Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

31 книги про бізнес які варто прочитати

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський
Зміст[Сховати]

У кризу найкраще інвестувати в себе, в свої знання і вміння. Багато знань і думок можна почерпнути в книгах, тому наша редакція склала список з 33 книг, які на нашу думку є обов'язковими для прочитання.

№1. Атлант розправив плечі

Автор Айн Ренд, рік видання 1957

«Атлант розправив плечі» центральний твір письменниці зарубіжжя Айн Ренд, перекладене на безліч мов і зробило величезний вплив на уми кількох поколінь читачів. Своєрідно поєднуючи фантастику і реалізм, утопію і антиутопію, романтичну героїку і спопеляючий гротеск, автор дуже по-новому ставить одвічні не тільки в українській літературі «прокляті питання» і пропонує свої варіанти відповідей гострі, парадоксальні, багато в чому спірні.

№2. REWORK

Автор Джейсон Фрайд і Девід Хейнмейер Ханссон, рік видання 2010

Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон — успішні підприємці, засновники компанії 37signals. Продуктами цієї компанії користуються кілька мільйонів чоловік у всьому світі. Найвідоміша Basecamp-система управління проектами. У компанії працює всього 14 осіб!

У цій книзі автори діляться своїм досвідом розвитку компанії, про те що для того щоб зробити щось вартісне і популярне не обов'язково мати кілька мільйонів доларів і сотню співробітників. Їх поради змушують задуматися, подивитися під іншим кутом на звичні речі, переглянути застарілі теорії і погляди.

  • Так чи необхідний Вам офіс?
  • Чи дійсно важливо за всяку ціну перетворитися з маленької компанії на велику?
  • Чи потрібно проводити наради в переговорній, та й взагалі-чи потрібно їх проводити?
  • Автори переконливо доводять, що звичний шлях далеко не завжди найкращий.

Вам дійсно ще щось заважає почати свій бізнес?

Прочитайте Rework і починайте діяти, щоб залишити свій слід у Всесвіті!

№3. Багатий Тато, Бідний Тато

Автор Роберт Т. Кийосакі. Рік видання 1994

Одна з найвідоміших книг про бізнес і найвідоміша книга Роберта Кійосакі.

За версією Кийосаки, всі люди діляться на «підприємців» і «виконавців». Одні без інших існувати не можуть, інакше вся система завалиться. Бути "підприємцем" не в приклад краще. І навчив його цьому "Багатий" тато - батько його приятеля. На відміну від його справжнього "бідного" батька-держслужбовця - кваліфікованого, освіченого і непогано заробляє «Багатий тато» працював на себе, не бачив великого прока в хорошій освіті і став «одним з найбагатших людей на Гаваях».

Основні ідеї книги:

  • Багаті не працюють на гроші, гроші працюють на них.
  • Придбайте активи, позбавляйтеся від пасивів. Актив це те, що додає гроші в вашу кишеню, пасив це те, що забирає гроші з кишені.
  • Думайте про свій бізнес.
  • Розвивайте фінансову грамотність: бухгалтерська справа, інвестування, маркетинг, закони.
  • Працюйте, що б навчиться тому, як не працювати на гроші.
  • Долайте перешкоди: страх, цинізм, лінь, погані звички.

№4. Мета. Процес безперервного вдосконалення

Автори Елія М. Гольдратт і Джеф Кокс. Рік видання 1984.

Виробничий роман занурює в проблеми директора заводу, у якого з одного боку на кону стоїть кар'єра, а з іншого боку - сім'я.

Читається легко. З'являється бажання відразу застосувати деякі ідеї на практиці. Прості і логічно обґрунтовані рішення і наступні за ними дії здатні вирішити найскладніші ситуації.

№5. Бізнес в стилі фанк

Автори К'єлл А. Нордстрем і Йонас Ріддерстрале. Рік видання 2000

"Бізнес в стилі фанк" - це не підручник, хоча цікавих прикладів там предостатньо, але ця книга здатна навчити. Навчити думати, думати нестандартно, не так-як-всі, навчити бути іншим у світі, де всі однакові. Бути іншим і не боятися цього. Ця книга заряджає оптимізмом, підштовхує до вчинків, змушує робити.

До речі, книга зможе допомогти зробити вибір тим, хто не може зважитися - і є два шляхи: просто кинути все або взяти і зробити. Нордстрем і Ріддерстрале стверджують, що братися за справу можна навіть у випадку, якщо ваші шанси на успіх не великі, завжди можна знайти своїх клієнтів.

№6. Найбагатша людина в Вавилоні

Автор Джордж С. Клейсон. Рік видання 1926.

Дуже корисна книга. Можна багато чого навчитися. Тільки читати потрібно вдумливо, уважно, і бажано окремі думки конспектувати. Стане в нагоді навіть тим, хто не збирається бізнесом займатися. Просто вчить витрачати гроші правильно. Книга написана простою мовою, дуже легко читається. Але тим не менш - з неї багато чого можна дізнатися корисного для себе.

№7. Оголений бізнес

Автор Річард Бренсон. Рік видання 2008.

Ця книга - не оновлена версія автобіографії сера Річарда Бренсона "Втрачаючи невинність" і не розширена версія її скороченого варіанту "До біса все! Берися і роби". Можна сказати, це перша книга автора, повністю присвячена історії створення і особливостям ведення його бізнесу. "Замість того щоб просторікувати на цих сторінках про свій успіх, я просто написав всю правду про свої компанії", - пише сер Річард.

Крім відвертих історій про успіхи і провали групи компаній Virgin, ця книга безцінна порадами і цитатами з реальної записної книжки підприємця. Керуючись створеним з них склепінням правил, можна зробити успішним практично будь-який бізнес-проект.

№8. Моє життя, мої досягнення

Автор: Генрі Форд. Рік видання: 1922

Одна з небагатьох книг, успіх якої не диктувався рекламними акціями і купленими відгуками. Глибока і цікава, книга Генрі Форда описує життя одного з найбільших підприємців усього світу. Чи має сенс говорити, що навіть надрукований на аркушах паперу, неймовірний досвід творця гігантського виробництва, буде гранично корисний всім без винятку?

Хочете подчерпнуть щось дійсно корисне не тільки для власного підприємницького характеру, але і для всього життя в цілому, читайте «Моє життя, мої досягнення». Там можна дізнатися про погляди Форда на життя, його ідеї, які знайшли і не знайшли втілення. Теорія менеджменту, власні принципи Генрі Форда, управління великим бізнесом - все це тут.

№9. До біса все, берися і роби!

Автор: Річард Бренсон. Рік видання: 2009

Ще одна книга великого підприємця. Як і випливає з назви, Бренсон у власному творі ставить на перше місце постулат "брати від життя все".

Ідея книги полягає в тому, що неважливо, скільки у тебе на сьогодні досвіду і знань. Якщо ти хочеш домогтися успіху, бери і роби, не чекай, не ухиляйся, не обіцяй собі спочатку підготуватися, а вже потім, коли буде "чого-небудь" достатньо, почати.

Автор з дивовижним оптимізмом, а головне зарядом енергії і впевненості дарує читачеві віру у власні сили, не задаючи тон зубріння і монотонності. Щось не подобається, кидай! Щось подобається? Пробуй! Тому книга корисна без винятку кожному, а не тільки тим, хто хоче почати свою справу.

№10. І ботаніки роблять бізнес

Автор: Максим Котов. Рік видання: 2011

Твір вітчизняного автора Максима Котова може відкрити вам очі на багато що. І зокрема на те, що бізнесом може зайнятися кожен. Немає такої прописаної "обов'язкової" умови, що ви повинні бути народжені для цього.

Книга Котова це не інструкція з відкриття власної справи. Це цілий погляд на звичайний світ, який може стати вашим поглядом, або ж доповнити ваш світогляд необхідними елементами. Крім того, твір легко читається, а головному герою співпереживаєш і віриш, що не завжди знайдеться навіть у професійній художній літературі.

№11. Доставляючи щастя. Від нуля до мільярда

Автор: Тоні Шей. Рік видання: 2016

Компанія "Zappos" і її довга історія поділені автором на кілька автобіографічних повістей. І потрібно сказати, дивуватися є чому. Всі історії цікаві, написані з гумором і відмінно стилізовані, не залишаючи читачеві часу для абстрактних роздумів.

За 10 років компанії напрацювала свій оборот до мільярда. Хочете знати, як це вдалося її засновнику? Тоні Шей спокійно ділиться своїми секретами.

Ідеї книги розкажуть вам про те, що бізнес може приносити щастя будь-кому, хто причетний до нього, а не тільки керуючій верхівці. Думаєте, що можна обійтися без великих невдач? Ні, навіть в супер успішному бізнесі їм місце завжди знайдеться. Ось тільки не можна давати привід собі в ці моменти кричати «стоп». І книга наочно це показує.

Навіть якщо у вас ще немає власного бізнесу, "Доставляючи щастя." принесе величезну користь. Та й взагалі так буде з кожним, хто сподобиться її прочитати.

№12. Життя всередині міхура. Як менеджеру вижити в інвестованому проекті

Автор: Ігор Ашманов. Рік видання: 2008

Чи не найпростіша і коротка назва приховує під собою історію автора, який з 1999 по 2001 рік був зайнятий в одній з найвідоміших фірм – «Рамблер». І повірте, йому є про що розповісти. Успіхи, невдачі, несподіванки, прогнози. Цей етап характеризувався дуже бурхливою діяльністю. На рубежі століть і тисячоліть, коли світ «втік» в епоху Інтернету, захоплюючи за собою сотні інвесторів, «Рамблер» жив непростим життям. І автор з чималою часткою гумору описує це життя.

№13. Стартап. 11 майстер-класів від екс-євангеліста Apple і найзухвалішого капіталіста Кремнієвої долини

Автор: Гай Кавасакі. Рік видання: 2010

Інтригуюча назва. Цікава особистість. Що може бути краще? Гай Каваски - один з перших працівників «яблучної фірми». Саме завдяки йому і його маркетинговим успіхам в просуванні перших Макінтошів, Apple почала рости, прагнучи до наявного нині статусу гігантові світової індустрії. Саме завдяки Кавасакі з'явилися перші "фанати" Макінтошів.

 Знову ж таки, сам Кавасакі говорив, що його книгу можна характеризувати так: «Якщо ваш девіз: Досить балаканини – скажи мені, що я повинен зробити, то ви потрапили за адресою». Ну, ви вже зрозуміли, який посил несе книга. Тому прочитати її вкрай рекомендується всім.

№14. Маркетинг без бюджету. 50 працюючих інструментів

Автор: Ігор Манн. Рік видання: 2011

Книга Ігоря Манна цікава в першу чергу тим, що в ній дійсно міститься опис нечастого, але вкрай корисного досвіду. Автору за свою кар'єру доводилося п'ять разів брати участь у побудові маркетингової компанії в умовах, коли бюджет практично наближався до нуля. Чи можливо за таких умов успішно будувати свою роботу?

Відповідь ви знайдете в книзі. А поки затравка від автора: Чи знаєте ви, що серед більш ніж 5000 різних маркетингових інструментів, можна знайти повністю безкоштовні і при тому цілком ефективні?

№15. Я такий як всі

Автор: Олег Тиньков. Рік видання: 2010

Особистість Тинькова на слуху у багатьох. Він відомий не тільки своєю іноді зайвою прямолінійністю і тим, що на все має свою думку. Він мільйонер, який і донині розвиває свою імперію. Як мінімум цей факт робить його книгу цікавою. Тим більше, що в творі підприємця описується безліч його проектів.

І навіть якщо ви не згодні з позицією Тинькова, вам буде корисно прочитати «Я такий як усі». Адже досвід потрібно переймати від досвідчених, а не тільки від тих, хто особисто до душі.

№16. Від хорошого до великого

Автор: Джим Коллінз. Рік видання: 2008

Що потрібно знати про цю книгу? По-перше, це не простий маркетинговий матеріал для просування якогось бізнесмена, який побачив в літературі ще один спосіб заробити і прорекламуватися. Це дійсно варте доведення.

По-друге, Коллінз не складає і ділиться враженнями, він досліджує, причому досліджує глибоко.

По-третє, в книзі "Від хорошого до великого" задається дуже цікаве питання – чому одні компанії швидко досягають успіху, а інші – довго не можуть пробитися на хоч скільки-небудь прийнятний рівень, залишаючись на периферії великих доходів?

Якщо цього не достатньо, щоб зацікавитися, просто повірте, що вам варто спробувати. Не дарма цей твір називають "настільною книгою підприємця". Зовсім не дарма.

№17. Думай і багатій

Автор: Наполеон Хілл. Рік видання: 1937

Перед нами один з небагатьох представників "старої" бізнес-літератури. "Думай і багатій" написана ще в 1937 році. Але найголовніше, що після Без п'яти хвилин ста років, принципи, які відкриває автор на сторінках своєї книги, діють і не втрачають актуальності навіть сьогодні.

Наполеон Хілл не просто написав мемуари. Він працював над книгою майже 20 років, впроваджуючи в неї весь свій досвід, вміння, знання. І все це, щоб знайти відповідь на питання «В чому полягає успіх бізнесмена?». Кому не буде цікаво - чому одні підприємці успішні, а інші ніколи не зрушити з місця?

№18. Бізнес в стилі Virgin

Автор: Річард Бренсон. Рік видання: 2017

І ось вже третя книга Бренсона в нашому списку. А все тому, що його твори дійсно корисні. В черговий раз ми можемо почерпнути слушні поради та деталі у майстра неформального бізнесу, який дійсно домігся успіху і знає в цьому толк.

Що добре - в цьому творі описаний не самий стандартний підхід, що і відрізняє «Бізнес в стилі Virgin» від численних бляклих спроб звичайного бізнес-чтива заробити. Та й сам стиль цікавий. Ми ніби стаємо свідками діалогу двох знайомих, один з яких – досвідчений і успішний. А ось вставати чи на роль другого - який приймає розказані йому невимушеним тоном деталі успіху чи ні – особистий вибір кожного читача.

№ 19. Мисли по-крупному і не гальмуй

Автор: Дональд Трамп за участю Біла Занкера. Рік видання: 2012

Це тепер Трамп відомий в першу чергу як президент США. Однак в першу чергу - він дуже великий і успішний бізнесмен. І так, він і книги писав про бізнес. Невже цього не достатньо для того, щоб просто захотіти ознайомитися з думками того, хто домігся стільки всього в житті? 

Що стала відомою на весь світ манера Трампа відкрито і жорстко висловлювати свою позицію присутній і в його книзі. Він відразу говорить, що багатим і знаменитим не дано бути кожному, хто цього захоче. Погоджуватися з ним чи ні – ваше рішення. Однак точка зору підтверджується власним досвідом, тому варто з нею хоча б вдумливо ознайомитися. Адже крім цього постулату в творі є і купа прямих і прихованих деталей ведення бізнесу.

№20. Магніт для клієнтів

Автор: Алекс Тиред. Рік видання: 2010

Книга Тіреда написана з однією метою - передати досвід. І в ній дійсно закладено стільки всього, що вже при прочитанні починаєш мислити новими ідеями. Однак тут же закладена і невелика заковирка. Інформації дійсно багато. І не факт, що вся вона засвоїться відразу при першому прочитанні. З читачем особливо не церемоняться. Йому просто дають привід думати. Без води, без ліричних відступів. Добре це чи погано - вирішувати вам, але взятися за неї однозначно варто.

 №21. Бізнес зі швидкістю думки

Автор: Білл Гейтс. Рік видання: 1999

Ще одне ім'я, яке ніхто не назве маловідомим. Глава однієї з найбільших світових корпорацій ділиться своїми думками про побудову і ведення бізнесу. Ідей багато. Порушується і питання удачі в підприємницьких справах. Читати цікаво. Але звісно, Гейтс описує все з упором в комп'ютеризацію, як невід'ємну частину всіх процесів 21-ого століття. І це теж цікаво. Адже від кого, як не від Гейтса варто почути про те, що в кожній бізнес-компанії повинна бути своя «електронна нервова система»?

№22. Малий бізнес. Велика гра

Автор: Олександр Висоцький. Рік видання: 2014

Висоцький - сучасний бізнес-тренер з чималим досвідом. А книга його в порівнянні з багатьма учасниками нашого топа - новачок - написана в 2014 році. Але тим цікавіше буде з нею ознайомитися. Адже бізнес як і всі на цій планеті також терпить постійні зміни. 

Висоцький розмірковує про те, як малому бізнесу стати на шлях збільшення масштабів і переступити через так зване «Ручне управління».

№23. Не працюйте з мудаками. І що робити, якщо вони навколо вас

Автор: Роберт Саттон. Рік видання: 2015

Ще один новачок бізнес-літератури, але тепер уже в тому сенсі, що на нашу мову книга була переведена зовсім недавно. Тому можливо любителі подчерпнуть ідеї з бізнес-творів з нею ще не знайомі. А поглянути варто.

Основна думка книги крутиться навколо того, як дійсно побудувати працюючий колектив компанії? Хто думає, що це просто – глибоко помиляється. Адже занадто великий вплив на згуртованість механізму мають будь-які деструктивні елементи. І якщо цей вплив не усувати весь механізм перестане працювати як потрібно.

№24. Стів Джобс

Автор: Вольтер Айзексон. Рік видання: 2011

Про життя однієї з легенд комп'ютерного століття написано вже стільки всього, стільки знято фільмів, як занадто простих, так і дійсно глибоких.

Але саме книга Айзексона заслуговує більш пильної уваги. Це біографія, це сам Стів. Такий, яким його знали і такий, яким його мало хто бачив. На сторінках твору його слова і його мотивація, його непроста історія. І навряд чи варто проходити повз, якщо вам самим потрібен заряд енергії для власного успіху.

№25. Мільйонер за хвилину

Автори: Марк Віктор Хансен і Роберт Аллен. Рік видання: 2017

Написана у співавторстві книга, незважаючи на свою кричущу назву не дасть вам інструкцію, як швидко і безболісно стати мільйонером. Ні. У ній є дещо краще, а головне набагато реальніше це мрії кожного другого. У ній є мотивація. У ній є те, що зможе вас змусити повірити в себе. Або як мінімум, перевірити власні сили. Тому корисна вона буде не тільки тим, хто не наважується почати свою справу. Мотивація потрібна всім.

№26. 45 татуювань менеджера

Автор: Максим Богатирьов. Рік видання: 2013

Велика проблема літератури про менеджмент і успішне керівництво – вона майже вся іноземна. Звісно, проблема ця приватна. Але завжди приємно, що не тільки зарубіжні автори можуть ділитися секретами своїх успіхів. Тим більше, що Максим Богатирьов описує проблеми, з якими стикається в першу чергу саме наш підприємець.

№27. Клієнти на все життя

Автор: Карл Сьюелл. Рік видання: 1990

Вам потрібна література з клієнтоорієнтованості? Тоді вам на сторінки цієї книги. Тут є майже все з того що потрібно. Тим більше опис спирається не на теорію, а виявляє приклади власної практики Сьюелла, який сам є творцем однієї з найбільших автодилерських мереж. Йому є про що з вами поговорити.

№28. Бізнес як гра

Автор: Сергій Абдульманов. Рік видання: 2015

Ще одна книга для вітчизняних бізнесменів, орієнтована саме на наше середовище підприємництва, в якій, як всі розуміють, величезна кількість власних підводних каменів.

Автор книги - керівник давно вже відомої фірми «Моигра». А на сторінках свого твору він ділитися власною думкою з побудови бізнесу з самих азів до відкриття декількох роздрібних магазинів.

№29. Стартап без купюр

Автор: Катерина Іноземцева. Рік видання: 2014

Книга для тих, хто любить говорити, що хоче почати свій бізнес, але не знає який. В основі оповідання - Москва і реальні особистості, які колись думали також, але все ж вирішили замінити роздуми діями. І навіть той факт, що питань після цього рішення ставало тільки більше, як і проблем, ніхто не думав зупинятися на шляху до успіху. Цікавий досвід, думки дійсно існуючих бізнесменів, проблеми та шляхи їх вирішення. Все це в книзі "Стартап без купюр".

 №30. Думай повільно, вирішуй швидко

Автор: Даніел Канеман. Рік видання: 2011

Що потрібно знати про автора? Він - лауреат Нобелівської премії. Що потрібно знати про книгу? Вона відповідає на питання-чому люлі схильні здійснювати ірраціональні вчинки і як відбувається так, що вони приймають невірні рішення.

 Не зовсім про бізнес. Але як близько ідея твору знаходиться з тим, що відбувається кожен день з будь-яким підприємцем. Адже саме в бізнесі доводиться брати на себе відповідальність за рішення кожен день. І так хочеться, щоб всі вони були вірними.

№31. Як 5 доларів перетворити на 50 мільярдів. Стратегія і тактика великого інвестора

Автор: Роберт Хагстром. Рік видання: 2007

Уоррен Баффет фігура неоднозначна і явно відома. Одні з найбільших американських інвесторів і підприємців, геніальний стратег і людина, яка знає коли і куди вкладати. Як підсумок - він мільярдер.

Книга Хагстрома розповідає нам якраз про історію його інвесторських рішень. А також про те, якими принципами жила людина, яка досягла статусу найбагатшої людини в світі не будувавши власного бізнесу, а вкладаючи гроші в чужі компанії.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити