Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

20 бізнес-ідей як заробити на подарунках

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

як заробити на подарунках

Бізнес на подарунках – підходящий варіант для творчих підприємців. З креативним підходом, грамотним бізнес-планом і невеликим стартовим капіталом можна швидко розвинути свою справу.

В Україні люблять дарувати і отримувати подарунки з різних приводів. Коли ми вибираємо подарунок, то намагаємося догодити людині і здивувати його. Тому сфера розваг і торгівлі подарунковою продукцією так активно розвивається і щороку відкриває нові напрямки. Вітається будь-який креатив - для кожної ідеї знайдеться свій споживач.

Бізнес на подарунках вважається сезонним, але це не заважає йому приносити прибуток цілий рік. Адже приводів для подарунків дуже багато: Новий рік, 23 лютого, 8 березня, День Святого Валентина, різні професійні свята, дні народження, весілля і т. д. Пік продажів – з грудня по березень. За цей час прибуток магазинів з подарунками зростає в 3-5 разів. Тому «сезонність» в даному випадку не є мінусом, а особливим фактором, який варто враховувати при управлінні.

Очевидно, що починати такий бізнес краще за місяць-два до старту високих продажів. Тоді ви встигнете освоїтися на ринку, запустити рекламу і завоювати перших клієнтів. Другий важливий момент – планувати закупівлі товару заздалегідь, щоб в період ажіотажу він раптово не закінчився.

Щоб відкрити бізнес на подарунках, необхідно придумати щось оригінальне, потім якісно реалізувати ідею і донести її до потенційних клієнтів. Успіх такого будуватиметься на трьох факторах: ідея, якість продукції та сервісу, реклама.

Скільки грошей потрібно для відкриття

Бізнес на подарунках представляє величезну кількість варіантів. Бюджет проекту може бути абсолютно будь-який. Для реалізації багатьох ідей досить 8-12 тис. грн, але є і більш масштабні проекти, що вимагають 150 тис. грн і більше. Ви можете заснувати своє міні-виробництво або організувати роботу на посередництві. Займатися онлайн-продажами або відкрити торгову точку. Обладнати офіс або працювати на дому.

Щоб порахувати обсяг початкових витрат, необхідно скласти бізнес-план або хоча б фінансовий розрахунок. Визначити орієнтовні статті витрат: реєстрація бізнесу, оплата навчання (якщо це необхідно), закупівля товару, придбання витратних матеріалів та інструментів, витрати на рекламу.

Для відкриття бізнесу необхідні ідея, вкладення і реалізація. Дуже часто проблеми виникають вже на першому етапі. Знайти актуальну і прибуткову ідею, а потім її успішно реалізувати не так просто. Сфера розваг, куди можна віднести і «подарунковий» напрям, дуже динамічно змінюється, оскільки люди швидко виявляють інтерес до нового і так само швидко його втрачають. Багато речей, які рік тому були оригінальними, стають банальними. Тому підприємець повинен постійно тримати руку на пульсі і гнучко реагувати на попит аудиторії.  У цій сфері досить складно передбачити, що буде затребуване. Ось кілька ідей, які можуть вам допомогти з вибором бізнесу.

Сервіс по добірку і доставці подарунків

 Вкладення: від 8 тис. грн

Для багатьох людей вибір подарунка – це складна справа. Тому в останні роки популярність набувають сервіси, які надають комплексні послуги з підбору і доставки подарунка замовнику. Суть бізнесу полягає в тому, щоб підбирати подарунки за описом, який надає клієнт, та здійснювати доставку замовлення. Багато хто буде радий заплатити за подібну послугу, щоб заощадити свій час.

Сервіс по добірку і доставці подарунків

Для старту такого бізнесу буде потрібно мінімум коштів. Основна стаття витрат – рекламні витрати. Успіх цієї ідеї повністю залежить від ваших організаторських здібностей. Бізнес підійде для тих, хто шукає творчу роботу і любить працювати з людьми.

Незвичайні букети: пивні, з фруктів, з м'яких іграшок

Вкладення: 4 тис. грн

В останні кілька років в різних країнах активно стали відкриватися компанії, що пропонують оригінальну альтернативу звичайним букетам. Замість квітів у композиції можуть використовувати фрукти і ягоди, м'які іграшки, солодощі і т. д. Для чоловіків оформляють «пивні букети», які складаються з крафтового пива і різних їстівних закусок. У підсумку виходить оригінальний презент.

Незвичайні букети

Попит на такі букети залишається високим протягом кілька років. Але досі в багатьох містах не чули про їхнє існування. Конкуренція в ніші дуже низька. Найчастіше зустрічаються фруктові букети, але тут все буде залежати від вашої фантазії. Ця ідея – простір для творчості. Завжди можна придумати свою «фішку» і знайти клієнта.

Ідея ідеально вписується в концепцію домашнього бізнесу. Якщо ви хочете відкрити свою справу з мінімальними вкладеннями, то можете зайнятися створенням незвичайних букетів. Техніка оформлення досить проста - будь-яка творча людина швидко освоїть її.

Упаковка подарунків

Вкладення: від 15 тис. грн

Упаковка подарунків – ідеальний бізнес для новачків. Простий процес організації, невеликі стартові вкладення і хороші перспективи. Попит на даний вид послуг є завжди, хоча і має сезонність. У період найбільших свят упаковка подарунків – одна з найпопулярніших послуг.

Відкрити точку по упаковці подарунків під силу будь-якому починаючому підприємцю. Бажано орендувати торгову точку в торговому центрі, де більшість людей і купують подарунки. Вигідно сусідити з квітковими крамницями, сувенірними крамницями або магазинами подарунків.

Додатково ви можете продавати вітальні листівки, повітряні кульки, букетики із сухоцвітів, подарункові коробки, святковий декор і т. д. Не обмежуйтеся разовими замовленнями. Спробуйте знайти для співпраці корпоративних клієнтів. Останнім часом стало актуальним оформлення корпоративних подарунків, особливо це практикується у великих організаціях. І тоді ви забезпечите себе роботою протягом усього року. У перспективі можна відкрити мережу точок по упаковці подарунків.

Корпоративні подарунки

Вкладення: від 12 тис. грн

Продовжуючи тему b2b-послуг, розглянемо вузькоспеціалізовану ідею бізнесу. Зараз в корпоративному середовищі дуже популярні індивідуальні брендовані подарунки, які презентують клієнтам, партнерам, співробітникам. Причин багато: професійні свята, корпоративи, акції для певних груп клієнтів, Дні народження, Новий рік і т. д. Компанії щорічно витрачають на це великі гроші. А значить, такі послуги надавати вигідно.

Корпоративні подарунки

Схема роботи приблизно така: клієнт звертається до вас з певним запитом, ви складаєте проект, стверджуєте його, шукайте виконавців або купуєте подарунки, а потім доставляєте готовы замовлення. При цьому продукція може бути різна: брендована канцелярія, сувенірна та друкована продукція, а також інші презенти з нанесеним на них логотипом компанії.

Працюючи на постійній основі з 2-3 великими замовниками, ви зможете забезпечити собі високий прибуток.

Подарункові коробки з різних країн

Вкладення: 8 тис. грн

Підвищений інтерес завжди викликають подарунки, привезені з закордону. Цінності таким речам додає можливість спробувати щось нове і незвичайне. Тому імпортні солодощі і милі штучки користуються таким попитом.

 Подарункові коробки з різних країн

 Ідея бізнесу проста – збирати подарункові набори з приємних дрібниць, які передають настрій тієї чи іншої країни. У коробку можна покласти національну косметику, іграшки, одяг, посуд, різні снеки, солодощі та напої, канцелярію, листівки, традиційні сувеніри. Можна стартувати з мінімальними вкладеннями. Витрати будуть пов'язані із закупівлею пробної партії товарів, рекламу та організаційні питання.

Ця ідея буде користуватися попитом у молоді, тому найвигідніший формат бізнесу-відкрити свій інтернет-магазин. Здійснювати онлайн-продажі можна через свій сайт або через профіль в інстаграмі. В обох випадках важливо буде вкласти гроші в просування, щоб швидко отримати перші замовлення.

Подарункові коробки з екзотичними фруктами

Вкладення: 8-40 тис. грн

Коробка екзотичних фруктів — це оригінальний подарунок, який буде актуальний на різні свята. Бізнес на фрутобоксах можна відкрити з мінімальними витратами. Але слід враховувати, що це досить специфічна діяльність, оскільки фрукти — швидкопсувний і ніжний товар. Щоб уникнути таких ризиків, необхідно чітко продумати схему роботу.

Реалізувати ідею можна різними способами. Схема №1 – ви купуєте екзотичні фрукти безпосередньо у постачальників. Вартість закупівлі в такому випадку буде менше, але додаткові витрати значно зростуть. Особливо якщо обсяги закупівлі будуть невеликими. Тому починати роботу рекомендується за схемою №2: ви працюєте з оптовими компаніями на території України. Вартість закупівлі буде вище, зате це вирішить ряд проблем на старті.

Як відзначають власники сервісів доставки фруктів, ця ідея орієнтована на молоду аудиторію. Тому найкращий майданчик для бізнесу – соціальні мережі.

Продаж подарунків-вражень

Вкладення: від 8 тис. грн

Ця ідея прийшла до нас із Заходу і притулилася у великих містах нашої країни. Вже кілька років спостерігається тенденція на емоційні подарунки: стрибок з парашута, майстер-класи, СПА і багато іншого.

Бізнес будується на тому, щоб займатися продажами різноманітних послуг (розважальних, спортивних, оздоровчих, навчальних і т. д.), які надають ваші бізнес-партнери. Простіше кажучи, ви займаєтеся тільки продажем сертифікатів «подарунків-вражень» і заробляєте на комісії як посередник.

Здається, що бізнес простий і зрозумілий. Але питання можуть виникнути на перших етапах, коли ви будете шукати постачальників і домовлятися з ними про умови праці.

Продаж подарунків-вражень

Відкрити свій магазин з подарунковими сертифікатами можна в форматі онлайн або торгової точки. Важливо тільки врахувати, що перший варіант набагато дешевше і простіше. Але другий дозволяє безпосередньо взаємодіяти з потенційним клієнтом – а для хорошого менеджера це великий плюс. Спочатку краще попрацювати самостійно в режимі інтернет-магазину. А зекономлені кошти направити на розкрутку вашого сервісу.

Варто зазначити, що бізнес буде актуальніше для великих міст, де люди зможуть дозволити собі придбати такий подарунок, і де ви зможете знайти достатню кількість партнерів, що надають такі послуги.

Дизайнерські портрети

Вкладення: від 20 тис. грн

Красива картина або портрет завжди були популярним подарунком. З часом «класика жанру» зазнала безліч креативних змін, але як і раніше актуальна. Тільки тепер використовуються нові фішки, щоб здивувати клієнта.

Наприклад, фліп-флоп портрети викликали фурор на ринку подарунків. В чому ідея? Вона об'єднує портрет по фотографії та елемент творчості замовника. Схема роботи виглядає так: клієнт відправляє вам фотографію. По ній ви готуєте полотно, на який наносите контури портрета замовника. Потім полотно покривається спеціальною плівкою. Разом з полотном в замовлення входить набір фарб і пензликів. А далі починається вільна творчість: клієнт розфарбовує полотно як хоче, а потім знімає захисну плівку – і отримує свій портрет на тлі, намальованому своєю ж рукою. Така крута ідея користується попитом і вже скопійована багатьма. Але можна придумати щось своє, надихнувшись цією ідеєю.

Ще один варіант – портрети в стилі поп-арт. Виготовляти такі портрети досить просто, а результат виходить досить ефектним. Собівартість одного портрета становить 120-200 грн, а продаються вони за 1200-1500 грн. При цьому є компанії, які малюють портрети вручну, а якщо ті, хто створює їх за допомогою графічних редакторах і друкують на полотні.

Третій варіант – оформлення стилізованих фотокартин. В процесі обробки фотографія проходить цветокоррекцию, фільтри, зміна фактури, контрастності, різкості і т.д. Все залежить від принципів роботи майстра і побажань клієнта.

Магазин фігурного шоколаду

Вкладення: від 160 тис. грн

Шоколад – одне з найпопулярніших ласощів у світі. В Україні споживання шоколаду щорічно зростає. Завдяки високому попиту, бізнес з продажу шоколаду окупається за кілька місяців і приносить стабільний дохід. Головне – цікавий асортимент і якісний сервіс.

Магазин фігурного шоколаду

Перспективним форматом стане магазин фігурного шоколаду, який об'єднує в собі ідею оригінальних солодощів і незвичайних подарунків. Перед підприємцем стоїть завдання відкрити торгову точку, знайти надійних постачальників готової продукції, а також продумати рекламну кампанію.

Онлайн-сервіс з обміну подарунками

Вкладення: від 8 тис. грн

Популярність набирають інтернет-сервіси по обміну непотрібними подарунками. Такі платформи об'єднують тих, хто хоче позбутися зайвих подарунків, і тих, хто хоче їх отримати. Особливо часто зустрічається обмін подарунковими сертифікатами.

А на чому ж тоді заробляє засновник платформи? По-перше, це може бути невелика плата за реєстрацію на сайті або комісія на операцію по обміну. По-друге, це може бути дохід від розміщення реклами на своєму сервісі.

Онлайн-сервіс з обміну подарунками

Початкові вкладення можуть бути різними-залежно від того, як Ви вирішите організувати свій бізнес. Але майте на увазі, що окупатися ця ідея може довго, оскільки прибуток формується завдяки великій кількості дій на сайті. Так що відкриття такого сервісу варто розглядати як додатковий дохід, але не повноцінний бізнес.

Створення індивідуальних привітань

Вкладення: від 0 тис. грн

Оригінальне привітання – це теж варіант незабутнього подарунка. Ви можете запропонувати Послуги зі створення індивідуальних поздоровлень. Наприклад, написати вірш для іменинника, надати послугу авторської пісні-вітання і запису в студії разом з замовником, монтаж відеоролика і т. д. Вся концепція тримається на вашому творчому підході та якості реалізації ідеї. В даному випадку можна обійтися без вкладень, а ось без вашого таланту – ні.

Коробки з сюрпризами

Вкладення: від 8 тис. грн

В інтернеті стають популярними сервіси, що пропонують коробочки-сюрпризи в якості подарунка. Такі набори роблять тематичними: вміст підбирають індивідуально в залежності від інтересів одержувача і бюджету. Перед оформленням замовлення клієнт заповнює анкету – його відповіді і будуть орієнтиром для формування коробки. У підсумку виходить оригінальний подарунок, на який замовник витратив кілька хвилин.

Для старту потрібен мінімальний капітал, який доведеться витратити на просування в соціальних мережах. В перспективі можна створити свій сайт.

Листівки ручної роботи

Вкладення: від 2 тис. грн

Листівки ручної роботи – це приємне хобі, яке можна перетворити на домашній бізнес. Оригінальні листівки хендмейд стануть хорошим доповненням до подарунка. Попитом користуватимуться грошові конверти. Ви також можете розширити асортимент, займаючись весільної поліграфією, пакування подарунків, виготовленням букетиків з сухоцвітів і т. д. Можливостей багато.

Виготовлену продукцію ви можете продавати самостійно або здавати на реалізацію. Вашими виробами можуть зацікавитися магазини арт-товарів, магазини квітів і подарунків, сайти рукоділля і т. д.

Існує думка, що на листівках ручної роботи не можна побудувати бізнес. Найчастіше це пояснюється тим, що листівки нікому не потрібні, а якщо знадобиться – то їх простіше і дешевше буде купити в супермаркеті. Але будь-яку ідею можна адаптувати під себе і умови локального ринку, переробити і вдосконалити, доповнити «фішкою», щоб схема запрацювала. Наприклад, ви можете відкрити свій магазин, де будуть представлені листівки різних виробників. Тут головне – хороший асортимент. А можна створювати свої оригінальні принти – і друкувати листівки на дизайнерському папері. В такому випадку ви зробите ставку на оригінальну ідею. А може, ви будете робити стильні листівки з дерева або додасте послугу персонального поздоровлення у віршах, яке клієнт зможе замовити разом з листівкою.  Як бачите, варіантів багато. Все в ваших руках!

Фотокниги

Вкладення: 12-20 тис. грн

Сьогодні виготовлення фотокниг – затребувана послуга. Це хороший пам'ятний подарунок, який нікого не залишить байдужим.

Фотокниги

Цей бізнес підійде всім тим, хто, так чи інакше, пов'язаний з фотографією, дизайном, малюванням або графікою. Технологічний процес тут освоїть будь-хто. Почати свою справу можна в домашніх умовах без всякого обладнання. Займатися тільки створенням макета фотокниги, а для друку звернутися в місцеву друкарню.

В перспективі ця ідея може перерости в повноцінний бізнес.

Магазин незвичайних подарунків

Вкладення: від 40 тис. грн

Незвичайні подарунки і сувеніри знову в моді. Тому формат невеликих крамниць, які торгують кумедними і креативними штучками, знову оживає. Прибуток таких торгових точок в останні роки збільшився на 20-25%.

 Магазин незвичайних подарунків

Плануючи відкрити свій магазин незвичайних подарунків, обов'язково вивчіть рівень конкуренції. Чи немає поблизу схожого магазину? Якщо ні – то досліджуйте попит. Можливо, тут така ідея просто не приживеться. Якщо такий магазин є – вивчіть його асортимент. Повторюватися не можна. Формат занадто специфічний. Розібратися з асортиментом потрібно відразу. Сформуйте концепцію заздалегідь. Може, ви будете продавати подарунки ручної роботи? Або подарунки-приколи? Або подарунки певної тематики? Це залежить від того, що буде найбільш затребуване.

Інтернет-магазин чоловічих подарунків

Вкладення: від 40 тис. грн

Існує величезна кількість сервісів, які пропонують ідеї подарунків для дівчат. А ось питання що подарувати чоловікові залишається актуальним. Ідея тематичних подарунків-наборів за інтересами могла б стати затребуваною. Подарунки можна оформити в брутальну упаковку, продумати дизайн, подачу і наповнення. Запропонувати кілька варіантів готових наборів або конструктор подарункової коробки, щоб клієнт сам вибрав вміст.

Для даної ідеї підійде формат онлайн-торгівлі. Збирати замовлення ви можете в домашніх умовах. Початкові вкладення підуть на закупівлю зразків товару, рекламної фотосесії та просування свого онлайн-майданчика.

Читайте також: Бізнес ідеї для чоловіків: ТОП-25 кращих

Агрегатор подарунків

Вкладення: від 80 тис. грн

Ще одна ідея онлайн-сервісу, покликаного полегшити стосунки з подарунками. Її суть полягає в тому, щоб створити сервіс подарунків, де можна складати списки дійсно потрібних подарунків. Принцип роботи будується таким чином, що автор списку додає всі товари в корзину, яку можуть побачити його близькі. Кожен, хто бажає зробити подарунок, оплачує будь-який обраний товар - в залежності від того, якою сумою володіє.

 Агрегатор подарунків

Такий сервіс буде актуальний, коли близькі вибирають весільний подарунок молодятам або презент на честь народження дитини. Дохід сервісу формується за рахунок комісії від покупок, здійснених через дану платформу. Реалізувати цю ідею непросто, але можна на її основі придумати легкий аналог з меншим функціоналом, що не вимагає складної розробки.

Шоко-пазли

Вкладення: від 8 тис. грн

Ідея смачного і оригінального подарунка-коробка з квадратними шоколадками, чиї обгортки прикрашені фрагменти пам'ятної фотографії. Спочатку потрібно зібрати пазл, а потім можна відсвяткувати це поїданням смачного шоколаду.

Шоко-пазли

Щоб реалізувати таку ідею, потрібно мінімум витрат. Ваше завдання – знайти постачальників смачного і якісного шоколаду, освоїти графічний редактор, за допомогою якого ви будете ділити фотографії на пазли, купити принтер для друку обгортки (або вибрати друкарню), а також продумати дизайн подарункової коробки. Після можна запускати в роботу односторінковий сайт або акаунти в соціальних мережах і займатися просуванням.

Продаж/доставка повітряних куль

Вкладення: 8-40 тис. грн

Повітряні кулі часто використовуються в якості оформлення або доповнення до подарунка. Особливо популярні зараз гелієві кулі.

Ви можете відкрити торгову точку або надавати послугу доставки. У першому випадку доведеться вкласти гроші в оренду площі і стійку продавця. У другому – доведеться вирішувати питання з транспортом (бажано мати особистий транспорт). Але в обох випадках доведеться витратитися на закупівлю балона з гелієм і рекламу.

Бізнес простий, але затребуваний і досить прибутковий. У майбутньому Ви зможете його розвинути і відкрити точку по упаковці подарунків або сувенірний магазин.

Організація сюрпризів

Вкладення: від 8 тис. грн

Це сервіс для тих, хто хоче влаштувати незабутній сюрприз близькій людині. В даний час подібні послуги надають небагато, тому ви можете стати в числі перших, хто запропонує такий сервіс.

Суть бізнесу – виступати організатором креативних привітань, розіграшів та сюрпризів. Писати сценарії, розробляти концепцію, шукати виконавців і майданчик. Тобто надавати комплексні послуги організації різних щасливих моментів-сюрпризів.

Основні витрати – це просування своїх послуг. Ніякого обладнання, приміщення і штату співробітників. Головний ресурс – це ви і ваш креатив.  В цілому, будь-яка ідея «подарункового» бізнесу підходить творчим і комунікабельним людям.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити