Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Франшиза Макдоналдс: ціна в Україні в 2024 році, вартість, як отримати, вимоги

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Франшиза Макдоналдс

Франшиза Макдоналдс має унікальну свою модель, яка розширює можливості місцевих підприємців. Стів Істербрук, президент і головний виконавчий директор Макдоналдс, встановив довгостроковий план по збільшенню частки ресторанів з франшизою.

Що це таке

Франшиза Макдоналдс - це система розширення бізнесу і розподілу товарів і послуг для задоволення більш високого споживчого попиту.

Відносини франчайзингу засновані на відносинах між власником бренду і місцевим оператором, щоб вміло і успішно розширювати сформовану бізнес-систему. В якості умови отримання або початку дії франшизи, франчайзі здійснює необхідний платіж, або зобов'язується зробити необхідний платіж франчайзеру або його філії.

З точки зору бізнесу, франшиза - це договірні відносини між ліцензіаром і ліцензіатом, коли ліцензіат використовує метод ведення бізнесу ліцензіара для розповсюдження товарів або послуг.

Хоча кожна франшиза є ліцензією, не кожна ліцензія є франшизою відповідно до Закону.

Як отримати

Прочитайте документ по розкриттю франшизи Макдоналдс. Перш ніж прийняти рішення про відкриття, Вам слід уважно вивчити копію їх документа (FDD). У документ входить опис прав і обов'язків франчайзі.

Дізнайтеся умови експлуатації Mcdonald's. багато в чому франчайзі залежить від рішень власника бренду.

Подайте заявку. Заявка оформляється в режимі "онлайн". Ви пред'являєте персональну інформацію (ПІБ, телефон, адреса, дата народження, e-mail). Важливо мати відмінну кредитну історію і мати за спиною досвід діяльності в сфері управління.

Інтерв'ювання. Коли ваша початкова заявка буде прийнята, буде проведено телефонне інтерв'ю та тестування особистості та здібностей. Ви заповните анкету, а також пройдете деякі тести здібностей, щоб переконатися, що Ви знаєте основи ведення великого бізнесу.

Співбесіда. Після успішного інтерв'ю проходить співбесіду, що тягне за собою фінальне рішення про те, дозволяти вам відкривати франшизу чи ні.

Корпоративний процес навчання. (вартість тренінгу - $10000). Перед відкриттям ресторану набувач франшизи проходить навчання в корпорації (найближча до вас точка).

Плюси і мінуси

До плюсів франчайзингу відносять такі пункти:

 • розпізнаваність. Бренд Макдоналдс затребуваний по всьому світу. Складно знайти людину, яка не чув про дану мережі швидкого харчування;
 • орієнтованість на клієнта. Однією з основних цінностей компанії є уважне і чуйне ставлення до клієнтів;
 • наявність стратегії. Франшиза Макдоналдс стане вигідним "придбанням", так як немає потреби "винаходити велосипед", вносячи інновації. Компанія вже має власну стратегію та ідейні принципи;
 • навчання співробітників. Навчання персоналу лежить на компанії;
 • відчутний прибуток. Макдоналдс забезпечує безліччю клієнтів і високою окупністю;
 • підтримка. Франчайзер надає вам ефективну бізнес-модель, а також постачає інформацією та контактами для консультування.

До нечисленних мінусів можна віднести:

 • витратність початкових вкладень;
 • постійна зміна персоналу. Це пов'язано з контингентом, що працює в мережі: сюди йдуть студенти, які влаштовуються на роботу поруч з університетом, а, відповідно, закінчуючи навчання, змінюють і місце роботи;
 • ряд вимог. Франчайзі багато в чому залежить від власника бренду (налагоджені принципи роботи, стратегії, дизайн, меню – все вже визначено).

Скільки коштує

Франшиза Макдоналдс передбачає відчутні витрати:

 • початковий внесок - 1-1,8 млн доларів;
 • ціна франшизи Макдоналдс - 45 тисяч доларів;
 • роялті (виплати, що здійснюються щомісяця) — від 12,5%.

Як проводилися дані розрахунки: зведення стандартної будови ресторану швидкого харчування великою площею, орієнтовно обходиться в 600 000 доларів.

Обладнання через стандартні стратегії роботи використовується зарубіжне. Обійдеться таке орієнтовно в 300-500 тисяч доларів.

Про заробіток

Рентабельність залежить від багатьох факторів, включаючи операційні та експлуатаційні витрати, умови фінансування і, найголовніше, вашу здатність ефективно управляти бізнесом.

Неможливо точно визначити суми, які франшиза дозволить заробляти.

Але з відомостей, озвучених президентом «Макдоналдс» в Україні, можна підрахувати середні доходи по Україні. Приблизно усереднений чистий прибуток однієї точки становив 1.2 млн. грн на місяць.

Терміни окупності

Франшиза вимагає обов'язкових відрахувань. З огляду на дану обставину, можна стверджувати, що термін окупності ресторану – від 2 до 3 років.

Вимоги

Франшиза пред'являє до свого власника ряд вимог, без яких буде непросто обійтися:

 1. Солідний досвід у веденні бізнесу: персони, вже володіли і керували організаціями, більш кращі;
 2. Прагнення до зростання і розвитку;
 3. Вміле бізнес-планування - кандидат на отримання франшизи повинен розбиратися в розробці і застосуванні плану;
 4. Розвинена система навичок управління бізнес-сферами, розуміння принципів складання фінансової звітності;
 5. Висока здатність до навчання: здатність вивчати важкі обсяги інформації і швидко засвоювати, а також ефективно використовувати отримані знання;
 6. Розвинені комунікативні навички, навички лідерства і здатність мотивувати підлеглих.
 7. Хороша кредитна історія.

Висновок + відео

Популярний і затребуваний бренд Макдоналдс робить франшизу вкрай привабливою. Бізнес має багато переваг - це і розроблені стратегії, Популярність, високий дохід. До недоліків відносять суворі вимоги і відчутні стартові вкладення. Якщо ви бажаєте відкрити прибутковий і надійний бізнес, можете спробувати себе у франчайзингу.

А як вважаєте ви, найпопулярніша і крута франшиза — Макдоналдс? Пишіть в коментарях вашу думку, не забудьте оцінити статтю.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити