Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес на колесах: 20 прибуткових ідей

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес на колесах

 Бізнес на колесах дозволяє освіжити стандартні ідеї. У підприємця з'являється виділитися серед конкурентів, збільшити клієнтську базу і заробити, отримавши доступ до тих локацій, які звичайному бізнесу недоступні.

Сучасний ритм життя диктує бізнесу свої умови. Щоб наздогнати клієнта, підприємці змушені ставити свій бізнес на колеса. Сьогодні автомобіль – це не тільки засіб пересування, але і спосіб втілення сміливих комерційних ідей. Як показує практика, майже будь-який бізнес можна помістити в автомобілі. Пропозицій на ринку безліч: від перукарень до готелів на колесах. Мобільний формат надав ефект новизни повсякденним ідеям. Тому з'являється все більше пересувних бізнесів. Ще одна причина, яка поставила бізнес на колеса – економія на торговій площі. Оренда комерційних площ часто досить висока, а придбати у власність приміщення – дороге задоволення. Набагато простіше обзавестися містким автотранспортом б/у і шукати вигідні місця по місту.

Особливості бізнесу на колесах

Пересувний бізнес має низку переваг, які приваблюють підприємців-початківців:

 • не потрібно шукати приміщення;
 • організувати мобільний бізнес дешевше;
 • просто отримати дозвільні документи;
 • можна змінювати місце реалізації та охоплювати широке коло споживачів;
 • в разі невдачі можна продати автомобіль і повернути частину витрат;
 • пересувний бізнес рекламує себе сам;
 • можна оперативно змінити бізнес-ідею.

Ідеї мобільного бізнесу націлені на велику кількість потенційних клієнтів - тобто справа буде прибутковою, якщо вдасться продати багато. Тому бізнес може змінювати локацію в пошуках більш вдалих місць для заробітку.

Алгоритм дій, щоб відкрити мобільний бізнес:

 • проведіть аналіз попиту на послугу в регіоні діяльності;
 • розробіть бізнес-план під обрану ідею;
 • придбайте авто: це може бути фургон, трейлер, автобус – будь-яка містка машина, що підходить для переобладнання і під саму ідею;
 • купіть потрібне обладнання. Практично в кожному мобільному бізнесі буде потрібно Електричний генератор;
 • переобладнайте машину під конкретну ідею;
 • зареєструйте бізнес.

У реєстрації бізнесу на колесах є свої особливості. Оформлення ФОП або ТОВ буде стандартним, а от на стадії отримання дозвільної документації можуть спливати різні нюанси. В залежності від ідеї, підприємець повинен оформити певний пакет документів: дозвіл на торгівлю від місцевої адміністрації, дозвіл від ДАІ, СЕС, Держпожнагляду і т. д.

Ідеї для мобільного справи настільки різноманітні, що кожен підприємець може знайти для себе відповідний за інтересами і бюджету бізнес. Крім того, ніша відкрита для експериментів: завжди можна придумати щось своє і виділитися на ринку. Але, незважаючи на таку свободу бізнес-творчості, багато хто вибирає перевірені ідеї: магазин, ремонт авто, вуличне кафе на колесах. Це три найпопулярніших напрямки. А ось на Заході цей список ідей набагато ширше.

1. Пересувний клуб

Вкладення: від 240 тис. грн

Відносно недавно в нашій країні з'явилися паті-баси – автобуси, переобладнані в розважальний клуб для однієї компанії. Зазвичай в таких клубах є танцпол, караоке, потужна музична система, світломузика і навіть міні-бар. Тут можна провести день народження, корпоратив, вечірку або парубочий вечір, весілля і т. д. Дана послуга напевно буде користуватися популярністю у молоді, яка постійно шукає нові формати розваг.

Пересувний клуб

Щоб відкрити свою справу, недостатньо купити автобус і найняти водія. Потрібно перетворити звичайний автобус в мініатюрний клуб. На це може піти кілька місяців і велика сума грошей. Іноді переобладнання автосалону обходиться дорожче, ніж покупка самого транспорту. В цілому, можна вкластися в 240 тис. грн. Це досить скромні підрахунки. Як показує практика, у великих містах підприємці витрачають близько 0,5 -1 млн. на запуск такого бізнесу. Такі витрати пов'язані з якісним і дороги облаштуванням автобуса. Але почати бізнес можна з більш скромним бюджетом.

В даній справі дуже важливо продумати маршрут руху. Слід заздалегідь скласти кілька схем руху автобуса. Вибирайте вулиці з рівним дорожнім покриттям, відстежуйте по навігатору ситуацію на дорогах, щоб не встряти в пробку. Зробіть автопрогулянку за туристичних пам'яток міста, запропонуйте маршрут по романтичних місцях – нехай клієнт сам вибере напрямок.

2. Ветеринарна клініка: ветмобіль

Вкладення: від 320 тис. грн

У США досить популярні ветеринарні клініки на колесах. Найчастіше це звичайний ветеринарний бізнес, який надає послугу виклику ветеринара додому. В Україні поступово з'являються пересувні ветеринарні амбулаторії, але їх спеціалізація обмежується вакцинацією і стерилізацією тварин. Більш просунута ідея полягає в тому, щоб створити пересувну ветклініку.

Пересувна ветеринарна клініка може не тільки приїхати за викликом, але і розмістити в кузові автомобіля спеціальне обладнання для своїх послуг. Завдяки цьому виїзні послуги стануть на порядок якісніше. Наприклад, оглянути собаку в машині зі спеціальним обладнанням куди простіше, ніж в домашніх умовах. А послуги грумера, який часто працює у клієнта вдома, стануть набагато якісніше. Стрижка собак в домашніх умовах не зовсім гігієнічна – а грумерная на колесах може виправити ситуацію: грумер приїжджає додому, собака виводиться з дому у ветеринарну машину і стрижеться в спеціалізованих умовах.

Крім того, у вас з'являється можливість їздити по різних точках міста, продавати корм і ліки для домашніх тварин. А ще можна влаштувати благодійну акцію і запропонувати людям безкоштовно перевірити здоров'я свого вихованця в ветмобілі.

3. Книгарня

Вкладення: 160 тис. грн

Книгарня

В Японії можна зустріти книжкові магазини і навіть бібліотеки на колесах. Можна перейняти ідею і відкрити свій оригінальний Книжковий магазин. Сьогодні книжковий магазин на колесах краще просувати не просто як місце продажу друкованими виданнями, а креативний простір і навіть соціальний проект. Можна розмістити книжковий магазин в яскравому фургончику і колесити по місту, змінюючи торгові точки. А можна переобладнати цілий автобус і заповнити його книгами. Додати букросинг, продаж б / в книг, заснувати Книжковий клуб і проводити різні заходи. Варіантів може бути безліч – тут все залежить від вашої фантазії.

4. Баня на колесах

Вкладення: 240 тис. грн

Баня на колесах

Спеціально для міських жителів, які віддають перевагу активний та оздоровчий відпочинок, на колеса поставили баню. Переобладнали містку вантажівку типу "КамАЗ" або " ГАЗ " і відправили на пошуки клієнтів. Така лазня може обслуговувати компанію з 4 - 6 чоловік і непогано заробляти. Експерти вважають, що це одна з найбільш життєздатних ідей мобільного бізнесу в Україні.

5. Мобільний салон краси

Вкладення: від 200 тис. грн

Пересувний салон краси – нововведення для українського ринку. Такий формат викликає інтерес не тільки у клієнтів, але і у підприємців. Діємо за вже знайомою схемою: купуємо автобус або інший місткий транспорт, який можна переобладнати в міні-салон. В даному випадку організувати салон на колесах дійсно простіше і дешевше, ніж відкривати повноцінний салон.

Ви можете надавати послуги з виїздом додому. Це напевно оцінять офісні працівники, молоді мами і просто зайняті люди, які дорожать своїм часом. Ще один напрямок – такий салон може працювати на весіллях, корпоративах та інших заходах. Прибуток від такого бізнесу залежить від кількості клієнтів. При постійних замовленнях рентабельність салону може скласти більше 30%.

6. Виїзна автомийка

Вкладення: 40 тис. грн

Відкрити стаціонарну точку звичайної автомийки досить складно: потрібно правильно підібрати місця, підготувати майданчик, закупити дороге обладнання, зібрати дозвільну документацію... Набагато простіше організувати виїзну автомийку. Дана послуга ідеально вписується в умови життя сучасних міст-мільйонників. Сьогодні багато людей обмежені у вільному часі, тому захочуть скористатися послугою, коли автомойщики приїдуть за названою адресою.

Суть ідеї полягає у відкритті виїзної мийки сухим способом. Для такої мийки використовується спеціальний засіб, що містить віск. Схема бізнесу проста: замовлення приймаються по телефону, клієнти вказують точну адресу і вибирають послугу. Оператор називає час, коли мийники зможуть приїхати за адресою і передає всю інформацію виконавцям. Мийники виїжджають на місце і надають послуги з обслуговування автомобіля. Мобільна мийка сухим методом займає близько 20-30 хвилин в залежності від ступеня забруднення автомобіля.

7. Кафе на колесах

Вкладення: від 320 тис. грн

Пересувне кафе – це формат недорого, затишного закладу, яка цілком може конкурувати зі звичайними, стаціонарними кафе. Головна перевага такого формату-кафе саме може приїжджати до відвідувачів. Під мобільний формат можна пристосувати різні напрямки громадського харчування. Відмінно впишеться всілякий фаст-фуд: гамбургери, хот-доги, шаурма та інше. Можна організувати станцію з охолодженими напоями, кафе, кондитерську, смузі-бар. Для таких ідей цілком вистачить невеликого фургончика, який по суті є яткою. Інший формат – це кафе всередині автобуса. Такі заклади можна зустріти не тільки за кордоном, але і в Україні.

Дуже часто прихильники ідеї посилаються на економію коштів – мовляв, відкрити кафе на колесах дешевше, ніж обладнати звичайний заклад громадського харчування. Але це далеко не так. В початкові вкладення мобільного кафе входить придбання транспорту, оснащення кухні, а в деяких проектах – і місць для відвідувачів. У підсумку виходить зовсім не бюджетне кафе. Ще один момент, який викликає сумнів, - рентабельність такого закладу. Щоб воно приносило нормальну виручку, необхідно не менше 50 посадочних місць – а кафе на колесах здатне обслуговувати не більше 20-30 чоловік. В такому випадку, кафе повинно стояти в дуже людному місці і продавати їжу на винос.

Крім того, є ризик, що вашу ідею не схвалять санітарні служби міста. Є різні приклади практики: одні успішно долали бюрократичний бар'єр, інші здавалися і відмовлялися від цієї ідеї. Хорошим виходом з цієї ситуації є переорієнтація пересувного кафе на корпоративне обслуговування і упор на розважальну програму і легку кухню, організацію днів народжень та вечірок - головне знайти своїх клієнтів і займатися улюбленою справою.

8. Пересувний шиномонтаж

Вкладення: 280 тис. грн

Неприємності на дорозі відбуваються досить часто. Найпоширеніші з них – пошкодження коліс через якість українських доріг. Іноді виникає ситуація, коли водій не може доїхати до звичайного шиномонтажу – наприклад, немає запаски або пробито декілька коліс. У таких випадках на допомогу прийде шиномонтаж на колесах. Клієнту достатньо зателефонувати і викликати фахівця.

Щоб почати такий бізнес, потрібно не так багато: невелика вантажівка або фургон типу газелі, обладнання для роботи і навички шиномонтажу. Якщо ніша вільна, то бізнес може виявитися цілком прибутковим. Газель можна укомплектувати додатковими інструментами і розширити перелік послуг. Наприклад, поставляти бензин для дозаправки або надати послугу буксирування.

9. Комерційна аварійна служба

Вкладення: від 160 тис. грн

Аварії на комунальних мережах повинні усувати муніципальні служби. Але зарубіжний досвід довів, що комерційні «аварійки» мають право на існування. У разі комунальної аварії жителі можуть викликати комерційну автомобільну службу для усунення неполадки. На практиці виявляється, що домовласники користуються послугами таких організацією і готові оплачувати роботу, хоча муніципальні працівники повинні робити це безкоштовно. Вирішальним чинників на користь комерційної служби є час прибуття. Особливо актуальна така послуга для України, де комунальні аварії трапляються регулярно.

10. Взуттєва майстерня

Вкладення: від 100 тис. грн

Цей вид послуг затребуваний в будь-якому населеному пункті. Зазвичай майстерня являє собою невеликий стаціонарний ларьок. Але відмінною ідеєю буде поставити його на колеса і переміщатися з однієї частини міста в іншу в пошуках клієнтів. Така схема актуальна для взуттєвої майстерні з кількох причин: по-перше, люди вибирають найближчу до свого будинку майстерню; по-друге, ви можете змінити місце, якщо замовлень не буде; по-третє, ви зможете охопити велику аудиторію за рахунок своїх переміщень. Займатися такою справою можна поодинці. Якщо у вас є навик взуттєвого майстра, можете почати простий, але прибутковий бізнес.

11. Кінотеатр 5D

Вкладення: від 320 тис. грн

Перегляд кінофільмів – одне з популярних розваг і видів дозвілля. І такий цікавий формат точно приверне свою аудиторію. Кінотеатр можна побудувати в причепі-фургоні, що перевозиться звичайним авто. Встановити всередині екран, проектор і сидіння, а також оснастити автономним джерелом електричної енергії. У такий кінотеатр помістяться 8 осіб. Додатково можна встановити атракціон, що дозволяє програвати відео у форматі 5D. З таким кінотеатром можна їздити не тільки по місту, але й виїжджати в сусідні села і села. В таких населених пунктах зазвичай майже немає розваг, тому охочих подивитися кіно буде багато.

12. Мобільна кав'ярня

Вкладення: 280 тис. грн

В останні роки тема мобільних кав'ярень активно реалізується на ринку. Напевно кожен зустрічав на вулиці кав'ярні на колесах – найчастіше це спеціальний фургончик, оснащений всім необхідним обладнанням. Кав'ярня працює у форматі «кава з собою».

Головний фактор успіху мобільної кав'ярні – зайняти вигідне місце. Це паркові зони, територія торгових центрів, вулиці, де розташовані офісні та адміністративні будівлі або навчальні заклади, великі транспортні розв'язки, території ринків, вокзали і т. д. але за такі місця доведеться поборотися. Для успіху такого бізнесу головне зробити упор на якість виготовлених напоїв і їх невисоку, в порівнянні з кав'ярнями, ціну. Тоді клієнти захочуть приходити до вас знову і знову, щоб випити саме ваш напій.

13. Мобільний квест

Вкладення: від 240 тис. грн

Кілька років тому квести в реальності зробили прорив на ринку розваг і завоювали свого споживача. Тепер, коли цей вид розваг став пізнаваний, потрібно шукати нові формати квестів, щоб знову дивувати споживача. Один з варіантів – квест на колесах. Ідея полягає в тому, щоб організувати ігрову квест-кімнату в межах автомобіля. Причому це може як малогабаритний транспорт, так і переобладнаний вантажівка або автобус.

Подібну ідею успішно втілила естонська компанія Exitmobiil, яка пропонує відвідувачам кілька сценаріїв квесту на колесах. Перевага такого формату полягає в тому, що гравці можуть самостійно вибрати місце, де вони будуть проходити квест. Завдяки своїй мобільності квести можуть працювати на різних заходах і відвідувати населені пункти, в яких такий вид розваг ще недоступний. Заробляти подібний квест на колесах буде не більше, ніж стаціонарний. Але мобільний формат – це можливість виділитися на ринку, куди вже складно потрапити новачкові.

14. Дитячий розважальний центр

Вкладення: від 120 тис. грн

Діти люблять ігри та розваги. Батьки готові витрачати чималі гроші на те, щоб їх чадо веселилось. Не секрет, що на цьому можна непогано заробити. Ідея бізнесу полягає в тому, щоб створити пересувну ігрову площадку. Це можуть бути надувні арени для активних ігор, ігрові комп'ютери, консолі і приставки і т. д. Також там можуть працювати фахівці, які доглянуть за дітьми і організують розважальну програму.

Подібна послуга буде затребувана там, де звичайних дитячих центрів немає. Наприклад, компанія з дітьми вирушила на природу. Дітей потрібно чимось зайняти і заманити. І тут, як за помахом чарівної палички, на базі відпочинку з'являється пересувний розважальний центр. Обсяг вкладень для реалізації цієї ідеї може бути різним-все залежить від того, як Ви вирішите розважати дітей. Наприклад, надувний лабіринт обійдеться приблизно в 40 тис. грн, а ігрові консолі будуть коштувати ще дорожче.

15. Party Bike: паб на колесах

Вкладення: від 120 тис. грн

Дуже креативна і весела ідея для бізнесу. Суть полягає в тому, що кожен відвідувач бару замовляє у бармена улюблений напій і пропонує певний маршрут. Щоб доїхати до наміченої мети, всі учасники пабу на колесах повинні активно крутити педалі. Максимальна кількість пасажирів тут - 12. Крім того, є три місця для відвідувачів, які не крутять педалі. Також в пабі є Рульовий і бармен. У підсумку кожен відвідувач такого бару не тільки насолодиться улюбленим напоєм, але і подбає про своє здоров'я, крутячи педалі.

паб на колесах

Паб на колесах заробляє не тільки на виручці від напоїв, але і на посадковому місці. Щоб взяти участь в поїздці, потрібно купити квиток. Щоб відправитися в поїздку, клієнт може викликати паб за певною адресою. Пристрій пабу на колесах досить специфічно. По суті, це багатопедальний велосипед з навісом, бочкою пива і кермом управління. Придбати такий транспорт навряд чи вийде, але можна зібрати щось подібне на замовлення.

16. Медичний центр на колесах

Вкладення: від 1 млн. грн

Пересувні медичні комплекси дозволяють на високому рівні надавати допомогу в різних областях медицини у виїзних умовах. Мобільний формат доступний для різних напрямків медицини: стоматологія, флюорографія, офтальмологія, лабораторія, мобільний кабінет сімейної медицини та інше.

Є компанії, які пропонують готовий комплект обладнання: спеціальні фургони, оснащені медичною технікою і меблями. Бізнес не з дешевих, але завдяки формату і вартості медичних послуг окупається протягом року.

17. Морозиво на колесах

Вкладення: від 120 тис. грн

Для України торгівля морозивом на колесах - рідкість. Але ви тільки уявіть собі, скільки уваги приверне яскравих фургончик, який їздить по вулицях і пропонує купити морозиво. Ви можете змінювати місце, роз'їжджати по місту в свята і зупинятися на майданчиках проведення різних заходів. Вам не знадобиться підбирати місце, вирішувати проблеми з підключенням до електрики. Досить просто придбати фургончик і закупити морозиво. Також буде потрібно обладнати фургончик всім необхідним. Якщо продаєте готове морозиво від виробника – тільки холодильником. Якщо плануєте реалізовувати морозиво власного приготування, то знадобиться фризер, посуд та витратні матеріали (інгредієнти для морозива, топінги, вафельні ріжки та інше).

18. Бутік на колесах

Вкладення: від 120 тис. грн

Зараз дуже популярні різні шоу-руми – невеликі магазини з одягом, де представлені ексклюзивні речі. Такий магазинчик можна відкрити у форматі бутіка на колесах. Продавати можна різний одяг – головне, визначитися з цільовою аудиторією і підбирати одяг для неї. Наприклад, можна продавати дизайнерські футболки або джинсовий одяг. Переїжджати з місця на місце – туди, де зосереджена ваша цільова аудиторія.

19. Квітковий магазин

Вкладення: від 120 тис. грн

Квітковий магазин

На вулицях багатьох міст можна зустріти квіткові вози – кіоски, які виглядають пересувними, але на самому місці ведуть стаціонарну торгівлю. Можна заснувати по-справжньому мобільний квітковий бізнес. Для цього буде потрібно невеликий грузовичок. І ось незвичайний спосіб продавати квіти: перевозити у вантажівці горщики з квітами. Клієнт вибирає квіти, і флорист формує букет з свіжозрізаних квітів.

Таким чином можна вирішити кілька проблем, з якими стикаються продавці квітів:

 • зазвичай зрізані квіти швидко псуються. Якщо їх не купили вчасно – зів'ялі квіти просто викидаються. В даному випадку квіти залишаться свіжими, поки їх не зріжуть для букета;
 • ваша конкурентна перевага – в свіжості квітів і близьке розташування до клієнта. Покупець цінує свіжість квітів і крокову доступність торгової точки;
 • у звичайних букетах у вартість кожної квітки вже закладена ціна зів'ялих. Даний формат дозволяє знизити ціну на букет, що приваблює покупця;
 • яскрава вантажівка з квітковими горщиками стане прикрасою вулиць і, напевно, приверне увагу.

У цій бізнес-моделі є один істотний недолік: її можна реалізувати тільки в теплу пору року. Тому що в холодну пору квіти просто зіпсуються. Але цю ідею можна взяти на озброєння звичайним квітковим магазинам, які хочуть збільшити прибуток і привернути до себе увагу.

20. Копіцентр і Фотопослуги на колесах

Вкладення: 120 тис. грн

Останні десять років послуги друку стали дуже затребувані. Сьогодні копіювальні центри можна зустріти майже на кожному розі. І все одно в найпопулярніших місцях вибудовується черга. Дуже часто людям потрібні дублікати паперів терміново, і необхідно знайти найближчий копіювальний центр без черги. Ви можете стати тим самим «найближчим копицентром».

Відкрийте свою міні-студію друку на базі автомобіля - буде достатньо фургончика, щоб розмістити в ньому все необхідне обладнання (БФП, кольоровий принтер, ламінатор і т. д). Ви можете вибирати розташування, курсуючи між самими прохідними точками. Завдяки цьому ви збільшите свій прибуток.

Переваги та недоліки бізнесу на колесах

Організація бізнесу на колесах в переобладнаному вантажному автомобілі має ряд переваг в порівнянні з традиційною точкою:

 1. Менші інвестиції в бізнес. Не потрібно будувати або орендувати приміщення, робити в ньому ремонт – досить купити або взяти в оренду відповідний автомобіль.
 2. Висока мобільність торгової точки. Можна встати саме там, де збирається цільова аудиторія. При наявності спеціальних дозволів ви зможете змінювати локацію і досвідченим шляхом знайти точки або маршрути, які приносять найбільший прибуток.
 3. Швидкість окупності проекту. Якщо кожен день годувати сто чоловік із середнім чеком 150 грн, фудтрак окупиться приблизно через півроку.
 4. Нескладний вхід в бізнес. При покупці готового фудтрака "під ключ", куди входить переобладнання машини, проектування, оформлення та розробка рекламної концепції, на повне завантаження можна вийти за 1,5 місяці.
 5. Немає необхідності наймати багато персоналу. Для невеликих фуд траків досить 1-2 чоловік (не рахуючи водія), які готують, і обслуговують клієнтів.
 6. Невисокий рівень конкуренції. Якщо ваш фудтрак буде перебувати в місці з високою прохідністю, де більше ніде перекусити, ви зможете встановлювати ціни на свій розсуд.

Але у бізнесу на колесах є і деякі недоліки:

 1. Автомобіль, який використовується для організації їжі на колесах, залишається транспортним засобом: буде потрібно технічний контроль, заміна витратних рідин, покупка палива, оплата податку і штрафів у разі порушень ПДР.
 2. Прибутковість бізнесу може знизитися через неможливість швидко потрапити в потрібну точку у зв'язку з пробками на дорогах, аваріями, поломками і т. д.
 3. Поки не прийнятий Закон про мобільну торгівлю, доведеться підлаштовуватися під правила, що діють для нестаціонарних точок громадського харчування. Це означає, що ви не зможете просто встати і торгувати там, де хочете — доведеться платити за оренду землі.
 4. Це сезонний бізнес, взимку доходи падають.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити