Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як відкрити маленьку кав'ярню з нуля – бізнес план з розрахунками 2024 року, приклади, презентація + важливі нюанси ніші

Останнє оновлення: Неділя, 07 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

бізнес-плани з розрахунками з відкриття кав'ярні

 Кав'ярні вважаються одним з найбільш рентабельних видів бізнесу в Україні, особливо у великих містах. Адже вони охоплюють широку цільову аудиторію. Студенти та молоді офісні співробітники купують чашку напою в першій половині дня, щоб підбадьоритися, а люди з рівнем доходу вище середнього приходять в кав'ярню заради приємної атмосфери. У цій статті ви знайдете бізнес-план кав'ярні для внутрішнього використання. Він допоможе вам правильно підготуватися до організації своєї справи, врахувати основні статті витрат і підприємницькі ризики.

4 причини відкрити кав'ярню в Україні

 1. Каву часто купують. Українці - одні з лідерів за кількістю споживаної кави в Європі. Згідно зі статистикою, кожен українець випиває в рік в середньому до ста чашок кави поза домом. Тільки за 2019 рік в нашій країні відкрилися понад 200 закладів, де його готують. І попит на кав'ярні продовжує зростати.
 2. Кав'ярня швидко окупається. Звичайно ж, все залежить від розміру інвестицій в кавовий бізнес і від площі самого закладу. Маленька кав'ярня площею до 30 кв.м окупиться менш ніж за рік. На заклад побільше піде близько двох років.
 3. Можна вибирати сировину і постачальників. На одному тільки сайті Prom.ua представлені близько 100 інтернет-магазинів, які пропонують каву з 70 країн-виробників, різних сортів, ступеня обсмажування і помелу.
 4. Можна закупити обладнання по мінімуму. Почати можна і з однією кавоваркою і кавомолкою-просто розливати каву по стаканчиках всім бажаючим. Для тих же, хто хоче рости і розширювати асортимент кав'ярні, обладнання потрібно значно більше. Холодильники, вітрини для десертів, мікрохвильова піч, соковижималка, столи і стільці – мінімальний набір для тих, хто хоче подавати в своїй кав'ярні не тільки каву.

Але потрібно не забувати про нюанси:

 • Високий рівень конкуренції. Згідно з даними Google Maps, в грудні 2020 року в Києві працює понад 1200 кав'ярень.
 • Постійний розвиток. Кав'ярні працюють за певними правилами: на ринку постійно з'являються нові сорти і купажі, способи обсмажування і приготування. Тому бариста необхідно стежити за всіма кавовими трендами: від оформлення кавової чашки до приготування напою з насінням Чіа, а власнику кав'ярні – відстежувати бізнес конкурентів і шукати вигідних постачальників.
 • Сезонність. У холодну пору року кав'ярні набагато популярніші, ніж влітку.
 • Розробка дизайну, пошук приміщення, підбір персоналу, а також реклама: все це потрібно організувати власнику бізнесу.

Як відкрити маленьку кав'ярню з нуля - ключові етапи і важливість складання бізнес-плану

Перед тим як відкрити маленьку кав'ярню з нуля, потрібно скласти докладний бізнес-план. Ця ніша ринку дуже конкурентна, тому найменші помилки підприємця можуть призвести до збитків. Нижче розглянемо основні етапи того, як відкрити з нуля свою кав'ярню.

Етап 1. Аналіз ринкової ніші

Кав'ярня являє собою заклад громадського харчування, де акцент в меню зроблений на різноманітність сортів кави. Це відмінний варіант бізнесу для чоловіків або для жінок. Перш за все клієнти цінують смакові якості напоїв і хороший сервіс.

Основна цільова аудиторія бізнесу - люди у віці 25-40 років з рівнем доходу від 12 тис. Тому відкривати кав'ярню краще у великих містах.

ВАЖЛИВО. У Києві та Харкові зараз величезна конкуренція серед кав'ярень. Але є інші великі міста, де потенціал бізнесу ще не розкритий повною мірою: Черкаси, Одеса, Луцьк, Суми, Тернопіль та інші.

Оскільки конкуренція в кавовому бізнесі зашкалює, важливу роль для отримання доходу відіграє унікальна торгова пропозиція. Якщо ви плануєте відкриття кав'ярні з нуля, заздалегідь подумайте про додаткові «фішки». Наприклад, вкладіть кошти в розробку незвичайного дизайну приміщення, пропонуйте відвідувачам авторські коктейлі або введіть систему бонусів для постійних клієнтів.

Етап 2. Вибір формату кав'ярні

На бізнес-план з розрахунками 2024 року в першу чергу вплине формат вашого закладу. В даний час існують такі варіанти по відкриттю кав'ярні в місті:

❶ . Кава на винос

Цільова аудиторія бізнесу - зайняті молоді люди 20-30 років, в основному студенти та офісні службовці. Для них на перший план виходить оптимальне співвідношення ціни і якості напою, а інтер'єр і різноманітність меню не так важливі.

 Основний потік клієнтів припадає на час з 08:00 до 10:00 і обідню перерву. Ціни на каву нижче середніх по місту.

Для відкриття міні-кав'ярні великі вкладення не потрібні. Досить орендувати приміщення площею 10-20 кв.м. (можна кіоск на вулиці). З персоналу потрібно найняти тільки бариста.

ВАЖЛИВО. Кава на винос-бізнес з найвищим рівнем конкуренції. Тому відкриття кав'ярні передбачає правильний вибір місця розташування. Точку потрібно розміщувати в прохідному місці: центрі міста, великому ТЦ, на жвавій вулиці. Важливо, щоб в радіусі 200 м не знаходилися прямі конкуренти бізнесу.

❷ . Кав'ярня на колесах

Більш економічний різновид формату бізнесу «кава навинос». Витрати на оренду приміщення та отримання дозвільної документації відпадають: кавоварка і закуски розміщуються прямо в автомобілі.

Бізнес-план кав'ярні на колесах буде актуальний навіть в середніх і малих містах. Цільова аудиторія та ж, що і у точок «кава навинос», а також туристи, відвідувачі спортивних та інших вуличних заходів.

❸ . Класична атмосферна кав'ярня

Класична кав'ярня - це повноцінне кафе в просторому приміщенні, з різноманітним асортиментом напоїв і страв, в тому числі гарячих. Дизайн і архітектура домашні, що створюють у клієнтів відчуття тепла і затишку.

Цільова аудиторія - люди 30-45 років з рівнем доходу вище середнього, які приходять в заклад заради відпочинку та отримання естетичного задоволення. Окремий сегмент бізнесу складають ділові люди, які вибирають кав'ярню як місце проведення переговорів з партнерами.

Ціни на каву і закуски в атмосферній кав'ярні вище середніх по місту. На перший план в бізнесі виходить вже не місце розташування кафе, а інтер'єр. Проект залу краще розробляти в індивідуальному порядку з професійним дизайнером.

Порада. Приміщення для атмосферної кав'ярні краще шукати в тихому, спокійному місці, але зі зручною транспортною розв'язкою.

Готовий бізнес-план кав'ярні, як повноцінного закладу, включає великі статті витрат – не менше 1 млн грн.в загальній сумі. Гроші знадобляться на оренду приміщення площею від 100-150 кв.метрів, оскільки занадто тісне розташування столиків буде бентежити відвідувачів.

А також кошти потрібні на облаштування кухні, закупівлю продуктів, наймання кухарів та офіціантів, отримання дозвільної документації. Такий формат ведення бізнесу більше підійде для досвідчених підприємців.

❹ . Кав'ярня американського типу

Відкриття кав'ярні з нуля - це проміжний варіант між атмосферним закладом і кавою. Для організації бізнесу можна обійтися найменшими витратами. Буде потрібно орендувати невелике приміщення, закупити 5-10 столиків і найняти 1-2 досвідчених бариста.

Свою кухню для бізнесу мати необов'язково. Можна закуповувати десерти і закуски для перепродажу у інших підприємців. Цільова аудиторія бізнесу - молоді люди 20-30 років із середнім рівнем доходу.

Етап 3. Пошук і облаштування приміщення

Вартість оренди приміщення в Києві та інших великих містах знаходиться в діапазоні 7-50 тис.грн. за 1 кв.м. на рік. Найдорожчі об'єкти традиційно розташовуються в центрі і популярних ТЦ, а дешеві – на околиці, в спальних районах, підвалах. Але важливо розуміти, що для бізнесу в селі це не найкращий варіант. Хіба що це буде біля головної дороги, де великий потік машин.

Після укладення договору оренди потрібно підготувати приміщення до отримання дозвільної документації та обслуговування клієнтів. Для відкриття класичної кав'ярні або закладу американського типу потрібно пройти наступні етапи:

 1. Визначення кількості посадочних місць.
 2. Розробка технологічного, інженерного та дизайн-проектів.
 3. Ремонт і оздоблення приміщення відповідно до санітарно-епідеміологічними нормами. Підключення та перевірка систем електропостачання, вентиляції, водопостачання та каналізації.
 4. Купівля та монтаж обладнання.
 5. Закупівля та розстановка меблів, предметів інтер'єру.

Бізнес-план мобільної кав'ярні включає витрати на покупку автомобіля, кавомашини, продуктів (кавових зерен, молока, топінгів, закусок, солодощів). Розміщувати точку потрібно в місцях з великим потоком потенційних клієнтів.

Етап 4. Складання меню

З вибором кави в закладах формату американського типу і "take away" проблем виникнути не повинно. У меню досить включити позиції, які користуються стабільно високим попитом:

 • еспресо;
 • американо;
 • латте;
 • макіато.

З закусок підійдуть різні види випічки і шоколаду. Для кав'ярні класичного типу доведеться скласти більш розгорнуте меню з авторськими десертами та напоями, яке приверне справжніх естетів. Розробляти його краще спільно з шеф-кухарем.

ВАЖЛИВО. У теплу пору року високим попитом в кавовому бізнесі користуються ніжні і легкі десерти (з желе, мусом, ягодами і фруктами), а восени і взимку – випічка, алкогольні коктейлі.

Етап 5. Реєстрація бізнесу та отримання дозвільної документації

Бізнес-план для маленької кав'ярні включає мінімальні витрати на реєстрацію. Якщо ви не плануєте продавати алкогольні напої і збираєтеся обмежитися наймом 1-3 співробітників, оформляйте ІП. Оптимальними формами оподаткування будуть наступні:

 • ССО за ставкою «(доходи – витрати) * 15%»;
 • ЕНВД - сума податків не залежить від розміру реально отриманого доходу.

Звітність для бізнесу мінімальна. При сплаті ЕНДВ досить регулярно надавати до податкового органу декларацію, а при застосуванні ССО – додатково вести книгу обліку доходів і витрат. При невеликому обороті коштів можна навіть не наймати бухгалтера, а займатися паперовою роботою самостійно.

Якщо ви плануєте відкрити кавовий бізнес з нуля у форматі класичного кафе, реєструйте ТОВ. Перелік звітності для організацій більш широкий, ніж для ІП, тому вам знадобляться послуги бухгалтера.

УВАГА. Якщо ви хочете заощадити на цій статті витрат, то можете не оформляти співробітника в штат, а укласти договір аутсорсингу або знайти віддаленого фахівця на біржі фрілансу.

Якщо ви збираєтеся відкрити повноцінне кафе, то повинні включити в бізнес-план кав'ярні з розрахунками витрати на оформлення наступних документів:

 • повідомлення на розміщення та висновок на дозвіл ведення діяльності від санепіднагляду;
 • заключення Державної санітарно-епідеміологічної служби;
 • заключення ДСНС України;
 • ліцензія на здійснення роздрібної торгівлі;
 • договори з обслуговуючими організаціями (комунальними, з дезінфекції приміщення, вивезення сміття тощо).

Етап 6. Рекламуйте своє кафе

Маркетинг - це ключова частина відкриття або розширення вашого кафе. Існує кілька каналів для просування вашого бізнесу, але оскільки маркетинг зазвичай вимагає часу та/або грошей, краще обирати, які з них використовувати.

Соціальні мережі

Соціальні мережі - це найшвидший і найпростіший спосіб просувати своє кафе на ринку. Завести сторінку нічого не коштує і дає миттєвий доступ до потенційних клієнтів.

Вибирайте соціальні канали для просування, виходячи з вашої цільової аудиторії. Аудиторії різних каналів різняться, тому переконайтеся, що ви зосереджуєте свої зусилля в правильному місці.

Розробіть план роботи в соціальних мережах, щоб переконатися, що ваш маркетинг відповідає загальним бізнес-цілям. Використовуйте структуру SMART (конкретний, вимірюваний, досяжний, релевантний і своєчасний), щоб окреслити контент і цілі, яких ви хочете досягти.

PR

PR - один з найефективніших способів просування вашого бізнесу на ринку. Люди люблять хороші історії, тож переконайтеся, що за вашим брендом стоїть історія. Незалежно від того, чи йдеться про ваш ланцюжок поставок, засновників або про те, що представляє ваш продукт, послідовна історія викликає у людей інтерес і запам'ятовується їм надовго.

Коли у вас є історія, подумайте, як ви можете розповісти її своїй цільовій аудиторії. Які медіа вони споживають? Через які ЗМІ ви, найімовірніше, зможете до них достукатися? Після того, як ви вирішили, на кого і де націлити свій піар, починайте будувати відносини з журналістами та блогерами, які зможуть поширити історію вашого кафе.

Але знову ж таки, хороша історія тут життєво важлива, і блогерам або журналістам потрібна історія, щоб привернути увагу людей, тому подумайте, як ви можете сплести історію з бренду вашого кафе. Нарешті, не залишайте це на останню хвилину. Процес планування історії для журнальної або онлайн-редакції може бути тривалим, тому залиште достатньо часу для розгортання процесу.

Email-маркетинг

Email-маркетинг може бути не найефективнішою стратегією на початковому етапі, оскільки люди навряд чи відкриють лист про кав'ярню, про яку вони ще не знають. Крім того, на ранніх етапах буде важко скласти повний список адрес електронної пошти.

Ця стратегія краще підходить для тих випадків, коли ви вже влаштувалися на новому місці і почали створювати солідну клієнтську базу.

Коли у вас є ці дані, ви можете знайти метод збору даних клієнтів, наприклад, адресу електронної пошти, а потім націлити людей, які вже були у вашому кафе, на пропозиції, розсилки та акції. Caffe Napoli використовує безкоштовний Wi-Fi для збору даних. "Ми пропонуємо безкоштовний Wi-fi, для доступу до якого клієнтам потрібно лише вказати своє ім'я та електронну адресу, - каже генеральний директор і засновник Фабіо Компаньйоні (Fabio Compagnoni). "Ми можемо використовувати ці дані, щоб ретаргетувати їх за допомогою рекламних акцій, заснованих на місцезнаходженні".

Лояльність

Ще однією ефективною маркетинговою стратегією є програми лояльності, які можуть не лише утримувати ваш бренд у свідомості клієнтів, але й сприяти утриманню клієнтів та повторному зверненню до вас.

Інтегрувавши Lightspeed ePOS з 5loyalty, ви можете дозволити клієнтам заробляти та обмінювати індивідуальні винагороди за лояльність. Багато кафе та кав'ярень пропонують програму лояльності, за якою клієнти можуть насолодитися 10-ю кавою безкоштовно або отримати безкоштовну випічку під час 5-го візиту.

Бізнес-план кав'ярні - готовий приклад з розрахунками 2024 року

У цьому розділі буде наведено приклад плану кав'ярні для внутрішнього використання у форматі "кава навинос". Саме цей варіант для малого бізнесу буде простіше реалізувати починаючому підприємцю. Більше інформації, з чого почати малий бізнес читайте 👈 тут.

Резюме проекту

Ідея бізнесу передбачає відкриття невеликої точки у форматі «take away». Для клієнтів передбачено 6 посадочних місць біля барної стійки.

Кав'ярня буде розташовуватися в місті з населенням від 0,5 млн осіб. Цільова аудиторія - молодь 20-35 років з рівнем доходу від 7-8 тис. грн в місяць.

Меню складається з 5-6 найменувань кави + кондитерської частини (булочки, кекси, шоколадки). Середній чек на людину становить 32-40 грн. Кав'ярня працює щодня з 09:00 до 21:00.

Витрати на оренду та облаштування приміщення

Підприємство готової кав'ярні слід розмістити в прохідному місці. Підійдуть такі варіанти:

 • "острівець" в торгово-розважальному центрі або великої продуктової мережі;
 • кінотеатр;
 • авто або ж/д вокзал.

Оренда приміщення в ТЦ площею 10 кв. м. у перший місяць роботи обійдеться приблизно в 7 тис. грн. з предметів обстановки знадобиться замовити барну стійку зі стільцями, полиці для персоналу і вивіску загальною вартістю 12 тис. грн.

Це цікаво. Хороша ідея для підприємців-початківців - вендінговий бізнес. Кавові автомати можна замовити в Інтернеті. Їх вартість знаходиться в діапазоні 2000-4500$. Далі слід орендувати місце з високим пішохідним трафіком і доступом до розетки. Бізнес-план кавового автомата також включає щомісячні витрати на сировину в розмірі 7 тис.грн. чистий прибуток проекту – 4-7 тис. грн., термін окупності – від 1 року.

Придбання торгового обладнання та сировини

Основна стаття витрат кавового бізнесу-покупка кавомашини. Важливо, щоб обсяг бака в апараті був не менше 8 літрів. Кращими виробниками обладнання для бізнесу на каву вважаються італійці.

Таблиця 1 «Витрати на обладнання та сировину для кав'ярні-приклад з розрахунками 2024 року»

Стаття витрат Сума, грн.
Кофемашина 40 000
Кавомолка 4 000
Холодильник 6 000
Витратні матеріали: паперові стаканчики, кришки, розмішувачі, пакети, серветки 800
Кавові зерна 28 000
Додаткові інгредієнти для напоїв: молоко, Вершки, топінги, сиропи, цукор 12 000
Кондитерський відділ: випічка, шоколад 8 000

* витрати на витратні матеріали та сировину вказані в розрахунку на 1 місяць роботи кав'ярні

Відповідно до підрахунків, загальна сума витрат на обладнання та сировину для міні-кав'ярні складе 98 800 грн. При закупівлі продукції важливо перевіряти, чи відповідає вона вимогам ГОСТів і чи має необхідні сертифікати якості.

Витрати на персонал

Великий плюс ідеї для малого бізнесу з відкриття маленької кав'ярні - економія коштів на персоналі. На старті можна обмежитися наймом однієї людини – бариста. В ідеалі він повинен відповідати наступним критеріям:

 • пройдені курси (подивіться в сертифікаті, скільки у людини тривало навчання: чим більше, тим краще);
 • наявність досвіду не менше 3 місяців;
 • ввічливість;
 • акуратність;
 • охайна зовнішність;
 • наявність медичної книжки.

Скільки грошей вкласти в бариста? Пропонуйте зарплату не менше 8 тис. грн. (в Києві - 12 тис.грн.), щоб працювати з досвідченою людиною і уникнути плинності. Так як кав'ярня буде відкрита 12 годин на день, для бізнесу доведеться найняти як мінімум 2 бариста з графіком роботи 2/2.

УВАГА. Оскільки планування відкриття кав'ярні в форматі "кава навинос" передбачає реєстрацію ІП, вести бухгалтерію ви можете самостійно.

Реклама і просування бізнесу

Маленький кавовий бізнес не вимагає великих витрат на рекламу. На початковому етапі кращими способами залучення клієнтів будуть розташування точки в прохідному місці і сарафанне радіо.

Додатково можна вкласти 4 тис. грн. в наступні заходи:

 • оригінальне оформлення вивіски, барної стійки;
 • створення групи вашого бізнесу в соціальній мережі та її реклама в тематичних спільнотах;
 • термін проведення спеціальних акцій (наприклад, знижки в розмірі 15-30% за тиждень до Нового року).

При наявності грамотної рекламної кампанії потік клієнтів збільшиться до 5-6 місяця з моменту початку ведення бізнесу. Потім ви зможете задуматися про створення фірмового бренду і перекладі кав'ярні в формат кафе.

Аналіз факторів ризику

Той, хто складає план відкриття кав'ярні, повинен враховувати внутрішні і зовнішні ризики ведення бізнесу. Останні особливо підступні, оскільки не залежать від навичок і здібностей підприємця.

Таблиця 2 «Свій малий бізнес з відкриття кав'ярні-основні ризики»

Внутрішні Зовнішній
Передчасний знос або вихід з ладу обладнання Зниження попиту на каву в літню пору року
Застаріла технологія приготування кави (недолік дешевих апаратів) Зниження купівельної спроможності населення через кризу в країні
Проблеми з персоналом: низька якість обслуговування клієнтів, крадіжка сировини Відкриття конкурентів поблизу вашої кав'ярні
Наявність в меню напоїв і десертів, які не користуються популярністю Зростання курсу долара (відбивається на вартості кавових зерен та іншої продукції, адже якісну сировину доводиться закуповувати за кордоном)
Невдале розташування кав'ярні Погані відгуки незадоволених клієнтів в Інтернеті, здатні занапастити молодий бізнес на корені

ВАЖЛИВО. Оскільки ризики здатні істотно знизити прибуток бізнесу, при формуванні інвестицій потрібно закладати суму з запасом в 20-30%.

Поточні витрати кав'ярні

При складанні бізнес-плану з фінансовими розрахунками необхідно враховувати не тільки розмір початкових інвестицій, але і щомісячні витрати. Маленька кав'ярня зажадає наступних витрат:

 • оренда - 6 000 грн.;
 • комунальні платежі - 800 грн.;
 • оновлення сировини, одноразового посуду, серветок - 48 800 грн.;
 • зарплата баристів - 16 000 грн.;
 • обов'язкові відрахування за працівників (прибутковий податок, пенсія, страхові внески) – 6 800 грн.;
 • реклама в Інтернеті - 4 000 грн.

Загальна сума - 82 400 грн. деякі підприємці рекомендують колегам написати меншу з/п персоналу в бухгалтерській документації, щоб знизити витрати на обов'язкові відрахування.

Чистий прибуток і окупність бізнесу

Знаючи про те, скільки грошей знадобиться вкласти в кав'ярню, можна розрахувати приблизний фінансовий результат. У нижній таблиці відображені всі витрати, які потрібні для відкриття бізнесу.

Таблиця 3 «Загальні витрати на відкриття маленької кав'ярні»

Стаття витрат Сума, грн.

1. Початкові інвестиції
* реєстрація кав'ярні;

* Придбання обладнання;

* облаштування приміщення.


· 6 000;

· 50 000;

* 12 000.

 Загальна сума - 68 000 грн.


2. Щомісячні витрати (див. попередній пункт) 82 400.
Разом: 150 400 грн. 

За 12 годин роботи в перші місяці кав'ярня здатна обслужити близько 120 клієнтів. При середньому чеку в 36 грн. виручка за місяць складе: 36 грн. * 120 чол. * 30 днів = 129 600 грн.

Розмір ЕНДВ залежить від багатьох параметрів: коефіцієнтів і ставок для конкретного регіону, площі приміщення. Для маленької кав'ярні, наведеної в описаному бізнес-плані, він складе: 1 627 грн.

Таким чином, можна розрахувати чистий прибуток проекту: 129 600 грн. (виручка) – 82 400 грн. (щомісячні витрати) – 1 627 грн. (податок) = 45 573 грн. термін окупності бізнесу – 3-4 місяці.

Вам може бути цікаво: як зробити бізнес з Китаєм.

Готові бізнес-плани з розрахунками з відкриття кав'ярні + презентація

Якщо ви все ще сумніваєтеся, який бізнес відкрити в 2024 році, то, можливо, цей розділ cтатті вам допоможе. Тут можна завантажити бізнес-план з докладними розрахунками для різних форматів закладів. А також нижче представлена презентація на тему відкриття класичного кафе.

Бізнес-план «Мобільний бізнес-кав'ярня на колесах»

бізнес-плани з розрахунками з відкриття кав'ярні

«Як скоро окупиться кав'ярня?» та інші поширені запитання

Ми зібрали найпоширеніші питання про кавовий бізнес і відповіли на них.

Скільки коштує орендувати приміщення для кав'ярні в Україні?

Вартість оренди сьогодні варіюється від $300 до $1500 за приміщення. Ціна залежить від міста, розташування, площі приміщення і багатьох інших факторів. Почати можна і з маленької затишної кав'ярні.

Як скоро окупиться кав'ярня?

Якщо мова йде про франшизу, то власники таких кав'ярень в Україні обіцяють окупність протягом року-двох (інформація на момент написання статті). Але чим заклад менший, тим швидше окупаються вкладені в нього інвестиції.

Де відкривати кав'ярню, щоб це було рентабельно?

Згадайте, де самі обожнюєте купувати каву - по дорозі в офіс, на навчання, ділову зустріч або ввечері після роботи. Це може бути затишний міський бульвар, парк або навіть Торговий центр. Важливо, щоб місце було «прохідним» і людним.

Чи потрібен дозвіл для відкриття?

Так. Вам буде потрібно дозвіл санітарно-епідеміологічної та пожежної служб. Тим, хто збирається додавати в свої напої алкоголь, потрібно буде отримати ще й ліцензію для продажу такої продукції.

Який кавовий напій найпопулярніший в Україні?

За даними за 2019 рік, еспресо, латте і капучіно.

Важливі особливості та підводні камені бізнесу

При складанні бізнес-плану необхідно врахувати всі ризики.

Так на що варто звернути свою увагу:

 • Сезонність. Як не дивно, але кава сезонний продукт. Основний попит у холодну пору року. Отже, для літа необхідно продумати подачу холодного напою та інші нестандартні пропозиції.
 • Розташування. Щоб не опинитися без справ, цей момент потрібно опрацювати на самому початку складання бізнес-плану.
 • Вибір постачальника. У зв'язку з великою різноманітністю постачальників важливо знайти свого, який запропонує найкращі умови та забезпечить безперебійні постачання.
 • Персонал. Потрібно бути готовим до того, що перш ніж ви знайдете свого, того самого співробітника, може пройти чимало часу і ви втратите неабияку кількість нервів.
 • Псування продуктів. Причин цього може бути маса. Від неправильного розрахунку закупівлі до елементарних поломок.
 • Прямі конкуренти. Ваші конкуренти можуть спробувати вивести вас із гри. Це можуть бути акції, зниження цін тощо. Боротися із цим складно, але можна. Грамотна стратегія ведення бізнесу, сервіс та якість готового продукту приведуть до вас свого споживача.

Поради для новачків з відкриття кав'ярні з нуля

 • Відкрити свою кав'ярню можна в будь-якому місці, чи то великий мегаполіс, чи невелике містечко. Головне правильно вибрати стратегію розвитку та відповідати очікуванням населення.
 • Зробіть щось особливе, що відрізнятиме вас від конкурентів. Це може бути подача та оформлення страви. Здавалося б, стандартні паперові стаканчики, а можуть бути цілим майданчиком для польоту фантазії.
 • Можна зробити безкоштовний Wi-Fi. Так ви залучите студентів, школярів, фрілансерів. Оформити фотозону, яку можна оперативно змінювати до певного заходу, допоможе не лише залучити молодь до вашого закладу, а й стати своєрідною рекламою, коли фотографії будуть опубліковані у соціальних мережах.

Висновок + відео

Таким чином, кавовий бізнес хоч і відноситься до перспективних напрямків в Україні, але відрізняється високим рівнем конкуренції і складністю управління. Навіть у форматах міні-кав'ярні та закладів швидкого обслуговування він вимагає істотних витрат. Тому при складанні бізнес-плану важливо чітко бачити портрет своєї цільової аудиторії і детально аналізувати дії конкурентів.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити