Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

20 ідей бізнесу для парків

Останнє оновлення: Понеділок, 12 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

бізнес-ідей у парку

 Вуличний бізнес давно зарекомендував себе як прибуткова справа. Один з напрямків - освоєння міських парків. Підходить для новачків, які хочуть відкрити бізнес з нуля.

Вуличне підприємництво - перспективна справа або спосіб додаткового заробітку? Довгий час ця сфера була представлена вуличною торгівлею. Але сьогодні малий бізнес активно йде в парки, пропонуючи проекти в різних напрямках: громадське харчування, розваги, соціальний бізнес та інше.

Можливість працювати в парках з'явилася у всіх підприємців: можна взяти участь в аукціоні і отримати право вести свій бізнес в міських парках. Таким чином, підприємці будуть допомагати розвивати і упорядковувати парки, а ті – допомагати розвиватися бізнесу.

Переваги роботи в парковій зоні

Потенціал парків досить великий. Чому?

  • Це місце з великим пішохідним трафіком.
  • Цільова аудиторія тут різноманітна: в парках гуляє і молодь, і сім'ї з маленькими дітьми, і закохані пари.
  • Люди приходять сюди, щоб відпочити, а значить, готові витрачатися на розваги.
  • В одному парку розміщуються різні види розваг: починаючи від закладів громадського харчування і закінчуючи атракціонами. Це створює "синергетичний" ефект, від якого виграють всі. Головне, не повторюватися з ідеєю.

Мінуси розміщення в парках

  • Сезонність. Найсерйозніший недолік - це сезонність бізнесу. У парках сезон триває з травня по вересень (якщо пощастить з погодою, то по жовтень). Звичайно, підприємці адаптуються до таких умов і в зимовий період змінюють напрямок на актуальне. Наприклад, замість велосипедів починають здавати в оренду лижі, санки і снігоходи. Але і тут може виникнути проблема-погодні умови, особливо в зимовий час, непередбачувані. І якщо взимку не буде снігу, то і прокат лиж не принесе грошей. Тому з точки зору умов-бізнес в парку відчуває складнощі.
  • Відсутність інфраструктури та благоустрою. Інша проблема-недоглянуті території, відсутність охорони та освітлення. У підсумку в багатьох українських містах, на жаль, виходить сумна і неприваблива картина. Проте, в таких умовах успішно працюють багато підприємців. На сьогоднішній день, такі місця освоюють, як правило, невеликі фірми громадського харчування. Але заробляти можна і в інших сферах.

У цій статті ми зібрали 20 ідей бізнесу для парку. Тут є як перевірені варіанти, так і нові для українського ринку напрямки.

1. Вуличний вендінг

Вкладення: від 40 тис. грн

Вуличний Вендінг - розвинене напрямки в США, Європі та Японії. А ось в Укаїні тільки набирає популярність. Основна причина, яка ускладнює освоєння цієї ніші-погодні умови. При низьких температурах і вологості обладнання працює погано і швидко виходить з ладу. Але останнім часом стали з'являтися автомати, які витримують будь-який температурний режим від -30 до +50°C. Переважно це кавовий вендінг і автомати з продажу газованої води.бізнес-ідей у парку

Крім пошуку відповідного обладнання є ще одна складність - підключення до електромереж. Неможливо просто встановити автомат посеред вулиці, не забезпечивши йому належного догляду. В іншому вуличний вендінг - вигідна справа, яким можна займатися поодинці. Але багато заробляти вийти лише при наявності мережі автоматів.

2. Спортивні тренажери

Вкладення: від 60 тис. грн

Вуличні тренажери набирають популярність серед спортсменів, які проживають в місті. Тренування на свіжому повітрі корисніше, спортивні тренажери на вуличних майданчиках – це бюджетна альтернатива спортивним клубам. Далеко не кожна людина має можливість їх відвідувати. А з вуличними тренажерами все просто - достатньо вийти на вулицю. Ідея проста, але перспективна в умовах, коли популяризовано здоровий спосіб життя.бізнес-ідей у парку

Суть бізнесу полягає в тому, щоб відкрити в парку майданчик зі спортивними тренажерами. Плата стягується одноразово - як вхід на майданчик. Вуличні тренажери - недороге обладнання, тому з капіталом в 60 тис. грн можна укомплектувати майданчик різним спортивним інвентарем: лавка для преса, маятник, кроковий, жим від грудей, турнік, твістер, степ, хіпс і т. д.

3. Прокат: сігвеї, гіроскутери, велосипеди, дитячі електроавтомобілі

Вкладення: від 60 тис. грн

Прокат різних засобів пересування - це популярна послуга в парках. Молодь із задоволенням катається на сігвеях, гіроскутерах, гіробордах і т.д. А діти люблять електромобілі. Іноді в парк приходять цілі компанії, щоб покататися на велосипедах і скористатися послугами велопрокату.бізнес-ідей у парку

Ви можете купити кілька видів транспорту, щоб охопити різну цільову аудиторію. Необхідний стартовий капітал - 60 тис. Якщо придбати б/в, можна заощадити близько 50%. У зимовий час можна здавати в оренду сани, ледянки, лижі і т.д. Але на це доведеться затратити додаткові кошти. Точка прокату може приносити 20 тис. грн чистого прибутку на місяць.

4. Мотузковий парк

Вкладення: від 200 тис. грн

На сьогоднішній день мотузковий парк - це актуальна і поки ще відносно вільна ніша. У багатьох містах таких атракціонів взагалі немає, а у великих містах конкуренція поки слабка.бізнес-ідей у парку

Мотузковий парк - це атракціон, що складається з канатів, гойдалок, тарзанок, мотузкових сходів, підвісних мостів та інших конструкцій, по яких можна пересуватися. Проходження таких перешкод цікаво не тільки дітям, а й дорослим.

5. Атракціон "Бліц Портрет”

Вкладення: 90 тис. грн

Люди завжди з інтересом ставляться до нових ідей, які з'являються в розважальній сфері. Атракціон бліц портрет - це, по суті, різновид вендінга. Він може працювати без продавця, самостійно приймати оплату і виконувати замовлення за 5 хвилин.

Принцип роботи такого атракціону полягає в тому, що людина проходить всередині спеціальної кабінки, сідає на пуф перед інформаційним екраном. Після автоматично робиться 3 фотографії і виводяться на екран. Сам відвідувач може вибрати стиль і матеріал, в якому буде виготовлений портрет. Портрети виконуються в різних художніх стилях (олівець, масло, акварель, пастель, вугілля) і друкуються за допомогою фотопринтера на різних матеріалах (фотопапір, фотохолст і т.д.). Швидка, оригінальна і дешева альтернатива вуличним художникам, які працюють в парках.

Атракціон привертає увагу, простий в обігу і обслуговуванні. Також він може похвалитися швидким обслуговуванням - до 20 осіб на годину. Собівартість знімка становить не більше 8 грн, а його вартість варіюється від 40 до 200 грн, в залежності від обраного матеріалу. Це забезпечує атракціону високу рентабельність.бізнес-ідей у парку

По суті, атракціон - це готове рішення для малого бізнесу. Для старту потрібно вкласти 90 тис. грн, а займатися ним можна поодинці. Завдяки низьким витратам, бізнес здатний окупитися за кілька місяців. Середня місячний прибуток такого атракціону - 20 тис.

6. Атракціон віртуальної реальності

Вкладення: 60 тис. грн

Атракціон віртуальної реальності з'явився не так давно, але вже встиг завоювати свого споживача. Люди хочуть зануритися в захоплюючий сюжет і випробувати нові відчуття. Такий вид розваг поширений у великих містах, хоча може стати актуальним і в невеликих містах. Головне, встановити розумний цінник.бізнес-ідей у парку

Для відкриття атракціону буде потрібно близько 60 тис. грн, які підуть на покупку обладнання: 3D-окуляри з програмним забезпеченням, високошвидкісний комп'ютер з ліцензійним ПЗ і потужною відеокартою. Крім того, знадобляться закупити різні версії ігор – обов'язково ліцензійні продукти. Організувати такий бізнес під силу кожному.

7. Вуличний заробіток на рекламі

Вкладення: від 8 тис. грн

Окремий вид вуличного бізнесу - поширення реклами. І багатолюдний парк-підходящий майданчик для цього. Ви можете встановити білборди, стенди, вуличні екрани – і здавати їх в оренду рекламодавцям. Для розширення бізнесу можна створити пересувні рекламні точки, придумати оригінальні методи реклами.бізнес-ідей у парку

8. Торгівля сезонними товарами

Вкладення: 40 тис. грн

Торгівля - найпоширеніший напрямок вуличного бізнесу. Давно перевірена схема: відкрити торгову точку з сезонним товаром. У літню пору можна продавати сонцезахисні окуляри; восени - шапки, шарфи, парасольки, дощовики; взимку – новорічні товари або організувати ялинковий базар; а навесні – квіти, прикраси з самоцвітами. Для відкриття такої торгової точки буде достатньо 20-40 тис.бізнес-ідей у парку

9. Літній кінотеатр

Вкладення: 350 тис. грн

У минулому кінотеатри під відкритим небом були популярним видом відпочинку, але поступово такі майданчики змінилися комфортабельними кінозалами зі зручними кріслами і акустичними системами. Сьогодні літні кінотеатри знову входять в моду і стають затребуваним місцем відпочинку.

Суть бізнесу полягає в тому, щоб відкрити кінотеатр під відкритим небом. Для реалізації ідеї відмінно підходить міський парк. У великих містах літні майданчики працюють давно і користуються популярністю. А в невеликих містах ніша практично вільна.бізнес-ідей у парку

Реалізувати подібний бізнес можна зі стартовим капіталом 350 тис. Для роботи буде потрібно закупити спеціальний проектор, екран з шириною не менше 5 метрів, а також домовитися про постачання кінострічок. У добу можна показувати від п'яти до десяти фільмів. Крім квитків можна продавати холодні напої, поп-корн, морозиво і т.д. Додаткові продажі можуть приносити до 50% прибутку. В Україні літній кінотеатр може працювати 120 днів на рік.

10. Фрукти в карамелі

Вкладення: 30 тис. грн

Оригінальні десерти в форматі фастфуду - це безпрограшний варіант. Такий продукт не залишить байдужим ні дітей, ні дорослих. Десерт являє собою свіжі фрукти на дерев'яній паличці, які зверху покриті солодкою карамельною глазур'ю. У світі ці ласощі давно поширене, а ось в Україні ще не так популярні. Прямих конкурентів у Вашому місті взагалі може не виявитися.бізнес-ідей у парку

Низька ціна дозволить успішно реалізувати проект навіть у невеликому місті. Для цього буде потрібно мінімальний набір обладнання: карамелізатор і пристрій для насаджування яблук на паличку. Ці апарати дозволяють виробляти 80 яблук на годину.

11. Продаж цукрової вати

Вкладення: 15 тис. грн

Проста, але вигідна ідея для парку – продаж цукрової вати. Реалізувати її зможе будь-який новачок. Буде потрібно мінімум коштів і умінь. Слід придбати апарат для виробництва цукрової вати і прилавок. Щоб виділитися і привернути увагу, можна придумати оригінальне оформлення – наприклад, робити солодку вату різнобарвною, надавати їй різні форми. Зараз на ринку з'явилися постачальники апаратів, що виробляють фігурну Вату. Це новинка, яку напевно оцінять покупці. Розширити асортимент можна соками і закусками. Окупити початкові вкладення можна за місяць роботи. А прибуток складе може досягати 80 тис. грн на місяць.бізнес-ідей у парку

12. Атракціони для дітей

Вкладення: від 20 тис. грн

Дитячі атракціони - невід'ємна частина парків. Сьогодні ринок пропонує безліч варіантів розваг - надувні батути, міні-басейни, гірки, каруселі та інше. Вартість атракціонів може бути різною – наприклад, найпростіша карусель-гойдалка обійдеться в 15 тис. грн, а надувний батут – в 80 тис. грн. Чим більше коштів ви вкладете на старті, тим більшою буде віддача. В середньому, атракціон окупається за півтора-два місяці. Майте на увазі, що на атракціони потрібні паспорти та сертифікати безпеки: Держслужби виявляють до таких розваг підвищену увагу.бізнес-ідей у парку

13. Кав'ярня

Вкладення: від 80 тис. грн

У кожному парку буде доречна точка з продажу кави. Такий бізнес приживеться навіть в невеликих містах. Причому формати можуть бути різні: стаціонарна кав'ярня зі столиками, міні-кіоск "кава з собою" або кав'ярня на колесах (фургончик, пересувний причіп, велокофейня і т.д.).бізнес-ідей у парку

Вартість відкриття однієї кавової точки становить від 80 тис. грн, в залежності від обраного формату і обладнання. В останні роки все частіше зустрічаються мобільні кав'ярні у вигляді спеціального автомобіля. Він забезпечений всім необхідним обладнанням. Середня вартість такого автомобіля становить 250 тис. Можна заощадити і придбати обладнання б/в, яке обійдеться приблизно вдвічі дешевше.

14. Ігровий майданчик

Вкладення: 40-120 тис. грн

На території парку можна створити ігровий майданчик для дітей. Обладнати її різними гірками, гойдалками, пісочницями, лабіринтами, батутами і т.д. Зробити безпечне покриття, поставити огорожу і поставити лавки для дорослих, щоб вони могли відпочити, поки діти грають. Обов'язково потрібно найняти співробітника, який буде доглядати за дітьми на майданчику. Добре, якщо це буде аніматор.бізнес-ідей у парку

Оплату можна стягувати за годину або продавати один вхідний квиток з необмеженим часом перебування. В середньому, з одного відвідувача ви будете отримувати 80 грн. Кількість відвідувачів в день може бути 30-60 дітей, а у вихідні цей показник може зрости вдвічі. Навіть при найскромніших витратах ігровий майданчик може приносити 40 тис.

15. Торгівля морозивом

Вкладення: від 15 тис. грн

Морозиво є одним з найулюбленіших ласощів. Щорічно попит на нього зростає на 6-7% в натуральному вираженні. Тому торгівля морозивом на вулиці-один з найприбутковіших видів бізнесу.

Почати бізнес можна з мінімальними вкладеннями. Все, що потрібно - це морозна скриня, встановлена на візку, і сонцезахисна парасолька. Але можна ускладнити все і організувати мобільну торгівлю. Для цього підійде обладнаний фургончик, візок або велосипед, на якому встановлюється міні-холодильник.бізнес-ідей у парку

Що ж вибрати: стаціонарну точку або мобільний ларьок? У кожного варіанту є свої плюси і мінуси. Стаціонарну торгівлю простіше оформити і організувати її буде дешевше, ніж купити фургон. Але зате торгівля з використанням транспорту дозволяє переміщатися з місця на місця в пошуках більш вдалих точок, працювати на загальноміських заходах і святах.

16. Продаж сувенірів

Вкладення: від 40 тис. грн

Для міста з великою кількістю туристів підійде ідея торгової точки з сувенірами. Для парку це ідеальний варіант. Закуповувати сувеніри можна у великих виробників, оптовиків або приватних осіб, що займаються хендмейдом. А якщо ви самі захоплюєтеся якимось видом рукоділля, то можете займатися і виробництвом, і продажем. Асортимент сувенірної крамниці зазвичай складають магніти, в'язані вироби, розписний посуд, вироби, листівки, картини, місцева їжа. Все це користується попитом у гостей міста.бізнес-ідей у парку

17. Настільний теніс

Вкладення: 30 тис. грн

Спортивні розваги користуються великою популярністю. Один з таких - настільний теніс. Суть заробітку полягає в тому, щоб здавати в оренду тенісний стіл. Ідея не нова, але перевірена. Початкові вкладення мінімальні, окупити їх можна за пару місяців.бізнес-ідей у парку

З бюджетом в 30 тис. грн можна придбати кілька тенісних столів, ракеток і кульок, а також оплатити оренду. Починати можна з трьох тенісних столів, щоб бізнес встиг окупитися за сезон і принести прибуток. По закінченню сезону ви можете розмістити тенісні столи в ТЦ і заробляти навіть в зимовий час. За місяць один тенісний стіл приносить 10-15 тис. А якщо будуть працювати 3 тенісних столи, то можна розраховувати на прибуток більше 40 тис.

18. Вуличні зарядні для мобільних телефонів

Вкладення: 40 тис. грн

Автомати для зарядки мобільних телефонів - це перспективний напрямок в Україні. Конкуренція в ніші мінімальна. Такий вид послуг буде популярний в містах з чисельністю населення 500 тис. чоловік і більше. У невеликих населених пунктах розміщувати автомати невигідно.

Останнім часом в парках стали з'являтися точки, де можна зарядити мобільний телефон. Деякі монтують в спеціальні конструкції поруч з лавками, а деякі являють собою відокремлений вендінговий автомат. Як це працює: клієнт підключає пристрій до потрібного роз'єму, оплачує час і чекає, коли процес зарядки завершиться. Мінус для підприємця в тому, що сьогодні подібні пункти зарядки з роздачі Wi-Fi можуть бути і безкоштовними. Але є великі платні автомати, в яких можна залишати мобільні на тривалий час. Такі автомати оснащені спеціальними осередками, що закриваються на ключ.

Щоб відкрити такий бізнес, будуть потрібні невеликі вкладення - один такий автомат коштує від 30 тис. Окупити витрати можна за два місяці.

19. Торгівля гарячою випічкою

Вкладення: 25 тис. грн

Багато людей не проти перекусити смачною їжею під час прогулянки в парку. До сих пір попитом користується гаряча випічка. Такою продукцією зручно торгувати. Для упаковки досить харчової плівки, а для вживання не потрібний одноразовий посуд. Це вигідно підприємцю і зручно покупцеві.бізнес-ідей у парку

Щоб відкрити точку з продажу гарячої випічки, можна готувати її самостійно або закуповувати продукцію в пекарні. Головне, ви повинні підтримувати випічку в підігрітому стані і реалізувати її. Згідно з нормами споживнагляду, термін реалізації випічки становить 1 добу. Отже, вам потрібно правильно розраховувати обсяг закупівлі. У день популярна торгова точка може продавати до 300 одиниць продукції. У грошовому вираженні це приблизно 6 тис. Також важливо продавати супутній товар-гарячі і холодні напої.

20. Лабіринт

Вкладення: від 40 тис. грн

Лабіринт - це захоплюючий квест, мета якого - відшукати вихід із заплутаних коридорів. Дана модель лягла в основу сучасних розваг. Існує безліч варіантів, як оформити атракціон. Відповідні формати для парку:

  • Лабіринт з різнокольорових стрічок
  • Дзеркальний лабіринт
  • Стилізована кімната (наприклад, лабіринт в концепції кімнати страху)

Найдорожчим у цьому списку є дзеркальний лабіринт. У його оформленні використовуються спеціальні дзеркала, які обійдуться приблизно в пів млн. грн для 50 кв. м. ігрової площі.бізнес-ідей у парку

Трохи дешевше буде відкрити стилізований лабіринт. Зазвичай за основу береться якась страшна історія (за мотивами фільму, книги або комп'ютерної гри) і відтворюється відповідна атмосфера. Такі лабіринти, по суті, являють собою кімнату страху, але в оновленій версії. Відкриття такого лабіринту обійдеться в суму від 200 тис.

Найпростіший і дешевий варіант - стрічковий лабіринт. Він виглядає як кімната, яка від стелі до підлоги обвішана різнокольоровими текстильними стрічками. Досить зробити один крок, щоб втратити відчуття часу і простору. Такий атракціон подобається і дорослим, і дітям. Для відкриття стрічкового лабіринту досить 40 тис.

Відео

 Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити