Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Що таке оферта: огляд всіх видів, відмінності від договору, форми складання + приклад правильного оформлення

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Що таке оферта

Оферта що це таке? Що значить не є публічною офертою? Чим оферта відрізняється від договору? Що таке рахунок-оферта? Хто такі оферент і акцептант? Відповіді на ці питання, а також приклади і зразки різних видів оферти в нашому матеріалі.

З офертою звичайній людині доводиться стикатися набагато частіше, ніж це можна припустити. І аж ніяк не тільки в рекламі, де тараторящий голос пояснює, що пропозиція купити товар «не є публічною офертою». З цим економічним явищем ми маємо справу і коли встановлюємо на смартфон новий додаток, і навіть коли просто виносимо сміття.

Що таке оферта

Оферта – це пропозиція однієї особи (фізичної чи юридичної) укласти угоду, договір іншій особі, також фізичній або юридичній, причому це може бути як одна людина, так і необмежене число, або навіть навпаки, конкретний список осіб. Угода містить конкретні умови на які друга сторона може погодитися або відмовитися. У разі згоди Продавець гарантує виконання пропонованих умов і не може вносити зміни. Наприклад, банк надсилає вам індивідуальну пропозицію по вкладу. Якщо ви приймаєте його, банк зобов'язаний дати саме такий відсоток і такий термін депозиту, який вказувався в пропозиції.

Слово «оферта» сходить до латинського offertus («пропозиція»), воно використовувалося в діловому побуті ще в далекій давнині. Правильно говорити оферта, роблячи наголос на букві "е". В англійській мові цей термін звучить як «Offer», що також перекладається, як «пропозиція», але найбільш близький переклад суті терміна — це комерційна пропозиція.

В українській мові слово "оффер" також давно прижилося, особливо в колі інфобізнесменів. Воно означає зробити клієнту особливу пропозицію, від якого йому буде важко відмовитися. Наприклад, три товари за ціною одного, які можна купити до певної дати.

Від реклами оферта відрізняється тим, що пропозиція товару або послуги містить всі умови пропонованої угоди. Це не абстрактний опис, а точний факт.

Тому коли в рекламі ви чуєте « ... пропозиція не є публічною офертою» — це означає, що в рекламі не вказані всі наявні умови угоди. Наприклад, в рекламі банку пропонується кредит «від 9% річних». Однак отримати позику на цих умовах зможуть далеко не всі бажаючі, оскільки є маса інших вступних, починаючи від рівня доходу і місця роботи потенційного позичальника і закінчуючи його кредитною історією і терміном, на який він хоче взяти гроші. Тому дана пропозиція - не оферта, а загальний опис послуги, її максимальної вигоди і запрошення отримати більш докладні умови.

Від договору оферта відрізняється тим, що обов'язок виконання пропозиції є тільки у продавця. Покупець може погодитися або не погодитися з умовами оферти. А ось коли погоджується і підтверджує це в необхідній формі (наприклад, листом), тоді оферта перетворюється в договір, і обов'язки виникають у обох його сторін.

Сторони оферти

В оферті беруть участь дві сторони.

 1. Оферент - це особа (фізична, юридична або ФОП), яка робить пропозицію про продаж або купівлю чого-небудь на певних умовах.
 2. Акцептант - людина або організація, яким адресована оферта. Це також може бути фізична, юридична особа або ФОП. Акцептантом може бути і конкретна людина, і група осіб – все залежить від суті оферти.

Види оферти

Залежно від того, до кого воно звернено, пропозиція може бути чотирьох видів.

Публічна оферта

Найпоширеніший вид, який використовується багатьма продавцями. Це пропозиція, звернена до необмеженої кількості покупців. Будь-яка особа, яка дізналася про оферту, може придбати товар або послугу на заздалегідь заявлених Продавцем умовах. Найпростіший приклад - цінник в магазині із зазначенням вартості і кількості товару. Ви можете купити товар за цією ціною, а можете піти в інший магазин. Якщо купуєте, то стаєте акцептантом, а касовий чек – це договір.

Те ж саме, наприклад, в ресторані: меню – це оферта, а ваш заказ – акцепт. Офіціант зобов'язаний принести вам саме те блюдо і в тій кількості, яке позначено в меню. В іншому випадку ви отримуєте право вимагати адекватної заміни або неоплати.

Тверда оферта

Пропозиція, спрямована на конкретного клієнта. Це може бути персональна пропозиція банку, персональна знижка в магазині і так далі. Також тверда оферта відправляється клієнту, який має переважне право покупки. Наприклад, офіційному дилеру.

Основні ознаки твердої оферти такі:

 • у пропозиції - конкретний товар з конкретною ціною;
 • іншим покупцям аналогічну пропозицію робити не можна, поки не закінчено термін оферти;
 • згода клієнта автоматично означає вчинення угоди, договір необов'язковий.

Вільна оферта

Ця пропозиція без чітких параметрів ціни - зазвичай вона робиться, якщо компанія виходить на новий для себе ринок і намагається визначити конкурентну вартість своїх товарів. Вільна оферта відправляється широкому колу осіб - тим, хто потенційно може стати клієнтом. У неї немає терміну дії. Якщо покупець готовий придбати товар, він, в свою чергу відправляє продавцеві тверду оферту із зазначенням ціни, терміну поставки та інших умов. Продавець може акцептувати таку оферту (тоді угода відбувається), а може відмовитися.

Безвідклична оферта

Також називається закритою. Пропозиція конкретним особам, які зробив його не можуть відкликати. Найчастіше використовується в сфері обігу цінних паперів: компанія робить своїм акціонерам пропозицію про викуп акцій, діє воно до тих пір, поки папери не будуть викуплені за встановленою заздалегідь ціною.

Що має бути в оферті

Будь-який вид оферти, за винятком вільної, повинен відповідати таким умовам:

 • у того, кому адресовано пропозицію, має бути розуміння умов майбутньої угоди - спосіб її укладення – форма, терміни;
 • в оферті вказано адресат (конкретна особа, коло осіб - обмежений чи ні);
 • у тексті вказуються зобов'язання, які бере на себе продавець у разі акцептування оферти покупцем;
 • вказана ціна або градація цін в залежності від умов угоди;
 • є ясно виражений заклик купити або продати товар або послугу;
 • відображено всі спеціальні умови (якщо продаж товарів регулюється окремими законами – обіг землі, зброї тощо).

В якій формі складається оферта

Дві форми оферти:

 1. Усна пропозиція - ця форма годиться тільки для угод між фізособами на суму до 4 000 грн.
 2. Письмова пропозиція - для угод юросіб між собою і з фізособами, а також для угод між громадянами, якщо це передбачено спеціальними законами. У таких офертах виділяють ще кілька видів:
 • Лист (пропозиція конкретній особі здійснити операцію на умовах, описаних в самій оферті).
 • Проект контракту (пропозиція конкретній особі укласти договір на описаних у ньому умовах з додатком тексту договору).
 • Типова пропозиція (звернення до кола осіб з пропозицією здійснити угоду на одних і тих же умовах для кожного; умови прописуються в доданому договорі або в тексті оферти).

Як правильно скласти оферту

У кожній оферті повинні бути відображені істотні умови угоди:

 1. Адресат оферти

  Адресат пишеться так само, як в будь-якому діловому листі, де є звернення до партнера. Текст залежить від того, кому адресується пропозиція. Якщо одній людині, то вказуються ПІБ, а в деяких випадках – посада (якщо ви звертаєтеся до посадової особи).

 2. Заголовок

  Його наявність необов'язково, і найчастіше в звичайному листі-оферті заголовок не ставиться (головне, щоб слово «оферта» було присутнє в тексті). А ось якщо адресату відправляються одночасно оферта і договір, тоді найчастіше використовується заголовок типу «Оферта і Договір для навчання на курсах підвищення кваліфікації». Це потрібно, щоб пропозиція була правильно сприйнята – як документ, який потрібно підписати.

 3. Оферент (продавець або покупець)

  Є два різних підходи до викладу відомостей про оферент. Деякі компанії пишуть цілком всі дані про продавця:

  «Банк "Твіст", ІПН 1234567880, ОГРН 1234567890, № рахунку такий-то, адреса: м. Київ, вул. Вологоградська, Д. 11а, в особі директора Південно-Західного філії Іванова І. І., чинного на підставі довіреності № 12345 від 01.01.2024, пропонує Вам…»

  Інші використовують більш ефективний спосіб, розділяючи послання клієнту з реквізитами, які відправляються в кінець документа:

  «Банк "Твіст", що входить в ТОП-3 регіональних банків за розміром вкладів, пропонує вам відкрити вклад на наступних умовах…»

  Де б не були в підсумку реквізити, вони повинні бути повними, оскільки фактично своєю пропозицією Ви пропонуєте укласти договір. Допускається посилання на офіційний сайт референта (із зазначенням конкретного розділу, де містяться дані).

 4. Клієнт (об'єкт оферти)

  Це фізична або юридична особа, яка має право скористатися офертою. Клієнтом може бути як адресат, так і інші люди або організації. Наприклад, підлеглі адресата або співробітники юрособи, пов'язані з адресатом договірними відносинами. Якщо потрібно обмежити коло клієнтів, не забувайте, що не можна вводити обмеження з таких підстав:

  • за статтю (за винятком специфічних дій, які не можна зробити з людиною іншої статі - наприклад, оферта гінеколога завжди буде звернена тільки до жінок);
   за расою або кольором шкіри;
  • за національністю;
  • за мовою (за винятком ситуації, коли незнання мови унеможливлює участь у пропонованих діях);
  • за віком;
  • за віросповіданням;
  • за місцем (місту, країні) проживання;
  • за належністю до тієї чи іншої соціальної групи.

  Приклад правильного обмеження :«Знижку можуть отримати всі працівники Вашого підприємства, що працюють в організації не менше одного року».
  Приклад неправильного обмеження: «Знижку можуть отримати тільки жителі будинків в радіусі 1 км від нашого супермаркету у віці до 27 років».
  Винятки з перерахованого списку можуть бути (наприклад, проїзні квитки за пільговою ціною часто пропонують придбати тільки жителям даного муніципалітету), проте вони повинні бути пов'язані з об'єктивними обставинами.
 5. Зміст (умови) оферти

  Мало просто перерахувати пропоновані послуги або товари, потрібно ще й показати кінцевий результат – що клієнт отримає, коли скористається пропозицією.

  Якщо мова йде про товар, має бути описано його призначення, а також основні характеристики (габарити, вага, потужність, виробник і т.д.) і правила використання.

  Якщо мова йде про послугу, вказується її суть, час надання, кваліфікація вашого співробітника.

  Щоб не роздувати текст оферти, її зміст часто публікують на сайті, а в листі роблять відсилання до відповідної сторінки інтернет-ресурсу. Але потрібно врахувати, що розміщена в мережі інформація повинна бути вичерпною, інакше лист не буде офертою.

 6. Ціна

  Якщо ви відправляєте оферту без договору, в ній необхідно вказати ціну або посилання на ціну. Припустимо, ви відправляєте пропозицію придбати золоті вироби зі знижкою в 25% — в оферті можна вказати ціну або адресу сторінки виробу на сайті, де написана його ціна зі знижкою або без неї. При цьому необов'язково вказувати суми комісій та інших супутніх платежів (наприклад, при покупці через інтернет-магазин з доставкою). Ви пропонуєте клієнту товар, а не послугу з доставки або електронної оплати. У той же час для клієнта повинні бути доступні відомості про вартість доставки і про інші комісії при покупці – наприклад, в спеціальному розділі на сайті. Робити посилання на цей розділ Ви не зобов'язані.

  Якщо ж пропозиція йде в комплекті з договором, ціна вказується у відповідному розділі договору, в текст оферти її можна не вписувати.

 7. Форма акцепту оферти

  У тексті листа потрібно вказати, яку дію зобов'язаний вчинити адресат, щоб договір вважався укладеним. Про те, що може зробити клієнт для акцептування оферти, читайте в розділі «Як відповідати на оферту»

 8. Можливість зміни оферти

  Якщо пропозиція не безвідклична, оферент має право її змінити через певний час. Про це потрібно обов'язково написати в тексті оферти. Наприклад, так:

  «Компанія має право змінити оферту на свій розсуд. Зміни набирають чинності після закінчення 7 днів з моменту опублікування інформації про них на офіційному сайті компанії www.abcde.ua.»

  Зверніть увагу: умови зміняться тільки для нових клієнтів. За старими договорами будуть діяти колишні умови, їх можна поміняти тільки за взаємною згодою сторін або, наприклад, зробивши нову оферту. Виглядати це може так:

  «...Компанія повідомляє про зміни істотних умов договору не пізніше, ніж за 2 тижні до вступу в силу нових умов. Дана інформація доводиться до клієнта по електронній пошті і в СМС-повідомленні за адресою і телефоном, залишеним при оформленні договору. Якщо протягом 14 днів після повідомлення про зміну умов клієнт не повідомив за ел.поштою або по телефону про свою згоду, договір вважається розірваним.»

  Форма оповіщення може бути будь-якою: лист "Укрпоштою", повідомлення в месенджері, дзвінок по телефону і т.д. – з умовою, що дані контакти були залишені самим клієнтом.

 9. Інші відомості

  Сюди може відноситися інформація про порядок і вартість доставки, про спосіб оплати, про можливість повернути кондиційний або некондиційний товар, про гарантійні зобов'язання і так далі. У більшості випадків всі ці відомості вказуються в доданому до оферти договорі.

Три корисних поради при складанні оферти

 • Порада #1. Якщо ви даєте посилання на умови оферти на сторонній ресурс (наприклад, на сайт інтернет-магазину або банку), подбайте про те, щоб посилання було точним, а сам текст умов – помітним. В іншому випадку можна потрапити на великий штраф за введення покупця в оману і порушення правил оферти.
 • Порада #2. Пишіть текст оферти простими словами. Витіюватий складний текст відштовхне потенційного покупця. Замість «У разі необхідності повернення товару зверніться в компанію відповідно до Закону «Про права споживача» краще написати «Для повернення або заміни товару телефонуйте за таким-то телефоном».
 • Порада #3. Не зловживайте великими літерами. Це надає тексту непотрібний пафос і несерйозність, читати такі фрази важко: «Договір діє відповідно до Правил Компанії, затверджених Генеральним Директором». За нормами мови, посади і назви підрозділів компанії пишуться малими літерами.

Терміни дії оферти

Є чотири варіанти термінів для оферт:

 1. Обмежений термін для безвідкличної оферти - пропозиція не може бути відкликана протягом усього терміну, який в ньому вказано. Якщо вам прийшов рекламний буклет, в якому холодильник продається зі знижкою 30% до середини наступного тижня (і в буклеті немає вказівок на те, що він не є офертою), то саме такий термін у вас і є на те, щоб акцептувати пропозицію – купити холодильник за зниженою ціною. Якщо час Х пройшов, а ви або інший покупець не відгукнулися, умови оферти скасовуються, холодильник знову продається за звичайною ціною.
 2. Обмежений термін для відкличної оферти - продавець вказує в буклеті, що акція на холодильники може припинитися в будь-який момент. Якщо ви встигаєте до того часу, як продавець відкликає оферту, ви купуєте холодильник за зниженою ціною.
 3. Термін регулюється законодавством - зазвичай це стосується продажу цінних паперів або землі.
 4. Термін не встановлений - в цій ситуації за загальним правилом оферта припиняється через 60 днів, якщо продавець не висловив іншого бажання.

Читайте також: Офшор - що це таке, найпопулярніші офшорні зони світу + 6 цікавих схем використання офшорів.

Як відповідати на оферту

Існує кілька видів відповіді на пропозицію.

Позитивна відповідь на оферту, як уже говорилося, називається акцептом. Він повинен бути безумовним і повним. Якщо ви не згодні з якоюсь окремою умовою, оферта не може бути прийнята – продавець повинен зробити вам нову пропозицію.

Мовчання (відсутність реакції на надісланий лист) не є згодою.

Акцепт може відбуватися не тільки у вигляді укладення письмового договору або написання покупцем будь-якої згоди з умовами оферти. Схвалення часто відбувається у вигляді здійснення так званих конклюдентних дій. Це дії, прямо і виразно позначають бажання людини укласти угоду. Наприклад, ви ставите галочку на сайті в пункті «згоден з умовами надання послуги». Або оплачуєте квитанцію на надання будь-якої послуги ЖКГ. Або відвантажуєте продукцію у відповідь на пропозицію зробити це.

Негативна відповідь приймається продавцем до уваги, але не є обов'язковим приводом до відкликання оферти. Покупець може передумати.

Порушення і способи розірвання оферти

Припинити оферту можна двома способами:

 1. Добровільно - продавець відкликав пропозицію до його акцепту покупцем або термін оферти закінчився, а покупець її не підтвердив.
 2. В результаті порушення оформлення оферти або її умов. Пропозиція не вважається офертою, якщо продавець не вказав всі істотні умови – в такому випадку угода може бути розірвана судом. Також порушенням оферти стає недотримання зазначених у ній умов: ви купуєте товар в супермаркеті за акційним цінником, а виявляється, що його просто «забули прибрати». У такій ситуації продавець зобов'язаний повернути гроші або продати товар на умовах, зазначених в оферті.

Коли договір на папері не можна замінити офертою

Є два випадки, коли знадобиться паперовий договір з підписами. А з ними переговори щодо умов. Ось ці випадки:

 1. Клієнт отримує нетипову послугу. Наприклад, фітнес-клуб працює по оферті на відвідування залу. Відвідувачі приїжджають, платять за цінником і займаються з тренерами за типовою програмою. Але якщо тренер за підвищену плату виїжджає додому до клієнта після травми, умови з оферти не підійдуть. Для захисту від суперечок краще скласти договір з індивідуальними умовами: час занять, програма реабілітації, порядок скасування візиту.
 2. Згідно із законом договір потрібно скласти у вигляді одного документа. Найчастіше підприємці стикаються з двома з них: це оренда і продаж нерухомості. Ще по оферті не можна укласти корпоративний договір між учасниками ТОВ.

Коли потрібно писати «пропозиція не є публічною офертою»

Таку фразу пишуть, щоб розмежувати публічну оферту і рекламу. Але це ходіння по тонкому льоду.

Публічна оферта пропонує купити конкретний товар або послугу за цінником. Її мета - продати тут і зараз будь-кому, хто відгукнеться. Відмовляти бажаючим не можна.

Реклама привертає увагу до товару. Продавець хоче, щоб товар захотіли купити якомога більше людей. Реклама стає публічною офертою, якщо в ній є точний опис товару і ціна. Без конкретики реклама залишається просто рекламою і не пов'язує продавця договором.

Фраза «пропозиція не є публічною офертою» не скасовує обов'язок продати товар будь-кому, якщо в рекламі товар описаний конкретно. Приблизно так сказали судді у справі. Використовувати цю фразу можна хіба що для перестраховки.

Щоб реклама не стала публічною офертою, вона повинна виглядати приблизно так. Продавець каже: «Дивіться, який у мене товар. Якщо цікаво, розповім, на яких умовах продаю».

Приклад, коли реклама не оферта

Чоловік побачив в Instagram автосалону пропозицію обміняти старий автомобіль на новий без доплат. Але коли приїхав в автосалон, менеджери відмовили в обміні. (З судового рішення ми самі толком не зрозуміли, чому 😦 ) тоді чоловік відправив поштою лист на ім'я директора салону. Мовляв, ви опублікували публічну оферту, я акцептував, зробіть мені обмін. Йому знову відмовили, і за новим автомобілем без доплат він пішов до суду.

Суд не визнав рекламу публічною офертою. У тексті поста в Instagram не вказані модель і номер нового автомобіля. Значить, конкретних умов обміну немає, і це не публічна оферта. Чоловік програв.

Як змінити і скасувати оферту

Скасувати або змінити оферту можна до акцепту. Якщо не встигли, клієнт має право вимагати запропоноване. Ось приклади скасування та зміни без ризиків:

 • Інтернет-магазин скасував безкоштовну доставку до оплати покупцем смартфона.
 • З сервера видалили бухгалтерську програму до скачування.
 • У барбершопі підвищили ціни на стрижку, поки до майстра не було запису.
 • В Instagram видалили фотографію кофти до повідомлення покупниці в директ.
 • Клієнту надіслали лист про закінчення акції до його відповіді.
 • У спортзалі скасували ранкові тренування для майбутніх покупців абонементів.
 • Бариста прибрав крейдяний штендер, після того як налив каву всім з черги.

Після акцепту договір розривають за загальними правилами: якщо таку можливість обумовлювали, клієнт не заплатив або стався форс-мажор. Детально про це ми писали в наших статтях.

Відповіді на запитання читачів

Що таке рахунок-оферта?

Рахунок-оферта - це пропозиція про укладення угоди шляхом оплати представленого клієнту рахунку. Поряд з реквізитами цього рахунку в оферті прописуються всі відомості, необхідні для укладення договору, починаючи з номера угоди і закінчуючи реквізитами фірми (повний перелік див.у розділі «Як правильно скласти оферту»). Також в рахунку-оферті прописуються обов'язки кожної сторони. Діє рахунок-оферта до закінчення зазначеного в ній терміну. Після акцептування такої оферти і продавець, і покупець повинні виконати всі передбачені документом дії.

Що таке оферта за облігаціями?

В даному випадку оферта - це пропозиція достроково погасити облігації за попередньо обумовленою ціною. У переважній більшості випадків використовується для корпоративних цінних паперів. Держава за своїми випущеними облігаціями подібних пропозицій практично не робить.

Існує два види таких оферт:

 1. Call-оферта - в оголошену емітентом (продавцем облігацій) дату власники цих цінних паперів зобов'язані надати їх до погашення повністю або частково (залежно від умов випуску облігацій, які повідомлялися клієнту при покупці). Це рідкісний вид оферти, найчастіше використовується для єврооблігацій в доларах і євро. Більш вигідний для емітента.
 2. Put-оферта - безвідклична пропозиція про продаж облігацій, яку їх утримувач може прийняти, а може – ні, залишивши у себе цінні папери до дати наступної оферти. Емітент же зобов'язаний викупити всі представлені до погашення облігації. Така оферта широко поширена на ринку цінних паперів і зручна для інвестора (власника акцій).

У чому особливість оферти з обов'язкових платежів, ініційованих державою (капремонт, вивезення сміття)?

В Інтернеті ходило і продовжує ходити багато "корисних порад" в дусі того, що якщо жителі будинків не акцептують оферту оператора з вивезення сміття, то договір буде вважатися не укладеним, і платити по ньому не доведеться. Така позиція не відповідає дійсності через особливості видів діяльності, за якими пропонується оферта.

Дійсно, для акцепту подібної оферти укладення договору в письмовому вигляді не обов'язково, достатньо зробити конклюдентні дії - оплатити перший рахунок за вивезення сміття. Але самі послуги з вивезення сміття закріплені в законодавстві як обов'язкові. Жителі зобов'язані вивозити сміття. А оскільки ринок таких послуг монополізований, і для окремо взятих мешканців оферту пропонує тільки одна організація по кожному виду послуг, відмова від акцепту прирівнюється до порушення обов'язку утримувати в порядку навколишнє середовище.

Відповідно, якщо ви не оплачуєте рахунок (відмовляєтеся від акцепту), це трактується як адміністративне правопорушення. 

Моя організація відправила контрагенту оферту з договором поставки. Контрагент підписав договір, але склав протокол розбіжностей, в якому змінив деякі умови. Чи означає це, що наша оферта припинена?

У таких випадках ви зобов'язані протягом 30 днів або погодитися на нові умови, або письмово відмовитися від них. В іншому випадку доведеться компенсувати збитки другій стороні, якщо вони виникнуть. Ваше мовчання буде трактуватися як ухилення від узгодження умов договору (він підписаний обома сторонами, але ви не виконуєте його і не відмовляєтеся від виконання).

Висновок + відео

Оферта - широко поширене в самих різних сферах економічного життя явище. По суті своїй це пропозиція до юридичної, фізичної особи або ФОП укласти будь-яку угоду, договір. Відмінність від звичайних договорів в тому, що оферент бере на себе більше зобов'язань, з його боку угода вже підписана.

З чотирьох видів оферти - публічна, тверда, безвідклична і вільна – частіше зустрічаються перші дві. Публічна оферта звернена до широкого або необмеженого кола осіб, тверда – пропонує конкретні товар або послугу конкретному клієнту.

Щоб прийняти пропозицію, адресат оферти повинен її акцептувати. Це означає підписати договір або вчинити дії, прямо спрямовані на укладення угоди. Наприклад, оплатити рахунок, поставити галочку в пункті «Згоден з умовами оферти» або відвантажити товар.

Термін дії оферти вказується в самій пропозиції, а якщо його там немає, за замовчуванням він встановлюється розміром в 60 днів.

Якщо термін закінчився, а адресат не дав своєї згоди на угоду, оферта припиняється.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити