Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як відкрити м'ясний магазин: етапи, інструкція, поради, рентабельність

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Як відкрити м'ясний магазин

Як відкрити м'ясний магазин цікавить багатьох підприємців-початківців. Але не кожен з них представляє специфіку торгівлі м'ясом. Причин для бажання зайнятися цим бізнесом кілька. М'ясо відноситься до продуктів повсякденного попиту, його купували, і будуть купувати навіть у кризові часи. Для старту не потрібні великі інвестиції і дороге обладнання. Там, де м'ясо, завжди багато покупців, а це створює відчуття якогось драйву, який подобається багатьом продавцям. Отже, давайте розберемо, з чого почати відкриття м'ясного бізнесу?

Що потрібно щоб відкрити м'ясний магазин

Що потрібно, щоб відкрити м'ясний магазин з нуля? Вам знадобляться знання про м'ясо, терміни його зберігання, правила оброблення, це важливі теоретичні та практичні навички. Так що варто найняти співробітника з досвідом роботи в м'ясній крамниці або відділі супермаркету раніше. А для початкових закупівель і успішної торгівлі все одно варто розібратися з тонкощами самому, - адже це ваш бізнес і всі підводні камені впливають на майбутній прибуток.

Відкриття м'ясного магазину в Україні, як і будь-якої іншої торгової точки, вимагає реєстрації підприємницької діяльності в державних органах. Вам знадобиться мінімум: відкрити СПД (ФОП) на єдиному податку. Реєстрація підприємства займе 1-2 тижні і невелику суму грошей. Детальніше можна пошукати в Інтернеті, благо ресурсів на цю тему дуже багато.

Також відкрити магазин м'яса неможливо без відповідного приміщення. Для щоденних продажів швидкопсувних продуктів вам потрібно розташувати свою торгову точку на постійному потоці пішоходів. Це може бути спальний район або центр міста, павільйон на базарі (ринку), транспортна розв'язка або автобусна зупинка, але головне – потік відвідувачів, це ваші потенційні клієнти. Торгувати в глушині навряд чи вдасться, адже про вас просто не дізнаються. Безумовно, потрібно враховувати вартість оренди, але будьте впевнені: на прохідному місці вона легко окупається. У деяких випадках потрібно вкластися в косметичний ремонт, але найчастіше достатньо лише оформити яскраву помітну вивіску і почати продавати.

Етапи відкриття

Проаналізувавши висловлювання успішних підприємців, які досягли процвітання в даній сфері, новачкові ще на етапі обдумування ідеї варто задуматися, а що він знає про м'ясо.

Справа в тому, що продаж м'яса – це специфічний бізнес. Тут потрібно розбиратися в продукті, знати, як його правильно зберігати, обробляти, оцінювати, що робити, якщо воно не продається кілька днів.

Крім того, націнка на м'ясо невелика (30 %). На перших порах не буде великого прибутку. Доведеться наполегливо працювати, завойовувати собі ім'я, напрацьовувати клієнтську базу, «подружитися» з постійними покупцями. Невипадковим і освіченим в цій сфері бізнесу можна назвати людину, яка займалася тваринництвом, або має негативний досвід покупок на ринку і бажає забезпечити людей свіжим м'ясним продуктом.

Якщо, розглянувши всі сторони проекту, підприємець переконаний в правильності обраного напрямку, можна приступати до відкриття. Покрокове керівництво:

 1. Оцінка ринку та аналіз конкурентів.
 2. Вибрати вигідне місце розташування майбутнього магазину.
 3. Знайти постачальників.
 4. Зареєструвати бізнес.
 5. Оренда приміщення.
 6. Отримання дозвільних документів.
 7. Найм персоналу.
 8. Рекламне просування.
 9. Закупівля м'ясної продукції.
 10. Відкриття магазину.

Види м'ясних крамниць

Залежно від фінансових можливостей підприємця можна вибрати формат для відкриття м'ясного магазину:

 • М'ясний ларьок: розташовується близько зупиночних комплексів, всередині критих ринків.
 • Магазин площею 20-100 кв.м. такий вибір ідеальний для початківців бізнесменів або для тих, хто не любить великий ризик.
 • М'ясний супермаркет: великий магазин з величезним асортиментом, з продажами супутніх товарів.

Що потрібно знати

Щоб відкрити м'ясний магазин, спочатку потрібно проаналізувати місцевий ринок і конкурентів. Це необхідно, щоб надалі визначитися з асортиментом і ціною на м'ясний продукт. Не потрібно шкодувати часу на збір інформації про те, яке м'ясо частіше купують, за якою ціною вони хотіли б його бачити. Особливою цінністю володіють відомості про постачальників якісної продукції, і про нюанси роботи затребуваних магазинів. З урахуванням нових знань, вже можна скласти докладний бізнес-план.

При складанні списку продаваних продуктів, варто враховувати переваги населення. Не потрібно зациклюватися тільки на свинині, яловичина, баранина, м'ясні напівфабрикати і навіть риба допоможуть урізноманітнити вибір і залучити більше покупців.

Що ще можна продавати:

 • котлети, пельмені, вареники, фарш;
 • печінка, легені, язик;
 • шашличні набори, рагу;
 • копчене сало, м'ясо;
 • супові набори;
 • м'ясо курки, качки, індички;
 • тушки кролика.

Особливу увагу слід звернути на тонкощі ціноутворення. У м'ясному бізнесі цей розділ має свої особливості.

Кінцева вартість залежить не тільки від закупівлі, а й від усушки і оброблення м'яса, цін конкурентів, витрат бізнесмена та інших факторів. При неправильному підході з'являється велика ймовірність прогоріти.

Щоб не допустити провалу, варто скрупульозно ставитися до присвоєння ціни для кожного шматка. Націнки на різні види м'яса відрізняються: для свинини це 40 %, напівфабрикатів – 70-100 %, але в середньому виходить близько 30 %. Багато що в цьому питанні залежить від регіону, чи є поблизу великі ферми або м'ясопереробні підприємства. Не варто забувати про псування продукції.

Звичайно, на початковому етапі втрат уникнути не вдасться, але зменшити ризики під силу передбачливому підприємцю.

Звідки брати м'ясо

Знайти надійного постачальника свіжого м'яса-одна зі складових успішної торгівлі. Щоб не помилитися, потрібно поспілкуватися з покупцями, продавцями і прислухатися до їх відгуків. Не завадить особисто поспілкуватися з постачальниками, розпитати про умови поставок, про ціни і знижки.

Де шукати постачальників м'яса:

 • фермерські господарства;
 • на великих переробних підприємствах;
 • у селах;
 • через Інтернет.

Ідеально, якщо постачальник буде розташовуватися недалеко від магазину. Так ви зможете заощадити на транспортуванні і залишити ціни на колишньому рівні.

Домовляючись про співпрацю, важливо обговорити і зафіксувати документально наступні нюанси:

 • вартість закупівлі на різні види м'ясної продукції;
 • який максимальний обсяг можна доставляти;
 • вік тварини - 1,5-2 роки;
 • підтвердження ветеринарних перевірок якості продукції;
 • періодичність поставок і кількість туш.

Закуповуючи м'ясо, пам'ятайте, що не потрібно одномоментно брати велику кількість м'яса. Якщо не вдасться його швидко продати, воно заветривается і виглядає неапетитно.

Оренда

Щоб відкрити м'ясний магазин, в якому від покупців не буде відбою, потрібно правильно вибрати місце розташування закладу. Підбираючи приміщення, самостійно переконайтеся в хорошому пішохідному трафіку. У будній день прохідність повинна становити не менше 2000 чоловік, з яких 2-3 % — майбутні покупці.

Якщо магазин відкривається в спальному районі, добре, якщо поблизу не буде торгової точки з подібною специфікою. На внутрішній обробці можна заощадити, для м'ясного магазину вишуканий інтер'єр не обов'язковий. Головне, щоб приміщення було чисте і світле.

Єдине, на чому економити не потрібно – освітлення. При тьмяному світлі воно має непривабливий вигляд. Теж стосується і вивіски магазину, від її привабливості залежить, скільки людей помітять м'ясну лавку.

Площа магазину не обов'язково повинна бути великою. Це недоцільно в точки зору розміру орендної плати. Для початківця підприємця досить 30-40 кв.м. Вартість оренди такого приміщення буде різною в різних містах і варіюється в межах – 50 000-10 000 грн.

Персонал

Співробітники магазину є ключовою ланкою торгівлі. Від привітності і ввічливості продавця залежить, чи захоче клієнт прийти повторно. Тому, підбір персоналу повинен проходити з особливою ретельністю. Головний співробітник м'ясного магазину-це м'ясник. Від його умінь і знань залежить дохід підприємця. Фахівці відзначають, що при неправильній обробленні, можна втратити до 25 кг м'яса.

Підприємець частіше прагне найняти досвідченого фахівця. В крайньому випадку, перспективного кандидата можна навчити необхідним навичкам. М'ясник може поєднувати посаду продавця. Деякі підприємці беруть функцію реалізатора м'яса на себе. Бухгалтерією може займатися "віддалений" бухгалтер.

Яким повинен бути повний штат співробітників, щоб відкрити м'ясний магазин:

 • м'ясник із заробітною платою (середнє значення) - 9000 грн.
 • продавець – 7200 грн.
 • бухгалтер - 1500 грн.
 • прибиральник приміщення - 4000 грн.

Обладнання

Для повноцінного оснащення магазину потрібно придбати:

 • розрубувальну колоду - 2000
 • сокири і гак для зважування - 1800
 • м'ясорубка – 7200
 • охолоджуючі вітрини (2 шт.) – 40000
 • холодильник - 30000
 • морозильна шафа – 10000
 • електронні ваги - 2000
 • Стелажі і прилавок – 2000
 • Обробні дошки, ножі, лотки для м'яса та інші - 1200

Загальна сума: 94200 грн.

Вибираючи стелажі, варто віддавати перевагу металевим екземплярів, вони більш довговічні. Відносно вітрин потрібно звернути увагу на наступні параметри:

 • зупиняйте вибір на вітринах з вбудованим охолоджуючим ефектом, так буде істотно економитися місце в холодильнику;
 • привабливіше м'ясо виглядає у вітринах з вигнутим склом;
 • заздалегідь продумайте габарити, від розмірів залежить кількість споживаної електроенергії;
 • віддайте перевагу вітринам з підсвічуванням червоного кольору, при такому освітленні продукція виглядає презентабельніше.

Документи

Щоб відкрити м'ясний магазин, бізнес потрібно обов'язково зареєструвати. Для цього цілком підійде ФОП. Щоб оформити індивідуальне підприємництво, потрібно заплатити держмито в розмірі 320 грн і подати необхідний пакет документів. Через 3 дні реєстрація буде готова. Для оподаткування можна вибрати "спрощенку", яка передбачає виплати – 6% від доходу, або ЕНВД, тут податок буде залежати від площі приміщення.

Саме приміщення, як і м'ясна продукція, має відповідати санітарним нормам. Ліцензія для ведення даного виду діяльності не потрібна, але дозвіл від СЕС і пожежної інспекції потрібно отримати. На практиці, орендарям ці документи надають власники житла.

Вимоги до приміщення, що пред'являються пожежними інспекторами:

 • 2 виходи;
 • пожежна сигналізація;
 • якісна ізольована проводка;
 • відсутність легкозаймистих матеріалів при внутрішній обробці;
 • наявність вогнегасника.

Для СЕС важлива наявність санітарного вузла, місця для миття рук. Стіни повинні бути оброблені матеріалами, які легко миються і обробляються.

Не варто забувати про хорошу вентиляцію. Співробітники повинні працювати в уніформі і рукавичках, у кожного з них повинна бути оформлена санітарна книжка.

Дозвільні документи (довідки від ветеринара) на м'ясо надає Постачальник. Періодично в магазин буде заглядати ветеринарний інспектор. Не варто забувати, що в магазині потрібно обладнати «куточок покупця», де будь-який бажаючий може залишити скаргу, відгук або пропозицію про роботу співробітників, а також ознайомитися з документацією.

Рентабельність

Показник ефективності в м'ясному бізнесі варіюється в районі 8 - 14 %, якщо враховувати, що середній чек в магазині складе 300 грн, а число покупців з кожним місяцем буде рости.

Зведений фінансовий план, щоб відкрити м'ясний магазин "під ключ":

 • Реєстрація ФОП - 320
 • Оренда - 12 000
 • Обладнання – 94200
 • Маркетинг і реклама - 16 000
 • Закупівля м'яса - 80 000

Разом: 202 520 грн складуть початкові вкладення.

Щомісячні витрати:

 • Оренда - 12 000
 • Собівартість продукції - від 80 000
 • Заробітна плата та внески – 28 400
 • Реклама - 1200
 • Інші витрати - 6 000

За перші 4 місяці досягається показник беззбитковості торгівлі, і поступово магазин в місяць буде приносити 30 000 грн чистого прибутку.

Такими темпами інвестиції окупляться протягом 18-22 місяців.

Поради

Домогтися процвітання м'ясного магазину і залишатися успішним підприємцем, допоможуть нескладні рекомендації:

 1. При плануванні закупівель сировини, пам'ятайте, що влітку попит на м'ясо на 10% нижче. Не потрібно забувати про піст, коли покупців м'ясної продукції стає набагато менше.
 2. М'ясо має короткий термін придатності. Не економте на холодильниках і враховуйте цей факт при невеликій кількості покупців.
 3. Не забувайте рекламувати ваш магазин: роздавайте листівки, придумуйте акції та спеціальні пропозиції для збільшення продажів.
 4. Щоб не залежати від зростання цін у постачальників, працюйте з декількома виробниками.
 5. Станьте для покупців "своїм". Доведено, що люди охочіше повертаються в магазин до доброзичливим і чуйним продавцям. Навіть, якщо у конкурентів ціни будуть нижче, людина звернутися за покупкою до «свого» продавця, який завжди вислухає, дасть слушну пораду і ніколи не «підсуне» несвіже м'ясо.

Як відкрити м'ясну крамницю в кризу

Багатьох цікавить, як відкрити м'ясну крамницю в кризу, і чи можна на цьому добре заробити. Зрозуміло, що необхідний якийсь стартовий капітал, так як знадобиться орендувати торгові площі, купувати необхідне холодильне обладнання, закуповувати товар.

У пошуку коштів можна звернутися до інвестора або визначитися з компаньйоном. Якщо ви ходите відкрити м'ясну крамницю, але обмежені в засобах-шукайте компаньйона або декількох компаньйонів, щоб розділити витрати.

Також виходом зі скрутного фінансового становища може стати банківський кредит, але тільки не для початківців бізнесменів, оскільки високий ризик залишитися в боргах. Допомога держави у вигляді коштів державної програми також може стати фінансовою підмогою для початку бізнесу.

Що для цього необхідно? Зареєструватися в центрі зайнятості в якості безробітного, надати довідки з попередніх місць роботи запропонувати на розгляд бізнес-план з усіма розрахунками.

Скільки коштує відкрити м'ясний магазин

На запуск невеликої точки цілком достатньо 4000 доларів, а іноді можна вкластися і в меншу суму (якщо мова йде про наметі або невеликому недорогому приміщенні з помісячною оплатою в регіоні).

Відкриття великої торгової точки може обійтися вже в 7000-8000 доларів. Точний розрахунок привести неможливо, оскільки вартість оренди та інші параметри можуть дуже відрізнятися. На що йдуть гроші:

 • Оформлення необхідних документів
 • Оренда приміщення
 • Купівля необхідного обладнання
 • Закупівля товару на реалізацію
 • Оплата праці персоналу
 • Оплата комунальних послуг
 • Податкові платежі

Крім перерахованих вище факторів, що впливають на прибутковість вашого підприємства, слід також враховувати сезонність торгівлі. М'ясні продукти люди вживають в їжу цілий рік, але для літнього періоду характерний деякий спад торгівлі. Це безпосередньо залежить від початку сезону свіжих овочів і фруктів. У зимову пору року досить свят, тому торгівля зазвичай йде дуже жваво.

М'ясо - продукт швидкопсувний, так що не економте на якісному холодильному обладнанні, не закуповуйте товар про запас, намагайтеся швидше реалізовувати невеликі партії.

Скільки можна заробити на м'ясній крамниці

Купувати продукцію ви будете за оптовими цінами. Далі робите націнку в розмірі близько 30%, в залежності від сезонності, і реалізуєте товар. При відмінному веденні бізнесу окупність відбудеться через півтора або два роки.

Наприклад, якщо ви купуєте м'ясо по 80 грн, продаєте по 120 грн 50 кг в день, прибуток складе 2000 грн в день, або 60 000 в місяць. Але це дуже приблизний розрахунок, адже видів м'яса буде кілька, а обсяги торгів будуть відрізнятися.

Відкриття м'ясного магазину - перспективний напрямок бізнесу при невеликих вкладеннях і швидкої окупності. Його перевагою є те, що він завжди затребуваний і тому може принести власнику стабільний дохід.

Як підвищити прибутковість м'ясної лавки

М'ясний бізнес залежний від сезонності і навіть погоди. Але певні кроки щодо підвищення прибутковості робити можна.

 1. Підвищити ціну на 3-5% Клієнт на таке підвищення особливої уваги не зверне, а загальна виручка збільшиться на 10-15%.
 2. Зробити на ціннику невеликий опис товару.
 3. Ввести дисконтні карти.
 4. Вкладати в пакет з покупкою буклет з рекламою товару.
 5. Додатково пропонувати клієнту конкретний товар.

Можливо допоможуть зміна політики магазину і політики цін.

Висновок + відео

Отже, тепер ви знаєте, як відкрити м'ясний магазин, і зможете правильно організувати торгівлю м'ясом. Навіть якщо у вас немає глибоких знань в цій області, не біда. Головне, велике бажання і прагнення, а навчитися новому ніколи не пізно! Зробіть перший крок, оцініть ринкову обстановку, складіть бізнес-план і розробіть маркетингову стратегію. Будьте вірні собі і не відступайте від задуманого!

Якщо стаття була для вас корисною, оцініть нашу працю і поділіться інформацією з друзями, може якраз в цей момент хтось із них роздумує про відкриття м'ясного магазину : ) пишіть нам коментарі, ми будемо раді вислухати історії про ваш досвід і відповісти на всі питання!

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Вася 14.09.2023, 11:09
Тільки мені сподобалось відео про м'яса..?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата