Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як почати бізнес з Китаєм на перепродажі товарів: правила вибору товарної ніші і відповідної моделі заробітку

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Як почати бізнес з Китаєм

Сьогодні більше 50% підприємців-початківців в Інтернеті орієнтуються на бізнес з Китаєм, тому що такий напрям відрізняється високою рентабельністю. Розвиток онлайн-торгівлі із зарубіжними країнами пішов на користь покупцям і продавцям. Перші отримали величезний вибір продукції та зручну доставку, а другі – можливість заробляти хороші гроші не виходячи з дому. У цій статті ви дізнаєтеся багато корисної інформації про співпрацю з китайськими партнерами і зрозумієте, з чого почати свою справу.

У чому полягають переваги і вигода бізнесу з Китаєм

Чи знаєте ви, що 80% продукції легкої промисловості, представленої в Україні – це товари з Китаю? І якщо 15-20 років тому позначка «Made in Chine» асоціювалося у людей з низькою якістю, то сьогодні вона мало кого бентежить. Народ охоче купує одяг, аксесуари, техніку та інші китайські речі в українських підприємців.

Це цікаво. Навіть популярний смартфон iPhone збирають саме підприємства в Китаї, а не американські заводи. Багато в чому це пов'язано з дешевою робочою силою і низькими податками для бізнесу.

Китайський бізнес має 5 переваг для підприємців-початківців:

 1. Низькі закупівельні ціни. У Китаї можна купити практично будь-які речі оптом за копійки, а потім перепродати з накруткою від 50% і вище. Іноді чистий прибуток від торгівлі доходить до сотень відсотків.
 2. Широкий асортимент. Чого тільки немає на китайських торгових майданчиках. Окрему нішу складають трендові товари – новинки в області техніки, одягу, продуктів харчування.
 3. Розвинена інфраструктура для іноземців. У Китаї знаходиться велика кількість оптових баз. Каталоги товарів на сайтах на зразок Alibaba і AliExpress добре розвинені і дозволяють детально вивчити ціни, асортимент продукції, умови доставки. Крім того, в Китаї працює багато посередників, які допомагають новачкам вирішувати питання з відбором якісних товарів, доставкою і розмитненням. Ринки Європи та Близького Сходу не можуть похвалитися настільки розвиненою інфраструктурою.
 4. Мінімальний стартовий капітал. Почати бізнес в Китаї можна з невеликої суми (5-7 тис. грн.), а іноді, взагалі, без вкладень.
 5. Зручність роботи. Зараз в Піднебесній величезна конкуренція, тому середньостатистичний китаєць дорожить кожним клієнтом. Для вас це відмінна можливість домовитися про вигідні умови ведення бізнесу. Ви можете торгуватися, тестувати малі партії товару або навіть просити вислати безкоштовні зразки.

Незважаючи на перераховані плюси, до цих пір багато підприємців сумніваються, що продаж товарів з Китаю - це вигідний бізнес. Адже сьогодні жителі країн СНД можуть закуповувати дешеві речі самостійно. Зокрема, на сайті AliExpress.

Однак на практиці справи йдуть інакше. Більшість громадян як і раніше воліють закуповувати на українських сайтах, а не зв'язуватися з Китаєм. Люди цінують свій час, комфорт і просто не хочуть вникати в деталі оформлення замовлення за кордоном. Крім того, одна людина (без посередника) не може привезти собі річ з Китаю за оптовою ціною.

Як почати бізнес з Китаєм – 6 моделей заробітку на вибір

Перше питання, з яким стикається кожен початківець підприємець - який бізнес відкрити з Китаєм. Відповідь на нього залежить від багатьох факторів: суми інвестицій, досвіду, фінансових цілей. Нижче розглянемо 5 популярних моделей, що дозволяють організувати бізнес з продажу китайських речей.

Модель 1. Купівля товарів в роздріб

Почати бізнес на продажу товарів з Китаю можна за допомогою сайту AliExpress. Він дозволяє купувати речі в роздріб за набагато нижчими цінами, ніж пропонують українські магазини. Вибір продукції величезний. На сайті є система безпечної угоди і служба підтримки. Необхідність у зверненні до посередників для ведення бізнесу відпадає. Доставка займає до 2 місяців.

Мінімальне вкладення в бізнес – 2 тис. грн. (на закупівлю першої партії). Зберігати товар, в залежності від його обсягу, можна в будь-якому вільному приміщенні. Чим не підходяща ідея, щоб почати бізнес в гаражі? Перепродувати речі можна через Інтернет: на безкоштовних дошках оголошень на кшталт OLX і в соціальних мережах.

Порада. Щоб купувати китайські товари в роздріб ще дешевше, встановлюйте на AliExpress ціновий фільтр, шукайте в Інтернеті промокоди і користуйтеся кешбек-сервісами (ePN Cashback, LetyShops та ін.).

Модель 2. Покупка через посередника

Цей варіант бізнесу підійде тим, хто вирішив купувати за оптовою вартістю великі партії товару. Поріг входу – 7-8 тис. грн.

Як почати бізнес з Китаєм через посередника? Знайти останнього можна на спеціалізованих форумах (msgforum.ru) і в соціальних мережах. Важливо, щоб посередник перебував у Китаї. Він візьме на себе наступні функції:

 • перевірить якість продукції, виявить недоліки;
 • розрахується з оптовим постачальником (виробником);
 • організовує доставку, домовившись з транспортною компанією;
 • допоможе в оформленні митної документації та сплаті мит.

Як правило, комісія за послугу становить 10% від вартості товару. Плюс потрібно оплатити доставку. В якості посередника може виступати як звичайна людина, так і представник організації (у т. ч. дочірнього підприємства української компанії в Китаї).

ВАЖЛИВО. Серед посередників часто трапляються «кидали», які беруть 100% передоплату за свої послуги, а потім зникають. Тому перед тим, як почати бізнес з Китаєм, обов'язково вивчіть репутацію людини. А якщо ви маєте справу з організацією, перевірте термін існування її домену.

Модель 3. Спільні закупівлі

Ця модель бізнесу включає в себе дві схеми заробітку. Ви можете або самі виступати в ролі посередника, або вдаватися до послуг організатора спільних закупівель, щоб отримувати дешеві речі з Китаю для подальшого перепродажу.

У загальному вигляді заробіток 2020 на товарах виглядає так:

 1. Організатор знаходить китайського постачальника, готового продати велику партію товару за оптовою ціною.
 2. Створює групу в соціальній мережі або тему на форумі, залучаючи потенційних покупців.
 3. Збирає кошти (як правило, просить людей перерахувати гроші на банківську карту). При цьому виставляє ціну з урахуванням комісії – 15-20%.
 4. Оформляє замовлення і очікує доставку.
 5. Роздає покупцям речі в заздалегідь призначеному місці.

Щоб організувати спільні закупівлі, важливо знайти надійного постачальника. Для початку можна розглянути український оптовий ринок, на якому продаються китайські товари.

ВАЖЛИВО. Ціни на китайські товари в Україні на 20-30% вище, ніж у Китаї. Але зате ризики при співпраці з постачальником зведені до мінімуму. Замовлені речі можна особисто перевірити на якість і відразу забрати зі складу.

Модель 4. Дропшиппінг

Дропшиппінг дозволяє почати бізнес з продажу товарів з Китаю практично без вкладень. Схема заробітку включає в себе наступні етапи:

Знаходимо оптового постачальника китайських товарів в Китаї або Україні.

 1. Вибираємо товар, який буде користуватися хорошим попитом.
 2. Домовляємося про співпрацю з постачальником за схемою дропшиппінга або вдаємося до послуг сайту-посередника (наприклад, tibimi.ru, annodanini.com).
 3. Створюємо онлайн-майданчик для продажу. Наприклад, свій сайт одностранічнік, групу в соціальній мережі або інтернет магазин.
 4. Продажу налагоджуємо через Інтернет: проводимо SEO-оптимізацію сторінок з описом товарів, замовляємо і налаштовуємо контекстну рекламу і т. д.
 5. Приймаємо заявки від покупців. Беремо 100% передоплату з урахуванням торгової націнки. Відправляємо контактні дані покупців постачальнику. Перераховуємо останньому гроші (оптову вартість + ціну доставки).

Відповідальність у разі виникнення проблем (наприклад, відсутності потрібної речі на складі, порушення термінів доставки) лягає на плечі підприємця. В цьому і полягає головний мінус бізнесу за схемою дропшиппінга. А переваги полягають в тому, що підприємцю не треба заздалегідь купувати товари і витрачатися на оренду складу.

ВАЖЛИВО. Оскільки за організацію доставки зазвичай стягується комісія, по дропшиппінгу вигідно продавати дорогі речі (від 400-600 грн.).

Модель 5. Самостійна покупка товарів оптом

Такий бізнес на китайських товарах дозволяє економити на торгових націнках і послугах посередників. Але він самий витратний за часом, вимагає вкладень від 20-25 тис. грн., наявності досвіду і певних знань (у сфері податкового і митного законодавства, оцінки репутації постачальника і вибірці китайських речей).

Ось список сайтів, з яких можна замовити товари оптом за смішними цінами:

 • Alibaba;
 • Taobao;
 • 1688.

Канали продажів такі ж, як і при роздрібних закупівлях. Перепродувати речі можна як звичайним людям, так і підприємцям, які тільки починають бізнес з Китаєм.

Модель 6. Дочірнє підприємство (зонтична компанія) в Китаї

Організація відкриття дочірнього підприємства – підходящий варіант для тих, хто хоче вийти на внутрішній ринок Китаю. Юридично зонтична компанія вважається не іноземною, а китайською, але може виконувати наступні функції:

 • наймати від вашого імені співробітників, в тому числі запрошувати людей по візі;
 • приймати платежі від клієнтів з Китаю;
 • займатися питаннями адміністративних процедур;
 • зберігати вашу продукцію на китайських складах.

Бізнес план дочірнього підприємства, оформлення потрібної документації (ліцензії, сертифікати, віза) та відкриття рахунків можна замовити у фахівців «під ключ». Мінімальне вкладення в дочірній малий бізнес в Китаї складе 1 млн грн.

5 перших кроків новачків, які збираються організувати бізнес з Китаєм

У цьому розділі розглянемо, як почати бізнес з Китаєм з нуля. Покрокова інструкція допоможе вам правильно вибрати товарну нішу, вирішити організаційні та юридичні питання.

Крок 1. Виберіть конкретний товар, який будете продавати

Що можна привезти з Китаю для бізнесу? Орієнтуйтеся на ніші, які користуються високим попитом на українському ринку. І вже серед них намагайтеся відібрати ексклюзивні товари, які не можна зустріти у кожного 2-го продавця.

Порада. Для аналізу попиту на товар користуйтеся безкоштовним сервісом Wordstat Yandex. Наприклад, за останній місяць запит "купити бездротові навушники" в Yandex ввели 234 500 осіб, "купити розумний годинник" - 49 000, а "тримач планшетів купити" - тільки 1 000.

Крок 2. Протестуйте товар

Який би малий бізнес в Китаї ви не вибрали, не вкладайте в нього велику суму відразу. Попросіть постачальника надати вам безкоштовний зразок товару. Або замовте з Китаю невелику партію.

Оцініть товар з точки зору зовнішнього вигляду і якості. Якщо він не подобається вам самому, то навряд чи задовольнить клієнтів. Спробуйте продати товар через дошки оголошень. Якщо продажі йдуть повільно, то слід вибрати іншу нішу для бізнесу.

Крок 3. Знайдіть надійного постачальника

У разі самостійної покупки товарів в роздріб або дрібним оптом буде досить порівняти умови постачальників на китайських сайтах. При виборі ділового партнера дотримуйтеся наступних принципів:

 1. На майданчику Alibaba віддавайте перевагу постачальникам зі статусом «Gold Supplier». Він підтверджує, що підприємство працює давно і легально.
 2. Не довіряйте особам, які ухиляються від обговорення деталей угоди (реальний асортимент продукції, умови доставки, дії сторін у разі виявлення браку і т. д.).
 3. Читайте про постачальника відгуки в Інтернеті.
 4. Перевіряйте контактні дані на сайті. Вони повинні належати компанії, а не фізичним особам.

Якщо ви вирішите відкрити бізнес по візі, обов'язково перед реєстрацією компанії особисто відвідайте Піднебесну. Крім того, познайомитися з китайськими постачальниками і виробниками можна на виставках і презентаціях, що проводяться в Україні. Цей варіант підійде тим, хто збирається побудувати бізнес, закуповуючи товари великим оптом.

Крок 4. Вивчіть умови і можливі нюанси поставки продукції

Обговорюйте з китайцями умови співпраці якомога детальніше. Ось приклади типових косяків в китайському бізнесі:

 • приходить товар не того кольору (наприклад, в Китаї часто плутають білий і бежевий) або в неповному комплекті;
 • посередник стягує додаткову комісію за організацію доставки або перевірку документів;
 • знижки починають діяти тільки при замовленні від певної суми;
 • посилка перевищує митні ліміти, що різко відбивається на розмірі мита.

Як правило, з перерахованими проблемами стикаються підприємці, які займаються великим оптом. При покупках на AliExpress бізнес вести легше.

Крок 5. Розберіться з законодавчими моментами

Підприємці-початківці не звільняються від обов'язку легального оформлення діяльності та сплати податків. Для реалізації більшості моделей бізнесу (перепродаж, спільних закупівель, дропшиппінга) буде достатньо реєстрації в якості ІП із застосуванням ССО за ставкою 6% від суми доходу. У разі відкриття великого інтернет-магазину або оффлайн-точки з найманими працівниками вже потрібно оформляти ТОВ.

Легальна схема заробітку на перепродажі товарів з Китаю виглядає так:

 1. Купуєте продукцію у постачальника з необхідними документами (договорами купівлі-продажу, товарними накладними, сертифікатами).
 2. Проходьте процедуру розмитнення і сплачуєте мито. Замість вас цим можуть займатися посередники.
 3. В Україні здаєте примірники товарів на перевірку для отримання сертифіката (декларації) відповідності.

Якщо ви хочете минути 3-й етап, закуповуйте товари не в Китаї, а у українских оптовиків. Останнім за рахунок великого торгового обороту простіше отримати потрібні сертифікати.

Як рекламувати і де продавати китайські товари

Налагодити бізнес з Китаєм допоможе Інтернет. Нижче розглянемо основні типи майданчиків, які підходять для продажу китайських речей в Україні та інших країнах СНД.

Дошки оголошень

Дошки оголошень підходять для продажу затребуваних товарів, куплених в Китаї в роздріб і дрібним оптом. Радимо використовувати для бізнесу як мінімум три майданчики:

 • OLX;
 • Youla;
 • Edc.Sale.

Це джерела величезного (а головне – безкоштовного) трафіку. За допомогою дощок оголошень часто ведуть бізнес з продажу одягу з Китаю, «розумної» техніки, мобільних аксесуарів.

Порада. Перед тим як закуповувати новий товар для перепродажу, вивчіть статистику переглядів у інших продавців. Так ви точно дізнаєтеся, які речі користуються попитом.

Соціальні мережі

У групах, створених в ВК, Instagram і Однокласниках, непогано продаються одяг, взуття, продукти харчування, дитячі речі. Важливу роль відіграє SMM-просування.

Краще залучати покупців за допомогою таргетованої реклами в інших спільнотах і чіпляючих постів. Накручувати ботів в безкоштовних сервісах типу BossLike сенсу немає.

Односторінковий сайт (лендінг)

На односторінкових можна продати один товар або групу товарів. Там добре заходять нові та ексклюзивні ідеї з Китаю. Наприклад, годинник з функціями крокоміра, вимірювання пульсу і «розумного» будильника, інноваційні Бади для схуднення, модні іграшки.

Такі товари можна продати з накруткою від 300%. Ідея реалізується так: створюєте сайт на конструкторі (наприклад, uKit, Wix, Tilda) або замовляєте у фрілансера на біржі, наповнюєте сторінку максимально продаючим контентом, налаштовуєте контекстну рекламу. І чекаєте заявок.

Інтернет-магазин

Якщо ви маєте намір зробити з бізнесу масштабний проект і отримувати прибуток не менше 1000$ в місяць, створюйте повноцінний інтернет-магазин. Пропонуйте покупцям широкий асортимент продукції (модельний ряд техніки / одягу / посуду і т. д.).

Для запуску бізнесу вам знадобиться як мінімум 20-25 тис. грн. Гроші підуть на створення майданчика (найдешевший варіант – використання конструктора), наповнення сайту контентом, SEO просування і контекстну рекламу. Вас чекає довга і копітка робота, яка, однак, принесе хороший дохід в довгостроковій перспективі.

Звичайний магазин

Самий витратний і одночасно прибутковий варіант ведення бізнесу з Китаєм. Мінімальне вкладення – 1 млн грн., а в містах Київ і Харків цифри в 1,5-2 рази вище.

Для відкриття оффлайн-точки вам потрібно буде виконати як мінімум наступні дії:

 • знайти і орендувати торгове приміщення в прохідному місці (наприклад, для бізнесу в селі цей варіант буде не найбільш підходящим);
 • підшукати склад для зберігання товарів;
 • заздалегідь подумати про асортимент продукції та його регулярне оновлення;
 • скласти подібний бізнес-план.

Магазин китайських товарів можна відкрити в своєму гаражі. Але тоді вам знадобиться отримати дозволи у архітектурної, санітарно-епідеміологічної та пожежної служб, а також вкласти гроші в бізнес, в нашому випадку утеплення та облаштування приміщення.

ТОП-7 популярних товарів, на яких можна зробити бізнес з Китаєм

Досвід успішних підприємців підтверджує, що прибутковий бізнес з Китаєм можна побудувати практично на будь-яких товарах широкого вжитку. Але краще вибирати ніші, до яких поки не дісталася більшість конкурентів. Так вийде швидше вийти на окупність.

Пропонуємо вам розглянути наступні нові бізнес ідеї в Китаї:

 1. Корейська косметика. Зараз особливо зріс інтерес до сироваток по догляду за бровами і віями, тканинним маскам для обличчя.
 2. Портативний фотоепілятор. Краще продавати через сайт-одностранічнік.
 3. Здорове харчування. Ідей море: урбечи, мед Манука, чай Маття, дієтичні та веганські солодощі. Розходяться «на ура» в Instagram.
 4. Вібромасажер. Особливо актуальні прилади з лінійки для схуднення і підлогові платформи.
 5. Светри «Попкорн».
 6. Жіночі рюкзаки. Можна продавати в інтернет-магазині разом з іншими потрібними аксесуарами.
 7. Антипригарне покриття. Дозволяє покупцям за копійки реанімувати старі сковорідки і праски.

Перед тим, як щось купувати для бізнесу, обов'язково пробийте запит в Wordstat. Адже список мега-затребуваних товарів постійно змінюється.

Корисні поради для тих, хто вирішив почати бізнес з Китаєм

Яким би привабливим не здавався бізнес з Китаєм, від помилок не застрахований ніхто. Щоб отримати від підприємництва прибуток, а не збитки, прислухайтеся до простих порад:

 1. Не починайте китайський бізнес з оптових закупівель. Спробуйте спочатку шукати речі на Аліекспрессі або працювати з посередниками.
 2. При розрахунку прибутку враховуйте не тільки торгову націнку, а й накладні витрати (комісії, доставку, оформлення накладної документації та т. д.).
 3. Вкладайте час і гроші в своє навчання: читайте книги, проходьте курси і тренінги. Важливу роль у бізнесі з Китаєм відіграють знання в області налаштування контекстної реклами, маркетингу та копірайтингу.
 4. Якщо ви співпрацюєте з постачальником вперше, постарайтеся домовитися про часткову передоплату або попросіть розстрочку.
 5. Не вірте на 100% фотографіям і словами продавця. Тестуйте кожен продукт для бізнесу особисто.
 6. Розраховуйтеся на онлайн-майданчиках в доларах США, щоб не втрачати частину прибутку на конвертації.

У бізнесі з Китаєм успіх зазвичай супроводжує самим уважним і комунікабельним особистостям. Не соромтеся торгуватися, задавати постачальникам і посередникам багато уточнюючих питань. Будьте сміливіше.

Як перевіряти партнера в Китаї і не нарватися на шахраїв

При виборі партнерів орієнтуватися слід відразу на два найважливіших показника:

 • Ціна товару.
 • Репутація китайського постачальника.

Другий показник найважливіший, так як саме від нього залежить, чи отримаєте ви замовлення, і чи буде він якісним. У Піднебесній поряд з сумлінними підприємцями існує чимало шахраїв. При поверхневому підході до вибору постачальника підприємець може втратити не тільки гроші, але і довіру українського покупця.

У Китаї можна зіткнутися з такими шахрайськими схемами:

 • Компанії-одноденки. Шахраї реєструють компанію і проводять широку рекламну акцію. Вони пропонують дуже вигідні умови роботи, великі знижки і низькі ціни. За фактом у них немає ніякої продукції, і після отримання грошей вони безслідно зникають.
 • Партнери, мета яких роздобути дані електронної пошти, платіжних систем і банківських реквізитів. Як тільки вони отримують необхідну інформацію, зламують комп'ютер і отримують доступ до фінансових коштів.

Важливо! Нерідко обман полягає і в недостовірних характеристиках продаваних виробів. Щоб уникнути проблем слід вимагати доставки зразків. Оцінити якість по реальним виробам набагато простіше, ніж по фотографії в інтернет-магазині.

Для перевірки майбутнього постачальника рекомендується:

 1. Перевірити як довго існує домен, на якому зареєстрований продавець. Якщо реєстрація пройшла зовсім недавно, не варто ризикувати і краще пошукати іншого партнера.
 2. Промоніторити реальні контакти майбутнього партнера. Якщо йому нема чого приховувати і боятися, що він не буде приховувати свої дані і вкаже на сайті не тільки місто, але і конкретну адресу, а також телефони для зв'язку.
 3. Вивчити асортимент. Виробники завжди мають певні рамки виробництва, вони не можуть одночасно випускати зубочистки і автомобілі. Якщо на сайті виставлена мішанина з самих різних сфер, то, швидше за все це не постачальник, а перекупник.
 4. Встановити наявність прив'язки до поштових послуг. Стабільні компанії, орієнтовані на довгострокове співробітництво, користуються безкоштовними поштовими сервісами на постійній основі.
 5. Перевірити кому належить зазначені для перерахування реквізити. Банківський рахунок повинен значитися на компанії, а не на приватній особі.
 6. Звернути увагу на мовне оформлення сайту. Китайські постачальники ведуть його як мінімум на двох мовах-китайською та англійською. Якщо ресурс представлений тільки англійською, це привід серйозно задуматися.
 7. Пошукати назву постачальника в списку шахраїв. Існує чимало ресурсів, де генерується інформація про шахрайські компанії.
 8. Вивчити відомості, наявні в мережі.
 9. Вимагати надання реєстраційних документів.

У відсіюванні шахраїв допомагають деякі хитрі виверти. Можна попросити партнера приїхати на фабрику для ознайомлення з виробництвом. Від того як відреагує продавець, буде залежати чи варто йому довіряти або необхідно перевірити ще раз.

Висновок + відео

Бізнес з Китаєм – це «золоте дно» для підприємливих людей. Ви можете комбінувати різні способи заробітку на перепродажі і посередництві, швидко масштабувати діяльність, експериментувати з новими товарними нішами. Але важливо продумувати кожен свій крок, а не покладатися на «авось». Сподіваємося, що наведена в статті інформація допоможе вам добре стартувати в Китаї і домогтися будь-якої фінансової мети.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити