Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

30 реальних ідей для малого бізнесу

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес ідеї для малого бізнесу

 Щомісяця по всьому світу з'являються сотні нових бізнес ідей, проте більшість з них в Україні або невтілені зовсім, або підходять лише для Києва і Харкова, які набагато швидше вбирають нові тенденції. У цій підбірці ми привели 30 реальних бізнес ідей, які користуються популярністю у підприємців останнім часом, здійснюються в інших містах України і напевно будуть користуватися попитом в цьому році.

Як і на чому можна заробити + відео

В Україні поділяють бізнес на мікро -, малий, середній і великий. Розмір бізнесу визначають за кількістю співробітників і доходу.

Мікробізнес:

 • до 10 співробітників;
 • балансова вартість активів (вартість майна та інших активів бізнесу-Прим. ред) - до €350 тис.;
 • чистий дохід за рік - до €700 тис.

Малий бізнес:

 • до 50 співробітників;
 • балансова вартість активів - до €4 млн;
 • чистих дохід за рік - до €8 млн.

Середній бізнес:

 • до 250 співробітників;
 • балансова вартість активів - до €20 млн;
 • чистих дохід за рік - до €40 млн.

Великий бізнес:

 • більше 250 співробітників;
 • балансова вартість активів - більше €20 млн;
 • чистий дохід за рік - більше €40 млн.

Ми поговоримо про мікро-, малий і середній бізнес. Заробити тут можна двома способами: або ви масштабуєте бізнес і отримуєте від нього більше доходу, або на якомусь етапі ви його продаєте і отримуєте прибуток.

Ми підібрали кілька ідей мікро -, малого та середнього бізнесу, для яких не потрібні дуже великі вкладення.

Соляна кімната

Соляні кімнати або соляні печери стали масово з'являтися в містах країни кілька років тому і процес "розмноження" досі не вщух. В середньому на кожні 100-120 тис. населення великих міст припадає по дві соляні печери. Причини популярності цього бізнесу дуже прості: він не вимагає великого досвіду, спеціальних знань, дозволів з боку влади і серйозних вкладень. Суть бізнес проста: за допомогою спеціалізованої компанії ви робите ремонт у невеликій кімнаті, в якій створюється дизайн у вигляді печери, що складається з солі. Відвідувачі приходять, щоб подихати повітрям, насиченим солями, що дозволяє їм поправити здоров'я і заспокоїти нерви. Зрозуміло, щоб гості прийшли до вас і зі спокійною душею віддали вам гроші за повітря, печеру треба красиво оформити. Соляна кімната відмінна ідея стартап в цьому році.  

Манікюрна студія

Мода на професійний манікюр все міцніше закріплюється серед жіночого населення країни і стає повсякденною нормою. Як наслідок цієї тенденції - зростає число спеціалізованих манікюрних салонів, які дозволяють робити манікюр швидко, якісно і при будь-якому бюджеті. Дізнатися вкладення у відкриття манікюрної студії або манікюрного кабінету, а також оцінити витрати і прибутковість цього бізнесу можна в цьому керівництві.

Стікершоп

Стікери - це популярна сьогодні тема серед підлітків і молоді і непоганий формат бізнесу. Героями стікерів можуть бути відомі герої, кіногерої, співаки і різні відомі особистості. У великих містах країни навіть стали з'являтися спеціалізовані торгові точки - стікершопи, які крім стікерів торгують різними незвичайними сувенірами для прихильників тих чи інших героїв.

Пекарня

Пекарня - це один з найпопулярніших видів малого бізнесу сьогодні. Кількість булочних і пекарень в містах України зростає як на дріжджах. Найбільш привабливі в цьому бізнесі дві речі: це високий попит (близько 74% українців щодня потребялют хліб і хлібобулочні вироби) і можливість уживатися з великою кількістю конкурентів. Завдяки невеликого формату, пекарням легше підлаштуватися під смаки місцевих жителів і запропонувати покупцям щось смачне і свіже, ніж продукція хлібозаводів, що поставляє однакових набір булок в магазини біля будинку.

Піцерія

Здавалося б, піцою сьогодні вже нікого не здивувати, проте число піцерій все ще продовжує зростати, сигналізуючи про те, що ринок ще не насичений. Кожну хвилину в Україні з'їдається близько 400 шматків піци. Клієнти люблять піцу за нескінченне число комбінацій смаків, підприємці - за низьку собівартість і простоту приготування.

Вендінг

Якщо в Японії та США один автомат припадає на 20 і 40 осіб відповідно, то в нашій країні до покупок через вендінг покупець ще не звик. У Україні один автомат припадає на 1000 осіб. Однак, враховуючи те, з якою швидкістю населення вчиться використовувати карти безготівкової оплати, можна сподіватися, що і до автоматів воно почне звикати швидше.

Бізнес в Інстаграмі

 Сьогодні існує безліч способів ведення бізнесу через "Інстаграм", починаючи від продажу вже готових товарів або послуг до заробітку на самій соціальній мережі, а саме на просуванні та адмініструванні акаунтів, продажу Інстаграм-фотографій або виконанні завдань. Унікальність майданчики в тому, що вона дозволяє знайти варіанти як для легкого заробітку, так і для бізнесу для душі зразок ведення блогів на улюблену тему. При зростанні популярності багато Інстаграм-блогерів починають заробляти на продажу рекламних постів.

Фреш-бари/смузі-бари

Фреш-барами називаються стаціонарні або пересувні пункти харчування, які спеціалізуються на продажу свіжих соків (фрешів) або інших напоїв на їх основі. Вони можуть називатися джус-барами або смузі-барами. Причини моди на фреші у населення - любов до новинок і мода на здоровий спосіб життя. Судячи зі статистики фрешбари зараз в тренді: з 2023 року кількість таких закладів в містах-мільйонниках збільшилася на 48%, досягнувши позначки в 2084 закладів. Можна припустити, що в 2024 році кількість фреш-барів буде зростати. Звичайно для відкриття фреш-барів вистачає суми в 150-200 тис. грн, при цьому потрібно всього кілька квадратів площі. Хоча на напоях робиться висока націнка, але в середньому фреш-бари заробляють не більше 40-80 тис. грн чистими.

Психологічний салон

Напрямів для бізнесу на проведенні тренінгів існує безліч і число їх постійно зростає, однак підприємця, що вплутався в цю справу, постійно переслідують дві проблеми: як забезпечити стабільний потік клієнтів на свої тренінги і яку програму їм запропонувати, щоб вони прийшли на тренінг не один раз, а ходили б на них постійно. Цікавий формат, який вирішує ці дві проблеми - це психологічний салон, який має паралелі з літературними і політичними салонами XVIII-XIX століть. Господинею психологічного салону зазвичай виступає жінка, яка грає роль провідної курсів, психологічних ігор і тренінгів. Завдяки такому клубному формату і використанню сучасних технік швидкої розробки тренінгів, можна побудувати захоплюючий і стабільний бізнес, який ідеально підійде жінкам, які знаходяться в пошуку "справи для душі".

Автомийка самообслуговування 

Щорічно автопарк українців зростає приблизно на 15% одиниць. У 2024 році в Україні налічується близько 13-15 млн. легкових автомобілів. Разом із зростанням числа автомобілів відбувається зростання потреби в автомийках. Підраховано, що щорічно вимагає близько 110 нових автомийок. Найбільшою пропускною здатністю сьогодні володіють автомийки самообслуговування. Їх продуктивність в 3-4 рази вище, ніж у конвеєрних автомийок і в десятки разів вище, ніж у ручних автомийок. Автомийка на 4 поста обійдеться приблизно в 2,2 млн. грн. Якщо автомийка буде працювати на чверть від пропускної здатності, то вкладення окупляться до кінця другого року роботи. Статистика щільності конкуренції в містах України говорить про те, що на території в 100 тис. населення в середньому уживаються 3 автомийки самообслуговування.

Магазин автотоварів

 Бізнес з продажу автотоварів і автозапчастин не втрачає своєї актуальності з простої причини: кількість автомобілів в Україні як і раніше зростає. Незважаючи на те, що стрімко зростає кількість інтернет-магазинів, більшість покупців мають потребу і в традиційних стаціонарних точках, де можна придбати недорогі витратні матеріали і деталі.

Дитячий розвиваючий клуб

Чим більше наростає хвиля негативних відгуків про якість державної освіти, тим більше зростає потреба населення в освіті додатковів. Одна з найбільш перспективних ніш - це дитяча освіта, а саме - дитячі розвиваючі клуби. Про те, як відкрити дитячий розвиваючий клуб, ми детально висвітлили в даному бізнес-плані. Ключове питання в цьому бізнесі - це розробка освітньої програми. У тому випадку, якщо ви не хочете або не можете створювати її самостійно, можна придбати одну з франшиз. Останні нерідко пропонують готові методики з поурочними планами занять.

Студії дитячої творчості в ТЦ

Кількість торгових центрів в Україні продовжує зростати, а разом із зростанням їх числа набула поширення культура сімейних походів за покупками. Студія дитячої творчості у форматі острівців - це можливість для батьків зі спокійною душею залишити своє вічне гнітюче чадо в цікавому для нього місці, де можна ліпити з пластиліну або полімерної глини і грати в розвиваючі ігри. Відкрити таку міні-студію можна з вкладеннями близько 200 тис. грн.

Бізнес на фітостінах

Завдяки тренду на екодизайн, великі перспективи має бізнес на фітостінах. Конструкції з живими рослинами стали популярними в торгових центрах, ресторанах, клубах, офісах великих компаній, в будівлях державних організацій. Приблизна собівартість 1 квадратного метра фітостіни, враховуючи роботу майстра, складе близько 1,5 тис. грн, у той час як продана вона може бути за 3-7 тис. грн. за квадрат залежно від використовуваних рослин. Середня вартість одного замовлення становить 12 тис. грн, а додатково можна заробляти на обслуговуванні. Для старту бізнесу потрібно близько 100 тис. грн.

Магазин творчості

Опитування, присвячені темі дозвілля, показують, що більшість українців проводять вільний час в домашній обстановці, вважаючи за краще її походам в кіно, кафе, пішохідних прогулянок та іншого. Асортимент магазинів творчості націлений на таких "домосідів", які можуть зайняти руки шиттям, в'язанням, декупажем, ліпленням і так далі. Найбільші перспективи магазини товарів для творчості мають у великих містах. 

Шиномонтаж

Вище ми вже говорили про те, що в зв'язку з зростанням автопарку українців (сьогодні на 1000 осіб населення припадає вже більше 300 автомобілів) перспективним напрямком можна вважати багато видів автобізнесу, в тому числі шиномонтажні майстерні. Цей бізнес привабливий мінімальними вкладеннями (можна почати з 120 тис. грн), простотою організації і швидкою окупністю. Однак, у зв'язку зі зростанням конкуренції, на зміну гаражним шиномонтажам приходять більш цивілізовані формати майстерень. Вони надають широкий спектр послуг, можуть бути поєднані з магазинами автотоварів або навіть міні-кафе, в яких власник авто може випити кави, чекаючи закінчення роботи. Ознайомитися з нюансами цього бізнесу можна в нашому керівництві з відкриття шиномонтажної майстерні.

Студія йоги

Популярність йоги в країні останнім часом зростає. Під даними сервісу 2ГІС, за три роки кількість йога-студій в містах-мільйонниках зросла майже вдвічі: з 881 студії в 2018 році до 1617 - в 2024 році. Незважаючи на те, що деякі експерти заявляють про швидке насичення ринку, можливості для успішного бізнесу з нуля ще є: слабкі гравці йдуть з ринку, залишаючи місце іншим підприємцям. Дохідна частина бізнесу будується на продаж абонементів за кілька занять або місяців вперед, тому власник студії може почуватися досить впевнено після набору групи. Оснащення студії з нуля не зажадає серйозних вкладень на відміну від відкриття, наприклад, фітнес-клубу. Скоротити вкладення до мінімуму можна, підшукавши відповідне приміщення, яке не потребує серйозного ремонту.

Клінінгова компанія

В останні роки багато великих компаній стали віддавати ті сфери діяльності, які безпосередньо не пов'язані з отриманням прибутку, на аутсорсинг. До цієї сфери відноситься і клінінг, а по-українські - прибирання. На ринку з'являються спеціалізовані компанії, які беруть на себе не тільки прибирання, але і комплексно обслуговують приміщення. Сама грошова ніша - це обслуговування корпоративного сегмента: торгових центрів, офісних будівель, приміщень великих організацій і підприємств. Як правило, бізнес цей відкривається під готового клієнта, під потреби якого закуповується збиральне обладнання і наймається штат.

Бургерна

 Ринок фастфуду щорічно додає 5-8% і не збирається знижувати свої темпи. За даними геосервісів, закладів фастфуду у великих містах країни стало більше на 14,3%. Одне з найпопулярніших страв - бургер, який своєю популярністю навіть сформував новий формат громадського харчування - бургерну. В якості переваг відкриття бургерній можна назвати низькі витрати на інгредієнти, невелику кухню і маленький штат.

Кава з собою

Українці все більше п'ють каву. Якщо в 2001 році на одного громадянина країни припадало 400 грам кави в рік, то зараз цей показник становить 1,35 кг. При цьому, в європейських країнах на людину припадає до 12 кг кави в рік, тому ринку є куди рости.  Найбільш популярними і низкобюджетными варіантами бізнесу з продажу кави вважається формат "кава з собою", в тому числі мобільні кав'ярні, кавові острівці в торгових центрах, торгівля кавою через вендингові автомати і так далі. Кава з собою - відповідь на питання що продавати в 2024 році.

Готель для тварин

Всього кілька років тому слово "зооготель" ніхто не знав. Було слово "притулок " і "перетримка", але Зооготелі - це вже щось інше. Формат має на увазі якийсь сервіс: Ви можете не тільки залишити тварину дбайливому господареві, але і бути впевненим у тому, що з ним будуть відмінно поводитися, правильно годувати, пестити і плекати. Найбільша кількість готелів (в мільйонниках їх вже більше 300 штук) відкрилося в найбільших містах України, жителі яких стикаються з проблемою нестачі місць для утримання тварин.

Аеротруба

Людина завжди мріє навчитися літати. Аеротруба - це атракціон, який дозволяє втілити мрію багатьох людей і добре на цьому заробити. По суті, весь бізнес на польотах в аеротрубі будується навколо обладнання. Коштує воно дорого, але сам процес ведення бізнесу гранично простий і зрозумілий. Завдяки високій вартості квитків, окупити вкладення на аеротрубі можна приблизно за 10 місяців роботи.

Бар

Згідно з даними геосервісів, кількість барів в 2022-2023 рр. зростала не настільки швидкими темпами, як кількість фастфудів, але тим не менш, не зменшувалася. Зазвичай під форматом бару мається на увазі досить широкий спектр закладів, але об'єднуючими елементами є три складові: барна стійка, алкоголь і бармен. В меню барів крім алкоголю також можна знайти закуски і покупні товари. На сайті раніше ви можете знайти покрокову інструкції з відкриття бару, а також ознайомитися з бізнес-планом з відкриття спортбару.

Мовна школа

Загальноосвітні школи в Україні сьогодні не здатні задовольнити попит на якісне навчання іноземним мовам, тому потребу закривають приватні мовні школи. За розрахунками порталу для відкриття мовної школи на площі 100 кв. метрів буде потрібно близько 250 тис. грн., які окупляться вже через півроку роботи. Чистий прибуток складе близько 50 тис. грн. в місяць.

Магазин фігурного шоколаду

За даними компанії Nielsen, темпи зростання споживання шоколаду в Україні майже в чотири рази перевищують загальносвітові — 9,2% проти 2,5% відповідно. Звісно, торгувати звичайними шоколадними плитками для початківця підприємця - справа дурна, а ось організувати невеликий магазинчик подарункового фігурного шоколаду - ідея дуже навіть перспективна.

Котокафе/песокафе/енотокафе

Звичайні антикафе тепер вже нікого не дивують: останні два-три роки в українських містах почали відкриватися всілякі формати "звірокафе", в яких відвідувачам дають поспілкуватися з кішками, то з цуценятами, то з енотами. Найчастіше гості платять за час, проведений в закладі, але за додаткову плату можна замовити фотосесію з тваринами, а то і зовсім придбати кого-небудь з вихованців для себе. Зрозуміло, вихованців в такому антикафе має бути кілька, інакше весь сенс формату пропаде.

Навчальний центр

Навчальні центри - це популярний бізнес-напрямок, потенціал якого в Україні тільки розкривається і в якому можна знайти вільні і прибуткові ніші. Навчальні центри можуть бути онлайн і офлайн-форматів, а тематики варіюватися від викладання технік манікюру до роботи на ринку криптовалют. Не секрет, що в багатьох галузях викладання будь-якого бізнесу виявляється набагато рентабельніше організації самого бізнесу.

Магазин косметики

Згідно з соціологічними опитуваннями, жінки готові щомісяця витрачати на косметику 15% свого доходу. Завдяки тому, що видів косметики існує дуже багато, малому бізнесу завжди є де розвернутися. Косметика адже може бути елітною і професійної, натуральної і декоративною, брендового і ручної роботи, лікувальної та домашньої, східної та арабської, а торгувати єю можна в різних форматах від продажу через каталоги, інтернет-магазини і острівці в ТЦ до великих магазинів.

Стріт-фуд

Одним з кращих напрямків для малого бізнесу по співвідношенню "низькі вкладення/велика віддача" вважається стріт-фуд. Більш того, у підприємця є безліч можливостей для вибору напрямків: пироги і пиріжки, пончики і донати, шаурма, тако і фахітос, хот-доги і корн-доги, піца і коно-піца, вафельний фастфуд, локшина, млинці і так далі. Наприклад, для відкриття свого бізнесу з продажу шаурми досить близько 100 тис. грн і двох співробітників. При виборі хорошого місця невелика торгова точка зможе приносити 40 тис. грн. чистого прибутку.

Кейтеринг як бізнес

В Україні зростає популярність виїзних заходів, однак кейтерингових компаній, які організовують їх обслуговування і забезпечують харчування ресторанного типу не так багато. Довгий час подібний бізнес були призначені лише для вузької категорії клієнтів великих компаній і організацій, проте тепер зростає кількість бажаючих організувати виїзний захід розширилося: це можуть бути весілля на природі, різні фестивалі та молодіжні зльоти, корпоративні свята та інше. Кейтерингова компанія може мати кілька джерел доходу, починаючи від надання в оренду обладнання аж до повного супроводу заходів з сервіровкою.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити