Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Найприбутковіший бізнес. 15 бізнес-ідей з найвищою націнкою на товар

Останнє оновлення: П'ятниця, 09 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Найприбутковіший бізнес

Націнка на товар може бути високою практично в будь-якому виді бізнесу. Особливо, якщо мова йде про продаж брендових, дизайнерських та інших предметів, що претендують на будь-яку ексклюзивність. Але деякі товари мають високу маржу чисто в силу фізичних причин - собівартість їх спочатку невисока із-за дешевизни або малої кількості використовуваних у виробництві матеріалів, що дозволяє заробляти не тільки виробникам, але і постачальникам-перекупникам, накручуючи до 300% і вище. Окремо варто сказати про харчування, де націнка в 300-400% зустрічається практично повсюдно, тому високою націнкою тут можна вважати 500-800%.

За якими критеріями визначається, що бізнес прибутковий

Перш ніж прийняти рішення, який з напрямків вибрати, варто визначити фактори, що вказують на прибутковість:

  • Швидкість окупності. Цей критерій є одним з найбільш вагомих. Для прибуткового бізнесу важливий термін, в який він окупиться;
  • Високий попит. Не можна дати 100% гарантію, який саме бізнес призведе до успіху. При цьому є можливість виділити перелік товарів і послуг, які спочатку користуються високим попитом. Найчастіше це предмети першої необхідності;
  • Невеликі вкладення в сировину і виробництво. Чим менше потрібно вкладень, тим більше можна заробити. Особливу увагу варто приділяти цьому пункту тим, хто прив'язаний до курсу валют.

Якщо до Вашого бізнесу можна віднести хоча б два пункти, вітаємо, ваш бізнес можна назвати потенційно прибутковим.

Бізнес №1. Виробництво церковних свічок

Можливо, ви будете здивовані, але товаром з однією з найвищих націнок є ... парафінові церковні свічки. Так-так. Торгова націнка на них може досягати 3000%, так як собівартість однієї свічки становить всього кілька копійок. Хоча свічки самий маржинальний товар, потрібно розуміти що виробництво церковних свічок навряд чи може стати манною небесною і озолотити підприємця. Ринок, як кажуть, давно вже "поділений", а без зв'язків з представниками церкви просунути свою продукцію в храми буде практично неможливо.

Бізнес №2. Продаж нижньої білизни

Великою націнкою відрізняється така категорія одягу як нижня білизна. Навіть якщо магазин білизни працює в середньому ціновому сегменті, звичайна націнка становить 200-300%. Це пов'язано з невеликою собівартістю виробництва, мінімальними витратами на зберігання і транспортування. Якщо нижня білизна позиціонується як дизайнерська, то націнка відразу злітає до 1000-1100%. Розумним обмежувачем націнки виступає лише високий рівень конкуренції. Не дивлячись на те, що білизна самий маржинальний товар, магазинів нижньої білизни стало багато, особливо в інтернеті.

Бізнес №3. Салон оптики

Середня націнка на окуляри, виготовлені за рецептом в салонах оптики становить близько 200% і може доходити до 300%. Серед асортименту оптики за розміром націнки лідирує оправа для сонцезахисних окулярів - яка може досягати 1300%. Підприємці відзначають, що ще одним плюсом бізнес ідеї є невеликий розмір товару, завдяки чому не потрібно орендувати великі площі.

Бізнес №4. Продаж солодкої вати

Продаж солодкої вати - заняття, яке не зажадає від вас якихось надмірних зусиль або умінь. Крім того, солодка вата це самий маржинальний товар, націнка на який перевищує 4000%. Якщо продавати вату в комплекті зі свіжовичавленими соками і закусками, можна збільшити прибутковість точки.

Бізнес №5. Продаж попкорну

Якщо ви шукаєте бізнес з високою націнкою, зверніть увагу на попкорн. Всього дві столові ложки "сировини" зможуть дати вам літровий обсяг готового продукту. Попкорн один з найбільш маржинальних товарів. Націнка на попкорн в середньому становить близько 600-700% і доходить до 1500%. При цьому вкладення невисокі - починати продажу можна з невеликого лотка з апаратом для попкорну вартістю 4-8 тис. грн.

Бізнес №6. Продаж біжутерії

Нормальною націнкою на біжутерію можна вважати рівень 200-300%, хоча деякі підприємці доводять її і до 1000%. Біжутерія - продукт імпульсивного попиту і добре продається в місцях скупчення людей, наприклад, в торгових центрах. Великий магазин відкривати не потрібно - вистачить точки острівного формату. Середній чек покупки становить 200-280 грн.

Бізнес №7. Кав'ярня

Напої - це традиційно одна з найбільш високомаржинальних позицій в меню кафе і ресторанів. Націнка в 300-400% - явище досить звичайне, а за рахунок випічки і десертів (всіляких пончиків, мафінів, вафлі з топінгами) підсумкова націнка легко може зрости до 600%. Бізнес привабливий великою кількістю форматів під будь-який бюджет (відкритися можна у вигляді звичайної повноформатної кав'ярні, торгової точки формату "кава з собою", мобільної кав'ярні, займатися вендинговою торгівлею кави тощо), а також зростаючим споживанням кави.

Бізнес №8. Весільний салон

Весільні сукні - це товар з одним з найвищих рівнів націнки в світі одягу. Накрутка тут може доходити до 300-500%. Пов'язано це із загальною націнкою на весілля, яке буває "тільки раз у житті", і на яке "ніяких грошей не шкода". Не менш велика націнка встановлюється і на всілякі супутні весільні аксесуари та атрибути, включаючи біжутерію, прикраси, весільні фотоальбоми, фужери і інше.

Бізнес №9. Продаж садових фігур

Велику націнку (близько 250%) можна встановлювати на гіпсові фігури, які використовуються для прикраси садів і присадибних ділянок. Цей бізнес приваблює простотою технологічного процесу і своїми невеликими вкладеннями - для відкриття свого виробництва вистачить 90 тис. грн., які можна окупити на 5 міс. роботи.

Бізнес №10. Продаж хінкалі

Таке блюдо як хінкалі не вимагає дорогих інгредієнтів, тому торгова націнка на нього може становити близько 250-300%. При собівартості одного хінкалі близько 5 грн, вартість становить близько 18 грн, при цьому стандартна порція містить п'ять хінкалі. По суті, покупцеві продають п'ять великих пельменів за 90 грн. Однак під словом "хінкальна" може матися на увазі кафе, в якому подають не тільки хінкалі, а й інші страви грузинської кухні.

Бізнес №11. Квітковий магазин

Квітковий магазин - це бізнес, який не вимагає яких-небудь серйозних бізнес-процесів і найму великого числа співробітників - бажано лише знайти змінника, а можна і зовсім працювати самому. І хоча квіти не самий маржинальний товар, однак на них встановлюється досить велика націнка, яка може досягати 300%. Для відкриття невеликого квіткового магазину площею близько 20 кв. метрів буде потрібно близько 130 тис. грн., але при бажанні стартувати можна і ще бюджетніше і на меншій площі. Окупити вкладення можна упродовж півроку роботи, чистий прибуток квіткових магазинів варіюється від 20 до 50 тис. грн. Мінус такого бізнесу - яскраво виражена сезонність попиту.

Читайте також: Бізнес-план квіткового магазину з розрахунками

Бізнес №12. Продаж морозива

Ласощами з високим рівнем націнки вважається морозиво, нормальна накрутка на яку складає близько 200%. Форматів бізнесу є безліч-повноцінний магазин, стійка, прилавок або острівець в ТЦ, візок, мікрофургон і навіть... бутік. За словами власників кафе-морозив в ТЦ націнка на вагове морозиво в стаканчиках становить від 400 до 1000%.

Бізнес №13. Вафельний фастфуд

Для приготування вафельного фастфуду (бельгійські вафлі) вистачить вафельниці, яку можна придбати менш ніж за 2 тис. грн. Завдяки низькій собівартості тіста і малій кількості наповнювачів, націнка на вафлі становить 600-1000%.

Бізнес №14. Кафе-млинцева

Млинці - це продукт простий у приготуванні, але надзвичайно перспективний за своїми можливостями. Наповнити млинець можна чим завгодно, і це залишає широкий простір для кулінарної творчості. Свій бізнес з продажу млинців привабливий невисокими вкладеннями в обладнання (професійну блинницу на дві поверхні можна купити за 6 тис. грн.) і можливістю робити націнки на маржинальний товар до 300-400%. Приблизно така ж націнка встановлюється на піцу.

Бізнес №15. Смузі-бар

Для відкриття свого смузі-бару в форматі острівця 5-6 кв. метрів в торговому центрі потрібно близько 185 тис. грн. і приносити він зможе близько 30-40 тис. грн. на місяць. До переваг смузі-барів можна віднести відносно вільну нішу, невеликі вкладення, простоту технології приготування напоїв, моду на смузі, а як наслідок - високу націнку яка може доходити до 1000%.

Яким бізнесом краще зайнятися в 2024 році

Прочитавши нашу статтю, ви побачили масу варіантів бізнесу, який принесе Вам прибуток. Тут є ідеї відповідні не тільки бізнесменам, а й творчим особистостям. Основне завдання будь-якого бізнесу-отримання прибутку.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити