Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Топ-7 цікавих франшиз з Європи, яких немає в Україні

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

франшизи з Європи

Франчайзинг в Україні вже досить сильно розвинувся, індустрія придбала зрозумілі обриси, з'явилося безліч сервісів для франчайзерів – від компаній, які правильно можуть упакувати франшизу до тих, хто вирішує юридичні суперечки.

І хоча на законодавчому рівні поки все ще є питання, завдяки франчайзингу бізнес розвивається не тільки в рамках країни, але і виходить за її межі. І якщо вітчизняних підприємців, які змогли вивести свою фірму на світовий ринок ще не дуже багато, то ось франшиз з інших країн, які проникли і на наш ринок – предостатньо – від світових брендів фаст-фуду до азіатської косметики.

Але те, що бачить український користувач – лише дуже мала частина всього світового ринку франчайзингу. Адже якщо франшизу вдалося вивести на світову арену, це не означає, що вона буде представлена відразу по всіх країнах. Багато хто починає розвиток з найближчих ринків. Така ситуація, наприклад, характерна для європейських країн. І якщо звернутися до прикладів їх франшиз, то можна побачити багато цікавого, в тому числі і того, що на нашому ринку ще не представлено.

Франшиза Party Fiestaфраншизи з Європи

Іспанська компанія в індустрії організації свят. На даний момент фірма успішно діє на території 11 країн.

Суть бізнесу - продаж всіляких товарів для свят. Щоб ви розуміли, Party Fiesta - це не просто невеликий магазин повітряних кульок і прикрас для свят. Компанія поставляє дійсно все необхідне, щоб можна було зробити цікаву вечірку, дитячі ранки, дні народження як для дітей, так і для дорослих. Party Fiesta об'єднала в собі і кейтеринговий сервіс і постачальника подарунків, прикрас, аксесуарів – можна знайти все для організації тематичних вечірок під конкретні свята типу Хеллоуїна або Різдва, можна купити піньяти, замовити повітряні кулі у вигляді цифр, посуд, скатертини з принтами, знайти костюми популярних героїв, маски, одяг, подарункові упаковки і багато іншого. Організувати за допомогою Party Fiesta можна практично все – весілля, дні народження, карнавали, святкування Великодня, Різдва, Нового року, дня Святого Валентина і так далі.

франшизи з Європи

Тобто це не просто магазин аксесуарів, це повноцінний сервіс поставки всього необхідного для організації свят. Можливо завдяки цьому і вийшло, що компанія швидко і успішно розвинулася на ринку, а за допомогою інструментів франчайзингу поширилася на ринки сусідніх країн.

Компанія розвивається з 1994 року і за цей час встигла обзавестися пристойним досвідом взаємодії з партнерами. Тому кожен майбутній франчайзі може розраховувати не тільки на поставки профільного товару за вигідною ціною, на яку можна ставити хорошу націнку, а й на повну підтримку з боку компанії – товарну, маркетингову, технологічну, управлінську.

На даний момент інвестиції у відкриття своєї філії Party Fiesta потрібно близько 62 000 Англійських фунтів інвестицій.

Франшиза Food Senza

франшизи з Європи

Франшиза здорової їжі без глютену. Орієнтованість магазину Food Senza на цілком певну аудиторію зробила свою справу і фірма швидко набрала популярність, розвиваючи саме цей формат і пропонуючи покупцям здорову їжу.

Ніша на даний момент перспективна. Тому що, по-перше, індустрія здорового харчування продовжує зростати, а по – друге, мода на їжу без глютену-популярний в ній напрямок. Ну і по-третє, є категорія людей, яка не вживає продукти з глютеном не тільки тому, що про шкоду глютену говорять в Інтернеті, а тому що у них індивідуальна непереносимість. І в цьому контексті, Food Senza поширює дійсно вкрай корисний для своєї аудиторії формат.

На даний момент фірма відкрила більше 12 точок у себе в Італії, і ще більше 18 франчайзингових відділень в інших країнах, в тому числі – і в США. Тобто популярність не містечкова, а така, яка дійсно допомогла освоїти світовий ринок франчайзингу.

Свою справу робить і багатий асортимент магазинів Food Senza. Вони продають як свіжі продукти, так сушені і заморожені. А до вживання вони рекомендуються всім, хто страждає як просто непереносимістю глютену, так і різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту і харчовими алергіями.

Франчайзер пропонує своїм майбутнім партнерам поставки продукції на вигідних умовах, а також ексклюзивні права на поширення по території з населенням від 100 тисяч чоловік.

Також передбачено кілька варіантів співпраці за розміром торгової площі, а також наявності виробничого цеху. Також франчайзер поставляє обладнання для успішної організації бізнесу – починаючи від меблів і морозильної камери, закінчуючи касовими апаратами. І супроводжує франчайзі на всіх етапах розвитку бізнесу.

Щоб відкрити магазин по франшизі Food Senza потрібно як мінімум 5 900 євро без урахування покупки меблів, ремонту, обробки.

Франшиза Music Bus

франшизи з Європи

Франшиза "Музичний автобус" - мобільна музична школа і клуб для дітей і підлітків.

Цікавий представник дитячих франшиз, який пропонує незвичайний формат. Music Bus - невеликі автобуси, обладнані музичними інструментами, обладнанням і всім, що необхідно для навчання дітей музиці.

Але було б не так цікаво, якби в таких автобусах просто проводилося навчання. Тому що формат, який пропонує фірма - це стик музичного навчання і аналога дитячого клубу, де відбувається спілкування, розвиток, проводяться постійні заходи.

Окремо варто виділити і те, що навчання проводиться не тільки тому, як грати на музичних інструментах, а й тому, як створювати музику.

Music Bus - це вже сформований бізнес, а не стартап. Фірма працює на ринку вже більше 17 років і розуміє, що потрібно клієнтам, а також як правильно будувати взаємодію з партнерами, щоб у них виходило нова справа.

Як заявляє сам франчайзер, партнери отримують клієнтів з першого дня роботи тому, що по-перше, це цікавий і вже перевірений формат, а по-друге, вже є безліч музичних шкіл, які зацікавлені в програмі фірми Music Bus і готові співпрацювати.

Франчайзі при цьому не обов'язково самому володіти вміннями, пов'язаними з музикою. Так, є партнери, яким просто дуже подобається маркетингова складова і вони готові купувати франшизу, щоб розвивати напрямок, а для здійснення безпосередньої діяльності наймають професійних вчителів.

Франчайзі отримує в своє розпорядження можливість ділитися новими ідеями з усіма франчайзі, пропонувати варіанти розвитку, підтримку від головного офісу, бренд, впізнаваний вже в декількох країнах, навчання на початковому етапі і поточне підвищення навичок.

Мінімальні інвестиції на європейському ринку - 2 000 євро.

Франшиза SkyCam

франшизи з Європи

Аерозйомка з безпілотників. Сама по собі технологія використання безпілотних дронів розвинулася настільки швидко в усьому світі, що наявність на ринку франчайзингу компанії, яка продає бізнес по фотозйомці з дронів, не розглядається як щось дивовижне.

Однак як мінімум індустрія ще молода і не можна сказати, що таких компаній багато. А ось потенціал у них дуже великий, тому що аудиторія клієнтів більше, ніж може здатися. Адже послуга підходить для багатьох сфер - починаючи від весільної індустрії, закінчуючи зйомкою об'єктів для будівельних компаній.

До того ж великим є сам потенціал заробітку. Як заявляє франчайзер, з одного виконаного замовлення можна отримати від 150 до 2 000 фунтів.

На даний момент SkyCam успішно діє на території Великобританії і активно розвиває франчайзинг. Вже відкрито понад 50 магазинів.

Що цікаво, до майбутніх партнерів немає будь-яких жорстких вимог в плані досвіду роботи з дронами або фототехнікою. Тобто підприємцю для успішного бізнесу не потрібно мати за плечима проведені фотосесії. Франчайзер сам всьому навчає - як роботі з апаратурою, так і управлінню безпілотниками, що вкрай важливо для підприємців-початківців, з індустрією не знайомих.

Можливостей застосувати подібну техніку в професійному плані дійсно багато. Такі апарати вміють робити знімки і відео у високій якості з різних ракурсів, що дуже корисно в будівельному бізнесі, такі апарати використовуються в промисловості. Приватні особи, організовуючи урочистості переходять до послуг фотографів і відеооператорів, які використовують дрони і роблять за допомогою них такі якісні фотосесії та відеоролики, які неможливо зняти за допомогою звичайної апаратури.

Франчайзер надає крім власне обладнання та навчання можливість користуватися професійним сайтом, маркетинговими матеріалами, ексклюзивними дорогими візитними картками, акаунтами в соціальних мережах. Франчайзі має доступ до отримання так званої Civil Aviation Authority – ліцензії для управління безпілотниками, курс на яку коштує близько 1 500 фунтів.

Також надається спеціальний курс від SkyCam навчальний заробітку на безпілотних дронах.

Мінімальні інвестиції в бізнес - 4 900 фунтів.

Франшиза Elephant bleu

франшизи з Європи

Швейцарський представник індустрії автомобільних мийок з величезним досвідом і різноплановою пропозицією.

Що потрібно знати відразу – компанія дійсно досвідчена. Існує вона з 1973 року, а франчайзинг був запущений в 1987 році. З тих пір компанія сильно розрослася. Зараз відкрито понад 720 франчайзингових відділень в Європі. І фірма не збирається зупинятися. У планах-розвиток на багато інших ринків, в тому числі і український.

Формат франшизи цікавий тим, що є кілька варіантів, які пропонує фірма Elephant bleu. Від простої компактної автоматичної мийки до повнофункціонального автоматичного центру. Відповідно, рівень інвестицій також різний.

Більш того, компанія працює не тільки з тими, хто хоче відкрити автомийку з нуля, але і з тими, хто вже має власний бізнес в даній індустрії. До того ж, якщо у вас є діюча Автомийка, Elephant bleu може запропонувати не тільки співпрацю у форматі оновлення бізнесу, коли ви зможете переобладнати точку під новий формат.

Швейцарці пропонують співпрацю і тим, хто хоче відійти від свого бізнесу в індустрії автомобільних мийок. Фірма використовує свою базу франчайзі і рекламні інструменти, щоб знайти покупців на продаються автомийні зони. Тобто за фактом може виступати як посередник у продажу вашого бізнесу.

Франчайзі отримує повний супровід експертами Elephant blue - розробниками, техніками, керівниками по регіонах, починаючи з самого старту і до закінчення дії договору.

Доступ до каталогу запчастин для швидкого та ефективного усунення несправностей, участь у нарадах по регіонах, брендингу та розвитку всієї мережі.

Завдяки такому якісному і всебічному підходу, компанії вдалося зайняти високі місця на європейському ринку, досягти гарної впізнаваності свого бренду і за допомогою інструментів франчайзингу поширитися по ринках інших країн.

Інвестиції для організації свого бізнесу по франшизі - від 150 до 250 000 євро.

Франшиза Jumicar

Суміш автодрому та автошколи для дітей.

Компанія Jumicar поєднала популярну розвагу для дорослих і дітей з соціально корисним і затребуваним напрямком. По-перше, навчання правилам дорожнього руху дається у формі гри, діти отримують задоволення. По-друге, навчання проходить більшою мірою на практиці. Тобто, на відміну від звичайних дорослих автошкіл, матеріал діти засвоюють не з теорії, а з практики.

Машинки компанія використовує екологічно чисті, без будь-яких вихлопів, але тим не менш автомобілі обладнані і газом, і гальмом, тому відмінно імітують справжні автомобілі.

франшизи з Європи

Їздити на таких машинках пропонується на спеціально обладнаному корті зі світлофорами і знаками дорожнього руху. Діти пристібаються ременями безпеки і забезпечуються захисними шоломами. А за всім стежить спеціально навчений персонал.

Як підсумок – діти і отримують задоволення від водіння і розваги, і стають більш пристосованими для дорожнього міського руху, починають розуміти за якими принципами організовано рух в реальному житті.

Ідея була розроблена ще в 1989 році в Гамбурзі. І з тих пір активно розвивається.

Девіз компанії - «Живе вчення, а не стара теорія». Компанія обґрунтовує такий підхід тим, що дуже багато транспортних пригод відбувається у всьому світі з дітьми. І не тільки тому що діти не знають правил дорожнього руху, а й тому що батьки ними часто нехтують. Школа Jumicar ставить завдання зменшити цей показник в кілька разів за допомогою простого прищеплення і пояснення правил дітям у форматі гри.

Jumicar є зареєстрованим товарним знаком і довгий час розвивається у форматі франчайзингу і вже давно вийшов за межі своєї країни. Підприємець може зробити запит на майстер-франшизу, якщо вона ще в його країну не продана.

Інвестиції у відкриття франшизи починаються від 24 000 євро, включаючи ПДВ. Роялті - 1 200 євро на рік.

Дохід франчайзі отримує як з власного продажу квитків на навчання, так і з організації всіляких розважальних заходів. А також можна розміщувати на машинах рекламу інших фірм, заробляючи додатково, адже її будуть бачити ваші відвідувачі.

Франшиза Inleaf

франшизи з Європи

Англійська франшиза декору живими рослинами.

Цікавий представник індустрії домашнього та офісного декору. Компанія Inleaf надає можливість поставки живих рослин в якості декоративного інструменту для будь-якого приміщення.

Аудиторія подібного бізнесу-велика. Це фактично будь-яке приміщення, яке відвідують люди. Починаючи від простих житлових будинків, офісів, закінчуючи шоурумами, комерційними приміщеннями, готелями і заводами.

Фахівці компанії Inleaf не тільки допоможуть правильно підібрати рослини для досягнення потрібного результату в дизайні, але і доставлять їх, встановлять, а також зможуть забезпечити повноцінний догляд або інструкцію по ньому.

Асортимент не обмежується рослинами в горщиках. Inleaf поставляє безліч варіантів послуг, об'єднуючи в собі кілька бізнес-сфер. Так, серед їх товару можна знайти живі зелені стіни-модний зараз напрямок в декорі офісних приміщень для великих і невеликих компаній.

Крім живих рослин, поставляються також і штучні варіанти, які не вимагають такої пильної уваги і догляду, однак завдяки якості забезпечують потрібний рівень дизайну.

Також компанія пропонує сезонні рішення, наприклад спеціальні прикраси з тієї ж сфери на Новий Рік.

Компанія розвивається за допомогою інструментів франчайзингу і пропонує повну підтримку своїм партнерам: навчання фахівців, в тому числі з продажу і з маркетингу. Передбачається ведення нової франшизи куратором і коучем протягом шести місяців після старту для досягнення потрібних результатів.

У компанії є власне ПЗ, яким забезпечується вся мережа. Також партнерам надаються маркетингові матеріали для ефективного ведення бізнесу.

Всім співробітникам видається професійна форма, яка допомагає формувати в свідомості потенційної аудиторії сприйняття бренду.

Інвестиції в старт по франшизі Inleaf починаються з 15 000 фунтів. Середній обсяг інвестицій - 30 000 фунтів.

Відео-бонус

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити