Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

ТОП-5 цікавих франшиз з Кореї, яких немає в Україні

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Андрій Конотопський

франшиз з Кореї

Південна Корея - дивовижний приклад того, як може швидко зростати економіка. Повністю зруйнована після війни, зараз країна за рівнем ВВП обганяє в тому числі і Україну.

Звичайно, величезну роль у цій справі відіграє бізнес і умови, які країна створює для нього. І бізнес там дійсно дуже розвинений. У тому числі і франчайзинговий його напрямок.

Щоб ви розуміли, в Південній Кореї більше 4 000 різних франшиз.

Звичайно, як і в усьому світі, перше місце серед франчайзингових підприємств займають харчові-ресторани, точки фаст-фуду, кафе, кав'ярні. До речі, про каву. Саме в Кореї одна з найвідоміших кавових франшиз Sturbucks має найбільше діючих франчайзингових точок – понад 2 000. Популярні також і пекарні, фаст-фуд з куркою, по типу BBQ. Багато там барів з крафтовим пивом, пабів, забігайлівок.

Прикладів успішних франшиз там набагато більше ніж у нас. Ось наприклад, нечастий випадок-підприємець з Кореї купив в Америці майстер-франшизу. Це були дитячі розважальні центри, запустив, успішно стартував, почав рости. І в підсумку по всій країні відкрив близько 3000 точок. Це колосальний результат. Більш того, це більше, ніж всього було відкрито точок цієї франшизи по всьому світу. А результатом стало те, що він взагалі викупив всю франчайзингову мережу у початкових власників фірми.

Але є сегменти, які з якоїсь причини не так сильно розвинені. Наприклад, не дуже багато барбершопів і салонів краси. При цьому і жінки і чоловіки в Кореї люблять добре виглядати.

Але досить про індустрію загалом, давайте перейдемо безпосередньо до прикладів. Які франшизи можна знайти в Кореї.

Франшиза WashEnjoyфраншиз з Кореї

Стирай і насолоджуйся - такий слоган, перенесений навіть в назву, вибрала корейська компанія пралень самообслуговування.

Приємний дизайн невеликих приміщень, передова техніка і ефективний маркетинг зробили компанію дійсно популярною.

Справа в тому, що WashEnjoy дійсно подбали про те, щоб їх клієнтам було зручно і комфортно прати свою білизну в їх пралень.

По-перше, вони автоматичні і без персоналу. Тобто клієнт може сам спокійно все зробити, натиснувши всього лише кілька кнопок.

По-друге, вони працюють цілодобово. Тому охоплення аудиторії стає більше. Неважливо, коли у клієнта є час. Він сам вибирає, коли зможе прийти і випрати свою білизну.

По-третє, передбачається не тільки звичайне прання або кип'ятіння. Є безліч режимів, в тому числі і спеціальні антибактеріальні, а пральні машини в WashEnjoy місткі.

По-четверте, компанія зробила дуже зручний сайт з приємним дизайном і інтерфейсом, де не тільки можна знайти найближчу пральню, але де можна отримати інформацію про те, як і що краще прати, який режим вибрати, які засоби використовуються при пранні.

І, щоб ви розуміли, у компанії є шоурум. Так, у пральні є шоурум, де можна протестувати техніку, подивитися як все працює, де вам розкажуть, як і що потрібно робити правильно.

Але і на цьому не закінчується дивовижний підхід WashEnjoy до бізнесу. Їх прагнення зробити прання комфортною втілюється в життя в поєднанні декількох видів бізнесу. Так, наприклад, є відділення, де пральня поєднується з кафе. Тобто клієнт може пообідати, поки чекає. Є пральня, поєднана з нігтьової студією, де жінки можуть зробити манікюр, є суміщені з магазинами, кав'ярнями та іншими місцями, де клієнт зможе і відпочити, і витратити грошей при бажанні.

Такий багатосторонній підхід зробив свою справу. І компанія впевнено зростає на корейському ринку.

Франшиза Koryotongdulk

франшиз з Кореї

Назва франшизи ділиться на кілька слів, які позначають дослівно «корейська ціла курка».

Закусочна, в якій подають страви з курки. З одного боку звичайне кафе, що працює за системою франчайзингу на території Кореї. Але з іншого-відмінний приклад того, як взагалі підприємці в Кореї ставляться до свого бізнесу. Ну і приклад того, наскільки корейці люблять курку. У нас майже не зустрінеш прикладом закладів, де подавалася б тільки курка.

А ось в Південній Кореї-будь ласка. І їх дуже багато. Ви звернули увагу, що в назві фігурує поєднання «ціла курка»? Так, кілька позицій їх меню мають на увазі подачу цілої курки, спеціально запеченої в паніровці, що подається з певними соусами. Насправді, меню досить різноманітне, дає можливість замовити і гарнір, як наприклад, картоплю фрі, і добавки.

Але в першу чергу мережа цих ресторанчиків - яскравий представник корейського фаст-фуду.

А що стосується ставлення до бізнесу, то у всіх корейських франчайзингових мереж обов'язково є своя історія і мета. Тобто створюється не просто бізнес, на якому можна заробити гроші, тому що клієнти люблять курку. Навіть у невеликих фастфудних забігайлівок є своя філософія.

Koryotongdulk на своєму сайті повідомляє, що 23 роки існування мережі (а перше кафе було відкрито в 1997 році), пройшли під егідою постійних досліджень в цій індустрії. Компанія не просто розширюється, у неї є конкретні плани майбутнього впровадження нових технологій, розвитку ринку, дослідження змін споживчих смаків і досягнення великих результатів, які будуть виражені не тільки в грошовому еквіваленті, але і в ступені поваги у себе в країні.

І такий підхід характерний для багатьох корейських компаній. Як і японці, як і китайці, жителі Південної Кореї працьовиті і вважають за краще вимірювати успіх не тільки грошима.

Франшиза Jimdori

франшиз з Кореї

Цікавий представник індустрії вантажоперевезень.

Jimdori - це мережа з невеликих компаній, яка надає безліч різних послуг, пов'язаних з перевезенням вантажів. Туди буде входити не тільки приїзд невеликої фірмової вантажівки Jimdori, але і команда фахівців, які можуть ваш вантаж зібрати, правильно упакувати в свій матеріал, перенести, перевезти, а ще прибрати за собою сміття.

Ось уявіть, що ви зібралися переїжджати в іншу квартиру. Як це робиться в Україні - ви довго і наполегливо збирайте самі речі, складайте їх у все, що тільки можна, наймайте вантажників для великих габаритів, наймайте газель або що побільше і перевозите.

Jimdori пропонує своїм клієнтам повний сервіс. Фахівці приїдуть, розберуть-зберуть, упакують, перенесуть, занурять і відвезуть. Все самі. І такий сервіс дійсно зручний. Причому з собою вони завжди привозять і потрібну упаковку з приладдям-спеціальні матраци для телевізорів, пластикові кошики для одягу, інструменти – щоб розбирати шафи і тумбочки. І сміття за собою не залишать.

Компанія Jimdori працює на ринку Кореї вже більше 20 років (сам бренд зареєстрований тільки в 2005 році) і зараз налічує більше 300 відкритих через франчайзинг філій. Їх стиль впізнається, реклама, яка діє автоматично, адже всі машини обклеєні фірмовими знаками і логотипами, дозволяє швидко розширювати аудиторію, а сервіс прискорює цей процес.

Як ми вже говорили, більшість великих корейських фірм з історією мають свою філософію і цілі. Jimdori постійно поповнює свій штат новими співробітниками через державні ярмарки вакансій, надаючи робочі місця тим, хто цього потребує в першу чергу і підтримуючи національну політику боротьби з безробіттям. А також розвиває програму спеціальних умов в індустрії обслуговування для вразливих верств населення-багатодітних сімей, літніх та інвалідів.

Стати франчайзі Jimdori може стати будь-яка людина, компанія береться за повне навчання в своєму головному офісі і постачає всім необхідним. Фактично нове відділення Jimdori може складатися з одного лише співробітника.

Франшиза Kimgane

франшиз з Кореї

Представник великого корейського ресторанного бізнесу. Kimgane може похвалитися різноманітною кухнею. Тут і різні супи, і страви з м'яса і риби, корейські пельмені, каші, овочеве меню, і звичайно суші.

Як заявляється на сайті компанії, Kimgane – лідер корейського ресторанного сектора, а всі, хто живе в Кореї хоч раз та бували в цій мережі ресторанів. Наскільки така гучна заява-правда, ми перевірити не зможемо. Але фірма дійсно велика, з безліччю точок, відкритих інструментами франчайзингу. Та й розвинутися вона зуміла так, що вже має представництва в деяких інших країнах. Правда до світової популярності, звичайно, ще далеко.

З'явилася компанія в 1994 році і за кілька років відкрила кілька представництв в різних містах своїми силами. У 1997 році був зареєстрований товарний знак, а вже в 2000 компанія відзначилася як одна з швидкозростаючих франчайзингових мереж, за що і отримала кілька премій.

У двохтисячних компанія сильно виросла, головний офіс запустив інші види бізнесу. Компанія неодноразово нагороджувалася різними державними преміями від Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики. Потім не раз потрапляла в топ - 100 кращих корейських франшиз.

На сьогоднішній день, Kimgane містить у своїй франчайзинговій структурі понад 500 магазинів і продовжує розширюватися, якісно працюючи зі своїми партнерами. Як заявляє франчайзер, перед відкриттям компанія проводить ретельний аналіз ринку на місцевості, щоб зрозуміти, наскільки ефективно відкривати новий ресторан саме тут.

Франчайзі отримує повний супровід - від досліджень ринку до менеджменту і технології управління рестораном.

Франшиза Orecipe

франшиз з Кореї

Ще один представник харчового франчайзингу, який, втім, займає окремий сегмент. А саме-індустрію домашньої їжі. Для Orecipe це не просто спосіб заманити клієнтів. Вони дійсно подають у своїх закладах всілякі страви в домашньому стилі. Смажені баклажани, макарони по-флотськи, мариновані гриби, смажена курка, всілякі піци, тортики, бісквіти, інші десерти.

Якщо зайти до них в Instagram, то можна можна помітити, що все дійсно виглядає по-домашньому. Немає цього ресторанного апломбу, коли тобі приносять блюдо з чудовою подачею від шеф-кухаря, але на один зубок. Тут порції добротні, всього дуже багато і виглядає все дуже смачно.

Напевно, тому, компанія і домоглася значного успіху. Більш того, розвивається вона вже не тільки в Кореї, але вийшла і на зарубіжний ринок. В першу чергу-це Японія.

Також потрібно відзначити, що велику увагу Orecipe приділяє якості продукції. Причому мова йде про всі етапи приготування. Перевірки якості, свіжості, біологічного стану, випадкові вибіркові перевірки інгредієнтів, контроль якості – всім цим мережа корейських ресторанів намагається показати, що у них – тільки якісна їжа. Втім, якщо їм вдалося вийти на японський ринок, то воно дійсно діє.

За внутрішнім дизайном Ресторани Orecipe більше схожі на такі собі затишні і чисті їдальні. А так як компанія націлена на цілком певну аудиторію-середній клас з великою зайнятістю і не найвищим рівнем достатку, то звичайно передбачений і варіант їжі на винос. Для цього використовуються спеціальні контейнери.

Навіть на сайті у фірми є основна інформація по тому, з чого повинен почати підприємець, щоб стати франчайзі Orecipe. Компанія, що працює на ринку Кореї з 2000 року знає, як управляти бізнесом, а тому надає ефективні схеми співпраці. Але майбутній партнер повинен мати в оренді приміщення і стартові інвестиції для запуску.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити