Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як почати свій бізнес в 2024 році: 25 ідей створити свою справу без грошей або з мінімальними вкладеннями + розбір психологічних, організаційних і юридичних питань

Останнє оновлення: Четвер, 18 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Як почати свій бізнес

Робота «на дядька» хоч і приносить стабільний дохід, але рідко дозволяє домогтися амбітної мети. Тому активні люди часто замислюються про те, як відкрити свій бізнес. Однак бути підприємцем дано не кожному. Підприємництво – це ризиковане заняття. Воно вимагає від людини сміливості, гнучкості мислення, організованості і 100% самовіддачі. А ось мати величезну суму в заначці необов'язково. Адже можна створити бізнес з мінімальними вкладеннями або без грошей. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно підготуватися до відкриття справи і стати підприємцем.

Що важливо знати перед тим, як відкрити свій бізнес з нуля в 2024 році

Перед тим як почати свій бізнес, потрібно морально підготуватися. Адже успіх підприємця залежить не стільки від обраних ідей, скільки від уміння долати труднощі. А вони обов'язково будуть. Якщо ви збираєтеся відкрити свою справу з нуля, постарайтеся чесно відповісти собі на 5 запитань.

❶ . "Чи володію я міцними нервами?»

На найманій роботі проблеми вирішує керівник. Підказки та підтримку можна отримати у досвідчених колег. Підприємцю необхідно самостійно долати перешкоди: залагоджувати конфлікти з клієнтами (працівниками, постачальниками), шукати додаткові джерела фінансування, доводити правоту в податковій та інших держконторах.

ВАЖЛИВО. Стресостійкість – обов'язкова якість для відкриття свого бізнесу з нуля.

❷ . «Чому я хочу відкрити свій бізнес?»

Одні мотиви допомагають підприємцю розвиватися, а інші неминуче призводять до краху. Не можна приймати рішення на емоціях і в поспіху. Нижня таблиця допоможе вам визначити, коли дійсно варто відкривати свій бізнес.

Таблиця 1 «Коли можна почати бізнес»

Правильні мотиви Неправильні мотиви
Я вмію робити щось краще більшості людей. Я знайшов в Інтернеті актуальні, надприбуткові бізнес-ідеї з швидкою окупністю.
Я знаю, що мої продукти (послуги, сервіси) будуть затребувані на ринку в 2024 році і ще як мінімум 5 років. Сусід Коля давно займається бізнесом і розбагатів. А я чим гірше?
Я зможу краще реалізувати внутрішній потенціал, працюючи на себе, а не на «дядю». Набридло щодня бачити цього придурка начальника. Пора кинути обридлу роботу і відкрити свій бізнес.
У мене почала формуватися база постійних клієнтів. Я міг би надавати їм послуги самостійно, не прив'язуючись до роботи в організації. Я загруз у боргах. Мені необхідно терміново розбагатіти. Тому відкрию свою справу.

❸ . «Чи можу я запропонувати краще рішення, ніж є на ринку?»

Перед тим як почати свій бізнес, проаналізуйте пропозиції потенційних конкурентів. Ви повинні дати ринку щось більше. Наприклад, надавати послуги на більш професійному рівні, продавати товари дешевше або пропонувати зручні умови доставки. В іншому випадку ви розоритися вже в перший рік після відкриття.

❹ . «Який невдалий сценарій розвитку подій?»

Ще до того, як почати свою справу, зніміть «рожеві окуляри» і прорахуйте ризики. Ось приклади потенційних проблем, які виникають у тих, хто вирішив відкрити бізнес:

 • держава збільшить податки або введе нову бюрократичну процедуру (ліцензування, сертифікацію, контроль);
 • оптові постачальники піднімуть ціни на продукцію або сировину, орендодавець збільшить плату за приміщення;
 • товар виявиться незатребуваним на ринку;
 • в регіоні з'явиться сильний і досвідчений конкурент;
 • різко впаде курс національної валюти.

Насправді реальних ризиків набагато більше. Тому підприємцю важливо психологічно підготуватися і відкласти частину грошей на «чорний день».

❺ . «У чому я реально розбираюся?»

Створювати бізнес краще в тій сфері, яка вам добре знайома. Тобто, «бути в темі». Тоді ви зможете легко прораховувати ризики, відразу помічати і виправляти помилки, швидко заводити корисні знайомства.

Порада. Новачкам психологічно підготуватися до відкриття своєї справи допоможе фінансова література. Зокрема, наступні книги: Роберт Кійосакі «Перш ніж почати свій бізнес», Кел Ньюпорт «Вистачить мріяти, займися справою!», Наполеон Хілл «Думай і багатій!».

З чого почати свій бізнес – практична покрокова інструкція для бізнесмена-початківця

В цьому розділі статті ви знайдете докладні рекомендації про те, як відкрити свій бізнес з нуля. Якщо відповідально підходити до виконання кожного кроку, можна уникнути багатьох помилок. На жаль, новачки часто ігнорують перераховані пункти, тому розоряються вже на початковому етапі.

Крок 1. Вибір конкретної ніші

Рутинні обов'язки на найманій роботі можна виконувати, перебуваючи в стані глибокої зневіри і апатії. При відкритті свого бізнесу такий підхід не спрацьовує. В ідеалі ви повинні «горіти» від однієї думки про розвиток проекту. Тільки тоді у вас не опустяться руки у важкі моменти.

При виборі ідеї для відкриття бізнесу відштовхуйтеся не тільки від особистих інтересів, але і поточних знань, навичок, професійного досвіду. Припустимо, ви вмієте грамотно писати, шукати інформацію в Інтернеті, пояснювати складні речі простими словами. Тоді вам краще відкрити бізнес з надання послуг копірайтингу.

Або, наприклад, ви часто купуєте товари на китайських інтернет-майданчиках, знаєте, де дістати якісні речі за мізерні ціни, постійно замовляєте щось для друзів і знайомих. Тоді спробуйте відкрити свій бізнес в Інтернеті в сфері торгівлі.

Ідеї, як заробити гроші дівчині і жінці, Ви знайдете в 👈 цієї статті.

Крок 2. Аналіз конкурентів

Цей етап можна пропустити лише тим підприємцям, у яких є ексклюзивна ідея для малого бізнесу. Іншим новачкам доведеться детально проаналізувати ринок.

Краще почати з візиту в компанії з вашої ніші в якості таємного покупця. Або попросити зробити це когось із друзів. Ваша головна задача – виявити сильні і слабкі сторони конкурентів. А при реалізації власної бізнес ідеї залишити тільки переваги або придумати нові поліпшення.

Припустимо, ви збираєтеся відкрити точку з продажу попкорна. Розглянемо на прикладі, які сильні і слабкі сторони можуть виявитися у конкурентів.

Таблиця 2 «Аналіз трьох точок, що торгують попкорном в маленькому місті»

Назва точки Головна перевага Головний недолік
«Повітряний корн» Різноманітність солоних смаків: сир, цибуля, вершкове масло Відсутність у продажу солодкого попкорну
«Супер-смак» Багато форматів упаковки на вибір покупців: маленька, середня, велика, XXL Точка розміщена не в прохідному місці, тому продажі низькі
«Кукурузич» Креативне і запам'ятовуюче оформлення упаковки Багато підгорілих зерен кукурудзи через застаріле обладнання

Звичайно, наведена в таблиці інформація значно спрощена. Але навіть вона допомагає зрозуміти, як в ідеалі повинна виглядати нова точка з продажу попкорна.

Перед тим як створити свій бізнес, зверніть увагу на позиціонування конкурентів: де вони рекламуються, які стратегії просування використовують, проводять акції для клієнтів і як часто. Згодом вам доведеться закласти подібні витрати в бізнес-план або придумати дешевший, але ефективний спосіб реклами.

ВАЖЛИВО. У 2024 році величезну роль в бізнесі буде грати сервіс. Сьогодні клієнтам і покупцям важливо не тільки якість продаваних товарів (послуг), але і шанобливе ставлення з боку обслуговуючого персоналу, оперативність.

Крок 3. Формування УТП, яке виділить вас серед конкурентів

Унікальна торгова пропозиція (УТП) – це коротка формулювання головних вигод компанії для клієнтів. Зазвичай оформляється у вигляді рекламного слогану. Якщо ви відкриваєте свій бізнес, обов'язково придумайте яскраве і чіпляюче УТП. Воно дозволить вам конкурувати на ринку, не вдаючись до заниження цін.

Наведемо для вас кілька вдалих прикладів УТП із зарубіжної та української практики:

 • шоколадні драже M&Ms – «Тануть у роті, а не в руках»;
 • виробник подушок Tontine – «Ваші подушки не вічні»;
 • мережа піцерій – «Ви отримаєте свіжу гарячу піцу за 30 хвилин або безкоштовно»;
 • організація вантажоперевезень в 90-ті роки – «У нас завжди тверезі вантажники»;
 • будівельна компанія – «Безкоштовно знімемо старі шпалери»

Зрозуміло, будь-яке гучне твердження в бізнесі має бути підтверджено на практиці. Інакше є ризик на корені знищити репутацію і розгубити клієнтів. Обіцяйте людям лише те, що реально можете дати.

Порада. Якщо ви хочете серйозно розвивати свій бренд, намагайтеся не використовувати в УТП наступні слова: «надійний», «якісний», «кращий», «красивий», «швидкий». Вони абсолютно нічим не підтверджені і просто мулять потенційним клієнтам очі.

Крок 4. Складання бізнес-плану

Навіть маленький бізнес на дому вимагає ретельних розрахунків. Саме на цьому етапі відсіюється більшість ідей. Бізнес-план дозволяє розрахувати термін окупності і рентабельність проекту, визначити точку беззбитковості, оцінити потенційні ризики. Він точно показує, скільки потрібно грошей підприємцю.

Для відкриття свого бізнесу ніколи не скачуйте готові бізнес-плани в Інтернеті. Зазвичай в таких документах містяться або цифри, взяті з повітря, або сильно застарілі відомості. Краще використовуйте шаблон і спробуйте самостійно відшукати інформацію по кожному пункту. Читайте статті про бізнес 2024 року, вивчайте актуальні ціни на устаткування і сировину на сайтах оптових постачальників, телефонуйте в потрібні організації, задавайте питання знайомим підприємцям.

У бізнес-план потрібно включити наступні розділи:

 1. Резюме
  Опишіть мету реалізації бізнес ідеї і ваші конкурентні переваги. Вкажіть розмір початкових вкладень і чистий прибуток проекту.
 2. Опис галузі та вашої організації
  Проаналізуйте, чи є в обраній галузі вільні ніші, в яких регіонах зосереджена основна маса конкурентів. Складіть точний портрет цільової аудиторії. Подумайте, де буде розташовуватися ваша організація (населений пункт, вулиця), чи потрібно орендувати приміщення. Продумайте графік роботи. Вирішіть питання про те, в якій організаційно-правовій формі зайнятися бізнесом: оформити ІП або відкрити фірму.
 3. Опис продукту
  Щоб відкрити свій бізнес, важливо мати чітке уявлення про продукт/послугу/сервісу. Зокрема де його закуповувати або як виробляти. А також потрібно продумати питання про ціновий сегмент, оформлення, доставку.
 4. Фінансовий план
  Цей розділ пов'язаний з точними розрахунками. Потрібно побудувати таблицю і включити в неї максимально докладний перелік витрат:
 • реєстрація бізнесу, збір та оформлення дозвільної документації;
 • купівля або оренда приміщення, оздоблювальні (ремонтні) роботи;
 • придбання та монтаж обладнання;
 • вартість виробництва або закупівлі партії товарів;
 • оплата праці найманих співробітників;
 • пошук каналів для збуту продукції (витрати на транспорт, телефонні переговори);
 • реклама і просування.

Коли шукаєте гроші на відкриття бізнесу, обов'язково закладайте підсумкову суму з запасом. Ваші реальні заощадження повинні перевищувати загальний розмір витрат у фінансовому плані як мінімум на 20%. Адже не виключені помилки в розрахунках або форс-мажорні обставини в майбутньому.

 1. Оцінку ефективності бізнесу
  В останньому розділі підводяться підсумки. З урахуванням цифр з попередніх пунктів розрахуйте ключові фінансові показники: загальну вартість проекту, термін окупності, чистий прибуток після досягнення точки беззбитковості, рентабельність. У підсумку вам стане ясно, чи варто відкривати свій бізнес.

ВАЖЛИВО. У фінансовій літературі можна знайти більш докладні або спрощені варіанти бізнес-плану. Все залежить від конкретних ідей. Але підприємцям-початківцям, щоб не прогоріти, краще починати з простого. Наприклад, відкрити бізнес в Інтернеті, надавати послуги на дому або продавати товари власного виробництва.

Більше прикладів готових бізнес-планів за посиланням тут.

Крок 5. Реклама проекту і пошук перших клієнтів

Як розвинути свій бізнес в 2024 році? Сьогодні майже будь-які проекти вигідно просувати в Інтернеті. Раніше я вже писав статтю про рекламу в інтернеті – можете подивитися.  Можна подумати, при чому тут заробіток, якщо ви будете витрачати гроші на рекламу, але це робиться для того, щоб потім отримати більше.

Реклама онлайн має три переваги:

 1. Обходиться підприємцю дешевше, ніж оголошення по радіо, телебаченню, в газетах і журналах.
 2. Дозволяє точно потрапити в цільового клієнта завдяки спеціальним налаштуванням (Регіон, вік, інтереси).
 3. Дає можливість гнучко управляти бюджетом і стежити за тим, на що витрачаються кошти.

Якщо ви збираєтеся відкрити бізнес з нуля в сфері послуг, створіть сайт-візитку з портфоліо і замовте контекстну рекламу. Товари ж можна продавати через інтернет-магазин, групи в соціальних мережах, OLX.

Порада. Не забувайте про сарафанне радіо. Щоб отримати перших клієнтів, розкажіть друзям, родичам і знайомим про свою справу. Попросіть їх порекомендувати ваші послуги (товари) потенційно зацікавленим людям.

Подивіться, чи є у вашому місті магазини, що реалізують аналогічну або схожу продукцію. Їх варто розглядати як можливі канали збуту. Спробуйте нанести візит до керівництва цих точок і домовитися про співпрацю. Наприклад, в магазини подарунків можна віддавати на реалізацію виробу hand-made: натуральне мило, іграшки, аксесуари.

Читайте також: Як заробляти на хенд мейд від 300$: 10 крутих ідей.

Крок 6. Активне просування, розвиток і формування бренду

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Сьогодні ви можете думати, як відкрити бізнес без вкладень, а через 2 роки стати власником цілої мережі.

Частину коштів з чистого прибутку направляйте на нові цілі, зокрема, такі:

 • розробку унікального логотипу;
 • рекламу в друкованих ЗМІ, авторитетних інтернет-виданнях, друк і роздачу фірмових листівок;
 • співпраця з професіоналами, які беруть участь у вашій схемі бізнесу (копірайтерами, дизайнерами, маркетологами, консультантами).

Інвестиції в бізнес проекти – при правильних діях це вигідний внесок у майбутнє. Але і в крайності кидатися не варто. Інакше даремно зіллєте рекламний бюджет. Шукайте компроміс між економією витрат і активним просуванням бізнесу.

Крок 7. Аналіз результатів і масштабування

Перші підсумки варто підвести в той момент, коли настане термін окупності проекту відповідно до бізнес-плану. Подивіться, чи досягли ви ключових фінансових показників. Проаналізуйте помилки і продумайте шляхи їх усунення.

У разі досягнення поставлених цілей не варто розслаблятися. Ваш наступний крок – задуматися про розширення. Практично будь-який малий бізнес з нуля можна з часом масштабувати. У нижній таблиці ви знайдете кілька прикладів з практики.

Таблиця 3 «Як зробити з малого бізнесу великий»

Ніша Етапи масштабування бізнесу
Копірайтинг Написання текстів на замовлення на біржах контенту → співпраця з прямими замовниками → власний сайт → відкриття агентства копірайтингу
Веб-дизайн, програмування Виконання замовлень на біржах фрілансу → співпраця з прямими замовниками → відкриття веб-студії
Хендмейд Продаж виробів ручної роботи через дошки оголошень та соціальні мережі → делегування частини роботи помічникам → відкриття магазину подарунків
Торгівля Продаж чужих товарів за схемою дропшиппінгу → перепродаж речей з-за кордону → організація мережі інтернет-магазинів
Виробництво Виготовлення (вирощування, приготування) чогось на дому → відкриття виробничої бази в орендованому приміщенні → купівля власних площ

Важливі моменти, які потрібно знати при відкритті малого бізнесу в 2024 році

Якщо ви вирішите займатися бізнесом, то на початку шляху неминуче зіткнетеся з організаційними, фінансовими та юридичними питаннями. Наведена нижче інформація допоможе вам благополучно їх вирішити.

Де взяти гроші на відкриття бізнесу

Взяти гроші на відкриття бізнесу краще з власної кишені. Наприклад, почати щомісяця відкладати 20-30% із зарплати і навчитися економити (читайте - як навчитися економити та відкладати гроші) на покупках. За 1 рік людині з низьким або середнім рівнем доходу реально зібрати 500-1500$. Цих грошей вистачить, щоб відкрити в маленькому місті бізнес у сфері послуг, запустити торгівлю в Інтернеті або почати продавати товари власного виробництва.

А де взяти гроші, якщо для реалізації проекту потрібна "кругленька" сума? Підприємцям-початківцям доступні наступні варіанти:

❶ . Позичити

Гроші можна попросити у родичів або друзів під «нуль» відсотків. Тоді в разі провалу вам не доведеться терміново влаштовуватися на три роботи, щоб повернути борги.

❷ . Отримати допомогу від держави

Так, на регіональному рівні діє програма мінекономрозвитку для суб'єктів середнього та малого бізнесу. Субсидія дорівнює 12-кратному розміру допомоги для безробітних. Однак, щоб отримати допомогу, потрібно стояти на обліку по безробіттю.

Державна підтримка надається і в рамках галузевих програм. Як правило, розраховувати на допомогу можуть початківці фермери, ремісники, творці дитячих центрів.

❸ . Продати дорогу власність

Хороші гроші можна виручити за продаж дачного будиночка, особистого авто, комп'ютерних деталей, шуби, меблів. Якщо ваші справи підуть в гору, то незабаром ви купите собі нові речі.

Звідки точно не варто брати гроші для побудови бізнесу з нуля, так це в банку. Ймовірність труднощів на старті висока, а гроші з відсотками доведеться повертати. Не заганяйте себе в боргову яму. Краще брати кредити на розширення бізнесу, коли ідея вже довела свою працездатність на практиці.

До кого звернутися за допомогою у відкритті бізнесу

Безкоштовну консультаційну допомогу у відкритті бізнесу можна отримати в регіональних центрах зайнятості. Консультанти цих установ розповідають підприємцям, з чого почати малий бізнес, як скласти бізнес-план, які документи надати для отримання субсидії.

Це цікаво. У Білорусі інформаційну та фінансову допомогу у відкритті бізнесу надають центри підтримки підприємництва та інкубатори малого бізнесу. У Казахстані діють аналогічні організації.

Якщо ви думаєте, як відкрити бізнес в США, ОАЕ або Європі, зверніться в юридичну фірму. Там вам допоможуть грамотно оформити візу, документи для реєстрації і проконсультують про «підводні камені» місцевого законодавства.

Дуже добре, якщо у вашому оточенні є люди з підприємницьким досвідом. Саме вони краще за всіх центрів розкажуть вам про процес реєстрації бізнесу, сплату податків і ведення звітності.

Як правильно зареєструвати бізнес

У підприємців часто виникає питання, як організувати свій бізнес, щоб нічого не порушити. Розглянемо відповідні варіанти на прикладі українського законодавства.

❶ .Реєстрація ІП

Якщо ви хочете працювати переважно з юридичними особами і отримувати оплату на розрахунковий рахунок, краще реєструйте ІП. Ось що потрібно зробити:

 1. Визначити вид діяльності.
 2. Заповнити заяву за формою.
 3. Сплатити державне мито.
 4. Вибрати відповідний режим оподаткування і отримати в податковій повідомлення про перехід на нього.
 5. Подати до реєструвального органу пакет документів: копію паспорта, заяву, квитанцію про оплату держмита в одному примірнику, повідомлення про перехід на податковий режим у трьох примірниках.

Термін реєстрації бізнесу займе не більше 3 днів. Потім вам потрібно буде відкрити в банку розрахунковий рахунок.

❷. Відкриття фірми

Якщо ви вирішите відкрити бізнес з нуля без вкладень або з мінімальними вкладеннями, швидше за все, реєстрація фірми не знадобиться. Але це питання спливе на етапі масштабування, коли у вас з'являться наймані співробітники і розширена база клієнтів.

Тоді краще зареєструвати ТОВ. Повний перелік потрібних документів наведено на сайті regservice.com.ua. Там же ви можете безкоштовно їх оформити і перевірити.

Як платити податки і вести звітність

Мабуть, податки - найболючіше питання для підприємців-початківців. Але вирішити його потрібно ще до відкриття бізнесу, щоб сума обов'язкових витрат не стала «сюрпризом».

У організацій податкове навантаження вище, а список документів – ширше. Особливо при наявності в штаті найманих співробітників. У такому разі краще довірити ведення звітності досвідченому бухгалтеру.

Бізнес ідеї, які дозволять почати свою справу без грошей або з мінімальними вкладеннями

Навесні 2019 року опитування дослідницької лабораторії показало, що 65% українських сімей не мають жодних заощаджень. Більшість новачків задають собі питання: «Як почати бізнес з нуля без грошей?». Величезний список бізнес-ідей з мінімальними вкладеннями 2024 вже є на сайті. Але хочу зазначити, що є багато варіантів, реалізація яких взагалі не вимагає вкладень і зараз я про них розповім.

Надання послуг

Бізнес без грошей і з мінімальними вкладеннями став реальністю завдяки розвитку Інтернету. Сьогодні кожен може віддалено займатися тим, що вміє. Клієнтів знаходити на біржах фрілансу, дошках оголошень, в соціальних мережах. Гроші отримувати на електронний гаманець, а потім виводити на банківську карту.

Якщо ви думаєте, як почати бізнес в Інтернеті, розгляньте наступні ідеї:

 • створення та редагування статей;
 • переклад текстів з іноземних мов;
 • написання студентських робіт: курсових, дипломних, есе;
 • репетиторські та консультаційні послуги;
 • розробка сайтів;
 • пошукове просування веб-ресурсів.

Доходи на першому етапі будуть маленькими – до 12 тис. грн в місяць. Вам доведеться напрацьовувати портфоліо, витрачати час на пошук клієнтів, складання комерційних пропозицій, навчання. Перед тим, як створити бізнес в Інтернеті, подумайте про рекламу. Вирішите, чи будете ви шукати безкоштовні канали просування або вкладати гроші. Останній спосіб працює швидше.

УВАГА. Якщо вас цікавить швидкий заробіток, вивчіть докладніше, як почати бізнес з Китаєм. Цей напрямок сьогодні в тренді. Підприємці, які знають, де вигідно закуповувати товари, потім перепродують їх з накруткою до 1000%.

Вдома можна надавати і оффлайн-послуги. Наприклад, робити манікюр, зачіски або масаж, доглядати за чужими вихованцями, пекти торти на замовлення. Зазвичай для початку домашнього бізнесу потрібні невеликі вкладення – до 4-6 тис. грн.

Посередництво

Такий вид бізнесу підходить комунікабельним людям, які вміють швидко знаходити клієнтів і що-небудь продавати. Перерахуємо кілька прибуткових ідей з мінімальними вкладеннями:

 • торгівля товарами за схемою дропшиппінгу (в китайському або американському сегменті);
 • організація спільних закупівель;
 • комісійний магазин;
 • послуги ріелтора або агентство нерухомості;
 • компанія з підбору кадрів.

У посередницькому бізнесі важливу роль відіграє знання психології. Так, завдання дропшиппера – відшукати мега-затребувані товари і зрозуміти причини ринкового ажіотажу. А хороший кадровик зобов'язаний дивитися на потенційних співробітників очима роботодавця.

Інфобізнес і навчання

Підприємцю, що відкриває бізнес у сфері інформації, потрібно володіти реально цінними, рідкісними знаннями. Сучасний клієнт досвідчений і вже не вірить солодким обіцянкам «гуру» і «експертів».

В інфобізнес варто робити акцент на практичне навчання, а не мотивацію. Зараз люди охоче купують книги, навчальні відео та курси з наступних тем:

 • вивчення іноземних мов;
 • здорове харчування, фітнес, схуднення;
 • робочі схеми бізнесу в Інтернеті;
 • види рукоділля, які можна монетизувати (пошиття ляльок, виготовлення листівок, миловаріння);
 • інтернет-маркетинг;
 • авторські методики з навчання дітей чого-небудь.

На старті вам будуть потрібні вкладення тільки в створення свого сайту і, можливо, рекламу. У перспективі можна відкрити онлайн-школу і проводити платні заняття.

Партнерство

Партнерство – проміжний варіант між звичайною роботою і бізнесом. Воно застосовується в тих випадках, коли у вас є цінна ідея (корисний інструмент), але не вистачає грошових ресурсів для реалізації. Наведемо два приклади:

 1. Допомога роботодавцю
  Ви знаєте, як допомогти знизити витрати, оптимізувати податки або збільшити продажі. Запропонуйте керівництву впровадити нову ідею (технологію), але за умови виплати вам винагороди. Наприклад, 15% від зекономленої суми.
 2. Участь у партнерських програмах
  Зазвичай таким бізнесом займається власник блогу або розкрученої групи в соціальній мережі. На своєму майданчику потрібно розміщувати посилання, які ведуть на сторінку з товаром (послугою, сервісом) партнера. За кожен продаж ви будете отримувати винагороду у вигляді відсотка від суми угоди.

Каталоги партнерських програм називаються СРА-мережами.

Як створити свій бізнес в 2024 році і не прогоріти – 7 слушних порад

Основна перешкода, яка не дає більшості людей відкрити свій бізнес - страх прогоріти. Ніхто не хоче витратити кілька місяців праці даремно, та ще й опинитися по вуха в боргах. Є й інші причини.

На щастя, існують способи, що дозволяють звести ризики до мінімуму. Дотримуйтесь наступних правил:

 1. Не беріть кредит у банку, якщо у вас немає підприємницького досвіду.
 2. Не використовуйте останні заощадження або кошти з фінансової подушки безпеки.
 3. Перевірте свою готовність стати підприємцем. Чесно оцініть себе по наступним критеріям: стресостійкість, впевненість, гнучкість мислення, відповідальність, лідерство.
 4. Вивчіть ринок і заздалегідь з'ясуйте, які товари (послуги) будуть на ньому реально затребувані. Наприклад, якщо ви збираєтеся відкрити бізнес в маленькому місті, враховуйте низьку купівельну спроможність населення. У провінції краще продавати шаурму, ніж модні дієтичні смузі.
 5. Почніть з малого. Спробуйте відкрити бізнес без вкладень або з мінімальними вкладеннями. Поступово покращуйте якість, вкладайте кошти в рекламу і розширюйте справу.
 6. Вчіться у інших підприємців. Постарайтеся завести знайомства з людьми, які вже домоглися успіху у своїй справі. Зазвичай вони готові ділитися з новачками досвідом, відповідати на питання, давати підказки.
 7. Будьте готові до песимістичного сценарію. Часто на практиці проект окупається довше, ніж передбачено в бізнес-плані. Тому краще заздалегідь відкласти резервну суму і морально підготуватися до труднощів.

Головне в бізнесі - особистість підприємця, а не ідея. Тому, якщо ви невпевнені в своїх силах і постійно сумніваєтеся, краще дійсно не ризикуйте і не вкладайте багато грошей з нуля.

Типові помилки новачків

Багато новачків, які хочуть відкрити бізнес з нуля практично без грошей, допускають схожі помилки:

 1. Придумують багато самовиправдань і відмовок. Найчастіші переконання, що перешкоджають на старті-це дорого, а у мене немає грошей; немає часу; це складно і страшно; немає зв'язків; на ринку немає місця, всі ідеї вже реалізовані; не хочу ризикувати; не вмію вести бізнес. Потрібно відкидати страхи і діяти, інакше ніяк.
 2. Приділяють мало уваги деталям. Зазвичай підприємці-початківці відштовхуються від базових уявлень про проект і особистої мотивації. Слід мислити ширше і не зводити планування до мінімальних підрахунків.
 3. Некоректно ставлять цілі. Ставлячи мету, варто розуміти, що домогтися всього і відразу не вийде. З цілей випливають KPI-ключові показники ефективності, на які ви будете орієнтуватися в процесі роботи. Тому необхідно чітко відповісти на питання, навіщо вам потрібен бізнес. Формулювання за типом хочу забезпечити собі старість або стати вільною людиною, не підходять.
 4. Ігнорують етап складання бізнес-плану. Фінанси люблять рахунок. Якщо не прораховувати прибутковість вкладень, можна швидко прогоріти і розоритися.
 5. Не досліджують ринок. Діяти, як доведеться, в бізнесі не можна. Потрібно регулярно аналізувати ситуацію (навіть після виходу на ринок), бути в курсі змін і трендів, відповідати поточним запитам і потребам аудиторії. Це допоможе запобігти грубі помилки, знайти нові шляхи для розвитку і масштабування.

Часті запитання (FAQ)

Як початківцю розпочати бізнес?

Щоб розпочати бізнес як початківець, виконайте ці основні 14 кроків:

 1. Проведіть мозковий штурм та доопрацюйте свою бізнес-ідею
 2. Провести дослідження ринку та конкурентів
 3. Виберіть назву бізнесу
 4. Складіть бізнес-план
 5. Оберіть юридичну структуру для свого бізнесу
 6. Забезпечення бізнес-капіталу та фінансування
 7. Зареєструйте свій бізнес та зробіть його офіційним
 8. Подати заявку на отримання податкових ідентифікаційних номерів, ліцензій та дозволів
 9. Подати заявку на страхування бізнесу
 10. Впорядкувати свої фінанси
 11. Брендуйте свій бізнес
 12. Створіть професійний бізнес-сайт
 13. Продавайте та просувайте свій бізнес
 14. Створіть команду

Скільки грошей зазвичай потрібно для початку бізнесу?

Сума грошей, необхідна для започаткування бізнесу, може сильно відрізнятися залежно від типу бізнесу, галузі, місця розташування та масштабу діяльності. Наприклад, ви можете розпочати невеликий або домашній бізнес, витративши менше $1,000. Деякі ідеї включають вигул собак, репетитора, менеджера соціальних мереж, професійного організатора або консультанта.

Звичайно, наявність більшого стартового капіталу може забезпечити значно міцніший фундамент для започаткування бізнесу порівняно з меншою сумою, і він може знадобитися, якщо ви запускаєте масштабну операцію. Хоча все одно важливо враховувати конкретні вимоги та витрати вашого бізнесу, сума в $100 000 може запропонувати більше гнучкості та можливостей, коли мова йде про запуск малого бізнесу.

Звідки ви берете гроші на запуск бізнесу?

Щоб отримати гроші на запуск бізнесу, розгляньте такі варіанти, як особисті заощадження, позики у друзів і родичів, звернення за кредитами для малого бізнесу, краудфандинг або співпраця зі стартап-інкубаторами. Переконайтеся, що ви підготували ґрунтовний бізнес-план і переконливу презентацію, якщо хочете залучити потенційних інвесторів або кредиторів. Також варто подумати про стартовий капітал і мінімізацію початкових витрат, де це можливо.

Чи потрібна вам бізнес-освіта, щоб розпочати власну справу?

Ні, вам не обов'язково мати бізнес-освіту, щоб розпочати власну справу. Хоча бізнес-освіта може надати цінні знання та навички, вона не є обов'язковою умовою підприємницького успіху. Багато успішних підприємців побудували процвітаючий бізнес без формальної бізнес-освіти.

Однак важливо здобувати відповідні знання через професійне зростання, нетворкінг, наставництво та практичний досвід. Рішучість, адаптивність і готовність продовжувати вчитися є вирішальними факторами успіху у започаткуванні та веденні бізнесу.

Що потрібно, щоб розпочати бізнес?

Щоб розпочати бізнес, вам знадобиться життєздатна бізнес-ідея, глибоке розуміння вашого цільового ринку, чітко розроблений бізнес-план, необхідне фінансування або капітал, належна юридична реєстрація та ліцензії, сильна ідентичність бренду, професійна присутність в Інтернеті та віддана команда або здатність самостійно справлятися з різними бізнес-обов'язками.

Як розпочати бізнес в Інтернеті?

Якщо ви хочете розпочати бізнес в Інтернеті, вам потрібно вирішити, що ви хочете продавати, хто ваша аудиторія, а потім вибрати платформу електронної комерції, яка дозволить вам створити свій інтернет-магазин. Вам також потрібно буде написати бізнес-план, придумати назву та зареєструвати свій бізнес.

Як розпочати бізнес у підлітковому віці?

Початок бізнесу в підлітковому віці може бути захоплюючим і корисним на багатьох рівнях. Це не тільки дозволяє отримати цінний підприємницький досвід, але й дає можливість навчитися важливим життєвим навичкам. Деякі популярні бізнес-ідеї для підлітків включають няню, догляд за домашніми тваринами, репетиторство та мийку автомобілів. Щоб розпочати бізнес у підлітковому віці, обов'язково перевірте вікові вимоги для реєстрації бізнесу у вашому штаті.

Як розпочати бізнес студенту?

Започаткування бізнесу під час навчання може бути чудовим способом отримати додатковий дохід і навчитися підприємницьким навичкам. Але для цього потрібен ефективний тайм-менеджмент, цілеспрямованість і вміння поєднувати свої академічні зобов'язання з бізнесом. Серед відомих студентських бізнес-ідей - репетиторство, написання академічних робіт та електронна комерція.

Висновок + відео

Відкрити власний бізнес – значить круто змінити життя. Присвятити її улюбленій справі, знайти внутрішню свободу, широкі можливості для самореалізації і заробітку. Більшість великих корпорацій, які ви знаєте, колись були малим бізнесом. Їх власники не побоялися зробити перший крок. Якщо у вас теж є хороша ідея і підприємницькі якості – не чекайте, а дійте.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити