Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес в маленькому місті: секрети пошуку та успішної реалізації

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

Бізнес в маленькому місті

 Бізнес в маленькому містечку має всі шанси на успіх. Адже тут є відмінні можливості для розвитку, безліч ніш ще не зайнято, а конкуренція набагато нижче, ніж в мегаполісах. Вигідність стартових інвестицій і прогнозований прибуток роблять таке підприємництво особливо привабливим. Далі в статті ми представимо найцікавіші бізнес-ідеї для маленького міста і розповімо, як їх реалізувати.

Питання, розглянуті в матеріалі:

 • Які особливості пошуку та реалізації бізнес-ідей в маленькому місті
 • Які бізнес-ідеї в сфері послуг підійдуть для маленького міста
 • Які бізнес-ідеї дрібного виробництва підійдуть для маленького міста
 • Які перспективні бізнес-ідеї можна успішно реалізувати в маленькому місті
 • Як досягти успіху в реалізації бізнес-ідей в маленькому місті

Специфіка пошуку бізнес-ідей для маленького міста в 2024 році

По-перше, поняття «маленьке місто» досить суб'єктивне і відносне. Для нього не існує точного визначення. Хтось має на увазі під цим терміном міста, в яких проживає не більше 40 000 чоловік. Для інших це пункти з населенням в 200 000 жителів. А деякі вважають, що в провінції цілком може бути і 500 000 городян.

Відомо, що на даний момент в Україні існує 460 міст. І лише 9 з них мають населення понад 500 000 чоловік. Отже, у вас є відмінна можливість реалізувати свою бізнес-ідею на невеликому майданчику.

Необхідно розуміти, що немає якогось універсального плану або бізнес-ідеї, що гарантує успіх підприємства. Новачкам завжди хочеться обійтися мінімумом вкладень і в той же час знати напевно, що справа буде вдалою. На жаль, це неможливо. Однак в невеликих населених пунктах існує достатньо підприємств, успішно діючих протягом багатьох років.

Якщо ви початківець бізнесмен, який планує відкрити свою справу в маленькому місті, то спочатку вивчіть місцевість. Дізнайтеся, яких товарів або послуг вже достатньо, а яких не вистачає. Оцініть рівень доходу місцевих жителів, локальні особливості. Переконайтеся, що люди дійсно готові платити за певний товар або послугу. Щоб підвищити свої шанси на успіх, новачкам слід вибрати найбільш затребувану нішу з найменшою конкуренцією.

Перша складність, з якою багато хто стикається ще на початковому етапі здійснення своєї бізнес-ідеї, — це набір персоналу. Справа в тому, що в маленькому місті може просто не бути потрібних вам фахівців високої кваліфікації. А при наявності таких вам доведеться поборотися за них з іншими підприємцями.

Переваги малого бізнесу в невеликих містах в порівнянні з мегаполісами:

 • «сарафанне радіо» - безкоштовний канал зв'язку та реклами;
 • не так багато конкурентів, як у великих містах;
 • доступні ціни на оренду приміщень;
 • більш вигідна вартість реклами.

Перш ніж здійснити цікаву бізнес-ідею для маленького міста, ретельно досліджуйте місцевий ринок. Дізнайтеся всі його особливості. Малоймовірно, що в невеликому населеному пункті стануть популярними товари і послуги преміум-класу (ексклюзивні бутіки одягу і салони краси) або вузької специфіки (продаж веганського морозива).

Замість цього рекомендуємо віддавати перевагу більш широким і недостатньо розвиненим нішам. Можна скористатися і франшизою. Але тоді приготуйтеся вже на старті вкласти велику суму (від 50 000 до 500 000 грн).

Тим, кого цікавлять оригінальні та вигідні бізнес-ідеї з меншими інвестиціями, радимо розглянути сферу послуг. Очевидно, що, не маючи достатніх коштів на початковому етапі, ви не зможете відразу відкрити магазин, кафе або ресторан. А сфера послуг дозволить вам отримувати прибуток, не вкладаючи великі суми.

Подумайте ще раз і остаточно визначитеся з розміром вкладень в нове підприємство. Далі ми поділимося з вами свіжими ідеями бізнесу в маленькому місті, для здійснення яких буде достатньо мінімальних інвестицій. Вони неодмінно стануть успішними, якщо ви складете грамотний бізнес-план і будете старанно працювати.

Читайте також: Бізнес в гаражі – ТОП-45 ідей з мінімальними вкладеннями + реальні історії «гаражних» підприємців

6 факторів, що впливають на відкриття свого бізнесу в маленькому місті

Специфіка економічного розвитку невеликих населених пунктів обумовлює особливості місцевого підприємництва.

 1. Низька купівельна спроможність
  Потенційні покупці і клієнти — це люди з невисоким доходом. Так як місцевий ринок праці досить маленький, у них просто немає можливості заробити більше. Буде нерозумно в таких умовах пропонувати дорогі ексклюзивні товари та послуги (вегетаріанський ресторан, салон краси VIP-класу, автосалон, модний бутік). Ці проекти не будуть успішними, тому що не знайдуть своїх клієнтів. І тоді Ви отримаєте одні збитки.
 2. Дефіцит базових товарів
  Таке трапляється нерідко. Перевірте, чи є у вашому районі аптеки і магазини. Чи достатньо їх? Може, найближчий супермаркет знаходиться в іншому кінці міста? Або відсутні магазини з одягом популярних мережевих марок, і людям доводиться одягатися на місцевому ринку або їхати в сусіднє місто? Як далеко знаходиться цілодобова аптека? Проведіть ретельний аналіз поточної ситуації на предмет того, чого жителі дійсно потребують. Це допоможе вам придумати хорошу ідею нового бізнесу для маленького міста.
 3. Подальше розширення
  Іноді розвиток бізнес-проектів в маленькому місті обмежена. Справа в тому, що в перший час після відкриття вам, швидше за все, вдасться залучити багато покупців. Однак через якийсь час попит на послуги або товари стане потихеньку знижуватися і в підсумку зовсім пропаде. Чому? Та тому що бажаючі придбати щось у вас просто закінчилися. Радимо заздалегідь подумати про перспективи свого розвитку. Наприклад, про те, яким чином ви зможете розширитися і отримати нових покупців з сусідніх населених пунктів.
 4. Низький поріг входження в бізнес
  Це одна з переваг реалізації бізнес-ідеї в невеликому місті. Ваші витрати на заробітні плати співробітників, маркетинг і оренду приміщення будуть дійсно набагато нижче в порівнянні з тими ж витратами в мегаполісах.
 5. Сприятливе конкурентне середовище
  Новачкам буде легше отримати підтримку влади для старту свого підприємства в провінції. У нашій країні діють різні програми заохочення малого бізнесу. Рекомендуємо вивчити це питання докладніше. Обов'язково користуйтеся будь-якими доступними привілеями. Можливо, якісь підприємницькі ніші у Вашому населеному пункті ще ніким не зайняті.
 6. Відмінно працює «сарафанне радіо»
  Його головна перевага полягає в тому, що звістка про новий магазин досить швидко поширюється в маленькому місті. А недоліком є те, що про кожну Вашу помилку відразу ж всім стане відомо.

Актуальний бізнес в маленькому місті: ідеї та пошук сфери діяльностіБізнес в маленькому місті

Представляємо вам перелік найбільш затребуваних бізнес-напрямків в провінціях. Яке б з них ви не вибрали, воно напевно стане успішним.

Сфера послуг

Бізнес-ідеї: послуги для маленького міста. Приклади: навчання на дому, вантажоперевезення, юридичні, перукарні та ін. В першу чергу слід звертати увагу на такі види послуг, в яких люди потребують постійно (лагодження одягу і взуття, автосервіс, шиномонтаж).

Коли виберете відповідну сферу, уважно вивчіть своїх майбутніх конкурентів. А ще дізнайтеся, що не влаштовує клієнтів в їх діяльності, що слід виправити або поліпшити.

Продаж товарів

Магазин продуктів - банальний, але безпрограшний варіант. Асортимент в місцевих крамницях зазвичай не відрізняється великою різноманітністю, так як продовольчі мережі до них ще не дісталися.

Крім продуктів харчування, людям завжди потрібні речі першої необхідності, одяг і взуття хорошої якості, побутові товари та ін. Коли ви ретельно вивчите місцевий ринок, то побачите, які напрямки недостатньо реалізовані, і зрозумієте, яку нішу краще вибрати.

Виробництво

Невелике виробництво: бізнес-ідеї в маленькому місті. Зазвичай в провінціях є якісь заводи. Вони забезпечують роботою основну частину жителів. Ви теж можете запустити своє виробництво. Не обов'язково це повинен бути завод. Цілком підійде і мале підприємство повного циклу. Як приклад можна привести пекарню. Якщо в місті немає якісного хліба, то ця ніша забезпечить вам постійний потік покупців.

Інший варіант - компанія з виробництва тротуарної плитки або по збірці лопат. Проблем з пошуком співробітників напевно не виникне, та й робоча сила обійдеться дешево. Тільки в цьому випадку потрібно буде здійснювати збут товару в інших регіонах і районних центрах.

Реалізуючи свої бізнес-ідеї в маленьких містах, підприємці не тільки отримують прибуток, але і створюють додаткові робочі місця. Якщо ви досягнете великого успіху на цьому терені, то, можливо, станете засновником фамільної справи, яка буде передаватися у спадок.

Читайте також: Бізнес ідеї – 40 варіантів з мінімальними вкладеннями для малого бізнесу + нові ідеї, яких ще немає в Україні

8 простих бізнес-ідей для маленького міста з нуля в сфері послуг

1. Майстер

Якщо ви знаєте, як якісно і швидко полагодити водопровід в будинку, або ж відмінно розбираєтеся в електриці, то монетизуйте свої навички. Почніть з розміщення оголошень про свої послуги в багатолюдних місцях (магазини, зупинки громадського транспорту) і в спальних міських районах.

Через деякий час ви вже зможете найняти фахівців і вирішувати лише організаційні питання: розширення справи, його реклама, пошук клієнтів та ін.

Головна перевага цього напрямку полягає в тому, що на початковому етапі витрати будуть незначними (лише на рекламу).

2. Автомийка

Вигідний бізнес в маленькому місті: ідея для автомобілістів. Якщо у жителів міста є автомобілі, то вони неодмінно будуть їх мити. Неважливо, яка територія населеного пункту і скільки в ньому проживають. При наявності водіїв послуги автомийки завжди будуть затребувані. Щоб її відкрити, знайдіть відповідне приміщення і закупіть необхідне обладнання. Спочатку можна працювати без оформлення бізнесу. Однак в подальшому радимо все ж відкрити ІП. Для цього знадобиться найняти касира або бухгалтера, який зможе зайнятися документацією.

Володіти автомийкою дуже вигідно, і при цьому не потрібні великі вкладення.

У перший час можна навіть самостійно мити автомобілі. А потім потихеньку наймати робітників з розрахунку: 2 мийника на 1 гараж (бокс). Бажано відразу надавати клієнтам весь спектр послуг:

 • мийку кузова;
 • чистку салону;
 • полірування та ін.

Обов'язково зробіть зону очікування для відвідувачів. Розмістіть там хоча б автомати зі снеками, кавою та іншими напоями. Тоді і їм буде приємно, і ви отримаєте додатковий дохід.

3. СТО

Причини затребуваності автомийки і авторемонту однакові. Тому рекомендуємо дізнатися, чи є у Вашому місті професійний сервіс по лагодженню автомобілів. Якщо такого немає, то це ще одна можливість запустити прибутковий проект. Тут теж знадобиться орендоване приміщення і кілька майстрів. Коли все буде готово, можна приступати до надання послуг. Приміщення найкраще шукати в місцях великого скупчення автомобілів: на авторинках, в гаражних кооперативах, на приватних парковках та ін.

4. Курси, тематичні секції для дітей і дорослих

Курси вивчення іноземних мов, школи танців і дитячі секції затребувані в будь-яких містах, включаючи найменші. Якщо ви є сертифікованим майстром спорту або вільно володієте іноземною мовою, то рекомендуємо монетизувати ці унікальні навички.

Підшукайте відповідний простір і розмістіть рекламні оголошення в багатолюдних місцях і соціальних мережах. Найкраще орендувати приміщення, розташоване недалеко від центру міста. Адже не всі погодяться добиратися до околиці.

Примітка. Якщо ви і ваш персонал зарекомендували себе як висококласні професіонали своєї справи, то можете відкривати секції та школи в будь-якій точці міста. Але, щоб домогтися такої популярності, вам знадобиться час і розвинене «сарафанне радіо». А на початковому етапі цього може не бути. Ось чому слід починати такий бізнес в багатолюдному районі (близько до центру міста або поруч з офісами і школами). Тим самим Ви забезпечите собі стабільний потік відвідувачів.

Заняття з першими бажаючими можна проводити самостійно, а в подальшому розширити справу і найняти викладачів або тренерів. Цей напрямок підійде навіть тим підприємцям, які не є фахівцями в обраній області. Їм просто слід починати відразу з етапу підбору співробітників.

5. Виготовлення ключів

Для цього не потрібні великі інвестиції. На початковому етапі знадобиться всього близько 60 000 грн, з яких приблизно 30 000 грн піде на придбання верстатів. Основна послуга такої майстерні - виготовлення дублікатів ключів до домофонів, під'їздів, автомобілів, гаражів і вхідних дверей. Додатковий заробіток - проведення аварійного розтину замкових свердловин, продаж брелоків і замків, заточка свердел, ножиць, ножів та ін. Майстерня з виготовлення ключів окупається приблизно за перші 6 місяців. До того ж для неї достатньо приміщення розміром всього 4 кв. м.

6. Дитячий садок на дому

Ця ідея приватного бізнесу в маленькому місті відмінно підійде тим, хто розглядає варіанти роботи на дому і має досвід по вихованню дітей. Приватні дитячі садки-соціально відповідальна діяльність, що скорочує величезні черги в державні установи. Найбільше такі дитячі садки затребувані в районах з новими багатоповерховими будинками, де адміністрація ще не встигла побудувати державні. Дуже часто проживаючі там батьки раді будь-якій можливості залишити дитину у кого-небудь під наглядом. В середньому, щомісячний дохід від такого підприємства становить близько 20-40 тисяч грн.

7. Чистка килимів

Ще один вид комерційної діяльності, що не вимагає великих вкладень. Ваше завдання - організувати чистку килимів клієнта з виїздом на місце або їх доставку/вивезення в свій спеціальний очисний цех. Для серйозного бізнесу більше підходить другий варіант. Він дозволяє істотно збільшити обсяг замовлень і підвищити продуктивність. А для роботи на дому буде достатньо мінімального обладнання, дрібних чистячих приладів і побутових хімічних засобів. Можливо, ви навіть вкладетеся в 40 000 грн. Так, щодня виконуючи по 4-5 замовлень, ви заробите до 30-50 тисяч грн на місяць.

8. Оренда автомобілів для весіль і заходів

Вам пощастило опинитися власником презентабельного білого автомобіля преміум-класу або ретро-моделі? Тоді використовуйте свій шанс і почніть заробляти, здаючи його в оренду для урочистих заходів. Основний дохід складе близько 400-800 грн на годину. А додатковий можна витягти, прикрашаючи автомобіль. Щоб реалізувати цю бізнес-ідею, вам знадобиться лише заявити про себе на популярному сайті оголошень або рекламному майданчику.

Читайте також: 25 бізнес ідей для заробітку на дому, в Інтернеті, в маленькому місті, для отримання додаткового доходу і для сезонної роботи.

6 бізнес-ідей в маленькому місті в сфері виробництва

Бізнес в маленькому місті

1. Продаж черв'яків і біогумусу

Унікальна бізнес-ідея для маленького міста без вкладень. Розводити черв'яків - справа нескладна. Як харчування підійдуть харчові відходи або гній, а стежити за ними не потрібно. Найбільше пощастить тим, хто проживає по дорозі до водойми. Їм достатньо буде повісити де-небудь на видному місці табличку з написом "Черви", і клієнти самі знайдуться.

Можна зайнятися і продажем біогумусу, виробленого хробаками. Така діяльність розширюється до промислових масштабів. Однак згідно відгуками досвідчених людей не варто все ж робити ставку тільки на біогумус. Його продаж краще поєднувати з якою-небудь іншою діяльністю. Наприклад, при наявності ферми з вирощування кроликів їх послід може послужити їжею для черв'яків.

2. Хобі як бізнес

Практично у кожної людини є якесь хобі або захоплення. Чому б не зробити його джерелом доходу? Може, ви відмінно малюєте, захоплюєтеся хендмейдом або є хорошим столяром? Монетизувати хобі не так вже й складно.

Існує маса торгових майданчиків в Інтернеті: звичайних і вузьконаправлених, для певного виду товару (хендмейд). Дізнайтеся, що на даний момент користується високим попитом, і запропонуйте схожу продукцію. Обов'язково використовуйте популярні соціальні мережі («Instagram», «SnapChat», «Facebook», «ТікТок»). Вони відмінно підходять для продажу будь-якого товару.

3. Вирощування розсади

Продаж розсади - досить непогана ідея бізнесу будинку в маленькому місті. Найбільше попитом користується розсада перцю, капусти, помідорів і огірків. Вирощувати її можете прямо у себе в будинку (на балконі або підвіконнях) або на ділянці (в парнику, теплиці). А спорудивши кілька рівнів, навіть на 18-и квадратах ви вмістите приблизно 7,5 тисяч рослин. Так, продаючи один стаканчик з розсадою за 10 грн, ви отримаєте виручку в розмірі близько 75 000 грн (з урахуванням витрат приблизно 50 000 грн).

4. Виробництво декоративних свічок

Бізнес-ідея для жінки в маленькому місті. Чому б не зайнятися свіченням, якщо ви на пенсії, або просто для душі? Це дуже спокійне і захоплююче заняття, що вимагає мінімальних навичок і коштів на початковому етапі. До того ж на «YouTube» і сайтах з рукоділля можна знайти безліч навчальних матеріалів. Звичайно, це більше хобі, ніж бізнес. Адже якщо вартість однієї свічки становить 270 грн (середня ціна на ринку), то при реалізації 200 виробів в місяць виручка буде всього 54 000 грн. А з урахуванням витрат - приблизно 40 000 грн. Хоча її можна збільшити, якщо відшукати більше каналів збуту і бажаючих придбати такі свічки.

5. Вирощування полуниці в мішках

Чудова бізнес-ідея для дачників. Вона досить прибуткова, вимагає мінімальних вкладень і швидко окупається.

Ефективна порада щодо підвищення врожайності: вирощуйте полуницю не на грядках, а в мішках! Витрати складуть приблизно 100-200 грн на 1 кв. м.

А прибутку за сезон з 1-го квадратного метра ви отримаєте близько 1,5 тисяч грн.

Щоб здійснити цю бізнес-ідею, вам знадобиться:

 • орендувати земельну ділянку (тим, у кого її немає);
 • розташувати теплиці;
 • заготовити грунт, мішки для нього і розсаду;
 • розмістити крапельний зрошувач.

Деякі також встановлюють опалення з функцією контролю вологості і температури повітря.

Процес. Мішки висотою 2,2 м і товщиною 16 см необхідно наповнити живильним грунтом. Потім з чотирьох сторін в них слід зробити надрізи 6-7 см з інтервалом 25 см і висадити туди розсаду полуниці.

Після цього потрібно буде підвести крапельний полив в трьох точках і стабільно підтримувати задану вологість і температуру. На кожен мішок піде близько 2 л живильного розчину.

Середня вартість полуниці влітку становить 20 грн, а взимку — 100 грн. Продавати її можна як роздрібним покупцям, так і оптовим, поставляти в дитячі садки, ресторани або торгувати на ринку.

6. Вирощування овочів і зелені

Це ідея сімейного бізнесу в маленькому місті, яка є однією з найприбутковіших. Очевидно, що екологічно чисті і свіжі овочі необхідні всім і завжди. До того ж для початку такої діяльності вам буде досить невеликих коштів.

Щоб вирощувати овочі круглий рік, вам знадобиться теплиця.

Інвестиції підуть на:

 • оренду земельної ділянки при необхідності (радимо брати в тривалу оренду);
 • установку теплиці;
 • обладнання крапельного поливу;
 • придбання насіння;
 • покупку органічних і мінеральних добрив.

Щоб продати цю продукцію, знадобиться сертифікат якості, який можна отримати в санітарно-епідеміологічній службі.

Взимку вартість овочів підвищується, тому краще вирощувати їх протягом усього року. Для цього проведіть в теплицю освітлення та опалення, а потім підтримуйте всередині необхідну вологість і температуру повітря (наприклад, для огірків приблизно 20-25 градусів Цельсія).

З 1 кв. м можна зібрати до 20 кг овочів за сезон. Продають їх як оптовим, так і роздрібним покупцям або на своїх торгових точках.

Багато людей вважають, що сільське господарство не приносить хорошого доходу. Однак насправді це відмінна бізнес-ідея для маленького міста з мінімальними вкладеннями. Щоб розвіяти всі сумніви, читайте нижче реальний випадок з життя фермерів.

Приклад. Одна сім'я зайнялася вирощуванням на своїй дачній ділянці найбільш рентабельних видів овочів (салату, петрушки, кропу, зеленої цибулі, огірків). Вони продавали їх через посередників, які торгують на ринку.

Через деякий час у цих фермерів з'явився перший заробіток. Вони витратили його на оренду власної торгової точки на ринку. Більш того, вони домовилися про співпрацю з кафе. Таким чином звичайна сім'я, яка проживає в маленькому місті, змогла заробити 1 мільйон грн всього за сезон!

Читайте також: 30 кращих ідей для бізнесу з мінімальними вкладеннями

9 ідей малого бізнесу в маленькому місті, пов'язаних з їжею

Бізнес в маленькому місті

Копчення риби

Кращий бізнес в маленькому місті: ідея для майстрів копчення. Риба - це продукт, який часто використовують для приготування різних страв. Однак практично ніде вона не продається в готовому вигляді. Для відкриття коптильні великих вкладень не знадобиться. Всього близько 100 000 грн піде на покупку контейнерів, морозильних камер і обладнання. Якщо готувати за правильним рецептом і розташуватися недалеко від постачальника свіжої риби, то успіх гарантований.

Пончикова

Її найкраще відкривати в фудкорті торгово-розважального центру або в міні-кафетерії. Головна особливість полягає в тому, що націнку на пончики можна підвищити до 1000 %, і це практично ніяк не вплине на попит. Процес випічки нескладний. До того ж існують різні автоматизовані системи і ручні пристосування, що допомагають збільшити продуктивність. А самі пончики до того ж залишають простір для кулінарної творчості.

Пряникові будиночки

Ще одна бізнес-ідея з мінімальними вкладеннями для маленького міста. Рецепти для приготування пряникових будиночків ви без зусиль знайдете в мережі і зможете освоїти самостійно. Причому абсолютно безкоштовно. Готувати можна прямо у себе вдома. До того ж пряники зберігаються досить довго. Це дасть вам можливість заздалегідь запастися до свят. Реалізовувати пряникові будиночки можна через будь-які соціальні мережі.

Продаж шаурми

"Стріт-фуд" - це один з найвигідніших напрямків по співвідношенню інвестицій і доходів. Воно дозволяє отримати велику віддачу при невеликих вкладеннях. Щоб здійснити бізнес-ідею з продажу шаурми, вам знадобиться всього 100 000 грн і два працівника. Якщо вдасться отримати гарне місце з високим трафіком, то чистий прибуток маленької торгової точки складе приблизно 40 000 грн.

Торгівля м'ясом

М'ясо - це продукт щоденного попиту. Навіть якщо поруч з вами з'явиться велика торгова мережа («страшний сон» будь-якого продовольчого магазину), не переживайте. Ваша м'ясна крамниця може не тільки продовжити своє існування, але і домогтися успіху завдяки можливості змінювати асортимент і надавати споживачам унікальні і свіжі продукти, яких немає у сусіда-конкурента. Для запуску цього проекту знадобиться близько 300 000 грн. А середній дохід маленької торгової точки становить приблизно 35-40 тисяч грн.

Міні-булочна

Ще одна ідея бізнесу, що набирає популярність в маленькому місті. Вона відрізняється рядом унікальних переваг. По-перше, ви будете продавати товар повсякденного попиту. По-друге, для реалізації цієї бізнес-ідеї не потрібні великі вкладення. По-третє, якщо смаки покупців зміняться, то ви зможете швидко підлаштуватися під нові запити і тенденції. Для відкриття міні-булочної знадобиться близько 350 000 грн, які окупляться приблизно за 7 місяців роботи.

Шашлична

Управляти таким бізнесом набагато простіше, ніж кафе або рестораном. Тому що шашлична - це заклад з однією стравою. А якщо зосередити всі свої зусилля на єдиному блюді, то можна розкрити всі секрети його приготування. Тоді клієнти стануть "вічними", і за майбутнє своєї справи не потрібно буде більше боятися. Приблизно 400 000 грн знадобиться для того, щоб відкрити заклад на 12 місць з різними видами шашлику і закусок, яке буде працювати на винос. До середини другого року існування ці витрати окупляться.

Млинцевий кіоск

Практично кожна людина знає, наскільки просто приготувати млинці. Але про можливості і перспективи цього продукту відомо не всім. Головний секрет в тому, що начинкою для млинчика може послужити все що завгодно. А значить, у вас буде широкий простір для творчості. Ця ідея для відкриття бізнесу в маленькому місті приваблива можливістю підвищення націнки до 300% і невеликими витратами на обладнання. Маючи 500 000 грн, ви зможете організувати кафе-млинцеву на площі 100 кв.м. У невеликому місті краще працювати в млинцевому кіоску. На його відкриття піде близько 200 000 грн.

Доставка їжі

Дізнайтеся, чи є в місті офісні будівлі та невеликі підприємства. Якщо поруч з ними немає їдалень, то співробітники напевно будуть шукати гарне місце, де можна пообідати. В такому випадку ви можете доставляти їм їжу прямо в офіс.

Читайте також: Бізнес на дому: 22 прибуткові ідеї виробництва на дому.

Незвичайний бізнес в маленькому місті: 4 ідеї, які точно окупляться

Квітковий бізнес

Заробляти на квітах вигідно і цікаво.

Зазвичай в маленьких містах деякі жінки змагаються один з одним у вирощуванні різноманітних рослин. Скупіть за невелику плату найкрасивіші екземпляри влітку і складіть з них привабливі композиції. А взимку організовуйте доставку квітів на урочисті заходи і надавайте послуги з їх оформлення.

Проведення фаєр-шоу

Перш за все, слід сказати, що лише за 5 хвилин такого шоу ви зможете заробити близько 4-6 тисяч грн. Зазвичай фаєр-шоу замовляють на весілля, свята та інші урочистості. Вам знадобиться приблизно 2-4 тисяч грн на придбання основного інвентарю (віял, стафів, поїв та інших пристосувань). Сценічні костюми можна купити або зшити на замовлення. Але для реалізації цієї бізнес-ідеї важливо досконало оволодіти майстерністю вогню і активно просувати свої послуги в соціальних мережах. Інша складність - конкуренти. Жителів мегаполісів здивувати непросто, тому організатори постійно шукають нові напрямки і поєднують фаєр-шоу з іншими виступами. Але в провінції ви цілком можете стати першим.

Геологорозвідка і буріння свердловин

Бізнес-ідея з широким вибором масштабів і форматів діяльності. Мінімальні вкладення (приблизно 200 000 грн) дозволять вам виконувати приватні замовлення: бурити неглибокі колодязі або запускати установки для видобутку грунтової води. Але можна працювати також і на організації при більш масштабному будівництві.

Вирощування породистих собак

Прибутковий бізнес в маленькому місті: ідея для любителів тварин. На сьогоднішній день вартість собак з родоводом варіюється від десятків до сотень тисяч грн! Реалізацію цієї бізнес-ідеї слід почати з вибору найдорожчої і затребуваної породи. Тим, хто проживає в приватному будинку, радимо звернути увагу на великих собак (бульдогів, лабрадорів, німецьких вівчарок).

А жителям квартири більше підійде декоративна порода (пекінеси, такси, кокер-спанієлі).

Фінанси тут підуть тільки на придбання собак, створення для них належних умов і повноцінне харчування.

А тепер поговоримо про дохід. Одна сучка щорічно приносить близько 5 кутят. Ціна одного породистого цуценя становить в середньому 6 тисяч грн. Таким чином, ви зможете заробити приблизно 30 000 грн тільки на одній особі. Продавати цуценят можна по оголошенню, на ринку або через Інтернет.

Сфера торгівлі - найбільш окупний бізнес в маленькому місті: ідеї відкриття магазинів

Комісійний магазин

Вигідна бізнес-ідея для початківців в маленькому місті. Зазвичай жителі провінцій отримують невелику зарплату, а їх купівельна спроможність невелика. Тому люди змушені частіше відвідувати магазини формату "Second Hand".

Тут головне-врахувати смаки населення, а з налагодженням постачання речей проблем не буде. Для розширення підприємства можна додатково продавати інші товари, крім одягу. Закономірним продовженням цього бізнесу є ломбард.

Магазини формату «Все по 35»

У провінційних умовах такий магазин буде притягувати гроші, як магніт. Труднощі виникнуть з розрахунком рентабельності продажів, тому що іноді закупівельна вартість продукту буває вище тієї, по якій його реалізують.

Щоб це компенсувати, слід встановлювати велику націнку на інші товарні групи. Спочатку викладайте на полиці самі функціональні і дешеві продукти. А коли краще вивчіть потреби клієнтів, доповнюйте асортимент потрібними товарами. На "розкрутку" такого магазину витрачатися не доведеться. "Сарафанне радіо" і домогосподарки зроблять цю роботу за вас.

Магазин біжутерії та аксесуарів

Щоб реалізувати цю бізнес-ідею для маленького міста, потрібно знайти постачальників оригінальних прикрас і аксесуарів, а потім їх продавати. Подібні товари з кожним днем стають все більш популярними і затребуваними, так як інтерес до предметів ручної роботи, ексклюзивним сувенірам і подарункам неухильно зростає. Цільова аудиторія - жінки, які люблять купувати нові прикраси.

Товари цієї категорії можна закупити:

 • у майстрів, які працюють на дому і пропонують вироби в роздріб;
 • на оптових складах з сувенірною продукцією.

Майстри охоче погодяться надати вам свої творіння за деякий відсоток від продажів. Реалізацію можна здійснювати на виставках, через Інтернет, в орендованому відділі торгово-розважального центру. Розташовані поруч салони краси, бутіки і магазини косметики забезпечать високу прохідність. Додатковий заробіток ви зможете отримати, пропонуючи провести майстер-класи з виготовлення прикрас та аксесуарів.

Розмір інвестицій на початковому етапі складе близько 40 000 грн.

Вартість товарів буде залежати від націнки. При цьому навіть невеликі торгові обороти компенсуються необмеженим терміном зберігання і високою рентабельністю. Не чекайте, що витрати швидко окупляться, а відразу орієнтуйтеся приблизно на 10 місяців.

Магазин дитячого харчування

Цей бізнес більше підходить для великих міст, так як там попит на подібні товари вище. Але якщо ви все ж вирішили відкрити такий магазин в провінції, поставтеся до якості продукту з усією відповідальністю і співпрацюйте тільки безпосередньо з виробниками. Суть бізнесу полягає в закупівлі у перевірених постачальників різних видів дитячого харчування, прикорму, сумішей і їх подальшого продажу.

Для реалізації цієї бізнес-ідеї для маленького міста знадобиться близько 120 000 грн.

Сума досить велика, але вона обумовлена орендою приміщення в зоні високого клієнтського трафіку. Найкраще відкривати торгову точку поруч з хорошою транспортною розв'язкою, продуктовими супермаркетами, дитячими поліклініками. Щоб організувати продаж, вам необхідно придбати:

 • меблі для викладки товару;
 • торгове обладнання;
 • спеціальні холодильники.

Спочатку рекомендуємо домовитися з дистриб'юторами відомих місцевих марок про рекламу, безкоштовну доставку та надання холодильних шаф. Додатково можете реалізовувати товар на сайті інтернет-магазину. Так як облаштування торгової точки і початок роботи зажадають чималих витрат, відразу приготуйтеся до того, що вони окупляться тільки через рік.

Магазин нижньої білизни

Відкрийте магазин або відділ нижньої білизни, домашніх комплектів і купальників різної цінової категорії для представників обох статей. Тоді ваш товар буде затребуваний цілий рік. Згідно з останніми даними інтерес споживачів до якісної білизни і комплектів стабільно зростає.

Запуск такого бізнесу обійдеться вам приблизно в 80 000 грн.

Реалізуючи свою бізнес-ідею для маленького міста, ретельно продумайте і підберіть асортимент, орієнтований на різний вік, розміри і форми клієнтів. В ідеалі магазин нижньої білизни повинен бути розташований у великих торгово-розважальних центрах з високим трафіком цільової аудиторії.

Коли питання з орендою приміщення будуть улагоджені, зробіть наступне:

 • розробіть оригінальний дизайн для створення комфортної обстановки;
 • найміть хорошого продавця;
 • купуйте манекени, стелажі та торгове обладнання.

Незвичайні і класичні якісні комплекти нижньої білизни користуються великою популярністю. Рекомендуємо закуповувати їх безпосередньо у зарубіжного Постачальника. Встановлюйте націнку в межах 50-100 %, в залежності від конкретного товару або набору. Щоб швидше обзавестися постійними покупцями, регулярно поповнюйте асортимент і пропонуйте відвідувачам подарункові або дисконтні карти.

Читайте також: Який бізнес відкрити в селі: 12 ідей

35 перспективних бізнес ідей для маленького міста з населенням від 300 000 чоловік

Здоровий спосіб життя

ЗСЖ зараз в моді. З кожним днем все більше людей починає стежити за своїм здоров'ям, займатися спортом, правильно харчуватися. У зв'язку з цим ми вирішили поділитися цікавими бізнес-ідеями для маленького міста в сфері ЗСЖ:

 • Студія йоги. Ті, хто регулярно і з задоволенням займаються йогою, можуть зробити своє хобі джерелом доходу. Для цього потрібно буде найняти кваліфікованих фахівців або самим пройти навчання на майстра йоги. При невеликому бюджеті рекомендуємо почати з оренди залу у фітнес-клубі або йога-центрі.
 • Магазин спортивного харчування. Під "спортивним харчуванням" маються на увазі спеціальні харчові добавки, виготовлені з натуральних речовин. Вони допомагають людям прискорити досягнення результатів у спорті. Такі товари можна реалізовувати через Інтернет або торгову точку у фітнес-центрі.
 • Тренажерний зал або фітнес-клуб. Якщо правильно вибрати місце розташування і спортивне обладнання, витрати на запуск тренажерного залу окупляться за 1 рік. Це відмінна бізнес-ідея для маленького міста, в якому відсутні франшизи і конкуренція нерозвинена.
 • Додатки для здорового способу життя. Знайдіть розробників і створіть оригінальний і зручний додаток для смартфонів. У нього можуть входити комплекси вправ, відстеження рівня активності, корисні поради, програми здорового харчування та ін.
 • Фітнес-марафони. Для проведення такого марафону потрібно в першу чергу знайти спонсорів і визначити призовий фонд. Після цього можна приступати до набору учасників. Рекламувати подію найефективніше через соціальні мережі. А дохід, який Ви отримаєте, складуть внески учасників.
 • Курси схуднення. Ведете здоровий спосіб життя? Тоді ваш досвід буде цікавий багатьом. Розробіть власний курс схуднення, який буде включати програми тренувань і правильного харчування. Ви навіть можете проводити його в режимі онлайн, підтримуючи своїх послідовників з різних куточків країни.
 • Еко-магазин. Мається на увазі магазин органічних продуктів харчування, тобто здорової їжі, що не містить консервантів і добавок.
 • Студія соціальних танців. Соціальні танці — це зикра, кизомба, бачата, сальса. Танцювальні студії, як і дозвільні центри, з кожним днем стають все більш популярними.
 • Студія флоатинга. Поняття "флоатинг" означає терапевтичний метод релаксації. В Україні він поки ще не поширений. Щоб відкрити свою студію, вам знадобиться приміщення на базі спа-центру і спеціальні флоат-капсули.

Напрямки, що набирають популярність

Список бізнес-ідей для маленького міста, тільки починаючі набирати популярність в Україні:

 • Розробка настільних ігор. Реалізуйте свої унікальні бізнес-ідеї в сфері настільних ігор, виступивши в ролі їх розробника. Ігри можете продавати Книжковому видавництву або випускати самостійно.
 • Центри віртуальної реальності. Обладнання з базовою комплектацією обійдеться приблизно в 30-40 тисяч грн. Воно дозволить вам створити центр віртуальних екскурсій, віртуальний музей або ігровий клуб.
 • Креативні простори та арт-кластери. Зазвичай креативні простори створюють в самих атмосферних місцях міста (занедбаних заводах, наприклад). Їх використовують для організації арт-кафе, здають в оренду для проведення різних фотосесій і заходів, мітапів і майстер-класів. Цільовою аудиторією в такому бізнесі є творча молодь.
 • Батутний центр. Бюджетний варіант такої бізнес-ідеї для маленького міста може являти собою зал з 3-4 батутами, а розширений — повноцінний центр з міні-кафе і поролоновими ямами.
 • Оренда безпілотників. Зареєструйте свою компанію з надання в оренду безпілотників. Або домовляйтеся з клієнтами про виконання будь-яких проектів і завдань із застосуванням дронів. Отримуйте додатковий дохід з відеозйомок різних заходів за допомогою безпілотника.

Послуги для бізнесу

Бізнес-ідеї для маленького міста в цьому напрямку є досить перспективними, так як в Україні щорічно відкривається до 50 тисяч нових організацій.

 • Коворкінг. Орендуйте відповідне приміщення і обладнайте в ньому кімнати для переговорів або робочі місця. Їх можна буде здати в оренду для проведення бізнес-заходів і співбесід або бізнес-тренерам і фрілансерам.
 • Організація нетворкінгу. Займіться організацією регулярних вечірок з бізнес-знайомствами. Дохід будуть приносити внески партнерів і спонсорів і плата за прохід.
 • Бухгалтерські послуги. Популярність бухгалтерського аутсорсингу стрімко зростає. Працювати можна відразу з декількома організаціями, а також додатково надавати консультації.
 • Відеостудія. Багато компаній потребують послуг зйомки і монтажу подієвих, навчальних або рекламних роликів. А в провінціях хороших фахівців може бракувати. Тому запис відеороликів - це ще одна хороша бізнес-ідея для маленького міста.
 • Юридичні консультації. Навіть якщо ви самі не є юристом, можете найняти кілька фахівців. Причому бажано, щоб вони були різного профілю. Консультації можна надавати як фізичним, так і юридичним особам.
 • Віддалений сall-центр. Більшість підприємств намагається заощадити на власному телемаркетингу та відділі продажів, вдаючись до послуг віддалених call-центрів. Вони надають call-центрам потрібні скрипти і свою базу для виконання «холодних дзвінків». Щоб відкрити віддалений call-центр, вам потрібно буде знайти відповідне приміщення, провести туди айпі-телефонію і найняти кваліфікованих фахівців.
 • Агентство з підбору персоналу. В інтернеті існує безліч сайтів для пошуку співробітників. Однак стандартні агентства все ще не поступаються їм за якістю. Тим, кому цікава діяльність у сфері рекрутингу, рекомендуємо розглянути бізнес-ідею щодо віддаленого підбору фахівців.

IT-сфера

Бізнес-ідеї для маленького міста в сфері IT стосуються як технічного обслуговування ПК та інших пристроїв, так і інформаційної підтримки. Тому на ринку IT регулярно з'являються нові цікаві стартапи.

 • Хостинг сайтів. Орендуйте або придбайте сервер у якої-небудь великої хостингової компанії і надавайте за окрему плату місця на ньому всім бажаючим створити свій власний сайт.
 • Розробка онлайн-курсів. Запропонуйте користувачам свої послуги зі створення онлайн-курсів на базі популярних платформ (WordPress, ISpring) або самостійно розробляйте унікальні проекти.
 • Продаж лендінгів. Вам не складе труднощів скористатися одним з онлайн-конструкторів, щоб створити і запустити робочий лендінг для клієнта.
 • Розробка онлайн-квестів. Якщо у вас жива уява, станьте розробником онлайн-квестів для розваги або бізнесу.
 • IT-консалтинг. Все більше організацій переходять на IT-аутсорсинг. Якщо цей напрямок Вам цікаво, то рекомендуємо зайнятися інформаційно-технологічною підтримкою.
 • Розробка платформ для гейміфікації. Можете розробити своє унікальне коробкове рішення (конструктор для збору потрібної програми) або створювати платформи під замовлення конкретної організації.
 • Технічна підтримка сайтів і додатків. Обслуговуйте сайти і супроводжуйте їх. При реалізації цієї бізнес-ідеї для маленького міста не знадобиться великих вкладень. До того ж вона відрізняється високою рентабельністю.
 • Розробка онлайн-планерів і календарів. Для початку слід визначити свою цільову аудиторію, а потім можна приступати до розробки оригінальних календарів і планувальників.

Розваги

Поки існують люди, вони потребуватимуть розваг. Згідно з інформацією агентства жителі України витрачають понад 10% свого заробітку на розваги і відпочинок. Ці витрати втричі перевищують витрати на здоров'я і практично дорівнюють витратам на взуття та одяг. Найоригінальніші та рентабельні бізнес-ідеї в сфері відпочинку та розваг:

 • Фотостудія. Щоб розмістити інтер'єрну фотостудію, досить буде однієї-двох кімнат. Можете здавати приміщення фотографам в погодинну оренду або проводити зйомки самостійно.
 • Квест-рум. Щоб здійснити цю бізнес-ідею, ретельно проаналізуйте ринок і придумайте унікальний захоплюючий сюжет дляквеста. Для початку достатньо буде всього однієї локації і зміни сюжету кожні пару місяців.
 • Роупджампінг. Організовуйте стрибки з різних високих об'єктів на альпіністських мотузках. Їх можна проводити як в місті, так і за його межами. Для цього визначте відповідні об'єкти і придбайте якісне альпіністське обладнання.
 • Тайм-кафе і анти-кафе. Відкрийте таке кафе, відвідувачі якого будуть оплачувати лише проведений всередині час. Підготуйте для них ігрові приставки, безлімітні гарячі напої, настільні ігри.
 • Арт-вечірки. Любителі живопису можуть влаштовувати арт-вечірки з майстер-класами і наданням відповідних матеріалів для гостей. Головна відмінність такого заходу від стандартного майстер-класу полягає в тому, що на ньому можуть виступати музиканти, а гостям пропонують шампанське або вина.
 • Глиняна майстерня. Зараз дуже модно займатися виготовленням виробів з глини на гончарному колі, так що використовуйте свій шанс і реалізуйте цю бізнес-ідею для маленького міста. Одне заняття в майстерні коштує приблизно 600-1000 грн.

Як успішно реалізовувати ідеї для малого бізнесу в маленькому місті

Крок 1: Вибір поля діяльності та аналіз конкурентів

Перш за все подумайте, якою діяльністю Вам подобається займатися найбільше. Що приносить вам задоволення і викликає ентузіазм? Чи буде ця діяльність затребуваною і корисною в тому місці (місті, районі), яке ви вибрали?

Якщо відповідь на останнє питання виявиться позитивним, можете почати вивчення конкурентів. Обов'язково з'ясуйте такі деталі, як широта їх асортименту, діапазон цін і рівень обслуговування, а також місце розташування і віддаленість один від одного (радимо відзначити на карті для наочності).

Дуже зручно записувати ці показники в спеціальну таблицю. Тоді відразу стають видні всі переваги і недоліки конкурентів. Обов'язково відвідайте і оцініть їх заклади особисто.

Крок 2: Складання бізнес-плану

Детально пропишіть в плані всі дії, які вам необхідно буде виконати при реалізації своєї бізнес-ідеї для маленького міста. І не забудьте врахувати витрати.

Перш за все опишіть кожне завдання в деталях і вкажіть час на її виконання:

 • оформлення ІП або юридичної особи;
 • пошук відповідного місця;
 • ремонт приміщення;
 • наймання персоналу;
 • навчання співробітників;
 • замовлення вивіски;
 • придбання необхідного обладнання.

Розрахуйте всі можливі витрати.

Основні витрати:

 • Реклама (зовнішня, онлайн) і просування (виготовлення буклетів, розклеювання оголошень).
 • Оренда приміщення.
 • Заробітна плата співробітників.
 • Оформлення торгової точки/відділу.
 • Обладнання (придбання або оренда).

Крок 3: Запуск проекту та пошук клієнтів

Коли всі пункти бізнес-плану будуть здійснені, вирішите, яку роботу слід доручити підрядникам, а яку краще виконати самому. Новачки зазвичай намагаються заощадити і приймаються реалізовувати всі завдання самостійно, через що відчувають додаткові труднощі.

Якщо ви вирішили відкрити магазин формату "все по 35", але виникають проблеми із залученням покупців, рекомендуємо скористатися послугами фахівців з СММ-просування. Вони успішно донесуть до городян інформацію про вашу торгівельну точку.

На початковому етапі реалізації бізнес-ідеї для маленького міста ні в якому разі не можна економити на кількості і якості реклами. Ці витрати найважливіші. Лише через деякий час ви відчуєте, що цілком можете довіритися «сарафанному радіо».

Крок 4: Розвиток і розширення бізнесу

Зазвичай в маленьких містах конкуренція невисока. Однак вона може бути досить запеклою. Майбутнє вашого бізнесу багато в чому буде залежати від того, як ви зарекомендуєте себе спочатку. Тому намагайтеся надавати місцевим жителям якісний сервіс.

Багато великих українських торгових мереж наслідували приклад західних компаній і стали вводити стандарти обслуговування. Звичайно, це ще довго буде доходити до провінцій. Однак навіть в самих невеликих поселеннях люди обов'язково оцінять якість сервісу і ввічливість співробітників.

Число постійних клієнтів неодмінно зросте, якщо ваш персонал буде посміхатися відвідувачам і бажати їм гарного дня.

Радимо також періодично посилати "таємних покупців" до найбільш успішних конкурентів і використовувати отримані відомості про їх роботу для вдосконалення свого бізнесу.

А ось розпускати про них негативні чутки, не підкріплені фактами, не варто. Пам'ятайте про те, що "сарафанне радіо" в маленьких містах діє в обох напрямках. Тому ви ризикуєте зіпсувати собі репутацію.

В умовах обмеженої конкуренції успішно працюють програми лояльності. Так як клієнтів у вас буде не дуже багато, практикуйте персональний підхід. Будь-яка бізнес-ідея для маленького міста напевно стане успішною, якщо ви надасте своїм покупцям індивідуальні привілеї і проявите до них доброзичливе ставлення.

Найчастіші питання

💡 Який бізнес краще почати в маленькому місті?

Завжди є можливість відкриття роздрібних магазинів. Можна відкрити продуктовий магазин, магазин одягу, магазини мобільних аксесуарів, господарські магазини тощо.

💡 Чому бізнес зазнає невдачі в маленькому місті?

Найбільш поширені причини, через які малі підприємства зазнають невдачі, включають брак фінансування, збереження неадекватної управлінської команди, несправну інфраструктуру та невдалі маркетингові ініціативи.

💡 Який бізнес найлегше почати в маленькому місті?

Найпростіший бізнес для початку - це сервісний бізнес, особливо для початківців. Сервісний бізнес - це будь-який вид бізнесу, де ви продаєте послуги. Іншими словами, ви продаєте свої навички, працю або досвід - замість продуктів або товарів.

💡 Який бізнес можна відкрити в маленькому місті з мінімальними вкладеннями?

Блоги - це найпопулярніша ідея для малого бізнесу, яка підходить для всіх у маленькому місті. Цей бізнес можна почати з дому і легко заробити грошей, використовуючи свої творчі ідеї і знання. Можна почати блог на будь-яку тему.

Відео

 Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити