Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Як почати власний бізнес: від бізнес-ідеї до перемоги

Останнє оновлення: Неділя, 29 грудня 2019 Автор: Андрій Конотопський

Власна справа

 У цій статті ви дізнаєтеся:

 • 6 причин почати свою справу;
 • З якими труднощами стикається молодий підприємець;
 • Головні аспекти успішного бізнесу;
 • Надихаючі історії світових бізнесменів.

Сучасний світ можливостей теоретично відкриває перед людиною масу дверей - вибір сфери діяльності сьогодні не обмежений, почати можна будь-яку справу, навіть з нуля. На практиці ж ми стикаємося трохи з іншою реальністю. Обставини часто змушують людей проводити роки на нелюбимій роботі, збагачуючи при цьому інших. Часто серед цих трудівників багато талановитих, повних ідей особистостей, які могли б гори звернути, але щось постійно не вдавалося. Багато людей мріють працювати на себе, але страх і невпевненість заважають це зробити. Однак відкрити свою справу можна, навіть не маючи стартового капіталу, і тому є маса життєвих прикладів.

Власник і засновник відомого у всьому світі ресурсу Alibaba.com один з найбагатших людей в Китаї Джек Ма – виходець з бідної сім'ї, він ніколи не дружив з технологіями, але це не завадило йому заснувати в свій час саму інноваційну інтернет-платформу для міжнародної торгівлі з нуля. Джек Ма домігся успіху за рахунок завзятості і старанності, він також дозволяв собі сміливо і креативно мислити. Він почав з того, що вивчив англійську, протягом дев'яти років безкоштовно влаштовуючи екскурсії іноземцям. У підсумку світ побачив Alibaba.com -перший майданчик, що дозволив китайцям вести торгівлю з іншими країнами. Це стало справою всього його життя.

В Україні не так просто вести малий бізнес із-за не дуже дружелюбного законодавства, але ризик часто себе виправдовує. Сьогодні відкрити свою справу стало набагато простіше за рахунок розвитку технологій: соціальних мереж та Інтернет-майданчиків. Вони дозволяють стати на ноги навіть тим, хто починає з нуля і не має великого стартового капіталу.

6 причин почати свою справу

Рішення побудувати свій бізнес і почати працювати на себе, безсумнівно, дуже серйозне рішення і веде за собою масу труднощів і ризиків. Але в підсумку своя справа того варта, і тому є як мінімум 6 причин:

 1. Робота мрії. Свій бізнес – це найкоротший і вірний, хоч від цього не менш важкий шлях отримати роботу мрії. Це місце, де ви можете максимально реалізовувати свої амбіції, робити те, що вам подобається і самостійно розпоряджатися своїм графіком.
 2. Фінансова свобода. Підприємці мають різний рівень доходу, але він повністю залежить від них, а не від когось іншого. В Україні, де зарплати часто не відповідають навичкам і витраченим зусиллям, це особливо актуально. Можливість самостійно контролювати свій дохід і приймати стратегічні рішення для його збільшення – це фінансова свобода, яку не може надати робота найманого працівника.
 3. Високі цілі і амбіції. Саме амбіції і висока мета часто мотивують людей відкрити свій бізнес з нуля. Часто ми маємо чудову ідею, яка, здається, може перевернути світ, і кому як не нам її реалізовувати.
 4. Незалежність і контроль часу. Підприємець - цей не той, хто постійно відпочиває і рахує гроші. Бізнесмени дуже багато працюють і отримують стрес від роботи. Але бізнесмен може сам контролювати, коли і скільки йому працювати, від цього прямо залежить успіх його справи, і йому не потрібно звітувати перед іншими.
 5. Цілюще почуття відповідальності. Тримаючи все в своїх руках, люди відчувають відповідальність і розвиваються з колосальною швидкістю. Саме висока відповідальність робить людей щасливими, оскільки показує їх цінність. Відкриваючи свою справу з нуля, відповідальність на підприємцеві просто захмарна. Відчуваючи відповідальність за всі прийняті рішення, люди по-справжньому радіють успіху, коли він приходить.
 6. Турбота про дітей. Свій бізнес – це внесок у майбутнє. Реалізовуючи успішно свою бізнес-ідею і організувавши компанію, Ви забезпечуєте своїх дітей зайнятістю в майбутньому. Неспроста сімейний бізнес має такий успіх – не важливо, великий він чи малий – це справа, яку ви зможете передати дітям, або ж це капітал, який захистить їх від бідності в майбутньому. З чого почати свій бізнес?

Для того щоб почати займатися бізнесом, вам знадобиться послідовний план, в який входять:

 • Грамотна бізнес-ідея
 • Аналіз ринку і вибір цільової аудиторії
 • Бізнес-план
 • Стартовий капітал
 • Запуск проекту і формування бренду
 • Аналіз результатів діяльності проекту та розвиток бізнесу

Багато хто приходить в замішання, думаючи, з чого почати свою справу. Побудувати компанію ніколи не буває просто, тому важливо правильно і послідовно підійти до завдання.

Мотивація - це один з найбільш важливих питань при створенні чогось з далекоглядними планами. Саме мотивація – це корінь, або фундамент, на якому тримається ідея, нинішній стан справ і перспектива бізнесу. Одного бажання розбагатіти тут буде мало, і тут центральні позиції займає мета бізнесу.

В основі будь-якого бізнесу лежить гарна ідея

Американський підприємець Блейк Майкоскі починав свою кар'єру зі створення зовнішньої реклами, поки одне рішення не перевернуло його життя. Відвідавши Аргентину в 2006 році, Блейк Майкоскі помітив, як багато дітей з бідних сімей ходять без взуття. Взявши за основу прототип вподобаних йому південноамериканських сандалій – альпаргат – він почав благодійну кампанію: вже багато років заснована Майкоски компанія Toms Shoes дотримується одного правила – при покупці взуття бренду таку ж пару клієнт жертвує для жителів бідних країн. Інноваційна стратегія зробила TOMS найвідомішим брендом в світі, а за роки існування взуття була пожертвувана дітям більш ніж з 40 країн.

Ідея відіграє провідну роль у бізнесі, і це місце, де не потрібно боятися. Саме з ідеї варто починати свою справу. Вона повинна бути продумана до дрібниць і затребувана на ринку. Слідкуйте за тенденціями – найуспішнішими в SMM стали ті, хто почав маркетинг в соціальних мережах як тільки вони з'явилися, і зараз ці люди навчають всіх інших – тих, хто тільки почав знайомитися з такою системою PR. І тепер вони мають колосальний прибуток і рухаються далі.

Світовий прогрес відбувається швидше, ніж багато хто встигає це навіть усвідомити. З'являються нові потреби ринку, і це дійсно сама виграшна ситуація для грамотних підприємців. Грати на новому ринку простіше в тому, що конкуренція ще мізерно мала, а, можливо, саме ваша справа і його ідея – це прорив. Не варто боятися.

Будьте натхненними

Стенографістка Рут Хендлер прославилася на весь світ, випустивши в 1959 році першу в світі ляльку Barbie. З тих пір красуня Barbie підкорює кожне покоління дівчаток. Ідея прийшла до Рут Хендлер, коли вона спостерігала за іграми своєї дочки та її подруг – дівчатка самостійно з паперу майстрували дорослих ляльок, щоб розігрувати з ними життєві ситуації. У часи, коли ляльками були переважно пупси або діти, дівчаткам дуже не вистачало дорослої ляльки. Використавши як перший прообраз героїню німецьких коміксів Лілі, жінка надала дівчаткам усього світу те, чого вони потребували. Це приклад відмінної бізнес-ідеї, коли спостережливість допомагає зрозуміти ринок і задовольнити його потреби.

Крім цього, в бізнесі дуже важливо бути натхненним, тому найкраще займатися тим, що вам близько і зрозуміло, що ви любите. Особливо, якщо ви тільки починаєте. Наприклад, відкриваючи свою школу англійської мови, вам доведеться проводити співбесіду потенційних вчителів англійською, щоб перевірити їх рівень, а це неможливо, якщо знаєте ви тільки німецька або іспанська.

Хороша бізнес-ідея не приходить просто так. Багато успішних бізнесменів пробували себе в різних областях, поки не знайшли свою нішу. Дуже багато ідей відсівалися на етапі виписування їх на папір. Одне залишилося незмінно – люди, створені для бізнесу, не здаються і роблять його. Почніть і ви практикувати це.

Якщо ви відчуваєте себе підприємцем, не варто здаватися незважаючи на труднощі. Більше того – до труднощів потрібно бути готовим, тому що великі вершини ніколи не підкоряються просто. Але впевненість в собі і своїх силах допоможе з цим впоратися.

Дональд Трамп, чий капітал оцінюється в $ 4,5 млрд, на початку 90-х був більше ніж просто банкрутом – його борг становив 1 млрд доларів. Історія Генрі Форда почалася з невдалого проекту «Детройт» - автомобільної компанії, яка практично відразу збанкрутувала. Успішною стала тільки третя спроба – «Форд Мотор Компані» – відома на весь світ і на своєму прикладі підтвердила ефективність капіталізму. Першою компанією генія і мільярдера Білла Гейтса була фірма «Traf-0-Data», де розроблялися трекери дорожнього трафіку, і ця ідея практично відразу прогоріла. Зараз активи його компанії Microsoft становлять $ 194 млрд.

Відкрити свій бізнес в Україні цілком можливо, якщо Ви грамотно підходите до справи і налагоджуєте зв'язки в бізнес-співтоваристві. Вивчіть законодавство, поспілкуйтеся з людьми, кому вдалося відкрити свій бізнес у нашій країні, і черпайте натхнення зі своїх прагнень.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити