Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес на дому: 22 прибуткові ідеї виробництва на дому в 2024 році

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Свій бізнес

Власне міні-виробництво на дому - це відмінна можливість спробувати свої сили в підприємництві. Відкрити домашній цех можна одному, з мінімальними ризиками і нульовими витратами на оренду.

Відкриття домашніх міні-виробництв набуває все більшої популярності. Невеликий цех на дому - це хороший старт для підприємців-початківців, адже зазвичай для відкриття свого виробництва потрібно дороге обладнання і великі площі під верстати. Міні-виробництво на дому зазвичай же має на увазі мінімальний набір обладнання невеликої продуктивності і, звісно, безкоштовну площу для розміщення цеху.

Чому вигідно відкривати домашнє виробництво

 • Ви економите на оренді. Працювати можна в домашній майстерні або в гаражі, а зекономлені кошти вкладати в інші потреби-наприклад, в закупівлю матеріалів або рекламу.
 • Можливість відстрочити оформлення. Таке виробництво на перших порах може бути неоформленим офіційно. Це лише тимчасовий захід, який дозволить спробувати свої сили в бізнесі і встати на ноги. Підприємець може спочатку налагодити виробничий процес, вдосконалити свої навички, знайти перших клієнтів, а вже потім зареєструвати свою діяльність.
 • Міні-виробництво не потребує серйозних вкладень. Для підприємця-початківця це суттєва перевага.
 • Вкладені кошти швидко окупаються. Отримати прибуток можна вже після першої проданої партії товару.
 • Мале виробництво відкриває великі перспективи. На основі домашнього цеху можна відкрити повноцінне виробництво, якщо постійно розвивати і вдосконалювати свою справу.

Але варто також розглянути і недоліки домашнього цеху. Не всякий товар можна виготовляти на дому. Наприклад, можуть виникнути проблеми з виробництвом продуктів. Ще одна складність - обмежена кількість клієнтів. Великі організації навряд чи будуть співпрацювати з підприємцями, які ведуть свій бізнес без офісу і серйозного стабільного виробництва. Щоб продати свою продукцію, підприємцю потрібно шукати покупців. І бажано оцінювати канали збуту до початку виробництва.

Таким чином, організація виробництва в домашніх умовах скорочує ризики і спрощує новачкам старт у підприємництві. Головне тут – відразу визначити для себе відповідний і ефективний варіант виробництва.

Як вибрати ідею для домашнього виробництва

Для цього необхідно відповісти на кілька запитань:

 • Що сьогодні користується попитом у споживачів?
 • Який рівень конкуренції на даному ринку?
 • Який обсяг стартових вкладень?
 • Скільки на цьому реально заробити?
 • Чи є у вас знання і навички, які допоможуть в роботі?
 • Є у даної ідеї перспективи розвитку?

Відповівши собі на ці питання, можна оцінити будь-яку бізнес-ідею з точки зору підприємницьких можливостей, прибутковості і перспектив. На старті важливо визначитися: ви будете продавати, що виробили, або виробляти те, що буде продаватися. Дуже часто підприємці-початківці припускаються помилки. Спочатку відкривають виробництво, а вже потім стикаються з проблемою як це продати.

Етапи відкриття власного виробництва на дому

Незалежно від ідеї, яку ви вибрали, Вам стане в нагоді покроковий план відкриття домашнього виробництва:

 1. Оцініть бізнес-ідею.  Сюди входить аналіз конкурентів, ринку збуту, визначення цільової аудиторії, вивчення пропозицій на ринку – загалом, все те, про що ми говорили вище.
 2. Знайдіть якісних постачальників сировини. Якість продукції безпосередньо залежить від якості сировини. Тому важливо на старті визначитися з постачальниками. Можливо, вам доведеться попрацювати з декількома постачальниками, щоб оцінити їх сировину. Це може зайняти певний час-так що формат саме домашнього цеху підійде для цих експериментів якнайкраще.
 3. Складіть бізнес-план або фінансовий розрахунок виробництва. Ви можете написати його самі або замовити його у фахівця. У бізнес-плані повинні бути відображені всі питання і етапи відкриття виробництва. Основний розділ – підрахунок витрат і доходів. Якісно складений бізнес-план допоможе уникнути помилок на старті, оцінити обсяг роботи, визначити фінансові перспективи і ефективність вкладень. В принципі, для домашнього виробництва вам буде достатньо провести саме фінансові розрахунки.
 4. Закупіть необхідне обладнання. Щоб заощадити, можна обійтися б / у технікою. Головне, ретельно перевірити її робочий стан.
 5. Проведіть тестове виробництво. Обов'язково зробіть тестову партію, щоб оцінити якість продукції та умови виробництва.
 6. Починайте шукати клієнтів. Залежно від продукції, канали збуту можуть бути різні: оптові бази, магазини, приватні, юридичні особи. Можна збувати продукцію на перепродаж або самостійно продавати її через інтернет. Добре, якщо у вас є знайомі в тій сфері, де ви плануєте працювати. Тоді про збут продукції можна домовитися заздалегідь.
 7. Зареєструйте бізнес. Реєстрація виробництва — серйозна справа. Будьте готові до перевірок. Перевіряти будуть всі - від якості сировини до пожежної безпеки приміщень.
 8. Знайдіть персонал. У більшості випадків міні-виробництво підприємець може вести сам – особливо на старті. Наймати додатковий персонал є сенс, коли бізнес приносить дохід, а ви не справляєтеся з обсягами виробництва.
 9. Запустіть рекламу продукції. Кожен товар просувається по-своєму, в залежності від цільової аудиторії і способу збуту (дрібний і великий опт, роздріб зі своїх торгових точок, продаж через інтернет, товар під реалізацію і т. д.).
 10. Вдосконалюйте виробництво. Після того, як всі бізнес запущений, вам доведеться регулярно стежити за всіма процесами: налагоджувати виробництво, працювати над якістю продукції, залучати нових клієнтів, розвивати бізнес в цілому.
 11. Визначте стратегію розвитку свого бізнесу. Через кілька місяців після старту слід задуматися про стратегію розвитку бізнесу. Чи плануєте ви розширювати виробництво? Оновлювати обладнання, шукати нові канали збуту, виробляти додаткову продукцію і т. д. Якщо таке в планах є – розпишіть усі етапи і визначте необхідні для цього ресурси.

Будьте готові до того, що на практиці все виявиться зовсім інакше, ніж в покрокових інструкціях, бізнес-планах і ваших очікуваннях. У будь-якому виробництві є підводні камені і нюанси, які складно передбачити заздалегідь. Більшість проблем доведеться вирішувати в міру їх появи.

1. Виробництво кераміки

Вкладення: 20 тис. грн

Вироби з глини завжди актуальні. Керамічні вази, горщики, посуд, сувенірна продукція – все можна створювати своїми руками. Щоб займатися такою справою, потрібно володіти спеціальними навичками. Освоїти їх можна за кілька місяців – зараз проводиться величезна кількість навчальних курсів, ремісничих майстер-класів.

Гончарна справа - це перспективний бізнес з мінімальними вкладеннями. Щоб почати роботу з виробництва кераміки потрібні лише глина, власні руки і піч для випалу готових виробів. Вартість печі для випалу кераміки становить приблизно 16-20 тис. грн. Але її можна виготовити самому, істотно заощадивши.

Але навіть якщо купувати готове обладнання і вкладати 20 тис. грн – справа все одно буде прибуткова. Керамічний посуд ручної роботи користується зараз великою популярністю. Ви можете продавати готові вироби в роздріб або ж виконувати великі замовлення для корпоративних клієнтів. Наприклад, часто ресторани замовляють посуд, створену спеціально для їх закладу.

Якщо у вас буде якісна продукція і свій фірмовий стиль, ви можете домогтися успіху в гончарній справі. Хороший майстер може заробляти на цьому близько 40 тис. грн на місяць.

2. Виготовлення декоративних свічок

Вкладення: 4 тис. грн

Один з поширених видів домашнього бізнесу - виробництво декоративних свічок. Ця справа не вимагає специфічних знань, великих вкладень. Відкрити своє міні-виробництво під силу кожному, у кого є творчі навички і бажання заробити. Стартувати можна з бюджетом в 4 тис. грн. А технологія виготовлення і матеріали, використовувані в свічковарінні, доступні кожному.

Почати бізнес дуже просто. Набагато складніше зробити його прибутковим. На ринку декоративних свічок ручної роботи дуже висока конкуренція. Можна навіть говорити про те, що людям не потрібно стільки свічок, скільки їх виробляють майстри хендмейд. Все-таки декоративні свічки-досить специфічний товар. І щоб домогтися успіху, вам доведеться ретельно подумати над асортиментом. Ви повинні запропонувати щось особливе, незвичне – тоді на ваш товар звернуть увагу. Виготовлення свічок важко зробити повноцінним бізнесом, це скоріше формат підробітку, на якому можна заробляти близько 16 тис. грн.

3. Виробництво сиру

Вкладення: 40 тис. грн

Мода на домашні сироварні в Україні з'явилася кілька років тому. Заповзятливі люди стали відкривати домашні сироварні. Причому за смаковими якостями вітчизняна продукція не поступається імпортній.

Бізнес актуальний досі і має величезні перспективи розвитку. Тому, незважаючи на конкуренцію, ви можете відкрити своє виробництво домашнього сиру. Для цього потрібно мінімум обладнання та інгредієнтів. А освоїти технологію виробництва в домашніх умовах може будь-хто.

У майбутньому на основі цього міні-цеху ви можете відкрити свою повноформатну сироварню.

4. Виготовлення віконних жалюзі

Вкладення: 60 тис. грн

У багатьох магазинах і на ринку продаються дешеві китайські жалюзі для вікон. Останнім часом така продукція стала популярна, попит на жалюзі виріс. Разом з цим виросли і вимоги покупців до якості та дизайну продукції. Тому ви можете відкрити своє виробництво віконних жалюзі. Розробити незвичайний дизайн або зробити ставку на якісних матеріалах, працювати під замовлення.

Для виробництва Вам буде потрібно один верстат, який можна розмістити в гаражі. Його вартість становить близько 40 тис. грн. Бізнес може приносити непоганий дохід, якщо правильно організувати справу і налагодити канали збуту. Додайте до цього послугу з доставки та монтажу жалюзі - і прибуток істотно збільшиться. Окупити початкові вкладення вийде за кілька місяців.

5. Виробництво бизибордов

Вкладення: 4 тис. грн

Це ідеальний формат домашнього бізнесу: проста технологія, мінімум вкладень і обладнання, дешеві матеріали і високий попит на товар. Мова йде про бизибордах – розвиваючих стендах для дітей у віці від 1 до 4 років, на яких закріплені різні предмети, з якими дитина може взаємодіяти (крутити, стукати, відкривати, зав'язувати/розв'язувати, вмикати/вимикати і так далі). Кілька років тому бізіборди викликали фурор на ринку дитячих товарів і досі користуються попитом у молодих батьків.

Створювати такі розвиваючі дошки може кожен. Потрібно всього лише трохи вправності і вигадки. Бізіборди роблять зі звичайних предметів, які можна купити в будь-якому магазині. Головне-стежити за якістю матеріалів і придумати оригінальний формат бізібордів. При виборі іграшок для дітей батьки звертають увагу на два параметра:

 • безпека і якість іграшки
 • користь і розвиваюча функція іграшки.

Дуже важливо продумати всі деталі – від упаковки до якості кожної деталі. Ціна бізібордів варіюється від 1 до 4 тис. грн залежно від розмірів і наповнення. Продавати бізіборди найзручніше через інтернет. Хоча ви можете спробувати здати частину продукції в магазин дитячих товарів.

6. Виготовлення меблів на замовлення

Вкладення: від 24 тис. грн

Меблеве виробництво - це прибутковий бізнес, актуальний в усі часи. Особливо зараз - коли попитом користуються предмети інтер'єру, виконані під замовлення.

Незважаючи на високу конкуренцію, кожен майстер може знайти свого клієнта. У магазинах зазвичай представлені типові меблі, тому багато хто воліє звертатися до меблярів, які працюють з індивідуальними замовленнями. Для підприємців це теж вигідна схема, тому що вирішується проблема зі збутом продукції. Робота під замовлення зазвичай виконується з передоплатою – ці кошти йдуть на покупку матеріалів. Тобто ви не залучаєте свої кошти і економите на початкових вкладеннях.

Для старту вам доведеться закупити необхідне обладнання і витратитися на рекламу, щоб знайти перших клієнтів. Можете виконати кілька предметів меблів для свого портфоліо – і спочатку продати їх. Крім того, можна продавати готові вироби в Меблеві магазини. Але головне, що Вам буде потрібно в цій роботі, - ваші навички та вміння. Надалі бізнес можна розширити до меблевого виробництва. ДО РЕЧІ, необов'язково виробляти меблі виключно з дерева, можливо, варто вибрати спеціалізацію на виробництві картонних меблів для дітей або відкрити цех меблів з оббивкою каретною стяжкою.

7. Виробництво цвяхів і саморізів

Вкладення: від 60 тис. грн

Виробництво будівельних матеріалів завжди затребуване. Тому ви можете зайнятися виготовленням цвяхів і шурупів. Відкрити своє виробництво досить просто: купуєте спеціальний верстат, який обійдеться приблизно в 40 тис. грн. Розміщуєте його на невеликій площі (наприклад, в гаражі). Виробляєте партію товарів, а потім реалізуєте. Покупців слід підшукати заздалегідь. Ви можете домовитися з великою торговою точкою або будівельною компанією, щоб поставляти саморізи їм.

8. Плетіння віників для лазні

Вкладення: 12 тис. грн

Бізнес на виробництві віників для лазні – одна з найпростіших і бюджетних ніш. Попит на віники зростає на тлі популярності саун і лазень. Тому ви без зусиль зможете реалізувати вироблену продукцію. Не буде проблем і з сировиною - тому що ви можете самостійно займатися збором березових, дубових, липового листя і прутиків.  Починати бізнес краще влітку, коли дерева зеленіють і можна збирати «урожай». Заготовки робляться з червня по серпень. А ось продавати віники можна в будь-який час року.

Для цього бізнесу не потрібно закуповувати дороге обладнання та інструменти. Знадобиться лише кілька побутових інструментів для заготівлі віників і їх закріплення. Крім віників, можна продавати лікувальні трави або фіто-чай. Це допоможе збільшити прибуток. Щоб реалізувати товар, можна звернутися в міські лазні та сауни, оздоровчі центри, бази відпочинку. Можна піти продавати віники на ринку або, по-старому, з машини на узбіччі. Вартість одного віника в середньому становить 50 грн. За місяць цілком реально заробляти 20-30 тис. грн. Рентабельність бізнесу становить близько 100-150%.

9. Виготовлення одягу з принтом

Вкладення: від 200 тис. грн

На перший погляд, ідея виглядає несерйозною. Але насправді може приносити непоганий прибуток. Друк малюнків на одязі – бізнес не новий, тому конкуренція в ньому висока. Тому потрібно придумати унікальну пропозицію, яка виділить вас на ринку. Досить надихнутися ідеями в Інтернеті і звернути увагу на закордонні тренди.

Виробництво принтованих футболок не передбачає складних технологічних процесів. Вам потрібно закупити принтери і сировину - базові футболки, на яких ви будете наносити малюнок. Крім цього, знадобиться термопрес, комп'ютер, графічні зображення.  Разом близько 200 тис. грн на весь бізнес.

Звертаємо увагу, що з зображеннями, які ви використовуєте у пресі, можуть виникнути проблеми – порушення авторських прав. Тому краще купувати зображення на фотостоках або звернутися до ілюстратора, який створить принти для вашого проекту. Реалізувати свою продукцію можна через Інтернет або оптовими партіями в магазини міста. Рентабельність бізнесу становить близько 300% - тому що націнка на готову продукцію висока. При постійних продажах окупити початкові вкладення можливо протягом півроку.

10. Виробництво штучного мармуру з бетону

Вкладення: 60 тис. грн

Виробництво штучного мармуру як свій бізнес добре тим, що технологія досить проста і доступна будь-якій людині, яка не пов'язана з промисловою сферою.  Штучний мармур - це бюджетний аналог натурального каменю. Тому попит на новий матеріал постійно зростає. Ідея виготовляти штучний мармур з'явилася недавно, тому ніша ще вільна.

Відкрити своє виробництво можна навіть в гаражі: обладнання не вимагає великої площі, а саму технологію можна повторити в домашніх умовах. При наявності достатньої вправності і необхідного обладнання впоратися з цим нескладно.

Обладнання обійдеться мінімум в 28 тис. грн. А ось заробляти на цьому можливо 60-80 тис. грн. Але такі показники будуть реальні тільки в тому випадку, якщо відразу вдасться знайти оптового покупця. Інакше доведеться вирішувати серйозні проблеми зі збутом.

11. Виробництво цінників, табличок

Вкладення: 20-40 тис. грн

За допомогою потужного принтера і ламінатора в домашніх умовах можна організувати виробництво візиток, бланків, табличок та іншої поліграфії з напівкартону. В ідеалі власник такого бізнесу повинен бути дизайнером продукції і розбиратися в рекламі.

Конкуренція на ринку висока, але цілком можливо зайняти свою нішу і знайти замовлення. Наприклад, ви можете займатися дрібними замовленнями, які фірмам "великої поліграфії" брати невигідно. Для таких випадків ваше домашнє виробництво доведеться якраз до речі і швидко знайде свого клієнта.

12. Виготовлення вітражів

Вкладення: 80 тис. грн

Виготовлення вітражів - це затребуване ремесло, яке підприємлива людина може перетворити в прибутковий і стабільний бізнес. ДЕКОРАТИВНЕ скління зараз в моді, і навіть в невеликих містах зараз можна зустріти вітражні майстерні. Безумовно, для роботи буде потрібно майстерність. Наявність художніх навичок теж вітається. Робота творча і досить трудомістка.

На старті визначитеся, який тип продукції ви будете робити: дорогі вітражі ручної роботи або спрощені плівкові вітражі. Від вашого вибору буде залежати обсяг початкових вкладень, цільова аудиторія і прибуток. Почати можна з простою технологією і більш бюджетного обладнання. А в перспективі зайнятися виготовленням справжніх вітражів – їх вартість становить близько 8 тис. грн за квадратний метр. За місяць ви можете заробляти 80-100 тис. грн. Але для цього потрібна майстерність і досвід.

13. Виготовлення мила ручної роботи

Вкладення: 4-6 тис. грн

На перший погляд, бізнес безперспективний. Але статистика говорить зворотне: ринок мила ручної роботи щорічно зростає приблизно на 20%. Вироби набувають в якості сувенірів на різні свята. Так що при правильному підході до справи, миловаріння можна зробити стабільним джерелом доходу.

Виготовлення декоративного мила - підходящий варіант для домашнього бізнесу. Справа не вимагає специфічних знань і великих вкладень, а освоїти технологію миловаріння під силу будь-якому. Вам не потрібно закуповувати складне обладнання, а ось що стане в нагоді - це творча жилка і розвинена фантазія. Як показує практика, заробляти миловарінням можна в середньому 12-16 тис. грн на місяць.

14. Виробництво еко-іграшок

Вкладення: від 8 тис. грн

Дерев'яні іграшки на хвилі популярності. Екологічні, естетичні вироби ручної роботи – за всіма параметрами це відповідає сучасним тенденціям. В даний час дерев'яні іграшки коштують недешево, але при цьому відмінно купуються. Батьки готові платити за іграшку більше, якщо вона буде відповідати їх вимогам. Вам потрібно закупити кілька верстатів для роботи по дереву і різні допоміжні інструменти. Витрати на старті невеликі: 8 тис. грн.

Продавати вироби можна через інтернет, задіявши різні ресурси: "Instagram", "Ярмарок майстрів", Etsy.com, Авіто і т. д. Заробляти на цьому можна від 20 тис. грн чистого прибутку. Виробництво дерев'яних іграшок — бізнес цікавий і перспективний. Якщо ви вигадаєте оригінальну концепцію і впораєтеся з початковим етапом, то у вас будуть всі шанси розвинути виробництво.

15. Друк фотокниг

Вкладення: 20 тис. грн

Бізнес на фотокнигах має цікаву долю. З одного боку, поява смартфонів повинно було знизити попит на друковані фотографії. Але з іншого боку, люди стали більше фотографувати. І прагнути зберегти особливі моменти. Адже електронні фотографії можуть бути видалені або загубитися разом зі смартфоном – а життя друкованих фотографій довговічніше.

Зараз фотокниги користуються попитом. А значить, на цьому можна заробити. Щоб реалізувати цю ідею, знадобиться якісний принтер і хороший папір. Палітурка можна зробити своїми руками або замовити в друкарні.

Фотокниги друкують всі: моделі та дизайнери, яким потрібно портфоліо, а також фізичні особи, які хочуть оформити сімейні фотографії в альбом. З розвитком "Інстаграма" друкована фотографія дуже популярна. Так що вийдіть на ринок з цікавою пропозицією – і не залишитеся без замовлень.

16. Пошиття фіто-подушок

Вкладення: 8 тис. грн

Фіто-подушки або трав'яні подушки - це подушки, що містять всередині ароматні і лікувальні трави. Ідея популярна на хвилі підвищеного попиту до еко-продукції і товарів для здоров'я. Ручна робота – це ще один плюс у виробництві фіто-подушок. Таке заняття більше відноситься до категорії хобі, яке можна монетизувати. Багато на цьому не заробиш, але в якості старту для починаючого підприємця ідея хороша.

Етапи виробництва фіто-подушок прив'язані до сезону. Навесні, влітку і восени йде збір трав, їх сушка і ферментація. А взимку ви можете займатися пошиттям самих подушок. Щоб збирати матеріал і шити вироби, вам будуть потрібні прості інструменти. Тому витрати на обладнання будуть мінімальні. До кожної фіто-подушці можна додавати інструкцію, вказуючи склад трав і рекомендації. Реалізовувати продукцію можна через інтернет на майданчиках для умільців і майстрів.

17. Виготовлення садових фігур

Вкладення: 40-60 тис. грн

Виробництво садових фігур може стати рентабельною справою. Організувати його під силу кожному. Завдяки особливій технології для виготовлення фігур із пластику, гіпсу та інших матеріалів робити це нескладно. Такі вироби високо цінуються, якщо це не серійне виробництво, а штучний товар, виготовлений вручну.

Для організації виробництва гончарної майстерні знадобиться невелике приміщення, яке потрібно обладнати випалювальною піччю, гончарним верстатом і глазурувальні камери. Але найголовніше для цього бізнесу – майстерність.

Собівартість однієї фігури - близько 160 грн. А продати її можна за ціною 400-600 грн. Непогана націнка дозволяє заробляти до 32 тис. грн на місяць. Ви можете реалізовувати свою продукцію через великі будівельні магазини та оптові бази, продавати самостійно поблизу трас з великим потоком автомобілів або ж працювати з приватними замовленнями, знаходячи клієнтів з інтернету.

18. Пошиття еко-сумок

Вкладення: 12 тис. грн

В даний час попит на еко-товари значно виріс. Очікується, що тенденція збережеться в майбутньому. Тому вигідним починаємо є виробництво еко-сумок. Вони являють собою авоськи, зшиті з натуральних тканин. Це екологічна Заміна поліетиленовим пакетам.

Технологія виготовлення таких сумок досить проста. Найдорожче обладнання, яке вам знадобиться – це швейна машинка. А якщо вона вже є у вас, то, вважайте, ви можете почати виробництво практично без вкладень. Але без витрат не обійтися. Як мінімум, Вам буде потрібно придбати матеріали для сумок і вкластися в рекламу, щоб про вашу продукцію дізналися.

Найпростіше реалізовувати еко-сумки через інтернет. Чистий прибуток з кожної сумки становить 400-1500 грн. Навіть продаючи по одній сумці в день, ви можете непогано заробляти. А якщо запропонувати співпрацю великої компанії і випускати брендовані сумки, то прибуток можна збільшити в кілька разів.

19. Виробництво дерев'яних піддонів

Вкладення: 60 тис. грн

Дерев'яні піддони - одні з найбільш затребуваних допоміжних матеріалів, які використовуються при транспортуванні і зберіганні продукції.  Є кілька форматів виробництва-вручну, за допомогою напівавтоматизованої лінії або повністю автоматизоване виробництво. Вкладення будуть істотно відрізнятися. Ми розглянемо початковий варіант – ручне виробництво. Для цього буде потрібно близько 60 тис. грн. При ручному виготовленні палет на місяць можна заробляти 28-48 тис. грн.

20. Виробництво автомобільних чохлів

Вкладення: 60 тис. грн

Автотовари - ще один затребуваний вид продукції. Як варіант, ви можете зайнятися виготовленням чохлів на автомобільні сидіння. Реалізувати ідею можна з мінімальним бюджетом і найпростішим обладнанням.

Плюси такого бізнесу полягають в тому, що ніша досить вільна, а потенційних замовників багато. А ось головна складність пов'язана зі специфікою продукції. Авточохли – це товар, який буде користуватися попитом, якщо про нього постійно нагадувати споживачу. Тобто, вам доведеться ретельно продумувати просування і активно шукати канали збуту. Якщо це завдання вдасться вирішити, то в місяць Ви зможете заробляти 40 тис. грн щомісяця.

21. Виготовлення сувенірних значків

Вкладення: 20-32 тис. грн

Деякі заповзятливі люди отримують дохід, використовуючи для цього свої творчі здібності і трошки вмілого маркетингу. Прикладом такого бізнесу є виробництво сувенірних значків. Сьогодні подібна продукція актуальна для різних рекламних агентств, а також для звичайних покупців, які застосовують значки як декоративний елемент. Ви можете працювати в двох напрямках-робити значки на замовлення і за власними дизайнами. Так ви залучите різних клієнтів: різні компанії, які використовують значок в якості рекламоносія; і молодих, креативних хлопців, які прикрашають значками одяг і рюкзаки.

У виробництві рекомендується використовувати закатну технологію – вона найбільш проста і, що головне, бюджетна. Вам буде потрібно: спеціальний закатний верстат, заготовки значків, лавсанова плівка, комп'ютер з принтером і папір для друку. Все обладнання дуже компактно і легко поміститься на робочому столі. В залежності від обсягів виробництва прибуток може бути різною. В середньому, виготовлення значків приносить 12-20 тис. грн чистого прибутку на місяць.

22. Виготовлення печаток і штампів

Вкладення: 60 тис. грн.

Виготовлення печаток - це нескладний, але свій прибутковий бізнес. Ваші клієнти: підприємці-початківці, які реєструють свій бізнес. Для виробництва вам потрібно принтер і комп'ютер, спеціальне обладнання (в залежності від технології це може бути флеш установка, експонуються камера або лазерний гравер), а також витратні матеріали. Все це можна придбати з бюджетом в 60 тис. грн. А за місяць продажів печаток і штампів ви отримаєте прибуток середньому 20-40 тис. грн.

Що важливо знати для відкриття домашнього виробництва

Кілька порад для підприємця-початківця у сфері виробництва:

 • Вибирайте ідею виробництва, яка не залежить від тимчасового попиту або трендів. Вона повинна бути актуальною і через 5 років. Тоді можна розраховувати на перспективу розширити бізнес;
 • Не намагайтеся конкурувати з великими підприємствами;
 • Вибирайте ідею, яка здатна окупитися в найкоротші терміни;
 • Оцінюйте попит на різну продукцію, орієнтуйтеся на потреби клієнтів;
 • На старті не купуйте дорогу техніку для виробництва;
 • Не поспішайте з реєстрацією бізнесу: спочатку випустіть першу партію продукцію, спробуйте її продати. Переконавшись в життєздатності ідеї, можете реєструвати свою діяльність;
 • Спробуйте знайти перших клієнтів заздалегідь;
 • Розгляньте варіант працювати на замовлення;
 • Ретельно перевіряйте постачальників сировини;
 • Постарайтеся сформувати унікальну пропозицію, яка буде вигідно відрізняти вас від конкурентів.

Дані поради полегшать запуск малого бізнесу у виробництві вдома і допоможуть у налагодженні багатьох питань.

Як продавати вироблену продукцію

Це можна робити різними способами - все залежить від специфіки товару і ваших підприємницьких здібностей.

 • використовувати інтернет: соціальні мережі, власний сайт або професійні форуми;
 • реалізовувати товар через магазини і різні торгові точки;
 • розміщувати оголошення по місту, давати оголошення в газети або звертатися з комерційною пропозицією до певних компаній;
 • самостійно займатися продажами і відкрити торгову точку;
 • працювати під замовлення, виробляючи тільки ту продукцію, на яку є конкретний покупець.

Варіанти на цьому не закінчуються. Орієнтуйтеся на свій бізнес – і намагайтеся шукати клієнтів, використовуючи різні джерела. Чим більше каналів збуту ви зможете залучити, тим більше продасте і, відповідно, заробите.

Відео

Читайте також: Бізнес з Китаєм — повне керівництво з чого почати

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити