Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Гарячий vs холодний гаманець для криптовалюти: у чому різниця і який вибрати

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Гарячий vs холодний гаманець

На ринку цифрових активів багато варіантів для зберігання криптовалют. Технічно, всі гаманці можна розділити на два табори: холодні та гарячі. У кожного з підходів до організації зберігання цифрових активів є свої переваги і недоліки. Редакція сайту ITstatti.in.ua докладно розповідає в цій статті, що таке гарячий і холодний гаманець для криптовалюти, як працюють такі сховища і кому вони підходять.

Перед зануренням у світ криптогаманців варто нагадати про те, що сховища можуть бути представлені в різних форматах. Наприклад, холодні варіанти, як правило, виконані у вигляді фізичного пристрою. Гарячий гаманець для криптовалюти може бути в мобільній, десктопній або браузерній версіях.

Це цікаво - Найкращі Біткоін гаманці.

Що таке холодний гаманець для криптовалюти

Холодний гаманець - це сховище для криптовалют без постійного з'єднання з мережею. Як правило, такі криптогаманці представлені фізичними (апаратними) пристроями, схожими на флешку. На них можна перевести монети, щоб зберігати їх без мережевого доступу. Такий підхід унеможливлює дистанційну крадіжку активів. Сам холодний гаманець для криптовалют можна зберігати, наприклад, у сейфі.

Розробники таких пристроїв, як правило, пропонують систему відновлення доступу до активів на випадок пошкодження або втрати фізичного пристрою. Для цього під час налаштування гаманця користувача просять записати seed-фразу. З її допомогою можна відновити доступ до криптовалюти через інший пристрій.

Холодне зберігання також можна організувати за допомогою паперового гаманця. У цьому разі користувач отримує приватний ключ, яким можна відкрити доступ до своєї криптовалюти. Як правило, його роздруковують на папері - звідси і назва способу. Якщо користувач втратить паперовий гаманець, він назавжди втратить доступ до монет. Тому більшість інвесторів віддають перевагу фізичним версіям холодних сховищ.

Переваги та недоліки холодних гаманців

Переваги:

 • Чудовий варіант для організації безпечного зберігання криптовалюти для інвесторів, орієнтованих на роботу в довгостроковій перспективі.
 • Можна носити з собою.
 • Є можливість відновити доступ до криптовалюти в разі втрати пристрою або його пошкодження.

Недоліки:

 • Не підходить для регулярних розрахунків у криптовалюті.
 • Деякі моделі холодних гаманців коштують дорого.
 • На ринку немає повністю перекладених українською мовою моделей холодних гаманців для криптовалют.

Популярні холодні гаманці

Розглянемо найкращі холодні гаманці, доступні на ринку. Два найпопулярніші виробники апаратних холодних гаманців для криптовалют - Trezor і Ledger. Ось які варіанти пропонують компанії:

  Моделі Ціна
Холодний гаманець Trezor Trezor One і Trezor Model T €69 та €219
Холодний гаманець Ledger NANO S PLUS та NANO X 5500 грн та 2600 грн

Моделі розрізняються за низкою параметрів, включно з кількістю підтримуваних криптовалют. Як правило, на дорожчих пристроях користувачам доступно більше технічних можливостей.

Раніше редакція ITstatti.in.ua провела опитування, темою якого став найкращий холодний гаманець для криптовалют. Більшість експертів проголосували за Trezor. Ledger посів друге місце. Найкращий холодний гаманець для криптовалют, на думку наших експертів - Trezor Model T. У лінійці Ledger більшість схилилася до Nano X. Деякі з наших співрозмовників також звернули увагу на апаратний гаманець SafePal.

Ledger і Trezor потрібно замовляти тільки на офіційних сайтах компаній. Доставка криптогаманців займе 4-8 тижнів.Гаманець Trezor

Не варто купувати холодний гаманець для криптовалюти з рук у неперевірених продавців. Також потрібно відмовитися від придбання вживаних пристроїв. Такі гаманці можуть бути зламаними.

Що таке гарячий гаманець для криптовалюти

Гарячий гаманець - це сховище для криптовалют, яке з'єднане з веб-сервісом. Робота в такому форматі передбачає, що власник сховища може проводити операції з цифровими активами з будь-якого місця на планеті, де є з'єднання з інтернетом.

Гарячі гаманці для криптовалюти мобільніші та зручніші за своїх "холодних" побратимів. Тому вони більше підходять для повсякденного використання. При цьому гарячі гаманці, через регулярний доступ до мережі, не можуть забезпечити такий самий ступінь захисту криптовалюти, як холодні варіанти сховищ.

Переваги та недоліки гарячих гаманців

Переваги:

 • Зручність експлуатації.
 • Простота налаштування.
 • Можливість оперативно здійснювати різні операції з криптовалютами.

Недоліки:

 • Низький, порівняно з холодними гаманцями, рівень безпеки.
 • Часто у користувачів таких гаманців немає можливості відновити активи в разі втрати до них доступу.
 • Є ризики блокувань монет з боку творців гаманця.

Популярні гарячі гаманці

Багато хто користується біржовими криптогаманцями. Їх можна віднести до категорії гарячих. Популярний варіант - біржовий криптогаманець Binance - найбільшої торгової платформи на ринку цифрових активів.

Компанія зберігає на гарячому гаманці тільки ту частину криптовалюти, яка потрібна для покриття потреб користувачів. Залишок знаходиться в холодному сховищі.

На випадок крадіжок у Binance є фонд SaFu. У нього криптобіржа направляє частину доходу. За необхідності SaFu допомагає Binance покривати збитки.

Також на ринку представлено багато популярних гарячих гаманців для криптовалюти в інших форматах. Ось кілька прикладів:

 • Coinomi. Доступний у браузерній і мобільній версіях.
 • Exodus. Доступний у мобільній і десктопній версіях.
 • Blockchain.info. Доступний у браузерній і мобільній версіях.

Є багато альтернатив, включно з Electrum, Mycelium, ZenGo та іншими.

Порівнюємо холодні та гарячі гаманці для криптовалют

Тип гаманця Безпека Доступність Зручність
Холодний гаманець 10/10 6/10 6/10
Гарячий гаманець 5/10 10/10 10/10

Підіб'ємо підсумки + відео

Апаратний гаманець для криптовалюти підійде тим, хто шукає варіант для організації безпечного зберігання криптовалюти на довгостроковій дистанції. Такий спосіб передбачає акцент на мінімізацію ризиків.

Тим, хто планує регулярно проводити операції з криптовалютами, варто звернути увагу на гарячі гаманці. Такі сховища дають змогу отримувати доступ до монет з будь-якої точки планети, в якій є інтернет.

Багато учасників криптоспільноти поєднують обидва варіанти: холодний гаманець для криптовалют вони використовують для довгострокового зберігання, а гарячі версії - для регулярних операцій з монетами.

Читайте також - Що таке Bitcoin Stock-To-Flow (S2F).


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити