Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке майнінг ліквідності і як на ньому заробити

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке майнінг ліквідності

На ринку цифрових активів існує багато альтернативних способів заробітку. Один із них - майнінг ліквідності

У сьогоднішній статті редакція сайту ITstatti.in.ua детально розповість, у чому особливість такого способу і як з його допомогою можна заробити.

Що таке майнінг ліквідності

Майнінг ліквідності - це альтернативний спосіб заробітку на криптовалюті. Монети користувача блокуються на деякий час і використовуються для забезпечення ліквідності в проєкті. За це користувач отримує винагороду. Робота в такому форматі набула популярності на ринку децентралізованих фінансів (DeFi).

Термін "майнінг", який на крипторинку вживають для позначення процесу видобутку криптовалюти, у цьому контексті варто сприймати як "заробіток" на наданні ліквідності.Майнінг ліквідності

Аналітики Messari дійшли висновку про те, що саме майнінг ліквідності став причиною активного зростання ринку децентралізованих фінансів у другому кварталі 2020 року.

Користувача, який надає свої кошти проєктам, через їхнє блокування, в DeFi-просторі прийнято називати провайдером ліквідності.

Майнінг ліквідності на практиці

Для роботи майнеру не потрібне спеціальне обладнання - достатньо вибрати проєкт, який буде приносити дохід і підібрати стратегію для роботи. Одна з популярних схем для охочих почати майнити ліквідність має такий вигляд:

 1. Потрібно знайти хайповий проєкт, який потребує ліквідності (активів, які він зможе використовувати в роботі).
 2. Блокуючи монети під потреби проєкту, користувач стає кимось на кшталт його інвестора - людиною, яка в потрібний момент дала гроші.
 3. У відповідь на надання "інвестицій", розробники будуть винагороджувати користувача токенами свого проекту.
 4. Отриману криптовалюту можна одразу продати на біржі, або дочекатися зростання вартості монет, для підвищення прибутку.
 5. Що більше інвесторів приходить у проєкт, то вища його ліквідність. Це приваблює нових користувачів і сприяє зростанню вартості токенів проєкту.

Таким чином, блокування коштів під потреби DeFi-проєкту можна назвати альтернативним способом заробітку на криптовалюті.Графік, який демонструє зміну обсягу заблокованих під потреби DeFi-проектів коштів

Розглянемо майнінг ліквідності на іншому прикладі:

 1. На ринку з'являється новий DeFi-проект. Припустимо, мета команди - надавати позики під відсотки, з яких розробники й зароблятимуть.
 2. Щоб почати працювати, їм потрібні кошти (інакше, не буде з чого видавати кредити). Для залучення активів, команда DeFi-проекту звертається до криптоспільноти з пропозицією: ви нам - гроші, ми вам - відсоток від прибутку.
 3. Власники криптовалюти, яких привабила пропозиція DeFi-проєкту, блокують свої кошти під його потреби. Платформа починає працювати.
 4. Завдяки інвестиціям користувачів, проєкт формує пул ліквідності потрібного обсягу. Іншими словами, команда стартапу отримала достатній обсяг коштів, які можна задіяти в роботі для отримання прибутку.
 5. За надання проєкту ліквідності інвестори отримують частину від комісій, які розробникам виплачують позичальники.

На ринку децентралізованих фінансів існують стратегії підвищення прибутковості. Спроби вичавити максимум із блокування коштів під потреби DeFi-проєктів стали основою "дохідного фермерства".

Як і де почати майнити ліквідність

Заробляти на майнінгу ліквідності можна на децентралізованих платформах. Один із найпопулярніших варіантів - криптобіржа Uniswap.

Ось, що потрібно зробити, щоб почати майнити ліквідність на платформі Uniswap v3:

 1. Відкрийте веб-додаток Uniswap. Далі виберіть "Пули", щоб відкрити сторінку "Пули".Виберіть "Пули"
 2. Виберіть "Нова позиція".Виберіть "Нова позиція"
 3. Виберіть токен у випадаючому меню.Виберіть токен
 4. Виберіть токен, для якого ви хочете додати ліквідності.
  Примітка: При додаванні ліквідності ви можете вибрати будь-яку пару токенів ERC-20.
  При виборі токенів враховуйте загальну заблоковану вартість (TVL), обсяг торгів і ціну токенів.Виберіть токен, для якого ви хочете додати ліквідності
 5. Після вибору першого токена, тепер виберіть другий токен. Виберіть токен у випадаючому списку.Виберіть другий токен
 6. Виберіть другий токен, для якого ви хочете додати ліквідності.Виберіть другий токен, для якого ви хочете додати ліквідності
 7. Виберіть рівень комісії для вашого пулу. Кожна пара токенів пропонує 4 рівні комісії: 0,01%, 0,05%, 0,3%, 1%.
  Пул ліквідності може існувати або не існувати на обраному рівні комісії. Якщо пул вже існує, то ваша позиція ліквідності буде додана до нього.
  Якщо пулу не існує, ваша позиція ліквідності створить новий пул на обраному рівні комісійної винагороди.Виберіть рівень комісії для вашого пулу
 8. Встановіть ціновий діапазон, в якому надавати ліквідність.
  Ви можете вказати певний діапазон або надати ліквідність для всього цінового діапазону.
  Якщо ціна вийде за межі встановленого вами діапазону, ваша позиція ліквідності буде сконцентрована в одному з двох активів і не буде заробляти комісійні.
  Примітка: Ваша ціна буде округлена до найближчого тіку. Детально можно прочитати на сайті Uniswap.Встановіть ціновий діапазон, в якому надавати ліквідність
 9. Введіть суму токенів, яку ви хочете внести в пул ліквідності, або виберіть "Max" для максимальної кількості токенів.Введіть суму токенів, яку ви хочете внести в пул ліквідності
 10. Виберіть "Схвалити", а потім у своєму гаманці дозвольте використовувати ваші токени для забезпечення ліквідності. Ця транзакція має мережеві витрати.Виберіть "Схвалити"
 11. Натисніть "Попередній перегляд".Натисніть "Переглянути"
 12. Перегляньте деталі позиції ліквідності та натисніть "Додати".Перегляньте деталі позиції ліквідності та натисніть "Додати".
 13. У своєму гаманці підтвердіть транзакцію. Ця транзакція має мережеві витрати.У своєму гаманці підтвердіть транзакцію
 14. Щоб переглянути очікувану транзакцію, виберіть "Переглянути на EtherScan". В іншому випадку натисніть "Закрити".Щоб переглянути очікувану транзакцію, виберіть "Переглянути на EtherScan". В іншому випадку натисніть "Закрити".
 15. Після завершення транзакції з'явиться повідомлення з підтвердженням.Після завершення транзакції з'явиться повідомлення з підтвердженням.
 16. Після закінчення ви можете переглядати та керувати своєю позицією ліквідності зі сторінки V3 Pool.Після закінчення ви можете переглядати та керувати своєю позицією ліквідності зі сторінки V3 Pool.

Редакція сайту ITstatti.in.ua сподівається, що ця докладна інструкція допоможе вам збільшити свій заробіток за допомогою майнінгу ліквідності.

Читайте також - Гарячий vs холодний гаманець для криптовалюти.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити