантів прибуткових хобі – море. Вибирайте те, що вмієте робити в рази краще своїх конкурентів. Для пошуку клієнтів використовуйте безкоштовні дошки оголошень, Вконтакте, Інстаграм, розвісьте рекламу на під'їздах у вашому районі. І не забувайте про друзів і родичів.

ВАЖЛИВО. А чим зайнятися в селі, щоб заробити грошей? Ідей для бізнесу в селі не менше, ніж для великого міста. Ось лише деякі з них: збір лікарських трав, продаж меду, розведення черв'яків, вирощування грибів, обробка ґрунту, агроекотуризму. Ці варіанти ідеальні для тих, хто думає, як заробити пенсіонеру.

Заробіток грошей в Інтернеті

Мій улюблений вид діяльності. Не потребує вкладень і приносить швидкий дохід. Чим зайнятися вдома, щоб заробити грошей в Інтернеті?

1. Торгівля

Великим попитом користуються китайські іграшки, гаджети, посуд, книги, брендовий одяг та аксесуари. Щоб заробити гроші, ви повинні закупити товари задешево у оптового постачальника, а потім продати з накруткою 100-3000%. Вам знадобиться власний інтернет-магазин або сайт-одностранічнік.

2. Фрілансом

Тут ви займаєтеся наданням послуг у віддаленому режимі за гроші. Наприклад, пишете на замовлення статті, створюєте сайти, малюєте логотипи, обробляєте фотографії.

3. Консультування

Досвідчені юристи, бухгалтери, психологи, маркетологи та інші фахівці заробляють в Інтернеті пристойні гроші – від 1000$ в місяць. Консультації можна проводити по Скайпу або за допомогою електронної пошти.

4. Інфобізнес

Без грошей в Інтернеті не залишиться той, у кого є цінні і рідкісні знання. Навіщо віддавати їх безкоштовно? Можна видати електронну книгу, записати серію навчальних відеороликів або організувати навчання і продавати.

Для заробітку вдома вам буде потрібно комп'ютер і вихід в інтернет. Важливо не лише надавати людям якісні послуги, але і вміти грамотно себе рекламувати. Бажано створити хоча б сайт-візитку з портфоліо кращих робіт.

Чим можна зайнятися, щоб швидко заробити гроші: 5 варіантів заробітку без вкладень

Сьогодні багато хто думає, чим зайнятися в кризу, щоб терміново заробити на основні потреби – комуналку, продукти, мобільний зв'язок. Нижче я перерахую способи, які дозволять вам отримати гроші в перші дні (тижні) роботи.

Продажі Б/В речей

Рано чи пізно вдома у кожної людини накопичуються непотрібні речі: одяг, стара техніка і електроніка, книжки, меблі. Не поспішайте викидати їх на смітник або вивозити на дачу. Багато охоче купують б/в предмети, тому що грошей на нові товари банально не вистачає.

Де продавати?

 • безкоштовні дошки оголошень типу «OLX»;
 • електронні аукціони;
 • групи в соціалках;
 • комісійний магазин (забирає 20% з суми продажів).

Якщо хочете заробити більше грошей, зробіть привабливий опис і якісну фотографію речі. Перед виставленням на продаж запитайте друзів, за скільки б вони купили ваш товар.

Продажі по дропшиппінгу

Варіант торгівлі для отримання грошей в Інтернеті з мінімальними вкладеннями. На місяць можна заробити від 500-700$. Схема дій така.

 1. Створюєте сайт-одностранічнік, паблік в соціальній мережі або інтернет-магазин.
 2. Шукаєте в Інтернеті оптових постачальників.
 3. Виставляєте фото та описи товарів на власному майданчику. Залучаєте клієнтів (наприклад, за допомогою контекстної реклами).
 4. Приймаєте заявку і отримуєте гроші від покупця.
 5. Організуєте доставку товару від оптового постачальника до клієнта.
 6. Після отримання речі покупцем перераховуєте постачальнику гроші (в розмірі оптової вартості).

Таким чином, при торгівлі по системі дропшиппінга ви не ризикуєте залишитися з нерозпроданими залишками. Однак, щоб заробити гроші, доведеться витратити гроші на залучення клієнтів.

Посередницькі послуги

Золота жила для комунікабельних і відповідальних людей. Чим зайнятися, щоб заробити гроші? Ловіть ідеї:

 • продавати чужі товари на OLX і забирати 15-20% з суми угоди;
 • стати професійним ріелтором, допомагати людям купувати і орендувати нерухомість (навіть один укладений договір на велику суму здатний збагатити вас);
 • знаходити "грошових" клієнтів людям творчих професій: рукодільницям, копірайтерам, дизайнерам, художникам.

Посередництвом можна зайнятися у вільний час і заробити при цьому пристойну суму – від 500$ в місяць. Спосіб не потребує вкладень грошей.

Виконання дрібних завдань в Інтернеті за гроші

Якщо у вас поки немає цінних знань, навичок або хобі, нічого страшного. Перший час спробуйте заробити гроші на виконанні простих завдань. На біржах фрілансу Weblancer, Freelancehunt, Work-zilla, Freelancer трапляються такі замовлення для новачків:

 • обробка фотографій в Photoshop (можна навчитися за 1 день);
 • оформлення та додавання статей на сайт;
 • розміщення оголошень;
 • обдзвонювання клієнтів і складання списку контактів;
 • пошук і скачування фото на мікростоках;
 • транскрибація - переклад аудіозапису або відеоролика в текст.

Більше варіантів, як заробити на фрілансі, читайте в тематичній статті.

Заробити гроші можна і на буксах (наприклад, SEO Sprint) за кліки по рекламі, реєстрації, лайки і репости. Однак одержуваного прибутку ледь вистачить на оплату Інтернету. Так що краще зосередитися на біржах фрілансу.

Підробітки у вільний час

Класичний варіант заробити гроші – влаштуватися на другу (третю, п'яту, десяту) роботу. Що робити у вільний час? Наводжу список затребуваних послуг:

 • прибирання офісів;
 • няня (доглядальниця);
 • допомога по господарству: приготування їжі, ремонт, прибирання;
 • вигул і дресирування тварин;
 • догляд за присадибною ділянкою;
 • кур'єр;
 • вантажник;
 • нічний охоронець.

Не раджу захоплюватися трудоголізмом, інакше підірвете здоров'я. Це просто запасний спосіб для тих, кому терміново потрібні гроші. Тут є більше ідей для додаткового заробітку у вільний час.

Якою справою зайнятися, щоб заробити гроші: 5 бізнес-ідей для новачків

Отже, прагнення заробити гроші у вас є, залишилося тільки вибрати цікаву ідею. Бажано з мінімальними ризиками, але високим прибутком. Наводжу для вас ідеї, які неважко реалізувати.

Репетиторство онлайн

Ідея дозволить заробити гроші тим, хто вчився на відмінно і добре пам'ятає шкільні предмети. Додаткові послуги:

 • написання курсових і дипломних робіт;
 • рішення задач з математики і фізики;
 • консультації з профорієнтації.

Середня ціна 1 години роботи репетитора (по Скайпу) – 200 грн. Хороші гроші заробляють викладачі рідкісних іноземних мов, наприклад китайської.

ВАЖЛИВО. Багато учнів приводять репетиторські сайти, але вони стягують комісію 100-200% з першого заняття або 1-2$ за кожен платний урок. Поки не запрацює сарафанне радіо, ви можете працювати через таку площадку.

Шиномонтаж

Чим зайнятися в гаражі, щоб заробити гроші? Надавати послуги, пов'язані з автомобілем: дрібного ремонту, фарбування, автомийки, тонування, заправки кондиціонерів.

Для відкриття шиномонтажу з двома механіками вистачить 40 тисяч грн. Потрібні гроші на купівлю обладнання (верстата для шиномонтажу, вулканізатора, балансувального верстата, домкратів) і виплату зарплати. В місяць шиномонтаж дозволяє власнику заробити від 12 тисяч грн, так що вкладені гроші окупляться за 3-4 місяці.

Читайте також: Бізнес план шиномонтажу з розрахунками

Виробництво банних віників

Вище вже були наведені приклади того, чим можна зайнятися в селі, щоб заробити гроші. А ось вам ще одна ідея, яка не потребує вкладень. Сировина для виробництва природа надає безкоштовно. З чого можна виготовляти лазневі віники?

 • береза;
 • верба;
 • липа;
 • ялівець;
 • дуб;
 • осика.

Технологію ви знайдете в Інтернеті. Сушать майбутній товар в сухому і провітрюваному приміщенні протягом 10 днів.

Канали збуту-лазні та сауни, агросадиби, бази відпочинку, оздоровчі центри, власники приватних будинків, туристи. В місяць продаж банних віників дозволить вам заробити 8-12 тисяч грн.

Продаж хендмейду

Практично на будь-якому хобі можна заробити гроші, якщо ви створюєте шедеври, а не ширвжиток. Непогані гроші приносять продажі таких товарів:

 • ароматичного фігурного мила;
 • в'язаних аксесуарів;
 • вечірніх і весільних суконь;
 • декоративних свічок;
 • м'яких іграшок;
 • прикрас з бісеру;
 • вітальних листівок;
 • квіткових композицій в гліцерині;
 • ляльок.

Чим би ви не займалися, 50% успіху залежить від уміння знайти покупця. Продавати хендмейд можна друзям і знайомим, а також використовувати спеціальні майданчики.

Якщо хочете заробити більше 300-500$ в місяць, рекомендую створити власну площадку. Найкраще хендмейд продається через паблік ВК і аккаунт в Інстаграм. Читайте тут докладніше, як заробити на хенд мейді.

Організація спільних закупівель

Багато матусь в декреті займаються організацією спільних закупівель, отримуючи гроші буквально з повітря. Що це за схема?

За низькою ціною одяг і аксесуари не можна купити в роздріб у оптового постачальника, а торгові мережі роблять накрутку 200-500%. І тут з'являється організатор – людина, яка збирає велику суму для замовлення партії товарів задешево. Люди перераховують йому гроші на банківський рахунок або електронний гаманець з урахуванням комісії 15%. Організатор робить замовлення, отримує товар і роздає покупцям в призначеному місці і в призначений час.

У виграші залишаються обидві сторони. Ви, як організатор, змогли заробити 15% з суми закупівлі. А покупці отримали гарненькі речі за малі гроші. Для організації бізнесу потрібно створити групу в соціальній мережі.

Якою роботою зайнятися, щоб багато заробити – 3 високоприбуткових способу

Цей розділ статті рекомендую читати тим, хто хоче заробити пристойні гроші – мінімум 1000$ в місяць не виходячи з дому. Тільки доведеться спочатку попрацювати 6-12 місяців на перспективу і не втратити мотивацію.

Власний сайт (youtube-канал)

Створити свій сайт неважко. Можна скористатися безкоштовним конструктором (але небажано), CMS WordPress або пройти 3-місячні курси з веб-розробки. «Веселощі» почнуться тоді, коли ви будете розкручувати сайт. Для цього використовуються наступні методи:

 • цікавий і унікальний контент;
 • SEO-оптимізація сторінок під пошукові запити;
 • створення зручної для відвідувача структури і навігації, красивого дизайну;
 • покупка посилань;
 • контекстна реклама;
 • реєстрація веб-ресурсу в каталогах;
 • просування в соціальних мережах.

На розкрученому сайті можна заробити гроші безліччю способів. Пасивний дохід приносить реклама, напівпасивний – партнерські програми. Частина грошових коштів веб-майстри отримують від розміщення посилань та рекламних статей, продажу власних товарів і послуг, лідогенераціі.

Якщо цікаво, перейдіть за посиланням і прочитайте, скільки можна заробити на сайті - там є конкретні приклади моїх сайтів, включаючи цей блог та інших з мережі.

Youtube-канал дозволяє заробити на офіційній партнерській програмі (аналог контекстної реклами з оплатою за переходи), зборі донатів, платній підписці, партнерках. Але найбільші гроші приносить пряма реклама у відеороликах.

Порада. Конкуренція серед веб-майстрів і блогерів величезна. Щоб швидше розкрутитися і заробити гроші, рекомендую створювати майданчик на більш вузьку, але популярну тематику. Наприклад, не «краса і здоров'я», а «здоров'я очей».

Інтернет-магазин (офлайн-магазин)

Якщо підприємець з великою сумою грошей (не менше 300 тисяч грн) займеться відкриттям офлайн-магазину, то людина з більш скромним бюджетом може спробувати свої сили в онлайн-торгівлі. Мінімальна сума на запуск проекту – 700-1000$. До неї входять створення майданчика, оплата домену і хостингу, закупівля партії товару, реклама.

Найважче – залучити клієнтів. Послуги просування веб-студій коштують від 200$ в місяць, перші результати помітні через 2-3 місяці. Самостійна оптимізація займе багато часу. Розкручений інтернет-магазин дозволяє власнику заробити від 2000$ в місяць.

Інфобізнес

Інфобізнес - це продаж за гроші власних знань, оформлених в інфопродукти. До останніх відносяться електронні книги, вебінари, записи навчальних відеороликів, платна розсилка статей. Для заробітку грошей на інфобізнес потрібно відоме ім'я. Люди не хочуть вчитися у кого попало.

Як стати відомим в Інтернеті, щоб заробити гроші?

 • створити власний сайт або youtube-канал;
 • писати експертні статті;
 • давати людям корисні консультації;
 • брати участь в онлайн-конференціях.

На це знадобиться мінімум рік. Інший варіант – створити інфопродукт з нуля і вкласти багато грошей в рекламу, платити партнерам за залучення покупців. Однак не факт, що товар відіб'є грошові кошти і дозволить заробити чистий прибуток.

Дохід безпосередньо залежить від кількості продажів. Успішні інфобізнесмени можуть заробити суму 2000-3000$ в місяць і вище.

Як ще можна отримати дохід

Є маса способів, на чому можна заробити або заощадити. Важливо задатися такою метою. Ось ще кілька варіантів:

 • всілякий кешбек за покупки;
 • отримання відсотків на залишок грошей на банківській карті;
 • заробіток на іграх;
 • депозитні вклади;
 • заробіток на фінансовій біржі;
 • вкладення коштів у цінні папери;
 • посередницька діяльність у продажу будь-яких товарів, послуг, рухомого та нерухомого майна;
 • здавати в оренду нерухомість, автомобілі;
 • прокат різних речей через сайти rentmania.com і arendorium.ru;
 • купівля готового бізнесу;
 • заробіток на торгах з банкрутств;
 • майнінг криптовалют;
 • арбітраж трафіку;
 • продаж фотографій в фотобанках;
 • участь у конкурсах на тексти, відео, фотографії, макети для різних світових брендів на сайті eyeka.com для творчих людей;
 • продаж відео подій у Вашому місті через додаток LifeCorr.

Ніхто не зобов'язує нас жити на одну зарплату, тому можна створити кілька джерел доходу.

5 секретів успішної діяльності

Чому одні люди працюють на межі сил без вихідних і ледве зводять кінці з кінцями, а інші займаються улюбленою справою по 5-6 годин в день і заробляють пристойні гроші? Несправедливість тут ні при чому. Успішні особистості знають, які дії роблять людину багатою.

1. Постійне навчання і саморозвиток

Життя змінюється зі швидкістю світла. Знання застарівають, доступна інформація знецінюється, конкуренція зростає, до фахівців висувають нові вимоги. Тільки постійне навчання і саморозвиток дозволяють людині йти в ногу з часом, залишатися затребуваним на ринку і заробляти багато грошей.

2. Не потрібно боятися невдач

Невдаха – не той, хто терпить невдачі. Це людина, яка не здатна переступити через себе після провалу і рухатися далі. Невдачі терплять усі. Успішні особистості це розуміють і ніколи не зупиняються.

3. Кілька джерел доходу

Якщо у цьому місяці ви змогли заробити 1000$ на власному сайті, це не означає, що так буде завжди. Шукайте запасні варіанти отримання грошей.

«За двома зайцями поженешся – жодного не наздоженеш».

Не потрібно розпорошуватися на все відразу. Послідовно формуйте для себе різні джерела грошей. Наприклад, сьогодні пишете статті на замовлення. За 3-6 місяців напрацювали постійну клієнтську базу. Паралельно створюєте і розкручуєте власний сайт. Ще через 2 роки випускаєте і продаєте за гроші інфопродукт.

4. Створення пасивного доходу

Заробити частину грошей можна навіть під час відпочинку або сну, якщо заздалегідь подбати про пасивний дохід. Джерело:

 • інвестиції: банківський вклад, цінні папери, індексні фонди, інтернет-проекти, кріптовалюти;
 • власний майданчик в Інтернеті;
 • фотографії на мікростоках;
 • інфопродукти;
 • оренда нерухомості;
 • кешбек-сервіси.

Бажано скористатися хоча б 1-2 можливостями. Тоді на пенсії не доведеться вичавлювати з себе залишки здоров'я і вкалувати по 8-12 годин.

5. Масштабування доходу

Якщо хочете багато заробити, стаєте великим гравцем ринку. Успішне посередництво в угодах з нерухомістю принесе більше грошей, ніж продаж чужих Б/В речей на OLX. Чим більше сторінок на вашому сайті, тим вище заробіток. Якщо інтернет-магазин приваблює багато покупців, то наступним кроком має стати розширення асортименту.

Висновок + відео

Щоб заробити гроші, треба, як не дивно, вчитися і працювати. Ледарі шукають відмовки, щоб виправдати копійчані доходи. Ніхто не принесе готові гроші на блюдечку. Але можливості заробити є майже у всіх: жителів сіл, маленьких міст, бідних країн, жінок в декреті, пенсіонерів і студентів. Є способи, які не потребують фінансових вкладень і навіть спеціальних навичок. Чим менше часу людина витрачає на скарги, тим вище його шанси заробити.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити