Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як правильно написати бізнес-план - приклади, презентація + докладна інструкція для підприємців-початківців

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

бізнес-план

Згідно з результатами дослідження консалтингової мережі FinExpertiza, в 2023 році число фірм, що закрилися, перевищило кількість зареєстрованих в 3 рази. Як правило, молоді компанії зазнають збитків через неправильне планування, ігнорування ризиків і реальних потреб ринку. Уникнути фінансових невдач допоможе складання бізнес-плану. У цій статті буде описана структура документа, покрокова інструкція по заповненню розділів і приклади з різних галузей.

 Що таке бізнес-план, і для чого його складають

Бізнес-план - це документ, який детально описує процес реалізації ідеї. Він показує, скільки коштів потрібно для організації власної справи, і який прибуток принесе проект. По суті, бізнес-план відповідає на головне питання: "Чи варто інвестувати в ідею?". Топ бізнес-ідей дивіться 👈за посиланням.

Як правило, документ складають великі компанії, які планують запуск нового продукту. Або підприємці, яким потрібно залучити інвестиції на суму від 1 млн грн. однак навіть для малого бізнесу необхідний бізнес-план.

Останній дозволяє вирішити наступні завдання:

 1. Виявити вразливі місця в діяльності конкурентів і створити більш вигідну для клієнтів комерційну пропозицію. А в ряді випадків-виявити і своєчасно зайняти вільні ніші на ринку.
 2. Порахувати точну суму витрат, яка буде потрібно на відкриття бізнесу.
 3. Знайти шляхи оптимізації витрат (наприклад, пошук інших постачальників, скорочення штатних одиниць).
 4. Спрогнозувати зовнішні та внутрішні ризики, розробити заходи щодо запобігання негативним наслідкам.
 5. Об'єктивно оцінити продукти і послуги, пропоновані до реалізації. Зрозуміти, чи будуть вони користуватися попитом на ринку.
 6. Знайти канали збуту. Розробити грамотну маркетингову політику і способи просування продукції.

Презентація бізнесу - обов'язкова умова для отримання позикових коштів. Будь-який інвестор зацікавлений в тому, щоб його гроші принесли максимальну прибутковість і повернулися в найближчому майбутньому. Тому до бізнес-плану приватного підприємця пред'являються суворі вимоги щодо змісту та оформлення.

ВАЖЛИВО. Бізнес-план для початківців комерсантів - це можливість спуститися з небес на землю. Показники початкових і постійних витрат, фінансової ефективності говорять про ідею більше, ніж історії мільйонерів і абстрактні міркування авторів мотиваційної літератури.

На що звернути увагу при написанні бізнес плану?

До бізнес-планування в підприємницькому середовищі неоднозначне ставлення. Чомусь деякі вважають його марною тратою сил і часу, адже «в реальності все вийде зовсім по-іншому». Безперечно, життя внесе корективи в будь-який проект, і в процесі реалізації він може змінитися до невпізнання. І все ж попереднє опрацювання проекту вкрай важлива. Ось чому:

 • Робота над бізнес-планом структурує інформацію про проект і в цілому ваші думки та ідеї.
 • Бізнес-план визначає послідовність і тривалість етапів, що в подальшому спрощує контроль над проектом.
 • Допомагає як слід вивчити свій майбутній ринок і конкурентів, а значить-краще продумати концепцію товару або послуги.
 • Змушує проаналізувати ризики і обміркувати способи їх зниження.
 • Встановлює цільові показники проекту, а коли є конкретна вимірна мета - її реальніше досягти.

Види бізнес-планів в залежності від поставлених цілей

Перед тим як створити бізнес-план, потрібно чітко визначити свої кінцеві цілі. Залежно від останніх експерти виділяють три види презентації бізнесу.

Односторінковий бізнес-план + зразок

Складається в довільній формі з метою отримати загальне уявлення про ідею. По суті, являє собою начерки перед розробкою бізнес-плану для внутрішнього використання.

Як правило, складається з 1-3 сторінок. Включає інформацію про цілі проекту, продукт, інвестиції, виручку, чистий прибуток, термін окупності.

Зразки бізнес-планів, які підходять під цю категорію, можете завантажити тут.

Бізнес-план для внутрішнього використання

Являє собою покроковий план з нуля для відкриття своєї справи. В першу чергу він необхідний самому підприємцю, так як дозволяє не заплутатися в трьох соснах при реалізації ідеї на практиці.

Особлива увага приділяється аналізу ринку і галузі, всім статтям витрат і оцінці ризиків. А ось розділ про організаційну структуру бізнесу можна розписати менш детально, оскільки така інформація добре відома підприємцю.

ВАЖЛИВО. Як написати бізнес-план для внутрішнього використання? Всі цифри і розрахунки повинні бути максимально наближені до реальності або відображати песимістичний варіант розвитку подій. Наприклад, ціни на сировину від постачальників краще брати вище середніх по ринку. А також важливо враховувати, що в перші 4-6 місяців завантаження бізнесу може становити менше 50%.

 Бізнес-план для зовнішнього використання

Фінансовий документ для зовнішнього використання ставить за мету зацікавити інвесторів і отримати фінансування.

Методика складання бізнес-плану має такі особливості:

❶. Суворе оформлення
Обов'язкова наявність титульного листа з найменуванням, місцем розташування організації (ІП), контактами керівництва, а також Меморандуму про конфіденційність. Оптимальний обсяг бізнес-плану - 20-25 сторінок.

❷. Гарантії повернення коштів
Для інвесторів вкрай важливі терміни реалізації ідеї і прибутковість вкладень. У більшості випадків повертати інвестиції доводиться ще до отримання відчутного прибутку.

Програма для складання бізнес-плану залежить від типу інвесторів:

 • центри підтримки підприємництва – інкубатори та інші держструктури-вкажіть передбачувані обсяги податкових надходжень до бюджету і покажіть, через який час вони перевищать суму субсидії;
 • банки-розпишіть календарний план повернення кредиту і запропонуйте способи вирішення проблеми в разі збитковості ідеї (наприклад, оформлення страховки, передача майна в заставу);
 • приватні особи-особливу увагу приділіть показникам рентабельності і термінам окупності.
  Якщо ви плануєте отримання позикових коштів від декількох суб'єктів, обов'язково вкажіть в бізнес-плані інформацію про принципи розподілу доходу за інвестиціями. Як правило, прибуток інвестора прямо пропорційний розміру вкладень.

❸ . Впевнена, красива і лаконічна подача ідеї
Якщо зразок бізнес-плану для внутрішнього використання складається з урахуванням гіршого сценарію, то документ для інвесторів відображає ідеальну модель. Неявні ризики краще опустити, а явні пояснити ближче до кінця презентації.

Ціни на оренду та облаштування приміщення, обладнання, сировину варто брати середні по ринку.

Обов'язково включіть в бізнес-план інформацію про конкурентні переваги компанії, унікальну торговельну пропозицію (УТП) або нову технологію. А також корисно згадати відомості про видані патенти, якщо такі є.

ВАЖЛИВО. Інформацію в бізнес-плані викладайте доступною мовою. Не перевантажуйте документ великою кількістю термінів і "розумних" слівець. Інвестори не дурні і розуміють, що за заплутаними фразами ховається банальна нестача знань у підприємця.

❹. Наявність доказової бази
Методика складання бізнес-плану для зовнішнього використання передбачає підтвердження основних доводів підприємця і цифр. Доказову базу варто оформляти у вигляді додатків.

Наприклад, щоб обґрунтувати ціну на сировину, прикладіть до бізнес-плану прайс, взятий з сайту постачальника. У розділі "Аналіз ринку" використовуйте статистичні дані, фінансові звіти компаній, знайдені у відкритому доступі, результати маркетингових досліджень.

Як самому правильно скласти бізнес-план: покроковий опис

Щоб скласти план, корисно мати перед очима покрокове керівництво і приклади бізнесів, які вже успішно функціонують. Наведена нижче інформація допоможе вам самостійно підготувати документ з правильною структурою.

Отже, ви вже знаєте, чим будете займатися. Якщо ні, то раджу дізнатися, який бізнес зараз актуальний. Що робити далі? Відповіді тут👇.

Проведення SWOT-аналізу

Щоб зробити бізнес з нуля прибутковим, перед складанням бізнес-плану необхідно провести SWOT-аналіз. Отримані результати використовуються в наступних розділах бізнес-плану:

 • резюме проекту;
 • ринковому аналізі;
 • маркетинговому плані;
 • оцінці ризиків.

SWOT-аналіз передбачає виявлення внутрішніх і зовнішніх факторів, які здатні вплинути на розвиток бізнесу. Щоб краще зрозуміти принципи такого методу дослідження, ознайомтеся з наведеним нижче прикладом.

Таблиця 1 "Як зробити аналіз SWOT інтернет-магазину з продажу спортивних товарів"

Strengths-переваги
 • Широкий асортимент товарів;
 • Рівень якості продукції вище середнього;
 • Розвинена бонусна система для постійних клієнтів.
Weakness-недоліки
 • Погана впізнаваність бренду;
 • Брак власних коштів;
 • Висока текучка кадрів.
Opportunities-можливості
 • Збільшення доходів населення в регіоні;
 • Підвищення попиту на спортивні товари;
 • Відсутність прямих конкурентів, які здійснюють діяльність онлайн;
 • Поява нових постачальників з вигідними умовами.
Threats-загрози
 • Висока залежність від постачальників;
 • Недолік кваліфікованих кадрів в регіоні (людей, які розбираються в технічних характеристиках спортивної продукції і модних трендах).

Знання перерахованих факторів дозволяє скласти грамотний план інтернет-магазину. Аналіз показує, що особливу увагу слід приділити маркетинговим заходам і трудової діяльності в організації. Наймати потрібно співробітників, які самі захоплюються спортом, ЗСЖ і постійно стежать за новинками по частині спорядження, одягу, гаджетів. Співпрацювати потрібно хоча б з 3-4 постачальниками, щоб знизити залежність від кожного і більше впливати на цінову політику.

Складання резюме проекту

Резюме проекту - основна частина бізнес-плану. По суті-візитна картка. Однак складати його потрібно в самому кінці, коли готові всі розрахунки і додатки. У бізнес-плані для зовнішнього використання перший розділ покликаний мотивувати інвесторів докладніше ознайомитися з ідеєю підприємця.

Як правильно написати резюме? Вам потрібно відобразити наступну інформацію:

 1. Мета проекту
  Вкажіть, що саме ви плануєте відкрити, перерахуйте основні напрямки діяльності. У бізнес-планах для зовнішнього використання мета коротко згадують в резюме, а розписують в окремому розділі. У тому числі наводять відомості про нові технологічні процеси, переваги для споживачів, плани з масштабування бізнесу.
 2. Цільова аудиторія
  Наприклад, ви складаєте план магазину одягу «Секонд-Хенд». Тоді ядро цільової аудиторії (не менше 60%) – жінки 25-55 років з рівнем доходу нижче середнього.
 3. Місце розташування
  Напишіть, в якому населеному пункті ви збираєтеся відкрити свою справу. Бажано також вказати точну адресу, так як він впливає на добовий трафік.

ВАЖЛИВО. Перед складанням бізнес-плану потрібно чітко зрозуміти, яка ідея буде користуватися високим попитом в Києві та інших великих містах, а що більше підходить для провінцій і сіл. Наприклад, модний салон краси краще відкривати в мегаполісі. А в маленькому місті - бюджетну перукарню.

 1. Продукти (послуги)
  У резюме їх досить просто перерахувати. У бізнес-планах, що відносяться до сфери посередництва, цей пункт можна опустити.
 2. Сума початкових інвестицій
  Запишіть, скільки грошей вам необхідно для запуску своєї справи. Перерахуйте, які кошти будуть використовуватися для фінансування: власні заощадження, позикові (банківський кредит, мікропозик МФО, гроші приватного інвестора і т.д.).
 3. Терміни реалізації
  Вкажіть, скільки місяців займе підготовчий етап, і через який час ви вийдете на плановий обсяг продажів. Цей пункт особливо важливий для бізнес-планів виробничих підприємств і точок громадського харчування.
 4. Основні показники ефективності
  До них відносяться чистий прибуток, рентабельність, термін окупності, точка беззбитковості, внутрішня норма прибутковості (IRR), чиста приведена вартість (NPV), індекс прибутковості інвестицій (PI). У резюме бізнес-плану для внутрішнього використання досить переписати перші три з фінансового плану. У документах для інвесторів потрібні всі показники, плюс термін повернення позикових коштів і коефіцієнт покриття позичкової заборгованості.

Аналіз ринку і конкурентів

Насамперед індивідуальний підприємець повинен вказати в бізнес-плані ступінь насиченості і темпи зростання ринку. Від цього залежить, чи будуть товари (послуги) користуватися попитом в конкретному регіоні, і чи є у бізнесу перспективи розвитку.

Далі слід визначити, яку нішу займе нова фірма. Відзначте в бізнес-плані наступні моменти:

 • ціновий сегмент;
 • рівень сервісу;
 • орієнтація на певні верстви населення;
 • формат і спеціалізація.

Наприклад, малий бізнес в б'юті-індустрії розділений на три основні ніші: недорогі моносалони (Перукарні, студії манікюру), класичні салони краси і послуги індивідуальних майстрів. У кожного формату свої ціни і цільова аудиторія, а значить і способи залучення клієнтів.

Наступний крок підприємця - виявлення прямих і непрямих конкурентів. Наприклад, для інтернет-магазину одягу першими виступатимуть аналогічні сайти, які організовують кур'єрську доставку товарів в тому ж регіоні. Прикладом непрямих конкурентів можна вважати звичайні магазини і ІП, що працюють на ринках і в ТЦ.

Корисна порада. Аналіз діяльності конкурентів в бізнес-плані оформляйте у вигляді таблиці. Перерахуйте по 3-5 переваг і недоліків кожного суб'єкта. Так ви побачите, на які моменти звернути увагу при запуску своєї справи.

Опис продукту (послуги)

Написання бізнес-плану в цій частині вимагає вичерпних відомостей про напрямки діяльності компанії. Зазвичай при описі продуктів вказуються наступні параметри:

 • повне найменування;
 • ТЕХНІЧНІ характеристики: розміри, вага, функціональні можливості, комплектність;
 • споживчі властивості: призначення, зручність, надійність, термін служби, ремонтопридатність;
 • наявність авторських прав, патентів;
 • документація, що підтверджує якість: дозволи, ліцензії, сертифікати, дипломи про участь та нагороди в конкурсах;
 • вплив на екологію, здоров'я людини;
 • зовнішнє оформлення упаковки;
 • виробники (постачальники);
 • можливість утилізації;
 • конкурентні переваги.

Залежно від специфіки ніші якісь з перерахованих пунктів можна опустити. Перелік товарів (послуг) варто оформити у вигляді таблиці із зазначенням цін за одиницю.

ВАЖЛИВО. Якщо для реалізації певної продукції потрібне отримання ліцензії, вкажіть цю інформацію в бізнес-плані.

Виробничий план

Написання виробничого плану дозволяє спрогнозувати точну суму інвестицій, необхідну для безперервного функціонування бізнесу. Для кожної галузі статті витрат будуть відрізнятися.

Розглянемо основні етапи складання бізнес-плану:

❶ . Оренда та ремонт приміщення

Вкажіть в бізнес-плані місце розташування і площа займаного приміщення, вартість оренди в місяць. Однак врахуйте, що приватний орендодавець часто вимагає внесення передоплати за рік.

Включіть в бізнес-план витрати на розробку проекту та облаштування приміщення з урахуванням санітарних, пожежних, інженерних та архітектурних норм. Порахуйте, у скільки вам обійдуться щомісячні комунальні витрати і договори з обслуговуючими організаціями (наприклад, хімчисткою, службою вивезення сміття).

❷ . Купівля обладнання, сировини, меблів

Якщо ви плануєте відкрити Виробничий цех, подивіться в Інтернеті покрокові зразки по запуску бізнесу. Там ви знайдете приблизні переліки обладнання та сировини, які потрібні для виготовлення продукції.

Оформіть кошторис витрат у вигляді таблиці з урахуванням всіх етапів виробництва. Наприклад, в 1-му рядку запишіть витрати на закупівлю меблів і касового апарату для зони адміністрації, у 2-ій – вартість повного комплекту обладнання, в 3-ій – необхідні витратні матеріали, в 4-ій – плату за зберігання та організацію доставки.

ВАЖЛИВО. Інформація про ціни швидко застаріває, тому її краще уточнювати на сайтах постачальників.

❸ . Витрати на оплату праці

Їх можна включати в виробничий, організаційний план або оформляти як самостійний розділ. Вкажіть найменування посад і графік роботи кожного співробітника.

Порахуйте загальний фонд оплати праці. Він включає витрати на зарплати, сплату податків і страхових внесків, підвищення кваліфікації персоналу.

Маркетинговий план

Маркетинговий план правильно скласти можна тільки в тому випадку, якщо володіти інформацією про важелі впливу на попит. Тому перед написанням цієї частини потрібно провести дослідження ринку і вивчити переваги цільової аудиторії.

Вкажіть наступні моменти в бізнес-плані:

 • способи реалізації товару: продаж в роздріб, оптом, за попереднім замовленням і т. д.;
 • потенційні канали збуту: дрібні роздрібні магазини, торгові мережі, ринки, ярмарки, Інтернет і т. д.;
 • методи просування: зовнішні банери, роздача листівок і буклетів, розкрутка спільноти в соціальній мережі, контекстна реклама Гугла, участь у виставках і т. д.;
 • проведені акції, системи знижок, програми лояльності;
 • сезонні коливання попиту.

Складений маркетинговий план включає перерахування всіх витрат на залучення клієнтів. А також в цій частині має бути присутня прогнозна таблиця з розрахунком виручки по місяцях.

Організаційний план

Як правильно скласти організаційний план? Якщо вам потрібен документ для внутрішнього використання, вкажіть управлінську структуру (засновників, керівництво), штатний розклад співробітників і основні методи роботи з персоналом.

А також включіть в організаційний план витрати на реєстрацію бізнесу: оплату держмита та оформлення документації. До останньої можуть ставитися дозволу на ведення діяльності, санітарно-епідеміологічний висновок. Визначте відповідні коди діяльності відповідно до КВЕД і оптимальну форму оподаткування (ССО, ЕНДВ і т.д.).

ВАЖЛИВО. В організаційному плані для зовнішнього використання більш детально прописують юридичні моменти. Зокрема, які нормативні правові акти регулюють галузь.

Фінансовий план та оцінка ефективності проекту

Як скласти фінансовий план? Цей розділ варто оформити у вигляді таблиці, в стовпцях якої вказати місяці, а в рядках-відомості в наступному порядку:

 • розмір виручки;
 • змінні витрати;
 • постійні витрати;
 • фонд оплати праці;
 • план повернення позикових коштів (якщо планується залучення інвестицій);
 • структура податкових і страхових відрахувань;
 • чистий прибуток.

Далі слід розрахувати фінансові показники, про які йшла мова вище (в розділі Про резюме). Проект вважається рентабельним, якщо індекс прибутковості інвестицій перевищує 1.

УВАГА. Програма Project Expert, яка доступна для безкоштовного скачування в країнах СНД, допоможе розрахувати основні фінансові показники, створити структуру плану онлайн і оцінити ефективність проекту.

Аналіз ризиків

Методика складання бізнес-плану передбачає облік внутрішніх і зовнішніх ризиків. Перші пов'язані з помилками підприємця в організації своєї справи, а другі – зі станом економіки, політикою держави, змінами в законодавстві.

У бізнес-плані важливо не просто перерахувати ризики, специфічні для конкретного регіону і галузі, а й оцінити ступінь тяжкості наслідків. А далі вказати заходи запобігання. Наприклад, зниження платоспроможності населення маленького міста може привести до падіння попиту. Відповідні заходи-коригування цінової політики за рахунок оптимізації витрат або переорієнтація на середній клас шляхом підвищення рівня сервісу.

Але ще хочу відзначити, що крім плану є багато інших нюансів. Якщо вам цікаво, як почати бізнес з нуля без грошей або з невеликими вкладеннями – переходьте за посиланням і читайте.

10 типових помилок при написанні бізнес-плану для малого бізнесу

Незважаючи на те що в Інтернеті можна знайти і завантажити безкоштовно зразок бізнес-плану як приклад, багато підприємців допускають прикрі помилки. Найчастіше трапляються такі косяки:

 1. Використання застарілої інформації. Особливо в частині цін на сировину та обладнання.
 2. Відсутність вказівки на джерела. У бізнес-план не можна включати відомості "з повітря".
 3. Неправильний розрахунок фінансових показників.
 4. Неповна вказівка статей витрат у виробничому плані, ігнорування дрібниць. Наприклад, в бізнес-план не включена стаття витрат на монтаж обладнання.
 5. Відсутність пункту про гарантії і механізми повернення грошей інвесторам.
 6. Завищені показники в частині виручки.
 7. Відсутність посилань на документи, що підтверджують правомірність володіння активами (наприклад, патенту на винахід, який буде використовуватися у виробництві).
 8. Ігнорування сезонності.
 9. Неповний аналіз ринку.
 10. Відсутність відомостей про потенційних постачальників та інших партнерів.

Якщо реалізація проекту вимагає початкових інвестицій в розмірі 1 млн грн. і вище, краще звернутися до фахівців. Особливо в разі залучення зовнішнього фінансування.

Довідка. Орієнтовна вартість складання бізнес-плану середньої складності в 2024 році - 12-25 тис.

3 готових приклади бізнес-планів з конкретними розрахунками

Наведені нижче приклади підкажуть вам, як скласти бізнес-план для внутрішнього використання. Для кожної статті ми зробили покрокову інструкцію, актуальну в 2024 році, подивитися які ви зможете, переходячи за посиланнями.

❶. Як скласти бізнес-план кав'ярні

Тут ви знайдете опис процесу відкриття кав'ярні у форматі»кава навінос". Наведений бізнес-план може застосовувати навіть початківець підприємець. Основна перевага ідеї-економія на оренді приміщення і персоналі. Вкладення в бізнес становлять 150 тис. грн., чистий прибуток – 45 тис. грн.

❷. Як скласти бізнес-план кафе самому: покрокова інструкція

Власне кафе-складний в управлінні, але перспективний бізнес. Він вимагає вкладень у розмірі від 1 млн грн. і окупається приблизно через 1-1,5 року. Велику увагу при складанні бізнес-плану слід приділити виробничому плану.

❸. Власний салон краси - приклад бізнес-плану

Формат описаного в прикладі бізнесу-салон краси з широким переліком послуг, орієнтований на представниць середнього класу. При вкладеннях 680 тис грн. чистий прибуток проекту становить 76 тис. грн. особливу увагу варто приділити підбору кваліфікованих майстрів, так як від них залежить 80% успіху в б'юті-індустрії.

Часті запитання (FAQ)

Як написати бізнес-план?

Навчитися писати бізнес-план нескладно, якщо ви використовуєте шаблон бізнес-плану або програму для створення бізнес-планів. Як правило, традиційний бізнес-план для кожного нового бізнесу повинен містити такі компоненти:

 1. Резюме
 2. Опис компанії, включаючи ціннісну пропозицію
 3. Аналіз ринку та аналіз конкуренції
 4. Управління та організація
 5. Продукти та послуги
 6. Сегментація клієнтів
 7. Маркетинговий план
 8. Логістика та операції
 9. Фінансовий план та фінансові прогнози

Що таке хороший бізнес-план?

Хороший бізнес-план починається з сильного резюме. У ньому також адекватно описується реалістичність ідеї, розуміння цільового ринку та конкурентне середовище. Шаблон бізнес-плану може допомогти бізнесу дотримуватися типового формату традиційних бізнес-планів, які включають фінансові прогнози, детальну інформацію про управлінську команду та інші ключові елементи, які хочуть бачити венчурні фірми та потенційні інвестори.

Які 3 основні цілі бізнес-плану?

Три основні цілі бізнес-плану полягають у наступному:

 1. Прояснити свої плани щодо розвитку
 2. Зрозуміти свої фінансові потреби
 3. Залучити фінансування від інвесторів або отримати бізнес-кредит

Які існують типи бізнес-планів?

Типи бізнес-планів включають стартап, переорієнтацію, внутрішній, річний, стратегічний, техніко-економічне обґрунтування, операційний, зростання та сценарний. Кожен тип бізнес-плану має свою мету. Формати бізнес-планів включають традиційний, ощадливий та неприбутковий. Знайдіть шаблон бізнес-плану для типу плану, який ви хочете написати.

Висновок + презентація, як зробити бізнес-план для відкриття своєї справи + відео

Якщо хочете ще раз наочно переглянути всі пункти, з чого складається бізнес-план, пропоную завантажити презентацію.

Таким чином, складання бізнес-плану - це складна і відповідальна робота. Вона пов'язана зі збором, обробкою та аналізом величезної кількості інформації. Вимагає хоча б базових знань в області економіки, інвестування, маркетингу та реклами. Навіть у фахівців складання бізнес-плану займає мінімум 10 днів. Тому налаштовуйтеся на плідну працю або доручіть свій проект консалтинговій фірмі.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити