Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес-план магазину розливного пива з розрахунками

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-план магазину розливного пива

Приблизні дані:

 • Щомісячний дохід - 180 000 грн.
 • Чистий прибуток - 32 300 грн.
 • Початкові витрати - 152 320 грн.
 • Окупність - від 5 місяців.

Примітка: Даний бізнес-план, як і всі інші в розділі Бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план магазину розливного (живого) пива з розрахунками витрат і доходів.

Опис послуги

У даній статті представлений бізнес-план магазину розливного пива. Подібне підприємство можна відкрити як у великому, так і маленькому містечку. У статті будуть розглянуті такі аспекти, як правове регулювання, способи просування власного бізнесу, підрахунки, засновані на реальних даних і, звичайно ж, детально розібрано те, що потрібно робити підприємцю, щоб його справа стала успішною.

Аналіз ринку

Розглядаючи ринок алкогольної продукції в усьому світі, потрібно відзначити, що українці займають 5 місце. Так, на одну людину в нашій країні припадає 15,6 літрів чистого етилового спирту. Такий показник є досить значним. Випереджають Україну тільки Молдова, Чехія та Угорщина.

Але існує й інша сторона медалі - якість споживаного алкоголю і його шкода. За останні роки смакові переваги українців помітно змінилися. Велика частина населення вважає за краще елітні напої, а не сурогати. Це пов'язано з декількома факторами. По-перше, з підвищенням рівня життя (навіть з урахуванням кризи, яка йде зараз). По-друге, з якісними і смаковими характеристиками продукції - українці вважають за краще в більшості своїй пити менше, але перевірену продукцію.

Так, відкриття алкогольного магазину є дуже цікавою ідеєю, яка може окупити себе в короткі терміни. Якщо розглядати попит в цьому сегменті ринку, то варто виділити, що найбільш часто споживаними продуктами є:

 • пиво (36%);
 • вино (34%);
 • горілка (26%).

На всі інші різновиди алкогольної продукції попит значно менше. Звідси можна зробити висновок, що майбутній магазин повинен бути пов'язаний з цими різновидами спиртного (відразу всіма або одному з них).

Не можна забувати, що алкогольних супермаркетів сьогодні досить багато. Конкуренція тут дуже висока. Починаючому бізнесменові буде дуже нелегко. Тому варто взяти в основу цікаву ідею, яка сама по собі вже буде залучати клієнтів.

Сьогодні дуже багато українців цікавляться так званим "живим" пивом. Звичайно, воно має абсолютно інший смак, запах і якість, ніж звичайна продукція в пляшках. Та й подібних алкогольних "бутиків" не так багато, як спиртних магазинів. Саме тому ми і будемо розглядати цю ідею як найбільш привабливу.

SWOT-аналіз

Щоб реально оцінити свої можливості, необхідно оцінювати внутрішні і зовнішні чинники, які можуть не тільки приносити користь, але і серйозно нашкодити бізнесу.

Так, до зовнішніх факторів (змінити які неможливо) можна віднести наступні категорії:

Можливості:

 • Відсутність як такої конкуренції в розрізі магазинів розливного "живого" пива.
 • Можливість розвивати роздрібну мережу на території всього міста під однойменним впізнаваним брендом.

Загрози:

 • Серйозні обмеження і вимоги з боку законодавства, а також місцевих нормативних актів, які можуть звести нанівець всю діяльність організації або привести до штрафів.
 • Громадський рух за здоровий спосіб життя (вироблення негативного ставлення до магазинів алкогольної продукції).
 • Високий рівень конкуренції серед продавців алкоголю.
 • Наявність роздрібних мереж з більш низькими цінами на схожу продукцію (бутильований алкоголь).
 • Необхідність відповідати суворим стандартам якості та обслуговування відвідувачів.

Існує і ряд внутрішніх факторів (які підприємець може самостійно регулювати в процесі роботи), до яких відносяться наступні:

Сильні сторони:

 • Наявність якісної продукції.
 • Вигідні ціни для споживачів за рахунок розвитку вигідних відносин з постачальниками.
 • Наявність потужних рекламних можливостей, які б залучали клієнтів.
 • Залучення клієнтів за рахунок появи нових різновидів пива.
 • Високий рівень обслуговування клієнтів.
 • Швидке обслуговування.
 • Наявність системи знижок та інших привілеїв для постійних покупців.
 • Наявність сертифікатів на придбану у постачальників продукцію.

Слабкі сторони:

 • Відсутність досвіду роботи в даній сфері.
 • Відсутність асортименту (точніше інших товарів в магазині).
 • Вузька спрямованість магазину.

Звичайно, відкрити магазин розливного пива буде не так-то просто, підприємцю доведеться зіткнутися з низкою труднощів і обмежень, тому ще на підготовчому етапі необхідно ознайомитися з чинним законодавством, щоб уникнути штрафів і не вчинити адміністративне правопорушення.

Оцінка можливостей

Плануючи робочий час в магазині, потрібно пам'ятати, що існує ряд норм. Так, продаж пива заборонений з 23:00 до 8:00. Це обмеження не стосується місць громадського харчування. Але і тут потрібно бути обережними. Обмеження можуть бути введені додатково на території конкретного регіону. Так, в Києві алкоголь заборонено продавати з 23:00 до 10:00, а в Сумах та Дніпрі – з 22:00 до 07:00. У деяких місцях роздрібна торгівля може бути в окремі дні бути і зовсім заборонена.

Покарання за порушення цього правила досить серйозне: штраф, а також конфіскація продукції, яка нелегально продається в магазині.

Отже, робота нашого магазину розливного пива буде здійснюватися за наступним графіком (ми взяли середні часові рамки, які при необхідності можна скорегувати під певний регіон):

Понеділок 9:00 – 23:00
Вівторок 9:00 – 23:00
Середа 9:00 – 23:00
Четвер 9:00 – 23:00
П'ятниця 9:00 – 23:00
Субота 9:00 – 23:00
Неділя 9:00 – 23:00

 

Разом: 98 робочих годин на тиждень; 420 робочих годин на місяць.

Для роботи будуть потрібні продавці, які також будуть виконувати функції касира. Для безперебійного забезпечення знадобиться 4 продавця, які будуть працювати позмінно (2 через 2).

Якщо є бажання, щоб магазин працював цілодобово, то потрібно обладнати його окремими столиками і стільцями. У такому випадку заклад вже вважатиметься підприємством громадського харчування.

Щоб мати додатковий прибуток, можна урізноманітнити асортимент не тільки різними марками пива, але ще і всілякими закусками. Це можуть бути бутерброди, риба, сухарики, чіпси і багато іншого.

Особливу увагу потрібно приділити і розмірами приміщення. Так, апарати з розливу пива можуть перебувати в стаціонарних торгових об'єктах і складах, загальна площа яких становить як мінімум 50 м2. Якщо магазин відкривається в сільській місцевості, то це значення знижується до 25 м2.

Якщо є бажання швидко повернути вкладені кошти, то найкраще відкривати магазин розливного пива навесні або влітку. Саме на цей часовий проміжок припадає пік попиту на даний алкогольний напій.

Організаційно-правові аспекти

 • Для початку необхідно зареєструватися. Можна вибирати ФОП або ТОВ. 
 • Що стосується системи оподаткування, то варто зупинитися на ЕНВД. Також можливе застосування ССО і ОСНО.
 • Вибираючи ЕНВД, підприємець може відмовитися від використання ККТ. В інших випадках вона буде обов'язкова для використання. Якщо ж застосовується ЕНВД, то необхідно забезпечити видачу бланків суворої звітності своїм клієнтам.
 • Якщо для роботи використовується ККТ, то її потрібно попередньо зареєструвати в податковій службі.
 • Для прийому оплати за безготівковим розрахунком необхідно відкрити розрахунковий рахунок.
 • Договір оренди повинен бути оформлений офіційно.
 • Всі співробітники, що працюють в магазині, повинні мати санітарні книжки. Вони також повинні вчасно проходити медичне обстеження.
 • У магазині має бути природне, штучне і аварійне освітлення.
 • Обробляти магазин краще плиткою або ж нетоксичною фарбою.
 • Повинні бути дотримані заходи протипожежної безпеки (наявність вогнегасника, плану евакуації).

Звичайно, це далеко не всі вимоги. Варто вивчити відповідні гости, Сніпи і Санпіни, щоб обладнати свій магазин відповідно до всіх норм. При роботі в форматі точки громадського харчування потрібно вивчати додаткові законодавчі акти.

Маркетинг-план

Одним з найбільш важливих етапів є оформлення власного магазину розливного пива. Починати потрібно з проведення косметичного ремонту. Далі необхідно не просто розставити обладнання, прилавок, столи і стільці, але ще і створити приємну атмосферу, яка буде розташовувати клієнтів, змушувати їх залишитися і випити пива. В цей же момент необхідно ретельно продумати те, як буде виглядати вивіска. Вона повинна бути великою, помітною і привертає увагу, що запам'ятовується.

Інтер'єр можна доповнити цікавими предметами, які б підкреслили настрій всього закладу.

Варто опрацювати і можливі варіанти назви свого магазину розливного пива. Воно не повинно бути пересічним, нудним.

Продаж розливного пива є досить специфічним видом бізнесу. Не варто намагатися використовувати всі види реклами, частина з них просто не буде працювати, так навіщо витрачати зайві гроші? Так, наприклад, рекламувати магазин по телебаченню, радіо та інших ЗМІ не тільки дорого, але ще й неефективно.

Для роботи найкраще використовувати такі різновиди реклами:

 • Зовнішня реклама. Вона є найбільш ефективною з усіх можливих. Причому розташовувати її слід в тому районі, де розташований сам магазин розливного пива. Сюди ж можна віднести оформлення вітрини та фасаду будівлі в тому ж тематичному руслі, щоб клієнти відразу ж змогли знайти магазин. Варто задуматися і про освітлення, щоб навіть в темний час дня проблем з пошуком потрібного місця у потенційних покупців не виникло.
 • Роздача купонів, знижок. Зробити це можна або перед відкриттям, або за фактом відвідування або покупки на певну суму. Можна подумати і про накопичувальну систему знижок.
 • Додатково можна домовитися з постачальниками продукції про надання ними спеціальної рекламної продукції. Причому багато хто робить це абсолютно безкоштовно. Це можуть бути і попільнички Для відвідувачів, і підставки під гуртки, і багато іншого.
 • Можна організувати додаткову зону-відкрити літню веранду з парасольками і лавками. Там, до того ж, можна і покурити.

Використовуючи ці методи реклами, можна за невелику суму просувати власний магазинчик розливного пива.

Розрахунок прогнозованих доходів

Це питання досить неоднозначне. Тут все буде залежати від того, марку якого виробника збирається продавати підприємець. Так, на вітчизняні напої націнка зазвичай становить 100%, а на імпортні – 30%. У нашому магазині будуть продаватися вітчизняне пиво, що дозволить отримати більший прибуток.

За умови щоденної роботи виручка може скласти: 30*6 000 грн = 180 000 грн. Такий розмір цілком реальний навіть для невеликого магазинчика. Особливо якщо в ньому будуть також продаватися і закуски до пива.

Виробничий план

Тут хотілося б зупинитися на тому, яке ж обладнання буде потрібно для роботи. Звісно, спочатку буде проведено ремонт.

Далі необхідно подбати про покупку необхідного обладнання. До цього переліку входитимуть:

 • Охолоджувач. Саме він буде підтримувати потрібну температуру для пива, щоб його було приємно пити відвідувачам. Навряд чи хтось є любителем теплого пива.
 • Стійка, на якій будуть встановлені розливні крани.
 • Прилавок.
 • Кеги. У ній напій транспортують від постачальника до продавця. Також в ній продукція може зберігатися до моменту розтину.
 • Спеціальна пивна колона. Вона виконує відразу дві функції - доповнює інтер'єр і допомагає продавцеві розливати пиво.
 • Краплізбірник.
 • Пивний кран (без нього можна обійтися, якщо по склянках напій розливати не планується).
 • Спеціальний шланг.
 • Газові балони. За допомогою них пиво вивільняється з кегів.
 • Редуктор. Саме він дозволяє зберегти необхідний рівень тиску всередині балона.
 • Холодильник. Для зберігання інших продуктів і самого пива.

Словом, обладнання буде потрібно досить багато, зате воно зможе дуже швидко окупитися. Обладнання можуть надати постачальники пива. Вони часто дають його в оренду або взагалі безкоштовно, якщо ви купуєте у них пиво в певних кількостях.

Організаційний план

Реєстрація ФОП 320 грн
Ремонт приміщення 16 000 грн
Столи, Стільці 6 000 грн
Вивіска 12 000 грн
Реклама 6 000 грн
Обладнання 72 000 грн
Закупівля пива та іншої продукції 40 000 грн

Разом: 152 320 грн. Такі початкові витрати.

Фінансовий план

Оренда 10 000 грн
Заробітна плата (включаючи страхові внески та податок) 40 000 грн
Сировина 90 000 грн
Реклама 2 000 грн
Щомісячні витрати 142 000 грн
Прибуток до оподаткування 38 000 грн
Податок 5 700 грн
Чистий прибуток 32 300 грн
 • Рентабельність складе: 32 300/180 000 = 0,179 або 17,9%. Цей показник цілком прийнятний для бізнесу.
 • Окупність: 152 320/ 32 300 = 4,71. Отже, вже через 5 місяців підприємець зможе повернути вкладені кошти і отримувати чистий прибуток.

Рентабельність бізнесу

Наступне питання, яке неодмінно виникне у підприємця - це про рентабельність і окупності бізнесу. Тут важливо врахувати, що термін реалізації "живого" пива становить не більше п'яти днів. Товар, який не встиг продатися, доводиться просто виливати, що позначається на фінансових показниках бізнесу. Це проблема, з якою стикаються багато підприємців.

У кого-то бізнес окупається за 2-3 тижні, а у кого-то ці терміни доходять до одного року. Але навіть якщо на перших етапах торгівля йде не дуже добре, і частина товару встигає зіпсуватися, не варто допускати думок про реалізацію несвіжого пива. Це поставить хрест на репутації вашого магазину.

Переваги та недоліки пивного бізнесу

На завершення коротко наведемо основні плюси і мінуси відкриття магазину розливного пива.

Плюси: стабільно високий попит на цей товар; швидка окупність; порівняно невеликі інвестиції у відкриття бізнесу і покупку обладнання.

Мінуси: жорстока конкуренція (особливо в регіонах), сезонність бізнесу і великі витрати на підтримку працездатності пивного обладнання.

Ризики

Як і в будь-якому іншому виді бізнесу, при відкритті магазину розливного пива існує ряд істотних ризиків. До найбільш важливих можна віднести наступні:

 • Сезонність

Потрібно відзначити, що взимку попит на дану продукцію сильно знижується. Щоб уникнути серйозних коливань виручки або навіть відсутності прибутку, варто в зимовий час додати до асортименту гарячу випічку, хот-доги, бутерброди або щось ще.

 • Терміни зберігання продукції

Живе пиво можуть зберігатися не так вже й довго. Деякі сорти і зовсім утримують свої смакові якості тільки перші 5 діб. При неправильному плануванні можна втратити до 50% наявної сировини.

На початку своєї роботи варто робити закупівлі невеликими партіями, щоб оцінити рівень попиту покупців, виділити найбільш затребувані сорти, а вже потім формувати подальше замовлення.

 • Жорстокий контроль з боку контролюючих органів

Це може привести і до великих штрафів, адміністративних покарань. Варто вести свою діяльність чесно і відповідно до Закону. Тоді напевно контролюючі органи не зможуть причепитися до роботи закладу.

Важливо: Пам'ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

Прохання наостанок: Всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т. д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі Бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в соц. мережах! Тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити