Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Як відкрити автосервіс з нуля — бізнес-план, обладнання, типи, персонал

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Андрій Конотопський

Як відкрити автосервіс

Відкриття автосервісу - перспективний бізнес. Типи автосервісу з розрахунком прибутковості, список необхідного обладнання, плюси і мінуси цього виду бізнесу, а так само перспективи власного СТО.

При ретельному плануванні і опрацьованому бізнес-плані ця ніша може приносити власнику високий дохід.

Типи

На ринку представлені чотири основних типи автосервісів. Детальніше про кожного з них.

 • Спеціалізовані або авторизовані сервіси. У сферу їх послуг входить ремонт машин певного виробника. Так, наприклад, авторизований центр технічного обслуговування Nissan не обслуговуватиме автомобілі Hundai. Як правило, вони пов'язані договором з офіційним дилером марки на території України, а співробітники проходять професійне навчання. Відкриваються подібні сервіси дилерами або виробниками автомобілів.
 • Мережеві СТО. Кілька точок по місту, області, країні. Відкриття мережі підприємств з авторемонту вимагає десятків мільйонів грн інвестицій і для новачка в сфері техобслуговування відкриття мережі автосервісів-завдання непросте.
 • Відкриття автосервісу по франшизі. На прикладі мережі "Вілгуд", початкові інвестиції складуть близько 2,2 мільйонів грн, куди входять оренда, обладнання, ремонт приміщення, закупівля деталей і так далі. Термін повної окупності становить 15 місяців. Оборот за місяць в середньому дорівнює 1.6 мільйонам грн.
 • Приватні "гаражні" майстерні. Працюють 1-2 співробітника, як правило, немає хорошого обладнання, а якість ремонту залежить від навичок конкретних людей. Витрати на відкриття подібної майстерні у власному гаражі досить низькі – 12-20 тисяч грн. Прибуток в перші місяці теж невелика: 20-40 тисяч. Однак при грамотному управлінні може досягати в подальшому 40-60 тисяч грн, за допомогою яких можна розширити справу. Окупність - від 2 місяців до року.
 • Одиночний Автосервіс. Найпоширеніший варіант. За рахунок досить великої площі (від 80м2) і якісного обладнання є можливість проведення ремонтних робіт широкого профілю і одночасної роботи з декількома машинами.

Витрати на обладнання автосервісу в орендованій будівлі 700 м2, рекламу і закупівлю витратних матеріалів і оплату щомісячних витрат на перший місяць – близько 1.6 мільйонів грн.

При середньому прибутку 1600 з клієнта і обслуговуванні 16 осіб в день, оборот на місяць складе 768000 грн, що дозволить окупити підприємство за 1-3 роки.

Обладнання

Закупівля обладнання - найдорожчий пункт для підприємця, який думає, як відкрити Автосервіс. Тут представлений мінімальний список обладнання, яке буде необхідно для роботи сервісу будь-якого типу.

 1. Апаратура для діагностики (вимірювальні прилади, сканери і тд) — близько 32 000 грн.
 2. Двостійковий підйомник. Кількість підйомників визначає число клієнтів, яких можна обслуговувати одночасно. 2 підйомника обійдуться — 120 000 грн.
 3. Кілька електрогідравлічних підйомників - 68 800 грн.
 4. Стенд для схід-розвалу (для вантажних і легкових авто) — 400 000 грн.
 5. Верстати для здійснення монтажу шин і балансування коліс — 120 000 грн.
 6. Системи пневматичного харчування - 80 000 грн.
 7. Устаткування для: промивання паливної системи, заміни масла, фарбування, рихтування, зварювання - 60 000 грн;
 8. Дрібний інструмент: рем. комплекти, ножівки, Ключі, пасатижі і так далі — 40 000 грн.

Меблі для сервісу та складу

Складно уявити собі хороший автосервіс без ефективної організації зберігання запчастин і обладнаних місць для співробітників.

Для організації складу і робочого простору знадобляться наступні позиції:

 1. Стелажі металеві для зберігання запчастин і з висуваються полками або ящиками для робочого простору — 40-60 000 грн.
 2. Верстаки з вбудованими або мобільними інструментальними тумбами 20-28 000 грн.
 3. Шафи для рідко використовуваних або об'ємних інструментів 12 000 грн.

Грамотно організований простір для зберігання, функціональність робочих місць і акуратне оформлення приміщення, посприяє не тільки швидкості ремонту, але і сприятливому враженню клієнта. Все обладнання буде коштувати близько 1 млн грн.

Підбір персоналу

Людський фактор - важлива частина роботи автосервісу. Спеціалізовані та мережеві СТО регламентують поведінку своїх співробітників. Для приватної авторемонтної майстерні кваліфіковані, ввічливі фахівці, що викликають довіру клієнта, підвищать потік замовлень і повторних звернень. На зарплати буде йти близько 80 000 грн щомісяця.

Для автосервісу знадобляться:

 • робітники в підсобці;
 • електрик;
 • кілька механіків;
 • касир;
 • прибиральник.

На жаль, при низькому рівні зарплати знайти їх проблематично. Професіонали не підуть на низьку зарплату, а забезпечення хорошого окладу при низькому клієнтському трафіку вдарить по прибутковості автосервісу.

Такий варіант відкриття автосервісу з новачками і співробітниками низького рівня, поганий можливістю неякісного ремонту, а значить втратою клієнта і зниженням репутації автосервісу, що на початковому етапі роботи неприпустимо.

Оцінювати здобувача можна за такими параметрами:

 1. Стаж роботи більше 5 років.
 2. Якісно виконане тестове завдання.
 3. Мотивація співробітника.

Якість обслуговування - важлива частина роботи автосервісу. Для того, щоб клієнт залишився задоволений роботою, слід підбирати грамотних фахівців з великим стажем роботи і мотивувати їх на тривалу і плідну співпрацю.

Реклама та маркетинг

Краща реклама, яку може запропонувати автосервіс — якісне і швидке обслуговування. Але для того, щоб це спрацювало, необхідно залучити перших клієнтів.

Спеціаліст з маркетингу та реклами опрацює рекламну стратегію для сервісу.

Якщо стартовий капітал не включає витрати на співробітника такого профілю, можна скористатися наступними способами.

 1. Фасад повинен бути непомітним, на відміну від вивіски і покажчиків.
 2. Вивіска повинна бути великою, помітною, яскравою. В ідеалі - з підсвічуванням.
 3. Рекламні щити потрібно розташовувати недалеко від СТО.
 4. Підсвічені розтяжки над дорогою привернуть увагу водіїв.
 5. Рекламні листівки і оголошення з рекламною пропозицією (припустимо, знижкою на установку гуми по сезону 3-5%) добре спрацюють в довколишніх районах.
 6. Покажчики, що ведуть від найближчої транспортної магістралі, приведуть клієнта до вас, а не до конкурента.
 7. Надувні «танцюючі» фігури з логотипом СТО звертають на себе увагу.
 8. Створіть сайт, щоб він став вашою візитною карткою.
 9. Картки постійного клієнта або невеликі подарунки підвищать лояльність клієнтів.

Реклама - двигун торгівлі.

Але вона спрацює тільки в тому випадку, якщо переваги, обіцяні в буклеті або на сайті, супроводжуються якісним і своєчасним обслуговуванням.

Список документів

Відкриття автосервісу і проведення ремонтних, фарбувальних робіт неможливо без оформлення відповідних документів, ФОП або ТОВ. Можливі два варіанти: якщо будівля автосервісу будується з нуля і якщо приміщення береться в оренду.

При самостійному будівництві необхідно мати при собі наступні документи.

Перед погодженням Інженер-проектувальник складає:

 1. Ескізний проект.
 2. Документацію проекту.
 3. План комунікацій.

Необхідно отримати дозвіл на будівництво. Перед тим, як звернутися в ДАБі (держ. адміністративно-технічна інспекція), доведеться узгодити будівництво в наступних установах:

 • Адміністрація району;
 • Архітектурний та містобудівний комітет;
 • Держпожнагляду;
 • Міжвідомча комісія.

Після будівництва і відкриття будівлі, як і в разі оренди приміщення, необхідно отримати дозволи у протипожежної служби.

На етапі планування необхідно ознайомитися з усіма чинними законами, вимогами і положеннями, що регламентують цей вид діяльності.

Оренда приміщення

Оренда приміщення для автосервісу дозволяє скоротити початкові інвестиції. Якщо прийнято рішення знімати приміщення, слід враховувати три фактори: площа, вартість оренди і зручне розташування. Вартість оренди близько 60 000 грн на місяць.

Будівля автосервісу має відповідати вимогам пожежних служб в плані розташування, комунікацій, планування і ряді інших.

Прибутковість автосервісу

Розрахувати розмір чистого доходу, який принесе автосервіс можна, представивши прибуток у вигляді добутку маржі і виручки.

Маржа - це різниця між тим, скільки витрачається на ремонт одиниці техніки, і сумою, яку заплатить клієнт.

Виручка - сума, отримана від клієнтів за ремонт протягом періоду часу. Середню виручку нескладно розрахувати, знаючи середній чек, кількість клієнтів і середню кількість замовлень по клієнтам. Приносити автосервіс може від 200 000 грн на місяць, якщо грамотно розташований і працює реклама.

Чим більше звернень, вище маржинальність і середній чек, тим більший дохід принесе СТО.

Плюси і мінуси

Відкриття автосервісу, як і будь-який бізнес, має свої переваги і недоліки.

До безумовних плюсів можна віднести постійно зростаючу кількість транспортних засобів на вулицях населених пунктів. Позитивною стороною для власника СТО (на відміну від водіїв) є так само якість доріг і рівень аварійних ситуацій, аж ніяк не продовжують життя автомобілям. Кожна машина підлягає не тільки ремонту, але і регулярному техобслуговуванню, що дозволяє сервісу отримувати постійних клієнтів.

Мінуси - у високих початкових інвестиціях, довгим терміном окупності, нестачі кваліфікованого персоналу і середньої конкуренції. Відкриття автосервісу - непроста справа, що вимагає високих початкових витрат.

Автосервіс в гаражі

Відкриваючи свій бізнес багато хто замислюється, а чи можна в гаражі, на власній ділянці або гаражному кооперативі. Відповідь-можливо.

Вам потрібно виділити бізнес як вузькопрофільний і мати документи прав власності на землю. При оформленні та юридичної реєстрації землі і площі вимоги по обладнанню, розстановці на площі, наявність освітлення та іншого не змінюється.

Відкриваючи СТО в гаражі для початку, варто вибрати пару затребуваних послуг.

Наприклад, перетяжка салону, шиномонтаж, Тюнінг. Відкриваючи власний гаражний сервіс, підприємець значно урізує фінансові витрати, які можна зберегти або витратити на покупку відсутньої техніки. Однак, такий формат роботи може залучити часті візити СЕС, екологічної та пожежної служб.

Переваги:

 • високий попит, постійний наплив клієнтів;
 • технічне обслуговування потрібно для більшості машин;
 • істотний потенціал розвитку і розширення;
 • середня окупність - до трьох років.

Недоліки:

 • висока конкуренція;
 • велике капіталовкладення;
 • підвищений інтерес перевіряючих інстанцій.

Різні бізнеси піддаються великим ризикам, проте даний вид в більшості випадків має можливість розвитку і процвітання. Головне-правильна оцінка поточних витрат і активний пошук клієнтів.

Висновок + відео

Вдало розташований автосервіс з кваліфікованими майстрами і лояльними цінами, здатний придбати популярність серед населення, а значить, постійний дохід своєму власникові.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити