Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як відкрити кальянну - скільки це коштує і що потрібно для кальянного бізнесу за законом

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Як відкрити кальянну

Драстуйте! Сьогодні ми розглянемо питання як відкрити кальянну. З кожним днем таких закладів стає все більше і більше, а попит на них тільки зростає. У невеликих містах дана сфера не сильно розвинена, тому, ви можете стати одним з перших бізнесменів, який принесе справжню «радість» населенню. Все в ваших руках!

Що потрібно щоб відкрити кальянну

Відкриття кальянного бізнесу - це не проста справа, як може здатися на перший погляд. Для початку потрібно сформувати загальне уявлення про те, якою ви бачите свою кальянную кімнату. В першу чергу вона повинна подобатися вам. Необхідно абстрагуватися і зрозуміти, чи захочете ви ще раз повернутися в такий заклад. Якщо відповідь буде "так", то це означає, що ви перебуваєте на правильному шляху.

Далі - це правильний підбір приміщення. Найкраще вибирати заклади, які користуються популярністю серед заможних людей. У ресторану, бару або кафе повинна бути хороша репутація. Це гарантує постійний потік людей і хороший прибуток.

Перш за все потрібно розібратися як відкрити кальянну за законом. Необхідно вивчити всі закони з ведення власного бізнесу, а також закони, які регулюють діяльність кальянних кімнат. Це один з найважливіших факторів, від якого залежить перспектива вашого бізнесу.

Наступний важливий факт - це мета відкриття кальянної. Не варто думати про те, що після відкриття власного бізнесу Ви зможете сидіти, склавши руки вдома і просто отримувати гроші. Такий бізнес вимагає крім фінансових вкладень багато часу і сил. Якщо ви самі дуже любите кальян і втомилися залишати гроші в інших закладах, то цей бізнес ідеально вам підійде.

Іншими словами, абсолютно все необхідно продумувати до самих дрібниць. Для початку потрібно скласти чіткий бізнес-план з розрахунками, в якому будуть вказані всі дрібниці, на які особливо потрібно звертати увагу. Про все детально поговоримо нижче.

Як відкрити кальянну за законом

Як вже було сказано, в першу чергу необхідно вивчити чинне законодавство. А все тому, депутати України прийняли закон про заборону куріння в громадських місцях. Це стосується і підприємств, і закладів громадського харчування.

Тому, власникам кафе і ресторанів довелося прибрати кальяни зі свого меню, але ненадовго. Бізнесмени відразу ж знайшли вихід із ситуації. Вони стали пропонувати своїм відвідувачам курильні суміші на трав'яній основі. Для перевіряючих органів це стало справжнім випробуванням, адже вони не могли точно довести, що насправді курять відвідувачі: заборонений в громадських місцях тютюн, анашу або якусь нешкідливу траву. Ретельна експертиза займає багато часу, тому її ніхто не проводив.

У законодавстві чітко не прописано, що таке «кальян». Тому, підприємці знаходять дозволені «лазівки», за допомогою яких вони «легалізують» куріння кальяну. Це обійшлося деяким в «круглу копієчку». Власникам довелося заново обладнати своє приміщення спеціально для клієнтів, які бажають покурити кальян. Найчастіше, така зона розміщується зовні на відкритому повітрі. Також передбачається окремий кут або кімната в самому приміщенні. Можливо ви запитаєте, чи можна відкрити кальянну в житловому будинку?

Ще один вихід, який придумали власники закладів – це доставка кальяну додому клієнту. Але, така послуга не користується особливою популярністю серед простого населення, так як є досить дорогою.

Перехід на спеціальні курильні суміші без вмісту тютюну – це ще один вихід зі сформованого становища. За законодавством вони не заборонені, а тому стали чудовою альтернативою. Але, багато відвідувачів відмовляються їх курити. Цей факт також потрібно враховувати.

Робота по франшизі і покупка готового бізнесу

Якщо ви все ще не знаєте як відкрити кальянну — не проблема. Сьогодні багато підприємців працюють по франшизі. Для початківців бізнесменів - це відмінний варіант, який не вимагає великих зусиль. Великі компанії пропонують цікаві умови співпраці. Серед них:

 • Hookah Place;
 • Smoke House;
 • Nargilia і багато інших.

Працювати по франшизі вигідно тільки в тому випадку, якщо у бренду є своє ім'я і репутація. Населенню має бути знайоме ця назва і викликати тільки позитивні емоції. Це допоможе заробити починаючому бізнесменові повагу і довіру гостей.

До того ж, в цьому випадку не потрібно придумувати власну оригінальну назву закладу, дизайн інтер'єру і спосіб роботи. Всі ці умови диктуються компанією. Від вас вимагається тільки підтримка іміджу фірми. Головне - це забезпечити безперебійну роботу такого закладу і тоді кількість клієнтів буде збільшуватися в геометричній прогресії.

Ще один варіант - це покупка вже готового кальянного бізнесу. Це найпростіший варіант для початківця підприємця. Оголошення про продаж можна знайти, як в мережі Інтернет, так і в місцевих газетах свого міста. Але, пам'ятайте, що дійсно хороший, перспективний і вдалий бізнес ніхто просто так продавати не буде.

Тому, перед покупкою потрібно все ретельно перевірити. Цілком можливо, що у господаря виникли проблеми з приміщенням або з законом. Перевірку найкраще проводити з фахівцями з юридичною освітою. Вони зможуть знайти всі "підводні камені", якщо такі є.

Бувають і випадки, коли людині життєво необхідна велика сума грошових коштів і у нього немає іншого виходу, як продати свій кальянний бізнес. Але, як правило, такий випадок один на мільйон. Остерігайтеся шахраїв і недобросовісних продавців.

Відкриття кальянної: що можна і що не можна

Законодавчу базу ми розглянули. Тепер потрібно підсумувати все, що ми дізналися, перед тим, як відкрити кальянну. Початківець підприємець повинен чітко розуміти, як можна вести бізнес, а як не можна.

Отже, куріння тютюну в будь-якому вигляді в громадських місцях, в тому числі і в місцях громадського харчування, суворо заборонено. Відповідно, кальян з тютюном в кафе або ресторані курити не можна. Курильні кімнати також не можна створювати. Здавалося б, а що тоді можна?

Якщо ви плануєте відкривати кальянний заклад на базі ресторану, бару або кафе, то замість тютюну доведеться використовувати:

 • курильні суміші без вмісту тютюну;
 • сиропи;
 • спеціальні камені та ін.

Але, слід пам'ятати, що не всі гості закладу по достоїнству оцінять такий кальян. Більшість людей бажають отримати розслаблення саме від тютюну, а не просто вдихати і видихати «смачний» дим.

Як то кажуть, в кожному правилі є свої винятки. Наприклад, куріння тютюну дозволено за межами місць громадського харчування і в спеціально відведених місцях. Тому, у кожної людини з'являється можливість відкрити свій власний заклад, в якому будуть тільки кальяни.

Їжу і напої подавати там категорично заборонено. Але, можна дозволяти відвідувачам приходити зі своєю їжею. Бажано, щоб вони при собі мали чеки про покупку на випадок будь-якої перевірки. А в якості розваг відвідувачам можна запропонувати настільні ігри, ігри на приставці і багато іншого.

Як відкрити кальянну з нуля - підбираємо приміщення і дизайн

Якщо у вас немає можливості відкрити кальянну кімнату в процвітаючому ресторані або кафе, то ви сміливо можете відкривати свій власний заклад. Детально вивчіть як скласти бізнес план кальянної. Насамперед потрібно знайти відповідне приміщення. Площа залежить від особистих переваг.

Якщо слідувати рекомендаціям успішних бізнесменів, то найкраще розглядати приміщення, не менше 100-120 кв. м. бажано, щоб був окремий вхід. Наступні вимоги практично не відрізняються від вимог для відкриття закладу громадського харчування.

У приміщенні обов'язково повинні бути:

 • вентиляція;
 • підсобні приміщення;
 • каналізація;
 • пожежна охорона.

Саме в кальянних кафе особливу увагу потрібно виділяти вентиляції та пожежній охороні. Обладнання повинно бути високого класу, так як воно повинно справлятися з безперервним потоком диму. Перед відкриттям закладу пожежна інспекція буде все ретельно перевіряти, і якщо будуть найменші відхилення, то кафе не відкриється до їх усунення.

Після вибору гідного приміщення, необхідно задуматися про оформлення інтер'єру. Атмосфера повинна бути затишна і заспокійлива, адже люди приходять в кальянное заклад для того, щоб розслабитися. Для того щоб гості відчували себе комфортно, найкраще розділити заклад на кілька зон, які будуть відгороджені один від одного. Приблизний розмір однієї зони-8-10 кв. м. Таким чином, гості не будуть один одному заважати своїми розмовами і зможуть по-справжньому розслабитися. Але, не варто забувати про великі компанії. Для них також потрібно підготувати кілька зон для спілкування.

Стіни повинні бути пофарбовані в спокійні пастельні кольори і доповнені незвичайними і красивими предметами інтер'єру. Освітлення краще вибирати не дуже яскраве, а злегка приглушене. Щодо меблів, то краще віддати перевагу м'яким диванчикам, на яких клієнти зможуть розслабитися. На аудіосистемі краще не економити. Фонова музика повинна звучати не надто голосно, але якісно. Відвідувачі повинні відчувати себе комфортно під час розмови, а не перекрикувати один одного.

Обов'язково не забудьте про касовий апарат. Всі чеки повинні проходити тільки через нього. Не економте на даному обладнанні. Касовий апарат повинен бути простий у використанні для того, щоб співробітники з легкістю могли в ньому розібратися і не наробили помилок.

Підбираємо кальяни та інші атрибути

Закупівля кальянів - це один з найважливіших етапів в процесі відкриття кальянної. Слід розглядати Кальяни високої якості, вартість яких буде в межах 2000 – 3600 грн. Тютюн або курильні суміші також повинні бути належної якості. Ні в якому разі вони не повинні гірчити при палінні або віддавати неприємний запах. Покуривши один раз такий кальян, відвідувач вже ніколи не повернеться в заклад.

Крім кальянів, слід закупити кілька додаткових колб, чашок і трубок. Це на випадок, якщо якийсь з цих компонентів «вийде з ладу». До речі кажучи, крім звичайних трубок для куріння, потрібно ще закупити спеціальні охолоджуючі трубки. Це зробить кальян більш насиченим.

Інтер'єр можна доповнити різними східними дрібничками. Тематичні подушки зі східним візерунком, картини даної тематики і килими. Це не тільки для зручності відвідувачів, але і для створення приємного враження від закладу.

Набір персоналу

Персонал - це ще один дуже важливий фактор. Від якості обслуговування у Вашому закладі залежить кількість клієнтів і їх загальне враження. При підборі персоналу в першу чергу потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд людини і його манеру розмови. Якщо на співбесіду він прийшов акуратно одягненим і причесаним, то і в роботі він буде намагатися виглядати бездоганно.

Манера розмови також дуже важлива, так як співробітнику постійно доведеться контактувати з клієнтами: пропонувати послуги, приймати замовлення, пояснювати незрозумілі для гостя речі. Співробітник повинен бути ввічливим з клієнтом при будь-якій ситуації. Він завжди повинен посміхатися, але при цьому не повинен бути нав'язливим. Надмірна увага і нав'язливість може тільки відлякати клієнта.

Дуже важливі знання співробітників. Вони повинні досконально розбиратися в кальянах і тютюнах. Зазвичай, клієнт не знає, який смак кальяну вибрати, тому описує все в загальних рисах. Співробітник повинен, виходячи з отриманих даних, запропонувати гостю найбільш для нього оптимальний варіант.

Перед початком роботи весь персонал повинен пройти навчання. Найкраще, щоб заняття проводили досвідчені люди, які в подібному бізнесі «плавають» не перший рік.

Скільки потрібно грошей щоб відкрити кальянну

На відкриття кальянної потрібно буде витратити чимало грошей, якщо ви хочете створити дійсно приємне місце, в яке гості будуть постійно повертатися. Далі ми розглянемо скільки коштує відкрити кальянну, підрахуємо приблизні витрати, це допоможе скласти вам власний бізнес-план кальянної.

Прочитати статтю: Як правильно скласти бізнес-план самому.

1. Витрати на оренду приміщення

Якщо у вас немає власного приміщення, в якому можна відкрити заклад, чи немає коштів на його покупку, то вам доведеться його орендувати. Приблизна вартість оренди 100-120 кв.м – 20 тис. грн.

2. Витрати на ремонт і дизайн

Вам необхідно буде найняти робітників, які зможуть зробити косметичний ремонт приміщення. Також, якщо ви самостійно не зможете придумати дизайн інтер'єру, то доведеться витратитися на послуги фахівця. Ці витрати також включають в себе покупку меблів, декору та інших атрибутів. Приблизна сума витрат по даній статті - 200 тис. грн.

3. Купівля кальянів

В цьому випадку краще не економити. Як вже було сказано, найкраще купувати якісні Кальяни відомих фірм. Їх кількість залежить від кількості столиків у Вашому закладі і очікуваної кількості відвідувачів. Кальяни закуповувати варто з запасом. Слід розраховувати, що за маленьким столиком може знадобитися 2-3 кальяну, а за великим – до 6. Приблизна сума витрат - 24-28 тис. грн.

4. Купівля вогнегасників

Це обов'язкові атрибути кожного закладу. Пожежна інспекція не дозволить вам працювати, якщо у вас не буде в наявності кілька вогнегасників. Вони повинні бути розміщені в залі для гостей, на кухні (якщо вона є) і в підсобних приміщеннях. Приблизна сума витрат - 4 тис. грн.

5. Купівля матеріалів (тютюн, курильні суміші, вугілля та ін.)

Не варто економити на даній статті. Тютюн найкраще замовляти у імпортних виробників, які на ринку подібної продукції функціонують не перший рік. Для того щоб замовити якісні витратні матеріали, найкраще проконсультуватися у фахівців. Вони підкажуть, який тютюн і вугілля брати, а від якого краще відмовитися. Приблизна сума витрат - 8 тис. грн.

Загальна сума витрат на відкриття кальянного закладу

Сума становить 260 тис. грн. Це сама бюджетна реальна сума. Якщо у вас є можливість відразу вкласти більшу кількість грошей - не шкодуйте. Тоді в наступні місяці діяльності вашого закладу ви зможете менше витрачатися.

Пам'ятайте, що у вас також будуть присутні щомісячні витрати:

 • оренда - 20 тис. грн.;
 • купівля витратних матеріалів - 8 тис. грн.;
 • заробітна плата для персоналу та реклама - 40 тис. грн.

Всього в місяць буде йти близько 68 тис.

Витрати - це не дуже приємна частина. Всі підприємці більше люблять рахувати майбутній прибуток від свого бізнесу. Зараз ви швидше за все задумалися, чи варто відкривати кальянну? Кальянний бізнес - це досить таки новий тренд в нашій країні, який кожен день набирає популярність. Тому, якщо грамотно все продумати, а також вкласти гроші з розумом, то він буде приносити хороший прибуток своєму власникові.

Чи вигідно відкривати кальянну

Чистий прибуток потрібно вважати тільки після того, як ви покриєте всі свої щомісячні витрати. Середній чек для кальянного закладу - це 600 грн. Не складно порахувати, що приблизно за день ви можете заробити 12 тис. грн (це не найоптимістичніший прогноз). Відповідно за місяць Ви отримуєте близько 300 тис. грн. Чистий прибуток після всіх витрат і сплати податку буде приблизно становити 150 тис. грн. Окупиться даний проект за кілька місяців.

Реклама кальянної

Реклама - це ще один важливий компонент при відкритті кальянного закладу. Ви повинні подбати про те, щоб якомога більше людей дізналося, що незабаром відкривається новий модний заклад для любителів кальянів.

Основна аудиторія таких закладів - це молодь і люди середнього віку. Тому, розумним буде рішення запустити рекламу в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах або безкоштовну рекламу в Інтернеті. Для цього достатньо створити свою групу або співтовариство і просто запросити туди людей. Це безкоштовно і ефективно.

Для того щоб люди з великим бажанням збиралися на відкриття вашого закладу, можна придумати різні розіграші та знижки. Наприклад, можна організувати конкурс "репостів" інформації про відкриття нового кафе. В якості нагороди переможцю можна надати кілька годин безкоштовного кальяну.

У день відкриття також можна запросити відомих ведучих і музикантів міста для того, щоб залучити більше відвідувачів.

А якщо кожні вихідні ви будете проводити тематичні вечірки у Вашому закладі, то це послужить також дуже непоганою рекламою. Іншими словами-проявляйте свою фантазію і креативність, і тоді ваш бізнес буде процвітати.

Питання-відповіді

Який персонал потрібен для запуску кальянної?

"Кальянщик - і тільки. Була б площа побільше, потрібна була б хостес, а так є зайва можливість поспілкуватися з гостем. Два кальянщика на постійній основі і один іноді виходить допомагати в особливо запарні для нас дні".

"Звичайно ж кальянщики! Як мінімум два спеціалізованих працівника. Також потрібні офіціанти на зміні — один або кілька (залежить від кількості посадочних місць і завантаженості), а також адміністратор (хостес)".

Наскільки важливий сервіс в кальянній в порівнянні з рестораном або кафе?

"Сервіс для нас так само важливий, як і якість кальянів. На нашому прикладі скажу, що він більш важливий, ніж в кафе або ресторані. Адже коли знаєш, що гості їдуть через весь Київ, щоб покурити кальян від одного з кальянщиків, це гріє твою душу".

"Я вважаю, сервіс дуже важливий! Хіба захочеться повертатися в місце, де тебе не зустріли, обслужили погано і не проводили?".

Як ви підходите до вибору постачальника?

"Все найкраще намагаємося брати від виробника, посередники не завжди пропонують те, що продає оригінальний виробник. Мабуть, найважче - це вийти на виробника, зарекомендувати себе, коли ти зовсім невідомий і потрібно показати себе. Але це варто того".

На який трафік і середній чек ви розраховували вийти за перші півроку / рік?

"Ми вийшли приблизно на 10-15 чеків в день по 400 грн".

"Мінімальний Середній чек для нас - 600-800 грн".

Як ви рекламуєте свій заклад?

"Зараз актуальний інтернет, в ньому дуже великий потенціал. Іноді використовуємо і районну рекламу: листівки, акції, також взаємна реклама через інші заклади".

"У нас вся реклама в Instagram і через традиційне сарафанне радіо".

Відео: Як відкрити кальянну в Україні

Після того, як ви зібрали всі документи, зареєстрували свій бізнес – можна приступати до роботи. Удачі вам і успіхів!

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити