Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес майбутнього. Топ бізнес ідей на 2024 рік

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес майбутнього

 Після того, як по світу в 2020 році прокотилася пандемія короновірусу, про те, який бізнес почати, доводиться говорити з урахуванням нових реалій. І якщо раніше можна було орієнтуватися тільки на нові технології та ідеї, які стали популярні в інших країнах, то тепер доводиться враховувати ставші раптом вкрай помітними нові тенденції.

Стратегія вибору ідеї для бізнесу в 2024 році

Основний принцип старту в підприємницькому середовищі найближчим часом точно не зміниться. Вам потрібна ідея, на якій буде грунтуватися ваша справа. Але що робити, якщо хочеться не просто придумати собі хорошу прибуткову і актуальну ідею, а заглянути в майбутнє. Як дізнатися, які з ідей спрацюють, а які забудуться потенційними клієнтами як швидкоплинний пшик? А ми Вам відповімо.

По-перше, основні принципи не змінилися. Люди все також будуть любити їжу, потребувати одягу та взуття і чекати можливості сходити в розважальні місця. Тому замислюватися про свій бізнес варто саме з цих сфер. Громадське харчування, одежний рітейл, розваги.

По-друге, не зміниться принцип вибору, який говорить, що займатися потрібно тим, що вам подобається. Може бути, що ви відчуваєте задоволення від організації свят для людей? Або варите божественну каву? Замисліться. Це важливо. Від бізнесу, яким вам не захочеться займатися, нормального прибутку ви не отримаєте.

По-третє, на відміну від попередніх років, тепер доведеться враховувати нові тенденції. Ну як нові. Вони насправді старі. Просто до 2020 року були в спокійному стані і не так помітні. А самоізоляція дала їм поштовх. Тепер бізнес повинен для успішного розвитку орієнтуватися на діджитал-версію. Тобто присутність в онлайні стало обов'язковим. Як і можливість доставки для більшості сфер.

Але і про нові технології та ідеї забувати не варто. Тому пропонуємо вам поринути у світ сучасних технологій та цікавих ідей, які потихеньку завойовують світ.

Ідея 1. Принтер для друку стін

Пам'ятаєте, ще зовсім недавно 3D-принтери були чимось абсолютно новим і за ціновим діапазоном доступним лише корпораціям? А подивіться, що діється зараз. За допомогою технології 3D-друку створюється все - від їжі до автомобілів, а найпростіші варіанти машин за ціною цілком доступні пересічному обивателю. Потенціал у цього напрямку величезний. Ми впевнені, що жодного разу ще залишимося під враженням від новин в розробках 3D-пристроїв, здатних будувати наше життя. Але зараз нас цікавить, як же можна застосувати пристрої в звичайному бізнесі і що може стати популярним найближчим часом.

На цю роль цілком можуть претендувати 3D-принтери, який вміють друкувати стіни!

Суть пристрою проста. Апарат підключається до спеціального маніпулятора, який видавлює за допомогою армованого волокна спеціальний пластик. У підсумку, на виході у нас виходить каркас, що володіє підвищеною міцністю. Все, що залишиться зробити для готовності – залити окремі порожнечі будівельною піною, а потім зайнятися зовнішньою обробкою.

Така технологія відкриває нове поле реалізації дизайнерських рішень. Адже стіни фактично можна буде створювати за індивідуальним дизайном, вибирати не тільки зовнішню обробку, але навіть форму стін.

Впевнені, що це далеко не останнє рішення і технологія буде розвиватися і далі. Тому будемо стежити за новинами. А ідею можна розглянути вже зараз і взяти на озброєння.

Ідея 2. Смарт-плівка

Суспільство вже звикло до приставки смарт. Смартфони, смарт-ТВ і все інше, що давно вже стало асоціюватися з технологічними нововведеннями.

Ось і смарт-плівка являє собою технологічне рішення, яке знайде незабаром застосування в безлічі сфер життя. Являє собою такий матеріал самоклеючуся цифрову плівку, прозорість якої можна регулювати, а ще використовувати як екран зворотної проекції, який здатний показувати відеоматеріали.

Застосувань такого "чудо-матеріалу" можна знайти безліч. Починаючи від того, що смарт-плівка дозволить створювати розумне тонування автомобільного скла, коли одним натисканням ви зможете змінювати інтенсивність, закінчуючи тим, що скло, дзеркала, вікна можна буде використовувати як екран для передачі інформації. Банально наклеєна на вітрину магазину смарт-плівка здатна відображати рекламні відеоматеріали коли це потрібно, а коли не потрібно – просто бути ефективним захистом від пилу і світла.

Ідея 3. Солодка вата, яка світиться

Солодка вата завжди була прибутковим сезонним бізнесом і, наприклад, новачкові, який бажає на цьому заробити було практично нереально знайти вільне місце там, де ходить багато народу (парки, набережні, ярмарки). Все було забито під зав'язку тими, хто не хотів упускати прибутковий бізнес з неймовірно високою рентабельністю.Бізнес майбутнього

Тоді хитрі новачки стали придумувати те, що допоможе їм привернути до себе увагу. Так стали з'являтися нові види солодкої вати. Мало того, що вони стали різнобарвними. З'явилася солодка вата різних форм.

Конкуренція народжує прогрес. І на формах підприємці-винахідники теж не стали зупинятися. Так що можливо незабаром в численних парках нашої країни ми побачимо солодку вату, яка світиться.

Насправді в такій ваті світиться не сама вата, а полички зі світлодіодами. Але це відмінний трюк, який виконує свою функцію – привертає увагу відвідувачів. Більш того, купивших очікує ще й сюрприз – ці палички можна використовувати в якості іграшки після того, як основні ласощі буде з'їдено.

Ідея 4. Прилад, який навчить вас грати на гітарі

Насправді всіляких пристосувань, які створені для тих, хто не вміє грати на інструментах – багато. І розроблені вони не вчора. Взяти хоча б спеціальні контролери для ігрових приставок і ігри, які імітують популярні пісні, гравцям залишається вчасно натискати на клавіші.Бізнес майбутнього

Але все ж всі вони більше відносяться до формату розваг, а не навчання. А людей, які навіть у дорослому віці мріють навчитися грі на справжньому інструменті-дуже багато. Тому спеціальне пристосування, яке спростить в рази навчання як не можна ДО РЕЧІ.

Таким пристосуванням став ChordBuddy. Являє він собою набір спеціальних кнопок, які кріпляться до грифа справжньої гітари в потрібних місцях. Учень вчить акорди, натискаючи на кнопки. А потім, одна за одною вони прибираються. Таким чином, стає задіяна і м'язова пам'ять, руки самі пам'ятають позиції.

Зручна цікава і недорога річ, яку підприємець може спокійно замовити і продавати в Україні, поки цим ніхто ще не зайнявся. Бажано, для швидкого зростання створити ознайомчий лендінг і вкласти гроші в рекламу.

Ідея 5. Дитячий 3D-принтер

Ми вже писали про те, як швидко ці пристрої розвиваються і займають все нові і нові ніші, стаючи зручніше, компактніше і доступніше.

Ось і індустрія дитячих розваг та іграшок здалася під напором сучасних технологій. Пристрій Toybox 3D дозволяє друкувати іграшки дитині. У компанії є свій власний каталог того, що дозволяє зробити ця цікава штука, де вже можна знайти більше 1 000 варіантів. Більш того, він продовжує поповнюватися.Бізнес майбутнього

Відмінним фактором служить також те, що дитина не просто буде грати з ним. Toybox 3D дозволить розвивати фантазію і познайомить дитину з новітніми технологіями в ігровій формі.

Ідея 6. LED-Анімація для коліс велосипедів

Націлена на любителів велоспорту і прогулянок реалізація цієї ідеї виглядає дуже ефектно. Суть в тому, що на колеса велосипеда встановлюється спеціальне підсвічування, яка при прокручуванні колеса дає дивовижний ефект різних картинок. Картинки можуть бути різні, а управляється вся ця справа прямо з екрану смартфона, де можна вибирати, що будуть бачити оточуючі, коли ви їдете на своєму двоколісному коні.Бізнес майбутнього

Можна завантажувати і власні картинки за допомогою спеціального редактора в додатку. Пристрій дозволяє створювати і написи, що в теорії можна використовувати і як рекламу.

Знайти клієнтів, яким сподобається ця ідея просто. Крім власне тематичних форумів і груп в соціальних мережах, де можна купити рекламу, потрібно враховувати, що у великих містах велосипедистів стає все більше. Це тренд сьогоднішнього дня, який буде тільки розвиватися, тому ідея з підсвічуванням на колеса як ніколи актуальна.

Ідея 7. Настінний принтер

Вам подобаються картини на стінах? А що якщо їх можна не купувати, а друкувати самому, а зображення робити такими, якими душа попросить? Ні, ми не про широкоформатний друк і фото-шпалери. Ми говоримо про пристрій зі світу 3D-принтерів, який дозволить друкувати картини прямо на стінах. Пристрій стане чудовим інструментом для будь-якого дизайнера.Бізнес майбутнього

До слова, принтер здатний працювати на будь-яких поверхнях - від скла до пластику і дерева.

З виїздом на об'єкт впорається навіть одна людина. Головне - встановити на місці пристрій, а управляти ним можна за допомогою компактного комп'ютера.

Ідея 8. Інтерактивна пісочниця

Пам'ятайте, як популярна свого часу була новинка у вигляді малювання піском на столі що світиться? Досі такі шоу організовують в рамках розважальних заходів. Однак попит на них поступово став знижуватися. Що не дивно. Все коли-небудь публіці набридає, а бачили це вже майже всі.

Тому, новинка в ідеях з піском точно припаде до смаку публіці. Тим більше, що вона зроблена набагато технологічніше попередника.

Це пісочниця, яка використовує сканер і програмне забезпечення, а також проектор. Суть в тому, що така пісочниця може виводити зображення на пісок в залежності від того, який ландшафт створюється. Так, якщо зробити гірку з піску, то проектор виведе на неї зображення гори, якщо зробити рів, то з'явиться річка. Режимів дуже багато і всі вони інтерактивні.

Для дітей така пісочниця - дивовижний світ, де вони зможуть проявляти і розвивати свою фантазію. І насправді цікавою вона буде не тільки дітям, вже дуже цікаво побудована технологія.

Встановлювати для бізнесу такі апарати-пісочниці можна як в торгово-розважальних центрах, так і в інших місцях – кафе, ресторанах, ігрових кімнатах.

Ідея 9. 3D-друк ембріонів

Комусь ця ідея може здатися дивною, але насправді вона по-тихому набирає обертів і вже пробралася в Україну.Бізнес майбутнього

Суть в тому, що батьки роблять знімок УЗД майбутньої дитини, на основі якого програмою створюється модель ембріона і роздруковується на 3D-принтері, де вона створюється, забарвлюється і розміщується в колбі.

Застосування цієї ідеї можна знайти різне, тим більше що потенційна аудиторія ніколи не закінчиться. Так, наприклад, в Токіо, такі моделі використовуються в якості брелоків.

Ідея 10. Лазер для очищення поверхонь

Очищення різних поверхонь від таких речей, як нагар, сажа, масло, іржа, окис, фарба – проблема багатьох, особливо на виробництві. Раніше використовувалися різні хімічні миючі засоби, які не сильно полегшували процес, а іноді могли і пошкодити об'єкт.Бізнес майбутнього

Тепер же стала доступною технологія видалення елемента забруднення за допомогою лазера.

Такий спосіб не тільки якісно очистить деталь, але і зробить це куди швидше і без праці людини. Відповідно можна в рази підвищити обсяги очищаються предметів.

Якщо у вас буде такий апарат, можна пропонувати свої послуги як мінімум на всіх станціях технічного обслуговування. А їх дуже багато. Але тільки СТО ваша потенційна аудиторія, звичайно, не обмежиться. Головне тут-зробити доступну і якісну рекламу. Замовлення будуть.

Також важливо розуміти, що для цього бізнесу багато місця не потрібно. Фактично, ви можете спокійно обладнати свій гараж і надавати послуги саме там.

Але попереджаємо відразу - такий апарат дуже недешевий. Тому швидко відбити вкладення не вийде.

Ідея 11. Сімейна психотерапія

Напевно ви бачили, як в американських фільмах позиціонуються сімейні психологи. Вони є майже у кожної сім'ї. Для України ж ця тема начебто як і не актуальна. Але насправді все не так. У нас психологічна допомога людям точно так само потрібна. Просто поки що це не афішують і не позиціонують як щось суспільно-схвалюване. А між тим,психологічна допомога хорошого фахівця могла б вирішити основні проблеми мільйонів сімей.

Але, на щастя, поступово ситуація починає змінюватися. І люди вже більш охоче звертають увагу на послуги психологів і не соромляться звертатися за допомогою. Все це буде розвиватися і чим далі, тим швидше. Тому можна розраховувати, що на початку 20-х років багато хто піде саме в цей бізнес, а фахівці-психологи стануть затребуваними на ринку.

Ідея 12. Вертикальне землеробство

Крім того, що на Землі існує проблема перенаселення, є також і проблема нестачі території під врожаї їжі. Причому проблеми пов'язані. Тому нові технології розвиваються в бік вирішення цих проблем.Бізнес майбутнього

Теж саме відбувається і в технологічному секторі сільського господарства. Зараз все більшу увагу підприємців привертають пристрої, здатні забезпечити заняття вертикальним землеробством. Суть їх в тому, що вони дозволяють вирощувати культури в обмеженому в ширину і довжину просторі. Місця ж під посадки розташовуються один на іншому вгору.

Будувати такі вертикальні ферми вигідно з точки зору економії простору. Тому тема розвивається в просунутому фермерстві і стає все більш популярною. До речі, можна для порівняння навести приклад з вертикальними парковками, які теж цю проблему вирішили і завоювали свою частину ринку.

Ідея 13. Сонячні колектори

Поки індустрія сонячних батарей все ще розвивається, поки створення і установка накопичувачів сонячної енергії ще занадто дорога для обивателя, підприємці не втрачають часу дарма і встановлюють для людей сонячні колектори. Вони теж використовують енергію сонця, але на відміну від справжніх сонячних батарей, дуже прості в спорудженні. Являють вони собою трубки, пофарбовані в спеціальний сонцепоглинаючий колір, за якими біжить вода. Такою водою, нагрітою без використання платної енергії можна обігрівати приватні будинки, душові кабіни та інше. Дуже зручно і в жарких кліматичних поясах давно використовується.

Ідея 14. Зарядні станції для електромобілів

Новинки на ринку електромобілебудування вже нікого не дивують. Але чомусь мало хто звертає увагу, що у великих містах вже можна зустріти такі пристрої на вулицях, що ринок вже діє, що він почав розвиватися і не збирається зупинятися. А ось інфраструктури ще ніякої не створено.Бізнес майбутнього

Можна діяти на випередження, клієнтів поки буде мало, але і конкуренції ніякої немає. А в найближчому майбутньому настане момент, коли відбудеться різке зростання всієї індустрії і куш зірвуть в першу чергу ті, хто вже зайняв на цьому ринку своє місце.

Ідея № 15. Браслети з ємністю для санітайзера

Звучить вже не так дивно, як звучало б ще в 2019 році, правда? Все тому, що пандемія коронавірусу світ дійсно змінила. І багато речей, які здавалися раніше дивними тепер увійшли в ужиток.

Як би люди не ставилися до запобіжних заходів при загрозі захворювання, санітайзерами як і масками користуються багато. А значить, перетворити цю необхідність в щось цікаве і заробляти на цьому – хороша ідея.

Суть її в тому, щоб обладнати найпростіші браслети, які надягають на руку невеликими кріпленнями для маленьких ємностей санітайзера, куди буде заливатися дезінфікуюча рідина.

До слова, винаходити нічого не доведеться. Подивіться на Аліекспресе - ця ідея вже втілена в життя. І успішно функціонує. Вашим же завданням буде або закуповувати готову продукцію і продавати її на просторах нашої країни (краще також через Інтернет, там простіше знайти клієнтів), або обладнати збірку подібних речей і поставляти тим, хто буде продавати кінцевому споживачеві.

До речі, це не обов'язково повинен бути браслет. Ємність можна продавати і в форматі брелока для ключів, і значка на светр і всього, що завгодно.

Ідея №16. Цікаві захисні маски

Також ідея нового часу, яку тут же взяли в обіг всі кому не лінь. Природно, виходить не у всіх, це Для бізнесу нормально. Але сам факт, що ідея користується популярністю і буде користуватися ще довго, залишається фактом.

Просто пам'ятайте, що, по-перше, маски з нами надовго. Можливо навіть назавжди. А по-друге, маска швидко перетворилася з простого засобу безпеки в аксесуар.Бізнес майбутнього

Подивіться на пропозиції в соціальних мережах і на сайтах-агрегаторах. Люди самі шиють маски і різноманітність їх дійсно вражає. На них вишивають малюнки, роблять посмішки, наносять картинки. Технологічні компанії, що володіють ресурсами, випускають вже маски, оснащені LED-дисплеями, які в інтерактивному режимі показують ваші емоції. Бренди та зірки почали випускати свої брендовані та Зоряні маски.

Так що назвати цю ідею поганий, навряд чи у кого язик повернеться. І нехай маски увійшли в наше життя при несприятливих умовах, наділити їх елементом цікавинки і креативності – правильний крок.

Ідея № 17. Онлайн-фотосесії

Чим настільки 2023 рік не дивував і які тільки ідеї з собою не приніс. Ось і, здавалося б, свідомо дивна і програшна ідея влаштовувати дистанційні фотосесії знайшла життя. І причому життя непогане. Якщо ви погуглите ціни професійних фотографів, які влаштовують такі «шоу» і кількість людей, яких ці ціни не бентежать, то сильно здивуєтеся.

Хоча здавалося б - як? Зв'язуватися з клієнтом по якомусь Зуму, просити у нього екскурсію по навколишньому середовищу, а потім консультувати, де краще встати, як краще повернути світло і який ракурс взяти – невже це може принести гроші? Так, може.Бізнес майбутнього

Однак відразу попереджаємо, ви повинні бути дійсно вмілим фотографом, щоб побачити всі переваги і нюанси кімнати, де клієнт буде фотографуватися і зуміти правильно йому все розставити.

Висновок + відео

Багато з цих ідей можуть здатися занадто ранніми. Але насправді це не так. Єдина складність полягає в тому, що ви будете одним з першопрохідців на цьому ринку, а значить, що формувати потенційну аудиторію теж доведеться саме вам. З іншого боку, чи не здорово це, коли саме ваша фірма буде стояти біля витоків тренда?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити