Андрій КонотопськийАвтор: 

Андрій Конотопський

Фахівець з питань бізнесу. Має декілька власних оффлайн та онлайн справ.

Бізнес-план кафе-кондитерської

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Андрій Конотопський

Бізнес-план кафе-кондитерської

 Вас цікавить бізнес-план кафе-кондитерської? Розбираємо план відкриття по поличках.

Солодощі супроводжують наше життя щодня. Без цукерок, шоколаду або вафель не обходиться жодне чаювання, жодне дитяче свято, жодне урочистий захід.

Покупці замість кондитерських виробів з магазину воліють оригінальні товари, приготовані для них в спеціальних умовах. Підвищена увага до здоров'я спонукає детально ознайомитися зі складом виробів. Відсутність глютену, борошна, цукру приверне велику кількість відвідувачів.

Грамотний бізнес-план кафе-кондитерської дозволить домогтися високого прибутку.

Приклад бізнес-плану кафе-кондитерської

Готовий бізнес-план кондитерської включає аналіз конкурентного середовища, можливі ризики, типові помилки, які допускаються при запуску бізнесу. Готовий приклад бізнес-плану кондитерської враховує майбутні витрати, зазначає, коли бізнес вийде в нуль і почне приносити прибуток. Ознайомтеся з нашою версією стратегічного плану.

Актуальність ідеї та аналіз ринку з оцінкою конкурентів

Ідея з відкриття кафе-кондитерської актуальна для кожного міста з будь-якою чисельністю населення. Кафе пропонують як кондитерські вироби, так і інші страви. Підвищений попит на кондитерські вироби відзначається в місцях прогулянок жителів міста, в торгово-розважальних центрах.

Приклад бізнес-плану кафе-кондитерської включає аналіз конкурентів. Підприємець займе свою нішу, якщо запропонує унікальний асортимент, вигідні умови доставки.

Приклад з розрахунками та аналіз ризиків

Бізнесмен використовує бізнес-план кондитерської, зразок з розрахунками якого включає розпис майбутніх витрат. Чим докладніше він буде розписаний, тим простіше підприємцю відстежувати витрати. Приклад розрахунку наведено в таблиці:

Передбачувані витрати Сума (грн)
Оренда 54 000
Придбання сировини, формування запасу 80 000
Закупівля обладнання 600 000
Реклама 64 000
Зарплата, податки, відрахування 142 000
Інші витрати 20 000
Разом: 960 000

Готовий бізнес-план кафе-кондитерської містить аналіз ризиків. Обійти їх стороною підприємець не може. Якщо ризики не піддаються ретельному аналізу, то план відкриття може зазнати невдачі. При відкритті кондитерської можливі ризики:

 • невдале розташування приміщення. Щоб відкрити кондитерську, бізнес-план повинен передбачити принципи підбору приміщення. До них відносяться віддаленість від центру, прохідність, наявність зупинок громадського транспорту поблизу;
 • відсутність просування ще до відкриття. Створення сайту, реєстрація аккаунта, поширення листівок — яскрава вивіска-підприємець зобов'язаний приділити увагу кожному пункту;
 • низька кваліфікація персоналу. Це перешкоджає розробці оригінальних рецептур кондитерських виробів. Згодом це позначається на кількості відвідувачів і формуванню сегмента постійних покупців;
 • високі ціни. Підприємець ризикує відлякати клієнтів. На перший час рекомендується встановлювати ціни трохи нижче.

Асортимент кафе-кондитерської

Чим ширше асортимент, тим більше відвідувачів приверне кафе-кондитерська:

 • торти (цілком або порційно);
 • тістечко;
 • млинці з різними наповнювачами;
 • кейк попси;
 • вафля;
 • солодощі з морозивом;
 • цукерка;
 • шоколад;
 • капкейки;
 • чізкейки;
 • кекси;
 • печиво;
 • зефір;
 • мармелад.

Для виробів використовується сировина вищого класу. Підприємцю потрібно налагодити безперебійні поставки інгредієнтів.

Рекомендується включити в асортимент кафе безглютенові, приготовані без яєць, цукру, борошна кондитерські вироби. Варіанти можливих начинок включаються в бізнес-план, оформлення кондитерських виробів передбачає використання горіхів, фруктів, сухофруктів.

Покупцям пропонуються набори з декількох видів тістечок, тортів, зефірів. Клієнти мають право запропонувати свою тему для оформлення десертів під замовлення.

З супутніх товарів підприємець пропонує напої: соки, чай, кава, коктейлі. Організовується безкоштовна доставка при замовленні понад певну суму.

Вибір місця: зручність, прохідність і ціна оренди

При виборі приміщення для відкриття кондитерської підприємець звертає увагу на:

 • розташування. Приміщення повинно знаходитися на першому поверсі будівлі на червоній лінії або поруч з торгово-розважальним центром. Можна ризикнути, відкрити кафе в спальному районі. Перевага віддається приміщенням у вигляді студії з перегородками. Підприємець має право зробити один зал або кілька тематичних залів, зону для кальянної;
 • зручність. Близькість до зупинок громадського транспорту і метро. Глухий провулок не підходить для кафе;
 • вартість оренди. Залежить від району і площі приміщення. Бізнесмен має право домовитися про зниження плати при оренді на тривалий термін. Можна домовитися про включення в договір права викупу після закінчення певного часу.

Вимоги до приміщення, обладнання та ремонт

Перед установкою обладнання, меблів приміщення потрібно обробити і відремонтувати. Проводиться дезінфекція, дезінсекція. Для безпеки відвідувачів і співробітників потрібно скласти план евакуації, встановлюється пожежна сигналізація, датчики диму. Без зазначених процедур отримати дозвіл на відкриття підприємець не зможе.

Купується трансформатор. Він дозволить продовжити приготування солодощів і кондитерських виробів навіть при відключенні електричного живлення.

Якщо приміщення являє собою студію, то бізнесмен виробляє поділ на кілька зон. У їх число входять:

 • зал для відвідувачів;
 • бар або кав'ярня;
 • кухня;
 • приміщення для співробітників і / або кабінет керівника.

Ремонт проводиться на підставі складеного проекту. Виходячи з нього, закуповуються шпалери, кахель, ламінат або промисловий лінолеум. Дизайн кафе не повинен втомлювати відвідувачів. Рекомендується уникати яскравих кольорів. Їх можна використовувати в якості доповнюють або контрастних елементів, але не в якості основних кольорів.

У кафе закуповуються меблі (столи, дивани), посуд (тарілки, склянки), предмети сервірування (ложки, виделки, ножі, серветки, скатертини). Для адміністраторів та офіціантів купується POS-обладнання для обліку та обробки замовлень.

Для кухні кафе-кондитерської закуповуються:

 • печі;
 • плита;
 • міксер;
 • дозатор;
 • ємності для замішування тіста і глазурі;
 • столи;
 • інструменти для приготування страв.

Реєстрація юридичної особи та необхідні документи

Перед відкриттям підприємства підприємець проходить процедуру державної реєстрації в податковій інспекції. Бізнесмен визначається з організаційно-правовою формою: ТОВ або ФОП. Різниця між ними полягає в обсязі документів, які потрібні при реєстрації, а також величиною державного мита.

Для реєстрації ТОВ бізнесмен має право домовитися з партнерами, сформувати статутний капітал кафе-кондитерської і видати протокол про заснування ТОВ. Підприємець має право сформувати капітал поодинці і прийняти рішення про заснування ТОВ. Додатково складається заява на реєстрацію, Статут, оплачується мито, запитується лист про надання юридичної адреси.

ФОП досить оплатити мито в розмірі 320 грн, заповнити заяву і зробити копію паспорта.

Подати документи на реєстрацію ТОВ або ФОП допускається в електронному режимі. Для ТОВ потрібно оформити електронно-цифровий підпис. ФОП заповнює необхідні поля, кріпить документи і направляє заяву в податкову. Після реєстрації підприємець отримує лист запису в ЕГРІП.

Вибрати систему оподаткування кафе-кондитерської бізнесмен може в будь-який час. Після завершення реєстраційних процедур підприємець звертається за отриманням дозволів.

Співробітники та персонал: підбір, найм та оформлення

Перед прийомом на роботу підприємець розміщує вакансію на спеціальних сайтах і проводить відбір резюме кандидатів. Для кафе-кондитерської потрібні:

 1. Офіціанти.
 2. Продавці.
 3. Технолог.
 4. Кондитери.
 5. Адміністратори.
 6. Бухгалтер.

У кожного співробітника перевіряється санітарна книжка. Для технолога і кондитерів встановлюються додаткові критерії відбору. Вони стосуються освіти та досвіду роботи. Підприємець має право запросити відповідні документи.

Для адміністратора та офіціантів можливе проведення тестування на наявність агресії. Зазначені співробітники контактують з відвідувачами. Керівник кафе-кондитерської має право запросити рекомендації від співробітників з попереднього місця роботи або зв'язатися з колишнім керівником офіціанта або адміністратора. Бізнесмен зможе з'ясувати наявність або відсутність у працівника конфліктів на останньому місці роботи.

Для прибирання наймаються прибиральниці або укладається договір з клінінговою організацією. Кількість співробітників, що приймаються на роботу, залежить від кількості змін. Рекомендується найняти доставщиків, якщо підприємець пропонує таку послугу.

Ефективні способи просування і збільшення продажів

Маркетинговий план з розвитку бізнесу кафе-кондитерської включає в себе кілька пунктів:

 1. Розташування приміщення. Чим ближче воно знаходиться по відношенню до зупинок і торгових центрів, тим більше доходу принесе кафе.
 2. Інформування можливих відвідувачів. За деякий час до відкриття розклеюються листівки, лунають флаєри із зазначенням дати відкриття.
 3. Реєстрація аккаунта в соціальних мережах. Допускається підключення знайомих. В акаунті розміщується пост з інформацією про нове кафе. Підприємець має право зробити знижку кожному відвідувачу в день відкриття, видати дисконтну карту безкоштовно. Відомості розміщуються в акаунті кондитерської.
 4. Розміщення соковитої вивіски на фасаді, банерів на жвавих вулицях і поруч із зупинками громадського транспорту.
 5. Створення власного сайту. Розробляється його стилістика, наповнення. На сайті вказується інформація про кафе, співробітників, використовуваних інгредієнтах.
 6. Розробка листівок і візиток для поширенні в кафе.
 7. Проведення акційних кампаній протягом першого місяця роботи кафе.

Для збільшення продажу пропонується доставка. Вона може бути безкоштовною при замовленні понад певну суму.

Позитивно позначиться розширення асортименту солодощів. Рекомендується запропонувати відвідувачам не тільки звичні торти і тістечка. Підприємець має право запозичити рецепти солодощів європейських і азіатських країн.

Фінансові результати та типові помилки

Період окупності проекту становить 4-5 років. Розвиток і прибутковість бізнесу залежать від якості закуповуваної сировини, місця розташування кафе, рівня кваліфікації персоналу.

До типових помилок при відкритті кондитерської відносяться:

 • розташування відносно торгових центрів, спальних районів. Чим далі від них знаходиться кафе, тим нижче буде прибуток;
 • вузький асортимент. Обмеження тільки тортами і тістечками, відсутність додаткових джерел доходу від продажу напоїв;
 • низька кваліфікація персоналу і грубе ставлення до відвідувачів. Дане питання вирішується шляхом відбору співробітників з позитивними рекомендаціями зі старого місця роботи;
 • відсутність реклами до початку роботи кафе. Перед цим запускається сайт, лунають і розклеюються листівки. Допускається розміщення реклами на телебаченні. Підприємець повинен набрати базу відвідувачів ще до відкриття;
 • відсутність зворотного зв'язку. Для рекомендацій, скарг і пропозицій відвідувачам пропонується заповнити паперову форму в кафе, електронну форму на сайті в соціальній мережі;
 • відсутність знижок і карт постійних відвідувачів. Підприємець має право запропонувати "щасливі години" або "акції на окремі страви". У певні години пропонуйте акційні ціни.

Висновок + відео

Жоден бізнес не буде розвиватися, якщо не провести аналіз ризиків і помилок. Відкривати кафе-кондитерську рекомендується в центрі міста. Завдяки цьому досягається висока прохідність.

Підприємцю рекомендується вивчити основи маркетингу для просування бізнесу. Візуальне представлення виробів на сайті і в соціальній мережі зацікавить відвідувачів. Там же рекомендується вказувати склад продукції.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити