Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес план магазину взуття

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес план магазину взуття

Короткий інвестиційний меморандум

Взуття та одяг є одними з найбільш затребуваних товарів в нашій країні. Згідно зі статистичними даними, звичайний українець витрачає на дану продукцію близько 2,5 тис. Це обумовлено особливістю кліматичних умов в країні: часта зміна пір року змушує міняти гардероб, тому бізнес з продажу взуття ніколи не втратить своєї актуальності.

З 2013 по 2016 роки реалізація взуття в Україні щорічно скорочувалася. Таке зниження пояснюється тим, що сталося в ці роки ослабленням гривні, і, відповідно, зростанням цін на іноземне взуття. Крім того, спостерігалося зниження купівельної спроможності населення, а значить, покупки даного типу товарів відкладалися на майбутні періоди.

Також відомо, що в 2017 році було відзначено значне зростання продажів взуття з показниками на 17,1% вище попереднього року. Про це говорять дослідження BusinesStat, проведені в 2018 році. Очікується, що в 2024 продажі взуття відновлять зростання темпами 1,4-3% на рік. Таким чином, при правильній організації магазину з продажу взуття можна отримувати значний прибуток і мати постійні потік покупців.

Сума початкових інвестицій становить 330 400 грн.

Точка беззбитковості досягається на другий місяць роботи.

Термін окупності 6 місяців.

Середня чистий прибуток: 82 000 грн.

Опис бізнесу, продукту або послуги

Є кілька варіантів організації бізнесу з продажу взуття:

 • відкриття магазину жіночого взуття;
 • відкриття магазину чоловічого взуття;
 • відкриття магазину дитячого взуття;
 • гіпермаркет взуття з широким асортиментом товарів для всіх.

Крім того, магазин можна відкрити: в торговому центрі, в окремому приміщенні, на ринку.

Кожен з даних варіантів досить привабливий, і вибір потрібно зробити виходячи з цінової політики, асортименту постачальників і рівня початкових інвестицій. В даному бізнес-плані буде розглянута модель відкриття магазину дитячого взуття в окремому орендованому приміщенні з середньою ціновою політикою. Взуття завжди актуальне, крім того, батьки не стануть економити на улюблених дітях, тому продажів буде достатньо.

До особливостей відкриття взуттєвого магазину можна віднести потребу в постійному оновленні асортименту, адже сезони змінюють один одного і закупівлі у постачальників повинні їм відповідати.

Магазин працюватиме з 09:00 до 21:00 години щодня. Бізнес не має яскраво вираженої сезонності, так як потреба в дитячому взутті присутній протягом усього року.

Опис ринку збуту

Цільовою аудиторією дитячого взуттєвого магазину стануть:

 • мами і тата дітей віку від 2 до 12 років;
 • родичі дітей, які хочуть зробити подарунки малюкам.

Цільова аудиторія може купувати взуття з кількох причин:

 • покупки повсякденного взуття в зв'язку з сезонністю і настанням нової пори року. В Україні потрібно мати як мінімум зимове, літнє і демісезонне взуття - це базовий набір будь-якого жителя;
 • покупки в зв'язку з тим, що дитині мале старе взуття (діти ростуть досить швидко і їм часто доводиться оновлювати взуття та одяг);
 • покупки в зв'язку з подарунками дітям на свята. Бабусі, дідусі та інші родичі часто купують взуття на честь дня народження та інших свят;
 • покупки з приводу святечка або заходи, на яких потрібно бути присутнім в ошатному взутті. Дітям теж потрібна взуття "на вихід", яке можна поєднувати з сукнями і костюмами.

Приблизно 40% покупців будуть жителями прилеглих будинків і перехожими, при цьому 60% — це покупці з інтернету.

Продажі та маркетинг

Основні напрямки розвитку магазину:

 • яскрава вивіска, яка приверне увагу перехожих. Для цього слід розробити логотип і замовити вивіску, на виготовлення якої піде близько 16 000 грн;
 • реклама в Інтернеті. За дитячою тематикою добре працюють канали соціальних мереж, адже мами часто сидять саме там. На бюджет кампаній в соціальних мережах слід виділити не менше 6 000 грн на місяць;
 • реклама на радіо. Слід протестувати дане джерело продажів, адже цільова аудиторія дитячих магазинів також може слухати певні радіоканали;
 • роздача листівок також може стати ефективним рішенням, адже частина покупців буде проходити повз магазин;
 • співпраця з іншими дитячими закладами міста (навчальні центри, магазини іграшок). Таке взаємовигідне співробітництво припаде до речі, адже це відмінний спосіб обміну аудиторією.

Рекомендуємо надавати карти постійним клієнтам, такий підхід значно підвищить лояльність і повернення покупців саме до вас.

При закритті сезону доведеться влаштовувати розпродажі взуття Вашого магазину, щоб розпродати товарні залишки.

План виробництва

Розглянемо основні етапи відкриття магазину взуття.

Реєстрація в державних органах

Щоб відкрити магазин дитячого взуття, потрібно вибрати форму ведення підприємницької діяльності і зареєструватися в податкових органах. Можна вибрати ФОП і ТОВ, перший варіант більш кращий. ФОП - це мінімальний набір документів і звітності, простота ведення бухгалтерії і можливість розпоряджатися грошима на рахунку. Оформлення документів відбувається протягом тижня.

Пошук приміщення та ремонт

Приміщення під магазин дитячого взуття повинно знаходитися в прохідному місці з високим пішохідним трафіком, бажано недалеко від дитячих садків, навчальних центрів, шкіл. Магазин може перебувати як в центрі, так і в спальних районах, адже сім'ї з дітьми можуть жити неподалік.

Площа магазину залежить від масштабу пропонованого асортименту, на перших порах досить 50-60 кв.м. У приміщенні буде функціонувати основний торговий зал, підсобне приміщення, санвузол. Обов'язкова вимога для магазину - наявність місця для касового апарату, прилавка, також в кімнаті будуть розташовуватися вітрини з асортиментом, місце для примірки взуття (5 кв.м).

Крім того, до магазину повинен бути проведений окремий вхід, який буде знаходитися на першому поверсі житлового будинку або офісної будівлі. І той і інший тип будівлі відмінно підійдуть під відкриття магазину. Хороша вентиляція буде перевагою, також необхідна безперебійна подача електроенергії та Інтернету.

Купівля необхідного інвентарю та обладнання

Обладнання для роботи можна розділити на наступні напрямки: обладнання для торгового залу, для підсобного приміщення, для персоналу.

Пошук персоналу

Для роботи знадобляться люди, які розбираються в моді і мають почуття стилю. Крім того, бажано найняти персонал, який має певний досвід в продажах і роздрібній торгівлі одягом або взуттям.

Вам знадобляться:

 • директор;
 • продавець (2 особи);
 • бухгалтер;
 • маркетолог;
 • прибиральниця.

Пошук постачальників

Пошук постачальників можна проводити в Інтернеті, на спеціалізованих майданчиках оптових постачальників. Також можна шукати постачальників на виставках, які проводяться щосезону у великих містах. Якщо витратити час на спеціалізованих форумах, також можна знайти гідних виробників взуття.

Важливо визначитися з бажаним виробником взуття, адже навіть у Китаю існує кілька рівнів якості постачальників. Також можна замовляти у прямих постачальників закордоном і чекати продукцію довго, а можна робити замовлення у місцевих дилерів за більш дорогою ціною, але в більш стислі терміни. Вітчизняні виробники вигідні за рахунок швидкої доставки і невисокої ціни (в порівнянні з європейськими постачальниками). Перед замовленням товару слід придбати пробну партію, щоб упевнитися в якості виробів.

Запуск рекламної кампанії

Створення сайту, реєстрація в соц. мережах, виробництво друкованої продукції, навчання продавців займе приблизно 3 тижні, якщо працювати в інтенсивному режимі. На початкових порах рекомендується вкладатися в рекламу, адже потрібно, щоб про вас дізналося якомога більше людей. Як правило, надалі клієнти повертаються до вас по старій пам'яті, якщо ви надавали їм якісне обслуговування і товари, тому витрати на рекламу в подальшому будуть знижені.

До відкриття магазину можна найняти промоутерів, які сповістять перехожих про запуск вашого проекту. Це забезпечить потік клієнтів в перші дні. Рекомендується роздавати першим клієнтам бонусні карти і надавати інші привілеї, для тог, щоб вони повернулися до вас знову.

Організаційна структура

Значна частина роботи лягає на плечі директора магазину. Він відповідає за покупку і вибір продукції, грунтуючись на зворотному зв'язку продавців і перевагах споживачів. Крім того, директор приймає рішення про розподіл грошових коштів, прийом співробітників, контактує з маркетологом, вживає заходів щодо підвищення фінансових показників магазину. Директор безпосередньо зацікавлений в успішній роботі підприємства, адже від його прибутковості залежить премія співробітника.

Продавці також відіграють важливу роль у функціонуванні магазину. Посадові обов'язки продавця:

 • ведення каси;
 • викладка товару;
 • прийом продукції та перевірка на предмет наявності браку;
 • консультування клієнтів;
 • аналіз попиту на ті чи інші товари;
 • облік взуття на складі;
 • установка бірок;
 • моніторинг пропозицій постачальників.

Від доброзичливості цього співробітника залежить, чи будуть повертатися до Вас клієнти, адже привітний і кваліфікований продавець — шлях до успіху будь-якого магазину. Зарплата таких співробітників залежить від продажів і складається з двох частин: оклад у розмірі 6 000 грн. і 1% з продажів магазину. Вам буде достатньо двох співробітників, що працюють позмінно 2/2.

Не забудьте про людину, що відповідає за рекламу вашого бренду. Так як магазин знаходиться в окремій будівлі, потрібно подбати про комплексне просування. Маркетолог відповідає за ведення сторінок в соціальних мережах, пошук клієнтів, поширення інформації про магазин. Також в його обов'язки входить робити продаючі фотографії взуття для аккаунта, домовлятися з іншими профілями в соц мережах про співпрацю, вести сайт компанії, відповідати за акції та спец пропозиції. Даний співробітник отримує оклад в розмірі 6 000 грн.

Віддаленого бухгалтера для магазину взуття знайти буде нескладно, так як звітності по ФОП буде небагато, заробітна плата бухгалтера — оклад в розмірі 3 200 грн на місяць.

Також знадобиться прибиральниця в магазин, адже протягом дня там повинно бути чисто і комфортно. Заробітна плата прибиральниці - 6 000 грн.

  Кількість працівників Окладна частина Преміальна частина
Директор 1 8 000 грн 3%
Продавець 2 6 000 грн 1%
Бухгалтер 1 3 200 грн  
Маркетолог 1 6 000 грн  
Прибиральниця 1 6 000 грн  

Розрахунок ФОП на 24 місяці з урахуванням преміальної частини і страхових внесків представлений у фінансовій моделі.

Фінансовий план

Інвестиції у відкриття магазину взуття виглядають наступним чином:

Інвестиції на відкриття
Реєстрація 4 000
Закупівля товару 200 000
Рекламна кампанія 10 000
Вивіска 16 000
Закупівля обладнання 98 400
Інше 2 000
Разом 330 400

Середні щомісячні витрати представлені нижче:

Щомісячні витрати
ФОП (включаючи відрахування) 51 832,8 
Оренда (60 кв. м.) 19 200
Комунальні послуги 2 800
Реклама 6 000
Бухгалтерія (віддалена) 3 200
Закупівля товару 76 745,6
Непередбачені витрати 2 000
Разом 161 778

Згідно з нейтральними прогнозами, рентабельність бізнесу знаходиться на рівні 60%, що обумовлено високою торговою націнкою в розмірі 300%. Закуповувати товар слід раз в 1-2 місяці, адже він повинен відповідати актуальності і потребі покупців. Продаж продукції відбуватиметься за трьома напрямками: взуття для хлопчиків, взуття для дівчаток, продукція для догляду за взуттям. У кількісному вираженні взуття для дівчаток буде продаватися більше, проте середня ціна цього типу товарів нижче на 5%. Щодня в середньому магазин продаватиме 5 пар взуття для хлопчиків і 6 пар взуття для дівчаток, що цілком реально в умовах сучасності.

Окупність бізнесу настане вже на шостий місяць роботи, при цьому позитивний грошовий потік можна очікувати на другий місяць після відкриття.

План продажів на 24 місяці з урахуванням сезонності, прогноз ефективності інвестицій і розрахунок економічних показників бізнесу представлений у фінвнсовій моделі.

Фактор ризику

Звичайно ж, відкриття магазину дитячого взуття пов'язане з певними ризиками. Один з них — ризик зростання цін через збільшення вартості валюти, якщо ви будете закуповувати іноземне взуття. Для зниження даного ризику досить стежити за постійними змінами цін, робити акцент на українських виробників.

Також ви можете зіткнутися з підвищеною конкуренцією на ринку. Бажано відкриватися в місці, де немає прямих конкурентів, а також потрібно виділити ваші переваги, які зроблять вас на голову вище інших гравців (акції, відмінна якість, доставка по місту і т.д.).

Крім того, ви можете відмовитися в ситуації, коли ваші продавці працюють повз касу, спізнюються на роботу, недобросовісно виконують службові обов'язки. Для зниження такого виду ризиків бажано встановити камери відеоспостереження, звіряти товарні залишки з фактичним приходом грошових коштів. Зниження купівельної спроможності населення також може негативно відбитися на продажах Вашого товару. Пропонуйте покупцям знижки, влаштовуйте розпродажі, створюйте умови, при яких клієнт повернеться до вас знову і знову.

Плюси і мінуси взуттєвого магазину як бізнесу

Позитивні моменти:

 • Ходовий товар. Продажі будуть в будь-який час року. Піки припадають на період міжсезоння, однак варто врахувати, що при неправильному плануванні обсягу товарного запасу на складі «зависнуть» залишки, реалізувати які можна буде тільки в наступному сезоні.
 • Націнка на взуття середнього цінового сегмента становить 80-150%.
 • Можливість вибору асортименту. Обійти конкурентів допоможе правильний підбір товару, створення унікального модельного ряду, здатного залучити потенційного покупця.
 • Відсутність необхідності в закупівлі дорогого обладнання. Для продажу не потрібні виробничі потужності, тому витрати на обладнання магазину невеликі.

Недоліки:

 • Вплив моди. При зниженні продажів частина моделей залишиться лежати "мертвим вантажем". Якщо магазин орієнтований на реалізацію жіночого-чоловічого взуття, не виключено, що через пару сезонів нерозпродані туфлі, чоботи і босоніжки стануть неактуальні, ними не зацікавляться, та й виставляти таке взуття буде не можна, щоб не злякати покупця старими моделями.
 • Великі закупівлі. Доведеться витратитися, щоб виставити на вітрину магазину хоча б 40 моделей. Робота магазину передбачає наявність розмірів в асортименті. Один розмірний ряд - це 5 пар, і всього одна з них буде стояти на вітрині, а решта — приховані від покупця. Для торгівлі доведеться закупити як мінімум по 2 розмірних ряду, а значить для розстановки всього 40 моделей потрібно купити 400 пар. Це виллється у великі витрати і викличе необхідність зняття складського приміщення.
 • Висока конкуренція. Щоб виділитися на тлі інших магазинів, доведеться ретельно вивчити їх асортимент, проаналізувати, що потрібно покупцеві.
 • Труднощі визначення асортименту. Підприємець продає моделі, які йому особисто найбільше сподобалися на фабриці (у оптовиків), проте смаки у всіх різні. Щоб догодити споживачеві, доведеться постійно стежити за модними тенденціями, дивитися, яке взуття в пріоритеті.

Відео

 Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити