Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке мемкоїни і чи варто в них інвестувати

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Що таке мемкоїни

Прийнято вважати, що розробники створюють нові криптовалюти з єдиною метою - змінити глобальну фінансову систему і наблизити децентралізоване майбутнє. Але іноді вони просто хочуть повеселитися, і саме так на світ з'являються мемкоїни. Редакція сайту ITstatti.in.ua розповідає в сьогоднішній статті, що являють собою криптовалюти меми, і чи варто вкладати в них гроші.

Що таке мемкоїни

Що таке мемкоїни

Мемкоїнами називають криптовалюти, натхненні інтернет-мемами. Це яскравий приклад фінансового активу, який не володіє жодною фундаментальною цінністю і зростає в ціні тільки завдяки інтересу учасників спільноти.

Найперший мемкоїн Dogecoin (DOGE) з'явився завдяки улюбленому мему Ілона Маска із собакою породи Шіба-іну. Наприкінці 2013 року Dogecoin торгувався на криптобіржах за ціною $0,0003-7, у середині 2018 року курс монети вперше перевищив $0,01, а в травні 2021 року ненадовго досяг позначки $0,74.

На момент написання статті ринкова капіталізація DOGE становить близько $11 млрд. Це означає, що проєкт коштує більше, ніж американська технологічна компанія Dropbox.

Історія Dogecoin надихнула розробників на створення величезної кількості мемкоїнів. Але поки що жодному з них не вдалося повторити його успіх.

Чому мемкоїни популярні

Інвестори цікавляться мемкоїнами з різних причин. Одні вважають їх привабливими через можливість швидкого зростання. Інші - через високу волатильність, на якій можна непогано заробити, торгуючи всередині дня. Ну а хтось просто втомився від надмірної серйозності криптоіндустрії або колекціонує пов'язані з улюбленим мемом предмети.Топ мемкоїнів за ринковою капіталізаціією

За даними CoinMarketCap, найпопулярніші мемкоїни на сьогодні - Dogecoin, Shiba Inu і Pepe. Давайте розглянемо кожен із них.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE)

Розробники Біллі Маркус і Джексон Палмер запустили Dogecoin у 2013 році як форк мережі Litecoin. Це відрізняє DOGE від інших мемкоїнів, які не мають своїх блокчейнів.

Dogecoin часто критикують за те, що у нього немає теоретичної межі загальної пропозиції. Кількість токенів DOGE збільшується приблизно на 2% на рік - ці монети отримують валідатори мережі. Прихильники головного мемкоіна зі свого боку стверджують, що відсутність ліміту токенів дає валідаторам упевненість у майбутньому проєкту.

Цікавий факт: після переходу Ethereum на алгоритм доказу частки володіння (Proof-of-Stake, PoS) Dogecoin став другою за розміром капіталізації криптовалютою після біткойна (BTC), яка видобувається за допомогою майнінгу.

У 2019 році Dogecoin почав просувати Ілон Маск. Зараз бізнесмен співпрацює з розробниками монети, допомагаючи їм поліпшити платформу, пристосувати мемкоїн до оплати товарів і послуг і скоротити вуглецевий слід від його видобутку. Деякі учасники криптоспільноти припускають, що DOGE незабаром стане офіційним платіжним засобом у "Твіттері".

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB)

Проєкт Shiba Inu став широко відомим 2021 року, коли ринкова капіталізація SHIB ненадовго обігнала DOGE. Самопроголошений "вбивця Dogecoin" - токен стандарту ERC-20, випущений у мережі Ethereum.

Творці Shiba Inu працюють над низкою проєктів, спрямованих на підвищення корисності SHIB. До них належать протокол другого рівня Shibarium, метавсесвіт Shiba Inu, екосистема ігор і нова децентралізована біржа (DEX). Шанувальники токена стверджують, що такий інтенсивний темп розвитку робить SHIB набагато кращою інвестицією, ніж DOGE.

Ще одна сильна сторона SHIB - розмір і відданість його спільноти. В офіційного акаунта Shiba Inu в "твіттері" 3,6 млн підписників.

Pepe Coin (PEPE)

Pepe Coin (PEPE)

Pepe Coin (PEPE) - це популярна монета-мем, створена на блокчейні Ethereum. Незабаром після свого публічного запуску в квітні 2023 року Pepe Coin стала однією з найбільш торгованих криптовалют. Для порівняння, Dogecoin (DOGE) знадобилося майже чотири роки, щоб його ринкова капіталізація перевищила 1 мільярд доларів.

Офіційний акаунт PEPE в Twitter описує токен як "найбільш запам'ятовуваний мемкоїн з усіх існуючих".

Чим небезпечні мемкоїни

Висока волатильність

Ціни на мемкоїни різко зростають і так само різко падають. Вони сильно залежать від настрою криптоспільноти або зовнішніх подій - наприклад, заяв великих власників активу. Це робить їх вкрай непередбачуваними.

Так, одні тільки твіти Ілона Маска про підтримку Dogecoin підняли курс мемкоїна на 20 000% за рік. Інвестори, які сподівалися на подальше зростання і купили DOGE за ціною $0,75, зараз зазнають величезних збитків.

"Витягування килимка" (rug pull)

"Витягування килимка" або rug pull - криптошахрайство, за якого розробники пампять нову монету, а потім зникають разом із грошима користувачів. Невдачливі інвестори ж залишаються з непотрібним токеном, який не має фундаментальної цінності та майбутнього. Так сталося з мемкоїном SQUID, створеним за мотивами популярного серіалу Netflix "Гра в кальмара".

Після різкого зростання ціни творці SQUID перевели в готівку свої монети і перестали виходити на зв'язок. Токен втратив 99,9% вартості, а його власникам заблокували можливість продажу.

Чи варто інвестувати в мемкоїни

Торгівля мемкоїнами виглядає розумною ідеєю для досвідчених трейдерів. А ось із довгостроковими інвесторами волатильність активу може зіграти злий жарт і обернутися великими збитками.

У будь-якому разі потрібно пам'ятати, що мемкоїни - вкрай ризиковий актив. Вкладення великих коштів у трендову криптовалюту з однаковою вірогідністю може зробити людину багатою і залишити її без засобів до існування.

Тому скуповувати всі нові монети поспіль в надії на те, що якась із них повторить долю Dogecoin, точно не варто. Ну а якщо вже хочеться мати у своєму портфелі кілька мемкоїнів, виділіть на них таку суму, яку вам буде не шкода втратити.

Яке майбутнє чекає на мемкоїни

За останні кілька років мемкоїни набули широкої популярності завдяки Dogecoin. Досягти таких самих висот поки що не вдалося жодному проєкту - але незважаючи на це, нові мемкоїни продовжують з'являтися, тому що їх легко створювати. Сайт meme.com, наприклад, дає змогу порівнювати наявні та вигадувати власні мемкоїни, цінність яких буде залежати від актуальності приводу.

Розробники топових мемкоїнів же, своєю чергою, будуть приділяти більше уваги їхній корисності, варіантам застосування - наприклад, у Web3-іграх, і розширювати можливості токенів за рахунок нових функцій. Усе це може змінити природу мемкоїнів і привести цю категорію криптовалют до цікавого майбутнього.

Читайте також - Блокчейн-рішення L1 і L2 рівня - що це.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити